Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) vti60 válasza Beri (#7146) üzenetére


vti60
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

(#7152) tisn válasza Brogyi (#7147) üzenetére


tisn
addikt

Köszi, ez azért túlzás :) Egyrészt volt már olyan, hogy az általában használt 400 kapcsolat nem bírta kihajtani a letöltést, másrészt meg szokott időnként sávszélesség emelés is lenni.

(#7153) tisn válasza Beri (#7148) üzenetére


tisn
addikt

A régi routerem (zyxel p334wt) az nem bírt el ennyi kapcsolatot...

(#7154) FixY67 válasza baly2u2000 (#7149) üzenetére


FixY67
senior tag

Hogy érted, hogy vége a "parának"? Lemaradtam valamiről?

...

(#7155) baly2u2000 válasza FixY67 (#7154) üzenetére


baly2u2000
tag

Röviden annyi a sztori, hogy sokáig ment a vita azon , hogy milyen órajelű procija van és azon volt a para, hogy alacsonyabb a proci órajele mint amit eredetileg vártak. Ezután egy 2 hónapos nyomozás vette kezdetét, hogy milyen frekijű proci van az N16ban. Teszteket futtattak, teszteredményt másik router CPU-jával összehasonlítottak, stb.
Na ez a para múlt már el azóta...

(#7156) FixY67 válasza baly2u2000 (#7155) üzenetére


FixY67
senior tag

miért, mi lett az eredmény?

...

(#7157) ecaddict válasza FixY67 (#7156) üzenetére


ecaddict
senior tag

DD-WRTs fiuk azt mondják:
Unit CPU = Broadcom4718A, 533 MHz (Factory clocked to 480MHz)

Mivel már összedobtak egy firmware-t erre a routerre (amit fel is tettem és megy is, egyébként meg már jónéhány routerre csináltak firmware-t) szerintem higgyük el nekik.
(Nekem a legszimpatikusabb variáns az volt, hogy a core 533 MHz-en megy, az interface meg 480-MHz-en, de úgy tűnik ez nem jött be.)

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#7158) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Helló!

Egyelőre még nem vettem routert, de leszűkült wrt320n illetve wrt610n-re a kör nálam. (120/10-es nethez)

Viszont havernak is ugyanilyen nethez kéne router, illetve mind a 4 laptophoz N-es wifi, mert egyikben sincs az :DDD Minél olcsóbban minél nagyobb sebességet szeretne, neki esetleg mit tudtok ajánlani? Fogalmam sincs milyenek az usbs meg express cardos wifik.

Nekem fontos lenne, hogy legalább kábelen bírja a netet maxon, neki csak wifi számít.

Köszi előre is :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#7159) Zolesz007


Zolesz007
őstag

TL-WR1043ND Routernél nincs korlátozás, hogy hányan csatlakozhatnak a winyóra?

Csak mert 3 gépen minden oké többiekre meg nem enged be egyszerűen... rossz user/pass és újra kéri :( Pedig jót írok be...

mellesleg nem lehet kiszedni, hogy ne kérjen jelszót?

Fold 5

(#7160) #95590400


#95590400
törölt tag

érdekes dolgot találtak egy másik fórumon:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.20383~r.75753253
http://www.blogofrevelation.com/index.php?entry=entry090813-200029
nem router, de sokat szoktak ilyet keresgélni rúterban...

(#7161) Bdanyy válasza Bdanyy (#7158) üzenetére


Bdanyy
addikt

Már sajnos nem tudtam módosítani:

Egyikőnknek sem kell usb csatlakozás meg ilyenek.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#7162) ecaddict válasza #95590400 (#7160) üzenetére


ecaddict
senior tag

Azért szokás routerben keresni ezeket a funkciókat, mert ha többen is használják a netet akkor a router egyébként is non-stop megy (millió egyébb oka is lehet miért megy még a router non-stop pl. streaming/web stb szerver(ecske, barátoknak, ismerősöknek), VPN kapcsolat melóból/bárhonnan, webrádió, webcam stb).

Ergo a fogyasztása ingyen van (egyébként is menne a router) ill. olcsóbb egy kicsit drágább routert venni amin USB is van mint egy külön NAS vagy NAS szerű cuccot venni. Egyébként ezek az olcsóbb NAS szerű cuccok nem a minőség csúcsai. Rögtön az általad linkelt oldalon ott virít a crash szó.

