Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) Beri válasza #98593280 (#7392) üzenetére


Beri
addikt

Wifi channel. Magyar területi beállítással 2.4en 1-13ig állíthatsz csatornát. Szerintem csak interferencia miatt kóc a vétel, de lehet, hogy vastagok a falak, stb. A lényeg, hogy a nagyobb antenna segítHET, de nem 100% hogy megoldja a problémádat.

bebike78: Mennyivel gyorsabb netet szeretnél? Mert ha 60/5 (vagy mi van upc-nél), vagy afölött, akkor tp-link 1043ND a neked való. Alatta 941ND, ha van n-es wifid, ha nincs, akkor az 542 vagy a 642 is elég tud lenni.

tzetko: Próbáld meg magasabbra rakni a routert, szokott segíteni. Ennek nem levehető az antennája?

avman: A váll fölött átdobott belkin router szerencsét hoz? :DDD

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7402) Dragon18


Dragon18
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok routert ajánlani 10000 HUF környékén?
30/3 UPC net; 1 PC-t kábelen; 1 laptopot WIFI-n kellene kiszolgálnia valamint torrent max sávszél kihasználása a cél.

Köszi

(#7403) Beri válasza Dragon18 (#7402) üzenetére


Beri
addikt

A szokásos 941ND kijön ennyiből, 30/3-hoz bőven elég.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7404) Dragon18 válasza Beri (#7403) üzenetére


Dragon18
csendes tag

Köszi

(#7405) Cyrin válasza ecaddict (#7397) üzenetére


Cyrin
addikt

Naja, az ASUS EEE szériája tele van soha meg nem jelent, vagy nem kapható dolgokkal...

(#7406) #95590400 válasza Cyrin (#7405) üzenetére


#95590400
törölt tag

ahh,mit dezinformálsz itten... csak duke nukem forever ajándékpéldányokat akarnak mellékelni hozzá a pr-esek... :DDD

(#7407) bebike78 válasza Beri (#7401) üzenetére


bebike78
csendes tag

Ez jó nekem?
http://www.iway.hu/index.php?pg=termekinfo&item_id=2271 :B

Bocs a sok kérdésért,de nagyon nem értek hozzá!! :B

(#7408) kali válasza bebike78 (#7407) üzenetére


kali
legenda

igen - mint korábban is írta Beri -, ez is jó neked, 15/1.5 upc net vezetéken és wifi hálózaton is átmegy rajta, 30/3 már csak vezetéken, wifi hálózaton ~ 20 - 22 megabit/sec körül van a vége! 60/6 esetén meg már vezetéken is kevés ez a router!

[ Szerkesztve ]

(#7409) bebike78 válasza kali (#7408) üzenetére


bebike78
csendes tag

Köszi!! :R

(#7410) Noninnyó


Noninnyó
tag

Hali srácok!

A napokban lenne nálam router-csere. Egy 30/20-as digi-s netem van. A mostani régi 54-es CANYON router-em lekorlátozza a netet 8/8 Mbit/sec-re, szóval váltanom kell.
Amik ki lettek nézve:

- TP-Link TL-WR1043ND
- D-Link DIR-655

Nagyjából ugyanazt tudja mindkettő. Árban kb ugyanannyiért tudnék hozzájuk jutni.
Kérdésem, hogy ki melyiket ajánlaná? Melyik márka lehet a megbízhatóbb?
Válaszokat várok tapasztalat alapján, vagy mondjuk valaki használja is valamelyiket konkrétan, vagy valamelyik nagyon nem ajánlott, stb.

Előre is köszönöm szépen!

(#7411) Beri válasza Noninnyó (#7410) üzenetére


Beri
addikt

A 655-tel szívtak már emberek, de gyorsabb mint a 1043ND. Viszont többe is kerül, nem tudom te honnan tudsz ugyanannyiért, meg hogy mennyi az az ugyanannyi :)
A tplink egyébként teljesen rendben van, route-ol, megoszt, szív, sürít, kipufog. :)

Ígértem régebben valakinek screenshotot egy hónap uptimeról, íme:

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7412) Noninnyó válasza Beri (#7411) üzenetére


Noninnyó
tag

Köszi Beri.
Akkor 1043ND lesz a nyerő szerintem is. Szívni nem szeretek, a TP-Link-et pedig eddig mindenki dícsérte, úgyhogy az lesz akkor :).
Köszi!

