Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49901) Valkűr válasza junior11 (#49899) üzenetére


Valkűr
őstag

Azt is irtam... :) Illetve akartam, csak U betű lett belőle :)

Igen van rá Tomato

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#49902) junior11 válasza Valkűr (#49901) üzenetére


junior11
veterán

Persze tudom, csak az "U" betű miatt kérdeztem :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#49903) Szicskeee válasza Valkűr (#49901) üzenetére


Szicskeee
tag

Elegge hozzaszoktam mar :))

(#49904) Intruder2k5 válasza Szicskeee (#49900) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hardveresen alkalmasnak tűnik rá, de egyelőre nincs. Ha Tomato képesben gondolkodsz, akkor RT-AC56U a következő lépcső.

Tigerteam, hol van rá Tomato? Melyik build?

[ Szerkesztve ]

(#49905) Valkűr válasza Szicskeee (#49903) üzenetére


Valkűr
őstag

Közben megkövetem magam, hivatalos nincs de telepithető rá. Nem teljesen értem mire gondolnak. :C

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#49906) junior11 válasza Intruder2k5 (#49904) üzenetére


junior11
veterán

Szombaton az egyik boltban az eladó az AC1200G+-ra azt mondta, hogy az N18U 2,4Ghz-en jobban teljesít, az 1200G+ "csak" egy alap, belépő AC-s router, ha kell az AC, szerinte jobb modellt érdemes választani (vagy azt szerette volna, ha több zsét hagyok náluk :D ).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#49907) Valkűr válasza junior11 (#49906) üzenetére


Valkűr
őstag

Nekem azt irták mielőtt rendeltem, h nagyjából azonosak minőségben, csak emebben van AC. Nálam a Tomato nem volt szempont mivel eddig Asus routerem sosem volt. Én is ajánlások után vettem az 1200G tipust. Ja meg ugye azt irták, h Panelben az 1200 jobb wifi teljesitményt fog nyújtani a lakás túlsó szobáiban is. Ac66-68 -ot ajánlották, de az nekem árban már sok lett volna. Ekkora igényeim nem voltak.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#49908) Szicskeee válasza junior11 (#49906) üzenetére


Szicskeee
tag

Le akartak huzni:D :DD

(#49909) bmichel válasza kali (#49894) üzenetére


bmichel
csendes tag

kérdezném, hogy pl. a TP-Link
TL-WR1043ND (300Mbps) és
az Asus N18U router is tudja azt, hogy éjszakára vagy a nap bármelyik szakában kikpcsolhassam a wi-fi jelet?

(#49910) Valkűr válasza bmichel (#49909) üzenetére


Valkűr
őstag

Ezt a kérdést én nem igazán értem. Kikapcsolod a routert és nem lesz jel, vagy kikapcsolod menűből és nem lesz jel..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#49911) junior11 válasza Szicskeee (#49908) üzenetére


junior11
veterán

Benne volt a pakliban tuti.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#49912) Szicskeee válasza bmichel (#49909) üzenetére


Szicskeee
tag

Asus tudja

(#49913) junior11 válasza bmichel (#49909) üzenetére


junior11
veterán

Az 1043ND-nek még hátul van is gombja wireless on-off.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#49914) Szicskeee válasza Valkűr (#49910) üzenetére


Szicskeee
tag

Be lehet allitani, hogy bizonyos idopontokba ne legyen wifi de LAN ilyenkor van. Hakikapcsolja mind2 lekapcsol.

(#49915) Szicskeee válasza junior11 (#49913) üzenetére


Szicskeee
tag

Ahogy a kepekbol latom nincs.

(#49916) woodworm válasza Szicskeee (#49915) üzenetére


woodworm
veterán

Pedig oda is írták.

(#49917) Szicskeee válasza woodworm (#49916) üzenetére


Szicskeee
tag

Telorol neztem szval lehet rosszul lattam:D

(#49918) Valkűr


Valkűr
őstag

Itt van egy részletes teszt az 1200-ról. Nekem ez elég jónak tűnik ennyi pénzért!