Jobb routerek bőven elég gyorsak már ehhez (PL már az Asus WL-500 is kb. 10 Mbit/s-el tud letölteni a hozzá kötött HDD-re, ami ugye bőven az ADSL felett van, megosztani/streamelni meg legalább a duplájával ami némileg függ a protokoltól), az RT-N16 meg legalább 2x olyan gyors mint a WL-500.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#7163) #95590400 válasza ecaddict (#7162) üzenetére


#95590400
törölt tag

jaja, csak amikor írja nekik az ember h 25k, 30k, akkor jobbára lefiggyed a szájuk széle :DDD .
ez meg kb. 7-8k-ból megúszható és a meglévő rendszer mellé bőven elfér. már, ha valaki bevállalja a külföldi rendelést meg a béta linuxot :D
fogyasztásban az a 8 watt évi kb. 3k-t jelent. ráadásul, ha a letöltős rúter hal meg, akkor ugye 2 funkció hal meg, amit nehezebb pótolni.
én meg semmit nem haladok a 2 magvas celeroncs kóró kisfogyasztású home server projektemmel. :)

[ Szerkesztve ]

(#7164) csibor


csibor
őstag

Nagy nehezen megszületett a Zyxel PW334WT nyugdíjazása,bár ha nem váltok 15m kábelre (Márciusban) eszembe se lenne cserélni :U TP-LINK941ND lett végül is,a 1043-ra most picit sajnáltam a pénzt,meg átgondolva azért a havi 6-8 valamiért valahol felesleges.Első tapasztalat, azonos távolságon a noti ~10-15% erősebb jelet kap.Mindenkinek köszönöm a segítséget :R

(#7165) marcanka


marcanka
csendes tag

Sziasztok!

beüzemeltük a tp link TL-WR1043ND routert és ha rárakjuk a külső grid antennát besokal
kiakad a router. antenna nyereség 24-26dbi.

valami tanács? ötlet? vagy dobjam ki az ablakon?

a két router saját antenna használatával megy rendesen, tesztelve volt 30as digit nyomta rendesen.

thx.

(#7166) Beri válasza Zolesz007 (#7159) üzenetére


Beri
addikt

Nincs korlátozás, valamint a jelszókérést is ki lehet kapcsolni. Beállítod, h bárki bármihez hozzáférjen, ne csak az admin...

marcanka: Hogy mit csinál a router?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7167) marcanka válasza Beri (#7166) üzenetére


marcanka
csendes tag

ég minden led rajta és semmi nemmegy rajta, ha leveszük az antennát akkor magához tér.
wifin egy laptop megy, meg egy gép kábelen és ha rádobjuk a grid antennát akkor behal az egész :W

(#7168) Beri válasza marcanka (#7167) üzenetére


Beri
addikt

Semmi nem megy rajta? Admin felülete sem jön be?
Másik routeren próbáltátok az antennát? Melyik antenna helyére tekeritek?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7169) marcanka válasza Beri (#7168) üzenetére


marcanka
csendes tag

adó részen a tplink 1043van +1 grid antenna

vevő részen egy Edimax BR-6574n +1 grid

mind a 3rom csatlakozót probáltuk és nemjó egyik sem.

a gyári antennával ment a digi.net oda-vissza 2-3 szoba távra 2 router megy rendesen
30as diginet teljesen átment a tesztnél.

csak a két házban inditásra halt meg minden, mondjuk 3km a táv.

tp link lehalt a griddel és nemtudtunk jelet mérni, se admin oldal se a laptop a szobában
15perc volt egy oldal megnyitása a laptopon.

(#7170) marcanka


marcanka
csendes tag

az edimax ment rendesen a nagy antennával 14 wifit befogtunk a griddel de a miénk nemvolt meg mivel lehalt a router az adó részen.

bár most hogy mondom 3 antennás routernél nemmindegy hova teszed a külső antennát.
edimaxnál a bal oldali volt jó, tplinknél is probáltuk mind a hármat de mindig lehalt a router.

(#7171) marcanka


marcanka
csendes tag

kész vagyok mint a matek lecke :W

(#7172) Beri válasza marcanka (#7171) üzenetére


Beri
addikt

Van egy tippem. Azonos IP tartományt használ a két router, amit össze akartok kötni. Amikor rászúrjátok az antennát a tápélinkre, rácsattan a másik router és onnantól borul az egész. Lőjétek be, hogy mind a két routeren más-más tartomány legyen WAN és LAN oldalon is. Tehát a tplink kapja a netet, LAN-t beállítjátok mondjuk 192.168.2.xxx-re, az edimaxot meg 192.168.3.xxx-re pl.. Ha a tplink wan oldala nem 2.xxx-ből kap IP-t, mert akkor mindegyik eggyel nagyobbat kapjon, vagy kettővel, vagy 10zel, mindegy. Csak egyforma ne legyen sehol, mert annak ez a vége.
Az, hogy csak akkor borul, amikor mind a két oldal fenn van, meg hogy negyed óra, mire bejön egy oldal, de bejön, az valószínűsíti, hogy hálózati probléma (nem hardveres) és sztem 90% hogy az ip-tartományok miatt.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7173) marcanka


marcanka
csendes tag

tp link ip: 192.168.1.1

edimax ip: 192.168.1.254

mondjuk probáltuk Nes wifi usbvel is, de a tplink ugyanugy kiakadt.

