Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73801) makoss válasza Gubek-Einste (#73791) üzenetére


makoss
addikt

Mikrotik routert nekem is ajánlották, mert elég sok beállítási lehetőség van rajtuk.
Viszont itt olvastam, hogy elég bonyolult a beállítása.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#73802) Intruder2k5 válasza makoss (#73801) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha csak felületes a hozzáértésed, akkor ne ugorj be a Mikrotik-be.

DEMO felület

(#73803) makoss válasza Intruder2k5 (#73802) üzenetére


makoss
addikt

Maradok a rendes routereknél :B
Csak jó volna már valami ami tényleg jó...
Nekem olyan kell ami ha bedugom, megy.
Annó a 841 ND-vel is így voltam.

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#73804) Intruder2k5 válasza makoss (#73803) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fentebb ajánlották az ASUS RT-AC57U-t, az nem jó? Az ASUS-oknak könnyen kezelhető, felhasználóbarát, magyar nyelven is tudó felülete van, emellett ez a típus korszerű és gyors is, és az ára is kedvező. Bár az említett 25Mbps netet bármely ma kapható router nevetve kiszolgálja.

[ Szerkesztve ]

(#73805) TeeJay válasza wmarci (#73800) üzenetére


TeeJay
félisten

Simán lehet ha jól láttam az AC65P-ben már 3 antennás wave 2 wifi vezérlő van ami jóval újabb mint az AC66UB1-ben a Broadcom. AC58U dettó wave 2 ac és jobban hasít én is meglepődtem.
Ha tudsz egy kis tesztet jöhet arról a routerről mert most 22 ezer vizes boltban és elgondolkodtató 7 ezer felár az AC57U-hoz képest megéri-e

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73806) vaakuum


vaakuum
addikt

WPA3 titkosítást használják már routereknél, vagy csak még elvi szinten van?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#73807) kali válasza vaakuum (#73806) üzenetére


kali
legenda

WPA2 - AES van.

(#73808) altntv


altntv
csendes tag

Hali!

Kérlek segítsetek, egy egyszerű hordozható wifi-routert keresek, a fő szempont, hogy akksis, -üzemidő minél több- legyem és persze olcsó :). Csak utazásra kell, külföldiában veszek egy adatsimet, bepíttint és megoszt max 4-5 kütyüvel.

köszi :R :R !

(#73810) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak,

Arris TG2492-S vagy Technicolor 7230? Ez itt a kérdés.
Jelenleg Cisco EPC 3925 modem van kötve a Netgear Wnr2000 v2 routeremhez. Ez osztja a netet vezetéken az asztali gépnek, valamint Wifin TV, lapos, telók... Nem mai darab, de jó router a nevezett.

Ugyanakkor 2500 Ft-ot kér a Tarr, hogy fenti routerek egyikét megkapjam a Cisco modem helyett. 5 GHz-esek már... Ugyanakkor a net csupán 20 Megás :)

Gondolkozom, hogy kérjem-e ezt a router dolgot. Olvastam negatív, újraindulásos tapasztalatokat. Jelenleg sem ajánlott ezt a 2 eszközt kérni? Mik a tapasztalatok?

(#73811) Zoli975


Zoli975
tag

Sziasztok! Telekomos ADSL nethez tudnátok ajánlani kettő az egyben modem+routert, vagy valamilyen külön megoldást javasoltok? Amit a Telekom ad hozzá, elég fapados (Speedport W 724V Type Ci). Erről a cuccról amúgy mi a véleményetek? És vettem egy Intellinet ADSL splittert, megfelel majd nekem? Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv: Zoli

[ Szerkesztve ]

(#73812) ddjtomyy


ddjtomyy
tag

Sziasztok!
Egy új routert szeretnék venni mivel a régi csak 100Mbps-ra alkalmas.Szóval mindenkepp 1000Mbps kell, kábelen 2 eszköz lesz (2 PC amiből az egyik server), Wifin meg négy (TV, 2x telefon, laptop), a max keret 20-21k forint. Én a következő két routert néztem ki magamnak:
-AC1750 TP-Link Archer C7
-Tenda AC10U
Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Tomy

