Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) forrest85 válasza k.soma (#7300) üzenetére


forrest85
senior tag

Ezek G szabványú eszközök, amik nem fogják átvinni ezt a sávszélt. N-es eszközt kell venned. Linksys wrt320N vagy olcsóbb kat. Tp-Link 1043ND

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#7302) kali válasza k.soma (#7300) üzenetére


kali
legenda

sem vezetéken, sem pedig wifi útján nem lesz meg a maximális sebesség!
gigabit képes router, és n szabványos ellenoldal kell - utóbbinál csak megfelelő eszköz, és nagyon ideális körülmények között lesz meg a maximális sebesség!

(#7303) k.soma


k.soma
senior tag

Köszönöm szépen. :) UP :R

[ Szerkesztve ]

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#7304) timarcell válasza Alex91 (#7050) üzenetére


timarcell
tag

Milyen router-t érdemes vásárolni amely önálló torrentezésre képes? (lehetőleg az olcsóbb árkategóriából) TP-Link TL-WR1043ND-t képessé lehet rá tenni?

(#7305) syler válasza kali (#7302) üzenetére


syler
aktív tag

Esetleg tudnál neki pci kártyát ajánlani? Én ezt mutattam [link] de fogalmam sincs, hogy ez milyen minőség, soha nem használtam még ilyeneket.

Szerk: még ha nem is lesz meg neki a max de 25/21-nél mindenképpen jobb lesz neki:)

[ Szerkesztve ]

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#7306) syler válasza timarcell (#7304) üzenetére


syler
aktív tag

Hát picit visszaolvasnál akkor látnád, hogy én is ezt kérdeztem nem is olyan régen. Elvileg azzá lehet tenni a tp link-et, de Beri mester annyit mondott nekem, hogy seed servert nem egy 40 eurós routerre kell bízni. Ő ezt ajánlotta torrentre minimum [link]

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#7307) kali válasza syler (#7305) üzenetére


kali
legenda

minőségre nem rossz, de ha már tp-link terméket linkelt korábban, akkor 80/25 pppoe esetében a minimum ajánlott termékek; tl-wr1043nd + tl-wn951n

(#7308) Balageee válasza Beri (#7297) üzenetére


Balageee
csendes tag

"Nem is olyan rég írtam ezt le neked: [link]"

Okés , csak vak vagyok.. :) Bocsi!

Azért szívesen cserélnék valakivel egy teszt erejéig, egy ilyen TP-link -re....

(#7309) Beri válasza Brogyi (#7299) üzenetére


Beri
addikt

Az előbb linkeltem azt a bizonyos eredményt...

timarcell: Ha elég ~10Mbit körüli tempó, akkor egy asus wl-500 is elég, 20-22k körül megkapod, ráműtesz tetszés szerint valami rendesebb fw-t, aztán örülsz neki. De érdemben seedre nem jó egy router, arra kell szépen építeni egy hálózati szervert, aztán azt használni routernek is. 30k körül kapsz gyorsabb routert, amivel látványosan gyorsabban tudsz torrentezni, mint egy wl-500-zal, 40ből meg már össze lehet legózni egy szerverkezdeményt...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7310) ecaddict válasza timarcell (#7304) üzenetére


ecaddict
senior tag

Ilyen olcsó router nem igazán van. Az önálló torrentezés

1) USBs routert (ezek rögtön drágábbak mert sok mást is tudnak)
2) erős procit
3) sok (legalább 32 MB, de inkább több pl. 128 MB) RAM-ot
igényel+
4) Custom firmware kell hozzá (csak Asus: Oleg, custom firmware képes rotuer: WRT variánsok, Tomato stb)

Az Asus WL-500gP/500W tud ilyet (+rengeteg egyebet), de ez is max 1 MByte/s-el tud letölteni (és olcsónak sem igazán montható).

A nemrég megjelent Asus RT-N16 a legerősebb vas (WL-500 utódja) és már jelenleg is van hozzá DD-WRT, Tomato. Oleg/openWRT készülőben.
A gigabites routerek közép ármezőnyében van. Gigabites router kb. 15-től-40-ig van (de úgy tűnik a határ a csillagos ég).

