Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49701) Multibit válasza junior11 (#49700) üzenetére


Multibit
veterán

Nincs ilyen routerem, tehát szerintem:
128 MB RAM
5 dBi-s antennák

[ Szerkesztve ]

(#49702) Jim74 válasza Multibit (#49701) üzenetére


Jim74
nagyúr

Német oldalon is ez az infó van.

Mindegy, most már megvettem, remélem jó döntés volt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49703) Sanyicucu


Sanyicucu
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!A fifa 16-hoz szeretnék nyitni a routeren egy portot de nem igazán tudom,hogy mit kell csinálni.Idáig eljutottam de most mit hova kell beírni?[link]

(#49704) B-L-A-C-K válasza Multibit (#49701) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én is így tudom 5dBi. Viszont ha mondok valami programot amivel meglehet nézni, megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#49705) junior11 válasza B-L-A-C-K (#49704) üzenetére


junior11
veterán

Amúgy szerintem is 5dBi és 128MB memória.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#49706) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#49704) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

*mondtok

(#49707) MtHq


MtHq
tag

Sziasztok..

Digi 1000 csomaghoz valaki használ EdgeRouter Lite routert? Mikrotik 850Gx2 kevés volt hozzá, most egy P4 3.2 Ghz PC viszi RouterOS-el ~800 mbps. Kellene valami kevesebbet fogyasztó, de jó router, ami nem ilyen home szintet üt meg mint a Tp-link vagy az Asus.. Wifi nem kell, csak kábel és 1 lan/wan elég, mivel rögtön utána gigabites switch van, amin van egy AP is.

(#49708) junior11


junior11
veterán

Amúgy találtam egy részletes tesztet az Asus RT-AC1200G+ masináról:[link]

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#49709) B-L-A-C-K válasza junior11 (#49708) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem olvastam végig, majd este, de látom 5/5-ös értékelést kapott. :)

(#49710) Jim74


Jim74
nagyúr

Érdemes az új router IP címét átírni valami egyedire? Pl. 192.168.9.0 ?

(#49711) Gubek-Einste válasza Sanyicucu (#49703) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ide való kérdés, menj át a Telekom topikba ez ügyben.

#49710) Jim74
Nem, belsőleg teljesen mindegy melyik alhálózat van használva, külsőleg pedig úgy sem látszik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49712) Jim74 válasza Gubek-Einste (#49711) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
Akkor akár átírhatom arra is, ami a TP-Link gyárilag és akkor a beállított IP címekkel nem lesz gondom?

(#49713) Gubek-Einste válasza Jim74 (#49712) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg nem de a router-ben érdemes MAC cím alapján lefix-álni a használt IP címeket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49714) KisTücsök


KisTücsök
addikt

D-link Dir-840-ről vélemények? Dual band, ha jól látom. Azt nem találom, hogy mimo-s e.

Viszont feltűnően olcsó, az új ára is csak 12k kb.

Vagy várok az általatok felsoroltakra, hogy hátha majd valamelyik felbukkan használtan.

(#49715) Gubek-Einste válasza KisTücsök (#49714) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pár napja pont ennek a lecserélése ügyében volt itt kovimester fórumtárs.
Mivel N600-as így mindkét sávon 2x2:2 MIMO képességgel rendelkezik.
Inkább a korábban ajánlott eszközökben gondolkodjál de ha találsz valamit akkor nyugodtan gyere vissza rákérdezni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49716) KisTücsök válasza Gubek-Einste (#49715) üzenetére


KisTücsök
addikt

:R :R

Akkor nézelődök még.

(#49717) Jim74 válasza Gubek-Einste (#49713) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

(#49718) Jim74 válasza Multibit (#49696) üzenetére


Jim74
nagyúr

Megtörtént az üzembe helyezés. Tapasztalatok:
- a felhasználói felület szokatlan a TP-Link után, de megkockáztatom, hogy talán jobb, de ez ízlések és pofonok. Nekem jobban tetszik, de ez lehet akár az újdonság varázsa is.
Mindent csak egyszer mértem, mert sajnos csak ennyire volt időm. Lenovo P70 telefonnal, 2.4 GHz-es hálózaton.

