Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73901) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Adott egy 85 mm lakás, beton és téglafal vegyesen, sok wifi nincs a környéken, 12 lakásos az épület. A lényeg inkább a wifin lenne, főleg 5Ghz-es készülékek, 5-6, az okos otthon miatt, konzol, PC az kábelen menne.

Az összeg 50K. Mi a legjobb vétel a fenti felhasználásra, ami elég jól is szór, 2 Gbites net lesz.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#73902) Orgi válasza FreedomHUN (#73896) üzenetére


Orgi
őstag

Arra azért figyelj, hogy elég sok verzió van belőle, a 4-ből asszem gigabit edition a nem butított, de az meg már annyiba kerül, mint itthonról az ajánlott Asus, szóval nem sok értelme van kintről rendelni, én legalábbis erre jutottam.

(#73903) makoss válasza TeeJay (#73895) üzenetére


makoss
addikt

Mi a külömbség az ASUS RT-AC57U és az Asus RT-AC58U között? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#73904) F.B.I. válasza F.B.I. (#73901) üzenetére


F.B.I.
veterán

Asus 87U megfelelő lenne erre a célra?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#73905) drk88


drk88
senior tag

Hali,

Jelenleg egy ASUS RT-N18U routerem van leszeretném cserélni mert mostanában nagyon sokszor újra kell inditanom a wifi miatt..nagyon belassul a lakas másik végébe már sokszor lassu a wifi, meg már azért szerintem kinőttem az eszközt. 6 vezetékes van switchel megoldva és legalább 4-5 wifis eszköz.

Mire lenne érdemes lecserélni? olyan kéne ami már tudja az 5ghz et.

(#73906) makoss válasza makoss (#73903) üzenetére


makoss
addikt

Mindegy, már visszanéztem, lehet végül csak az 58 lesz :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#73907) TeeJay válasza makoss (#73903) üzenetére


TeeJay
félisten

kb minden :D
méretre, antenna méretre is más
proci is más
flash is más méret
egyedül RAM-ból azonos
leírtam tegnap olvasd légyszi végig
gigabit torrenthez 57U-t ajánlom mert bár az 58U is bír ennyivel letölteni DE ha mellette seed is van 2-300megabittel akkor már visítani fog hogy csutkán jár a 4 procimagja
57U-ban HWNAT van a prociban így gigabit letöltéskor meg sem rezzen 0%-ról a proci :)
wifiben viszont az 58U a jobb, újabb wave2 MU-MIMO képes vezérlő van már benne
illetve a 16MB vs. 128MB flash miatt az 57U ASUS WRT menüje kicsit fapados míg az 58U-ban azért a legtöbb opció benne van már (WPS gomb LED kikapcsolásra programozható, VPN, meg minden egyéb finomság)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73908) TeeJay válasza F.B.I. (#73904) üzenetére


TeeJay
félisten

86U sokkal jobb!!!
az már 2x1,8GHz Broadcom procis 4antennás wifi
és már van benne rendes HWNAT ami mondjuk az 1/1gigás net kitekeréshez kell pppoe mellett (DIGI és Telekom optikai netek)
60-70ezer körül van kérdés mivel fogod azt a wifit kihasználni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73909) FreedomHUN válasza TeeJay (#73897) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Tényleg a 3g-ben több a ram, lan része nem lényeg, csak a wifire kell, max a pc-t rádugom. Van még egy 8 portos switchem 4 port nem lenne eleg sehogy sem.

(#73910) F.B.I. válasza TeeJay (#73908) üzenetére


F.B.I.
veterán

Elhiszem de az már bőven a megengedett keret felett van sajnos.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#73911) pinnacle válasza TeeJay (#73899) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nálam jóval kevesebb van. Nem is értem, hogy lehet nálad ilyen sok, vagy csak érzékenyebb a telefonod. :) Illetve lehet ezért jó, hogy "kiálló" lakásunk van. Oldalt csak egy helyen van szomszéd.