ahogy rámegy a külső antenna készvan a router, akkor is ha a másik router besincs még üzemelve. :Y

(#7174) marcanka


marcanka
csendes tag

rendeltem még két 18dbi panel antennát leteszteljük azzal is.

csakhát a két router megy szépen saját antennával, csak a tplinkkel van gond a griddel.

(#7175) Beri válasza marcanka (#7173) üzenetére


Beri
addikt

Ezek LAN vagy WAN oldali IP-k?
Egyébként olyat, hogy csak attól megboruljon a router, hogy rátekersz egy antennát (tehát semmilyen kapcsolatot nem létesít azon át), még nem láttam.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7176) marcanka


marcanka
csendes tag

hááááát mondom alma vagyok de ahol van a tplink az egy 10 emeletes ház tele wifivel.

a laptopba az usbs wifit bedugva fogott vagy 10 hálozatot a saját antennával, hát akkor a griddel mennyit foghat.

még ez az ip volt a papíron amit kaptam: 192.168.1.50

(#7177) marcanka


marcanka
csendes tag

a tplinknél ugyvan hogy wifin van egy laptop, lanon egy asztali pc az edimaxot elpakoltuk 3rom szobányira ugy hogy az edimaxon menjen a net ne a laptop wifijén és ugy ment a 30as digi a két routeren a saját antennája volt.

(#7178) n@no74


n@no74
csendes tag

Szervusztok !

3 gép között szeretnék netet megosztani (fiber60) vezetéken. virtual serverre és torrent kliensre is szükségem van... wi-fi nem létszükséglet de az sem baj, ha van. Zyxel p335 plus és Asus wl 500 gp a két jelöltem.
Szeretném kikérni a véleményetek erről a két versenyzőről illetve alternatív lehetőségekről.

Előre is köszönöm !
Üdv
Nánó

(#7179) ecaddict válasza n@no74 (#7178) üzenetére


ecaddict
senior tag

A Zyxel lehet nem tudja ezt a sebességet. Link.
RAM/Flash is kevesebb van benne mint az Asus-ban.

A WL-500gP biztosan tudja ezt a sebességet, ill funkcionálisan is nagyon jó.

Ha keveset szánsz rá, TP-Link-ek olcsóbbak mint az Asus.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#7180) FixY67 válasza n@no74 (#7178) üzenetére


FixY67
senior tag

Nem kérdés: Asus. Feltéve, hogy hajlandó vagy feláldozni a garanciát és mondjuk OpenWRT-re cserélni a gyári szoftvert, mert az (emlékeim szerint) tragikus...

...

(#7181) n@no74 válasza ecaddict (#7179) üzenetére


n@no74
csendes tag

köszönöm a válaszokat.
Tp-Link-től melyikre gondolsz ?

(#7182) Beri válasza n@no74 (#7178) üzenetére


Beri
addikt

A wl-500 a jobb választás, de ne várd tőle, hogy majd 60megával fog letölteni a rádugott vinyóra. Plusz 60nál már eléggé a végét járja route-olásban is, tehát ha nagyobb csomagra váltanál, kevés lenne már.
Ha seedszerver kell, építs valami olcsó pc-t bontóból, meg vegyél egy tp-link 1043ND-t és mehet a 120-as fiber is. Ha biztosan nem akarsz följebb váltani, akkor 941ND is elég.
Sőt, szerintem építs saját routert egy ilyen pc-ből második LAN kártyával, meg wifivel, így csak egy switchet kell venned, ami aprópénz. Pláne, ha egy bontóban jársz :)

marcanka: Írd be ide a problémádat: [link], ne offoljunk itt tovább. Nem tudom, mit sikerült összehoznotok, de majd írd be szépen a routerek ip-tartományát mindkét oldalon (LAN-WAN), ahogy ezelőtt kértem, mert én még mindig hiszek benne, hogy összeakad a kettő.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7183) n@no74 válasza Beri (#7182) üzenetére


n@no74
csendes tag

Először is köszönöm a választ !

nem szeretnék seedszervert, sem letölteni extrém mennyiségben, csak szeretném használni azt a sávszélességet amiért fizetek. nem vagyok expert és sajnos én vagyok a szűk keresztmetszet... :(((
alapvetően energiatakarékosság miatt merült fel bennem ez a lehetőség... és a port forward miatt...

