Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49601) zsolt734 válasza Gubek-Einste (#49600) üzenetére


zsolt734
tag

Eredetileg 20Mbit-es volt a netem, ezt emelték fel 40-re. Ha jól tudom.

Jelenleg 59nm-es panelben van használva és 8 méter, 3 fallal elválasztva a maximális távolság, ahol még használunk WIFI-s eszközöket. Ez fog -remélem- változni kb. 100nm-re, tégla falakkal. Arra számítok, hogy kell majd még egy AP, ha a kertben is szeretnék hálózat elérést, de ez még nagyon képlékeny.

(#49602) kali válasza bozsozso (#49593) üzenetére


kali
legenda

javasoltabb, mert külön antennákat kapott a két sáv, így mind a kettőn jobb a szórás, mint az rt-ac55u esetén.

tobias40; van jóval erősebb asus is, csak te gyengét kértél, fele olyan jót, mint a jelenlegid.
vegyél akkor rt-ac87u-t, merem javasolni, nekem is ilyen van most, erős hardver; 1 GHz kétmagos + 500 MHz kétmagos proci és 256 MB + 128 MB ram és nem is vészesen drága.

Minike; a (bő) 500 Mbps ha nem is megy át teljesen a 867 Mbps 2*2:2 ac kapcsolaton, de 400 Mbps környékén jellemzően igen, jobb esetben kicsivel felette is, ha minden feltétel adott.

[ Szerkesztve ]

(#49603) ZeDboy


ZeDboy
csendes tag

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kiváncsi.

Jelenleg egy Tplink 1043ndv1 router van és mellé egy tplink rangextender.

Rendeltem egy Asus rt-ac1200g+ routert és egy asus rt-n18u routert.

Azért kell két router mert két szintes a családi ház tömör vasbeton falakkal. egy 50 megás nethez.

Az lenne a kérdésem, hogy valóban olyan jó az 5dbi-el antenákkal a lefedettség, ahogy azt írja az asus honlapja?

A lenti routernek(1200g+)nak egy zárt szóbából kéne átlöni 3 falat+ valamennyire az emeletre. A jelenlegi 1043nd képes az emeletre fellőni a jelet persze csak a fölötte lévő szobákba. Viszont a 3 falal már meggyűlik rendese a baja.

A fenti routerknek(n18u)-nak pedig a ház másik oldalán lévő szobából (szobák távolságak max 20 méter) kéne kilőni át a gipszkartonfalakat.

Szerintetek képesek lesznek növelni a hatótávot?

És ezekre a routerekre fel lehet aplikálni a jelenlegi tplinkes 8dbi-s antennákat? Növelni fogja a hatóttávot?

(#49604) kali válasza ZeDboy (#49603) üzenetére


kali
legenda

szia,

nagyon jó az (említett) asus routerek antennája és wifi szórása, de látatlanban nem lehet megmondani, hogy nálad mire lesznek képesek, mert az ellenoldalak, környezeti tényezők és beállítások függvénye is, így nem feltétlenül elég csak a router oldalán a javulás, mert kérdés, hogy milyen szintű többlet kellene, ami csak a gyakorlatban fog kiderülni.
felteheted a 8 dBi antennákat, de komoly javulást nem valószínű.
amennyiben megfelelők lesznek a beállítások...stb., úgy az írt asus routerek wifi szórása jobb lesz, mint a tl-wr1043nd v1 típusé, aztán majd kiderül, hogy az ellenoldalak tekintetében az elég a jósághoz, vagy sem.

(#49605) bozsozso válasza kali (#49602) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm.

(#49606) ZeDboy válasza kali (#49604) üzenetére


ZeDboy
csendes tag

Köszönöm :)

(#49607) tobias40 válasza kali (#49602) üzenetére


tobias40
veterán

Rosszul fogalmaztam. :B

A Dlink-et cserélném el Asus-ra úgy hogy a dlink ára most 90K körül van és elcserélném egy 50-60K Asusra mert én nem mindenben tudom kihasználni a Dlink-et és a kezelőfelület nekem nem tetszik! :F

Pl. a rt-ac87u-ra elcserélném igaz csak 60K az ára! :R

(#49608) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

A problémám röviden: (#46065-től lefelé, plusz itt

A lényeg: Vettem egy AC68U-t, bekötöttem a Bridge-ben lévő UPC-s Ubee mögé, majd bizonyos időközönként (főként torrentnél) elszállt a hálózatom. Ezt router módban nem produkálja, a jelszintem is jó illetve a központban sem találtak hibát. Visszavittem a routert, mivel az égvilágon mindent kipróbáltam - eredmény nélkül. Visszakaptam az árát s az lenne a kérdésem, hogy 50-ig mit ajánlotok, Gbit, 5GHz, AC eszközként?

A TP-Link Archer C9-et nézegettem most (ő lett volna a másik befutó, csak ugye vele nem lehet torrentezni), jónak tűnik, max. kötök mögé cél HW-t ha arról van szó.

