Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79601) Chrys_


Chrys_
addikt

13 fok, napsütés :) Azt hiszem, munka után beszerelem az új akkut a motorba és kezdődik a szezon.

(#79602) Djuree


Djuree
félisten

na szombaton gurultam én is egyet, jó volt. :K

tudtok ajánlani borsod-hajdú biharban vmi jó szervízt, yamaha mocihoz? mindent rendben akarok rakatni rajta idén.

de rég írtam ide bakker. :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#79603) pityaa23 válasza Chrys_ (#79601) üzenetére


pityaa23
senior tag

Én is épp ezen agyalok, hogy kiszedem ma a garázs legbelső bugyraiból most már a gépet, holnap még jobb idő lesz!

(#79604) Chrys_ válasza pityaa23 (#79603) üzenetére


Chrys_
addikt

Itt meg holnaptól 3 napon keresztül már csak 7 fok és eső. Hétvégén lett volna még jó, de szét voltam csúszva nagyon és a szél is erősen fújt, inkább hagytam. Pedig már felcuccoltam, hogy megyek a garázsba szerelni és elmotorozok a szervizbe a gumik miatt :)

(#79605) Doki16 válasza Chrys_ (#79604) üzenetére


Doki16
addikt

Melyik gumit választottad végül?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#79606) Chrys_ válasza Kolondrum (#79410) üzenetére


Chrys_
addikt

Muszáj töltőre rakni feltöltés után? Nem emlékszem ilyenre a leírásból.

(#79607) Kolondrum válasza Chrys_ (#79601) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én vagy egy órát tologattam, aztán nem indult.. Elmentem keresni dombot, a telefonom ott maradt előző helyen, a vas a zebra mellette szinte eldob, rohanok vissza hol a telefonom.. pólóra vetkőztem már. Aztán végre járt, telefon, hol van akku most azonnal. Odamegyek, motor nem leállít. Vissza haza, ott leállít. Ennyire beszopni.... 2 éves varta amit soha nem töltöttek csak kivettek.

(#79608) Chrys_ válasza Kolondrum (#79607) üzenetére


Chrys_
addikt

ÚÚÚÚ bazz, ezt még mindig dekódolom... :D

(#79609) Kolondrum válasza Chrys_ (#79608) üzenetére


Kolondrum
félisten

[link]
[link]
Na így már menni fog!

itt indult be utoljára, amit akkor nem tudtam.

Töltés jó pedig , a két év ártott meg az akkunak. [link]

[ Szerkesztve ]

(#79610) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#79609) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ja, hogy már meg van az új motor! Gratula!
(A másiknak jobban tetszett a színe...)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79611) demars válasza Kolondrum (#79609) üzenetére


demars
addikt

K.va jó a színe! Gratula.
Megy fel a yoshi dob? Vagy marad a leo?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#79612) Kolondrum válasza demars (#79611) üzenetére


Kolondrum
félisten

Köszi, ritka a kék! A Yoshi 2009-2011 között jó, ez 2008-as. :) Leo marad de marha gyorsan kell bele dbkiller. Nem kaptam hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#79613) demars válasza Kolondrum (#79612) üzenetére


demars
addikt

:))
Lehet azt külön kapni? Nem is tudtam.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#79614) kisninja válasza Kolondrum (#79609) üzenetére


kisninja
őstag

Grat szép kék mint az enyém. :D (candy eye blue)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#79615) Kolondrum válasza demars (#79613) üzenetére


Kolondrum
félisten

Lehet de nem tudom melyik kell bele...

kisninja! Köszi, ha nem lenne ilyen nem is lenne.

(#79616) Tarill válasza Kolondrum (#79609) üzenetére


Tarill
őstag

grat az új mocihoz! :)

(#79617) Kolondrum válasza Tarill (#79616) üzenetére


Kolondrum
félisten

9 éves, most 8900km. 2011 óta fut. 2015 óta alig 1000km-t ment, MO-i, Olaj is 2015 10. havi, gumikban alig van 1000km, 2014-es Road2-esek. Hát ma akku, holnap olaj és menni kell vele. éktárcsákon sehol egy kopás sem. Riasztó is van benne gyárilag. Igaz kissé nyűgös.

[ Szerkesztve ]

(#79618) -Mike- válasza Kolondrum (#79609) üzenetére


-Mike-
addikt

Grat, az Árpád utat messziről kerüld ki. ;]

(#79619) tboldi válasza Kolondrum (#79609) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gratula!