(#73813) TeeJay válasza ddjtomyy (#73812) üzenetére


TeeJay
félisten

Elsőt inkább.
Vagy Asus AC57U vagy AC58U de ott már ha szét hajtod torrentezéssel kevésbé fogja szeretni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73814) Gubek-Einste válasza vaakuum (#73806) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vannak már ezt támogató router-ek de kliens oldali helyzetet nem ismerem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73815) Gubek-Einste válasza altntv (#73808) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézz be inkább a mobilnetes topikba, itt inkább a fix telepítésű eszközökkel foglalkozunk.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73816) Gubek-Einste válasza zsoltip (#73810) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a saját router-t cseréld le.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73817) Gubek-Einste válasza Zoli975 (#73811) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A szolgáltatói eszköz menjen PPPoE Passthrough módba és köss utána egy sima wifi router-t.

És vettem egy Intellinet ADSL splittert, megfelel majd nekem?
Nincsen rá szükség mivel a telefon a HGW-ből jön.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73818) TeeJay


TeeJay
félisten

torrent fanok tessék végre egy jó ASUS router
AC57U Mediatek MIPS 2x880MHz 2core/4thread SOC mindjárt tud rendes HW NAT-ot
930megabit pppoe mérésnél meg sem rezzen
ha a wifije is jó lesz akkor könnyes búcsút veszek az AC58U-tól és részemről elfelejtem az arm procis routereket mert rotty mind...
még 12napig nálam lehet az AC58U, az AC57U meg 14napig szóval csinálok hétvégén egy masszív tesztet mindkettőről és mellé csapom még a 8hónapnyi AC66U B1 tapasztalataimat aztán mehet az összefoglalóba ha gondoljátok. ha meg vissza vittem az 58U-t veszek egy Xiaomi 3G-t is és ha rá jövök hogy kell padavant rakni rá azt is betesztelem majd masszív torrent mellett és úgyis két router kell a lakásba egyik fő router másik AP lesz :R
ezek alapján az AC65P szintén jó lehet mert ugyanez a proci csak 128MB flash és 256MB Ram mint a Xiaomi-nál csak 65P-ben 3antennás N és wave 2 AC is van

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73819) MaCS_70 válasza TeeJay (#73818) üzenetére


MaCS_70
félisten

"részemről elfelejtem az arm procis routereket mert rotty mind..."

Ez azért ebben a formában egy kicsit erős.

Attól, hogy a Te nem éppen tipikus, sőt, kifejezetten extrém igényeidet nem elégítik ki, szerintem még nem kellene azt híresztelni, hogy mind vacak, mert még azok is komolyan veszik, akik nem tudják, hogy miről is van szó, és számukra tökéletesen megfelelnek ezek az eszközök.
:R

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73821) TeeJay válasza MaCS_70 (#73819) üzenetére


TeeJay
félisten

2x1GHz Broadcom 4x717MHz Qualcomm ARM procik után ez a 2magos 880MHz MIPS röhögve tolja a gigabit mérést :D
lehet az újabb Broadcomban már van rendes HW NAT meg az újabb AX Qualcomm prociban is
de egy 12-14ezres Xiaomi 3G meg egy 14-15ezres 3év garis ASUS AC57U veri a 2-3x annyiba kerülő AC routert WAN-LAN és LAN-WAN sebességben az kemény
oké nincs annyi extra funkció, de én eddig is letiltottam mindent, csak kábelen meg wifin tolja a netet stabilan és kész más igényem nincs és 15ezerért ez a cucc hozza
hétvégén tesztelem bővebben addig körbe nézek ki vett AC65P-t hogy megtudjam mennyi RAM szabad abban illetve a wifi 2,4 és 5GHz professional résznél mennyivel lehet több mindent állítani benne mert ez az AC57U elég alap

mértem gyorsan 1méterről AC-t 255-260megabitet hozott
ebben eddig nálam a Qualcomm AC58U a leggyorsabb 300-310megabittel
második az AC57U 255-260megabittel
és harmadik az AC66U B1 235-245megabittel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73822) Zoli975 válasza Gubek-Einste (#73817) üzenetére