[ Szerkesztve ]

(#73912) TeeJay válasza pinnacle (#73911) üzenetére


TeeJay
félisten

5.-en lakom 10lépcsőházas tömb közepén, illetve szemben 50méterre van egy 5lépcsőházas tömb cirka 300 lakással, mellette meg egy másik ilyen 300 lakásos tömb :D
erkélyre kiállnék 200 wifit találna 2,4GHz-en persze a legtöbb -80dB alattiak de jó sok van az a lényeg
5GHz sokkal jobb mert van szabad sáv

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73913) TeeJay válasza F.B.I. (#73910) üzenetére


TeeJay
félisten

oké de AC87U-t meg ne vegyél pláne ne 48-50ezerért mert ugyanúgy 2x1GHz Broadcom proci van benne mint a 30ezres AC66U B1-ben csak wifiben erősebb
cserébe gigabit letöltéskor 80%-on fog tekerni a proci pppoe mellett és hát az nem túl baráti már úgy
akkor már inkább egy AC85P-t vegyél 40ért az röhögve kitekeri a gigabitet null proci terheléssel
és 4x4:4 MU-MIMO-s wifije van mindkét sávon
szerintem sokkal jobb lehet mint az AC87U !!!

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73914) kali válasza TeeJay (#73913) üzenetére


kali
legenda

Az RT-AC87U-ban nem csak 1 GHz kétmagos CPU és 256 MB RAM van, hanem az 5 GHz wifi rásegítéshez + 500 MHz kétmagos CPU és 128 MB RAM is.

(#73915) TeeJay válasza kali (#73914) üzenetére


TeeJay
félisten

oké de mit ér a plusz proci ha a fő proci meg majd izzadni fog 1gbit pppoe alatt?
az AC85P-ben a 2magos Mediatek MIPS meg HWNAT mellett röhögve viszi a gigabitet
és van mellette 4antennás MU-MIMO wifi 2,4 és 5GHz-en is
elég friss és nem lennék meglepődve ha verné a másikat olcsóbban

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73916) kali válasza TeeJay (#73915) üzenetére


kali
legenda

Nem izzad az, ha meg 5 GHz wifi kapcsolatot is ki kell szolgálnia, akkor pláne jól jön a segéd CPU és RAM, mert leveszi adott terhet a központiról, ami sokat számíthat.
Ha valakinek jó a MediaTek is, akkor hajrá, de az a 880 MHz kétmagos CPU nem ér fel összességében az RT-AC87U hardverével.
Ezzel azt sem mondom, hogy egyértelműen a régi RT-AC87U-t kell venni - nekem is volt, elég jól ismerem -, de a két hardver még így sem azonos képességű, meg van jobb alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#73917) kazan23


kazan23
aktív tag

Sziasztok, van-e "gazdaságosabb" alternatíva 5 Ghz-el és Gigabittel (az ajánlott kategóriában), mint a TP-Link Archer C6 AC1200 (MU-MIMO), vagy a C5? A Telekom ZXDSL 931VII-e hozta a papírformát éveken át, de hirtelen besűrűsödött a környék 2,4GHz-en.

(#73918) Gubek-Einste válasza drk88 (#73905) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC57U/AC58U/AC66U B1/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4/C7
30k felett: Asus AC68U/AC86U/AC87U, Synology RT2600ac, TP-Link Archer C8/C9
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73919) Gubek-Einste válasza kazan23 (#73917) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57U is ebben az árkategóriában van. Illetve kínai beszerzéssel a Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73920) drk88 válasza Gubek-Einste (#73918) üzenetére


drk88
senior tag

A környezet az panel lenne 58m2 4-5 fal a maximum táv. Mellettünk egy szomszéd van meg felettünk is, de azért látok jópár wifit.

Gibabites digim van.

Kábelen lenne: egy média szerver, ps4, apple tv, nappali tv, asztali gép. De van switch úgyhogy elég a 4 lan port.