Már csak én maradtam a topikból, akinek nincs motorja? :( :D

(#79620) Tarill válasza Kolondrum (#79617) üzenetére


Tarill
őstag

széles és hurka mentes utat :) nekem tetszik nagyon, színe is meg úgy összességében az er6-ok is

más: itt motoroknál van valami trükk hogy lehet kihallani ha kerékcsapágyas valahol? felnyitott plexivel olyan 50 körül hallok valamit, ha behúzom a kuplungot és viszaesik alapjáratra és csak gurulok akkor is de elég gyenge nem tudom pontosan mit hallok. nagyobb sebességnél esélytelen menetszél elnyomja. felemelve első kereket jól meg lehet pörgetni az tuti jó, hátsót a lánc miatt annyira nem és akkor is csak a lánc futását hallani vagy ha tényleg csapágy akk azt meg fogom hallani úgyis?

(#79621) Kolondrum válasza -Mike- (#79618) üzenetére


Kolondrum
félisten

Meg van a szitálás téma ugyan úgy, lassan kell menni. Minden nap itt megyek el, sajnos ez van. DE abba amibe felbolrultam rendszeresen javítás alatt áll ha elfogy belőle az aszfalt. Átmentem rajta amikor hazahoztam, mert csak. Köszi!

Sokkal másabb mint a 2009-es. Ahogy írták ez jobban pattog, inkább dönti az ember mint kormányozza, más a dolgok működése mégis ugyan az, más ahogy az ECU felemeli az alapjáratot hidegen, kicsit más minden mégis ugyan az. Ami nagyon érdekes, hogy a nagy tempó ennek könnyebb mint a korábbinak. Bár lehet hogy elszoktam tőlem. Őszintén szólva jobban bejön mint a narancs, de alapvetően idegen a motor, ez fontos.

(#79622) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Úton a dbkiller németből, megkaptam a méreteit és stimmelt a netes adatokkal. Húú de várom el sem hiszitek mennyire zajos. Még haza sem hoztam már többen ráugrottak, de pihenni sem ment simán.

(#79623) freelanced


freelanced
addikt

Sziasztok!

125cm3-es motorhoz milyen védőfelszerelést érdemes venni? Használtan szabad? Milyen márkát keressek, mit ajánlotok?

Teljesen ismeretlen számomra ez a terülwt egyenlőre.

Köszönöm!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#79624) Topiccsendőr válasza Tarill (#79620) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A logasat kell nezni. Hallgatni nem erdemes. Ugy altalaban hallasra semmit nem allapitunk meg.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#79625) Tarill válasza Topiccsendőr (#79624) üzenetére


Tarill
őstag

Autóknál azért elég jól hallatszik, de köszi akkor megmozgatom :)

(#79626) laccczka válasza Djuree (#79602) üzenetére


laccczka
tag

Esetleg http://www.mathemotor.hu/

Vásároltam illetve gariztattam náluk. Korrektek voltak.
Szervízelésben viszont nincs tapasztalatom velük.

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#79627) -Mike- válasza freelanced (#79623) üzenetére


-Mike-
addikt

125ccm-hez?
Advil ultra forte-t, szét fog b..ni az ideg, hogy mennyire nem megy :D

(#79628) freelanced válasza -Mike- (#79627) üzenetére


freelanced
addikt

Azért valamit csak érdemes venni hozzá.

Mármint nem tudom, lehet, hogy velem van gond de én még bicóval is tudtam szépeket esni Anno, szerintem 120-nál azért nem kellemes ruha nélkül felnyalni az aszfaltot.

Másrészt ha esetleg nagyobbra váltok a ruha oda is jó lesz valószínűleg. De ha tényleg nem érdemes, és én vagyok a hülye szóljatok :U :C

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#79629) -Mike- válasza freelanced (#79628) üzenetére


-Mike-
addikt

Oké, van motoros cipő 40ezerért, egy motoros bőrkabát 100ezerért, meg kell valami nadrágra húzható térdvédő ha ennyire szeretsz elesni :D mennyid van rá, inkább az a kérdés?

[ Szerkesztve ]

(#79630) Moleman válasza freelanced (#79628) üzenetére


Moleman
addikt

Én az 50-es robogóra is beöltözök, ahogy tudok. Olcsó őszi-téli szivacsprotektoros kordura kabát akciósan 14k, térdprotektor 10k, ajándék elhasznált kemény csizma (újonnan 26k lenne), nyári kesztyű 6k, téli kesztyű 13k, aldis sisak 15k. (Plusz ajándék szakadt esőnadrág, 15 éve cipőbolti ajándék esőkabát, neonsárga sínadrág télire 5k. :D) Ennél olcsóbban nemigen lehet megúszni, nagymotorra még egy nadrágot és egy jobb sisakot akarok később, meg talán egy hálós nyári kabátot, mert a mostaniba belerohadok 25 fok fölött.

