Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73551) kali válasza TeeJay (#73550) üzenetére


kali
legenda

Nyilván megkérik a mérvadóan erősebb hardver és a nagyobb tudás árát, 30.000 Ft környékén is csak a középkategória alja van már mostanság.

(#73552) Chris1983107 válasza Gubek-Einste (#73542) üzenetére


Chris1983107
tag

Szia!

Na igen, jogos a részletek lemaradtak. Szóval a mostani kégli 60m2. Újépítésű, 3. emeleten, összesen 62 lakás. A router a nappaliban (van) lenne, onnan nyílik a háló. Most minden egyben van szinte, tehát nincsen külön szoba a hálón kívül. Nappali konyha egyben, plusz egy szoba ami egy ajtóra van kb. a routertől. Nyilván "jövő kompatibilis" lenne a jó, mert idén szeretnék költözni. A falak anyaga jelenleg tégla, valamint ytong és ez a jövőben sem lesz másképpen.

NAS egyelőre nincs, egy okos TV, két telefon, tablet és laptop. ill. egy PS4 amit ki kellene szolgáljon. A PC-t tudom LAN-ra kötni, mert közel van a kiállás. Igazából, ha szükséges 30 ezret is adnék érte, csak láttam, hogy ezek között (Asus AC57U/AC58U/AC66U) is van azért árban különbség pl. az 57 és 66 között dupla. Nem tudom, hogy érdemes lenne-e a 66 az én felhasználási szokásaim mellett igazából, de mondom idén/jövőre lehet már egy 15 m2-rel nagyobb lakást kell majd kiszolgáljon.

Rengeteget megy az HBO GO, PS és munkára is használjuk otthon a gépeket. Ja és 4K kontent "függő" vagyok. Netflix-et is tervezem a jövőben. Torrent néha megy, de nem hardcore szinten, nem hajtok a TOP 10-re. :DD

(#73553) MaCS_70 válasza TeeJay (#73544) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, úgy, csak lehet, hogy az én agyamban is Broadcom SoC van, és túlterhelődik.

Az inkriminált mondat tehát helyesen:

Tehát ha az 57-es mint router megfelelő Neked, akkor valóban jobban jársz a két 57-essel, mint EGY 66-ossal -- wifi szempontjából.

Köszi a figyelmet!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73554) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok! ASUS AC68U és AC65P közül ti melyiket választanátok? A mostani AC56U mintha egyre többször rosszalkodik, lehet lassan cserés lesz. Mindenképpen hasonló, álló formájú eszközt szeretnék a helyére.

(#73555) enginev3.0 válasza DEJVID (#73554) üzenetére


enginev3.0
félisten

65P mert abban mediatek proci van
Főleg gyors nethez ajánlottabb az

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#73556) TeeJay válasza DEJVID (#73554) üzenetére


TeeJay
félisten

AC65P dupla annyiba kerül mint az AC57U annyi hogy több flash és 256MB RAM van benne meg gondolom 3 antennás wifi de biztos megéri ugyanaz a proci a dupla árat?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73557) MaCS_70 válasza enginev3.0 (#73555) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mediatek SoC-ra létezik CFW?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73558) vargalex válasza MaCS_70 (#73557) üzenetére


vargalex
félisten

Persze. Ilyen SoC-al van szerelve többek között pl. a D-Link DIR-860L, Xiaomi Mi Router 3G, Asus RT-AC57U.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#73559) MaCS_70 válasza vargalex (#73558) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Kíváncsi lennék egy összehasonlításra mondjuk az Asus RT-AC66u B1 és a 65P között "Mit lehet kihozni belőle" alapon!

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73560) Moleman


Moleman
addikt

Sziasztok!

Az utóbbi időben egyre gyakrabban rosszalkodik a 7 éves TL-WR1043ND-m, gondolkodom a cserén. Pillanatnyilag DIGI 100/100-as net jön be (ahogy most nézem, elég átverős, alig drágábban van 500-as vagy 1000-es is, majd bemegyek hozzájuk), mind a 4 ethernet portja használatban van (2 PC, 1 laptop mint médiaszerver, 1 tévé), emellett még 5-6 vezetéknélküli eszköz lóg rajta. A vezetéknélküli oldalt érzem kevésnek, főleg a céges laptopokkal, néha meg is szűnik a wifi, miközben a vezetékes kapcsolatok működnek. A lefedettséggel/jelerősséggel nincs gond, csak 37 m2-t kell kiszolgálnia, annak is pont a közepén van. Pár év múlva valószínűleg jóval nagyobb helyre költözünk, de nem ez a legfontosabb szempont most.

