Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49851) junior11 válasza Gubek-Einste (#49850) üzenetére


junior11
veterán

Köszi szépen. Szóval noti esetén várható lényeges javulás, ez jó. Viszont ami telefont illeti, 5Ghz AC esetében már a Z2 jóval gyorsabb lehet (ez esetben az AC1200G+ jöhet szóba a háromból) vagy ott sem remekel? Mi a véleményed?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#49852) spider80 válasza junior11 (#49851) üzenetére


spider80
őstag

Nem tudom Z2-ben pontosan milyen wifi van,de nekem S6-on a upc240-es net 2,4 ghz-en upc routerével 60 mbit volt, az új Asus AC55u-val 2,4ghzen 90mbit, 5Ghzen pedig simán hozza a maxot,általában 247mbitet mérek vele. Ezek az adatok a routertől 3 méteres távolságban értendők 1 szobán belül.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#49853) bmichel válasza Gubek-Einste (#49850) üzenetére


bmichel
csendes tag

- A netsebesség: 1,0 Gbps
- Kliens eszköz vagy adapter alatt értendő a Chromecast2 is? mert egyedül ezt használnám.
max. 40 ezerből kijönne egy ilyen router? Persze jobb lenne, ha egy ilyen árszintűt olcsóbban használtan meg tudnék venni.
- egyéb igény: ha netán később vennénk egy laptopot is, akkor az is használhatná a routert.

(#49854) Gubek-Einste válasza junior11 (#49851) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lenne tudni, hogy milyen adapter van a telefonban mert akkor többet lehet mondani.

#49853 bmichel
Kliens eszköz ami majd a router-re csatlakozva elérni a netet és a belső hálózaton lévő erőforrásokat, akár vezetéken, akár vezeték nélkül (tévé, számítógép, laptop, telefon, tablet, minden ami a netet használná).

40k-ból a következő router-ek jöhetnek szóba:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 - panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális
Dual band wifivel: Asus N56U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC1200G+, TP-Link 3600/4300/Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49855) junior11 válasza Gubek-Einste (#49854) üzenetére


junior11
veterán

Hát nem nagyon találtam róla infót, pedig néztem aida64-gyel is... Esetleg hogy tudnám még kideríteni?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#49856) Gubek-Einste válasza junior11 (#49855) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rá kellene keresni valamilyen hardver adatbázisos oldalon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49857) spider80 válasza Gubek-Einste (#49856) üzenetére


spider80
őstag

wifi b/g/n/ac dual band. ennyit írnak a legtöbb oldalon róla.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#49858) Gubek-Einste válasza spider80 (#49857) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennyit már eddig is tudtunk, a kérdés a MIMO képessége.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49859) bmichel válasza Gubek-Einste (#49854) üzenetére


bmichel
csendes tag

köszönöm a profi tájékoztatást.
Ezek szerint ekkora a szórás árban? 14,0 ezertől 40,0 ezerig.
Családi házban ezek szerint a 2 db 30 -as és egy 10-es téglafalon is jól átmegy a jel az olcsóbb Asus-al sőt még a TP linkkel is?
Mi az előnye, ha költenék egy drágább egy ASUS 56U-ra?? Jobb a kép/hang minőség vagy gyorsabb átvitel? Több eszköz csatlakoztatható a jövőben?

(#49860) Gubek-Einste válasza bmichel (#49859) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Előre nem lehet megmondani, hogy meddig és milyen sebesség lesz elérhető, ez csak a helyszíni teszt során fog kiderülni.
A drágább eszközök erősebb hardverrel/gyorsabb wifi-vel rendelkeznek de, hogy ez mennyire használható ki az a használati módtól és a kliens eszközök képességeitől függ.
Alapvetően nem csatlakozott eszközök száma, hanem inkább az azok okozta terhelés az amit számít, a drágább/erősebb eszközök ezt jobba bírják.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49861) spider80 válasza Gubek-Einste (#49858) üzenetére


spider80
őstag

Tudom,de azt nem nagyon szokták megadni a telóknál.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#49862) bmichel válasza Gubek-Einste (#49860) üzenetére


bmichel
csendes tag

Köszönöm.
A Chromecast2 mini PC minőségéről mi a véleményed, ami a router egyik eszköze lenne az asztali PC mellett?