[ Szerkesztve ]

(#79631) freelanced válasza -Mike- (#79629) üzenetére


freelanced
addikt

Olyan 100.000 körül gondoltam így első körben, valamilyen belépő szintű ruhát. Nem akarok gagyit persze.

Nyilván attól is függ mennyiért lehet normálisat kapni, de nem szeretnék feleslegesen drágát.

Nem szeretek elesni, de azért sok olyan tényező van amikor nem rajtunk múlik a dolog. Nem kockáztatnék...

Moleman

Vannak márkák amik megbízható, belépő termékeket készítenek? Neked milyenek vannak? Vagy teljesen random válogattad össze?

Használt cuccokat érdemes venni? Sisakból nyilván nem, de a többi? :F

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#79632) CyberPunk666 válasza freelanced (#79623) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Még egy patka vagy oszlop sem kérdezte meg tőlem, hogy autóval, motorral vagy gyalog vagyok-e, főleg azt nem, hogy mekkorával.
Olyan cuccban motorozz, ami megvéd, ha eltaknyolsz. 50-nel is lehet könnyen olyat esni, hogy új bőr kell a tenyeredre, vagy éppen többé nem hajlik a térded, vagy hátralévő életedben fáj a bokád.

Innentől csak rajtad múlik, hogy mi mennyire fontos, de itt nincs utólagos megoldás, ez egy ilyen műfaj.
Persze majd jönnek az emberek, akik elmagyarázzák neked, hogy mennyire felesleges minden, mert kicsi a motorod, aztán majd eldöntöd, hogy neked melyik a fontosabb.

Btw ha használt 125-ös robesszal tolod, akkor esélyes, hogy a védőcucc lesz annyiba, mint maga a motor :D

Egy sisak, motoros dzseki, motoros kesztyű, motoros csizma, protektoros kevlár nadrág azért szerintem minden motorra a minimum.

(#79633) Moleman válasza freelanced (#79631) üzenetére


Moleman
addikt

Random válogattam, ami épp passzolt és olcsó volt. A térdprotektor ilyen, már jó előre kinéztem magamnak, igaz, nyáron nagyon meleg. A nyári kesztyű BOS, a téli Tucano, kabát valami noname generic kínai, csizma Probiker. A Shoxban is nézelődtem, kabátot majdnem onnan vettem, de ami jó volt, duplájába került volna (fontos volt, hogy télen is elég meleg legyen).

(#79634) freelanced válasza CyberPunk666 (#79632) üzenetére


freelanced
addikt

Köszi !

De körülbelül mire lehet saccolni? Esélytelen, hogy normális szettel megússzam 100.000 körül?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#79635) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Jó nektek hogy ti már tudtok gurulni, úgy tervezem hogy április vagy max május közepe felé veszem meg a gépet.
Persze ehhez nem szabad közbejönnie semminek sem.
A kiszemelt példány Suzuki GSF1200N, jó lesz újra motorra ülni.
Előtte ruhavárás, nadrág, csizma és kesztyű amit mindenképpen vennem kell.
Kipróbálom most a motorosfarmert, ahhoz mindenféle kabát jól megy.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#79636) Bogyó bá' válasza freelanced (#79634) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Elfogadható zárt sisakot tudsz venni 35-40 k körül, egyszerű cordura ruha kijön egy ötvenesből a Shox-nál, a többiből veszel egy munkavédelmi bakancsot meg egy pár olcsó protektoros kesztyűt. Neccesen, de beleférhet. 120-ba meg normálisan is.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79637) freelanced válasza Bogyó bá' (#79636) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm !

Az még belefér ! :K

Fő a biztonság !

Persze biztos van jobb, de talán kezdetnek megteszi aztán majd fokozatosan lecserélem ami gyenge pont.

Akkor ez már megfelelő minőségűnek mondható ? Mármint elfogadható biztonságot nyújt?

Ebben a topikban egyáltalán nem foglalkoztok már 125cc motor ajánlással?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#79638) runner 125 válasza freelanced (#79637) üzenetére


runner 125
nagyúr

Van külön kismotoros topik, ott minden bizonnyal nagyobb sikerrel jársz. De ha van A korlátozott (vagy h hívják mostanság) jogsid, elsőnek is nyugodtan vehetsz valamilyen 4-500 ccm-es sor 2-est, sor 4-est.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79639) Grillo válasza freelanced (#79634) üzenetére


Grillo
senior tag

Alap kabát mondjuk 40k, térdvédő 10k, kesztyű 20k. Csizma passz, az nincs, de ahogy néztem mondjuk 40k+.
Sisak van?