(#7184) Tibcsi75


Tibcsi75
csendes tag

Hali mindenkinek
Egy kis segítség kellene,vásárolnék rouert de nem tudom milyet vegyek.
Nekem PPPoE kapcsolathoz kellene.
Valaki tudna ajánlani valamit

(#7185) Beri válasza n@no74 (#7183) üzenetére


Beri
addikt

Nos, ahhoz, hogy a routereden átférjen 60/5, nem kell kiadni 20k körül, elég egy 941ND is bőven. Ha neked mégis kell a routerrel torrentezés lehetősége (WL-500-zal állítólag 10Mbit körül), akkor nyugodtan válaszd azt, de érdemben adatot átvinni nem fogsz vele. Portot forwardolni meg bármi tud 2010-ben...

Tibcsi75: A sávszélesség a lényeg, nem csak a kapcsolat típusa, nameg persze az, hogy mennyit szánsz rá és milyen szolgáltatásokra van szükség.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7186) DavidBalazs


DavidBalazs
csendes tag

Sziasztok
Olyan gondom akadt, hogy ma kötötték be a digit.
Van egy G-s routerem és a laptop is G-s.
Egyszerűen 20 Mbittől többet nem tudok kihozni.
Van erre bármilyen beállítás vagy ennyit bír a router?
Ha ennyit bír, akkor viszont valamelyik szakihoz lenne olyan kérdésem, hogy ha vennék egy n-es usb sticket, illetve egy n-es routert, akkor már tudni fogja? Mert ez így nagyon rossz, hogy nem tudom kihasználni, ami van.
Illetve ha már n-esről beszélünk, akkor elég a 150Mbites, vagy inkább a 300-as, mert az 100% hogy még többet is tud?

[ Szerkesztve ]

(#7187) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Unokatesóméknél lehetéséges, hogy megadta magát a D-Link DI-524 Wifi része.
Még kiderítés alatt van a hiba, de azért már most is rákérdeznék, hogy ha tényleg az a rossz, mit ajánlanátok újat.
Most 15Mbit T-Kábel van, de a jövőre gondolva jó lenne olyan, ami akár 100MBit-et is tud root-olni. A legújabb (de azért nem csillagászati árú) N-es-eken hány MBit megy át max., pár m-es távolságba ?
Mivel alapvetően Wifi-re lenne használva 4 laptoppal, így amit az nem bír el, annál többet lehetséges hogy "felesleges" is root-olnia.
Sávszélesség-menedzsment jöhet esetleg még jól, de nem tudom, ez mennyire alap mostanában ebben a kategóriában, csak ezért jócskán drágábban nem nagyon kellene.

DavidBalazs
Legelőször a router típusát írd le. :W

[ Szerkesztve ]

(#7188) Tibcsi75 válasza Beri (#7185) üzenetére


Tibcsi75
csendes tag

Hali
A bejövő nettem hivatalosan 80/25Mbit.
De ha közvetlen a laptopba kötöm akkor felmegy ez 94/32Mbit-re is
Csak az a gond amíg nem csatlakozik a gép addig nem lehet vele semmit csinálni.
Ha beiktatok egy routert akkor leesik a sebsebég 45/18Mbit-re

(#7189) ecaddict válasza DavidBalazs (#7186) üzenetére


ecaddict
senior tag

A 54 Mbit a névleges, a 20 meg a valóság. N-esnél 300 Mbit a névleges, a valóság meg kb. 100 Mbit. Ez remgetegszer előjött már itt a fórumban.

Szóval ha ragaszkodsz a WiFi-hez, akkor mindenféleképpen n-es kell, ha több mint 20 Mbit a sávszéled.

Tibcsi75
Ami le tudja terminálni a 80/25-ös digit az gigabites router (a PPPoE miatt). Pl Asus RT-N16, de lehet jobb TP-Link is elég. Nem irtad mennyit szánsz rá, kell-e 5 GHz-es WiFi is stb.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#7190) Tibcsi75 válasza ecaddict (#7189) üzenetére


Tibcsi75
csendes tag

ecaddict

Hát ha nem muszáj akkor nem kel wifi
Max 10e szánnék rá

(#7191) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Linksys wrt610n v1 vagy D-link DIR-825 közül melyik lehet a stabilabb?