(#49863) Jim74 válasza Intruder2k5 (#49840) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Találtam egy switchet, ami esetleg elbírná a padláson a kiképzést: [link]

Mi a véleményed, véleményetek?

(#49864) haddent válasza kali (#49786) üzenetére


haddent
addikt

szia
kifejtenéd mire gondolsz? Konkrétan annyira van szükségem, hogy van egy DHCP szerver ami mindkét irányban átviszi a NAT -ot 1 Gigabitet (kis csomagoknál is) betonbiztosan. Nem kell se tűzfal semmilyen védelem sem szabály, sem okosság, semmi.

Vagy Archer C5 megveszek, bedugom, és kész, gyári fw több, mint tökéletes.
..vagy elkezdek építgetni magamnak. Ubiquiti Edgerouter Lite + valami AC AP + gigabit switch. Nekem szimpi ez a megközelítés, csak az Archer C5 kb. 25 ezer, míg ez a kombó szolidan számolva is 60 :DDD És elvileg a C5 tudja a gigabit nat -ot, mert ahogy írtad is, harderes nat van

(#49865) MaCS_70 válasza Jim74 (#49863) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, ha rá merték írni a 65 C-t, akkor az már biztató. Egyébként ténylegesen mennyire lehet meleg a padláson, miből van a héjalás, szigetelés, fekvés?

Amúgy meg: Becsült szállítási költség (bruttó):4 672,00 Ft :Y :Y

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49866) cvn69


cvn69
tag

Üdvözletem!

Néhány napja egy ASUS RT-AC1200G+ routert. tualjdonlok. Az eddigi tapasztalataim, sajnos, nem teljesen felelnek meg az elvártaknak. Eddig a Digi saját, ZTE H298N routerét használtam, de arra gondoltam, talán egy új, modernebb, és főként külső antennákkal ellátott készüléktől többet várhatok WiFi fronton. Azonban eddig csalódnom kellett. Sem sebességben, sem térerőben nem jobb az ASUS, mint a ZTE, sőt, néhol még ez utóbbi ad erősebb jelet. Sajnos, az ASUS-ban nincs, vagy csak nem találtam, a sugárzás erősségének állítási lehetőséget, ami viszont a ZTE-ben megvan.
Így jelenleg csak az 5GHz és a plusz 1 LAN port, amivel több az ASUS, mint a ZTE.

Ha esetleg, valakinek lenne ötlete, hogy miként növelhető a 2,4GHz-es jel erőssége, azt megköszönném, mivel ha jól érzékeltem, az ASUS-nak nem cserélhetően az antennái.
Vagy nyugodjak bele, hogy más router sem adna erősebb jelet? Csak akkor minek a 4! külső antenna, amitől csak nagyobb helyigényű és sérülékenyebb lesz a router, ha a hatótáv nem nő tőle? :F

Remélem, bár jó sok hülyeséget kérdeztem, de azért valaki megtisztel a válasszal. :)

Előre is köszönöm! :R

Ui.: Galaxy S5-tel, 500Mbites nettel mindkét router közvetlen közelről, 2,4GHz-en 37Mb körüli le-,feltöltést, az ASUS 5GHz-en pedig 205/70Mbitet tud, a Speedtest.net szerint. Ezek megfelelő értékek?

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#49867) kali válasza cvn69 (#49866) üzenetére


kali
legenda

szia,

maga az rt-ac1200g plus biztos, hogy jobb a szolgáltatós eszköznél minden tekintetben, de a wifi kapcsolat az ellenoldalak, környezeti tényezők és beállítások függvénye is, így nem elég csak simán a jobb router, illetve nem megfelelő beállításokkal akár rosszabb is lehet, mint bármilyen más típus, de ez nem is gyártó/típus függvénye, hanem általánosságban igaz.
a router témájában, vagy a router problémás topikban leírhatod a beállításokat és kaphatsz tippeket az ideális beállításokhoz.
az s5 2.4 GHz sávon csak 20 MHz képes, az maximum 75 Mbps kapcsolatot jelent, ami hasznos sebességben ~40 Mbps, így semmilyen más routerrel nem lesz gyorsabb a sebesség, mivel a mobiltelefon a szűk keresztmetszet. (s6, note 4 és felette már adott a 40 MHz, ezért azok gyorsabbak 2.4 GHz sávon is, illeve már 5 GHz sávon is 2*2:2 mimo képesek.)
5 GHz ac kapcsolaton 1*1:1, 433 Mbps kapcsolatra képes az s5, amely hasznos sebességben jó a bő 200 Mbps.

