Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73851) proradeon válasza TeeJay (#73846) üzenetére


proradeon
őstag

"az Archer C6 V2.-ben Switch: Qualcomm Atheros QCA8337N switch van amire ennyi infó van
7portos gbit ethernet switch
nem írják egyikhez sem hogy HW NAT képes vagy nem képes"

Csak neked, csak most: The QCA8337N chip supports hardware network address translation (HNAT) to offload the CPU and achieve full wire speed when doing NAT.

És ezzel megbukik az az elméleted is, hogy a Qualcomm túl van árazva, hiszen az Archer C6 11590 Ft, 5 év garanciával.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#73852) Janusz001


Janusz001
őstag

Sziasztok, szeretném kiváltani a Telekomos Sagecom wifi részét egy másik routerrra, ami csak a wifit szolgáltatná 2.4/5g -n. 20k -ig mit érdemes venni, ha csak a wifi része érdekes.

(#73853) kali válasza Janusz001 (#73852) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Akár az RT-AC57U is megfelelő lehet.

[ Szerkesztve ]

(#73854) Szaki2


Szaki2
tag

Azt lehet tudni, hogy mennyi egy Asus RT-n18u sebessége LAN-on és wifin 1000/300-as netnél?
Hol lehet jó beállításokat megtudni?

(#73855) uriember válasza Szaki2 (#73854) üzenetére


uriember
aktív tag

Ez a típus volt nálam egy darabig, a wifi sebesség függ a kliens wifi kártyától is, de nálam 2x2:2 MiMo-s kártyával 220/130Mbps-t hozott stabilan (falu, csh-as környezetben), LAN-WAN 945Mbps (ez a max gigabites csomagnál).
Van topikja :)) .

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#73856) Szaki2 válasza uriember (#73855) üzenetére


Szaki2
tag

Köszi!
Nálam sajna lanon 550, telefonokon 40-50 körül, pedig elvileg tudná a többet.
Néztem a topikját, de nem nagyon nyüzsög. Próbáltam visszaolvasni, hogy találjak vmit a beállításokról, de tomato-ról van szó meg más alternatív firmwarekről. Nem találtam eddig a beállításokról semmit.
Nem emlékszel, nálad milyen beállításokkal futott. Vagy legalább mik a fő dolgok, amikre oda kell figyelni?
A Nat gyorsítás be van kapcsolva, azt már néztem.

(#73857) uriember válasza Szaki2 (#73856) üzenetére


uriember
aktív tag

Van vírusirtód? Azt kapcsold ki vagy tedd a kivételekhez és úgy mérj újra, pl Avast rendesen meg tudja fékezni...

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#73858) kali válasza Szaki2 (#73856) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A telefonok jelentős többsége 2.4 GHz-en csak 1*1:1 és 20 MHz, ezért azok szúk keresztmetszetet jelentenek adott tekintetben, 5 GHz-en többet tudnak.

(#73859) szabochris válasza kali (#73841) üzenetére


szabochris
aktív tag

És mi lenne az a megfelelő router amivel 600 felett is mérhetnék?

(#73860) szabochris válasza szabochris (#73859) üzenetére


szabochris
aktív tag

Asus ac66u b1-et érdemes Tplink Archer C7re vagy asus ac65p-re cserélni?

(#73861) Gubek-Einste válasza szabochris (#73860) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link-re biztosan nem, AC65P kérdéses, terhelés függő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73862) Gubek-Einste válasza szabochris (#73859) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Környezet is sokat számít de olyan kell ami MU-MIMO-s.
Ilyen eszköz pl az Asus AC58U is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73863) TeeJay válasza proradeon (#73851) üzenetére


TeeJay
félisten

Az IPQ4018 szintén HWNAT képes a dokumentum szerint aztán látod...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73864) TeeJay válasza szabochris (#73860) üzenetére


TeeJay
félisten

Jövőhéten ha vissza vittem a két routert teszt után veszek egy AC65P-t aztán kitesztelem wifire és tudsz dönteni
Az ugye már wave 2 MU-MIMO képes mint az AC58U is ami wifiben eddig nálam a prímet viszi

