Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73051) Gubek-Einste válasza ddany7 (#73050) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor pont ideális váltás lenne a B1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73052) ddany7 válasza Gubek-Einste (#73051) üzenetére


ddany7
csendes tag

egy tplink archer c9-el összehasonlítva is inkább az asust mondanád?

(#73053) TeeJay válasza ddany7 (#73052) üzenetére


TeeJay
félisten

igen
több RAM nagyobb Flash

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73054) BTom1970 válasza Gubek-Einste (#73000) üzenetére


BTom1970
tag

Köszi, de már nincs jövőre tervezés és nem fog nőni az eszközök száma sem (örülök, hogy már ennyi van / lesz), mivel szinte egyedül használom nagyrészt, meg még valaki kisebb részben. Kábelezés se lesz itt, elég a wifi.
Biztosági bajok miatt cserélem a WR-841N-est.
(Azért magánfelhasználásnál van egy határ szerintem. Nekem nem kell 8K TV, 30Mpixel-es fényképező, se 1000-2000 MBit-es net se. Se minden második évben új Samsung Sxx telefon, mert megjelent benne pár haszontalan új funkció. Értelmetlen, felesleges dolog a tömegek hülyítésére.) Persze néha azért nem árt haladni. De nem akarom feleslegesen költeni más pénzét.

[ Szerkesztve ]

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#73055) Mr. Csonti


Mr. Csonti
tag

Most még az jutott az eszembe, hogy esetleg lehetne játszani a digi-s routerrel, hogy nem bridge módba kérem, hanem működjön rendesen routerként, csak ne szórjon wifi-t és akkor abba beledugni egy Mi Router 3G-t vagy így akár már a sima 3-at is mert így a digi-s routerbe lennének dugva a lan kábelek a Mi Router meg szórná a wifit. Ez így esetleg működőképes, vagy jobb megoldás ha bridge + ac57u?

(#73056) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Sziasztok!

Egy szolgáltatói modembe épített routert szeretnék kiváltani, olyan routerre lenne szükség, ami stabil képes maradni, hogy csúnyán fogalmazzak.
Kb 60nm-t kellene lefednie, full téglafalak, nincs Faraday kalitka, egy szint, középen van már neki helye. A bejövő net gigabites lesz, viszont egyelőre vezetéken keresztül nem csatlakozna rá semmi, csak a későbbiekben.
Addig viszont el kell látnia egy PC-t, 2 laptopot, 4-5 mobiltelefont és egy Apple TV-t, mindezt 90%-ban egyidejűleg. A Pc és a két lapos munkára van használva leginkább, ők és az Apple TV egy szobában volnának a routerrel.
A fő probléma az a mostani modemmel, hogy az Apple TV-ről szólna a zene, de folyamatosan szakadozik.

Egy TP-LINK Archer A7 AC1750 megbírkózna ezzel a feladattal, vagy kell valami muckosabb?
40k a max a dologra.

mAtx4ever!

(#73057) Balu77


Balu77
őstag

Sziasztok!

Olyan routert keresek, ami a vonalas adsl mellett tud mobilinternetet is úgy hogy a mobilnet egyfajta backupként lenne használva. Fontos hogy váltásnál automatikusan működjön és azt gyorsan csinálja. Eddigi tapasztalat az volt kb. 3 éve hogy a Huawei ezt kiválóan végezte, a mostani huawei B525 amit a mobil szolgáltatók adnak, nem tud gigabitet. Az asus Rt18, a Tp-link és a D-link nem igazán hozták az elvártat. Lassan váltanak, vagy sehogy és kézi beavatkozás kell. Szóval valami megbízhatóbb cucc kéne, ez a fő szempont!

[ Szerkesztve ]

izé

(#73058) qnadam válasza Balu77 (#73057) üzenetére


qnadam
veterán

ha adsl és mobilnet a két kapcsolat, minek a gigabit? ha helyi hálón kell, akkor meg maradhat a b525, és mellé egy switch.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#73059) TeeJay válasza BTom1970 (#73054) üzenetére


TeeJay
félisten

Pár év múlva már csak gigás net lesz mindenhol te meg majd megmaradsz az őskorban 100megabit routerrel sima N wifivel? Az AC Wifi bizony baromi jó ott ahol csillió másik hálózat van
Néha azért ideje haladni a korral

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73060) Mr. Csonti válasza woodworm (#73045) üzenetére


Mr. Csonti
tag

Ebben tudnál még nekem segíteni?

