Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) krealon válasza atesss (#7197) üzenetére


krealon
veterán

Van mar 18 alatt is TL-WR1043ND
Ha a lelektani 17 ezres ar ala megy, en is veszek 1-et. :B

(#7202) Balageee válasza Beri (#7200) üzenetére


Balageee
csendes tag

Ezt most az általam felvetett router-re, tehát a Linksys-re írtad, vagy a TP-linkre amit még te írtál, vagy mindkettőre? :) Ja és az is kérdés, hogy, ha a LinksysWRT320N, akkor az eredeti firmware amivel így ment, vagy esetleg más, mint pl a DD-WRT?

[ Szerkesztve ]

(#7203) Beri válasza Balageee (#7202) üzenetére


Beri
addikt

Ezt konkrétan a 1043-ra, de smallnetbuilderék szerint a wrt320n is tud ~140Mbit körül, csak olyanom nincsen :)

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7204) Balageee válasza Beri (#7203) üzenetére


Balageee
csendes tag

Kössze az infót! :) Megnéztem most már én is ezt a Smallnetbuilder oldalt... :)

(#7205) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Mennyire megbízható a smallnetbuilder? Met pl nekem nem visz annyit, mint amit ott írnak, de lehet csak a régi fw miatt...

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#7206) Beri válasza Bdanyy (#7205) üzenetére


Beri
addikt

Itt mindenki hitt neki, nem tudom miért, de elfogadtam én is, hogy azok a tesztek hitelesek. Viszont egy wrt54gl nem tud 53Mbitet, az fix. Tomato speedmoddal sem. 41-42 talán... egy szálon... hátszéllel :)
Nem kell feltétlenül hinni a számoknak. A lényeg az, hogy egyformán mérik az összes router sebességét, tehát van egy lista arról, hogy melyik hogy áll a többihez képest.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7207) Tibcsi75 válasza Balageee (#7199) üzenetére


Tibcsi75
csendes tag

Hali
Balageee

Én ezekkel próbáltam ki: Bejövő net 80/25Mbit PPPoE kapcsolattal.
D-Link DIR300 WIFI max 50/20Mbit
D-Link DI-604 max 35/15Mbit
Linksys WRT54G WIFI max 40/15Mbit

Én ezeket teszteltem.
De közvetlen laptopba dugva 94/32Mbit volt a max
Mászóval a routerek lefojtják a valós nettet.(már mint ezek a routerek)
:Y

[ Szerkesztve ]

(#7208) czombacs válasza #82903040 (#7198) üzenetére


czombacs
tag

De akkor ugyanúgy megvan hozzá elvileg minden CD, stb, ami az eredeti dobozban lenne?

Annyi tehát, hogy ezt valszeg garanciálisan visszaküldték, megcsinálták és most kevesebb garanciával újra forgalmazzák?

(#7209) atesss válasza Beri (#7200) üzenetére


atesss
addikt

Jó ára van, csak nem Magyarországon.
Meg kellett volna venniük Luxemburgban. :)
De miért, amúgy mennyi külföldön (Európában), és itthon ?
Bár itthon most 18e-ért linkelte krealon.

És ez hány MBit-et tud routolni max. ?
És a router számára lehető legjobb (pl. ugyanilyen chipes, vagy akár TP-Link is) adapterekkel néhány m távolságból Wifi-vel mennyit visz át max. ?
A WAN és a LAN portok is Gigabitesek ?

Sávszélesség menedzsmentnél nem csak QoS-re gondoltam, hanem arra, hogy saját magad tudjál megadni a gépek közt egyrészt prioritásokat (nem csak alkalmazás, hanem gép, vagyis LAN port száma, vagy wifihez IP vagy MAC alapján is), vagy akár limitálni egy-egy gép max. kapcsolódási sebességét x MBit-re.

[ Szerkesztve ]

(#7210) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy routert, ehhez kérnék segítséget. Egy asztali gépet(amin a router lesz) és egy laptopot akarok rákötni. A router egy családi ház emeletén lenne a laptopot a földszinten használnám, ezért jó lenne egy normális wifis router. Egyelőre 3 Mb a letöltés (PR Telecom) de lehet majd 5 vagy 10-re fogom változtatni. TP-Linket néztem ki, de más is szóba jöhet. kiszemeltek: TL-WR543G, TL-WR941ND Milyen routert vegyek? Előre is köszi.