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73865) makoss válasza TeeJay (#73864) üzenetére


makoss
addikt

Wifi hatótávban ez a legjobb 30eFt környékén?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#73866) pinnacle válasza TeeJay (#73864) üzenetére


pinnacle
nagyúr

AC57U-val is gond van, azt is visszaviszed? Nem tudom, hogy az Árukereső, hogy rangsorol, valószínűleg keresés alapján, de ott is hasonló a rangsor, mint itt a topikban. Illetve érdekes módon a AC65P nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#73867) TeeJay válasza pinnacle (#73866) üzenetére


TeeJay
félisten

nincs vele gond, nagyon frankó LAN-on is meg wifin is
csak 15be kerül 23-ért meg megkapható a nagytesó 128MB flash 256MB RAM
illetve a lényeg a wave2 wifi vezérlő 3antennára és MU-MIMO aztán az jövőre nézve időtállóbb lesz
25volt az AC58U úgy terveztem az lesz a plafon és most tudok venni olcsóbban jobbat így megy vissza az AC57U is de így lassan 1 nap nyúzás után prímán megy
azóta hogy beraktam folyamatosan kapja a torrentet de a RAM 50%-a szabad itt meg sem moccan, a proci unatkozik mert max 4-5%-ra megy fel a core2 gigabit torrent esetén is
annyi hogy még nagyon új cucc és az ASUS WRT rajta elég alap még de idővel biztos fognak még pár funkciót bele rakni amit a 16MB flash még enged
nekem a LED kikapcsolás funkció hiányzik meg sehol nem jelzi a WAN és LAN portok milyen sebességgel mennek, illetve a client list-ben sem látható összegezve semmi sebesség infó sem kábeles sem wifi részen
valamint a wifi beállítás és professional résznél is csak pár dolog van, teljesítményt pl nem lehet állítani
ebben beamforming sincs de AC-n N/AC mixedre rakva 260-270megabitet is tudtam mérni hajnalban
a drágábbik tesó 128MB flash mellett biztos hogy már most több funkciót kapott mert a FW is jó pár megabájttal nagyobb.

akinek a wifi számít eddig a 3 router közül az AC58U volt a leggyorsabb 5Ghz és 2,4GHz-en is
utána jön az AC57U
és a harmadik az AC66U B1 viszont ennek meg megvan az előnye hogy baromi sok minden állítható rajta főleg Merlin mellett illetve HGG-vel meg tolható fentebb a teljesítménye amit az első kettő nem fog tudni soha

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73868) Szaki2 válasza uriember (#73857) üzenetére


Szaki2
tag

Win7-en az essential van, sztm az nem okoz gondot. Lehet az, hogy 10 emeletesben lakom és sokan használják az 1000-es netet, és megoszlik köztünk? Magyarán a Digi nem tud annyit adni, ami a névleges csomag?

(#73869) TeeJay válasza makoss (#73865) üzenetére


TeeJay
félisten

hatótáv tesztet még ma csinálok majd vagy holnap ha lesz időm
szobán belül (18nm panel szoba) LG G4 telóval (1antennás AC) csak a max sebesség ami különbözik
szerintem ha hatótáv panaszod van akkor AC66U B1 HGG-vel feltolt wifivel lesz a nyerő
ja amúgy el is felejtettem hogy bár neten az AC57U és AC58U-ra azonos méretet ír a gyártó
de a valóságban az 57U szinte akkora mint a 66U B1 és hosszú antennája van, az 58U picike és rövid antennás de majd fotózom hogy látni lehessen

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73870) Szaki2 válasza kali (#73858) üzenetére


Szaki2
tag

Köszi!
Akkor valszeg ez lehet.

(#73871) pinnacle válasza TeeJay (#73867) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Majd kíváncsi leszek, hogy mit tud az AC65P. Ha jobb akkor megéri a 8k felárat. Gondolom ezek is sokáig bírják. Most látom, hogy 9 éve vettem a 741ND-t. :) 81m²-es panelben egészen jól működik, pedig van egypár szomszédunk. Egyszer kellett cserélni a tápját. Melegedésre azt lett a megoldás, hogy állítva raktam fel, lehet minden router kevésbé melegszik így.
Mostanában néha elmegy a wifi, lehet megint a táp vacakol, de már inkább router vennék, amire rá tudom kötni a külső HDD-t.
AC57U, AC58U fotó jó lenne. Fura, hogy az előbbinek akkora antennája van, mint a AC66U B1-nek.