(#73061) vargalex válasza TeeJay (#73059) üzenetére


vargalex
félisten

Mi előnye van az AC wifinek zsúfolt környezetben egy 5 GHz-es N-es wifivel szemben a sebességet nem tekintve?

Alex

(#73062) Gubek-Einste válasza Mr. Csonti (#73055) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen a bridge mód + saját router használata az ajánlottabb megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73063) Gubek-Einste válasza lukaszokni (#73056) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen tapasztalat az Archer A7-tel.

20k alatt Asus AC57U, TP-Link Archer C5v4
20k felett Asus AC58U/AC66U B1/AC1300G+, TP-Link Archer C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73064) BTom1970 válasza TeeJay (#73059) üzenetére


BTom1970
tag

Pár év múlva... Ez a router pár évet fog kibíni, amit venni akarok.
A mostaniról is kiderültek a biztonsági bajai.
Kíváncsi lennék mire használ valaki gigás netet. Egy példát kérnék. Már úgy a gyakorlatban.
Egy 4K streamhez 15-25 MBit kell. FB, youtube, internet, böngészés, mind ez alatt van.
Torrent-hez? 3 perc letöltés helyett, annyira fontos hogy 15 mp legyen a letöltés?
Ennyire nem sietek azért. Aztán napok, órák mennek el a windows, különböző problémák, egyre gyakoribb szoftver és hardver hibák tengerének javítgatásával.

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#73065) Dragon3000 válasza BTom1970 (#73064) üzenetére


Dragon3000
veterán

Legtöbbször a gyors net mellé adnak normális feltöltési sebességet, ha szükség van rá nincs más megoldás. Amúgy pl diginél pár száz forint különbség van a 100as és az 1000res net között, mind ezt hűségidő nélkül.

(#73066) TeeJay válasza vargalex (#73061) üzenetére


TeeJay
félisten

5GHz N wifi az ilyen vicc megoldás
ha már van 5GHz akkor 2antennás AC-t érdemes és mindjárt van sebesség ;)

BTom :
torrent ;)
de mondjuk mikor egyszerre 4-en lógunk a neten és mindenki HD youtube-ot néz meg töltöget oldalakat akkor biza jól tud jönni az 500+ megabit :K
amíg csak 30-50megabiten vagy fogalmad sincs milyen jó
gyere 2-3hónapra 1000-es netre utána ülj vissza 200megabit elé és hajadat téped miért ilyen "lassú" a net ;)
én ezt élem át mikor karácsonykor haza utazunk szüleimhez vidékre ahol 240-es UPC net van pesten lakásban meg 1000-es DIGI
hát lógunk rajta 6-an telefonnal és torrentezni már nem is lehet mert úgy lezabálja

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73067) BTom1970 válasza TeeJay (#73066) üzenetére


BTom1970
tag

És ehhez a sebességhez milyen eszközök vannak, ami ezt ki is használja? Jól mutat a Speedtest-en.
Már bocs de ezt nem jól látod. Fogalmad sincs a sebességről, ha ezeket írod. Pár HD-s streamhoz és néhány telefonhoz túlzás amiket írsz. Inkább hagyjuk. Szépen el vannak szállva a dolgok.
(Írtam, hogy egyedül vagyok rá, idős szülő még néha Facebook-ozik. 4MBit / 0,2MBit-es (!!!) net lesz végre cserélve. Betegség és egyéb bajok miatt, eddig nem ez volt a legnagyobb problémám)
Na ettől a 0,2MBit-től téptem a hajam inkább.

