Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7901) kali válasza csigacsa (#7900) üzenetére


kali
legenda

igen, jófajta! igaz, csak konkrét típusokat lehet/érdemes összehasonlítani - sőt, néha még azonos típusnál is számít(hat), hogy melyik firmware van rajta -, de úgy általánosságban; a látszati olcsóságuk ellenére, megbízható routereket gyárt a tp-link! a d-link ebben az árkategóriában felejtősebb...

(#7902) csigacsa válasza kali (#7901) üzenetére


csigacsa
tag

A három közül melyiket vegyem?

(#7903) forrest85 válasza csigacsa (#7902) üzenetére


forrest85
senior tag

642G :K

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#7904) Beri válasza törpeharcsa (#7890) üzenetére


Beri
addikt

Nem fogja garantálni senki, hogy gond nélkül fogod látni a routert wifin 3 fal mögül. Nincs más módszer, ki kell próbálni.

blst: A 1043ND-vel nem nyúlsz mellé.

maestro87: Úgy értettem, hogy a tp-link a gyári szoftverével soha nem fog letölteni, ftp szervert futtatni, stb. Ha erre szükséged van, ott az n16.
Mi ez az alacsonyabbsebességezés? Mekkora sávszélességet akarsz osztani egyáltalán?
WAN portra szúrod a 'zinternetet, aztán a router címfordít és mindenki örül. Az, hogy gigabites portjai vannak, nem jelenti azt, hogy át bír csavarni magán 1Gb körül. A már emlegetett n16 és a 1043ND 145Mbit körül tudnak.
Azt a 100Mbit meglegyen dolgot wifin érted? Mert az nem kis teljesítmény. 300Mbit csak teoretikus maximum, ahogy a g-nél is az 54Mbit inkább 20-25.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7905) blst válasza Beri (#7904) üzenetére


blst
tag

Ez megfelelne csak nemtaláltam utalást arra hogy Nyomtatószerverként tudom e használni.Olvasgattam de mindenhol USB storaget írnak csak az USBhez.Esetleg tudsz erről valamit?

(#7906) Beri válasza blst (#7905) üzenetére


Beri
addikt

Jahogy printserver is kell (az előbb átfutottam felette)... Akkor asus n13u, de inkább n16.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7907) blst válasza Beri (#7906) üzenetére


blst
tag

huh az n16 már nagyon kiesik a keretből az n13u is necces de megfontolandó :) ha esetleg van még tipped akkor kérlek oszd meg. :D

(#7908) GML


GML
őstag

A 1043ND mennyit tud átvinni wifin?
wifi <-> USB?
wifi <-> LAN?
wifi <-> wifi?

(#7909) törpeharcsa válasza Beri (#7906) üzenetére


törpeharcsa
csendes tag

Asus n-13u hoz passzol a TL-WN821N usb?
vagy muszáj az Asus usb N11 vagy N13 (itt egyáltalán mi a különbség?)

Matild

(#7910) maestro87 válasza Beri (#7904) üzenetére


maestro87
őstag

Már mondtam, hogy a wifi sebessége engem per pillanat nem érdekel (a legközelebbi wifi-s készülék 300km-re arréb van a tesómnál:) ), mert havonta csak egyszer kétszer lenne bekapcsolva (10Mbit Wifi sebesség nekem már sok is), ellenben a PC-vel amin most is írok, a pc pedig kábellel lenne rákötve a routerre. És ide kell a legalább 100Mbit, mert könnyen elképzelehtő, hogy a jövőben váltani fogok egy 100Mbit-es internet csomagra, és ezt a sebességet ne korlátozza le nekem a router. Ezért kérdeztem az 1Gbit-et is, és úgy értettem az írásban, hogy ha az elméleti sebesség megegyezne a gyakorlati sebességgel, akkor ezt jelentené-e amit írtam.

(#7911) törpeharcsa válasza törpeharcsa (#7909) üzenetére


törpeharcsa
csendes tag

A router (pl. Asus RT-N13U) tud egyszerre párhuzamosan kommunikálni RJ-45 kábelen és a WiFi-n is?

