Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78151) Ferdzsoo válasza V.Stryker (#78149) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nemtudom nektek mi jön be ezekbe az oldschool motorokba? :)
Nekem egyáltalán nem tetszenek...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#78152) #79335424 válasza Ferdzsoo (#78151) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezért van ilyen sokféle motor. Nekem a klasszikus formák is tetszenek, de leginkább a lowrider, cafe-racer stílus jön be.

(#78153) runner 125 válasza Horvi (#78142) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi.
Feketéből hoz vagy 6-ot, csak kérdés, h melyik az enyém. :D Bár nem tűnik teljesnek a lista, a fehérem pl. nincs benne.

ath

Neked is.
Az aszfalt feketét (NH436) már korábban is néztem, de google szerint ez egy matt fekete bevonat.
A neve ellenére Graphite Black már inkább tűnik fényes feketének a kis fotó alapján, de annak a HON006-os kódjával viszont nem találok semmit.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#78154) demars válasza Ferdzsoo (#78151) üzenetére


demars
addikt

Akkor ez neked bejövős cucc!

Videót érdemes megnézni, mutat mindent.

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#78155) BoB válasza #79335424 (#78152) üzenetére


BoB
veterán

Nekem klasszik vonalról csak a Scrambler-ek tetszenek. De azok eléggé :D

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#78156) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#78147) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Valszeg ket trafoja van, a ket gyertyara, de ez inkabb az irridiumos gyertyanak jobb, nem neki jobb az irridiumis gyertya :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78157) V.Stryker válasza Topiccsendőr (#78156) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igazából én azt hallottam,hogy az irridiumos azért jobb, mert ritkábban kell cserélni, jobban bírja a strapát.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78158) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#78157) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Igen, de csak a kozepelektroda irridium, a testelektroda nem.
Ha testelektrodarol megy a szikra, ugyanannyi alatt kopik el, mint a rendes. Elmeletileg.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78159) V.Stryker válasza Topiccsendőr (#78158) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És honnan tudom,hogy honnan megy a szikra? :U

Mé kell állandóan összezavarnod? :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78160) ath válasza runner 125 (#78153) üzenetére


ath
senior tag

na, NHB01 kell neked.
ezek támasztják alá: [link] [link]

(#78161) HSM válasza Topiccsendőr (#78143) üzenetére


HSM
félisten

Nekem ez így nem tűnik logikusnak. Amennyire tudom, a gyertyák a blokkon keresztül elektromosan össze vannak kötve, tehát mindkettőn azonos irányba kellene folynia az áramnak és ennek megfelelően a szikrának, különben egy bazinagy zárlat lenne az egészből. :D Szerintem simán párhuzamosan vannak az SV-ben kötve a hengerenkénti dupla gyertyák a trafó után, és így egyszerre adnak szikrát, ugyanabban az irányban.
Javíts ki, ha valamelyik pontban tévednék. :R

[ Szerkesztve ]

(#78162) canniball válasza demars (#78154) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem tudom neki bejön-e, de szerintem nagyon gáz.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#78163) #79335424 válasza BoB (#78155) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bevallom, hogy gugliznom kellett a Scramble kifejezésre. Engem a régi, amerikai dirt track versenymotorokra emlékeztetnek.

(#78164) BoB


BoB
veterán

A hétvégén beszereztem egy új akksit. Gyárit. Az asszonynak azt mondtam a vételárat 10 évre titkosították. Aztán eszembe jutott a keréknyomásszenzor valószínű elemes a kerekekben. Utánnaolvasva az majd csak egyben lesz cserélhető (most 5 éves a motor, nemtom meddig bírja majd a gyári). Basszameg :DDD

#dedrágajabéjemvé

Somatom: nekem úgy rémlik, bár lehet totál nem így van, hogy a dirt track bike-okat anno kicsit terepesítették, és innen lett a scrambler.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#78165) canniball válasza BoB (#78164) üzenetére


canniball
nagyúr

"...a keréknyomásszenzor valószínű elemes a kerekekben. Utánnaolvasva az majd csak egyben lesz cserélhető..."
Neb@ssz! Egy szenzor miatt cserélni az egész kereket... :Y Tényleg durván drága a bömös életérzés... ;]

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#78166) #79335424 válasza BoB (#78164) üzenetére


#79335424
törölt tag

Anno ezek döngölt földpályás versenyek voltak. Sztem később kettévált az irány a salakmotor, és a cross/enduro felé. A scramble pedig egy ilyen korai enduro retrosítása. Legalábbis a képek alapján.