(#7211) #82903040 válasza czombacs (#7208) üzenetére


#82903040
törölt tag

Én is csak azt tudom amit írnak a bolt oldalán, de valószínűleg úgy van ahogy írod. Szerintem pár telefont megér a boltokhoz. Lehet mind ugyan azt mondja a BULK-ról, lehet nem.: )

(#7212) Beri válasza atesss (#7209) üzenetére


Beri
addikt

Ára: ~45 EUR
WAN to LAN: 146Mbit (ahogy párral följebb írtam)
Ha hozol egy n-es wifivel szerelt notit, megmérheted milyen gyors :)
Minden portja gigabites.

Gyári szoftverekben csak min/max sávszélt tudsz hozzárendelni ip-tartományhoz (legalábbis ennyi pénzért). Ha protokoll-alapú vagy alkalmazásonkénti (de szép magyar szót képeztem :D ) priorizálást akarsz, akkor openwrt, dd-wrt a megoldás.

dudi6: Ha belefér, akkor a 941ND jó választás, de egy 542G is elég arra, amire neked szükséged van. Az 543 tud kliensként is működni, azért drágább, de gondolom erre nincs igény.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7213) doddencs


doddencs
senior tag

Sziasztok!

Bizonyára más is használ TP-LINK WR542G (vagy hasonló) routert. Nos csupán annyi kérdésem lenne, más sem tudja használni az állványát (h. függőlegesen álljon..), vagy csak én vagyok szerencsétlen már 2 router esetében is. Sehogy sem áll meg, max úgy, ha a fekvő tapadókorongjánál szorítom meg... de az nem az igazi.

Na ha esetleg vmi trükkje lenne, osszátok meg velem.

thx.

(#7214) dudi6 válasza Beri (#7212) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszi a választ! Egy dolgot kifelejtettem. A Laptopban Intel 5100-s Wifi van ami tudja az N-s szabványt. Érdemes-e N-s routert vennem emiatt vagy felesleges? Szerintem a 941ND lesz...

(#7215) atesss válasza atesss (#7209) üzenetére


atesss
addikt

No most nézem hogy a TL-WR1043ND -n van USB port, de nyomtatóhoz nem jó. :W
Milyen hasonlót tudtok ajánlani, ami akár kicsit lassabb, de van benne nyomtatószerver ?

Vagy most nézegettem az N-es Wifi sebességét, és a PH tesztjében eddig a legjobb az Asus RT-N15 és RT-N13 volt [link], de ez is csak ideális esetben van 60MBit felett. Azért elég elszomorító ez a 300MBit-es marketing, ha a valóságban 20%-át jó ha bírja...

No szóval ez alapján lehethogy elég lenne egy olyan router is, aminek nagyon jó a Wifi része, de mivel 60Mbit-nél úgysem nagyon vinne át többet, akár elég ha 60 MBit-et tud root-olni.
Erre mit tudtok ajánlani, a 18e-s TP-Link-nél azért jelentősen olcsóbban ?
És ha kellene bele nyomtatószerver is (igazából még nem kérdeztem meg tőlük mennyire kellene, de nem olyan nagyon fontos, az biztos) ?

[ Szerkesztve ]

(#7216) #95590400 válasza atesss (#7215) üzenetére


#95590400
törölt tag

ha nyomtatószerver is kell, akkor gyk. az asus rt-n13u a legjobb választás. esetleg a linksys wrt160nl. azért érdemes megkeresni a support listákat. monnyuk az enyém se volt rajta, de ettől függetlenül működik vele (asus n16)

[ Szerkesztve ]

(#7217) atesss válasza #95590400 (#7216) üzenetére


atesss
addikt

Hát 23e-ért nem a legolcsóbb... [link]
De akkor ez most az, amit a PH-n teszteltek (az előbb linkeltem) ?
Vagy mit jelent az "U" a végén ?
Asus RT-N15 viszont van már nem is olyan sokkal drágábban, 25-26e-től: [link]
Ez csak a Gigabit WAN és LAN-ban különbözik ?
Az N13 torrent kliense milyen ? [link]
Vagy itt is moddolni kell (lehet?), mint a WL-500gP-mnél ?