[link]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#49919) bmichel válasza Szicskeee (#49912) üzenetére


bmichel
csendes tag

Köszönöm.

(#49920) ttoti84


ttoti84
csendes tag

Sziasztok!

Router csere előtt állunk és a következő kérdésben kérném a segítségeteket. Adott egy egy szintes családi ház ahol jelenleg egy D-Link DIR-600-as router osztja a netet, aminek a wifi-je nagyon gyenge, kb 2 szoba távolságra már nincs jel. A falak nem vájogból vannak, de vastagok. Az új routerrel az elvárás a folyamatos rendelkezésre állás és nagy wifi lefedettség mellett a gigabites LAN portok, esetleg ac wifi. Amit eddig néztem az egy ASUS RT-N18U Router vagy TP-LINK Archer C2 esetleg C5 ami már tud 5GHz-et és ac wifi-t. Az Archer C2-ről van tapasztalatotok?

Az internet sebessége DIGI net 1000 Mbit/s csomag.
A következőket kell kiszolgálnia: 3 laptop 4 telefon (wifi), 1 asztali pc(lan).
A keret 20-22eFt max.

Továbbá arra gondoltam, hogy a kertben is legyen wifi, a D-Link routerre egy dd-wrt firmware-t tenni, amit így repeaterként tudnék használni. Van valakinek tapasztalata, hogy ez így együttműködne az ASUS vagy a TP-LINK gyári firmware-el?

A válaszokat, segítséget előre is köszönöm.

(#49921) kali válasza bmichel (#49909) üzenetére


kali
legenda

igen, mind a kettővel megoldható.

(#49922) Balázzs válasza Gubek-Einste (#49887) üzenetére


Balázzs
senior tag

Szia!
Nekem mindegy, csak működjön, nem zavar, ha külön stick-be kell rakni a kártyát és nem a router-be (bár normálisabb, az tény). Amit linkeltetek d-link modem nem éppen olcsó :Y

Most találtam itthon egy tp-link hot spot-ot, keresek vagy kérek próbára kölcsön egy stick-et és lemérem a sebességeket.

(#49923) jerry311 válasza ttoti84 (#49920) üzenetére


jerry311
nagyúr

C2-ről volt szó nemrég. Olvass / keress vissza pár oldalt.

(#49924) krealon válasza droti25 (#49830) üzenetére


krealon
veterán

"De a kérdés adott, miért írták rá hogy 450mbit? (TL-WR941ND)"

Azert, mert 3 antennan, 3 darab stream-et kepes kezelni egyenkent 150 Mbps csatornakapacitassal. Ez az ugynevezett 3x3:3 konfiguracio.
Ha egy ilyen Access Point-hoz egy ugyancsak 3 antennas, 3x3:3 konfiguraciojo kliens csatlakozik, akkor 40 MHz-es csatornaszelssegu Wifi atvitelt hasznalva, kialakulhat a ket eszkoz kozott 450 Mbps kapcsolati sebesseg, amin kb 180-200 Mbps hasznos adatatvitel erheto el az AP es a kliens eszkoz kozott.

Ha egy masodik 3x3:3 kliens (Client2) is csatlakozik az AP-hez 450 Mbps link-kel, akkor CLient1 es Client2 kozott 90-100 Mbps adatatvitel erheto el, mivel az adatcsomagok a Client1 ---> AP ----> Client2 utvonalon haladnak.

Az mar mas kerdes, hogy a 3x3:3 kliens ritka, mint a feher hollo, jellemzoen 1x1:1 vagy 2x2:2 konfiguracio erheto el a telefonokban, notebookoban, tabletekben, ezert maximalisan 150 Mbps illetve 300 Mbps link szokott csak letrejonni.

(#49925) fengsuhi


fengsuhi
tag

Sziasztok, elolvastam az összefoglalót és az Asus ASUS RT-N56U, illetve a TP-Link TL-WDR3600 között hezitálok. Használtan venném, az Asus kb. 14-15, a TP-Link 10 ezer körül mozog.

Érdemesebb az Asusra költeni? A megbízható alap működés mellett jó lenne, ha USB-n visszafogott torrentezésre is gond nélkül használható lenne. Alternatív firmware-t szíves kipróbálok.

