Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79151) ath válasza Yoshida (#79150) üzenetére


ath
senior tag

hasonlót, mlx90614baa amit vettem, lényegi különbség felhasználás szempontjából nincs közöttük, a 90615-nek kicsit nagyobb a látószöge, ill. a magasabb hőmérsékletet kevésbé viseli.
előre-hátra lesz 1-1, ezért még két ledes kijelző kellett.

(#79152) runner 125 válasza Topiccsendőr (#79108) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, a közgáz lehet nem tett túl jót az impulzusvásárlói énemnek. :))

Jé, megjelent Andrew. Jön a tavasz? ;]

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79153) demars válasza runner 125 (#79152) üzenetére


demars
addikt

Már várjuk! :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#79154) vlevi válasza runner 125 (#79152) üzenetére


vlevi
nagyúr

Jön a tavasz?

Hát, egyelőre nem akar jönni :(

(#79155) tboldi válasza runner 125 (#79152) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#79156) laccczka válasza tknof1871 (#79111) üzenetére


laccczka
tag

BMP-ben, harckocsiban ilyet használtunk a kommunikációra.
Zaj is volt, rezgés is volt mégis értettük a mondanivalót.

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#79157) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Lassan 4 éve megvettem az xlite-701 -es sisakom, de kb 5 órát viseltem, azóta elvan téve a szekrényben.
Mennyiért tudnám így eladni?
Körülbelül a vételár közeli árra tippelnék mivel hogy szinte új :))

(#79158) CyberPunk666 válasza Buster17 (#79157) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

A hivatalos álláspont szerint a sisakokkat 4-5 év használat után kell lecserélni, de a gyártástól számított idő is számít. Azon kívül a használt sisakkal szemben akkor is lehet bizalmatlanság, ha újnak néz ki.

Szerintem a sisak is olyan, mint az autó, az első méteren elveszti az értéke felét.

Aztán lehet, hogy már előtte állt raktárban és erre jön rá a 4 év, a gyártók pedig azt ajánlják, hogy 7 évig használható max a gyártás után, de 4-5 év a maximum használat 8amelyik előbb eljön).

Szóval SZERINTEM csak sokkal olcsóbban tudod eladni és remélem nem sokan vesznek használt sisakot. Nem azért mert te átvered őket, de lényegében idegentől venni valamit, amin az életed múlik...

(#79159) Gaboman válasza CyberPunk666 (#79158) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ennyi erővel akkor motort és autót se vegyél használtban! ;)
Nyugodtan lehet venni csak jól át kell nézni, ha egy bukóval volt bukás, odacsapás az látszik is rajta.
Ez olyan mint a többi használt dolog, természetesen nem az új árában kell megvenni, aki meg annyit is kiadna érte az meg is érdemli.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#79160) Geresics válasza Buster17 (#79157) üzenetére


Geresics
addikt

Ha valamivel a nettó értéke alatt adsz egy bukót, az szerintem reális normál esetben.
Így, hogy ennyi idős? Passzolom... :F

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#79161) zgospel válasza Buster17 (#79157) üzenetére


zgospel
őstag

Mi volt az újkori ára? Az utódja a 702-es 130-ért kapható boltból újonnan.

Egyébként bár 5 év a javasolt csereperiódus, ha fénytől elzárt helyen tároltad akkor szerintem az elmúlt 4 év szinte semmit nem számít.
Azért azt se higgye senki, hogy a boltban megvett új sisakot 1 héttel azelőtt gyártották le. Sokszor több éve ott vannak a raktárban a termékek amiket eladnak, de megfelelő tárolás esetén ez kb semmit nem jelent. Hasonlóan mint gumik esetében.

A vételár közeli áron biztos nem fogod tudni eladni, egy használt terméknél minimum az ÁFA leugrik. Plusz ugye a 701 már nincs forgalomban, tehát nem egy aktuális modell, ami tovább csökkenti az értékét.
Ha találsz más hirdetéseket is akik ilyen sisakot árulnak, akkor nézd meg azoknak az árát, illetve hogy azok kb milyen állapotban, mennyi használat után vannak, és azalapján be tudod lőni az árát.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#79162) Buster17 válasza zgospel (#79161) üzenetére


Buster17
addikt

300€ ért vettem. Ha 50-60ezrért eltudom adni az már jó

(#79163) -Mosquito- válasza CyberPunk666 (#79158) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Egyszer menj már el az Euromotorba és kérdezz rá erre a 4-5 évre.. Túl bonyolítjátok ezt is. [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79164) dellfanboy válasza Buster17 (#79162) üzenetére


dellfanboy
senior tag

es az mit szamit mennyiert vetted? fotozd le rakd fel es vard a vevoket
ha megvasarolod a a legdragabb webshop-ban kotelesek toled megvenni magas aron? megha mas dealernel ujonnan olcsobb is? a hasznaltpiac eleg jol bearazza a dolgokat..

szoval szerintem cselekedj, dobd fel X-ert es hajra
aztan meg ird milyen dealt sikerult kotnod.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#79165) CyberPunk666 válasza -Mosquito- (#79163) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Itt ezt írják, máshol meg mást. Akkor innentől lényegében csak hit kérdése.
A SHOEI a sisakon 7 évig garantálja, hogy véd, ha nem használod egyszer sem. Használat esetén 5 évig.