A Linksys WRT160NL kicsit olcsóbb 20e-ért: [link]

Az előbb részletezett sávszélesség menedzsmentet melyik tudja ?

És ha a nyomtatószerver nem kell, hanem ahogy az előbb írtam fent, csak 60Mbit routolási képesség, és hogy ez Wifi-n ki is tudja küldeni ?

[ Szerkesztve ]

(#7218) ethrnz


ethrnz
csendes tag

Sziasztok,

Az itteni sok hasznos hozzászólás alapján beruháztam egy LinkSys WRT320N routerbe. Összeraktam mindent, működik is, hurrá. Mivel az alapokat értem, de nagy guru nem vagyok valaki nálam okosabb segítségét kérném az alábbiban:

Ha a laptopot LAN-kábellel kötöm a routerhez, akkor speedtest.net szerint 30Mbit/s letöltési sebességem van, ha viszont wireless csatlakozom, akkor csak 13Mbit/s. Mi ennek az oka, illetve, hogyan tudnám elérni a maximális sebességet wireless üzemmódban is?

A notebookban Intel® PRO/Wireless 3945ABG wifi van (ez ha jól gondolom a draft N-t nem tudja, viszont megy 2,4 és 5 Ghz-en is).

Minden segítő hozzászólást előre is köszönök!

(#7219) forrest85 válasza ethrnz (#7218) üzenetére


forrest85
senior tag

A Notebookodban lévő WIFI mivel csak maximum a G szabványt tudja valószínűleg ez lesz a felső határ is. Ha nagyobb sebességet szeretnél vegyél egy N-es USB WiFi adaptert.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#7220) kali válasza ethrnz (#7218) üzenetére


kali
legenda

g szabvány esetén, normális körülmények között ~ 20 - 22 megabit/sec sebesség átvihető - kiterjesztés nélkül, azzal ~ 26 - 28 megabit/sec is, de nálad nincs jelentősége, mivel a modulod nem tudja - szóval ha a feltételek adottak, akkor kevés a 13 megabit/sec sebesség!
30 megabit/sec sebesség nem megy át g szabványos modulon!

(#7221) ethrnz válasza kali (#7220) üzenetére


ethrnz
csendes tag

Köszönöm a hozzászólásokat! Én azt hittem, hogy a g szabvány elvileg 54 Mbit/s-t tud, de reméltem, hogy legalább a felét, vagy valami... Ez annyit jelent, hogy a 20-22 Mbit/s-t sem lehet kihozni ebből a wi-fi adapterből? Egyébként a gép kb. három méterre van a routertől.

(#7222) Tompie


Tompie
őstag

Egy gyors kérdés: Linksys WRT320N vagy Linksys WRT610N?
Tapasztalatok? Érvek, ellenérvek?! :)

(#7223) Dot


Dot
őstag

Hali!
Milyen routert vegyek?
Netem: digi 80/25Mbit de gondolom ez majd a jövőbe növekedni fog.
Szóval mindenképp olyan kell aminek gigabitesek a portjai! Természetesen ehhez mérten erős hardvere legyen!!!! Hogy ezt a majdnem 100Mbitet/késöbb remélem többet/ gond/lassulás/ nélkül szét tudja osztani 3 PC között Mindegyik gépen nagy adatforgalom van/torrent/ szóval ehhez kell az erős hw.
Legalább g-s wifi!
Maximum 30000Ft szállítással!!!
Üdv.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#7224) bivalyolo válasza Tompie (#7222) üzenetére


bivalyolo
őstag

szerintem a kisebbik :K
a 610n naon drága..

"Let's agree to disagree!"

(#7225) ecaddict válasza Dot (#7223) üzenetére


ecaddict
senior tag

Max kb. 50 hsz-t kellene visszaovass.
Asus RT-N16
TP-Link 1043
A többi mind drágább és nem vagyok meggyőződve, hogy bármiben is erősebb mint pl az RT-N16.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#7226) kali válasza ethrnz (#7221) üzenetére


kali
legenda

más az elmélet, és sajnos más a gyakorlat! az alábbi táblázatban láthatod a kettő közötti különbséget; link
ha beállítások jók minden oldalon, továbbá megfelelő a wifi modul illesztője, akkor azért illene az a ~ 20 megabit/sec körüli sebesség esetedben is! próbáld meg frissíteni a wifi modul illesztőjét, valamint ellenőrizd a beállításokat mind a két oldalon!