Jelenleg egy régi Linksys WRT54G routerem van, a csere oka, hogy vettem egy WD My Cloud-ot, és kell gigabites sávszél a gyorsabb másolás miatt. Ha meg már költök rá, nem akarom a leggagyibbat venni.

(#49926) A214


A214
aktív tag

üdv
DIGINet 100 csomaghoz milyen router ajánlott?

(#49927) zorg


zorg
csendes tag

Sziasztok,

kis segítséget szeretnék kérni, egy 8 portos wifi routert szeretnék, venni de eléggé elborult árakat látok (70 ezer és feljebb). Fontos, hogy tudjon wifit és 8 portja legyen, tudjon portforwardot is. Megköszönném ha tudnátok ajánlani egy "alsóbb" kategóriásat.

Köszönöm!

(#49928) Multibit válasza zorg (#49927) üzenetére


Multibit
veterán

Olcsón nincs. Van viszont olcsó 8 portos switch!

(#49929) zorg válasza Multibit (#49928) üzenetére


zorg
csendes tag

Hát jó. Viszont routert ha nincs olyat tudsz mondani ami ajánlott? Legalább egy listát tudnék küldeni annak akinek kell.

(#49930) Gubek-Einste válasza ttoti84 (#49920) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link Archer C2 ahogyan az összes AC750-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik.
Előre biztosra semmit sem lehet mondani, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy meddig és milyen sebesség lesz elérhető.
Ha fontosabb a nagyobb lefedettség akkor érdemesebb lenne csak 2,4 GHz képes router-t venni.
Elvileg nem kellene, hogy bármilyen gond legyen a másodlagos eszköz használatával.

#49925 fengsuhi
Mind a két típusnak vannak előnyei és hátrányai is, kérdés, hogy neked melyikkel tudsz együtt élni és melyikkel nem. Az Asus belső antennás, a TP-Link külsős. Az Asus gyári firmware-rel többet tud mint a TP-Link.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene a router?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

#49926 A214 és #49929 zorg
Jó lenne tudni 1-2 dolgot:
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene a router?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 - panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U/AC1200G+, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49931) zorg válasza Gubek-Einste (#49930) üzenetére


zorg
csendes tag

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?

Két szoba téglafalakkal, kb 70 nm2. Szomszédok nem nagyon vannak ez iroda. Egy nappali csillag alakú szoba elrendezéssel.

Milyen net sebesség mellé kellene a router?
Gigabites internet mellé lenne.

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Az a nyolc biztos (pck) + két három wifi eszköz, tablet mobil.

Mennyi lenne a beszerzésre?
30-70 között.

Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Port továbbítás. (Bár ez gondolom alap)

Köszönöm a választ és a kérdéseket is! ;)

(#49932) A214 válasza Gubek-Einste (#49930) üzenetére


A214
aktív tag

Társasházi panelban lenne használva 55 mm2
2 db pc csatlakozik majd rá vezetéken keresztül ,2db laptop wifin és mobiltelefonok
Próbaképpen közvetlenül falicsatlakozóba dugtam az egyik gépem és mértem a letöltés 94,57 a feltöltés 53,56 Mbps mutatott.
Az igény csak annyi hogy stabilan működjön ,extra igény nincs, torrent letöltés ami esetleg terhelheti jobban.
Köszi a segítséget!

(#49933) Gubek-Einste válasza zorg (#49931) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A keret miatt érdemesebb lenne AC-s eszközt venni, abból is inkább a felsőbb osztályból, pl Asus AC68U, TP-Link Archer C8/C9.

