Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78801) polimorf válasza Topiccsendőr (#78795) üzenetére


polimorf
tag

Nem lett magasabb a hátulja.
Úgy magyarázta az ember, hogy nem lesz erősebb a rugó csak feszesebb és nehezebben fog összenyomódni, kvázi ugyan azon súlynál kevésbé tud összenyomódni mint ez előtt.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#78802) SirKero válasza BoB (#78799) üzenetére


SirKero
őstag

Jó igaz két éve volt és összesen 8-9 ezret mentem vele. :R
Szerintem tavasszal nagyobb lesz a kínálat és aki elakarja adni az reális árat fog kérni érte. Tavaly nézegettem a hatötveneseket ( valahogy rám jött hogy cseréljek de szerencsére kialudtam magam :P ) és akkor 550-650 ezer között voltak ígéretes példányok. Jó DL 650-t nem fog kapni 1 milláért :N

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#78803) -Mosquito- válasza Topiccsendőr (#78798) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Egy amatőr/kezdő első motoros mikor fogja azt észre venni? :) A többség megveszi a motort és használja. Majd az idő múlásával esetleg látja/olvassa milyen a Wilbers,Hyperpro stb majd meghallja, hogy mennyibe kerül és a nagy %-uk le is mond róla,mert jól van az úgy.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#78804) Geresics válasza polimorf (#78800) üzenetére


Geresics
addikt

Nálunk asszony nem meri megkérdezni mennyi volt az Akra. Mondtam neki, hogy ebben kiegyezhetünk. Azóta inkább nem beszélünk róla! :DDD

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#78805) CyberPunk666 válasza -Mosquito- (#78803) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Erre a gépre nem látom értelmét ilyet venni, de annyira nem ilyesztő az ára (rákerestem gyorsan).
De majd ha lesz kimondottan pályára szánt gépem, akkor majd elképzelhető.

Ennél az első nem is állítható, legalábbis így alapból nem, a hátsón lehet előfeszítést állítani és ennyi.
Megtanulok motorozni, meg a kakucsring nincs is messze (Bp déli részén lakom).
Aztán meglátom, hogy ez marad mondjuk munkábajárni, meg egy sportgép pályázni esetleg.

Munkába nem szívesen járnék úgy, hogy a lábam a nyakamban van, a pályán meg nem lenne az igazi egy utcára valóval tolni, szóval egy géppel szerintem nem is úszható meg.

(#78806) CyberPunk666 válasza Geresics (#78804) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nekem szerencsére nincs vele ilyen gondom, amíg az alap dolgokra van, addig azt csinálok a maradék pénzemmel, amit csak akarok. Néha ha megtudja, hogy mennyi volt egy-két dolog, akkor vág egy ilyen "húú" arcot, de nem mérges, vagy haragos. Nem érdekli, csak meglepődik, hogy ez biza nem olcsó hobbi, én meg ráadásul szeretem a minőségi cuccokat...

Mondjuk összeadni inkább én sem akarom, hogy eddig mennyit költöttem az egész motorozós dologra. :DD

[ Szerkesztve ]

(#78807) Topiccsendőr válasza -Mosquito- (#78803) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Barki eszreveszi, amint megjon a tempo. Ha tempot megy, nem mindegy, hogy ossze tudja-e szedni az elejet, (esetleg meg ossze sem kell neki szednie, mert nem ul be a hatulja) mert nem csopperes kanyarbol kifele, satobbi.

Emlekszem annak idejen hanyszor estem el emiatt. Es mennyire felre voltam vezetve. Akkor az eppen regnalo mz alkatreszbeszallito es szakagvezeto mondta nekem, hogy hat meg kene tanulni motorozni, nezd meg az xy teljesen gyari mzvel mit megy. Aztan megneztem, hogy azok, akik nem esnek el mit csinalnak, es ott szo sem volt gyari kopott, vagy nem belott dolgokrol. Hat... Errol ennyit.
Egyszeruen

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78808) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
10w40 full syntetic olajból mi ajánlott ami nem arany ár mint a motul 7100? 5100 meg ahogy visszaolvasok sokaknak nem jött be (2004 Fz6-ba)
Mert ha jól látom mol dynamic street csak fél szintetikus. :R

[ Szerkesztve ]

(#78809) zgospel válasza bigdady (#78808) üzenetére


zgospel
őstag

Yamalube

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#78810) runner 125 válasza bigdady (#78808) üzenetére


runner 125
nagyúr

De komolyan számít az az évi 3000ft különbség 3,5 liter olajnál? :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#78811) demars válasza Geresics (#78804) üzenetére


demars
addikt

Ó az az akra pár :C

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#78812) bigdady válasza zgospel (#78809) üzenetére


bigdady
nagyúr

Honnan érdemes? Alig árulják, nem nagyon van ahogy nézem meg csak fél szintetikus az ára mégis 5000 felett van