Zoli975
tag

Zoli975
(kvázi-tag)

Szia! Köszi a válaszod. Utána nézek. És érdemes azon keresztül routerról szórni a netet? Mert ennek a szolgáltatói cuccnak érdekes dolgai vannak néha.

(#73823) Gubek-Einste válasza Zoli975 (#73822) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, nincsen más választásod amúgy sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73824) ddjtomyy válasza TeeJay (#73818) üzenetére


ddjtomyy
tag

Ha majd megírod én szivesen elolvasom :D

Tomy

(#73825) TeeJay válasza ddjtomyy (#73824) üzenetére


TeeJay
félisten

viszont van egy negatívum az AC57U-ban :DDD :DDD :DDD
LED-et csak manuálisan fekete szigelető szalaggal lehet "kikapcsolni" :)) :D
max írok az asus supportnak hogy nem-e lehetne itt is olyat mint az 58U-ban hogy WPS gombot lehet programozni LED kikapcsolásra

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73826) MaCS_70 válasza TeeJay (#73821) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem vonom kétségbe a tesztjeid eredményeit és a következtetéseidet, de miért lenne "rotty" egy broadcomos router, ha még az átlagon felüli igények széles tartományát is röhögve lefedi?

Neked azért elég komoly igényeid vannak, és ezen a területen valóban jobb a MT.

Számomra viszont létszükséglet az OpenVPN és egy alapszintű torrentkliens. Milyen alternatívája lehet nem Broadcom-alapont a 66-osnak -- ami számomra például sokszorosan tökéletesnek tűnik?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73827) TeeJay válasza MaCS_70 (#73826) üzenetére


TeeJay
félisten

oké akkor úgy mondom hogy a Cortex A9 (12éves ARM magok LOL) Broadcom SOC valódi HW NAT mentes és így 2019-ben karcsú lesz gigabit net mellé
oké ki lehet vele mérni PPPoE esetén a gigabitet de torrentezni masszívan kevés lesz
az alsó 3 már cortex A53 abban már elvileg van rendes HW NAT így megfelelő gigás nethez csak azok meg nagyon drágák mind

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73828) ddjtomyy válasza TeeJay (#73825) üzenetére


ddjtomyy
tag

Jaj az engem nem zavar :)) ennyi hibája legyen :DDD

Tomy

(#73829) szabochris


szabochris
aktív tag

Sziasztok!
Miért van az, hogy ac66u b1-es routerrel gigabites hálókártyával gépen mértem 218/101 mbit/s-ot wifin, telefonon (S9+) meg 499/220-at?
Lanon megvan a gépen 920 körül.
Ennek a routernek nem többet kéne tudnia wifin?

(#73830) TeeJay válasza szabochris (#73829) üzenetére


TeeJay
félisten

nálam 1méterről LG G4-en 235-245megabit volt a plafon 80MHz AC-val 100-as csatornán
S9+ gondolom két antennás az 866-os linket tud legjobb esetben
szerintem bőven rendben van amit mértél
de ha több kell akkor AC58U wave2 MU-MIMO AC-val nagyon patent gyors, legalább 60megabitet vert az AC66UB1-re ugyanott 1méterről :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73831) vargalex válasza TeeJay (#73825) üzenetére


vargalex
félisten

Pedig software-osan az összes LED kapcsolható (a Power LED is). Hogy gyári firmware-ban van-e rá lehetőség SSH-n, nem tudom. Ha időm engedi, megnézem.

Alex

(#73832) vargalex válasza MaCS_70 (#73826) üzenetére


vargalex
félisten

Bármilyen third party kompatibilis router (pl. az éppen emlegetett MT7621 SoC-al szerelt eszközök)...