[ Szerkesztve ]

(#49868) Jim74 válasza MaCS_70 (#49865) üzenetére


Jim74
nagyúr

Van máshol is, csak ezt dobta a Google elsőnek.
Cserép és alatta fólia. Ennyi. Nem mértem hőfokot, nyári melegben 40-nél biztosan több. De lehet, hogy az emeleten a plafonra, sarokba felrakom a falra switchet és csak a kábelek mennének a padláson. Párát mennyire bírják a routerek?

(#49869) MaCS_70 válasza Jim74 (#49868) üzenetére


MaCS_70
félisten

A pára minden elektronikai eszköz fő ellensége. Általában lassan, de biztosan dolgozik, bár volt már telefonunk, ami egy tavaszi hajnalba halt bele.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49870) Mardel


Mardel
őstag

Sziasztok!

A napokban váltottam a Telekomos optikai netem 50/25-ről 120/50-re.

Eddig egy TP-Link WR1043ND v1 osztotta a netem.

De laptopon már csak 80/52 a netem a router melletti hálószobából.
LG G4-emen meg folyamatosan 38/52-t mér a speedtest (nem értem miért).

Szeretnék egy olyan routert ami lefed legalább 2-3 szobát úgy hogy stabilan átviszi a 120 Mbitet.

A keret rá max. 50e Ft.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#49871) kali válasza Mardel (#49870) üzenetére


kali
legenda

szia,

2.4 GHz n szabványos kapcsolat esetén jónak mondható a 80 Mbps hasznos/mérhető wifi átvitel, pláne a fallal akadályoztatás mellett.
azt kellene tudni, hogy a laptop milyen wifi modullal rendelkezik, mert ha nem legalább dual band n szabványos, hanem csak 2.4 GHz képes, akkor hiába veszel jobb routert, nem feltétlenül lesz gyorsabb a wifi átviteli sebesség.
a g4 esetén adott az 5 GHz n szabványos, de már az ac kapcsolat is, így megfelelő, nem csak 2.4 GHz képes routerrel jobb a helyzet.
arra senki sem fog garanciát vállalni még a legjobb wifi szórású router esetén sem, hogy biztosan lefedi az általad elvárt szobákat, sebesség tekintetében meg pláne nem, mert nem csak a router, hanem az ellenoldalak, beállítások és környezeti tényezők függvénye is, amik pedig nem ismertek.
írható sok router típus, hogy mik ajánlottak, de vedd majd figyelembe, hogy ahhoz a laptopodba is megfelelő wifi modul kell, illetve bekavarhatnak a befolyásoló környezeti tényezők - amik minden helyszínen eltérnek.
ezek közözött érdemes nézelődni; archer c5 és felette, rt-ac55u és felette, illetve rt-ac1200g plus.

[ Szerkesztve ]

(#49872) jerry311 válasza bmichel (#49862) üzenetére


jerry311
nagyúr

Chromecast 2 jó dolog lehet, attól függ mit akarsz vele elérni.

(#49873) jerry311 válasza Jim74 (#49863) üzenetére


jerry311
nagyúr

Csak egy ötlet...
Fém házas switch, lerakva a padlóra, felette hőszigetelő (pl. hungarocell) "dobozzal". A fém ház tűrhetően átveszi a födém hőmérsékletét, míg a "doboz" elszigeteli a padlás 40 (vagy éppen -5) fokos levegőjétől.

Fesztiválon is hasonló módszerrel szoktunk "hűteni". Pálinka be a sátor aljára, rá a táska és/vagy ruhák, hogy elszigeteljék a 30 fokos levegőtől és így kellemesen hűvös italt kapunk.

Hmm?

(#49874) Jim74 válasza jerry311 (#49873) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi. Nem tudom, hogy padlás deszka padlója mennyire lenne "hűvös".

(#49875) Mardel válasza kali (#49871) üzenetére


Mardel
őstag

Értem, köszi!
Megnéztem, a laptopban (lenovo g500) elvileg egy Qualcomm Atheros AR9485 802.11b/g/n WiFi modul van ami single band 2,4GHz.
Telefon miatt meg nem vennék új routert.
Esetleg ps4 miatt, de az vezetékkel csatlakozik a routerhez.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#49876) Multibit válasza cvn69 (#49866) üzenetére


Multibit
veterán

Offtopic amit írsz. ITT, vagy ITT van a neked való topik.