[ Szerkesztve ]

(#73872) woodworm válasza TeeJay (#73869) üzenetére


woodworm
veterán

Maga a funkció benne van, csak az elérhetősége hiányzik a felületről. Direkt címmel meg lehet hívni vagy kell a módosított fw.

(#73873) vargalex válasza TeeJay (#73867) üzenetére


vargalex
félisten

Reméljük semmiben nem lesz rosszabb az AC65P az RT-AC57U-nál. Legfeljebb visszacseréled...

Alex

(#73874) makoss válasza TeeJay (#73869) üzenetére


makoss
addikt

Már majdnem beleéltem magam a Asus RT-AC58U routerbe, extreme digitalnal még akciós is ingyenes kiszállítással de ha csinálsz tesztet azt megköszönném! :R
Akkor majd közelebb leszünk az adott routerhez...
Korábban AC66U B1 volt a kiszemelt, de fentebb írták, hogy ez a AC58U mindent visz wifi terén....

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#73875) TeeJay válasza vargalex (#73873) üzenetére


TeeJay
félisten

proci ugyanaz kábelen biztos hozza amit kell wifin meg kiderül
nos teszt
AC58U bal oldalt és AC57U jobb oldalt

60nm panel lakás piros X helyén a router 1,3méter magasan fali polcon

LG G4 telefonnal mértem speedtest alkalmazással
csak letöltést mértem, 8-10 mérés átlagát írom le ahol nagyobb a tól-ig sáv ott bizonytalanabb volt
A pont 18nm panel szobán belül ágyon fekve
B pont szomszéd 13nm szoba íróasztalon mérve 15+4cm betonfal akadályozhatja
C pont bejárati ajtó mellett cipőtartó polcon 15+15cm betonfal minimum
D pont 7nm kis szoba legtávolabb a routertől 15+15cm betonfal illetve 4+4cm fürdő fal
2,4GHz 13-as csatornán de ott is van legalább 6-8 másik wifi ami átfedi, N only mód fix 20MHz
5GHz 100-as csatornán gyakorlatilag nincs másik wifi ami zavarja N/AC mixed mód fix 80MHz
AC57U-ban nincs Beamforming AC58U-ban van és aktív is volt

AC57U
A 5GHz 260-268 megabit
2,4GHz 40-44 megabit

B 5GHz 235-245 megabit
2,4GHz 35-38 megabit

C 5GHz 155-160 megabit
2,4GHz 32-34 megabit

D 5GHz 15-18 megabit viszonylag stabil
2,4GHz 8-13 megabit elég instabil

AC58U
A 5GHz 304-310 megabit
2,4GHz 60-62 megabit

B 5GHz 295-305 megabit
2,4GHz 50-52 megabit

C 5GHz 50-55 megabit
2,4GHz 42-48 megabit

D 5GHz 15-35 instabil
2,4GHz 20-30 viszonylag stabil

bár az AC66U B1-et eladtam de az szobán belül tudott 235-245megabitet ugyanezen beállításokkal
többit nem használtam
megjegyzés még hogy nem minden az antenna mérete :)
látható hogy az 58U-nak mennyivel kisebb méretű mégis az újabb jobb vezérlőnek és gondolom beamformingnak hála gyakorlatilag mindenhol veri 2,4GHz-en az 57U-t 5GHz-en meg aztán főleg ahol jó a vétel, egyedül a C és D pontban bizonytalan az 5GHz 2x15cm betonfal mögött ahol előjött az 57U előnye a nagyobb antenna miatt bár a D pontban az 58U még mindig gyorsabban tudott AC-ban működni csak bizonytalan volt mert egyszer 15 egyszer 35megabit
az 57U stabilabban volt viszont lassabb 15-18megabit

2,4GHz-ben az 58U nagyon penge, nem nagyon hatotta meg hogy 2x15 + 2x4cm falat kell megkerülni

részemről a wave2 MU-MIMO wifi vezérlő meggyőző
WAN-LAN mérést nem adok már linkeltem 57U gyakorlatilag 0%-on van 940megabit pppoe mérésnél is, röhögve mér akkor is ennyit ha torrent seed van 30megabájttal
58U 105MB torrent letöltés és 15MB feltöltésnél mind a 4 magra 85-90%-on teker
így aki torrentezik és mellette szeret dolgozni böngészni vagy sok telefonon youtube és társai annak Mediatek SOC kell vagy olyan Qualcomm procis router amiben tuti van HW NAT vagy olyan Broadcom SOC ami már Cortex A53 magos abban is elvileg már van rendes HWNAT

