Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73151) TeeJay válasza csiziktomi (#73146) üzenetére


TeeJay
félisten

vezetéknélküli mód AUTO legyen
csak akkor működik pár funkció ha ez AUTO-n van

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73152) Gubek-Einste válasza tizenkettő (#73150) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k alatt az Asus AC57U és a TP-Link Archer C5v4 lenne ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73153) szucstom válasza Gubek-Einste (#73149) üzenetére


szucstom
őstag

Rendben, az a következő lépés, csak gondoltam hátha van ott is valakinek ötlete :DDD

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#73154) csiziktomi válasza TeeJay (#73151) üzenetére


csiziktomi
senior tag

Köszönö mindenkinek a segítséget :)

(#73155) carr


carr
őstag

Sziasztok!

Tavaly vettem egy raspberry pi-t (wifi, lan, stb), hogy majd jól arról mennek a torrentek, meg elérem a filmezéshez helyi hálón a fájlokat (FHD filmek, 5.1 hanggal).
Nem volt lelkierőm bekonfigolni, és azon gondolkodom jobb (Asztali PC kiváltása Torrent feltöltésre, saját szórakoztatásra, Most cca 50Tb up-nál járok ncore.on. ) Így nem kéne havi 3-4e ft.al többet fizetni villanyszámlát... :)
Hanem beteszek egy Asus routert a telekomos optikai hgw mögé (huawei), és arra tennék USB hdd-t, aztán arról mehetnek a torrentek... Megoldható ez így?
Vagy essek neki a raspberry pi-nek?
Köszönöm.
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#73156) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Ezek közül melyiket ajánlanátok? Digi PPPoE internet, Wifin lenne használva, és csak telefonok csatlakoznának rá, max 2-3 darab.

TP Link TL-WR840N

Mercurys MW325R

TP Link TL-WA801ND

TENDA F9

ASUS RT-N12 PLUS

(#73157) kali válasza RAiN91 (#73156) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Adott listából az elsőt vagy az utolsót.

(#73158) Magga


Magga
aktív tag

Kedves szakértők!

A szolgáltatói modemet lehet át fogom állítani, hogy ne routerként működjön (nem stabil). Van mögötte egy RT-N18U és egy RT-AC57U ap-ként. Melyik léptessem elő routernek??

(#73159) kali válasza Magga (#73158) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Részben attól is függhet, hogy CPU vagy RAM tekintetében igényesebbek a felhasználói szokások, mert:
RT-N18U: 800 MHz egymagos CPU és 256 MB RAM
RT-AC57U: 880 MHz kétmagos CPU és 128 MB RAM
Az esetek többségében a RAM - adott különbözettel - kevésbé számít, ezért az RT-AC57U jobb döntés lehet.

(#73160) Magga


Magga
aktív tag

Éppen a másikat gondoltam, olyan érzesem van azzal kapcsolatban, hogy megbízhatóbb, stabilabb, bár szegény Ac57u semmivel nem szolgált rá erre! Teszek egy próbát, legfeljebb megcserélem őket...
Köszönöm a gyors választ!

(#73161) Gubek-Einste válasza carr (#73155) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább essél neki a Raspberry Pi-nek, a router-en torrent-ezés mindig is kompromisszumos volt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73162) bluemirage válasza RAiN91 (#73156) üzenetére


bluemirage
őstag

Ahogy korábban is írta Kali... de ne feledd, ha társasházi, panelos környezetben lenne használva, vagy ahol sok más WiFi van a közelben, akkor egyik sem megfelelő eszköz --> mert ma már ilyen helyekre dual band-es, azaz 5Ghz-et is tudó router kell. De a listádon régi, alap típusok vannak és azok ezt nem tudják.

Meliora sunt bono inimica

(#73163) qnadam válasza kali (#73143) üzenetére


qnadam
veterán

az 1x1 igazából siso, nem mimo :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#73164) gyuri.sza


gyuri.sza
tag

Sziasztok!