Opcionálisan felmerült, hogy ha már routert cserélek, kiválthatná a médiaszerver szerepét is egy USB 3.0-s külső vinyóval, amennyiben van olyan, ami megbízhatóan tudja ezt a funkciót, és torrentkliens is futna rajta.
A laptopon most Serviio a médiaszerver, és távoli asztal kapcsolattal menedzselem a letöltéseket, kb 10 wattot vesz fel éjjel-nappal.

A keret rugalmas, ha azt mondjátok, hogy jobban járok, ha marad a laptop médiaszervernek és vegyek mellé egy Archer C1200-at 15 ezerért, akkor az lesz, ha azt mondjátok, hogy inkább valami drágább USB3-as router kéne 30-40 ezerért (vagy nem is tudom, mennyitől vannak), akkor még alszom rá kettőt és megveszem azt. :)

Előre is köszi!

(#73561) MaCS_70 válasza Moleman (#73560) üzenetére


MaCS_70
félisten

Olyat biztosan nem mondunk, hogy vegyél Archer C1200-ast, mert egyike a nem ajánlott típusoknak.

Nagy kérdés, hogy mit vársz el egy médiaszervertől. Az Asusoké például használható, de nem véletlen, hogy én sem azt használom, hanem egy Raspberry-t.
A Serviio biztosan nagyságrendekkel okosabb.
Az RT-AC66u B1 már alkalmas lazább torrentezésre is, de nyilván nem erre van kitalálva.

Én Asus-párti vagyok, a két hetes elállási jog pedig a Te nagy barátod.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73562) Moleman válasza MaCS_70 (#73561) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi!

Ez nagyon hasznos infó, mert kérdezés nélkül lehet reflexből Archert vettem volna. :B

A médiaszervertől csak annyit várok, hogy a megosztott mappákban lássam a videókat a tévén (Samsung UE43M5572) és le tudja játszani, semmi különleges rendszerezést, vagy szűrést nem várok tőle. A külön felirat sem erőssége a tévének, úgyhogy azokat most is inkább előre belemuxolom a fájlokba.

A torrentezés ingadozó, néha eszembe jut sok minden és 1 nap 150 giga, máskor hetekig üres a kliens és csak a Serviio miatt fut a laptop. Nagyon okosnak annak sem kell lennie, csak nem árt ha nem melegszik túl vagy hal meg idő előtt miatta, mert annyit nem ér. :)

Amúgy pont ezt az AC66U-t nézegettem, még a fájdalomküszöbömön belül van az ára. Utánaolvasok részletesebben, hogy miket tud.

(#73563) MaCS_70 válasza Moleman (#73562) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lehet, hogy beválik a 66-os, tényleg csak evés útját tesztelhető a puding.

egyébként nem az Archerrel van a gond. A C5 Archer rendben volt. A C5 nélküli a problémás.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73564) Gubek-Einste válasza Chris1983107 (#73552) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC66U B1 hosszútávra is jó választás lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73565) Buckey válasza MaCS_70 (#73559) üzenetére


Buckey
senior tag

Üdv.!

Erre én is kiváncsi lennék! :K
Lehet, hogy a 65P letaszítaná a „trónról” a 66u B1-et.

(#73566) Gubek-Einste válasza Buckey (#73565) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem valószínű de erős lehetne a verseny.

Jó lenne látni egy AC85P vs AC86U tesztet is.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73567) Buckey válasza Gubek-Einste (#73566) üzenetére


Buckey
senior tag

Van egy kettő, ami megérné az összehasonlítást.
Csak ehhez rendes net is kellene meg sok-sok pénz. Az időről nem is beszélve.

(#73568) TeeJay válasza Buckey (#73565) üzenetére


TeeJay
félisten

ne felejtsd el hogy a Broadcom wifi chip elég sok finomságot tud amit a Mediatek nem
beamforming és hasonló finomságok illetve Merlin támogatás ahol nem ugrik a garancia
másiknál csak ASUS WRT lehet, ha CFW-t raksz buktad a garit gondolom

de persze ha vesz valaki egy AC65P-t ne tartsa vissza a tesztet

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73569) woodworm válasza TeeJay (#73568) üzenetére


woodworm
veterán

A mediatek is tudja a beamformingot, ahogy a mu-mimot is. Padavan alatt az előbbi elérhető, mivel a gyári drivert használja, utóbbit nem tudom, mert nem volt még olyan routerem, ahol értelme lett volna. Mivel a 65P még viszonylag új, ezért cfw jelenleg még nincs rá, ha ez valakinél szempont. Egyébként a padavan is az asus rendszerére épül, ezért sem lehetne megosztani a kész fw-ket.

