Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86013) 1amarr


1amarr
tag

Sziasztok! Access pointnak keresek eszközt, 500-as nethez, EdgeRouter-X (és gigabites switch) mögé, egy nagy szobába. Más helyiségekbe vastag falakon és sok akadályon keresztül jutna csak jel, így ott megoldom jelismétlővel, nem gond, ha nincsenek bika antennák.

Az ER-X egy 3 éves 7000 Ft-os Asus R12-N+ helyére jött, jelenleg a kis Asus teljesíti az AP feladatokat. A cserével egy időben 100 Mbps netről 500-asra váltottam. Családom kizárólag vezetéknélküli internetet használó tagjait is szeretném részesíteni a jóból, számukra ugyanis az Asus 20-50 Mbps sebességet tud csak biztosítani még a szobán belül is.

Keresek ezért vagy egy dedikált AP-t, vagy egy annak befogható routert kb 15-20e Ft-ig. A témaösszefoglalót elolvastam, csak nem tudom, mennyire frissek az ajánlások. Kérdés még: miért van az, hogy a kifejezett AP-k, amelyeknek van gigabites portjuk, 20-25e-nél kezdődnek, míg egy gigabites router ennek már kb. a feléért megkapható? Az AP-k tudják is, amit ráírnak, és ezért az árkülönbség?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.