Új lakásba költözöm és szeretnék egy otthoni megbízható hálózatot kialakítani, ebben kérném a segítségeteket.
Az elvárások (Digi 1000 nettel):
- Lesz egy okos TV, amiről szeretnék Wifin keresztül elérni letöltött filmeket (akár 4k-t is), így kiváltani a laptopról pendrive-ra másolgatást. Azt gondoltam, hogy talán egy költséghatékony megoldás lenne egy USB 3.0-s routerre (pl. ASUS RT-AC58U AC1300) rádugni egy külső HDD-t, amire a laptopról tölteném le a filmeket, a 4k miatt gondoltam, hogy szükség lehet az USB 3.0-ra.

Kezdő vagyok a témában, ezért kérem a segítségeteket, hogy ez így működhetne-e vagy mit kellene változtatni. Úgy gondoltam, hogy a seedelést a laptopról intézném, amiatt, hogy ne legyen állandóan pörgetve a külső HDD vagy akkor már érdemesebb lenne a torrenteket a routernek kezelni és nem a laptopnak, melyik lenne a jobb lehetőség?

Köszi a válaszokat!

(#73165) kali válasza qnadam (#73163) üzenetére


kali
legenda

Régebben volt erről szó, bizonyos tekintetben igen, de az eszközök gyártói leírásában is MIMO szerepel szinte mindenhol, nem bonyolítják annyira a dolgot, aztán a sarkítások áldozata lesz az ember.
Arról nem is beszélve, hogy az általad lehagyott harmadik értéknek is van jelentősége adott tekintetben is, de mindegy, a legtöbb felhasználónak a sebesség a lényeg.

(#73166) qnadam válasza kali (#73165) üzenetére


qnadam
veterán

sőt nem ez lenne az első fogalom, ami pontatlanul megy át a köztudatba :) de valóban, a sebesség a lényeg a történet végén.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#73167) RAiN91 válasza bluemirage (#73162) üzenetére


RAiN91
őstag

De ha a telefonok nem tudják az 5GHz-t, akkor hiába vennék dual bandosat? Vagy nem?

(#73168) kali válasza RAiN91 (#73167) üzenetére


kali
legenda

Akkor hiába, már ha nem szándékozol a közeljövőben telefont cserélni.

(#73169) szucstom válasza kali (#73168) üzenetére


szucstom
őstag

Javítsatok ki, ha rosszul tudom, de a 2017 -ben/után gyártott modellek tudtommal tudják az 5 GHz-es tartományt kezelni. Az én Galaxy A5 (2017) mobilom legalábbis képes rá. Persze az is kérdés, hogy milyen kategóriájú, de egy ilyen dolgot csak nem hagynak ki egy alsó kategóriás mobilból.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#73170) qnadam válasza szucstom (#73169) üzenetére


qnadam
veterán

abban a világban, amiben még most is lehet laptopot 100 megabites hálókártyával venni?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#73171) Dragon3000 válasza szucstom (#73169) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nincs dátumhoz szabva, hogy miben mi van. Pl a régi sony Z1 telefonom tudta az 5GHz-et, de a mostani huawei mate 10 lite-om nem, de nem érdekel így is gyorsabb a wifi része, mint amit a sony tudott, meg jelenleg bőven elég ez a sebesség is. Na routereknél is így megy, de van a fordított helyzet is, amikor ac1000 körüli wifivel szerelik a reklám szöveg szerint közben meg csak 100Mb/s sebességet tud kábelen keresztül.

(#73172) bluemirage válasza RAiN91 (#73167) üzenetére


bluemirage
őstag

Ha a router élettartama alatt (mondjuk 5 év) nem cserélsz telefont :F és mostani telefonok tényleg nem tudják az 5Ghz-et, akkor valóban elég lehet az ajánlott két régi típus.

Szerk: szerintem a középosztály és attól lefele még mindig gyártanak 5Ghz nélküli mobilokat. De már kopik ki az ilyen hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#73173) szucstom válasza Dragon3000 (#73171) üzenetére


szucstom
őstag

Ahham. Na ezt is jó tudni :D

#73170 Ebben a mai világban már semmit se szabad kézpénznek venni :D konkrétan a Netgear routeremből hiányzik egy feature. Persze úgy reklámozták, hogy benne van, de mégse. A support persze mossa kezeit. (Nem mintha hiányozna, csak könnyített volna egy-két dolgon).

