Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Legyetek szívesek ajánlani nekem egy olyan routert, ami:
- 1-2 levehető antennával rendellkezik
- Draft N-es
- USB-n ráköthető winyó, és működik a torrentezés vele
- 512-ről magasabbra állítható a kapcsolati szálak darabszáma. Ha 3rd party fw kell ehhez, akkor egyszerű telepítéssel bírjon.
Van iylen?

(#7352) #95590400 válasza #41635072 (#7351) üzenetére


#95590400
törölt tag

ez mindenkinek álmai rútergya...így röviden: nincs :DDD
persze hosszabban is lehetne sorolni. :D

(#7353) #41635072


#41635072
törölt tag

Asus RT-N16 nagyjából megfelel eme célnak.
Eben az egyidejű kapcsolatokat is lehet állítani alap fw-rel.
Alap szoftban van bittorrent kliens?

(#7354) #95590400 válasza #41635072 (#7353) üzenetére


#95590400
törölt tag

hát ja, nagyjából.
egyidejű kapcsolatokat állítani szerintem nem lehet. én legalábbis nem láttam ilyet a menüben. állítólag 300.000 vagy mennyi. a sok nulla a marketing mértékegysége. :DDD
alapban van hozzá külön szoffer, amivel grafikus felületen el lehet érni a routeren futó rtorrentet. úgy hívják download master, de a kung fuja nem a legjobb. a topikjában érdemes olvasgatni. [link] fapados, mint egy indiai vonat, alkalomszerűen letölteni lehet vele, és itt a hangsúly a letöltenin van, bár, a beta firm. állítólag seedel is, de komolyabb seedboxnak használni szerintem rózsaszín álom. arrról nem is beszélve, h nem mindig és nem mindenkinél megy zökkenőmentesen már a gépről történő elérése sem. nálam vista alól egyáltalán nem megy. állítólag az acer -esprogik miatt.
ddwrt van rá, de szerintem az azért nem az a kategória, h frissítem a firmw-t, és már indulhat is a torrent.

[ Szerkesztve ]

(#7355) llacee. válasza llacee. (#7323) üzenetére


llacee.
tag

Nekem esetleg ötlet a problémámra ???? :O

(#7356) Volken


Volken
tag

Helló mindenki!
Az lenne a problémám h megszeretném osztani az otthoni netem 70% enyém maradék mega többi gépé. T-Online-os netem van, mit tudtok ajánlani ?

Olyan nagyon jó barátom vagy,h ha 2en lennénk egy süllyedő hajón és csak egy mentőövünk lenne hát bizony mondom nagyon hiányoznál.

(#7357) Beri válasza #95590400 (#7354) üzenetére


Beri
addikt

Az a 300.000 volt a marketingduma még megjelenés előtt, aztán kiderült, h 3000 is kihívás :) DD-wrt-vel meg lehet adni a kapcsolatok max. számát, aki meg a gyári szoftverrel használja az n16-osát, nem is ember :DD

llacee.: Az usb sticknél is engedélyezve van az n?

Volken: QoS a tp-link 542g v7-ben és a 642g v4-ben van legolcsóbban, megveszed az egyiket, beállítod, hogy te kapj minimum x sávszélt és örülsz.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7358) llacee. válasza Beri (#7357) üzenetére


llacee.
tag

Az eszköz beállításoknál csak ad-hoc kapcsolat esetén lehet külön engedélyezni az "n" kapcsolatot

(#7359) #95590400 válasza Beri (#7357) üzenetére


#95590400
törölt tag

fákk, tudtam, h anyám hazudik, nem a postás volt, hanem egy ufonauta. :DDD
én gyárival használom. az egyetlen, amivel elégedetlen vagyok, a qos, ha torrent megy, és sok kapcsolattal, kb. 1 megabitet ad a http-re az 5-ből.
ezt úgy oldom meg, h ritkán megy a torrent. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7360) shadoan


shadoan
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani nekem egy routert, eddig egy Linksys WRT54G-m volt 5 éven keresztül amíg egy villám meg nem semmisítette pár hete (pedig UPS és túlfesz védelmis hosszabbító mögött volt). Igazából nem volt bajom vele, de mivel 5 éve nem néztem routert, lehet van jobb is.