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#7311) Alex91 válasza timarcell (#7304) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen neted van?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7312) k.soma válasza kali (#7307) üzenetére


k.soma
senior tag

Ismét köszi :) Szerintem ezek lesznek a befutó termékek, ha belemennek az ősök xD :DD

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#7313) zoli62


zoli62
addikt

Linksys WRT 160N nálam nem vált be, sokat szakadt a kapcsolat. Alábbi két N-es gigabites router közül melyiket érdemes megvenni?

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7314) #95590400 válasza zoli62 (#7313) üzenetére


#95590400
törölt tag

tp link. a d-link ugyanolyan szopószorzós.
ezek szerint nem a modem rész miatt szívtam én is a wag160-al. a kapcsolat szakadt, vagy csak a wifi dobta hanyatt magát? nálam az utóbbival voltak a legnagyobb gondok.

(#7315) #95590400 válasza Beri (#7309) üzenetére


#95590400
törölt tag

40ből meg már össze lehet legózni egy szerverkezdeményt...
vinyó nélkül emlékeim szerint már 30-ból is itx és atom alapokon.

[ Szerkesztve ]

(#7316) #98593280


#98593280
törölt tag

Üdv! Egy WIFI-s router kellene, 1 gép utp-n menne rá, egy másik WIFI-n keresztül, legyen olcsó, aránylag megbízható, ADSL-re lenne, mit ajánlanátok? A WIFI routerre mivel tudok csatlakozni? Vmi USB-s stick?

Ezek jók lennének: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#7317) Bdanyy válasza #95590400 (#7315) üzenetére


Bdanyy
addikt

Nekem egy ilyen [link] házban van egy mini itx alaplap rajta 1.2-es celeron meg 1 giga ram, meg raidben 2 vinyó. Én freenast raktam rá, ami egy pendriveról fut, ebben alapból van torrentkliens is, ha jól láttam. Alaplapban nem vagyok biztos, de valami ilyen[link] Tápon a hűtést mondjuk ki kellett cserélni valami halkra, de azóta nem zavaró és nem is eszik sokat. Nekem mondjuk kifejezettem arra kellett, hogy a notikról legyen hova lementeni a fényképeket videókat pótolhatatlan cuccokat stb biztos helyre.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#7318) zoli62 válasza #95590400 (#7314) üzenetére


zoli62
addikt

Wifi szakadt N-ben, G-ben, vegyesen, routerhez közel, és messzebb is ha fal is volt közben, azaz szinte mindig. A netes DSL kapcsolatot is sokszor eldobta. A meglevő Dlink 524-esem sokkal stabilabb.

(#7319) #95590400 válasza Bdanyy (#7317) üzenetére


#95590400
törölt tag

nekem is cel220 itx intel lapom van.
amúgy jelenleg szerintem ezekből érdemes válogatni:
ház (ezeknek már azért szebb hatásfoga van):
http://www.argep.hu/trend/LCPO/Lc-power-1320mi.html
http://www.olcso.hu/keres/minix%20mx05/item/54097962
lap:
http://www.argep.hu/product_789349.html
http://www.argep.hu/product_851435.html

[ Szerkesztve ]

(#7320) #95590400 válasza #95590400 (#7319) üzenetére


#95590400
törölt tag

hm, besztbáj. lenne, ha kapható lenne... :DDD
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7321) #98593280


#98593280
törölt tag

Mit jelent az hogy PPPoE-n keresztül is működik, akár kliensként is? ADSL loginos jelszavas hozzáféréshez ilyen kell?

(#7322) Patentcsávó


Patentcsávó
tag

Sziasztok,
Melyik most a legjobb vételű router?
2 gép lenne rákötve vezetéken (ADSL), alapban böngészés, néha kis letöltés.
Ezt néztem ki [link]
Lényeg, hogy megbízható legyen, ne szakadozzon és lassuljon be, na meg persze az ára is elfogadható kategóriába essen.
TPLINK felejtős vagy korrekt termékei vannak?
Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Majd én tudom...