Matild

(#7912) maestro87 válasza maestro87 (#7910) üzenetére


maestro87
őstag

Az Asus RT-N16 meg nagyon sok. 30-35k-t nem adok ki érte. :(

(#7913) Beri válasza törpeharcsa (#7909) üzenetére


Beri
addikt

A szabvány az szabvány. Nyugodtan vehetsz hozzá olyan usb-s sticket.
Jaés minden router tud egyszerre kábelen és wifin is szórni.

maestro87: Akkor minden kérdésedre kaptál választ, kérünk, fáradj a kasszához :D

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7914) Sk8erPeter válasza krealon (#7888) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi, ez jól hangzik! :K :R

(#7889) Beri: 1043ND 45 EUR áron? Hol kaptál Te ennyiért? :Y :D
"nem agyaltam 941-en (kevés is lett volna 50/25-öt osztani)"
Miért lett volna kevés 50/25-öt osztani? :F

Sk8erPeter

(#7915) törpeharcsa válasza Beri (#7913) üzenetére


törpeharcsa
csendes tag

pusszantalak! akkor nem is veszek usb-t, a közeli két gép kábelen, a két laptop meg WiFi-zik, üdv és köszi!

Matild

(#7916) maestro87 válasza Beri (#7913) üzenetére


maestro87
őstag

Okés, köszi mindent. :) :R

(#7917) Beri válasza Sk8erPeter (#7914) üzenetére


Beri
addikt

50/25-höz nem vettem volna 100-as routert. Igazából képes annyit route-olni egy 941ND, de szeretem, ha van tartalék a vasban. Pláne úgy, hogy néha voltak nagyon durva up/down-jaink.
A 45 eurós ár pedig általános európában Magyarországon kívül. Én itt vettem a sajátomat (meg még párat): [link], most már 49ért adják.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7918) MC Pite


MC Pite
veterán

Üdv!

Wifis routert keresnék az alábbi paraméterekkel:
-printszerverként működjön
-ftpszerverként is (vagy 2 usb vagy hubbal menjen)
-torrentezni lehessen vele (magában, openwrtvel)

Jó lenne ha 15be megállna

Tp-link tl-wr1043nd vagy linksys wrt320n majdnem jó lenne, de 1usb-sek, ill egyik csak a printszerver, másik csak az ftp szervert írja, bár openwrtvel gondolom tudniuk kéne mindkettőt.
Asus WL-500gP V2 van még közel, de már több mint tizet kéne dobnom a mostanira, DI624-et pedig nem látok sehol.
A Patriot Gearbox pedig majd annyiba kerül mint az egész keret a projektre, illetve vidékiként nekem kéne felmennem vhova pestre érte mert az itteni boltok nem járnak expertbe :U .

Szóval kezdek elveszni az infókban, kérném a segítségeteket! :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7919) MC Pite válasza MC Pite (#7918) üzenetére


MC Pite
veterán

Még vmi... NTFS-t nem ír egyik sem ha jól sejtem?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7920) Sk8erPeter válasza Beri (#7917) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hmm, hát ez még így 49 euróért is igen jó ár!
Mennyi idő alatt postázták neked, és mennyit kellett pluszban fizetni a szállításért? Tényleg megbízható a cég?
Garanciális ügyintézés csak ott a cégnél van, vagy a márkaszervizhez is lehet fordulni?
Most így hirtelen elgondolkoztatott, hogy akkor vajon tényleg érdemes-e itthon megvenni...

Sk8erPeter

(#7921) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok! Korábban már leírattátok velem az SMC-t, de ahogy olvasom, nem lehet gyártóra vonatkoztatni. Szóval azt szeretném megkérdezni, hogy egy ilyen routerről, amit az SMC gyárt, mi a véleményetek? SMC WBR14S-N2

Hivatalos link

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#7922) Vicoo


Vicoo
senior tag

Hello!

15000-ig milyen WLAN routert érdemes venni ?

(#7923) Beri válasza MC Pite (#7919) üzenetére


Beri
addikt

1043ND ír-olvas ntfs-t, de az fájlmegosztás, nem ftp szerver. Ha meg openwrt-t akarsz rámasszírozni, akkor meg már úgyis mindegy...

Sk8erPeter: 4 EUR a futár, 24 órán belül a kezedben van a csomag. Viszont tudtommal Magyarországra nem szállítanak. Gariztatni pedig sztem náluk kell, de mondjuk nem is agyalnék máson...

Vicoo: Mire?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7924) Sk8erPeter válasza Beri (#7923) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaa, hogy Mo.-ra nincs szállítás? Hát akkor bukta. :(
És Te amúgy kint élsz Szlovákiában, hogy tudtál innen szállíttatni? :)

"Gariztatni pedig sztem náluk kell, de mondjuk nem is agyalnék máson..."
Ezzel csak az a gáz, hogy ugye ilyenkor ismét szállítás, magyarázkodás, az ilyesmit meg azért jobb személyesen, közvetlenül a boltnál intézni...