(#73570) Buckey válasza TeeJay (#73568) üzenetére


Buckey
senior tag

:R
Ennyire nem értek ezeknek a chipeknek a lelkivilágához és a CFW garanciavesztéshez, de ha jól működik gyárilag, akkor a felhasználók egy részének szerintem megfelelne CFW nélkül is.

(#73571) Moleman válasza MaCS_70 (#73563) üzenetére


Moleman
addikt

Esetleg Archer C2300? Megérheti a felárat az AC66U-hoz képest (41 vs 28 ezer)?
Ahogy láttam, ez a legolcsóbb USB3-as TP-Link.

(#73572) MaCS_70 válasza Moleman (#73571) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos nem vagyok otthon TP-Link-vonalon. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73573) kali válasza Moleman (#73571) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Ha kihasználod az erősebb hardvert (1 GHz kétmagos CPU és 256 MB RAM kontra 1.8 GHz kétmagos CPU és 512 MB RAM) és/vagy hosszabb távra tervezel, akkor megérheti az Archer C2300.

(#73574) TeeJay


TeeJay
félisten

na smallnetbuilder-en van egy lista "total simultaneous throughput"

magyarul egyidőben fel+le ennyire képes a router procija (HW NAT esetén)
lista 1
lista2 TCP esetén

Broadcom átlag megfizethető routerek 1100-1200megabit
TP-Link Archer C7 1400-1500megabit
meg vannak a drágák 1600-1700megabit körül
enginev3.0 Xiaomi 3G+padavan esetén pedig 1500megabitet mért le+fel egyidőben

szóval erre számoljatok ha 1/1gigás nethez torrenthet kell combos router

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73575) proradeon válasza TeeJay (#73574) üzenetére


proradeon
őstag

Sajnos elég hiányos a lista. Az első mérésben még ott van például a Linksys EA8500 és a TP-Link Archer C2600 a maga 1400-1500 mbps sebességével, de a TCP mérésben már nincsenek ott. Elvileg ugyanannyit kellene ezeknek tudnia, mint a TCP-s listában 2. helyezett RT2600ac-nak, mivel mindegyikben ugyanaz a Qualcomm QCA8337 felelős a HW NAT-ért. De mivel utóbbi listába nem került be a két fentebbi router, ez már sosem derül ki.

Az Archer C7-ről se lehet messzemenő következtetéseket levonni, mert a V2-t tesztelték, ami még AR8327N-val volt szerelve a V5 QCA8337N vezérlőjével szemben. Bár mindkét chip tudja a HW NAT-ot, feltehetően nem ugyanakkora sávszélességet képesek lekezelni.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#73576) TeeJay válasza proradeon (#73575) üzenetére


TeeJay
félisten

Sajnos nem minden routert teszteltek egyidejű oda vissza forgalommal de legalább egy alap képet ad a lista
Qualcomm IPQ4018 procis routerek 1700 megabit felett hoztak

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73577) vargalex válasza TeeJay (#73568) üzenetére


vargalex
félisten

A Merlin sem gyári firmware, így garancia vesztés szempontjából pont olyan, mint bármilyen másik firmware. De erre én azt szoktam mondani, hogy ha nem döglött meg teljesen a router, akkor visszatehető a gyári firmware, ha pedig teljesen halott, akkor úgysem fogják a flash-t külön kiolvasni, hogy mi van rajta...

Alex

(#73578) Szaki2


Szaki2
tag

Gondolom az egy dolog, hogy a router tudja a 802.11ac szabványt, de az eszköznek is kellene tudni (mobil, laptop), hogy ki tudja használni az 5G-t. Ha nem tudja, akkor felesleges az 5G?

(#73579) kali válasza Szaki2 (#73578) üzenetére


kali
legenda

Igen, az ellenoldali eszköznek is tudnia kell, ellenkező esetben a szűkebb keresztmetszet érvényesül.
5 GHz lenet a vagy n is, nem csak ac.