(#7323) llacee.


llacee.
tag

Srácok :

Van egy Linksys WRT320N-es routerem és egy Linksys WUSB600N wifi stick-em.

Agondom az ,hogy smmi módon nem csatlakozik 54g felett.

A routeren ,ha beállítom ,hogy mixed módba menjen csak akkor 54-en csatlakozik.

Ha N-only módban állítom be és a link sebességet 15-130mbps-re állítom nem hajlandó csatalkozni.A ssid-t látja ,de xp-nél gondolkozik 20secet és nem csatl. W7-nél azonnal eldobja.

Hogy lehet rábírni ,hogy 54 fölé menjen ? :F

Köszönöm a segítséget !

llacee.

(#7324) Balageee válasza llacee. (#7323) üzenetére


Balageee
csendes tag

Én meg tőled szeretnék kérdezni azok után, hogy neked is van egy ilyen WRT320N-ed!
Milyen sávszélességű net-ed van. Ha esetleg valami gyorsabb fajta, akkor mekkora sebességeket értél el vele? :)

(#7325) llacee. válasza Balageee (#7324) üzenetére


llacee.
tag

jelenleg nincs olyan net ,amihez egy 100-as wan-os router kevés lenne...

25/5mbit-es van ez 25.9/5.5-el jön és közben több gép is másol meg NAS-ra is másolok.

Bírja rendesen.

(#7326) Balageee válasza llacee. (#7325) üzenetére


Balageee
csendes tag

Jelenleg egy 80-as Digis netem van, és nem tudja kiszolgálni ez a Router... Amúgy szerintem nem tud 100-at amiket a tesztekben írtak. Éppen ezért kérdeztem, de ezek szerint nem volt alkalmad egy gyorsabb nettel megpróbálni. Nagyon kíváncsi lennék, hogy másnál is így szuperál a WRT320N, vagy csak én cseszek el valamit, bár nem nagyon tudom mit ronthatnék el. :)

(#7327) amdni


amdni
aktív tag

Üdv!

Egy kérdésem lenne.
Van értelme használni routert akkor is ha már csak egy gép van rákötve? A hardveres tűzfalára gondolok, eset smart security a softveres tűzfal a gépen.
Szóval nyugodtan kiiktathatom vagy jó azért ha be van kötve.
A típusa edimax.

(#7328) timarcell válasza Alex91 (#7311) üzenetére


timarcell
tag

10Mbit TARR kábelnet.

(#7329) #95590400 válasza amdni (#7327) üzenetére


#95590400
törölt tag

szerintem nem igazán lehet hardveres tűzfalnak hívni ezeket az olcsóbb, nat-oló kis dobozokat, de ettől függetlenül a semminél jóval több.

(#7330) FixY67 válasza #95590400 (#7329) üzenetére


FixY67
senior tag

Mert miért? Mit kellene tudnia egy hardveres tűzfalnak, amit egy-egy ilyen doboz nem tud?

...

(#7331) ecaddict válasza amdni (#7327) üzenetére


ecaddict
senior tag

A routerekben semmi "HW-es" (?) tűzfal nincs. A többségükön Linux fut és iptables a "tűzfal".
A tűzfal önmagában meg nem is old meg semmit (vagy nagyon keveset) biztonság szempontjából

[ Szerkesztve ]

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#7332) FixY67 válasza ecaddict (#7331) üzenetére


FixY67
senior tag

Tőled is megkérdezném, hogy mit nevezel hardveres tűzfalnak...
Komolyan érdekelne, mert amit én láttam működni (és messze nem SOHO kategóriájú eszköz volt), az szoftveres tudásban nem igazán tudott többet, mint amit egy openwrt-s router tudhat...

...

(#7333) #95590400 válasza FixY67 (#7330) üzenetére


#95590400
törölt tag

a nat-on felül ilyeneket szoktam még látni pluszban a középkategóriában: deep/stateful packet inspection.
de a szimpla nat-ot ne nevezzük már hardveres tűzfalnak...