[ Szerkesztve ]

(#78813) bigdady válasza bigdady (#78812) üzenetére


bigdady
nagyúr

Vagy mol street helyett ahogy nézem 2300-ért full syntetic is van ez is jóféle? Ez tényleg jó ár ha jó egyáltalán bele :B
[http://neoszerviz.hu/mol/mol-motorkerékpár-motorolaj/13006117-detail]

Vstryker: fikázták itt visszaolvasva páran hogy recseg a váltó tőle stb

[ Szerkesztve ]

(#78814) V.Stryker válasza bigdady (#78808) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Túlkombinálod. :) Amúgy szerintem tök jó az 5100.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78815) Topiccsendőr válasza bigdady (#78813) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem recseg. Csattan. Ezert keress jaso ma2 olajat. Viszkozitas egyertelmu. Minel kisebb hidegoldali, es a gyar altal megadott melegoldali.
Teljesitmenyszintet nezd. Api s ...
Minel jobb az olaj, annal dragabb lesz. Csupan annyit kell eldontened, mennyit adsz ki erte. Hasonlitsd ossze az egy arban levo olajok teljesitmenyszintjet. Kb ugyanaz.
Nem tudsz tevedni. Dontsd el mennyit akarsz kiadni.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78816) bigdady válasza Topiccsendőr (#78815) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ahha kapizsgálom, kösz. Meleg oldalira ezt írja vagyis 50-est már ne vegyek?

A lenti mol jasoma2 api sl viszont 10w50 :U (a street viszont 10w40 de csak félszintetikus api sg)

[ Szerkesztve ]

(#78817) Topiccsendőr válasza bigdady (#78816) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha mesz 50 fokban, vegyel 50 es olajat.
A teljesitmenyszintnel neked kell dontened. Mennyit vagy hajlando kiadni egy jobb olajert. A marka tokmindegy.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78818) bigdady válasza Topiccsendőr (#78817) üzenetére


bigdady
nagyúr

Aszfalton nyáron biztos előfordul de nem tervezem :) Csak a szintetikussága miatt venném mert a 40-es csak félszintetikus no meg csak api sg. Kösz :R

[ Szerkesztve ]

(#78819) Topiccsendőr válasza bigdady (#78818) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Mas 40 es olajat is gyartanak szintetikusban. Nem kell 50 esnek lennie ehhez. Nezz szet a kinalatban. Ezt a harom jellemzot hasonlitsd ossze, ennyi a dolgod. Nem lesz felszintetikus arban szintetikus, es nem lesz ket ugyanolyan teljesitmenyszintu, de mas markaju olaj kozott kulonbseg.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78820) BoB válasza Topiccsendőr (#78819) üzenetére


BoB
veterán

:Y Ha ezt így fojtatod a Motul istene agyon fog vágni :(((

;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#78821) -Mike- válasza BoB (#78820) üzenetére


-Mike-
addikt

Ha pedig te folytatod így akkor Grétsy tanár úr fog fejen vágni a A magyar helyesírás szabályaival. ;]

(#78822) rtitusz válasza SirKero (#78794) üzenetére


rtitusz
őstag

Köszönöm soraid! :) Transalp nincs elfelejtve, csak bővítem a halmazát azon motoroknak, amiket megfontolok, meg nézegetek.

(#78823) BoB válasza -Mike- (#78821) üzenetére


BoB
veterán

Na bakker, pedig ezt nem szoktam benézni :DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#78824) Topiccsendőr válasza BoB (#78820) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Meg akkor is, ha a castrol a747 az isten? :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78825) Geresics válasza Topiccsendőr (#78815) üzenetére


Geresics
addikt

Hmm... most nézem a Motul oldalát, és 5100.ból van sima MA és MA2 is? :Y
Lehet, hogy egyeseknek ezért jött be, vagy ezért nem az 5100? :Y

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#78826) demars válasza Geresics (#78825) üzenetére


demars
addikt

Ahogy a 7100 10W40 -ből is!
Meló után meg is nézem mit vettem. Bevallom erre nem figyeltem rendeléskor.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#78827) HSM válasza Geresics (#78825) üzenetére


HSM
félisten

Nekem MA2-es változat volt mindkettő, a 7100 és az 5100 is.