eddig meggyőző a Mediatek proci és wifi vezérlő
jövőhéten AC65P teszt meglátjuk abban mit tud a wave2 MU-MIMO + 3antennás wifi + beamforming :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73876) pinnacle válasza TeeJay (#73875) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi a tesztjeidet! Miért is van az, hogy 57U meg sem érzi, 58U meg 85-90%-on teker? Akkor lehet mégis jó választás, ha csak nem mérsz valami csodát a AC65P-vel. :) 57U nem melegszik? Lehet azt is inkább állítva tenném fel. Ha jól láttam erre van lehetőség, és remélhetőleg a wifi minősége sem romlik így. Nem tudom, hogy az oldalsó antennák is felfele álljanak, vagy inkább oldalra hajtsam ki őket.

[ Szerkesztve ]

(#73877) uriember válasza TeeJay (#73875) üzenetére


uriember
aktív tag

Elég meggyőző teszt, de hagy "akadékoskodjak" kicsit... ;] A routerek ugyanoda voltak helyezve, pontosan ugyanazzal a tájolással és antenna dőlésszöggel?

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#73878) woodworm válasza TeeJay (#73875) üzenetére


woodworm
veterán

Úgy dobálózol azzal a beamforminggal, mintha csodafegyver lenne. Csak megjegyzem (mint már korábban is) az ac57u-ban lévő chipset is tud beamformingot, 2,4 GHz-en pedig nem nagyon van rá szabványos eljárás. Tehát ennek a számlájára írni a különbséget csak találgatás, ugyanennyire lehet bármi más és semmi bizonyíték, hogy sokkal jobb lesz az mt7615.
Egyébként meglehet, hogy egy másik telefonnal vagy klienssel, pont az ac66u vagy az ac57u lenne a jobb.

(#73879) makoss válasza TeeJay (#73875) üzenetére


makoss
addikt

Köszi a tesztet, kár, hogy a AC66U B1 már nincs meg...ahhoz viszonyítva nem tudom milyen lett volna. :R

(#73877) uriember: Csak úgy van értelme ha a routeren semmit nem változtat, csak ő járkál a mobillal :U

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#73880) TeeJay válasza uriember (#73877) üzenetére


TeeJay
félisten

igen természetesen mindkét router ugyanott volt pontosan és minden antenna ugyanúgy állt rajta
telefont is szintén ugyanoda tettem le mindig, ágyra is pontosan azonos helyre meg asztalra is
persze tudom wifi tesztet csak faraday kalitkán belül lehetne pontosabban mérni de senki sem árnyékolt dobozban fogja használni így a gyakorlati tapasztalat többet mond mindentől

pinnacle :
AC66U B1 mint tudjuk egy bazi nagy szendvics borda közt van alul felül szinte a komplett nyák be van vele borítva úgy melegedik a Broadcom proci, 70-80fok simán lehet hűtés nélkül igaz én egy 12cm ventilátoron használtam amihez vettem USB to 3pin fan kábelt és 5V-on hangtalanül hűtötte akkor 50fok felé sosem ment még torrent közben sem ami azért tekerte 80-90%-on gigabit letöltéskor

AC58U ahol látható szétszedve látszik rajta hogy kicsike borda van, ventilátor nélkül torrent mellett sem volt hú de meleg a burkolat de ventilátort ha betoltam alatta szinte érezni sem lehetett hogy üzemel
ez már bátran mehet hűtés nélkül még torrent mellett is pedig akkor 80-90%-on teker mind a 4 mag ha gigabittel töltesz le

AC57U szétszedve (AC1200GU néven találjátok még csak) látható hogy borda sincs benne [link]
vélhetően a MIPS nem melegszik úgy mint az ARM magok
1óra használat után is csak langyos volt a burkolat
12cm venti 5 volton úgy hűti mintha ki lenne kapcsolva, ezt is lehet tolni neki nem fog melegedni

a burkolat a 66U és 57U-n van alul végig kivágva az 58U-n az alja zárt csak két oldalt van szellőző
58U és 57U : a két oldalsó antenna a 2,4GHz sávé de nem vettem észre nagy különbséget ha függőlegesen vagy ha 45fokban kihajtva voltak

woodworm : 57U menüjében nincs opció rá 58U és 66UB1-ben meg lehet implicit és explicit beamformingot is ki be kapcsolni, lehet használ valamit lehet nem

makoss :
66UB1 szobán belül ugyanott elhelyezett routerrel ugyanúgy ágyról mérve minden beállítás azonos tudott 235-245-öt ami teljesen jó viszont picit ráver az 57U is az 58U meg több mint 60megabitet

