Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54987) GoHawks


GoHawks
újonc

Sziasztok!

Ahogy láttam többnyire ugyanazokat a routereket ajánljátok.
Azok közül nálam ők jöhetnének szóba ár alapján leginkább:
TP-LINK Archer C5
(ő nem volt kimondottan ajánlott, de még ő is versenyző: Asus RT-AC1200G Plus AC)

ASUS RT-AC58U
TP-LINK Archer C7 AC1750

Előbbi kettőt picit jobban preferálom az ár miatt (~20K vs ~30K) :D

Jelenleg nagyon minimális a használat: LAN zéró, WiFi: 2 mobil (a/b/g/n), 1-2 laptop, esetlegesen egy tablet (b/g/n)
DIGI 100 pro (100/100 - 50/25 gtd) csomag :(
Szóval jelenleg egyik routert sem maxolnám ki, de ha a DIGI is úgy akarja, akkor fél éven belül növekedhetnek az elvárások a router felé (sebességben is, meg eszközökben is - NASon gondolkodom, Raspberrys otthonokosításon, TV, stb)

Viszont ami fontos lenne az a stabilitás és jeltovábbítási képesség. Panelről van szó, 15 wifi-t lát jelenleg a laptopom, és beton falak vannak. Nem nagy a távolság, a router tervezett helyétől a legtávolabbi pont szerintem nem lenne több 15 méternél, viszont jelenleg a nagyszobában van a router, és a hálóban (nagyszobának nincs ajtaja, egyenes folyosó vezet a hálóhoz, azon van ajtó :D ) már szakadozik és nagyon gyenge a jel (Cisco-Linksys E900 a mostani eszköz). Tudom, hogy csodát nem lehet várni azért ilyenkor, de ha a működési és jel stabilitás, aránylag jó hatótáv az elsődleges, akkor melyiket ajánlanátok?
Ilyen helyzetben érdemes a drágábbakon gondolkodni, vagy nem használnám ki, és jobb valamelyik olcsóbb?
Nincs személyes preferenciám ASUS vs TP-LINK vitában, szóval ha azt mondjátok az egyikből a legjobb az xxxxx-xx modell, akkor elhiszem :)

Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.