- A router közvetlen közelében nem tapasztaltam a wifi sebességben jelentős eltérést, sőt talán a TP-Link gyorsabb volt. De itt ilyen eltérésekre kell gondolni, hogy 48 Mbps vs. 53 Mbps. Számomra ez mérési hiba kategória.

- A NAS-ról LAN-on keresztüli file-művelet mintha gyorsabb lenne az ASUS-nál. Itt megkockáztatok akár 25% különbséget is.

- És most jön a meglepetés. A legkritikusabb helyre voltam kíváncsi igazából: a garázs. A routertől a legmesszebb lévő helység. 2 ytong és egy gipszkarton fal, szekrények, polcok telepakolva a jel útjában, mindez kb. 15 méter légvonalban. Itt néha azért voltak problémáim a jellel korábban.
TP-Link WDR3600 mérés:

ASUS AC1200G+ mérés

Nem hittem a szememnek.... :Y Érdemes figyelni a wifi jelszintet elvileg mutató kis ikont. Az ASUS-nál kisebb jelszintet mutat, mégis klasszisokkal gyorsabb volt a sebesség.

Ettől függetlenül ebből ne vonjon le senki messzemenő követeztetéseket, mert ez azért nem egy részletes teszt, de engem meggyőzött eddig a készülék. :C

[ Szerkesztve ]

(#49719) B-L-A-C-K válasza Jim74 (#49718) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez gyors vásárlás volt, grat hozzá, látom nálad is akkor nagy az elégedettség...;) Nyitottam neki topikot, oda is berakhatod nőjön a táborunk...:)

(#49720) Jim74 válasza B-L-A-C-K (#49719) üzenetére


Jim74
nagyúr

Megmondom őszintén, amit linkeltél nagyban befolyásolta a döntésemet ;)

(#49721) MtHq válasza MtHq (#49707) üzenetére


MtHq
tag

Erre esetleg valaki?

(#49722) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Még egy gondolat az ASUS AC1200G+-hoz: felhasználói felület klasszisokkal felhasználóbarátabb és informatívabb, mint a TP-Link WDR3600-é volt.

Nálam elnyerte a "Best Buy" díjat :C

(#49723) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Bocs ha rossz helyre írtam volna!
Van 1 TP Link TL WR841 ND routerem, és az lenne a kérdésem, hogy ennek a routernek a hatótávolságát mivel lehetne jelentősen megnövelni?
Olyan érdekel ami mostanában a legjobban bevált, és nem túl drága.
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#49724) Gubek-Einste válasza makoss (#49723) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábelen után kötsz még egyet vagy többet attól függően, hogy mekkora területet kell lefedni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49725) makoss válasza Gubek-Einste (#49724) üzenetére


makoss
addikt

Kábeles nem jó nekem, valami vezeték nélküli volna jó, van ilyen?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#49726) Lovro Joe


Lovro Joe
tag

Sziasztok!

Rendeltem 1 diginet 1000 csomagot.
Szeretném kihasználni valami nem túl drága (max 25-30e ft) routerrel de abszolút nem értek hozzá.
Ahogy vissza olvasgattam láttam , hogy leirkálja mindenki hogy mire szeretné használni.
2db mobil (LG g2 , LG g4)
1 laptop
1 asztali pc (torrent)

A router a nappaliban van , viszont a kertben már nem igazán fogom a jelet.
Régi építésű kettő 30as téglafalon kéne átjutnia hogy elérje a kertet olyan 10m után.
ilyen paraméterek mellet ebben az árban kapok valamit ami ezt a problémát is megoldja?

Jelenlegi router: Asus rt-g32

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.

(#49727) Neil Watts válasza Lovro Joe (#49726) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Azért a Digi 1000-es csomagjához kell vas rendesen.

Mivel mindkét mobil tud AC-t, így megérné abban gondolkozni szvsz.A TP-Link Archer C8-at (32-ért már van) mondanám első körben. Ugyan nincs személyes tapasztalatom az eszközzel, ám anno egy 1043NDv1 több évig tökéletesen ment nálam, ez pedig hardverben összehasonlíthatatlan azzal.