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73881) uriember válasza makoss (#73879) üzenetére


uriember
aktív tag

Szerintem nem értettél meg vagy nem fogalmaztam elég pontosan. Gondolom nem egyszerre ment a két router, hanem egymás után, mert különben bezavarnak egymásnak. Ezért írtam, hogy ugyanoda letéve (pontosan ugyanoda, ugyanabba a pozícióba) és az antennáik ugyanolyan szögben és ugyanazzal a tájolással voltak beállítva. Természetesen a kliensek is (pl a telefon, amivel tesztel, az is ugyanaz a telefon) ugyanabba az irányba vannak fordítva a mérési helyeken, nem is gondolnád, hogy hogy meg tudja hamisítani a mérést akár csak 30-40 fok eltérés is (még 10-20 is)...

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#73882) uriember válasza TeeJay (#73880) üzenetére


uriember
aktív tag

Korrekt.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#73883) TeeJay válasza uriember (#73881) üzenetére


TeeJay
félisten

sőt az sem mindegy hogy reggel délben vagy éjszaka mérem mert panel telepen ha kiállok az erkélyre és telefonnal wifi analyzer alkalmazásban nézem 1-13 csatornákat mindre legalább 10-15 wifit jelez, gyakorlatilag nincs szabad sáv de talán a 13-as a legjobb így is
és ugye éjszaka alig használják lehet jobbat tudtam volna mérni picival
5GHz-en legalább lakáson belül 100-as csatornán nem látható egyáltalán más SSID :R
igen routereket egymás után mértem fél óra eltérés volt a kettő között, gondoltam hogy egyszerre próbálom egyik fő router másik AP de akkor azonos csatornán csak egymást zavarták volna így inkább egymás után tesztet gondoltam ;)
meg így majd lehet hasonlítani AC65P-hez képest is mert az is ugyanott fog lenni csak 3 darab osztott antennával, aztán lehet azzal nem sikerül majd ennyit elérni de meglátjuk :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73884) uriember válasza TeeJay (#73883) üzenetére


uriember
aktív tag

Lehet ott rendesen elektro szmog :K

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#73885) TeeJay válasza uriember (#73884) üzenetére


TeeJay
félisten

szerencsére 5GHz-en csak alsó felső szomszéd meg 1-1 oldalsót látok de -80dB alattiak meg 36-os csatornán van mind, gondolom routerben auto-n van náluk
100-as csatorna tiszta így AC-n jól tudok netezni telefonon
a 2,4GHz meg hát olyan amilyen :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73886) makoss válasza TeeJay (#73885) üzenetére


makoss
addikt

Akkor konklúzió?
Vagy tervezel még valamit?
Már csak, hogy tudjam melyik routernél maradjak ;)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#73887) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok, annyiban tudnátok segíteni, hogy egy TL-WR840N v5 routerben milyen hw van? Gyári oldalán nem találtam meg a hardver, chipset típusát. :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#73888) woodworm válasza Dißnäëß (#73887) üzenetére


woodworm
veterán

Mediatek mt7628n

(#73889) pinnacle válasza TeeJay (#73875) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Lehet, hogy panel lakásba mégis is inkább a legjobb 2,4GHz-s routert kell venni? Melyik is az, ASUS RT-N18U? Úgy emlékeszem 2,4GHz-en ennek nagyobb a hatótávja. Hiába az 5GHz, ha messzebb már inkább a 2,4GHz a jobb. Ráadásul nálunk a távolabbi szobában már kevesebb szomszéd router van, mert "kiálló szoba".

(#73890) FreedomHUN


FreedomHUN
senior tag

Sziasztok.

