Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68921) kaciokos válasza Gubek-Einste (#68909) üzenetére


kaciokos
őstag

Köszi a választ.

Családi ház, tégla falak, a probléma az elrendezéssel, hogy a routert csak egy helyre tudom tenni, és a hálószoba felé egy hosszú falat nagyon lapos szögben kell átvinnie, ami a TP-LINK WDR3600-nak elég gyenge jelerősséggel sikerül, ezért lenne jó ennél nagyobb hatótávolság. A többi helyiségben viszonylag kicsi az árnyékolás.

Kábelen egy Synology NAS, egy PC és egy noname Androidos médialejátszó lóg rajta, WiFi-n két telefon (iPhone és Samsung S7), két tablet (iPad és Huawei) és egy Lenovo laptop, amit a párom munkára használ napi 8 órában.

A 30k körüli ár nekem teljesen OK, de ha magasabb összegért nagyobb hatótávot kapok, azt is megfontolom.

Az egyéb igényeket már leírtam: nagyjából hajtson ki 1Gb-es Digi netet (a "nagyjából" azt jelenti, hogy ha 500 Mb lesz belőle, az se baj, de ne 200 Mb), legyenek Gb-es LAN portjai, legyen rajta USB külső HDD rádugásához, és tudjon vendég WiFi-t.

Egyéb extra szolgáltatások nemigen hatnak meg, a hatóttáv és a stabil működés sokkal fontosabb. Ha muszáj, custom FW-t is használok, mint most is, de ha lehet, elkerülném.

Nézegettem, amiket írtál, de lenne pár kérdésem:
1. Asus vonalon az AC86U és az AC87U valóban nagyobb hatótávval rendelkezik, mint az AC66U B1 vagy az AC68U? (forrás)
2. Az AC87U-nál nem baj, hogy viszonylag régi modell?
3. Egy tesztben dícsérik a TP-Link C1900 hatótávját, ez valóban így van? Ja, és jól értem, hogy a C1900 az nálunk a C9 AC1900, vagy valamit összekeverek?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.