Az a gáz, hogy máshol egyelőre nem láttam ehhez hasonlóan kedvezményes áron. :(
Itt 53 €, a kis adapterrel együtt 69,4 €, de szállítással együtt már nem biztos, hogy sokkal jobban járok, mint ha itthon veszem meg.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#7925) blst


blst
tag

Nah rászántam magam az asus n13u-ra. Esetleg van valakinek konkrét tapasztalata ezzel az eszközzel kapcsolatban?

(#7926) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Kali: köszi a segítséget,megvettem a routert (Linksys WRT320N) frankón megy a 80/25-ös nettel,megszűnt a szakadás is. A wifi-t kilőttem ahogy mondtad,egyenlőre megvagyok vele elégedve :R

(#7927) kali válasza WhiteWalker (#7926) üzenetére


kali
legenda

használd egészséggel! :C

(#7928) ecaddict válasza blst (#7925) üzenetére


ecaddict
senior tag

Technikai részletek itt: Link.
A LAN/WAN portok nem gigabitesek és USB-n is elmarad az RT-N16-tól, de cserébe olcsóbb.
A nagyon kis flash méret (4MB) miatt ha lesz is alternatív firmware rá, az is korlátozott lesz (mini verzió).

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#7929) blst válasza ecaddict (#7928) üzenetére


blst
tag

Köszi a linket!
Tudom h sokban elmarad az N16-tól de arra már nincs keret.A firmware meg marad a gyári nem fogok rajta cserélni customra.

(#7930) Beri válasza Sk8erPeter (#7924) üzenetére


Beri
addikt

Szlovákiából származom (igaz, hogy csak pár km-en múlt, de akkor is :) ), tehát szlovák címre jött a csomag. Ha mondjuk egy héttel hamarabb szólsz, meg tudtam volna oldani neked a szállítást, mert épp itthon vagyok, de vasárnap megyek vissza Szegedre, addig meg már nem ér ide valszeg :DDD
Viszont ha mégis úgy döntenél, hogy nem gond a szlovák gari, írj rám és összehozunk valamit.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7931) RootRulez válasza RootRulez (#7921) üzenetére


RootRulez
félisten

Sziasztok!
Erről a routerről mik a vélemények, tapasztalatok -> SMC WBR14S-N2?

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#7932) Beri válasza RootRulez (#7931) üzenetére


Beri
addikt

Drága. Plusz sikítófrászt kapok a dizájntól :D
Egyébként elvesztettem a fonalat... Most akkor mennyi a keret és mekkora a szétoszdandó sávszél? Nem úgy volt, hogy olcsó router kéne?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7933) RootRulez válasza Beri (#7932) üzenetére


RootRulez
félisten

Egy ilyet ajánlottak használtan 6K-ért és ahogy nézem (újan) jóval drágább azoknál, amik közt vacilláltam. Így gondoltam talán jobb is... Jelenleg 2Mbitet elsősorban mobil kapná a netet wifin a gépek meg UTP-n, de később akármi is lehet...
Szóval akkor ez milyen?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#7934) luis72


luis72
csendes tag

Sziasztok

Ajánlottak most nekem egy Belkin F6D6230-4 -as routert.
Sok mindent tud alapból, ami jó lehet itt mindenkinek.

Termékleírás: 802.11 a/b/g/n, Dual Band (2.4 és 5GHz), 1 Gigabit WAN + 4 Gigabit LAN port, USB storage port, BitTorrent manager, UPNP Media Server, Automatic QoS, WEP, WPA, WPA2, WPS, tűzfal, Green Networking, Wi-Fi scheduling

Sajnos annyira új, hogy sehol nem találok róla sebesség adatokat vagy tesztet.

Van valakinek tapasztalata Belkin routerekkel kapcsolatban?
Köszi

(#7935) Sk8erPeter válasza Beri (#7930) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

OK, megfontolom, köszi. :K :R

Sk8erPeter

(#7936) Vicoo válasza Beri (#7923) üzenetére


Vicoo
senior tag

Hát mondjuk internet megosztására.

(#7937) Beri válasza RootRulez (#7933) üzenetére


Beri
addikt

Nem volt még olyanom, de nem is vennék, semmi pénzért. Najó, a vaterán 1 forintért azért leütném. Vagy 100ért. De nem állok olyan jól anyagilag, hogy kísérletezni merjek.

luis72: Ezt mondanám neked is...