[ Szerkesztve ]

(#7334) FixY67 válasza #95590400 (#7333) üzenetére


FixY67
senior tag

openwrt/dd-wrt szvsz tud ilyesmit, csak érteni kell hozzá... Vagy el vagyok tévedve?
(sőt, valami rémlik, hogy a picit komolyabb, de még SOHO kategóriájú Zyxelek is)

szerk: picit rég volt, már nem emlékszem a tűzfal szószerinti definíciójára, de mintha abba beleférne még a szimpla NAT-olást megvalósító eszköz is.

[ Szerkesztve ]

...

(#7335) #95590400 válasza FixY67 (#7334) üzenetére


#95590400
törölt tag

és a router vásárló nagyközönség hány %-a tesz fel a gyári firm. helyére mást? mert szerintem nagyon kis százalékuk.
abban megegyezhetünk, h a nat nem ad applikáció szintű/szerű védelmet? :DDD
szimpla útválasztó, és ebből ered az, h bizonyos esetekben a portokra érkező csomagokat eldobhatja, így el sem jutnak a szg-ig.

[ Szerkesztve ]

(#7336) Alex91 válasza timarcell (#7328) üzenetére


Alex91
félisten

My Book World torrentre...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7337) FixY67 válasza #95590400 (#7335) üzenetére


FixY67
senior tag

A szimpla NAT valóban nem, de ami eddig átment a kezeim közt, azokban többnyire bővebb tudást építettek a szimpla NAT-nál gyárilag is (már amennyire megnéztem őket - mert a zyxellel csak felületesen foglalkoztam, az Asus meg eleve az openwrt miatt került megvételre, meg volt egy Vigorom, ami kb. első nap kukázódott, annyira gagyi volt ahhoz képest, hogy kb. háromszor annyiba került, mint egy jobbfajta Linksys akkoriban)

...

(#7338) Beri válasza #98593280 (#7321) üzenetére


Beri
addikt

Nem, ahhoz bármi jó, csak akkor kell kliensként működő eszköz, ha wifivel akarsz kapcsolódni valamilyen hálózatra.

Patentcsávó: Nem lesz gondod az R460-nal, meglepően stabil eszköz az árához képest, és még QoS-t is tud.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7339) FixY67 válasza #95590400 (#7335) üzenetére


FixY67
senior tag

Nah, jól emlékeztem: http://itcafe.hu/tema/milyen_routert/hsz_1514-1514.html - ez ha igaz, akkor az Asus WL500GP leírása.

...

(#7340) csibor


csibor
őstag

TP-LINK941ND minden wifis dolgot lát,ezzel nincs is gond,a lannon viszont az asztali gép látja kap ip meg mindent,de mégse megy a net?Előtte céges belső hállon ment,XPsp3 home az op rendszer rajta.

(#7341) #95590400 válasza FixY67 (#7337) üzenetére


#95590400
törölt tag

én két napig bírtam az együttélést egy vigorral :DDD hasonló okok miatt repült.
a prohardveren anno jelent meg egx csipes írás.
http://prohardver.hu/teszt/tuzfal_a_routerben/fontosabb_modszerek.html

(#7342) kali válasza csibor (#7340) üzenetére


kali
legenda

korábbi hálózati kapcsolat(ok) szükség esetén törölve?

(#7343) FixY67 válasza #95590400 (#7341) üzenetére


FixY67
senior tag

Azért az vigasztaló, hogy nem csak én találtam irtózatosan gagyinak a Vigort. :)

A linkelt írás egyébként nem annyira a hardveres tűzfalakról szól, ahogy elnézem.
(mondjuk egy önálló hardveren futó rendszertől nem várom el, hogy alkalmazás szinten felügyelje a kimenő forgalmat)
Na mindegy, annyira nem értek a témához, hogy nagyon bele akarjak pofázni, csak szokott zavarni, amikor valamiről általánosságban megállapítják, hogy nem jó... ;)

...