De majd ha lesz időm utánanézek, hogy miből is van pontosan és arra milyen hatással van az idő.

(#79166) Buster17 válasza dellfanboy (#79164) üzenetére


Buster17
addikt

Kérdésre válaszoltam csak. Csak egy véleményt kértem, hogy mennyiért lehetne eladni. Én körülbelül ennyire tippelek, hátha.

(#79167) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

Ha esetleg valaki eladna egy shoei nxr t, hjc hq1 et, vagy suomy spec 1Rt, hasznaltan, illetve puma v2 1000 csizmaval, a meretemben jo aron, akarmilyen erdei csiperke van benne, megveszem :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#79168) yodamastah válasza Topiccsendőr (#79167) üzenetére


yodamastah
őstag

Hq1-et nem ajánlom, az törte el a kulcscsontom. Pedig jó sisak... Az NXR viszont kulcscsont barát :)

(#79169) Topiccsendőr válasza yodamastah (#79168) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Most az van, amig nem torik ossze (a sisak, vagy a kulccsontom) nem akarom lecserelni, annyira szep, es konnyu. :D
Az arai meg megis hogy kepzeli 800€ ert az 1600 grammot?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#79170) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#79169) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Há' mér'? Kilója öccáz.... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79171) yodamastah válasza Topiccsendőr (#79169) üzenetére


yodamastah
őstag

Alapvetően minden nagyobb héjú sisak veszélyes a kulcscsontra. Korábban is hallttam már ezt a HQ1-ről. Nem véletlen hogy a légzsákos ruhákkal drasztikusan lecsökkent a kulcscsontörések száma a motogp-ben. (persze nem lett nulla)

(#79172) -Mike- válasza Topiccsendőr (#79169) üzenetére


-Mike-
addikt

Én 900ert vettem akciósan 2eve akkor engem atbasztak:D

(#79173) D1Rect válasza Topiccsendőr (#79167) üzenetére


D1Rect
félisten

Vigyázzál, mert itt nem értik a viccet és ez már "burkolt hirdetés".
(Én egyszer meg mertem kérdezni, hogy mit érhet egy bizonyos kábelharisnya, már azért is le lettem baszarintva...)

(#79174) HSM válasza CyberPunk666 (#79165) üzenetére


HSM
félisten

Ennyi garanciát vállalnak rá. De ez miért jelentené, hogy ennyi ideig használható csak?
A sima sisakokra szoktak mondani kb. 5 évet, az üvegszálasokra, mint a Shoei-k 7-8-at, pont azért, mert nem kezdi úgy ki az UV.

(#79175) demars válasza yodamastah (#79168) üzenetére


demars
addikt

Hogy töri el egy sisak a kulcscsontot?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#79176) runner 125 válasza demars (#79175) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha vállra esel, le tud úgy biccenni a fejed, h az állvédő lazán eltöri. Próbáld ki, sisak nélkül is simán elérni állal a kulccsontot.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79177) Something_ válasza Buster17 (#79162) üzenetére


Something_
őstag

Mekkora meret? Melyik "festes"?

(#79178) Buster17 válasza Something_ (#79177) üzenetére


Buster17
addikt

Matt fekete. Szerintem "s" de holnap megnézem

(#79179) Topiccsendőr válasza -Mike- (#79172) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Sztm azt a markat nem tudod megvenni anelkul, hogy ne legyel megcsinalva :D
A kinalat ar ertek aranyait nezve.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#79180) -Mosquito- válasza Something_ (#79177) üzenetére


-Mosquito-
őstag

[link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79181) Buster17 válasza -Mosquito- (#79180) üzenetére


Buster17
addikt

Amúgy jól emlékeztem hogy már kérdeztem valamikor :D

És ahogy látom M-es :)

[ Szerkesztve ]

(#79182) demars válasza runner 125 (#79176) üzenetére


demars
addikt

Erre nem is gondoltam. Nem tervezek "esni", de ez ellen fel lehet készülni?
Jobb sisakok 150k körül indulnak, elég lenne ennyi?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#79183) Bogyó bá' válasza demars (#79182) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nézegess bukósisak törésteszteket: lehet egy sisak kényelmes, praktikus, csendes, de eséskor csak ez számít.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79184) demars válasza Bogyó bá' (#79183) üzenetére


demars
addikt

No igen, bár ennél is igaz, hogy ami nagyon jó az piszok drága.
Nyakvédő, illetve nyakmerevítő mennyire gáz utcán? A komolyabbak 130 k körül mennek, de sima nyakat körül ölelő már 12 k -ért kapható (azt írták, hogy kulcscsont törés megelőzésére).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#79185) -Mosquito- válasza Buster17 (#79181) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Haver X-Lite X802R vadi új bilit most 55eft adja..