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#73174) carr válasza Gubek-Einste (#73161) üzenetére


carr
őstag

Jó.
Melyik az egyszerűbb megoldás?
Ha asus-t egyszer beállítom, akkor az úgy marad.
Pi-t nem kell majd mókolni minden alkalommal? :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#73175) Galopp válasza carr (#73174) üzenetére


Galopp
tag

"Ha asus-t egyszer beállítom, akkor az úgy marad."

Hááááát....
Van egy Asus RT-AC66U B1-em. Úgy egy éve, vagy talán több... Eddig jól működött, majd néhány hete csinálja, hogy akárt az aktuális IP cím, akár a saját ddns-címe, akár más szolgáltató ddns-címe alapján a mögötte lévő kiszolgálóimat nem érem el. Eleinte 2-3 próba után működött, a végén már sose..

A vége az lett, hogy totál reset, és mindent alapról beállítottam újra... Így azóta (2 napja) minden újra flottul megy..

Ezt csak azért írom, hogy az istenkirálycsászárlegjobbrouterajánlat is beadja egyszer (és nem is soká) a kulcsot...

(#73176) carr válasza Galopp (#73175) üzenetére


carr
őstag

Uu.. De jó! :-D
Akkor szívjak a pi vel? Gondoltam egyszerűbb a routert újra tolni, mint egy pi-t. Pitába..
Köszi azért

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#73177) MaCS_70 válasza carr (#73176) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem bármelyikkel előfordulhat ilyen gixer.

Tucatnyi Asus router működik a laza felügyeletem alatt, és amelyiket nem piszkálják, az kivétel nélkül tökéletesen működik. Évekig.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73178) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

Gondolkodom hogy le kellene cserélni az Asus RT-N18U routeremet.
Gigabites netem van, és VPN-n keresztül szeretnék olykor HD filmeket nézni a NAS-ról.
Ez már elég jól meghajta az N18U processzorát.

Szerintetek melyik Asus router érdemes ehhez megvenni?
Asus RT-AC68U, vagy ASUS RT-AC86U esetleg Asus RT-AC87U?

20 éve a Prohardveren

(#73179) kali válasza szucstom (#73169) üzenetére


kali
legenda

Akad még csak 2.4 GHz képess készülék az alsóbb kategóriákban, ráadásul nem csak okostelefon, hanem tablet, nyomtató...stb. is.

(#73180) MaCS_70 válasza odrif (#73178) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 68-as felejtős, mivel a 66-os gyakorlatilag azonos vele, csak sokkal olcsóbb. Nem véletlenül ez most az ár/értékbajnok.

A 87-es már jóval erősebb, csak éppen se nem új, se nem éppen tökéletes -- helyette viszont kiváló választás a 86-os, ami erős és mesh-képes.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73181) Gubek-Einste válasza gyuri.sza (#73164) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC57U/AC58U/AC66U B1/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4/C7
30k felett: Asus AC68U/AC86U/AC87U, Synology RT2600ac, TP-Link Archer C8/C9
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73182) csiziktomi válasza uriember (#73147) üzenetére


csiziktomi
senior tag

Intel(R) Dual Band Wireless AC-7260 .Ez van a laptopban.A telefon egy Pocophone F1

(#73183) uriember válasza csiziktomi (#73182) üzenetére


uriember
aktív tag

Elvileg mindkettő 2X2:2 MiMo-s eszköz, telefonon nem tudsz semmit konfigurálni, csak a géped kártyabeállításainál és a routeren. Ha 5GHz-en beállítottad a routeren N/AC mixed, 80MHz és 36-40 között a csatornát, a 7260 spec. beállításainál a 80MHz-t, akkor maxra tettél mindent sebesség szempontból. Lehet játszani még a router antennáival, esetleg árnyékolt helyről tisztább elérhetőségű helyre áthelyezésével, nagyjából ennyit tehetsz.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#73184) gyuri.sza válasza Gubek-Einste (#73181) üzenetére


gyuri.sza
tag

Szia!

Köszi a választ, 2-3 téglafal, 10-15m hatótávolság, 5-6 eszköz használná, 20-30k-t gondoltam rászánni, de ha indokolja bármely tényező azt, hogy inkább 40k-t kellene rászánni, akkor az is megoldható, ezen annyira nem akarok spórolni, inkább legyen jobb.