Játékra kell és előny lenne ha winyót lehetne rákötni (de nem szempont), tudnátok ajánlani valami ár-érték arányban ütős routert (ha esetleg tudtok, jó firmwaret is mondhattok hozzá)? A megbízhatóság nagyon fontos természetesen.

Köszönöm!
Üdv,
Shadoan

Ezer ember hallgatása sem nyomhatja el egyetlen ember üvöltését

(#7361) Beri válasza shadoan (#7360) üzenetére


Beri
addikt

Nagyon fontos kérdés: mennyit szánsz rá?
Egyébként fontos, hogy legyen alternatív fw a routerre? Mekkora sávszélt osztanál vele?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7362) shadoan válasza Beri (#7361) üzenetére


shadoan
tag

15 max, most a barátom ajánlott egy TP-Link WR841N tipust és jutányos áron tudna is nekem hozni, erről mi az általános vélemény? Milyen alternatív FW-re gondolsz? Mint például a DD WRT firmware-ek?

[ Szerkesztve ]

Ezer ember hallgatása sem nyomhatja el egyetlen ember üvöltését

(#7363) Beri válasza shadoan (#7362) üzenetére


Beri
addikt

841 helyett én 941ND-t választanám (minimális a difi árban, mondjuk nem tudom mennyi az a jutányos ár, amiről beszélsz, de 9500 egy 941ND), de egyikre sem raksz fel dd-wrt-t, vagy open-wrt-t, stb.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7364) shadoan válasza Beri (#7363) üzenetére


shadoan
tag

És ez egyébként mennyire baj? Mmint, h nincs hozzá custom fw?

Ezer ember hallgatása sem nyomhatja el egyetlen ember üvöltését

(#7365) Beri válasza shadoan (#7364) üzenetére


Beri
addikt

Te tudod, hogy mennyire van rá igényed... Egyébként nincs gond ezekkel a tplinkekkel, hazaviszed, bedugod, elfelejted, hogy létezik.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7366) shadoan válasza Beri (#7365) üzenetére


shadoan
tag

Köszönöm! Időközben elhozták kipróbálásra, sajnos még csak egy G-s wifi kártyával tudom tesztelni, de két nap múlva hoznak egy N-es kártyát, kíváncsi vagyok. Eddig mindenesetre nagyon pozitiv, csináltam egy gyári FW frissítést rajta, most megyek megnyúzom a MW2-t :)

Ezer ember hallgatása sem nyomhatja el egyetlen ember üvöltését

(#7367) Tompie


Tompie
őstag

Egy Linksys WRT320N vagy egy WRT610N?
Itt most csak arra vagyok kíváncsi, hogy a 320-asnak a jelerőssége van olyan jó mint a 610-esnek?
Tudom hogy a 610 egyszerre tudja kezelni a 2,4Ghz meg 5Ghz, meg van USB csatlakozója.

(#7368) Beri válasza Tompie (#7367) üzenetére


Beri
addikt

Ha a wifire gondolsz, akkor kb. ugyanott vannak ezek szerint: 610N 320N, sőt, a 320 még egy kicsit jobban is teljesített, ha nem csak a max tempót nézzük.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7369) Beri válasza Tompie (#7367) üzenetére


Beri
addikt

Dupla lett valahogy...