Alex

(#73833) TeeJay válasza vargalex (#73831) üzenetére


TeeJay
félisten

ASUS support is vicces mert egyik routerben van gyári opció wps gombos led kikapcsolásra, másikban van auto led kikapcs mód harmadikban meg nincs opció rá egyáltalán :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73834) #70234880 válasza altntv (#73808) üzenetére


#70234880
törölt tag

Telekom ad most Alcatel MW40V max 15 eszköz kiszolgálása.
Üzemidő 7-8 óra. De ha folyamatosan váltja a tornyokat, akkor kevesebb. Sajna melegedik, bár nem vészes.
Ajánlott hozzá beszerezni egy Power bank-et, ha fontos az üzemidő, és folyamatosan mozgásba vagy.

WiFi: 2,4 GHz
4G/LTE 150/50 Mbps
Méret 87,6 x59,6 x12,6 mm ( Egy pi nagyobb )

Ha kikapcsolod az Alcatel MW40V-ben wifit, és usb kábelen összekötöd a laptoppal akkor is működik.
Mikrotik RB750GR3 simán felismeri. és elég ha USB keresztül csatlakozik. ilyenkor még akksi se kell bele. A kapcsolat létre jön, és van net a Mikrotik eszközön is. Plusz tűzfal védelem. Ha van rá igény.
Pl nyaraláskor csak jobb, és biztonságosabb így mint a szálloda wifik, stb...

(#73835) szabochris válasza TeeJay (#73830) üzenetére


szabochris
aktív tag

Amúgy amit írtál, hogy az ac57u mennyivel jobb, a 2x3x többe kerülő "rotty" routereknél, azért szerintem telóról mérve nem rossz ez.... ac66u b1-el... :D :D

Mellé raknám az ac 57 vagy :DD 58-at...

(#73836) Dragon3000 válasza szabochris (#73835) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha figyelmesen elolvastad, hogy miért írta, akkor rájössz, hogy intenzív torrent mellett nem tudja kihajtani az 1/1Gb/s-ket, mert 100%-on pörög a procija, míg a másik router, ami fele annyiba kerül ezzel bőven elvan. Számomra is fontosabb ez, mint, hogy wifin 300 helyett 500-zal tud menni, mert úgyis csak telefonnal használom a wifit, viszont a nasom röhögve viszi a gigás töltést. Ezek fényében cserélni is fogom a vacak tp-linket egy ac57u-ra.

(#73837) TeeJay válasza szabochris (#73835) üzenetére


TeeJay
félisten

fogadjunk 2antennás cuccal mérted...
nekem is volt 8 hónapig AC66U B1 és egy antennás AC-val 235-245megabit volt a plafon
na képzeld ugyanitt az AC58U 300-310megabitet hoz wave2 MU-MIMO AC vezérlővel
és még az AC57U is hoz 260megabitet pedig az nem wave2-es még
2antennással nem tudom tesztelni de ha lenne olyan eszközöm lehet rávernének a 66U B1-re
ne felejsd el az AC66U B1-ben BCM4360 AC vezérlő van ami 2012-es még, az AC58U-ban már wave 2 van ami úgy 3-4évvel újabb

írtam egy srácnak itt aki AC65P-t vett ami Mediatek wave2 AC-vel van kérek tőle mérést és kiderül az is jobb-e már mint a régebbi 6-8éves AC vezérlők

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73838) szabochris válasza TeeJay (#73837) üzenetére


szabochris
aktív tag

Na az ac65p mérésre én is kíváncsi lennék.