#49932 A214
Neked is AC-s eszközt lenne érdemes beszerezni a panelos/társasházi környezet okán.
Pénztárcától függően: Asus AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U/AC1200G+, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49934) A214 válasza Gubek-Einste (#49933) üzenetére


A214
aktív tag

Hu ahogy elnézem ezeket az AC eszközöket úgy látom mélyen a zsebbe kell nyúlni.
Ez nem lenne elég a Dig100 csomaghoz:[link]

(#49935) Fortum


Fortum
tag

Sziasztok ! :)

Új routert szeretnék vásárolni :)

120Mbps netünk van itthon viszont a régi routerrel nem tudom kihasználni az erősségét :(

A jelenlegi router egy Linksys E1000-es és van hozzá a konnektorban egy erősítő így ér el az én szobámba a wifi,de így is gyenge.(30Mbps a router mellet és 3-5 mbps a szobámba)

Ezt szeretném egy új nagyon erős routerrel kijavítani,hogy egyszerűbb legyen a torrentezés és ne kábelen kelljen a router mellől töltögetni :((

Szeretnék egy itthoni hálózatot is csinálni mindenképpen.

Ami a lényeg,hogy egyszintes házban lenne használva(kb 120 négyzetméter),viszont a falak az átlagnál vastagabbak,így ez alapján szeretnék valami szuper kis routert hosszú távra :K

Amiket néztem :

TP-LINK Archer D5 AC1200 Router
ASUS RT-AC1200G+ Router
Mikrotik RB951 Series

vagy valami ezekhez hasonló erősségű :)

A lényeg,hogy jó erős legyen és az egész házban tudjam használni :)

A keretem rá max 25 ezer Ft :)

Előre is köszi a válaszokat és segítséget :) :R :R :R :R

(#49936) Gubek-Einste válasza A214 (#49934) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel csak 100-as WAN/LAN portjai vannak így teljesen ki lenne hajtva az eszköz, jobb lenne egy gigabites portokkal rendelkező típus.
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 - panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300

#49935 Fortum
Előre biztosra semmit sem lehet mondani, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy meddig és milyen sebesség lesz elérhető.
Torrent-ezni jobb kábelen mert a sok párhuzamos kapcsolat könnyen megfektetni a wifi-t.

A kinézett eszközökről:
TP-Link Archer D5 - Mivel ez egy ADSL modemet is tartalmazó eszköz így neked nem megfelelő, helyette a sima router-es C5 legyen
Asus RT-AC1200G+ - Ajánlott router, most nagyon megy
Mikrotik RB951 - Beállítása nem egyszerű de ha van kedved próbát tehetsz vele

25k-s határral még szó jöhet az Asus N18U és TP-Link 1043NDv2/v3 (csak 2,4 GHz-s eszközök), Asus N56U/AC55U és TP-Link 3600/4300 (dual band képességgel).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49937) A214 válasza Gubek-Einste (#49936) üzenetére


A214
aktív tag

Amatőr vagyok ebben a témában, tehát bocs a láma kérdésért, de ha teljesen ki van hajtva az gond?
Lefagyogat majd vagy mi ?

[ Szerkesztve ]

(#49938) Gubek-Einste válasza A214 (#49937) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 100-as portok milyen 92-94 Mbps tud csak átmenni és nem lesz semmilyen tartalék az eszközben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49939) fengsuhi válasza Gubek-Einste (#49930) üzenetére


fengsuhi
tag

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
– Kétszobás lakás, a hálószoba lenne a legtávolabb, 3 falon át megy a jel, ott a mostani Linksys WRT54G-vel már nagyon lassú a net. Soklakásos társasház rengeteg wifivel.

Milyen net sebesség mellé kellene a router?
– Ósulis 8/4 megabites Digi kábelnet, de a közeljövőben költözés várható, meg ez elég gyászos, szóval nem mérvadó.

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
– 2 laptop, 2 telefon, vezetékes kapcsolattal egy Raspberry Pi és egy WD My Cloud.

Mennyi lenne a beszerzésre?
– Ha elég a TP-Link TL-WDR3600, akkor 10ből megúsznám használtan, az ASUS RT-N56U 4-5 ezerrel több. Ennél többet nem szeretnék költeni rá.

Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
– Visszafogott torrentezést szeretnék rábízni külső HDD-vel, és akkor az inkább mentésre szánt WD NAS-t megkímélem a torrentezéstől,

A gyári firmware tudása nem igazán érdekel, használtan úgysem lesz már rá garancia. Alternatív firmware-rel van különbség a tudásuk/használhatóságuk/megbízhatóságuk között?