[ Szerkesztve ]

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#73068) TeeJay válasza BTom1970 (#73067) üzenetére


TeeJay
félisten

bakker megy a torrent egész nap és mellette van kraft bármi másra
lassan 4éve van 1000-es netem szerintem tudom mit beszélek
csak itthon van úgy 6okoseszköz, smart TV
2PC-m van 2laptop csomó eszköz lóg wifin
hidd el tudom mire lehet kihasználni 1000-es netet és tudom hogy 240-es net már mire kevés

ASUS AC66U B1 routerem van, 30ezer körül van de amíg gigabit net lesz addig ez elég lesz mindenre
ha meg majd jön a 2,5-5-10gbit LAN meg net akkor váltok másra

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73069) BTom1970 válasza TeeJay (#73068) üzenetére


BTom1970
tag

És minden eszköz egész nap teljes erővel, tölt mindent folyamatosan? Fel és le, éjjel-nappal?
Na erre mondtam, hogy túlzás.

[ Szerkesztve ]

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#73070) TeeJay válasza BTom1970 (#73069) üzenetére


TeeJay
félisten

mondjuk este 6után mikor mindenki itthon van
párom videótelefonál esténként órákat barátnővel
gyerek youtube-ot néz
én torrentezek szintén youtube/netrádió/böngészés ezerrel
párom anyja szintén youtube meg facebook meg minden
512kbit-es ADSL óta volt minden féle netem (előtte 56kbit dialup is volt még hahaha)
1-2-3-8megabit ADSL
5-10-20-30-50-60-120-240megabit UPC
20-40-100-1000megabit DIGI és maradok 1000megabiten mert ez mindenre jó ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73071) BTom1970 válasza TeeJay (#73070) üzenetére


BTom1970
tag

Jó, szerintem, hagyjuk, mert nem lesz vége.
Én is láttam 56K-s netet, azért látom túlzásnak ezt az 1000MBit-et. Főleg szinte egyedül használva.
Telekom meg jön a 2000 MBit-tel.
Ha mindent összeadsz, se jön ki szerintem 200-300 MBit-nél több. Pár percet nyersz vele, ha ennél gyorsabb.
Bármi másra több idő megy el.
Másként látod a dolgokat. (most mondjam, hogy pl HD adást pár hete tudok nézni végre először, itt volt a TV meg minden, csak használni nem tudtam évek óta.)

[ Szerkesztve ]

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#73072) TeeJay válasza BTom1970 (#73071) üzenetére


TeeJay
félisten

aztán van a DIGI nevű szolgáltató ők meg úgy gondolták hogy FTTH-n már csak 1000-es csomag lesz
akinek nem tetszik menjen máshova lassabb netre
és még potom pénzért is adják
micsoda tragédia hogy akár 940-945megabittel is lehet tölteni ha úgy tartja kedvem
mellé meg van 300-340megabit feltöltés igaz nálam csak éjszaka mert napközben inkább 100megabit csúcsidőben meg 50-60megabit de majd FTTH-n több lesz
pár év múlva furán fogsz majd nézni ha bejön a 2-3-5gigabites otthoni net :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73073) MaCS_70 válasza BTom1970 (#73071) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyet kell értenem Veled.

Én 2400 bps-mal kezdtem a netezést -- persze nem sírom vissza.

Sajnos ebben is, mint annyi mindenben, brutális a pazarlás, a mesterségesen gerjesztett igények. Videotelefonálás, torrentezés, stb.

Mi lenne, ha csak annyi erőforrást használnánk, amennyit tényleg élvezünk is?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73074) Dragon3000 válasza BTom1970 (#73067) üzenetére


Dragon3000
veterán

Játék letöltés, frissítés nekem számít meddig tart, ha megveszem, nem szeretnék egy napot arra szánni, hogy le is töltse steam, origin..... torrent mellett szépen tölt ezekről a helyekről 50-60MB/s sebességgel. Az egésznapos kihasználásról, neked melyik a jobb, az hogy 3000Ft alatti netcsomagnál nincs egésznap teljesen leterhelve, de ha kell ott a gyors net vagy az, ha a 10e körüli kisebb csomag folyamat ki van használva, de ha kellene kis időre a nagyobb sebesség, de nincs benne semmi tartalék?

(#73075) Mr. Csonti válasza Gubek-Einste (#73062) üzenetére


Mr. Csonti
tag

Köszönöm!

(#73076) solor válasza Gubek-Einste (#72930) üzenetére


solor
tag

Egy hete van meg az AC57U, úgy néz ki, minden szempontból jó választás volt, hibátlanul teszi a dolgát. Köszönöm a segitséget. :R

(#73077) doit


doit
csendes tag

Sziasztok,

VPN Router + Mesh WiFi megoldást keresek gigabites nethez.