(#78167) BoB válasza canniball (#78165) üzenetére


BoB
veterán

P@zdmeg értsd jól, az már durva lenne! :DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#78168) Tarill válasza BoB (#78164) üzenetére


Tarill
őstag

a keréknyomás szenzorokban a gyár 10 évet mond az akkuk élettartamára, cserélni nem tudod mert ki van öntve az egész epoxival csak a komplett szenzort lehet

(#78169) runner 125 válasza #79335424 (#78166) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mint pl. a Harley XR750 Flat Tracker, 1972-ből, nemde?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#78170) #79335424 válasza runner 125 (#78169) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, ilyesmire gondoltam. HD -nál az XR előtag valamilyen verseny változatot takar.

(#78171) BoB válasza #79335424 (#78170) üzenetére


BoB
veterán

Elsősorban téged kérdezlek: volt valaha olyan HD modell, amelyiknél a kipufogó az ülés alá volt húzva? Vagy valami kit?

Eskü mintha egy ilet láttam volna, csak ülés alá húzott kipuffal:

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#78172) demars


demars
addikt

Defektjavító készletet cipeltek magatokkal? Szemezgetek egy slime szettel.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#78173) runner 125 válasza ath (#78160) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hm, ez már tényleg az lehet. Kösz!

Google szerint is (már amekkora képeket találtam) sima fényes feketének tűnik, szemcsék nélkül. Egy dologban voltam / vagyok csak bizonytalan, a rajz alapú leírás szerint a farokidom és a kapaszkodó takaró elemek is ilyen színkóddal vannak fújva, noh most a korábban általad linkelt oldal szerint ilyen színkóddal nem jött ki 800-as, legalábbis Európában. Google-ztam és akkor találtam rá az USA modellekere. Ott viszont 2009-ben volt ilyen színkodú, teli fekete modell.
Még képek: 01 és a színkód: 02

Így nyilván a linkelt manual ehhez hozza az idomokat, nem a fehér modellhez, mert annak a farokrésze ugyanúgy fehér, csak az üléspúp közepe fekete.

Most már csak az a kérdés, h vajon ezt a feketét fújták-e a fehér modell részeire is? :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#78174) imibogyo válasza Tarill (#78168) üzenetére


imibogyo
veterán

Ilyenkor csak azon szoktam röhögni, hogy ~20k környékén már beszerezhető egy négy kerekes (autós) szett, aminek az adó-mérő része lényegében csak egy szelepsapkából áll (könnyebb is, mint a felnibe "öntött" verzió) és egy-egy 500 Ft-os elem kell csak neki úgy 2-4 évente (faterom most cserélte az övéit a Yarison 2,5 év után és 2800 Ft-ból megvolt a négy elem). Szóval én az ilyen gyári "cseréld a felnivel együtt" dolgot semmi másnak nem érzem, mint lehúzásnak.

Ahogy a fenti linkelt egérmozit is annak érzem. Egy 20.000 Ft okosteló, meg egy OBD olvasó és 100x több, különböző kijelző elrendezést tudok magamnak kreálni, sokkal több infóval, nem kötik a kezem a gyári korlátok. Mennyi is lesz ennek a felára a gyártól? 500k? Miközben nekik Kínából jó ha 50k az egész.... :N

(#78175) Topiccsendőr válasza HSM (#78161) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

egy traforol csak sorosan lehet kotni, es az azt jelenti, hogy az egyik gyertyan kozepeletroda- testelektorda, a masikon meg forditva.
keresek valami rajzot, remelem talalok, es azonnal vilagos lesz.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78176) demars válasza imibogyo (#78174) üzenetére


demars
addikt

Kollégám a mokkával is így járt. Téli papucsok felkerültek külön felnin, de szenzort nem vett hozzájuk mert drága. Most ott a hiba jel. Műszakin emiatt elkaszálják.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#78177) #79335424 válasza BoB (#78171) üzenetére


#79335424
törölt tag

Volt ilyen (ha jól értem, hogy mire gondolsz). Pl. a Buell blokkos enduro, az Ulysses.