(#73839) TeeJay válasza szabochris (#73838) üzenetére


TeeJay
félisten

mondanám hogy veszek még egy harmadik routert is aztán kettőt vissza küldök de jó áron csak vizes boltban van most és nálam még barátkozni kellene azzal hogy élére állította routerem legyen :D
15ezerbe volt az AC57U 25volt az AC58U az 99% hogy megy vissza
23lenne az AC65P és még agyalok 8ezret megér-e a 8x annyi flash 2x annyi RAM meg a wave2 wifi meg a 3 3x3:3 MU-MIMO

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73840) proradeon válasza TeeJay (#73821) üzenetére


proradeon
őstag

"2x1GHz Broadcom 4x717MHz Qualcomm ARM procik után ez a 2magos 880MHz MIPS röhögve tolja a gigabit mérést :D
lehet az újabb Broadcomban már van rendes HW NAT meg az újabb AX Qualcomm prociban is
de egy 12-14ezres Xiaomi 3G meg egy 14-15ezres 3év garis ASUS AC57U veri a 2-3x annyiba kerülő AC routert WAN-LAN és LAN-WAN sebességben az kemény"

Ez így azért összességében elég durva ferdítés. Kezdve azzal, hogy már a téma kezdetekor le lett írva, hogy mondhatni teljesen mindegy, hogy hány magos meg hány MHz-es CPU van, HA van működő hardveres NAT. Utóbbiért pedig a switch vezérlő a felelős, és nem a CPU. Az RT-AC57U-ban lévő MT7621AT switch vezérlőről előre lehetett tudni, hogy van benne hardveres NAT, így nem meglepetés amit tapasztaltál vele. Az RT-AC58U-ban lévő QCA8075-ről nincs olyan datasheet, ami azt állítaná, hogy hardveres NAT-ra képes, így megintcsak nem meglepő, hogy mit tapasztaltál vele.

A Qualcomm QCA8337 és QCA8337N switch vezérlőiről korábban már leírtam, hogy tudják a hardveres NAT-ot. Az Asus már nem gyárt ilyen chip-pel szerelt router-t. Így hát vettél egy kb. random Qualcomm CPU-s router-t, amiben nincs HW NAT, és most úgy ahogy van köpködöd a Qualcomm-ot. Ez így nagyon nem korrekt.

Továbbá megjegyzem, hogy a TP-Link Archer C6 (QCA8337N switch vezérlő) 11590 Ft-ért 5 év garanciával ugyanúgy tudja a hardveres NAT-ot, mint az Asus RT-AC57U 13999 Ft-ért 3 év garanciával.

Röviden: Kéretik nem fikázni a Qualcomm-ot.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#73841) kali válasza TeeJay (#73818) üzenetére


kali
legenda

Ez nem is feltétlenül csak hardver függvénye, szoftveres oka is lehet, ennyiből még nem lehet csak és kizárólag a hardverre szűkíteni a dolgot és leírni bármit is.
Én ha csak tehetem, Qualcomm alapokon nyugvó routert veszek, bár főként a wifi miatt.

szabochris: Szia, A router tud is sokkal többet, de a gépedben gyengébb wifi modul lehet, mint a telefonodban.
Az S9+-ban 2*2:2 MU-MIMO 867 Mbps modul van, megfelelő MU-MIMO-s routerrel 600 Mbps felett is mérhetnél.
A gépedben nézd meg a wifi modul pontos típusát, de a mérés alapján arra lehet tippelni, hogy csak 1*1:1-es 443 Mbps kapcsolati sebességet tud.

[ Szerkesztve ]

(#73842) TeeJay válasza proradeon (#73840) üzenetére


TeeJay
félisten

Az a vicc hogy webes menüben az AC66UB1 és AC58U-ban is van olyan menü ahol a HWNAT-ot lehet ki és be kapcsolni, természetesen gyárilag be van nyomva még sem ér sokat mint láttuk. Az AC57U webes menüben sehol nincs HWNAT opció így kikapcsolni sem lehet egy kattintással mégis megy mint a huzat.
Archer C6-ot nem akarom tesztelni írtam hogy botrányos a FW support jó ha 1 javítás jön aztán kakukk. Biztos tudja de jó nekem az Asus annak többet tud a gyári FW még mindig és legalább 2-3 évig jön rá fejlesztés / hibajavítás

Qualcomm fikázás meg arra ment hogy 4 magos arm proci mellé nem képes olyan switchet tenni ami valódi HWNAT képes... Broadcom meg full vicc a Merlin válasz óra tudjuk hogy csak szoftveres bohóckodás a HWNAT opció és csak az új 28nm-es cortex A53-as SOC tud valódi HWNAT-ot

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73843) pinnacle válasza proradeon (#73840) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Tényleg a C6 miért nincs az ajánlott routerek között? Mondjuk az AC57U sincs. Lehet majd még bekerül.