[ Szerkesztve ]

(#73580) Chris1983107 válasza Gubek-Einste (#73564) üzenetére


Chris1983107
tag

Szia!

Köszönöm, akkor a AC66U B1 lett végül. Az ipon most 28-ért adja, ma megyek érte.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#73581) enginev3.0 válasza Chris1983107 (#73580) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mi alapján? Ac57u nem jobb féláron?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#73582) TeeJay válasza enginev3.0 (#73581) üzenetére


TeeJay
félisten

Wifiben az AC66UB1 jobb lesz főleg 5GHz-en,és ha oda vissza tud 1100-1200 megabitet az elég lesz még neki jó ideig

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73583) vargalex válasza TeeJay (#73582) üzenetére


vargalex
félisten

Azt soha nem értettem, hogy wifi-n minek ekkora sebesség...

Alex

(#73584) woodworm válasza TeeJay (#73582) üzenetére


woodworm
veterán

Ha tud! Szerintem túlzott elvárás, nemigen hallottam még hasonlóan jó eredményt.

(#73585) pinnacle válasza Chris1983107 (#73580) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Az valós probléma, hogy nem tud ARP binding-et, (ráadásul ezt általánosnak írja Asus-nál) illetve itt a Broadcom nem gond ?

[ Szerkesztve ]

(#73586) Intruder2k5 válasza pinnacle (#73585) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ARP Binding-et gyárilag nem tud, pontosabban nincs ilyen menü a GUI-ban. Ellenben van WOL, onnan fel tudod ébreszteni a LAN-on lógó eszközöket. Illetve van rá parancssoros "hekkelős" megoldás, amivel az ARP tábla is feltölthető. Ennek viszont semmi köze a BroadCom-hoz, mert Tomato-ban van ARP Binding funkció.

(#73587) Moleman válasza Intruder2k5 (#73586) üzenetére


Moleman
addikt

Kicsit eltántorító dolog, hogy ilyen alap dolgokhoz is workaround kell. :N A házi ftp szerver miatt még szükségem is lenne rá. :D

Hasonló árban van a D-Link DIR-882, ami komolyabbnak tűnik, mint az AC66U, az mennyire ajánlott? Eddig csak az USB3 portjáról olvastam rosszakat, hogy csak 2.0 sebességet tud.

(#73588) woodworm válasza Moleman (#73587) üzenetére


woodworm
veterán

Azért, mert a menüben van megfelelő opció, még nem biztos, hogy működik rendesen. A szintén mediatek alapú 860l egy nagy szerencsétlenség volt a gyári fw-vel. Amíg nincs rá openwrt vagy padavan, nem számolnék vele.

(#73589) pinnacle válasza Intruder2k5 (#73586) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nekem csak azért kellett volna fix IP kiosztás, hogy a média lejátszó lássa a PC-re kötött külső HDD-t, de ha a routerre lesz csatlakoztatva, akkor mindegy. Igaz lehet mégis inkább valamelyik ajánlott TP-Linket C5, C7 fogom venni. Néha jó ha az otthoni PC-k is látják egymást.

Most látom, hogy ez az Address reservation, az meg gondolom alap.

[ Szerkesztve ]

(#73590) woodworm válasza pinnacle (#73589) üzenetére


woodworm
veterán

Működő klienseknél a port forwarding megfelelő ehhez, ill. lehet ehhez fixálni az ip-címeket.

[ Szerkesztve ]

(#73591) Intruder2k5 válasza pinnacle (#73589) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az általad fix IP kiosztásnak nevezett "statikus DHCP" funkció nem azonos az ARP binding-el, előbbi természetesen van az ASUS routerekben is.

(#73592) pinnacle válasza woodworm (#73590) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi woodworm, Intruder2k5! Be is írtam a végére, hogy ez más lesz.

(#73593) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok! Kis segítségre lenne szükségem. Papíron 30mbit netem van amiből jobb napokon 20 is kijön. (Sajnos se más szolgáltató se hálózat bővítés nincs tervben ezen a területen) Ezzel még nem is lenne probléma, de mikor Online játszom és valaki wifin nekiáll youtube zenét hallgatni én azt nagyon megérzem ping ügyileg. Sajnos rá vagyok kényszerítve a telekomos hvg-re (ZTE Speedport Entry 2i) ami nem rendelkezik QOS-el. Ha vennék egy értelmesebb routert ami tud QOS-t és azt a ZTE után kötném az vajon mennyire orvosolná a problémámat? (Másik lehetőség, hogy elköltözöm, de az jelenleg túl költséges :DDD ) Tudtok esetleg ajánlani valamit mondjuk úgy max 30k-ig?