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#7192) ecaddict válasza Tibcsi75 (#7190) üzenetére


ecaddict
senior tag

A gond az, hogy WiFi nélkül nem adják ezeket a routereket (szóval a kérdés sokkal inkább az akart lenni milyen WiFi, de így semmi extra).
10 környékén csak TP-Link van. Azt meg nem tudom, hogy 80/25-re melyik TP-Link elég. Ezt valaki más fogja megmondani.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#7193) Tibcsi75 válasza ecaddict (#7192) üzenetére


Tibcsi75
csendes tag

Igazad van de én nem wifisen akarom használni,hanem vezetékesen.
És az az ASUS milyen árat képviselne?
Nekem most 3db routerem van 2db D-Link az egyik WIFI 1db LINKSYS WIFI
Ezekkel akkor mit csináljak

(#7194) czombacs


czombacs
tag

Sziasztok!

UPC Fiber 30-as nethez ilyen routert néztem ki:

Linksys WRT160N Wireless Router BULK csomagolásban

1. kérdés: mit is takar ez a bulk csomagolás?
2. kérdés: ajánlotok-e jobb wifi routert 10eFt-ért?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#7195) Beri válasza Tibcsi75 (#7193) üzenetére


Beri
addikt

Akkurátusan dobáld ki őket, vagy add el aprón. A legolcsóbb router, ami át bírja tekerni a 80/25öt a tp-link 1043ND.

czombacs: Gondolom nem jár hozzá valami, ami a BOX-hoz igen, vagy több jár hozzá mint a LITE-hoz, ha létezik olyan :D Lényeg, hogy a routerből nem hiányzik semmi, csak a dobozban kevesebb/több fölösleges maszlag van.
Jobbat meg ha nem is (nehéz eldönteni, hogy melyik jobb), de másikat tudok mondani: tp-link 941ND.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7196) ecaddict válasza Tibcsi75 (#7193) üzenetére


ecaddict
senior tag

TP-Link 1043 kb 18.
Asus RT-N16 kb 31.

Az RT-N16 jelenleg az egyik legjobb router (csak a 5 GHz-es WiFi amit nem tud, az viszont tipikusan nem cserélhető beépített antennával jár).
A TP-Link meg olcsóbb (kintről hozva még egy kicsit jobban, keress rá itt a fórumban).

Gyors internethez nincs olcsó router. Erre is pénzt kell szánni, nemcsak az előfizetésre.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#7197) atesss válasza atesss (#7187) üzenetére


atesss
addikt

#7187 -re valaki ?

TP-Link 1043 nem tűnik rossznak.
Ez lenne az, amiről kb. 3-4 hónapja beszéltünk is itt fórumon, hogy lehet-e már valahol kapni, mert nagyon jó ára lesz ?

[ Szerkesztve ]

(#7198) #82903040 válasza czombacs (#7194) üzenetére


#82903040
törölt tag

"1. kérdés: mit is takar ez a bulk csomagolás?"

Itt [link] azt írják, hogy újraforgalmazott. Gari meg csak 1 év!

[ Szerkesztve ]

(#7199) Balageee válasza Beri (#7195) üzenetére


Balageee
csendes tag

"Akkurátusan dobáld ki őket, vagy add el aprón. A legolcsóbb router, ami át bírja tekerni a 80/25öt a tp-link 1043ND."

Ezeket mértétek, vagy próbáltátok, vagy csak papíron van leírva? Azért kérdezem, mert nekem pont egy ilyen 80/25-ös netem van és a jelenlegi Linksys WRT54GL ezt szegény még nem tudja, így tehát egy gigabites router vásárlása előtt állok. Személy szerint a Linksys WRT320ND-t néztem ki, de nem merem még megvenni, mert nincs tuti infóm, hogy tényleg tud e 80-at lefele, vagy sem, mert akkor nem veszem meg nettó 18K-ért. :)

(#7200) Beri válasza atesss (#7197) üzenetére


Beri
addikt

Úgy cirka 3 hónapja van a piacon, úgyhogy lehet, hogy arról beszéltünk :)
Jó ára van, csak nem Magyarországon. Sebességével meg semmi baj nincsen, tehát nyugodtan választhatod, nem jársz rosszul. QoS pedig természetesen van.

Balageee: Mértem, próbáltam. Vittem már át vele 14MBps-et torrentklienssel PPPoE kapcsolaton úgy, hogy még két noti lógott rajta közben (múltkor párszor megszaladt a sávszélességünk tvnetwork-nél :D ). Sima WAN to LAN sebessége 146Mbit, ami semmivel sem kevesebb mint egy n16-é.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.