(#7413) #95590400 válasza Beri (#7411) üzenetére


#95590400
törölt tag

szerintem fotósop... :DDD

(#7414) dr.bubo válasza Beri (#7411) üzenetére


dr.bubo
őstag

543g :) system up time:

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#7415) Cyrin válasza Beri (#7411) üzenetére


Cyrin
addikt

Szép ez a nyugtató zöld szín, biztos szükség is van rá, azért ilyen ;]

(#7416) Yoe


Yoe
tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni? Nekem is 1043ND routerem van és valami oknál fogva szakadozik az internet kapcsolat 5 pecenként hol van hol nincs, a WAN részen IP cimnél 0000000 vannak utána meg jónak tünik .PPPoP kapcsolatom van. Ilyenkor mi lehet a baj? Szolgáltató?
Üdv.Yoe

(#7417) Noninnyó válasza Yoe (#7416) üzenetére


Noninnyó
tag

No, máris romlik a 1043-as statisztikája?! :(

Nem lehet, hogy a Connect-on-demand opció bontja a kapcsolatod? Nulla van odaírva?

(#7418) kali válasza Yoe (#7416) üzenetére


kali
legenda

- szolgáltató/szolgáltatás [router nélkül is problémás a net?]
- bekötés [például a diginél gyakori hiba...]
- beállítás [több (hiba)lehetőség is van...]

Noninnyó; miért kell mindjárt rosszra gondolni? :U

[ Szerkesztve ]

(#7419) Yoe válasza Noninnyó (#7417) üzenetére


Yoe
tag

Nekem a Connect Automatically-n van. Lehet én vagyok a béna! :)

(#7420) Noninnyó válasza kali (#7418) üzenetére


Noninnyó
tag

Nem gondoltam rosszra, bízok a TP-Link-ben. Az erő vele van, érzem én :).

(#7421) Yoe válasza Noninnyó (#7420) üzenetére


Yoe
tag

Eddig hibátlan volt karácsony óta szarozik akkor piszkálták az utcán a telefon szekrényt azóta egyre sürűbb a hiba 5 percenkét! De lehet én nem jól állítottam be azért kérnék tanácsot és segítséget.

(#7422) Noninnyó válasza Yoe (#7421) üzenetére


Noninnyó
tag

Ha akkor piszkálták, akkor gyanús, hogy ők csesztek el valamit. Beszélni kéne a szolgáltatóval.
Nem hinném, hogy nálad lenne valami beállítási hiba, ezek szerint.

(#7423) Yoe válasza Noninnyó (#7422) üzenetére


Yoe
tag

A modem az is köztes dolog ,az elszokott romlani ?

(#7424) Noninnyó válasza Yoe (#7423) üzenetére


Noninnyó
tag

Dolgoztam egy évig számtek boltban, és ha egy modem nálunk elromlott, akkor annak végleg annyi volt, netet többet nem csinált. Ha nálad újra lehet netet csinálni, akkor nem tippelnék rossz modemre. De ezt csak én mondom, biztos vannak nagy guruk is itt, akik érdemben is hozzá tudnának szólni :)

(#7425) Yoe válasza Noninnyó (#7424) üzenetére


Yoe
tag

Nem én csinálom magától dolgozik hol van hol nincs net.
Holnap felhívom a szolgáltatót hátha ránéznek a bajomra ha más ötlet nincs,csak attól tartok hogy rámverik hogy nem jó a rendszerem, már volt ilyen tapasztalat.

(#7426) Beri válasza #95590400 (#7413) üzenetére


Beri
addikt

Csak paint, kiszedtem az ip-ket :P

Cyrin: Ezzel a fain színválasztással próbálják ellensúlyozni a felület botrányos angolságát. Pl. down/up speed az tápélinkül Ingress/Egress... Az egresről nekem más jut az eszembe :DDD

Yoe: Router nélkül gondolom minden OK, nem?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7427) Yoe válasza Beri (#7426) üzenetére


Yoe
tag

Router nélkül még nem tudtam probálni mert fent van a padláson és ilyenkor már körülményes fent matatni , de kifogom próbálni azt is!

(#7428) tthlaszlo


tthlaszlo
csendes tag

Sziasztok!

Sürgősen routert kéne vásárolnom, és nem vagyok nagyon jártas ebben a témában. A lényeg, hogy egy 50/25-ös PPPoE netet kéne szétosztanom 2wifi, és egy kábellal lenne hozzákötve. Fontos a jelerősség, lévén, hogy panelban lakok. A maximálisan rászánt pénz: 20.000Ft.

Minél gyorsabb és hozzáértőbb válaszokat várok, lehetőleg indoklással.

Köszönöm előre is a segítséget!

(#7429) FixY67 válasza tthlaszlo (#7428) üzenetére


FixY67
senior tag

Az eddig olvasottak alapján Tp-link 1043ND

...