(#73594) TeeJay válasza vargalex (#73583) üzenetére


TeeJay
félisten

1100-1200 megabitet azt a WAN-LAN szimultán átvitelre írtam annyit tud a router
AC wifin nekem 240-245megabitet ad 1 antennás okostelóra 80MHz-en

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73595) Gubek-Einste válasza Atish19 (#73593) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Teljesen működő megoldás lenne.

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC57U/AC58U/AC66U B1/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4/C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73596) Atish19 válasza Gubek-Einste (#73595) üzenetére


Atish19
őstag

Köszönöm a tippeket! Itthoni rendelést szeretnék. A felsoroltak közül melyiknek lenne a legerősebb wifije? Vagy van ezek közül favorit? TP-Link routerem már volt azzal meg voltam elégedve. Asust nem ismerem ezen a téren.

(#73597) kalolaci válasza Atish19 (#73596) üzenetére


kalolaci
senior tag

Ahogy nekem, az eddig hozzászólásokból is lejött: Asus AC57U ár, érték, tudás arányban, az összes közül a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#73598) enginev3.0 válasza kalolaci (#73597) üzenetére


enginev3.0
félisten

Így van

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#73599) Chris1983107


Chris1983107
tag

Sziasztok!

Egy aprócska probléma merült fel, mellyel kapcsolatban szeretnék egy kis iránymutatást kérni.

Az itt olvasottak alapján megtörtént a csere. Az 1000-es Telekomos nethez "gyárilag" biztosított, D-link DIR 842-es routert váltotta az AC66U B1. A router elhelyezése véleményem szerint ideális, a nappaliban van így minden eszköz amit kiszolgál max. 3-5 méterre van tőle falak árnyékolása nélkül.

Laikus és átlagos felhasználóként a beállításokon nem változtattam, csak a kötelező név és jelszó változtatás volt. Elsősorban a letöltésre voltam kíváncsi így azokat teszteltem.

Kábelen, asztali gépen 980 megáig is felkúszott, de ugye főleg a wifire voltam kíváncsi.
Először az egyik IOS eszközt néztem meg. 2.4 GHZ-en max. 70 mega, 5.0 GHZ 250 megánál kiakadt.

A PS4-en volt a legnagyobb javulás az előző routerhez kepést, mert ott az eddigi 38 megás plafon helyett 140-ig is elment 5.0 GHZ-en.

Viszont, ami nem igazán úgy sült el, ahogy gondoltam az a TV esete. Eddig gond nélkül ment az előző routerrel az 5.0 GHZ, soha egy 4K-s tartalom sem okozott gondot (pl.Youtube, stb.), sőt még ha jó hangulatban volt, akkor még wifin keresztül streameltem gépről TV-re. Most viszont kritikán aluli volt. Akadt a Youtube, a gépről nem tudtam streamelni, úgyhogy gondolatam megnézem mi lehet a baj.

Mivel nem tudom, hogyan kellene mérni ezen a paltformon, így a TV internetes böngészőjében elindítottam a speedtest-et. A készülék egy LG OLED 55C8, tehát viszonylag új hardver, szerencsére nem voltak olyan pluginek amik akadályozták volna a speedtest indulását. Lehet nem relevánsak az adatok, de az így kapott szám siralmas volt. 5GHZ-en max. 15-20 megáig ment fel, de volt, hogy 10-nél állt meg. Gondoltam megnézem 2.4GHZ-en is, ott azért jobb volt a helyzet 90 megát is mért.

Szóval a kérdésem, mit lehetne tenni, hogy ne legyen ilyen gyászos a helyzet 5.0 GHZ-en. Azért furcsa, mert a másik routerrel azért ennyire nem volt rossz a helyzet. Bízom benne, hogy csak a szakértelmem hiánya és beállítás kérdésé, hogy ezt orvosolni tudjuk. :(

Előre is köszi!

(#73600) uriember válasza Chris1983107 (#73599) üzenetére


uriember
aktív tag

Böngészőfüggetlen speedtesttel mérj, a böngészősök csalnak. Töltsd le [link]
Az 5GHz wifi beállításairól a 66U-n tölthetnél fel egy screent.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.