Wifin fixen: 2 telo, 1 tablet, 1 tv.

30-40között gondotlam ami tudja az 5ghz-et is meg hardverbe is erősebb mint a mostani, mac szűrés gondolom már alap minden routerban :)

Köszi.

(#73921) zsoltip válasza zsoltip (#73810) üzenetére


zsoltip
őstag

Gubek-Einste:
Azért beszélsz le mert van tapasztalatod nevezett eszközökkel?

Valakinek esetleg még? Pro, kontra érvek?

(#73922) vargalex válasza vargalex (#73831) üzenetére


vargalex
félisten

Sajnos gyári firmware alatt sehogy nem sikerült kapcsolnom a ledeket...

Alex

(#73923) TeeJay válasza vargalex (#73922) üzenetére


TeeJay
félisten

írtam az ASUS supportnak de csak sablon válasz jött hogy ők nem tudnak beleszólni mi kerüljön bele a FW-be és mi nem... írtam még egyet hogy tudnak-e elérhetőséget adni a global supportnál akik a FW-t írják hogy azért 2-3 apró opciót még tehetnének az AC57U-ba hogy jobb legyen

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73924) TeeJay válasza vargalex (#73922) üzenetére


TeeJay
félisten

elvileg az AC65P-ben az benne van mint a többi hasznos funkció
értem én hogy 14-15ezerbe kerül az AC57U de nem kellene ennyire fapados FW-t adniuk rá
az utolsó gyári FW 11,55MB-os bőven férne még funkció a 16MB flash-be
jelenleg ennyi funkció van

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73925) Gubek-Einste válasza drk88 (#73920) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármelyik ajánlott eszköz megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73926) Magga válasza TeeJay (#73924) üzenetére


Magga
aktív tag

Korábban linkelt valaki egy módosított fw-t, amivel plusz funkciók érthetőek el. Sajnos most nem találtam telefonról és ki sem próbáltam...

(#73927) TeeJay válasza Magga (#73926) üzenetére


TeeJay
félisten

enginev3.0 de nem írta le hogy ASUS WRT vagy valami CFW lehet-e
mivel megrendeltem ma az AC65P-t és már vissza vittem az AC58U-t így kb. még 2napig lesz nálam az AC57U azért már nem rakok rá semmi FW buherálást hogy visszavegyék szépen

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73928) Gubek-Einste válasza Magga (#73926) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez volt az?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73929) Magga válasza Gubek-Einste (#73928) üzenetére


Magga
aktív tag

Saját Google drive-os megosztás volt. Csak emlékszem, hogy megosztotta. Valószínűleg az volt amit TeeJay írt.

(#73930) woodworm válasza Gubek-Einste (#73928) üzenetére


woodworm
veterán

Ez van hozzá vagy a topikban továbblapozva egy leforgatott padavan.

(#73931) pinnacle válasza TeeJay (#73927) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Hatótávban valószínűleg a ASUS RT-AC65P lesz a legjobb, ha már nagyobb lakásokba ajánlják. AQUA-nál valami egyedi akció lehet, hogy ennyire olcsó a többiekhez képest. Ezen nincseb csavarhely, hogyan tudnám a polc hátára rögzíteni? Egyébként lehet, hogy az állóhelyzet miatt eleve nem is melegszik annyira.

(#73932) woodworm válasza pinnacle (#73931) üzenetére


woodworm
veterán

Kétoldalas ragasztószalag.

