Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85694) Daywalkerke válasza dkess (#85684) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Igen valóban a wifi erősítő kifejezést ezentúl hanyagolom és marad az extender/repeater használata.
Működésről alkotott nézeteink pedig ahogy látom nem egészen egyeznek mert én "nem működőként" az olyan eszközt definiálom ami egyáltalán nem működik, ha szaggatva vagy akadozva is, de valamennyire működőképes, nálam az még a működő kategória :)
Illetve jelen esetben a 2.4Ghz-en szerintem lehet bármilyen stabil és megbízható eszköz, az általad működőként definiált kapcsolat(idézlek: "stabil és értelmezhető sebességgel lehetőséget biztosít WiFi alapú kapcsolatra") a rengeteg más és egyben zavaró 2.4Ghz-es jel miatt sosem lesz a 2.4Ghz-en, ezért is jött szóba az 5Ghz, aminek bár tudva, hogy ahogy írod, hogy "sokkal rosszabbul bírja a távolságot (szétszóródik) illetve falakat (ott meg elnyelődik)", de mivel ahogy írtam semmi zavaró tényező 88pl. fal) nincs a két épület között és légvonalban kb. 20m a távolság és tökéletes a két épület közötti rálátás, valamint az egész környéken 1 vagy 2db 5Ghz-es jel van csak, ezeket és a 2.4Ghz előnyeit is figyelembe véve még így is talán nagyobb az esély arra, hogy egy db CPE510-es eszközzel 5Ghz-en jobb lesz az eredmény mint a mostani 2.4ghz-es Mikrotikkel.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.