Vicoo: Mekkora sávszél? Milyen szolgáltatásokra van szükséged?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7938) RootRulez válasza Beri (#7937) üzenetére


RootRulez
félisten

De talán SMC-nél ez a kategória már jó, egy friss FW-el... Csak nem egy 5-6K-s kategória újonnan. Hátha találkozott már vele valaki... De egyébként még mindig a TP-Link felé hajlok inkább... Csak ez egy alkalmi vétel lehetne, legalábbis ha jó...

═════════════════════════════════════════

(#7939) Vicoo válasza Beri (#7937) üzenetére


Vicoo
senior tag

15/1 , a lényeg hogy egy gép ,ami 50 centire van a modemtől kábelen csatlakozik, meg az enyém lenne wlanon az meg a földszinten , és kb 15 méter légvonalban súlyosbítva a lépcső vasbetonjával. Jelenleg egy SMC wbr14-g2 van ,de ez néha elveszti a képessgété h wlant "szórjon" :D Egész egyszerűen elmegy a wifi, kábelen továbbra is megy... nem beszélve az egyéb betegségeiről.

[ Szerkesztve ]

(#7940) GML


GML
őstag

A tp-1043ND-ről tudtok mondani valamit? hideget-meleget. most készülök cserélni egy ilyenre. pl az USB-s hddt mekkora sebességgel kezeli, wifi sebessége 2 gép között wifin- wifi -lan...
zúg-búg?

[ Szerkesztve ]

(#7941) Beri válasza Vicoo (#7939) üzenetére


Beri
addikt

Bármit vehetsz az ajánlott routerek közül, egy 542G is át bírja vinni a teljes sávszélességedet wifin is. Valamint ha az az smc látható volt a vasbeton mögül, akkor ezek is azok lesznek.

GML: Hát, zúgni nem hallom, de lehet, hogy a hallásomat már tönkretette a dárenbézre dudorgás :DDD
Minden másról meg már írtunk sokszor. Rosszat meg nemnagyon találsz róla, ha visszaolvasol. Még senki nem jött vissza reklamálni, hogy instabil, lassú, vagy nem elég fehér a 1043ND-je :D

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7942) maestro87


maestro87
őstag

Jól látom, hogy az ASUS RT-N13U képes a torrentre/ftp-re a gyári firmware-rel is?

(#7943) Alex91 válasza maestro87 (#7942) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, bar majd leirjak itt az Asus tudorok, hogy milyen korlatokkal :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7944) Beri válasza Alex91 (#7943) üzenetére


Beri
addikt

Ralink 3052 384Mhz-en. Igaz, hogy ez egy célproci, de azért én nem várnék csodákat. Egy WL-500 sebességét bőven hoznia kell szvsz. Sőt, ha nem 100-as lenne a LAN-ja, throughput-ban rajta lenne az n16 nyakán ezek szerint: [link], ami azért jelent valamit. (Hogy az n16 route-olási sebessége egy vicc kb., az n13-at megfojtották 100-as LAN-nal, és semmi értelme az 533-as procin ámuldozni.)

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7945) Alex91 válasza Beri (#7944) üzenetére


Alex91
félisten

Nem erre gondoltam :)! Hanem a torrent/ftp kliens hasznalhatosagara... (Marmint szoftveresen mit tud, hany aktiv torrent lehet, seedeles van-e stb.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7946) Cyrin válasza Beri (#7944) üzenetére


Cyrin
addikt

ezt jól összefoglaltad :D

még az is meglepő hogy a 13-as wifije mennyivel jobb a problémásabb helyeken, mint a 16-osé.

(#7947) RootRulez


RootRulez
félisten

Nagyon kevés helyen találtam infót/tapasztalatot az SMC WBR14S-N2 routerről, de inkább hanyagolom, nem szeretnék árnyékra vetődni :N...

Továbbra is morfondírozok a TP-LINK TL-WR542G-n és a TP-LINK TL-WR741ND-n...

═════════════════════════════════════════

(#7948) kali válasza RootRulez (#7947) üzenetére


kali
legenda

igaz, a tl-wr741nd még nem teljesen n szabványos router, de hardveresen némileg jobb, mint a régebbi típus, gyorsabb kábeles - és adott esetben wifi - net esetében is!

(#7949) forrest85 válasza kali (#7948) üzenetére


forrest85
senior tag

Ezt kifejtenéd, hogy nem teljesen n szabványos?
Mert 2 antenna van rajta? :F

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#7950) kali válasza forrest85 (#7949) üzenetére


kali
legenda

nem 300-as n szabványos, a gyártó is csak a 150-es kategóriába sorolja lite n ként; link

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.