(#49940) A214 válasza Gubek-Einste (#49938) üzenetére


A214
aktív tag

Értem, most csak azon gondolkodom, hogy ellennék egy pár évig egy ilyennel aztán, majd ha mérséklődik az AC ára, akkor váltanák. Vagy ez így felesleges pénzkidobás? nem tudom :F

(#49941) Gubek-Einste válasza fengsuhi (#49939) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Előre biztosra semmit sem lehet mondani, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy meddig és milyen sebesség lesz elérhető.

Alternatív firmware-rel van különbség a tudásuk/használhatóságuk/megbízhatóságuk között?
Erről nem tudok nyilatkozni.

#49940 A214
Inkább most lenne érdemes egy jobb eszközt venni hosszú távra.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49942) A214 válasza Gubek-Einste (#49941) üzenetére


A214
aktív tag

Köszönöm a segítséget :R

(#49943) fengsuhi válasza Gubek-Einste (#49941) üzenetére


fengsuhi
tag

köszönöm a segítséget, akkor lehet, hogy megelégszem a TP-Linkkel, és megspórolok egy kis pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#49944) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Árukeresőn olvasgatom ennek az Asus RT-AC1200G Plus értékeléseit, na már 6 ból ketten lehúzták hogy a hatótávolsága mennyire rossz. Én, illetve aki ilyet vett itt, meg áradozik róla milyen jó a hatótávolságban...Szóval nem értem, hibás lenne, vagy nem tudják üzembe helyezni?

(#49945) jerry311 válasza B-L-A-C-K (#49944) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ahány ház, annyi zavaró tényező. Ha beraknak egy 10000-es tömeg közepére, amelyik éppen egy koncerten tombol, akkor hiába kiabálsz már 3 méterre tőled sem fogják érteni.

(#49946) Gubek-Einste válasza B-L-A-C-K (#49944) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel nem írtak körülményeket így nehéz bármit is leszűrni ez alapján. A legtöbb ilyen hiba user error-ból adódik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49947) kali válasza B-L-A-C-K (#49944) üzenetére


kali
legenda

sok a hibalehetőség, beállítási, környezeti tényezős és ellenoldalas is, de az olyan helyeken azért is nem szoktam véleményeket olvasni, bár legtöbbször felhasználói hibás a dolog...
a legjellemzőbb, amivel sűrűn szoktam találkozni; a korábbi, csak 2.4 GHz képes routerhez hasonlítják az újabb 5 GHz képes kapcsolatát, de erről közben nem tudnak, pedig az ellenoldali eszközük dual band, holott az 5 GHz kapcsolat fogékonyabb az akadályozó tényezőkre, amire még az ellendaluk kapcsolódó gyengesége is rátehet egy lapáttal, így hiába jó az rt-ac1200g plus szórása, nem megfelelően hasonlítják a korábbihoz.
sokan nem is akarják megérteni, amikor próbálom elmagyarázni, hogy a korábbi 2.4 GHz kapcsolatot hasonlítják az aktuális 5 GHz-hez, amikor pedig beállítok külön csak 2.4 GHz kapcsolatot az új routerrel és úgy már jobb a réginél, akkor meg csodálkoznak.

[ Szerkesztve ]

(#49948) zorg válasza Gubek-Einste (#49933) üzenetére


zorg
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

(#49949) jerry311 válasza zorg (#49948) üzenetére


jerry311
nagyúr

MikroTik eszközök általában jól muzsikálnak.
DE
már sokkal inkább a profi felhasználóknak készültek. Tehát neked kell mindent beállítani, nem csak úgy bekattintod, hogy legyen NAT meg tűzfal... Stabil lesz, jó lesz, de ha nincs legalább egy CCNA vizsgád, akkor felejtős.
Szerintem.

(#49950) krealon válasza jerry311 (#49949) üzenetére


krealon
veterán

"Stabil lesz, jó lesz, de ha nincs legalább egy CCNA vizsgád, akkor felejtős."

Vagy hozza kell szamolni, a profi segitseg oradijat, a beszerzesi arhoz. :B

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.