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79186) yodamastah válasza demars (#79182) üzenetére


yodamastah
őstag

Kulcscsontot marha nehéz védeni. Az oldal irányú ütés energiája protektoron át is átmegy akulcscsontra, és ha pont rossz ütemben ütődik oda a sisak akkor a 2 erőhatás könnyen eltöri. Nem véletlen hogy ez az egyik leggyakoribb törés.

Vagy veszel légzsákos ruhát, vagy olyan sisakot ami nem ér oda könnyen a kulcscsonhoz. Lehetne azt is hogy a kulcscsont felett erős protektorozás van erre, de az eléggé korlátozza a mozgást. Esetleg még azt lehet hogy óriási váll és mell izmokat fejlesztesz, az tompít amikor megütöd :D

Az biztos hogy ha visszaülök a motorra, a HQ1-et többet nem veszem fel. (nem érte a földet legutóbb)

[ Szerkesztve ]

(#79187) Chrys_ válasza -Mosquito- (#79185) üzenetére


Chrys_
addikt

Az szép, 330 font felett az új ára, ha jól láttam. Kedvezménnyel :D

[ Szerkesztve ]

(#79188) demars válasza -Mosquito- (#79185) üzenetére


demars
addikt

Jó lenne egy új bukó nekem is, de próba nélkül felejtős. :(
Merre lakik ez az x lite? Ha jól emlékszek egyik tesztben verte a mezőnyt, ráadásul a súlya nagyon nyerő!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#79189) -Mosquito- válasza demars (#79188) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Bp.kb 2 hónapja linkeltem akkor volt XS-Xl-ig. Most már csak S van.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79190) dellfanboy válasza Chrys_ (#79187) üzenetére


dellfanboy
senior tag

kicsit tovabb google-zol talalhatsz jo aron is[link]
kar hogy ehhez kicsi a fejem ;]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#79191) zgospel válasza -Mosquito- (#79189) üzenetére


zgospel
őstag

Azt hiszem sportmotoron láttam a hirdetést, barátnőmnek ajánlottam is gyorsan, neki általában S-es kell, de nem tetszik neki a színe :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#79192) -Mosquito- válasza zgospel (#79191) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Igen, ott is szokott hirdetni. Pedig gyönyörű élőben.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79193) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Akksikból milyen típust érdemes manapság megvenni? Nagy neveket (mint pl. a Varta, Bosch) egy időben kerülendőnek írták.

Kösz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79194) -Mike- válasza runner 125 (#79193) üzenetére


-Mike-
addikt

Yuasa-t és Bosch-t használtam eddig. Mindkettő ok, utóbbi egy éve van az ülés alatt, ajánlott plecsnit megkapná mind2.

(#79195) -Mosquito- válasza runner 125 (#79193) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Yuasát a gyári is az. Bannert tavaly januárban tettem be a gyári 7éves Yuasa helyett, majd 8 hónap múlva cellazárlatos lett! :((( Cserélték,helyette Exide lett. Fontos, hogy 2016 januártól 10eft összeg felett már 1 év garancia van minden motor akkura! Szóval vagy gyári Yuasa [link] van utángyártottat szerintem.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79196) Bogyó bá' válasza -Mosquito- (#79195) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én is onnan vettem a Yuasát (ott nem is drága), másfél év után még problémamentes. Mondjuk nekem szerencsém volt a Bannerekkel is, a kocsiban bő 3 éves, a kis csótányban 2 évig használtam, és hibátlan volt (a motort eladtam, jó akksival).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79197) Tarill


Tarill
őstag

Üdv! GSR 750ekel valakinek van tapasztalata?

(#79198) vlevi válasza -Mosquito- (#79195) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem viszont Banner van a DL-650-ben, 2008 óta.
A gyári nekem is Yuasa volt.

(#79199) demars válasza -Mosquito- (#79189) üzenetére


demars
addikt

El kell döntenem (magamban), hogy idén beruházzak e sisakra, vagy csak jövő évben :F
Mondjuk amit kér érte haverod, annyiért ajándék :K De mindenképp próbálni kell, Lazer-ből XS a jó méret nekem, de ledobtam 15 kilót és sok lement az arcomról is, kicsit jobban mozog a sisak. Ezért is agyalok, hogy vennem kellene egyet. Ha lesz jó idő és megkezdjük a szezont majd elválik mennyire gázos. Ha nagyon lötyög meghagyom tartalék (utas) sisaknak és nézek egyet.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#79200) -Mosquito- válasza vlevi (#79198) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Sajna mint kiderült nem az első Vara amiben tönkre ment a Banner aksi ilyen rövid időn belül.

demars:

Csak próbálva vedd meg! Kell akkor viszont keresd,Face motoros adok veszekben.

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.