Bocs, tévedtem! Ezeknél is alul van a dob. Akkor nem tudok gyárilag ülés alatti kipuffogós HD -ről. Persze, ettől még létezhet ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#78178) polimorf válasza demars (#78172) üzenetére


polimorf
tag

Nálam mindig van két féle defektjavitó is, egy spray és egy kukacos is. Hosszabb túrára meg viszek pumpát is.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#78179) demars válasza runner 125 (#78173) üzenetére


demars
addikt

Mit szeretnél festetni?

Polimorf: a slime cuccban van kis kompresszor. Onroad teszt szerint nagyon jó. Képek, videók alapján elég -picike, nem foglal sok helyet.

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#78180) Topiccsendőr válasza HSM (#78161) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az L2 nel kulon aramkor van a ket gyujtogyertyanal. Igy vezesd vegig az aram iranyat.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78181) polimorf válasza demars (#78179) üzenetére


polimorf
tag

15000-t nem adnék érte mikor egy spray 1500ft pumpa meg van.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#78182) BoB válasza imibogyo (#78174) üzenetére


BoB
veterán

"~20k környékén már beszerezhető egy négy kerekes (autós) szett"

Na na na! Csak ne olyan hevesen. :D

A gyári BMW-s guminyomásszenzor figyelembe veszi a külső hőmérsékletet is, és annak megfelelően kompenzál (nem vicc). :DDD

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#78183) Trub válasza HSM (#78161) üzenetére


Trub
tag

Sorosan vannak kötve. Ha párhuzamosan lennének csak az egyik szikrázna.

(#78184) Bogyó bá' válasza demars (#78172) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nálam van egy kukacos javító készlet, meg egy állati picurka kompresszor is állandóan. Még nem kellett használjam országúton, de egy motorost már kisegítettem vele. Nézett nagyot, amikor az ülés alól elő bányásztam. :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#78185) Tarill válasza imibogyo (#78174) üzenetére


Tarill
őstag

nem kell egyiket sem felnistől cserélni, elég csak magát a szenzort, új suzukikba 20e/db merciké 40-50e között/db. Nem tudom milyen ez az ebayes de kíváncsi lennék hogy lehet összetanítani autóval. Mercihez biztosan sehogy azokhoz only gyári a többit passz. Suzukikhoz valami 4 gyártmány jó, de kell hozzájuk betanító csippantós. Ha a toyota felismeri ezeket a jeladókat akkor az egy pénztárcabarát rendszer :)

(#78186) Lomha 8V válasza #79335424 (#78177) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Az XR1200R-nek mintha fent lenne a kipufogója.

(#78187) Bogyó bá' válasza Lomha 8V (#78186) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

[link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#78188) runner 125 válasza demars (#78179) üzenetére


runner 125
nagyúr

Oldaldobozokat.
A gyári megoldás olyan, h fehér az egész:

De szerintem sokkal szebb, ha már a törésvonal alatti rész ugyanúgy fekete lesz, mint a motor oldala:

Haverom talált nekem ebay-en hibátlan gyári dobozszettet, gyári konzollal együtt. Tegnap leadtam a fényezőnél és ígértem h a fekete kódját még eljuttatom hozzá a hét elején.
Noh meg be kell szereznem még gyorsba egy lakkozható ezüst matrica csíkot is, amit a törésvonal alá felragasztatok.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#78189) Lomha 8V válasza Bogyó bá' (#78187) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Sajnos nem tudom megnézni a tetves lassú mobilnettel, azért nem is linkeltem, csak mondtam. :D

(#78190) -Mosquito- válasza runner 125 (#78188) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Én teli fehérben hagynám. :) A tetejére majd fóliát tegyél. Tuti össze fogod rugdosni fel/le szállásnál.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#78191) HSM válasza Topiccsendőr (#78180) üzenetére


HSM
félisten

Köszi a képet! :R Viszont ezen pontosan ugyanaz van, mint amit én is írtam, a tekercsből párhuzamosan áramlik kifelé (a két végén) a töltés a két gyertyán keresztül a föld felé. :K Csak ugye itt ninc "parazita" gyeretya, hanem mindkettő hasznos szikrát szolgáltat, mivel egy hengerhez tartoznak.
Találtam egy képet az SV elektromos rendszeréről, ott is éppn így szerepel az ábrán: [link].