(#7430) tthlaszlo


tthlaszlo
csendes tag

Azt elfelejtettem írni, hogy az is fontos, hogy MAC címekre lenne engedélyezve a net, és ezeket tudjam egyesével korlátozni, hogy egy adott MAC címről mennyi a max le/feltöltési sebesség!

(#7431) kali válasza tthlaszlo (#7430) üzenetére


kali
legenda

az esetleg ip cím (tartomány) alapján beállítható a tl-wr1043nd esetében!
gondolom sokkal több pénzt nem akarsz rászánni csak a mac adress alapján történő korlátozás miatt 20 e ft-nál... :U

(#7432) Beri válasza kali (#7431) üzenetére


Beri
addikt

Lefixálod a routerben a kliensgép mac címéhez rendelt ip címet, aztán arra adsz meg min/max sávot.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7433) tthlaszlo


tthlaszlo
csendes tag

Amiatt nem.
Kérdés: egy TP-LINK WR-841N elég lenne e a fent leírt nethez ( 50/25 PPPoE ), úgy hogy 2 gép kábellal lenne rákötve ( ezeknél fontos a max sávszélesség ), és 1 WireLess ( ennél elég 5/1 )?

(#7434) kali válasza Beri (#7432) üzenetére


kali
legenda

ha csak kettőnél kell(ene) osztani, akkor ok, de háromnál - illetve a harmadiknál - így nem az előző kettő egyikéből töredékeli?

tthlaszlo; nem, a tl-wr841n(d) nem elég, a tl-wr941nd határeset 50/25 pppoe kapcsolati sebességnél!

[ Szerkesztve ]

(#7435) llacee. válasza llacee. (#7358) üzenetére


llacee.
tag

továbbra is csak 54mbit..

(#7436) Beri válasza kali (#7434) üzenetére


Beri
addikt

Hogy micsinál a mivel? Annyi szabályt adsz meg qos-ban, ahányat akarsz. Ha beállítod a harmadikra, vagy a negyvenhetedikre, hogy max 2Mbit, akkor az annyit kap max és kész.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7437) #82903040


#82903040
törölt tag

Sziasztok!
Azt hallottam, hogy egy Bluetooth-os (2.4 Ghz miatt) egeret bezavarhat egy router wifi-je, vagy fordítva. Létezik ilyen? Igaz ez?

(#7438) dbius


dbius
veterán

Megvettem és üzembe helyeztem pár napja a tp-link 1043nd-t. Olyan kérdésem lenne, hogy a webes felületen nem találok sehol kijelentkezési lehetőséget (az eddigi routeremen volt), így ha bezárom a lapot, majd újból megnyitom a router konfig oldalát, akkor nem kér jelszót, automatice belép :F

Nem lehet ezt valahogy módosítani?

(#7439) zoli62 válasza dbius (#7438) üzenetére


zoli62
addikt

Ez az előző Dlink routeremnél is így volt. Amúgy mik a tapasztalataid vele eddig?

(#7440) And válasza #82903040 (#7437) üzenetére


And
veterán

Természetesen létezhet, hiszen közös frekvenciasávot használ a két rendszer, innentől bármilyen furcsaság lehetséges. A legegyszerűbb ilyen esetben a wifi-n csatornát váltani, hiszen egyik átviteli mód sem foglalja egyszerre a teljes sávot, csak annak egy kisebb részét.
#7438: Egy csomó routerben (firmware-ben) nincs erre lehetőség. Egyesek még azt is megengedik, hogy egyidőben több felhasználó piszkálja a webfelületet. Persze mindenkinek be kell jelentkeznie, és a router meghatározott időlimit után (ha pl. 10 percig nem nyúlsz semmihez) kér csak ismét azonosítást, de konkrétan kijelentkezni nem lehet.

(#7441) dbius válasza And (#7440) üzenetére


dbius
veterán

Thx, bár azért egy logoutot lökhettek volna bele... :K

zoli62: Eddig jó, nem tapasztaltam negatívumot, beállítás könnyen ment.

[ Szerkesztve ]

(#7442) #82903040 válasza And (#7440) üzenetére


#82903040
törölt tag

Köszönöm!
A BT-s és egy sima rádiós egér is 2.4 Ghz-n megy , ugye?

(#7443) Clay


Clay
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék wi-fi routert venni (elég a g-és), olyan kellene ami elbírja a 25/5-ös netet van USB csatlakozó a nyomtatónak, és IP címenként ki tudjam osztani a max sávszélességet le és fel is.Amit eddig néztem,az az ASUS WL-500GP V2, itt meg van minden, csak kicsit macerás a sávszélesség kiosztás, de ha ez a legjobb erre a célra, akkor ez lesz.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#7444) ecaddict válasza #82903040 (#7437) üzenetére


ecaddict
senior tag

Az egér inkább csak akkor zavarhat, ha a router és ami hozzá csatlakozik távol van, lévén az egér csak kis teljesítménnyel megy és kisebb sávszélességet használ (1 MHz).