(#49877) bmichel válasza jerry311 (#49872) üzenetére


bmichel
csendes tag

az asztai Pc-mről HD-s filmeket lejátszani a nagyképernyős tv-n
Milyen minőségű és mennyire megbízható a Chromecast 2?

(#49878) fehervari795


fehervari795
csendes tag

Üdv.

Egy router-re van szükségem, ami WFI-je lefedné a mellékelt emeletes családi házat, de legalább is a nagy részét, ugyanis van egy TP-LINK TL-WA850RE repeater-em. Ehhez mérten a router-re szánt összeg maximum 10 000 HUF.(+1-2 ezer HUF belefér) A router áthelyezése megoldható az alsó szinten lévő folyosóra/étkezőbe, de jelenleg még az alsó szinten lévő 1-es szobában van, ahogy az a mellékelt képen is látható.

A router-re csatlakoznak: (minden eszköz WIFI-n keresztül.)
- egy Fujitsu Siemens Esprimo V5555 az alsó szinten lévő 3-as szobából.
- egy Lenovo G50-45 az emeleten a nappaliban illetve az emeleti szobákban.
- egy PC az emeleti 1-es szobából.
- egy PC az alsó szinten lévő 1-es szobából
- átlagban 2-3 mobiltelefon

Ezekből ami szinte állandóan csatlakozik a hálózatra a két laptop és a mobiltelefonok.
Segítséget előre is köszönöm. :R
A ház

(#49879) junior11


junior11
veterán

Mi a véleményetek a TP Link Archer C8, C9 párosról? Nem nagyon találtam itt róluk infót, hogyan teljesítenek az Asusokkal szemben (AC66U, 68U)? Az archer C9 csak prociban erősebb vagy van más különbség is köztük?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#49880) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Üdv!
lenne egy ilyen routerem. Egy 20 MB es netem van de játék közben kicsit instabilnak találom. lehet stabilabbá tenni ? illetve egy másik routerrel jobban járnék?

(#49881) Gubek-Einste válasza bmichel (#49877) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Chromecast 2-ről ITT érdeklődjél.

#49878 fehervari795
A net sebességet leírhattad volna.

10k alatt az Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND az ajánlott eszközök ha nincsen speciális igény (mobilnet megosztás/USB port, kliens mód, 2x2:2-nél jobb MIMO képesség, stb), ezeken csak 100 Mbps WAN/LAN portok vannak.
20 alatt még szóba jöhetnek a következő gigabites portokkal szerelt típusok: csak 2,4 GHz-s wifi-vel az Asus N18U és a TP-Link 1043NDv2/v3, dual band wifi képességgel pedig az Asus N56U és a TP-Link 3600/4300. AC-s wifi-vel már 25k felett vannak az eszközök.

Mindenképpen jobb lenne a felfedettség érdekében a folyosóra áthelyezni a router-t és akkor talán nem kell a repeater sem.

#49879 junior11
Azért nincsen róluk info mert nem vett még senki sem aki beszámolt volna róluk, ha van kedved akkor vegyél egyet közülük és számoljál be róla.
Hardver nincsen olyan sok különbség közöttük, 800 MHz vs 1 GHz dupla magos SoC, a wifi-ben van eltérés: AC1750 vs AC1900 de ez sem számot tevő, kevés adapter/kliens eszköz van amelyik ki tudja használni a különbséget.

#49880 phoenix1989
Router gonddal IDE menj át.
Mivel elég ismeretlen típus így elég nehéz róla nyilatkozni de általánosságban talán javulhat a helyzet egy cserével. feltéve, hogy kiderül, hogy mi is okozza a gondot és az a router miatt van-e.
10k alatt az Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND az ajánlott eszközök ha nincsen speciális igény (mobilnet megosztás/USB port, kliens mód, 2x2:2-nél jobb MIMO képesség, stb), ezeken csak 100 Mbps WAN/LAN portok vannak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49882) phoenix1989 válasza Gubek-Einste (#49881) üzenetére


phoenix1989
őstag

Nekem csak annyi kellene hogy wifi legyen meg jó legyen a net átvitele. extra igények nincsenek.