[ Szerkesztve ]

(#73933) TeeJay válasza pinnacle (#73931) üzenetére


TeeJay
félisten

az a fura hogy ASUS oldalon 3 külső és 1 belső antennát írnak rá
de akárhogy számolom nem tudom mire kell 1 belső antenna
ugye 450-es 2,4GHz-en és 1300-as 5GHz AC-n amire 3 osztott antennának elégnek kell lenni
az AC85P AC-ban 4x4:4-es oda persze hogy kell plusz egy antenna de ide?
elképzelhető hogy elírták mert annyira hasonlít a 65P és 85P egymáshoz

szerintem új cucc még és kevés helyen forgalmazzák aztán most még drága
ha még 15-20 kisker listára teszi lesz az rendesen is 22-25ezer között akkor meg elég jó vétel ha komolyabb wifi kell
kiderül holnap-holnapután ha átvettem :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73934) pinnacle válasza woodworm (#73932) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem tudom, hogy nem fog-e melegedni, ha a fedlap nem szellőzik. Ilyen fejhallgató tartót vettem, jó lenne ebből csavaros rögzítésűt találni nálunk, mert a ragasztó elengedett. Router alját viszont lehetne a tartókarhoz ragasztani.

TeeJay elméletileg ez lesz a legjobb, kíváncsi vagyok mi mutat majd a gyakorlat. :)
65P-nek van ilyen szimulátora? Megnézném mit lehet állítani rajta.

[ Szerkesztve ]

(#73935) TeeJay válasza pinnacle (#73934) üzenetére


TeeJay
félisten

routert hűteni egy 12cm ventilátor bőven jó
nekem egy Coolin Swif12-1200rpm van és vettem USB to 3pin fan kábelt
router USB portjára rátolom és 5volton hang nélkül kellemesen hűsen tartja
a ventilátor 4 sarkára meg raksz 4-5mm magas gumibogyót mindkét oldalára és akkor asztalra teszed rá meg a routert
AC66U B1-et úgy járattam hónapokig és 50fok volt a max legnagyobb terhelés mellett is
venti nélkül 70-75fok simán

tessék ezt még én raktam ki
12cm ventilátor

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73936) vargalex válasza pinnacle (#73934) üzenetére


vargalex
félisten

Maga a SoC nem egy melegedő fajta. Nekem az RT-AC57U most leginkább fedél nélkül van, de a SoC testhőmérsékletnél kicsivel melegebb közvetlen tapintással. Majd megnézem infra hőmérővel is.

Alex

(#73937) pinnacle válasza TeeJay (#73935) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi TeeJay, vargalex! Nekem a 741ND-n így szinte semmit sem érzek, pedig vízszintesen kifejezetten meleg volt. Nem lehet, hogy ez az Asusnál is jó, illetve a 65P-n már eleve ez a helyzet.

Asusnál mit jeleznek a típus végén a betűk? Csak U-s van az ajánlóban, P miben más?

(#73938) PioDVD válasza pinnacle (#73937) üzenetére


PioDVD
senior tag

Ha Asus ac57u és Dlink dir-853 közül kellene választani, akkor melyik? Most egy árban lennének.

Talán az erősebb wifi a lényeg (Dlink?), esetleg be lehetne fogni torrentre is (Asus?)? Utóbbiról nem sok elképzelésem van egyelőre, eddig gépről ment a torrent.

(#73939) Dugos


Dugos
tag

Sziasztok!

Router vásárlásban kérném a hozzáértők segítségét!

Eddig egy Linksys E900 tette a dolgát, azonban az utóbbi időben óránként dobálja a jelet, és 5-6 perc mire újra lesz net. Factory reset sem segített rajta, úgyhogy új lesz.

Kb 50 nm-es lakásba kellene, gipszkarton válaszfalak, 2 asztali gép kábelen, 4-5 eszköz wifin.
Egyelőre 100/100-as nethez, de elképzelhető a váltás e téren is. Keret kb 10-12 k.
Eddig a TP-Link Archer C5 v4-et néztem. Erről sokat olvasni jókat.
Megfelelhet a célra, esetleg van más alternatíva?

Köszönöm a segítséget előre is!

Üdv, d.

(#73940) pinnacle válasza PioDVD (#73938) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Én azt nem tudom, hogy a 57U vagy 65P-t vegyem. :) Illetve egyáltalán mi a különbség az U illetve P modellek között. Remélhetőleg majd megmondják a szakértők.