(#7227) Beri válasza dudi6 (#7214) üzenetére


Beri
addikt

Ha belefér a keretbe, vedd csak bátran. Ha később sávszélességemelés lesz, legalább több átfér majd a wifin.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7228) pedro7


pedro7
tag

egy második próbálkozás:

Milyen routert érdemes venni, ami biztosan müködik a mobil internet-ekkel.
Főként a T-Mobilos érdekelne.
USB stickes, vagy közvetlen SIM kártyás routert keresnék, ami biztosan megy a szolgáltatok eszközeivel és nem csak kimondottan egy tipussal.
Az Asus wl500-at hallottam, hogy az biztosan müködik a legrégibb Vodás "kanocós" stick-el.

(#7229) Dot válasza ecaddict (#7225) üzenetére


Dot
őstag

Tudod lustaság fél egészség!! :)
Amúgy ez a asus dolog jónak néz ki!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#7230) #95590400 válasza atesss (#7217) üzenetére


#95590400
törölt tag

az u azt jelenti usb. az n15-ön nincs.
n13u: usb + 100 megabit wan/lan.
n15: nincs usb, gigabit wan/lan
volt szerencsétlenségem linksys wag160-hoz (abban egy plusz adsl modem van). most egy asus rt-n16 van. sávszél menedzsment (port/lan port/alkalmazás típus/számítógépkliens) mindkettőben van. az asusban nincs olyan, h gépenként maximalizált sávszél, és talán a linksysben hatékonyabb is volt. cserébe eldobálta a wifit hetente, elcseszett konstrukció volt, firmware-el, hekkel nem tudtam orvosolni. azt nem tudom, h a modem nélküli verzió csinálja-e.
ha nem kell usb a printservernek/háttértárnak, nem kell gigabit lan/wan, csak occsó legyen, akkor szimpla linksys wrt160n, n13. de a legolcsóbb megoldás n-es tp-link. fórumtársak majd ajánlanak, meg nyilatkoznak a QoS-ról.

[ Szerkesztve ]

(#7231) Alex91 válasza Tompie (#7222) üzenetére


Alex91
félisten

Ha kellenek a 610N extra szolgaltatasai (Simultan DualBand, USB stb.), akkor azt, ha nem akkor meg amazt :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7232) Beri válasza atesss (#7217) üzenetére


Beri
addikt

Szerintem ha nyomtatómegosztás kell, meg torrentkliens, meg alkalmazásokat akarsz priorizálni, meg kell a 60+Mbit, akkor n16. Nem hiszem, hogy azon a pár ezren kéne sakkozni. Ezt a routert úgyis tudod majd hosszú évekig is használni, jöhet sávszélességemelés, hó-fagy-latyak, akármi :)
Jaés én nem hagynám rajta a gyári szoftverét semmi pénzért :)

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7233) #95590400 válasza Beri (#7232) üzenetére


#95590400
törölt tag

dd-wrt alatt még nem igazán megy a nyomtatómegosztás az n16-on. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7234) eszgé100


eszgé100
őstag

sziasztok!

segítséget szeretnék kérni, hogy milyen routert vegyek?

2 gép van, az egyiken xp a másikon win7. 4Mb-es adsl-t szeretnék megosztani közöttük, úgy hogy a win7-es közvetlenül kapcsolódjon kábellel, a másik meg vezeték nélkül. mivel elég sokat torrentezek, ezért szeretném ha elég stabil lenne, és nem dobálná a kapcsolatot, valamint szeretném minél olcsóbban megúszni a dolgot + a második gépbe kellene valami wifi adapter, amivel össze tudom majd kötni.

előre is köszi

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#7235) FixY67


FixY67
senior tag

A "storage link" kifejezés linksys-ül mit jelent?
Próbáltam összehasonlítani pár routerüket, és a sok érdektelen tulajdonság mellett szerepelt ez a kifejezés is, de nem találtam, hogy mi ez. Talán az USB-t akarja jelenteni?

...