Egyéb igény nincs a router-rel szemben, csak amit írtam, hogy USB 3.0 kellene rá, az én véleményem szerint, a külső HDD csatlakoztatásához, kérdés, hogy ez amit így kigondoltam működhet-e, hogy arra a HDD-re tölteném a filmeket és a gépen seedelnem torrenteket, hogy tehermentesítsem a HDD-t, vagy ez így nem jó irány és inkább NAS kellene, csak egyéb igényem nincs, ezért gondoltam, hogy ez így jó lehet, mert nincs ami szerintem indokolná a NAS-t, azért az egy drágább mulatság, de kérlek javítsatok ki, ha nem így van mert kezdő vagyok a témában.

(#73185) csiziktomi válasza uriember (#73183) üzenetére


csiziktomi
senior tag

Köszönöm a segítséget.

(#73186) atirag


atirag
őstag

Van egy tplink archer c9es routerem amivel gondjaim vannak mostanság . Milyen routert érdemes venni 20k környékén ami stabil . Digi netem van. Már a márkával is bajban vagyok,hogy melyiket válasszam ami megbízható . A tplink-et meg azért vettem mert azzal akartam megoldani a megosztást ,hogy ne menjen a pc állandóan . De nem volt igazán jó sosem így lett egy nas. Így már nincs szükség ilyen drága routerre.

(#73187) Lacika2013


Lacika2013
tag

Sziasztok.
2Szintes házban szeretném cserélni a mostani routereimet.
A gigabites netet most fogják behúzni,arra szeretnék felkészülni.
A földszintre szeretnék valami nagyon erős,nagy hatótávú wifis routert,az alsó szintre egy AP-t,valamint egy kültéri ap-t is szeretnék a ház elé,mert fontos lenne az erős internet a munkám miatt kültéren is a ház előtt.
az alsó szintre azért kellene AP,mert a vasbeton miatt alig lehet venni a jelet a mostani routertöl.
Mit tudnátok javasolni?
Köszönöm

(#73188) Gubek-Einste válasza gyuri.sza (#73184) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC66U B1 optimális választás lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73189) Gubek-Einste válasza atirag (#73186) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k alatt az Asus AC57U lenne ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73190) Gubek-Einste válasza Lacika2013 (#73187) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC57U/AC58U/AC66U B1/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4/C7
30k felett: Asus AC68U/AC86U/AC87U, Synology RT2600ac, TP-Link Archer C8/C9
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

AP-nak pedig Ubiquiti UniFi-ből kellene nézelődni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73191) atirag válasza Gubek-Einste (#73189) üzenetére


atirag
őstag

Koszonom. A xiaomi 4 jobb választás lenne?

(#73192) Egon válasza Lacika2013 (#73187) üzenetére


Egon
nagyúr

Keret? Mennyi lan port kell?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#73193) Gubek-Einste válasza atirag (#73191) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

3G jobb választás lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73194) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Végül győzött a kevésbé racionális énem, kivártam, kutattam amég szembe nem jött egy RT-AC88U kibontatlan gyári zsugorfóliában, 30 nap visszavásárlás garral 70 ezer alatt.

Köszönöm mindenkinek a segítséget mégegyszer. :R

(#73195) kali válasza FeRRaR1 (#73194) üzenetére


kali
legenda

Korrekt vétel volt annyiért.

(#73196) kalolaci


kalolaci
senior tag

Digi szolgáltatótól kapott, Huawei router helyett, mi a leginkább ajànlott, általános felhasználásra?

[ Szerkesztve ]

(#73197) kali válasza kalolaci (#73196) üzenetére


kali
legenda

Több (ár)kategóriában is vannak ajánlott típusok, viszont ismerni kellene az elvárásaidat és a nagyjából rászánt összeget.
Optika esetén nem a szolgáltatós eszköz helyett, hanem után tudsz betenni sajátot, LAN hálózatnál kihagyható az.

(#73198) atirag válasza Gubek-Einste (#73193) üzenetére


atirag
őstag

Jobb mint az Asus? Az lenne a lényeg ,hogy minél erősebb legyen a wi-fi erőssége .

(#73199) saiyajin válasza Gubek-Einste (#73190) üzenetére


saiyajin
senior tag

Szia! Jól látom, hogy 30k alatti ajánlott készülékek közül csak az Asus AC58U rendelkezik 3.0-s USB-vel?

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#73200) Gubek-Einste válasza atirag (#73198) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.