Üdv. core2

(#49728) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Sziasztok!

Két típus közül melyik legyen:
ASUS RT-N18U vagy TP-Link WR1043NDv3?

ASUS van most is (RT-N14U), de naponta 1x lefagy, és alig lehet visszaindítani (se kép se hang, ki-be kapcsolgatásra egyszer csak feléled).

Köszi,

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#49729) Gubek-Einste válasza makoss (#49725) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azt repeater-nek hívják.
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél. Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1, TP-Link 743ND) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá. Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.

#49726 Lovro Joe
Garancia nincsen, hogy a kertben is lesz lefedettség mivel minden környezet más és más, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy meddig és milyen sebesség lesz elérhető.
Ajánlott eszközök 30k-ig:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
Dual band wifi-vel: Asus N56U/AC55U/AC1200G+, TP-Link 3600/4300/Archer C5/C7

#49728 Zolee_70
Az Asus hardveresen erősebb és gyári firmware-ben is jobb mint a TP-Link, az az árban jobb az Asus-nál.
Ha most Asus van akkor a következő is az legyen mivel már megszoktad az Asus "érzést".

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49730) Lovro Joe


Lovro Joe
tag

Köszi a válaszokat!

Mi az ac?

Illetve miért fontos hogy dual vagy nem dual band-es? :D

(#49731) Gubek-Einste válasza Lovro Joe (#49730) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC a legújabb wifi szabvány
Dual band eszköz egyszerre képes használni a 2,4 és 5 GHz-s sávot. Akkor éri meg ilyen eszköznek a használata ha van ezt támogató kliens eszköz/adapter és/vagy zsúfolt a 2,4 GHz-es sáv (jellemzően panelos/tárasa házi környezet).
Lényegesen kevesebb hálózat zavar be 5 GHz-n mint 2,4-n, ennek az egyik oka, hogy érzékenyebb a távolságra/zavaró tényezőkre ami miatt kisebb az által lefedett terület nagysága de cserében nagyobb sebességre képes, a másik az, hogy több csatorna használható mint a 2,4 GHz-s sávon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49732) Zolee_70 válasza Gubek-Einste (#49729) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Köszönöm. Meg is rendeltem az ASUS-t...

[ Szerkesztve ]

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#49733) Jim74 válasza Lovro Joe (#49726) üzenetére


Jim74
nagyúr

A 25-30k-s sávban nagyon ajánlom az ASUS AC1200G Plus routert.

(#49734) B-L-A-C-K válasza Jim74 (#49733) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ahogy megvettem 22,5-ért egyből a legolcsóbb helyen is 25 lett (több helyen volt 23 alatt)... ;]

(#49735) btz


btz
addikt

Üdv! Egy 120 megabites optikai nethez, melyik a legajánlottabb, és egyben legolcsóbb router/vevő kombó, amivel wifin át lehet tolni a 120 mbitet, mondjuk még 30-40 méterről is? Előre is köszi!

ⓑⓣⓩ

(#49736) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok! Egyelőre még nem biztos, hogy egyáltalán jó topicban járok... Szóval adott egy t-home adsl, speedport routerrel a nappaliban. A feladat, hogy legyen net a tetőtérben. Vezeték megoldható, 20 m kábellel. A kérdés az, hogy ha a speedport routerből felviszek egy vezetéket a tetőtérbe, mit kell tennem a végére, hogy fenn legyen vezetékes hálózat is és wifi is? Egy másik wifi routert? Nézegettem powerline megoldásokat is, azok mennyire működnek? A tetőtérnek külön kismegszakítója van.

(#49737) Gézengúz válasza Khelben (#49736) üzenetére


Gézengúz
addikt

[link]

A Speedport ip-je gyáris esetben 192.168.1.254, a másodlagos eszközt állítsd 192.168.1.253-ra és kapcsold ki rajta a DHCP-t! Kábel LAN-ból LAN-ba!

[ Szerkesztve ]

(#49738) Lovro Joe


Lovro Joe
tag

Mindenkinek köszönöm a válaszokat.