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7370) bebike78


bebike78
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy routert,de nem igazán értek hozzá,hogy mit kell néznem mielőtt megvásárolom.Tudnátok segíteni? :B

(#7371) nVIPER


nVIPER
senior tag

Nos kértétek, hogy írjak egy kicsit részletesebben, ha megkapom a Netgear WNDR3700-as routert. Ma meg is érkezett. 2 év garancia van a termékre. A telepítés a korábbi routeremhez képest meglepett( bár a hozzá adott cd nekem nem sokat ért, mert nem támogatja a 64bitet). Az internetkapcsolatot gyönyörűen felismerte, majd letöltötte a frissítést, telepítette. Ez után megkérdezte, hogy Angol nyelvről szeretnék-e átváltani Magyarra, autómatikusan letöltöttek hozzá a megfelelő nyelvet. A konfiggal elment úgy fél órám, mire mindent beállította, de sehol nem történt fennakadás és hála az égnek nem is kell "fél órát" várni egy-egy beállítás lementésére. Annyit tartottam furcsának, hogy a nálam megszokott 192.x.x.x -es IP helyett ő a 10.x.x.x -es IP tartományt részesítette előnyben. Ezt át is állítottam (még ekkor is figyelmeztet, hogy a beállítás lemetése után ipconfig/ release =renew parancsot mindenképpen csináljam meg). A wirelessel kapcsolatban egyenlőre annyit, hogy:
2 falat és 20 métert simán átvisz lakáson belül 5Ghz-s sávon és 5 csíkból mind az 5 megvan. Mind a 2.4-es és 5.0-ás sávot külön lehet konfigolni( titkosítás, teljesítmény, jelszó, csatorna, stb). Van vendég hálózat támogatás is, ez is működik. Az USB támogatást is kipróbáltam, 2 különböző pendriveot (Flash voyager 32GB, Sandisk U3 32GB) Hibátlanul viszi át az adatokat. Külső merevlemeznél sem volt probléma, ezt viszont kölcsön kellett kérnem, de a benne lévő 80gigás HDD-t szépen elkezelte. A Médiaszervert is sikerült kipróbálni, a telefonom támogatja, sajnos tv-vel nem tudom megnézni. Ezzel nem volt gondom, bár a teló nem egy nagy sávszélfaló eszköz. A tartalomszűrés és egyéb korlátozások szépen mennek, de én nem nagyon használom, ki is kapcsoltam, csak a próba kedvéért megnéztem. Lan beállításoknál van MAC cím alapján történő címfoglalás, ez nagyon hasznos volt nekem az előző routernél is. Portokat szépen nyit, az UPnP végre használható nem úgy, mint a a WNR3500-nál. QoS-nek itt már szerintem lesz haszna, főleg, hogy elég durva proci dolgozik a gépben(680Mhz). A forgalommérő szerintem nem mér pontosan. Nagy vonalakban ennyit. Ha kérdésetek van tegyétek fel nyugodtan.

(#7372) Beri válasza bebike78 (#7370) üzenetére


Beri
addikt

Mennyit szánsz rá? Wifire szükség van? Mekkora sávszélt osztana? Van esély nagyobb sávszélességre?

VSAMSUNG: Torrent kliense jó valamire?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7373) nVIPER válasza Beri (#7372) üzenetére


nVIPER
senior tag

Nekem a torrent nagyon durván megy, 60-as upc van, 7,5 megát viszi is. Most egy 64gigás filmpakkot töltök le, mindjárt meg is van. Eddig semmi fagyás, semmi akadozás, fixen megy minden, mellette még skypeozok is, folyamatosan kérdezgetem a partnert, hogy akad a hangom vagy valami torzítás. Eddig minden hibátlan. Ma megkínzom rendesen.

(#7374) #95590400 válasza Beri (#7372) üzenetére


#95590400
törölt tag

szerintem nincs gyári kliense...

(#7375) Beri válasza nVIPER (#7373) üzenetére


Beri
addikt

Saját vinyójára 7.5MBps? Seed mennyire megy?

avman: Kell hogy legyen, legalábbis Cyrin emlegetett olyasmit.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7376) nVIPER válasza Beri (#7375) üzenetére


nVIPER
senior tag

Ja 7568kb/s amit bír ez a szar upc van amikor kicsit többet is éjszaka,. Felfelé is viszi a maxot, ha egyáltalán töltik a cuccot tőlem. Eddig még mindig megy. Jó persze a 7500k se 7,5mega , csak én szoktam mindig durván számolni, úgy sacperkb.