(#73844) TeeJay válasza pinnacle (#73843) üzenetére


TeeJay
félisten

Gondolom még senki sem tesztelte őket de én hétvégén tolok egy AC57U vs. AC58U full tesztet
Illetve megálmodom legyen e végül AC65P belőle és...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73845) woodworm válasza proradeon (#73840) üzenetére


woodworm
veterán

Nem tudom milyen adatlapot néztél, de az IPQ4018-hoz láttam feltüntetve a hardveres gyorsítást.

(#73846) TeeJay válasza woodworm (#73845) üzenetére


TeeJay
félisten

AC58U-ban IPQ4018 van meg mellé egy Switch: Qualcomm Atheros QCA8075
amire az Atheros wikidevi oldalon azt adja hogy 5 portos gbit ethernet switch semmi más infó nincs

az Archer C6 V2.-ben Switch: Qualcomm Atheros QCA8337N switch van amire ennyi infó van
7portos gbit ethernet switch
nem írják egyikhez sem hogy HW NAT képes vagy nem képes

ellenben az IPQ4018 qualcomm által kiadott pdf-ben ott virít hogy HWNAT engine
meg a blokkdiagramon is HNAT részegység ki van emelve
[link]
aztán tessék valóságban meg 1000/300megabit torrent majdnem kifekteti a procit
ami megint csak írom még nem gond mert elbírja csak ha már a proci 80-90%-on teker akkor más funkcióra hogy lesz kakaó? és itt a baj sajnos, pont azért kell a rendes HWNAT hogy a proci csak a fő feladatokkal kell hogy foglalkozzon és mindig legyen kraft bármi terhelésre :R

illetve még ez sem baj mert mindenki másra használja
inkább az a bibi hogy a Broadcom meg Qualcomm arm procis eszközök is túl vannak árazva miközben a Mediatek filléres cuccok kiröhögik a gigabitet :D lehet ilyen drága az arm licence hogy ennyire megdobja a routerek árát míg a MIPS procik olcsóak és mégis gyorsak?
nyílván ha csak 1gigabittel töltünk le kb. mindegyik mai router tudni fogja gond nélkül, meg a feltöltést is, csak aztán ha ezt egyszerre akarja az ember akkor lesz izgalmas a téma

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73847) woodworm válasza TeeJay (#73846) üzenetére


woodworm
veterán

Mert különbözik a két soc integráltsága (qca9563+qca8337n vs ipq4018+qca8075).

(#73848) vargalex válasza TeeJay (#73846) üzenetére


vargalex
félisten

Az érdekes, hogy rakták mellé egy switch-et is, amikor az IPQ4018-ban egy integrált AR8327 5 portos, gigabites, HW NAT képes switch van, ami ráadásul 2 Gbps-el csatlakozik a CPU-hoz. A Mikrotik hAP ac²-ben így van.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#73849) Pike01


Pike01
csendes tag

Sziasztok!
Linksys routerekről mi a véleményetek?
Ezt a márkát nem nagyon említi senki.

(#73850) kali válasza Pike01 (#73849) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Vannak nagyon jó típusaik, csak nem valami olcsók adott kategóriákon belül.
Nekem például egy EA7500 v1 van egy ideje és nagyon elégedett vagyok azzal, több tekintetben is jobb (wifi, stabilitás, terhelhetőség...stb.), mint az előtte használt RT-AC87U, RT-AC66U B1 és társaik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.