Smartosítani fogom a kéglit, olyan routert keresek ami stabil főleg wifin. Hatótáv nem mérvadó 2 szintes a ház 2x35nm lépcsőfordulóban lesz a router. Kb. 15-20 smart kütyü lesz rajta,egy pc, egy nas (kábelen), 3 android box és kb 4-5 db wifis eszköz (telo,tablet,laptop).
Válaszokat előre is köszönöm :)

(#73891) TeeJay válasza pinnacle (#73889) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha panelban eltudod úgy helyezni hogy minden kliens és a router között max egy 15cm beton fal jusson akkor az AC a nyerő mert még azzal is gyorsabb mint a 2,4GHz-en N wifi.
Vagy a másik verzió hogy veszel két AC57U-t és akkor aztán biztos le lehet fedni vele.
2,4GHz panel telepen halál, alsó hangon 100-130 környező wifi lesz simán 10-15/csatorna és valamikor a szomszédé erősebb mint a tiéd ha másik szobából nézed
AC-n legalább könnyű tök üres csatornát találni mert az nem terjed tovább max alsó felső szomszéd

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73892) Gubek-Einste válasza FreedomHUN (#73890) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC57U/AC58U/AC66U B1/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4/C7
30k felett: Asus AC68U/AC86U/AC87U, Synology RT2600ac, TP-Link Archer C8/C9
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73893) FreedomHUN válasza Gubek-Einste (#73892) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Net sebesség gigabit.
A beszerzésre feleségem szerint 10.000, szerintem meg maximum 50.000 :DDD

Synoval szemezgetttem, de az 70 körül van cserébe tényleg sokmindent tud.
Másik véglet xiaomi lenne, mivel tényleg csak a wan portja lenne használva.
Ont-->>8 portos switch-->>router.

Asus-okkal nincs rossz tapasztalatom, most is van egy ac 1200+, csak sokáig volt ez a bugja hogy random restartolt.
Nálam a stabilitás az elsődleges szempont, mert most ap-ként megy csak a wifi róla igy mikor ujraindult nem okozott hatalmas gondot. (Ezt orvosoltak 3 év utan sw frissitessel), de amu utána jött fw a wifi vokt lassu vagy fagyott ki.
Emiatt tartok egyedül az asustol nehogy kifogjak egy hasonló szériát, mert most fájna nagyon :D

(#73894) Dragon3000 válasza FreedomHUN (#73893) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az ajánlott megoldásoktól nem kell félni, tudomásom szerint az 1200+ soha nem volt ajánlott.

(#73895) TeeJay válasza FreedomHUN (#73893) üzenetére


TeeJay
félisten

AC57U
WAN-LAN-on kihajtja az 1/1gigabitet is
wifin meg bőven elég jó mindenre
14-15ezer 3év garival és akkor még marad sörre is :D
Xiaomi ugyanez csak ott 128MB flash van meg 256MB ram de csak 2LAN és nincs 3év hazai garancia

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73896) FreedomHUN válasza TeeJay (#73895) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Köszi az infót, marad sörre is :DDD
Kinabol rendeles úgy is zsigerből megy, mivel a smart cuccok egy része sáomi, megrendelem a 4-et, főleg hogy mi accal lehet managelni. Max ha nem válik be elpasszolom és veszek mást. :)

(#73897) TeeJay válasza FreedomHUN (#73896) üzenetére


TeeJay
félisten

Xiaomi 3G nem jobb mint a 4?
több RAM van benne
14ért idehaza is van 3év garival AC57U 4LAN porttal

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73898) pinnacle válasza TeeJay (#73891) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Látod a bal oldali képen már nincs is annyi szomszéd, ezért gondoltam, hogy jobb a 2,4GHz-s, távolabbi szobához. Mivel senki sem írta, hogy ez jó ötlet, maradjunk az 5GHz-n. Azért még megvárom a AC65P eredményét. :)

[ Szerkesztve ]

(#73899) TeeJay válasza pinnacle (#73898) üzenetére


TeeJay
félisten

itt ülök a router alatt a lakás képén a piros X-nél PC előtt
telefonon megnéztem ennyi SSID-t lát 2,4GHz-re
nálam az 5GHz jobban teljesít max a legtávolabbi kis szobában kell 2,4GHz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73900) pinnacle válasza TeeJay (#73899) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ezt milyen alkalmazással nézted? Én pont a távolabbi jobb 2,4GHz-s vétel miatt gondoltam, hogy abból kellene a legjobbat venni. Mire nem elég a 2,4GHz wifije?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.