(#78192) Badboys


Badboys
őstag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem van egy Malaguti Madison 125R típusjelű szerkezetem 2003 as. Az user manuál azt írja,hogy Q8 10/40 es olaj kell bele 3000 km csere periódussal.Szerintetek akkor a Motul ból melyiket érdemes bele tenni és valóban a 3000 km csere betartás javasolt? Köszi

(#78193) Topiccsendőr válasza HSM (#78191) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Es akkor hogy zarodik az aramkor szerinted? :D
A szekunder rekercs hajtja az aramot. Nem tud ket iranyba menni.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78194) Bogyó bá' válasza HSM (#78191) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az SV-ben milyen indexrelé lehet? Ha jól látom, akkor a vészvillogó kapcsolója simán "csomóra köt mindet". Gyújtás nélkül is van vészvillogó, vagy csak ráadott gyújtással? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#78195) imibogyo válasza demars (#78176) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát ha nem fért bele, hát nem fért bele... :B

(#78182) BoB: az 0,1-0,3 bar biztosan megér annyit.

(#78185) Tarill: nekünk nem kellett tanítani semmit sem, mert a kocsiban nincs gyárilag guminyomásmérő. Így amikor csak kíváncsi a nyomási adatokra bedugja a kijelzőt a szivargyújtó helyére és kb. 2-10 másodperc múlva már látja is őket. Szerintem ezek nem olyan információk, amikre minden nap állandóan szükség van, szóval jó ez így.

Mondjuk motorra egy ilyen kis méretűn gondolkodom, ez szerintem nem zavaró... Annak ellenére, hogy van egy kis kézi digitális mérőm is.

(#78196) HSM válasza Topiccsendőr (#78193) üzenetére


HSM
félisten

Marha egyszerű. Az a tudás hiányzik nálad, hogy a tekercs mágneses térként tárolja az energiát. Tehát a mágneses mezőből mindkét gyertyán át töltéseket fog útnak indítani a föld felé. :K Gondold végig, maga a tekercs csak egy darab vasmagra feltekert drót, azon arra fog menni az indukált töltés, amerre kisebb potenciált talál, és ez bizony a két gyertyán keresztül az akkumulátor ellentétes pólusa lesz. :K
Olyan szépen megy így két "irányba", hogy öröm nézni. De igazából egy irányba megy, csak két úton, a tekercs gerjesztett mezőjéből az akku felé.

(#78194) Bogyó bá': Sajnos most téli ámot alszik, így nem tudom ellenőrizni, de emlékeim szerint vagy gyújtással, vagy a parkoló állásban működik csak. :K

(#78197) Bogyó bá' válasza HSM (#78196) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kösz!

Persu rajzával kapcsolatban pont nincs igazad: gondolkozz!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#78198) Trub válasza HSM (#78196) üzenetére


Trub
tag

A harmadik mondatban van a hiba. :W :C

(#78199) Topiccsendőr válasza HSM (#78196) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A tekercs ket oldalan, ket iranyban megy elmeleted szerint az aram.
Jozan paraszti esszel. Az aram elktronok elmozdulasa.
Jelenleg a te elemeleted szerint valahonnan elektronokat nyerunk ki a tekercsbol, amik raadasul ellentetes iranyban fognak mozogni, es nem alkotnak egy aramkort. :D

Kerlek nezz utana a faraday-lenz torvenynek, illetve az alapismereteknek.

Egyebkent pluszpont jar a magabiztossagodert, es a kitartasodert, de a fizikat nem fogod tudni megkurni. Az nem adja fel, mint en :D

Szerk:
Regebben legalabb utananeztel dolgoknak, mielott elkezdtel vitazni, hol van ez a tuz? :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78200) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

FZ6-hoz a manual a lentit írja csak. Most akkor milyen motorolajat kell rendelnem? Yamalube literje 5500, azt hanyagolnám. Ezek a MOL Street-ek milyenek? Túl olcsó? Meg nem is SAE? No meg nem is 10W40 mint ami most van benne? :Y :R


Mi a jobb minőség amit ne? :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.