(#78828) Topiccsendőr válasza Geresics (#78825) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Elkepzelheto, de ezzel vigyazni kell, mert ha mondjuk az elso generacios tl1000s be (ennek kisebb kuplungja volt meg) MA2 ot toltesz, csuszni fog a kuplungja, akarcsak egy RS 125 nel. Ezeknel MA kell. Motortipusonkent valtozik.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78829) Kolondrum


Kolondrum
félisten

404 Hsz, elvesztem. 99%, hogy nekem a szezonnak annyi. Azért figyelek! :R

(#78830) Geresics válasza Topiccsendőr (#78828) üzenetére


Geresics
addikt

...és azt honnan tudom, hogy akkor nekem milyen kell?
A kezelési útmutató szerint:
"Motorolaj (ajánlott): EXTRARAID 4, SAE 15W - 50. Az Ön által választott másféle motorolajnak, csakúgy mint az ajánlottnak, jó minőségűnek kell lennie amelynek teljesítményszintje eléri, vagy meghaladja a CCMC G-4, illetve A.P.I. SG előírásait."
Kikerestem a blokk gyártójánál a blokkot, de most sem lettem okosabb, hogy nekem MA vagy MA2 kell-e? :F

Érdekes, hogy a gyártó 10W-40-et ír, az Aprilia pedig 15W-50-et, de ezt betudom annak, hogy ők biztos "finomhangolták" a blokkot...

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#78831) Topiccsendőr válasza Geresics (#78830) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A gyartonak kellene megadnia.
Ha nem adja meg, kezdj ma2 vel, ha csuszik a kuplung, csereld le ma ra. Nagyon keves motor hasznal ma t.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78832) demars válasza Topiccsendőr (#78828) üzenetére


demars
addikt

MA2 -es a 7100 amit kaptam, manuals szerint sima MA kell bele.
Mit tegyek?
Tegyem bele, hátha jó? Ha pedig nem (csúszik a kuplung) csere.
Vagy vegyek MA-t, ezt meg adjam el?
Érdemes kísérletezni ezzel? (Nem volt ócsó a 4L oil)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#78833) Topiccsendőr válasza demars (#78832) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Igen

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78834) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#78833) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

:D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#78835) demars válasza Topiccsendőr (#78833) üzenetére


demars
addikt

:DDD köszi

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#78836) HSM válasza demars (#78832) üzenetére


HSM
félisten

Nem tudsz utánakérdezni másoknál, mik a tapasztalatok a motoroddal? Hivatalosan az SV-be is MA kell, ehhez képest MA2-t rakok bele régóta, és semmi baja a kuplungomnak, nyoma sincs csúszásnak, harap rendesen. :K Ugyan nem szoktam nyomatékcsúcsos rajtokat venni vele, de ha padlógázzal kihuzatva váltok sincs semmi baja. :N

(#78837) Topiccsendőr válasza HSM (#78836) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A szerelok legtobbje nem tudja mi az az ma2, nemhogy a tulajok :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78838) Tarill


Tarill
őstag

Suzukinál az hogy G10-es fork oil(teleszkóp olaj) az annyit tesz hogy 10w-s?

(#78839) Geresics


Geresics
addikt

Na, ma bent voltam a pécsi Enduro Motorosboltban. Kértem tőlük árat korábban motor-, félolaj, hűtővíz cserére, valamint centírozásra, mert tavaly azért voltam párszor terepen. :DDD

Kicsit felemás érzésekkel jöttem ki. Motul-t és Castrol-t forgalmaznak, de vihetek oda amilyen olajat akarok, ha az nem valami botrányosan sz@r olaj.
Megörültem, hogy amúgy is 15W-50 5100-at akartam. Nos, náluk a 15W-50 a 300-as. Az MA vagy MA2-ről ők sem tudtak igazából semmit.
6eFt/óra a munkadíj, de nem tudják megmondani, hogy mennyi idő lesz, mert nem ismerik a motort, és vakon nem mondanak inkább semmit. Ez tök érthető szerintem. :K

Viszont a centirozásnál csak kamilláztam! Azt mondták, hogy 1-2 óra! Per kerék! Mondom, értem én, hogy küllős, meg minden, de azért sokallom... Ja, hogy küllős? Akkor 2x annyi! :o

Kicsit beszélgettünk még, mert amúgy normálisak voltak, és mondták, hogy ők nem titkolnak semmit, ha időm engedi, akkor úgy időzítik a komplett szervizelést, hogy én is ott lehessek. Meg persze, ha egy kerék megvan 20 perc alatt, akkor az annyi, nem 2 óra, de nem fognak kevesebbet mondani, nehogy bárki számon akarja őket kérni...
Valahol érthető, de akkor is... :(((

Eddig mindent megcsináltam magamnak, de gondoltam egyszer csinálja szakember, az mégiscsak más, meg nem tökölök, nem kenem össze magam, és amúgy is 5x gyorsabban csinálják nálam, de most megint picit el kell ezen gondolkodnom. :U
Centirozni viszont nem tudok, szóval azt mindenképp viszem hozzájuk, mert a városban más nem tudja mi fán terem a küllős kerék...