Asusnál teszem le a voksom mégpedig az 1200+ mellet!

Üdv.

(#49739) Gubek-Einste válasza btz (#49735) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ekkora távolságra semmilyen biztosat nem lehet mondani, erősen valószínű, hogy kapcsolat sem lesz a két helyszín között egyetlen router-rel.
Milyen a környezet (kültér/beltér, falak száma/anyaga, szomszédok)?
A 120 Mbps teljes átvitele jellemzően inkább csak 5 GHz-n szokott összejönni, 2,4-en inkább a 80-100 Mbps ami át tud menni a körülményektől függően.

Ajánlott router-ek 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U/AC1200G+, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Adapterek:
Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

Ajánlottak:
USB-sből TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14.
PCI-E csatlakozóval pedig TP-Link TL-WN881ND, Asus PCE-N15
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.

Dual band képességgel:
USB-sekből Asus USB-N53/N66/AC53/AC55/AC56, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-N53/AC56U/AC66/AC68, TP-Link TL-WDN3800/4800/Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabitó kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

#49736 Khelben
A legegyszerűbb egy sima wifi router AP/Switch módba téve.

Jó lenne tudni 1-2 dolgot:
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene a router?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49740) Jim74 válasza B-L-A-C-K (#49734) üzenetére


Jim74
nagyúr

Neidegesíccsééééé :P

Komolyra fordítva a szót... Minden forintját megérte szerintem még 2-ért is.

[ Szerkesztve ]

(#49741) Khelben válasza Gubek-Einste (#49739) üzenetére


Khelben
nagyúr

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
A tetőteret fedje le, 2 ~15 nm-es szoba, 10-es gipszkartonfallal elválasztva.
Milyen net sebesség mellé kellene a router?
20mbites
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
1 asztali, 2-4 wifi (telefonok, notebook)
Mennyi lenne a beszerzésre?
Minél olcsóbb, 10k alatt
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
A lehető legegyszerűbb is jó.

(#49742) Gézengúz válasza Khelben (#49741) üzenetére


Gézengúz
addikt

TP-LINK 841N a Te routered.

(#49743) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Van egy N18U routerem, kellene hozzá egy range extender, melyik típust érdemes venni az ASUS kínálatából?

:R

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#49744) Gubek-Einste válasza Khelben (#49741) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég lesz ide az alapként ajánlott TP-Link 841ND vagy Asus N12 D1 is.
Az Asus-ban van dedikált AP mód így nem kell a korábban linkelt beállítást megcsinálni vele.

#49743 Cold5
Legjobb talán az N12 D1 router lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49745) Cold5 válasza Gubek-Einste (#49744) üzenetére


Cold5
senior tag

:R

Gondolom, vezetéken kellene összekötnöm a routerrel? Esetleg megoldható vagy "ajánlott" vezeték nélkül?!

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#49746) Gubek-Einste válasza Cold5 (#49745) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mind a két módon megoldható az összeköttetés kiépítése, a vezetékes ajánlottabb.
Ha vezetékkel kötöd össze a két eszközt akkor AP módot kell beállítani, ha vezeték nélkül akkor pedig jelismétlőt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49747) Cold5 válasza Gubek-Einste (#49746) üzenetére


Cold5
senior tag

:R

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#49748) bozsozso


bozsozso
őstag

Sokáig húztam a választást, de mai napon beneveztem én is egy asus ac1200+-ra. Ha lesz időm ma be is üzemelem. Mint itt többen én is tp-link 3600-ról váltok panelban.

(#49749) makoss válasza Gubek-Einste (#49729) üzenetére


makoss
addikt

Akkor elég egy ugyanilyen mint a mostani vagy kicsit gyengébb de kábellel toldjam ki?
Amit te mondtál még az ez nem? [link]
Mondjuk a cégnél is úgy van, hogy helyenként felszerelt 6 antennás router van plafonra szerelve, ha meg az épület sarkában van valami irányított lapos valami van rákötve 1 irányba fordítva.

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#49750) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ac51-es asus router jelent valami előrelépést wrn841-hez? Elsősorban az openvpn miatt kellene, de nem akarok visszafelé haladni sem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.