[ Szerkesztve ]

(#7377) #98593280 válasza Beri (#7338) üzenetére


#98593280
törölt tag

"csak akkor kell kliensként működő eszköz, ha wifivel akarsz kapcsolódni valamilyen hálózatra"

Köszi! MOst hogy megvettem és ma belőttem, rájöttem a leírásából.
A gond csak ott van, hogy a 2500 FT-os USB-s Wireless adapter 2 falon keresztül már csak 1 egységgel látja a Tp-Link routert, néha még azzal sem és nem csatlakozik, vagy ha igen, akkor leszakad. Szerintetek? Van vmi 2700-FT-os antennás Wireless adapter az ipon-nál, az jobb lenne? Vagy erősebb WIFI router kellett volna? Ötlet? Holnap megyek du. ipon-hoz, ha tudnátok segíteni esetleg cserélnék még vmi eszközt, de túl drágát nem akarok, a TP-LInk 6eFT volt, ez az adapter meg 2,5k. [link] [link]

Vagy ha megvenném hozzá ezt a jelerősítőt, az segíthet? [link]

(#7378) nVIPER válasza #98593280 (#7377) üzenetére


nVIPER
senior tag

Ha jó vétel esetén nem szakad a kapcsolat akkor mindeképpen érdemes megpróbálnod egy erősebb antennával.

(#7379) Cyrin válasza Beri (#7375) üzenetére


Cyrin
addikt

Én nem emlegettem ilyesmit, ha lenne se használnám, arra ott a Synology DS409 :D

VSAMSUNG: Gratu a géphez...Egyébként a forgalommérőt, ami mások szerint sem volt pontos, az új firmware elvileg javítja, de én nem használom...

[ Szerkesztve ]

(#7380) #98593280 válasza nVIPER (#7378) üzenetére


#98593280
törölt tag

Azt honnan tudom h jó -e a vétel?:) Nem jó, alíg bírok néha csatizni, ha meg összejön 5 perc és szakad.

(#7381) nVIPER válasza #98593280 (#7380) üzenetére


nVIPER
senior tag

ha közvetlenül a router mellett van a gép akkor is nehéz a csatlakozás?

(#7382) nVIPER válasza Cyrin (#7379) üzenetére


nVIPER
senior tag

Köszi. Amúgy tényleg fasza a gép, neked is gondolom jól megy. A forgalommérőt kilövöm én is, teljesen felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#7383) #98593280 válasza nVIPER (#7381) üzenetére


#98593280
törölt tag

Hát ezt őszintén szólva nem próbáltam. Lehetséges h már tőle 1 méterre sem működne? Ezt azért kétlem. Vagy van ilyen?

(#7384) nVIPER válasza #98593280 (#7383) üzenetére


nVIPER
senior tag

Persze, ha szar a router akkor miért ne lehetne?

(#7385) #98593280 válasza nVIPER (#7384) üzenetére


#98593280
törölt tag

UTP-ről megy jól, vagy attól a WIFI még lehet vacak?

(#7386) Beri válasza Cyrin (#7379) üzenetére


Beri
addikt

Akkor én emlékszem rosszul... A középtávú memóriám is törlődik így vizsgaidőszakban :D

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7387) akom válasza nVIPER (#7371) üzenetére


akom
senior tag

Az érdekelne hogy mekkora sebességgel tudsz másolni az usb re kötött eszközről ?

(#7388) Cyrin válasza Beri (#7386) üzenetére


Cyrin
addikt

Egyébként nyilván a Netgear-nek nem érdeke, hogy kvázi NAS-t csináljon a routereiből, amikor ott van neki a ReadyNAS családja, ellentétben pl. az Asus-szal...
Ugyanez a D-link is pl.