(#7236) ethrnz válasza kali (#7226) üzenetére


ethrnz
csendes tag

Hát igen az elmélet... mint a reklámokban az "akár" varázsszó. Viszont ami érdekes, hogy a páromnak majdnem ugyanaz a notebookja van mint nekem, ugyanaz a wifi adapter van benne, mindkettőben ugyanaz a (legfrissebb) driver, és az övé 17 Mb/s-on tölt le, míg az enyém csak 12 Mb/s. Mik azok a beállítások, melyeket esetleg csekkolnom kellene?

(#7237) atesss válasza Beri (#7232) üzenetére


atesss
addikt

Hát azért 30e+-ért ez már drága.
Én (ha kellene, és ha lenne rá pénzem) valószinűleg ezt venném, most is egy WL-500gP V1-em van. :)
Torrentkliens igazából nem kell, legalábbis nem mondták unokatesómék, csak láttam az N-13U-nál hogy elvileg van benne, csak annyira akartam rákérdezni, hogy ebben már alapból használható-e (nem úgy mint ugye az, amit alapból a WL-500gP-hez adtak...).
De custom FW nem hinném hogy kell nekik, annyira nem is értenek hozzá.
Meg laptopjuk van, ahol a fogyasztásban már nem lehet túl sokat megtakarítani, ha a routerrel töltesz le. Viszont azért mégiscsak bonyultabb, és hosszadalmasabb (elöször a routerre kell letölteni,stb.) a routert használni erre.

Seed-elni meg nincs sok értelme otthoni nettel eleve (na jó Digi esetleg), egy havi 4e-s seed szerverrel annyira fel tudja javítani az arányát, hogy utána több évig nem kell ezzel foglalkoznia. Legalábbis nekem most így sikerült. :)

A nyomtatómegosztás is kérdéses, csak eszembe jutott, hogy esetleg jól jöhet, aztán mondanám nekik, hogy van ilyen lehetőség, enélkül van X Ft-ért egy; ha tudja, akkor meg Y forint, kell-e. Aztán megmondják akkora árkülönbségért kell-e. De ha 30e-t mondok Y-ra, akkor biztos nem fog kelleni. :U

Alkalmazáspriorizálás helyett "klienspriorizálás" (magyarul hogy egy adott gép max. valahány MBit-et kaphat meg; tökmindegy, hogy milyen alkalmazással) kellhet, de egyenlőre ez is csak az én ötletem.
De bíztam benne, hogy 2010-ben ez már az összes N-es routerben benne van, de akkor ezekszerint sajnos tévedtem. :(

(#7238) Beri válasza #95590400 (#7233) üzenetére


Beri
addikt

Csak n16-on nem, vagy egyébként sem? Még sosem raktam usb-s routerre dd-t...

eszgé100: Vegyél te is tp-link 542G-t, vagy 642G-t, meg egy gyakorlatilag bármilyen g-s wifi adaptert (najó, azért ne valami nóném cuccot, mert ott lehetnek drivergondjaid) és rendben lesz a dolog.

atesss: Mondom, hogy kliensenkénti sávszélességet tudsz megadni egy 1043ND-nek is (min/max sáv), de a bonyolultabb beállításokhoz, priorizáláshoz custom fw köll, vagy sokkal drágább router.
Gigabit, nagy sebesség, nyomtatómegosztás nélkül: 1043ND
100Mbit, kisebb tempó (igazából nem tudom megmondani mennyi, hátha valaki más mért már wan to lan-t), nyomimegosztás: n13u
Minden az egyben: n16

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7239) Alex91 válasza atesss (#7237) üzenetére


Alex91
félisten

Belkin F5D8235-4 N+ Wireless Router, ez kell neked...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7240) atesss válasza Beri (#7238) üzenetére


atesss
addikt

Szerintem az bőven elég lenne akkor sávszélesség-korlátozásban, amit az 1043ND tud, úgyhogy ha nem kell nyomtatószerver, akkor ő a kiszemelt, a jó ára miatt.
Gigabit, nagy sebesség, nyomtatómegosztás nélkül: 1043ND
100Mbit, kisebb tempó (igazából nem tudom megmondani mennyi, hátha valaki más mért már wan to lan-t), nyomimegosztás: n13u

Igen, akkor ezek tűnnek jónak, köszi. :R
N16 se lenne rossz, csak az már biztosan túl drága.