Amire mindenképp szükségem lenne az új eszköz(ök) tudását illetően...
- bírja az ~1Gbit/s wan<->lan sebességet, nat-olva is
- vpn server (lehetőleg Windows alatt ne kelljen külön alkalmazás hozzá)
- ip/host whitelist/blacklist kliensenként (fontos, hogy ne csak url filtering legyen http/https portokra korlátozva)
- mesh wifi (ethernet backhaul, roaming, band steering, guest network, wpa3 támogatás)

A könnyű kezelhetőség miatt szimpatikus a Synology RT2600ac + MR2200ac kombó, de nem zárkózom el más gyártók megoldásaitól sem (mikrotik, ubiquiti, asus, netgear, zyxel, stb.), csak azokat nem ismerem.

Egyelőre 2 helyen lenne szükség wifire, viszont csak mobilok/tabletek (kb. 10 eszköz) lesznek rajta, úgyhogy a sebesség másodlagos (ac bőven elég). Az optimális megoldás 1 router + 2 AP lenne, de mivel az egyik AP a router környékén lenne elhelyezve, nem probléma, ha maga a router az egyik jelforrás.

Mit ajánlanátok?

Köszi előre is!

(#73078) Gubek-Einste válasza doit (#73077) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha játszik a Ubiquiti akkor abból egy router + 3 darabos UniFi AP csomag.
A Synology-ról nincsen sok tapasztalat de biztató.
Asus AiMesh talán jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73079) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Nem tudom hogy jó topikba járok e. De .. Van nekem egy Routerem , ami kint van a nappaliban. Viszont itt vagyok meglőve. Ha a szobába van a Laptop, akkor a vastag falak le korlátozzák úgymond a netet , kint a nappaliba a letöltés általában 6 Mb, a szobában kb max 3 MB. Ezzel mit tudok kezdeni?

Az is megoldható, hogy a szobába kábelen keresztül a Routerból be vezetem a netet , majd a kábel végére rakok egy másik routert. Vagy hogy lehetne ezt kivitelezni?

(#73080) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Van olyan wifi router, amire csatlakoztatható legalább 3-4db külső antenna, és lehetőleg brutál erős legyen? És olyan egyáltalán létezik, amihez csatlakoztatható valamilyen háttértár (winyó, pendrive...) ?
Előre is köszönöm!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#73081) doit válasza Gubek-Einste (#73078) üzenetére


doit
csendes tag

Minden játszik, amivel a felsorolt dolgokat meg lehet csinálni. :)
Holnap szétnézek az Ubiquiti oldalán, köszi!

(#73082) MaCS_70 válasza TomMusic (#73080) üzenetére


MaCS_70
félisten

Miért olyan fontos a 3-4 antenna? Egyébként nem ritka az ilyen, pl. az Asus RT-AC66u is ilyen, és még sokan mások, lefelé is, de árban felfelé szinte mindegyik. Ezek természetesen a saját antennáik, de az antennaszámmal amúgy sem lehet variálni.

Az USB háttértár csatlakoztathatósága is nagyon gyakori, a legolcsóbb routerek kivételével a legtöbb általános konzumer router tudja.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73083) MaCS_70 válasza zeus_2k14 (#73079) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tehát arra gondolsz, hogy az árnyékolt szobában saját wifit generálsz?

Erre valóak az access pointok, és egy csomó routernek eleve van gyárilag vagy esetleg custom FW-rel megoldható access point üzemmódja. Tipikusan ilyen az összes ajánlott Asus.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73084) szucstom


szucstom
őstag

Sziasztok!

Netgear r6260as routerrel van valakinek tapasztalata?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#73085) TomMusic válasza MaCS_70 (#73082) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi a választ! Egy ismerősnek kéne, és irányított antennát akar rárakni, mert van több olyan szoba a házban, ahol szinte elfogy a jel, valószínűleg a vályogfal miatt.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#73086) zeus_2k14 válasza MaCS_70 (#73083) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Igen, tehát a jel erősítésére. Nem akarok valami nagyon drágát. Milyet tudsz ajánlani?