(#79640) Topiccsendőr válasza freelanced (#79637) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Dehogynem, en csak ajanlani tudom a 125 ot, ha ketutemu. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#79641) Bogyó bá' válasza freelanced (#79637) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

adamoto.hu (itt 10% kedvezményt kapsz a nem akciós holmik árából, ha erre a topikra hivatkozol - tavaly még működött)
shox.hu

(#79640) persuader: de hát az büdös, hangos és nagyon megy! ;]

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79642) -Mosquito- válasza freelanced (#79634) üzenetére


-Mosquito-
őstag

-Sisak
-Csizma
-Kesztyű
-Kabát
-Nadrág
-Esetleg +protektorok
-Gerincvédő

Szerinted kijönnek ezek ~100eft-ból? Nem akarlak elkeseríteni csak az egyik sisakom több volt ennél.
Mennyit használnád a motort? Esetleg sokat akkor egy olcsóbb termék hamar drága lesz mert nem bírja a strapát. Használt viszonylag jó dolgokat is ki lehet fogni a Képesmotor, jófogás, vatera de a keresés idő/pénzbe kerül így nem biztos, hogy olcsóbb lesz. Bembomotor, moto.hu, Kelomotor,RMC,Superzone nézzél szét hátha akad valami.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79643) imibogyo válasza tboldi (#79619) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem! Még nekem sem állt össze a CBR1000F... És most sajnos pihi van a házvásárlás miatt, szóval lehet az idei szezon még "fotel-motorozással" telik el... :(

(#79644) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#79641) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Hat azert nagyon nem megy, de egy mai 4T hez kepest valoban urtechnika. Mivel az RS be es a mito ba is terveztek nagyobb kobcentis blokkot, amivel vegul nem jottek ki, eleve nagyobb igenybevetelre volt tervezve a vaz, futomu, fek.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#79645) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#79644) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ok, akkor csak büdös és hangos. :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79646) demars válasza freelanced (#79637) üzenetére


demars
addikt

Én tavaly a shoxnál 95 k -ért felöltöztem. Csizmát korábban vettem, egy daytona roadster túra csizmát régi modell, de nem használták.
Shox Vertex kabát, nadrág 34 k
Lazer bayamo pitbull sisak 35 k
BOS nyári kesztyű 5 k
Maszk 1 k
Csizma (már volt, igaz olcsón vettem) 20 k
Ha jobbat akarsz kis pénzből nézz használt cuccokat. Ősszel vettem kétrészes bőr ruhát 50 k -ért, egy OXTAR tcs csizmát 15 k -ért, bőr kesztyűt 5 k -ért .
Újszerű állapotban vannak.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#79647) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Egy két hónapja valamelyik mocis bolt webspohjában láttam kesztyű ujjra ragasztható bevonattal ami kimondottan érintő kijelzőhöz van. Nem tudja valaki merre találom?

Keresgélek de most nem lelem, és jó lenne mert a drága P8 nincs barátságban az új Rainers Octaneval... és így az Igoval kicsit macerás ha menet közben módosítanék...
Köszi!

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#79648) Laca1212


Laca1212
őstag

Üdv!

Felmerült a motor vásárlási vágy bennem. Rég nem használt A-s jogsimhoz kellene valami jószág. :) Elsősorban túra-sport, gyorsasági vonal tetszik. Mondjuk, hogy újrakezdőnek nevezném magam vagy 20 motormentes év után. :)
Elsősorban városban és országúton használnám. Igazából fogalmam nincs milyen típus lenne a megfelelő. Keret rá kb. 500e + papírozás, ruházat. Nem vagyok és nem is leszek valószínű hardcore motoros. Olvastam az összefoglalót és ezt is. De nem világosodtam meg. Ár/érték/megbízhatóság/viszonylag nem költséges fenntarthatóság szempontok alapján tudnátok e ajánlani konkrét típusokat akár PÜ-ben is? Esetleg megbízható kereskedés javaslat is hasznos lehet.

(#79649) freelanced válasza -Mosquito- (#79642) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a válaszokat !

Eléggé megoszlanak a vélemények ahogy látom.

Nyilván nem tudom, hogy mi mennyiből jön ki, ha tudnám nem kérdezném.

Persze saccolni lehet :U

Igen én is gondolkoztam, hogy nagyobbat veszek nem 125cm-est de gondolom egy 400-600-as motort már nem "úszok" meg 400.000 körül, nem?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#79650) Kolondrum válasza freelanced (#79649) üzenetére


Kolondrum
félisten

430k volt ismerős 600-as hornetje, további pár szár mire motor lett belőle. Ha érted mit akarok mondani.
Tudod mire visszakapta eredeti színét, mire a karbi végre nem folyt be, mire egyenesen haladt egy nyomon miegymás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.