Részletek: Wiki.

A neten jópár dokumentum található ami ezzel foglalkozik, íme egy.

A lényeg:

Bluetooth Hops Away and Tries Again

Wi-Fi Slows Down and Tries Again

Azaz a bluetooth egy másik csatornát fog keresni (és esetleg lelassul ami egérnél nem igazán számít lévén kevés adatot továbbít).

A WiFi szintén lelassulhat (a nagyobb sávszélesség/teljesítmény miatt kevésbé valószínű), de ez nem jár adatvesztéssel.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#7445) And válasza #82903040 (#7442) üzenetére


And
veterán

Nem. Tudomásom szerint a rádiós (nem BT-s) egerek nem a 2,4 GHz-es sávot használják, hanem valamely másikat, vagy direkt kisteljesítményű eszközök számára engedélyezett konkrét frekvenciát. Ilyenek lehetnek pl. a 27MHz-es sáv (PR27, avagy CB-sáv), a 40MHz-es sáv (ennek a legális hazai használatában ugyan nem vagyok biztos, de ilyen egér is van), esetleg a 433.92, a 868 vagy a 915 MHz-es frekvenciák.
#7444: Én is úgy tudtam, hogy a BT frekvenciaugrásos spektrumszórást használ, és a wifi-vel ellentétben maga határozza meg a működési frekvenciát a sávon belül. De vajon mi a helyzet akkor, ha a sáv egyébként is túlzsúfolt? Például egy 802.11b/g-s eszköz vagy öt wifi-csatornányi spektrumot foglal, az n-szabvány '40MHz-es' módja (vagy a channel bonding-ot használó '108Mbit-es' wifi) pedig ennek is a dupláját. Így akár 2-3 erősebb jelű AP is képes beteríteni az egész sávot. Na ilyenkor mi történik egy közeli Bluetooth-linkkel? Ráadásul a wifi ugye határozott beltéri kisugárzott teljesítménylimittel rendelkezik (100 mW), míg a BT-nél háromféle class-ba sorolható a teljesítmény, a lehetőségek alja és teteje között pedig két nagyságrendnyi különbség is lehet.

(#7446) #82903040 válasza And (#7445) üzenetére


#82903040
törölt tag

Én nem értek hozzá, de az egerem veőjén ez van: 2.4 Ghz

(#7447) #95590400


#95590400
törölt tag

én bluetooth-os egeret használok a wifis notival. vannak kihagyásai. váltogattam a csatornákat, mindegyiknél voltak, a kisebb csatornákon kevesebbszer akadt. de lehet, h placebo volt és csak érzetre. lehet, h nem is a wifivel áll összefüggésben.

[ Szerkesztve ]

(#7448) And válasza #82903040 (#7446) üzenetére


And
veterán

Nézd, természetesen nem zárható ki, hogy ilyen 'sima' rádiós egér menjen 2,4GHz-en. Csak szokatlan, mivel egy egér működéséhez nagyon pici (rádiós és adatátviteli) sávszélesség kell, ilyesmit jóval alacsonyabb frekvenciájú tartományokon is el lehet intézni. A kisebb frekvenciájú és sávszélességű adatátviteli modulok általábban olcsóbbak, érzékenyebbek és kisebb fogyasztásúak is lehetnek. De ha a tiedre 2,4GHz van írva, akkor biztos annyi ;). Egyébként mi a pontos típusa?

(#7449) pereces válasza And (#7448) üzenetére


pereces
tag

nemrég vezeték nélküli egér+billentyű kombót kerestem és szinte már mind 2,4Ghz frekvencián üzemelt A4tech G3 és G7 sorozat,de a logitechek is (egyik sem volt BT, mert az még viszonylag drága)
Nem tudom igaz-e de a marketing duma szerint ezek már játékra is alkalmasak és oda vissza kommunikálnak mivel a sávszél nagy/gyors stb.

[ Szerkesztve ]

(#7450) highness


highness
tag

Sziasztok!

Egy pár hete boldog tulajdonosa vagyok egy tp-link 1043ND routernek. Bírja a gyűrődést rendesen, így elégedett vagyok. Csak egy problémám van.
Tudnátok segíteni hogy miként tudom az usb-n rádugott 8 gigás pendrive-ot láthatóvá tenni a laptopomon? A router menüjében szépen kiírja hogy csatlakozik az eszköz, de a gépről nem tudok rá írni, vagy olvasni róla.
A segítséget előre is köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.