Internet az T-Home-os és a T-home-tól kapott Routert használjuk :))

(#73087) MaCS_70 válasza TomMusic (#73085) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az antennákkal variálás az esetek nagyon nagy többségében csak ront a helyzeten -- általában nem is keveset. Az eszközöket a gyári antennákhoz tervezik és viszont, általánosan elmondható, hogy csak az variáljon az antennákkal, aki tudja is, hogy mit csinál. Ehhez komoly tudás és tapasztalat kell.

Az pedig emellett is külön hangsúlyos szabály, hogy egy eszköz antennáinak egyformáknak és egy helyen kell lenniük. Működni persze működhet buherált antennákkal is, csak éppen megőrül a szoftver, szétesik a beam forming, hülyeségeket produkál a MIMO vezérlése, és összességében drasztikusan romlik az adatfolyam teljesítménye.

A vályog sajnos a wifi nagy ellensége, amin vezetékezéssel és access pointok használatával lehet javítani. (Legalább könnyű fúrni.) Az "átnyomjuk a wifit erőből" több szempontból is hibás elgondolás, mindenképpen kerülendő!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73088) MaCS_70 válasza zeus_2k14 (#73086) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kérdés, hogy mi a nagyon drága.

Ha elég a 2,4 GHz, akkor én legolcsóbb bevált megoldásnak az Asus RT-N12D1 routert ismerem, az N18u drágább, de jobb is a wifije.

Ha kell az 5 GHz, akkor talán a számtalanszor megénekelt Asus RT-AC57u lehet egy relatíve olcsó és stabil megoldás -- de ebben a többiek többet tudnak segíteni.

A TP-Linknek vannak még elég jó áron kellemes access pointjai az EAP szériában, valamivel 10e Ft fölött kezdődően, központi menedzsment program lehetőségével.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73089) TomMusic válasza MaCS_70 (#73087) üzenetére


TomMusic
őstag

Olyan embernek kell, aki ért az antennákhoz, és ezért lenne irányítva.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#73090) MaCS_70 válasza TomMusic (#73089) üzenetére


MaCS_70
félisten

A gond az, hogy nem elég az antennákhoz érteni, hanem azt is ismerni kell, hogy a szoftver hogyan kezelné az antennáktól kapott és oda küldött adatfolyamot. Aki pedig ezt ismeri, az általában tudja, hogy ezt különböző antennákkal nem lehet megoldani.

Ha tehát van egy közönséges router, amit botantennákkal szállítanak, és nincs a szoftverében lehetőség az antennaparaméterek hangolására (profi szint alatt miért lenne?), akkor ott legfeljebb annyit lehet büntetlenül megtenni, hogy a botantennákat egységesen nagyobb nyereségűre cseréli az ember, de már ehhez is nagyon észnél kell lenni.

Egy több antennás SOHO routerre irányított antennát tenni, szerintem eléggé a sufnituning kategóriája.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73091) xased


xased
csendes tag

Sziasztok!

Egy régi Linksys WRT54GL-t (v1.1) cserélnék le az otthoni hálózaton. A csere okáról a testvértopikban írtam. A hozzászólások és egyéb utánaolvasás alapján erre a típusra gondoltam: ASUS RT-AC66U B1 AC1750.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Családi ház, a legtöbb ponton 2-3 szomszédos wifi-hálózat jelét lehet fogni. 2 db 12-es téglafalat jó lenne, ha átvinne, max. távolság 10-12 méter. Tudom, hogy ez sok mindentől függ, és nem lehet előre megmondani, milyen lesz a jelerősség, de jó lenne, ha legalább annyit tudna, mint a WRT54GL.

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
UPC 150 kábelnet, a modem típusa Ubee.

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
2-3 PC LAN-on, esetleg egy nyomtató, 4-6 eszköz wifin (4-5 okostelefon, 1-2 laptop). Wifis eszközök közül szerintem egyik sem AC-s, a legújabb technológia n, amit tudnak.

Mennyi lenne a beszerzésre?
~30k.

Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
– Jó lenne, ha külső merevlemezt tudna kezelni. Mivel erről vegyes véleményeket olvastam itt is meg máshol is, annyival pontosítom ezt, hogy fájlokat lehetne időnként a HDD-re másolni, amiket mindenki elérhet a hálózatból, semmi RAID, okostévére streamelés nem kell. A sebesség, amivel elégedett lennék: 2-3 MB/s wifin, 6-10 MB/s LAN-on, ha egy felhasználó használja a merevlemezt.
Illetve nem tudom, ez hogy működik, de jó lenne, ha a lemezt nem pörgetné 0-24-ben, csak amikor valaki használja, még ha ez kicsit lassabbá teszi is az elérést.
– VPN-t szeretnék majd beállítani.
– A szeparált vendég-wifi jól hangzik.
– Nem létszükséglet, de az olyasmi extra funkciók, mint a router-szintű reklámblokkolás is szimpatikusak. Nem gond, ha 3rd party firmware kell hozzá.

Mit gondoltok? Köszi előre is!

(#73092) Gubek-Einste válasza xased (#73091) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz a kinézett router.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73093) Balu77 válasza qnadam (#73058) üzenetére


Balu77
őstag

Mondjuk azért kell, mert a vonalas net gigabites és a mobil vésztartalék backup-nak kell.
Amúgy a jövőre is érdemes gondolni, azért 5 év múlva már a gigabites net csak nem lesz annyira távol. Tudomásom szerint a tcom, amit megjezem nem szeretek csak-csak építgeti ki az optikát...
Szóval a 100Mega egy vicc már manapság. A konkurrens eszközök, D-link, TP-Link, Asus mind tudja, csak hát nem hozták azt az általam elvártat mégsem mobilra váltásnál, pedig pl. az Asusban nagy bizodalmam volt és tényleg ránézésre piszok jó tudású a firmware.

[ Szerkesztve ]

izé

(#73094) tothtomka


tothtomka
csendes tag

Sziasztok!
A telekomos epc3925 kábelmodem-routerem wifije lehalt. A telekomnál két nap gyökölés után közölték, hogy az eszköz wifi képessége tulajdonképpen grátisz volt, mert azért nem fizettem, úgyhogy ha akarok wifit otthonra akkor vegyek egy routert vagy ap-t mert ők eszközt emiatt nem cserélnek.
Szóval a lenti képen jelenleg kiépített hálózatra keresek valami használható eszközt, ami kiszolgál kb 10db wifis eszközt egyszerre.
Az otthoni vezetékes hálózat gigabites, a telekomos net egyenlőre 100Mbit.
A telepítési környezet földszintes családi ház, belső 10es tégla válaszfalakkal.
A nyomtatónk wifis, külön van NAS is, úgyhogy a router ezen funkciói nem lényegesek.
A router vagy a hálóba kerülne a cisco mellé, vagy a nappaliba a számítógéphez. Ebben az esetben a nappali pc lan kábele a telepített eszközbe lenne bedugva.
Lényegében egy AP elég lenne szerintem, de milyen?
Routerből TP-Link Archer C7-et néztem, már csak az 5GHz miatt is.
Ötlet, javaslat, alternatíva?
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#73095) zsolt320i válasza tothtomka (#73094) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Hány nappali van neked :Y?

[ Szerkesztve ]

(#73096) Gubek-Einste válasza tothtomka (#73094) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi lenne a beszerzésre?

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC57U/AC58U/AC66U B1/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4/C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73097) tothtomka válasza Gubek-Einste (#73096) üzenetére


tothtomka
csendes tag

Persze, hogy lehagytam az árat. :W Mivel első körön csak wifi AP lenne, a 25000-t nem szívesen lépném át.
Megnézem az általad ajánlottakat, köszi.

(#73098) vargalex válasza Gubek-Einste (#73096) üzenetére


vargalex
félisten

Talán már írtam, hogy illene bővíteni ezt a listát a 20k környékén kapható Mikrotik hAP ac2-vel is...

Alex

(#73099) #81524480


#81524480
törölt tag

Sziasztok!
Létezik olyan router, amellyel fel tudok csatlakozni Telekom Fon wifire, úgy, hogy a felhasználónév+jelszó segítségével be is tudjak jelentketni a hálózatra?

(#73100) Gubek-Einste válasza #81524480 (#73099) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

OpenWRT-vel telepítettek igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.