(#49883) fehervari795 válasza Gubek-Einste (#49881) üzenetére


fehervari795
csendes tag

Ismét köszönöm a gyors választ és segítséget Gubek. Jogos az internet Vidanet le: 30 fel: 3 Mb/s kábelnet. :)

(#49884) cvn69 válasza kali (#49867) üzenetére


cvn69
tag

Köszönöm a válaszod! :R
Külön örülök, hogy a telefonnal kapcsolatban is tudtál adni infót. :C

És még egy kérdés:
"Extrém nagy működési távolság a nagy energiájú technológiával
A levehető, 9 dBi-s, nagy nyereségű antennák ...."

Ez az ASUS oldalán olvasható a router leírásában, ennek ellenére, nekem úgy tűnik, nem levehetőek az antennái. Legalábbis, a hagyományos, lecsavarós módon. :)

[ Szerkesztve ]

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#49885) Balázzs


Balázzs
senior tag

Sziasztok!
Átolvastam az összefoglalót, szétnéztem mobil szolgáltatóknál, de elrettentem az árakon. Mobil internetet
szeretnék megosztani 1-3 notebook és 2-5 mobil között, számuk változik, alap esetben 1 noti az biztos.
Ehhez keresek bármilyen megoldást, szolgáltató kb. 30 ezret kérne érte. A net korlátlan, 150Mbit/s.
Használt is lehet az eszköz, de stabilan működjön.

köszi a segítséget.

(#49886) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Ha egy jelenleg használt router a továbbiakban switchként talán később AP-ként fog tovább üzemelni mielőtt kiveszem a jelenlegi hálóból kell valami beállítás rajta. Gondolok itt pl. olyanra, hogy az alap IP-t átállítani, mert az új routernek is ez lesz az IP-je. Mert ha szükséges akkor az új beállítása előtt még ezt beállítanám.

(#49887) Gubek-Einste válasza Balázzs (#49885) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

SIM kártyás vagy USB modemes kellene?

A SIM kártyás nem olcsó, amit ajánlani szoktunk az a D-Link DWR-921.
Ha jó lesz az USB modemes akkor az összefoglalóban ki vannak gyűjtve az ilyenek.

#49886 bozsozso
ÍGY kell beállítani a másodlagos eszközt AP/Switch módba.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49888) Szicskeee


Szicskeee
tag

Sziasztok!

Jelenlegi Asus n18u routeremet ocsem elorokli igy szeretnek valami hasonlo routert vasarolni 30-35k korul melyik most a bestbuy? ha lehet akkor AC-s.

(#49890) Csacse


Csacse
tag

Szép estét!

Olyan routert szeretnék ami beállítható hogy éjszaka ne adjon wifi jelet de lanon müködik.

Köszi előre is

(#49891) Szicskeee válasza Csacse (#49890) üzenetére


Szicskeee
tag

Szia nekem Asus N18U Tomato firmware-el egyszeruen be lehet.

(#49892) bozsozso válasza Gubek-Einste (#49887) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm.

szerk.: akkor ha jól értelmezem és először átállítom a régi router ip címét és kikapcsolom rajta a dhcp-t azután üzembe helyezve az új routert már a régi routerről még mehet a wifi így szinte kiesése sincs amig beállítgatom az újat.

[ Szerkesztve ]

(#49893) Szicskeee válasza bozsozso (#49892) üzenetére


Szicskeee
tag

Szivesen. :)

(#49894) kali válasza Csacse (#49890) üzenetére


kali
legenda

szia,

az itt ajánlásra kerülő asus és tp-link routerek alapban tudják.

Szicskeee; az rt-n18u is tudja gyári firmware verzióval is.

[ Szerkesztve ]

(#49895) Multibit válasza Szicskeee (#49888) üzenetére


Multibit
veterán

Ha elégedett voltál vele, vedd újra az N18U-t!

(#49896) Szicskeee válasza Multibit (#49895) üzenetére


Szicskeee
tag

Szeretnek AC-st

(#49897) Valkűr válasza Szicskeee (#49896) üzenetére


Valkűr
őstag

Akkor ott a tesó jó áron, csak vigyázz mert van sima AC1200 és van az 1200U Plus

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#49898) Szicskeee


Szicskeee
tag

Koszi :) utanaolvasok.

(#49899) junior11 válasza Valkűr (#49897) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem az AC1200G+-ra gondoltál.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#49900) Szicskeee válasza junior11 (#49899) üzenetére


Szicskeee
tag

Ezekre is van Tomato?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.