Stabil eszköz?
Jó rajta a szoftver? Ha jól láttam akkor médiaszerverként is tud ugyanúgy üzemelni mint az ASUS. ez dicséretes. Gondolom szabvány DLNA eszközként jelenik meg. OpenWRT várható rá?

Köszi!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#49609) kezo0 válasza Neil Watts (#49608) üzenetére


kezo0
addikt

Jól értem? Ha kiiktattad az AC68U-t, és közvetlenül a router módba tett Ubee-t használtad, akkor sosem szállt el a net?
(Nálam ugye azonos konfig mellett hasonló jelenséget tapasztalok, mint amit te is leírtál, ezért lenne ez számomra is érdekes infó.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49610) Neil Watts válasza kezo0 (#49609) üzenetére


Neil Watts
veterán

Jé. hello... :DDD
Igen, teljesen jól érted.

Az Ubee - ha kikötöttem az ASUS-t - sosem szállt el. Sem router módban, sem bridge-ben (bridge-ben mondjuk nem tudtam totál full sávon tesztelni).

Ezért három dologra gondoltam:

- Jó volt a router, így az Ubee inkompatibilis.
- Rossz volt a router
- Rossz az Ubee.

Az első azért nem lehet, mert másoknak simán megy más routerekkel olvasgatásaim szerint. Bridge módban amúgy sem beszélünk inkompatibilitásról.

A második már lehetséges. A hálózatba kötés után kezdtek jelentkezni a gondok, előtte atomstabil volt a hálóm. LAN irányban jó volt a router - pl. Serviio-n két 2 órás filmet néztem meg gond nélkül, csak WAN irányból voltak gondok (net/torrent...). IP-cím ütközésem sem volt a hálózaton. (Leellenőriztem külön is, de ha más nem a vírusírtóm szólt volna).

A harmadik valószínűtlen. Bridge illetve router módban is stabil a UPC-s cucc , a jelszintjeim jók.

Elnézést az off-ért, kérlek ne töröljétek, másnak lehet hasznos megfigyelés. (remélem :) ) Köszi!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#49611) kezo0 válasza Neil Watts (#49610) üzenetére


kezo0
addikt

Igen, én is kérem, hogy ne töröljétek, bár nem pont ide illik, de azért ez a topik néha összeér kicsit a router gondok topikkal, lássuk be.

Viszont az is fontos kérdés (mielőtt még tényleg fenékbe rúgnának a topikgazdák), hogy a legfrissebb fw-t használtad-e az ASUS-on, és miután feltetted, csináltál-e NVRAM-törlést. Mert nekem ezek a gondok csak a legutolsó fw óta jelentkeznek – előtte vagy másfél évig nem! –, és én nem töröltem NVRAM-ot, miután frissítettem.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49612) Neil Watts válasza kezo0 (#49611) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ez már nagyon off, javaslom menjünk át inkább a router saját topikjába. :)

Üdv. core2

(#49613) tobias40 válasza Neil Watts (#49608) üzenetére


tobias40
veterán

Ment PÜ!

(#49614) GyureX


GyureX
tag

Hali!

Melyik routert ajánlanátok egy gigabites digis nethez lanon? TP Link 1043ND V3 vagy az Asus RT-N18U?

Pár ezer Ft különbség van ugye a kettő között, az még beleférne, ha az Asus ajánlottabb lenne, de feleslegesen nem fizetnék érte többet, ha nincs érdemi különbség.

Ja és az 1043ND V3 és V2 között van bármi különbség azon kívül, hogy az egyiket 450-nek míg a másikat 300 Mbps-nak írja?

(#49615) Gubek-Einste válasza GyureX (#49614) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus hardveresen erősebb és gyári firmware-ben is többet tud mint a TP-Link.
A TP-Link 1043ND v2 és v3 között nincsen sok különbség, hardverben azonosak, firmware-ben térnek el egy kicsit, a v3-ban már van IPv6 és vendég hálózat.
v2
v3

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49616) GyureX válasza Gubek-Einste (#49615) üzenetére


GyureX
tag

Akkor úgy kérdezem, megéri kifizetni az asus-ra a többletet?
Az erősebb hardvert milyen életkörülmény között venném észre?
Például olvastam, hogy melegszik az asus rendesen, de az én v1-es 1043nd-m se hideg.

(#49617) Gubek-Einste válasza GyureX (#49616) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Broadcom alapú eszközök sajátossága a melegedés de nem okoz gondot.
Szerintem megéri a többletet az Asus.
Ha lesz rákötve HDD akkor mindenképpen meg lehet érezni az előnyöket. De általánosságban jobban bírja a terhelést.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49618) GyureX válasza Gubek-Einste (#49617) üzenetére


GyureX
tag

Meg is rendeltem az Asus-t, köszi a segítséget! :)

(#49619) kocsisdavid5


kocsisdavid5
aktív tag

Sziasztok!

Milyen routert ajánlotok 200/100 Mbps-es sebességű internethez? A limit 12 ezer Ft.

(#49620) kali válasza kocsisdavid5 (#49619) üzenetére


kali
legenda

szia,

13 e ft körül indul, de minimum ez lenne a javasolt; tl-wr1043nd v2/v3.