És 100Mbit, kisebb tempó, nyomimegosztás nélkül ?
Sima N13, ha létezne ilyen [link] :(
(És N15U sem létezik. Vagy csak itthon nincsenek ezek ? :F )
Egyéb ötlet, de lehetőleg a 18e-s 1043ND-nél azért észrevehetően olcsóbban ?

1043ND-nek milyen a Wifi sebessége ?
Mert szerintem nincs olyan gyors, mint az Asus-ok (PH teszt: [link]).

(#7241) atesss válasza Alex91 (#7239) üzenetére


atesss
addikt

Köszi, ennek is utánanézek.
Vagy van valakinek esetleg tapasztalata erről ?

(#7242) #95590400 válasza Beri (#7238) üzenetére


#95590400
törölt tag

az n16-al többen kínlódtak a ddwrt-s fórumán, h print share nem igazán megy. meg nemrégen a prohardveresen is írta valaki, h gondja van vele.

[ Szerkesztve ]

(#7243) eszgé100 válasza Beri (#7238) üzenetére


eszgé100
őstag

ezek jók lennének hozzá:
TP-LINK TL-WN321G vagy TL-WN322G?

a windows féle fájl és nyomtatómegosztás működni fog ezekkel a cuccokkal?

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#7244) Balageee


Balageee
csendes tag

Beri:

Kipróbáltam egy ilyen Linksys WRT320N -et...de még nem örülök neki nagyon. Eddig egy WRT54GL volt, amivel a Speedtest.net mért 42Mbit/s-et jó esetben. A 320N-sel meg mér most annyit amennyit a Digi tud, tehát 83/26-ot a 80/25-ös netre. Ez eddigg mind szép és jó, de engem ezek a számok nem naon hattak meg eddig sem. A lényeg a lényeg, hogy én az Nvidia oldalát szoktam használni tesztelésre Flashget letöltővel, úgy hogy benyomok egy drivert ami kb. 130MB és megnézem mennyi idő alatt tölti le. Ezt eddig 2,5 max 3MB/s -kel töltötte. Most ez kb a duplája let kb. 5-6MB/s. Ez még azért picit messze van a 10MB/s-hez. Mi ennek az oka. Erre a Routerre 145Mbit/s et írtak/mértek. Mit kell még beállítanom, hogy ez menjen. Utorrentel, egy nagyon seed-elt file kb 6 - 6,5MB/s -mal töltök, néha eléri a 7MB-ott is. Hol van még az a 4MB/s ????
Mit lehet ezzen még beállítani??? Esetleg a QoS-t??? Ha igen akkor azt hogyan??
Annyit kell tudni, ha kihagyom a Routert, akkor tudok tölteni 10Mb/s -mal.

[ Szerkesztve ]

(#7245) Beri válasza atesss (#7241) üzenetére


Beri
addikt

Még nem tudok senkiről, aki rápróbált volna. Mindenesetre 120-125Mbit körül tud az is állítólag, csak az a kérdés, hogy meddig...

Balageee: Ezt a kérdést, remélem, te sem gondolod komolyan...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7246) Balageee válasza Beri (#7245) üzenetére


Balageee
csendes tag

Melyik részét? :N

(#7247) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Létezik olyan router ami egy külső wifi antennán jövő netet tud másik helyi SSID-re osztani? Vagy a következőképp kell megoldjam:

Wifi-s szolgáltató => TPlink AP => Router WAN portja => Router Wifije => Kliensek

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7248) Tompie válasza bivalyolo (#7224) üzenetére


Tompie
őstag

Nem feltétlenül az árkülönbségre voltam kíváncsi :) az tudom melyik mennyibe kerül :)
Én a technikai részére voltam kíváncsi :)
Egyébként aki tud az írjon gyakorlati tapasztalatokat a WRT320N-ről :)

[ Szerkesztve ]

(#7249) Tompie válasza Alex91 (#7231) üzenetére


Tompie
őstag

Simultan DualBand ez pontosan mit takar ?

(#7250) Tompie válasza Tompie (#7248) üzenetére


Tompie
őstag

Eszerint a tesz szerint a 320N gyorsabb :)
[link]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.