Azért remélem a TP-link még megvan a memóriádban, legalábbis ha sűrűn emlegeted, tuti megmarad :D

(#7389) Beri válasza Cyrin (#7388) üzenetére


Beri
addikt

Az a trükköm, hogy minden hozzászólásba beírom, hogy tplink (látod, most is :D ) és akkor mindig szem előtt van :))

ShellKretor: Segíthet a nagyobb antenna, de lehet, hogy csak channel-t kéne váltanod. Nincs kéznél egy noti, vagy telefon, vagy bármi más wifivel, amivel megpróbálnál csatlakozni? Még mielőtt vásárlásba kezdenél...

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7390) Cyrin válasza Beri (#7389) üzenetére


Cyrin
addikt

Nálad már csak egy embernek rövidebb itt a memóriája, ő aztán tényleg minden hozzászólásába beírja hogy Asus N16, ráadásul a szeme is rossz lehet, mert pirossal szokta beírni, hogy mégjobban lássa...:)

(#7391) #95590400 válasza Cyrin (#7390) üzenetére


#95590400
törölt tag

nem tom kire célzol, de egy "link" alak lehet... :DDD

(#7392) #98593280 válasza Beri (#7389) üzenetére


#98593280
törölt tag

Mi az a channel váltás? Bocs, de ezt nem tom.

(#7393) #89874944


#89874944
törölt tag

Hello. wifi router kene ami birja a digis netet(50/50 mbit). 20nal tobbet nem szivesen koltenek ra, ha van ennyiert.

(#7394) nVIPER válasza akom (#7387) üzenetére


nVIPER
senior tag

Nekem 25mega volt, annyit is bír az pendrive.

(#7395) nVIPER válasza #98593280 (#7385) üzenetére


nVIPER
senior tag

Persze.

(#7396) kali válasza #89874944 (#7393) üzenetére


kali
legenda

például; tp-link tl-wr1043nd

(#7397) ecaddict válasza Cyrin (#7388) üzenetére


ecaddict
senior tag

Az Asus-nak van saját NAS-a, pl. D200 (korábban is volt, de azt inkább hagyjuk), de NAS-t kvázi bárki összedobhat (alacsony fogyasztásu pc elemekből) aki ehhez kedvet érez (aki nem az lehet egy Synology-re szavaz).

WiFis routert már egy kicsit nehezebb...

Per pill. nekem pl. sem az Asus sem más gyártó NAS cucca nem érdekes az okok itt kifejtve. Azaz lehet a router kicsit okosításának is értelme. Egyébként néhány router gyári SW-e is elég jó már ehhez.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#7398) bebike78 válasza Beri (#7372) üzenetére


bebike78
csendes tag

Szia!

Minnél kevesebbet::)Igen szükség van Wifi-re is.Torrentezni is szoktam.5/0,5Mbit/s Upc netem va,de szeretnék majd gyorsabb netet..2gépet szeretnék használni vele.Tudnál ajánlani vmit? :B

(#7399) tzetko


tzetko
csendes tag

Sziasztok!

Kérdezni szeretnék.
Kinek mi a véleménye a Belkin routerről tipus: F5D8236-4 N Wireless Router, Firmware Version 2.00.04
Kb. 4 hónapja vettem, nem tudom mi lehet a baj esetleg beállítás, nem tudom.
A problémám az, hogy a wireless csak abban a szobában tuti ahol van maga a router, a többi helységben pl. az emeleten már 3 egység mellett nem tölt rendesen (akadozik, újra csatlakozik stb.)
Beállítási probléma, vagy KUKA a megoldás.

Tibor

(#7400) #95590400 válasza tzetko (#7399) üzenetére


#95590400
törölt tag

belkin, ergo jobb kézzel a bal váll felett, vissza se nézve :DDD
tágabb családban, ismerősnél volt pár, csak rossz tapasztalat volt vele.
bár azért a fogadó oldalon (gondolom noti) is érdemes keresgélni új drivert, kipróbálni egy usb-s, vagy picimacis kártyát, állítgatni g/n mód között.
routeren pl. csatornát, mixed mode-ot, 20/40mhz-es sávot.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.