Ja, és a csaj nem öregedett az elmúlt pár évben! :D

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#78840) CyberPunk666 válasza Geresics (#78839) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nem tudom, elképzelhető, hogy egy motor esetén a küllös kereket nehezebb centírozni, de egy bicikli esetén ezt simán meg lehet csinálni fél óra alatt.

(#78841) Something_ válasza CyberPunk666 (#78772) üzenetére


Something_
őstag

Most fogok rugot cserelni elol hatul, egy vagyon lesz, de Persu azt mondta, hogy vegig tudom majd vinni balra a mariot.

Tovabb olvasva lattam, hogy kerdes volt az ar is.
Deczinel:
- rugopar elore: 35k
- hatulra 35k
-ki-beszereles osszesen 14k
-osszes rugo beepitese 6k

Nekem ugye tavaly volt elol olaj es szimering cserelve. Ha cserelek rugot, akkor "kell" benne cserelni olajat is? Marmint mennyisegben tobb/kevesebb olaj kell bele rugocserekor? Az en motoromat elvileg valoban 60kgs pilotakra lottek be a 2000es evek elejen, en pedig r
ruha nelkul 95 kg korul mozgok. Ruha minimum 5 kg.

90 a versenysulyom, az ala nem akarok menni :-)

[ Szerkesztve ]

(#78842) zgospel válasza CyberPunk666 (#78840) üzenetére


zgospel
őstag

Nyugodtan hülyézzetek le ha most hülyeséget kérdezek, de nem küllős kerék centrírozása nem annyiból áll, hogy feldobja a gépre, az meg megmondja hova mennyi súlyt ragassz fel azt kész is?
Mert az nem 1-2 óra.

A küllős kerék centrírozására értem az 1 órát, 2 már talán ott is sok, akkor már elég ramaty állapotban, az még bringánál is szopás, de azért rutinos kezeknek nem okoz kihívást.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#78843) #79335424 válasza CyberPunk666 (#78840) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ugyanolyan. Kell hozzá egy bak, vagy két szék, kréta, küllőkulcs, meg sör. Ennyi.

(#78844) Tarill


Tarill
őstag

azta mit találtam: [link] pedig olyan szinten totál semmi kedvem kibelezni a kombiműszert hogy nagyon :D de ez tetszik, az anyira sose tetszet h gyárilag más színűek a számlapok

(#78845) -Mike-


-Mike-
addikt

Jövő héten hétfőtől (02.13.) a Lidl-ben motoros maszk és bukó(bár ez szerintem felejtős) [link]

[ Szerkesztve ]

(#78846) kcsa válasza zgospel (#78842) üzenetére


kcsa
veterán

Létezik kézi meg gépi centrírozás is, kézi persze lassabb. Két óra akkor is extrémnek hangzik, de ha életed legjobb centrírjét kapod... :D

(#78847) Bogyó bá' válasza Geresics (#78839) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Qrva jó az a csaj! :Y (Tőlük vettem a GS-t másfél éve)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#78848) demars válasza -Mike- (#78845) üzenetére


demars
addikt

A vese védő nekem bejött. Jó az anyaga, nem csúszkál.
Kinti melóhoz is érdemes megvenni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#78849) Gaboman válasza zgospel (#78842) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Jól tudod, géppel pontosan így működik.
Ráteszik gépre és a gép kimutatja hogy mennyi az eltérés, mennyi súllyal lehet kiegyensúlyozni.
Ez összesen leszereléssel, centírozással, felszereléssel együtt sincs 1 óra a két kerékre.
Ha a szakember érti a dolgát akkor 2-3 perc kivenni a hátsó kereket, gépen a vizsgálat és a súly felhelyezése sincs több öt percnél.Visszarakni, beállítani legyen kb 5 perc, ez egy kerék és a hátsó mindig több ideig tart mint az elsőt.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#78850) ath válasza Something_ (#78841) üzenetére


ath
senior tag

szerintem ahogy te használod, és hogy pályázol is olykor, kell az éves olajcsere a villákban. hirtelen ránéztem, motul factory line 5w ~3e az 1l. az pont elég. rugócserénél változik a szükséges olajszint is, öhlins megadja az újat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.