(#7344) #95590400 válasza FixY67 (#7343) üzenetére


#95590400
törölt tag

én egy szóval sem mondtam, h a nat nem jó, sőt a semminél sokkal több és a külső behatolások ellen első védelmi vonalnak tökéletes. az se terheli a szg-en futó szoffert. csak hát annak a fránya szg-nek van egy olyan szokása, h kifele is kommunikál. :DDD
én azt nem tartom jónak, mikor valaki hardveres tűzfal felkiáltással hamis biztonságérzetbe ringatja magát.
bár én spec. nem használok különösebb tűzfal progit, csak olyan típusúakat, amelyek a kifele menő adatforgalmat követik nyomon (win7 firewall control, ami a nevével ellentétben xp-ig visszamenőleg feltehető, vagy a pl. a netlimiter.)

[ Szerkesztve ]

(#7345) csibor válasza kali (#7342) üzenetére


csibor
őstag

Természetesen.

(#7346) ecaddict válasza FixY67 (#7332) üzenetére


ecaddict
senior tag

Én is tökéletesen egyetértek avman-al (akartam is írni, de megelőzött), hogy a "HW tűzfal" egy hamis biztonságerzetet indukál.
Egy tényleges HW-es megoldás (nem a SOHO kategóriában, épp ahogy írod), nem is a tudásában, hanem inkább a sebességében tud többet.

A packet inspection-ről meg a (SSH) tunneling jutott eszembe (a WL-500 fórumba tettem egy jobb linket). Szóval a packet inspection is csak valami olyasmi, ami önmagában hamis biztonságérzetet eredményezhet.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#7347) FixY67 válasza ecaddict (#7346) üzenetére


FixY67
senior tag

Ilyen alapon minden biztonsági intézkedésre ráhúzhatjuk, hogy hamis biztonságérzetet kelt.
Olyat soha, egy szóval nem mondtam, hogy a hardveres tűzfal minden ellen véd. :)
Megvan a maga célja (elsősorban védeni a saját hálózatot a külvilágtól), az egyebek nem rá tartoznak. Szerintem.

...

(#7348) #95590400 válasza FixY67 (#7347) üzenetére


#95590400
törölt tag

hát ja, a leggyengébb láncszem mindig az, aki a monitor előtt ül. katt. next- yes- next- yes. katt. :DDD
én továbbra is tartom, a hardveres tűzfal az, amiben valami célhardver figyel, és végzi a különböző policyk alapján a munkáját figyelve a bejövő és a kimenő forgalmat.
a router végül is belefér ebbe a kategóriába.
részemről évek óta elégnek tartom a a router nat + alap tűzfal funkcióját (előző router zyxell volt vmi zy os-al) + a kimenő forgalom kontrollját, óvatosan osztogatva a rendszergazdai jogokat.

(#7349) ecaddict válasza FixY67 (#7347) üzenetére


ecaddict
senior tag

OK, még egy gondolat (pontosítás) amit az előbb kihagytam (aztán vsz én hagyom is ezt a témát).
Azt írtad:
az szoftveres tudásban nem igazán tudott többet, mint amit egy openwrt-s router tudhat...

HW-es megoldásokat nem a flexibilitásuk (azaz tudásuk), hanem a gyorsaságuk miatt szokás használni.

Egyébként ha valakit érdekel a téma nagyon jó előadásokat lehet letölteni, magyarul, Link. Itt szó van hamis biztonság érzésről is (ha jól emlékszem, nem most láttam).

Egyébként meg nem követem az openWRT miben több mint bármi olyan firmware ami:
1) Linux kernelt/netfiltert használ
2) Forrásból lefordítható (azaz válaszhatók a netfilter modulok)

Én Oleg firmware-t használok (csak WL-500-hoz jó, de lesz RT-N16-hoz is) ami tudja a fenti kitételeket (nem kell, csak lehet forrásból fordítani). Per pill. hiányossága, hogy nem 2.6-os kernelt használ. Lévén, hogy az Asus kiadta a teljes forráskódot (és az 2.6-os kernelre alapszik) az is hamarosan meg fog oldódni.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#7350) FixY67 válasza ecaddict (#7349) üzenetére


FixY67
senior tag

openwrt-t csak mint konkrét, általam is ismert példát hoztam.
De ez az egész társalgás kezd emlékeztetni a "profi gép-e a Canon 5D vagy sem" témára, szóval tényleg hagyjuk. :)

...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.