(#73941) PioDVD válasza pinnacle (#73940) üzenetére


PioDVD
senior tag

Én tudom, mert 17.100 a keret, ennyi maradt egy nagyobb lehetőségből. :)

Ha nem így lenne, nekem is nehezebb lenne, mindig találni valamit, hogy csak +2e és tudja még ezt, de még +3 és ezt is, és így tovább.

Amit írtam Dlink az most akció ár(nak) tűnik, mu-mimo (ami nekem nem sokat mond), azért is akadt meg rajta a stemen. De tesztet nem találtam.

(#73942) vargalex válasza vargalex (#73936) üzenetére


vargalex
félisten

Megnéztem, így nyitott házzal 35-37 °C a SoC.

Alex

(#73943) pinnacle válasza vargalex (#73942) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor mégsem igaz, úgy általában, hogy "melegszenek az Asus routerek". Amit csinálsz firmwaret, annak milyen a kezelőfelülete? Földi halandó részére is áttekinthető, vagy vakon kell parancssorokat beírni?:)

(#73944) vargalex válasza pinnacle (#73943) üzenetére


vargalex
félisten

Nyilván az alkalmazott SoC-tól függ. Eddig az Asus jellemzően BroadCom SoC-okat használt, amik elég forrófejűek, így elég nagy borda is van rajtuk. Az RT-AC57U-ban egyáltalán nincs borda.
Én nem egy konkrét firmware-t csinálok, hanem az RT-AC57U OpenWrt támogatását. OpenWrt alatt pedig van LuCI web felület, ahol szinte minden beállítható (alap router funkciókon kívül is), csomagtelepítésre is van lehetőség, stb.

Alex

(#73945) pinnacle válasza vargalex (#73944) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi!

(#73946) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Családi házban kéne kibővetni a wifi zónát. Erre ezt a TP-LINK Deco M4-t néztem ki. Használ valaki ilyet? Mennyire ajánlott? Jelenleg 2 router dolgozik de eléggé megbízhatatlan a kapcsolat, és a váltás a két router között.

Mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#73947) Janusz001


Janusz001
őstag

Megjött az Asus RT-AC57U, beüzemeltem, csak a wifi részét használom 2.4/5g -n, Telekomos wifi rettenet kikapcsolva, helyrerázódott minden, hamarabb kellett volna.

(#73948) TeeJay válasza pinnacle (#73940) üzenetére


TeeJay
félisten

Nyugi már viszem haza az AC65P-t este tesztelem és írom mi a helyzet
Vizes boltban már mindenhol készlet van szerintem nem csak pár darabos akció lesz

AC65U és AC65P között tudtommal csak a dupla RAM az eltérés így ezek alapján a P betű valami performance vagy gamer funkciót takarhat
AC65U talán nincs is idehaza (128MB RAM)

A fullos HWNAT miatt jelen pillanatban Asus routerből az AC57U és az egyel nagyobb AC65P jöhet számításba 25ezerig
Szóval akinek 1 gigás net van és torrentezni is akar úgy hogy nem térdel le a router procija ezt vegye

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73949) woodworm válasza TeeJay (#73948) üzenetére


woodworm
veterán

Az ac65u és ac65p közötti különbség még hagyján, de fcc id alapján ugyanaz a router, mint az ac85p, az asus oldaláról letölthető fw megegyezik, az ac65p oldalán lévő leírás szerint egy ac2600-as router van a dobozban. :Y

(#73950) pinnacle válasza TeeJay (#73948) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! :) Rendeltem tőlük 65P-t, ha nem lesz jobb mint az 57U, akkor inkább azt veszem meg. Lehet ahogy woodworm írja ugyanaz a hardver 65P, 82U más néven árulják? Autóknál hallottam ezt, hogy ugyanaz a motor csak szoftveresen "butítják". Ráadásul itt még ezt sem csinálták.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.