(#49621) MaCS_70 válasza Neil Watts (#49608) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem akarsz úttörő szerepet vállalva befizetni egy Synology-ra?

Ha igazat beszélnek a tesztek és az értékelések, akkor az AC68u fölötti teljesítményű eszközt kapsz kivételesen jó szoftverrel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49622) kocsisdavid5 válasza kali (#49620) üzenetére


kocsisdavid5
aktív tag

Köszönöm!

(#49623) kocsisdavid5


kocsisdavid5
aktív tag

Sziasztok!
Látom, hogy a "tl-wr1043nd v2/v3" -ra sokan azt írják, hogy kicsi a hatótávja. Szerintetek a gyári upc routernél (Ubee EVW3226) nagyobb a hatótávja?

(#49624) kali válasza kocsisdavid5 (#49623) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem olyan kicsi az.
akinek komoly gondja van vele, ott nem feltétlenül a router a szűk keresztmetszet, hanem az ellenoldalak, környezeti tényezők, beállítások...stb., vagy esetleg az elvárások nincsenek a helyükön kezelve.
a tl-wr1043nd v2/v3 külső (3 * 5 dBi) antennákkal rendelkezik, az említett ubee meg belső kicsikkel (pontos értéket nem néztem, de a fele körül tippelem), így összességében jobb a tp-link.

[ Szerkesztve ]

(#49625) MaCS_70 válasza kocsisdavid5 (#49623) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, legalábbis az általam ismert esetben elég rendesen erősebb a 1043 v2 wifije, mint a UPC-s Ubee-é.

Én a 1043 gyengeségéről szóló panaszra nem emlékszem, szerintem erős középkategória, az árához képest meg nagyon jó.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49626) Neil Watts válasza MaCS_70 (#49621) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Ha lehetne 2 év garanciával kapni valami értelmes boltban, akkor még akár el is gondolkoznék rajta. :D

Üdv. core2

(#49627) Alex91 válasza Neil Watts (#49626) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#49628) Neil Watts válasza Alex91 (#49627) üzenetére


Neil Watts
veterán

Köszi!
Már az AC68U ára is facsarta a szivem... :D

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#49629) Gubek-Einste válasza Neil Watts (#49628) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha esetleg megveszed akkor mindenképpen írjál róla legalább egy blog bejegyzést minél több teszteléssel, hogy okoljunk/tanuljunk belőle.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49630) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

Sziasztok!

Router vásárlásra készülök. A mai napon az IntelliHome szolgáltató bekötötte hozzám a Kőrös L elnevezésű 50M/50M-es internetet. Eléggé sok wifi-hálózat (jellemzően UPC wifik) található a közelben, per-pillanat 13-at számoltam össze. Kizárólag Wi-Fin keresztül fogjuk használni. Egy 47 m2-es lakásról van szó így a jelerősséggel nem hiszem hogy gond lenne. Mely router/routereket javasoljátok erre a célra?

(#49631) Gubek-Einste válasza Beerwolf (#49630) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A környezeti viszonyok miatt mindenképpen dual band típus lenne az ajánlott. Gigabites portokkal rendelkező típust lenne érdemes beszerezni a jövőre tervezés okán.

Jó lenne tudni 1-2 dolgot:
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 - panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U/AC1200G+, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49632) madle


madle
őstag

Sziasztok,

van egy két éves TP-Link WR1043ND routerem a nappaliban ami szórja az egész házban a jelet. TV, PC, Mac, iOS stb....mostanában szokott olyat csinálni, hogy gondol egyet és percenként megszakad a net. IPTV megy, tehát a vezetékig nincs baj. Nem tudom mi okozhatja, megnéztem a wifi csatornákat, igaz van a szomszédból jel, de ez már évek óta változatlan.

Gondolkodtam, hogy lecserélem egy komolyabb Asus-ra, olyanra, ami a Mac-el is barátkozik és későbbiekben jól működni egy Synology 2 lemezes NAS-al, mert ez is tervben lenne. Sajnos nem vagyok annyira hozzáértő, annyit tudok, hogy idegesít ez a megszakadozás, de bármiféle firmware stb cseréhez nem tudok hozzászagolni.

Tudnátok segíteni, hogy mi lehetne jó út? Valamit próbáljak állítani, esetleg ha csere, akkor melyik típust keressem. illetve 2,4 vagy 5ghz?

Köszi előre is!

(#49633) Smiley


Smiley
őstag

Hali,

Ideiglenesen szeretnek egy olyan router-t amivel ki tudom hasznalni a 100mbit-es netet. Ez az ASUS RT-N15U amit az osszefoglaloban taaltam, tetszik arban csak mar nem lehet kapni... tudasa nem nagyon erdekel,1 gep ethernet-en, 1 wifi-n, + AES titkositas kell. Az is eleg ha elaruljatok mi az utodja ennek az asus-nak. 15-nel nem nagyon szeretnek tobbet kolteni erre.
Hozzateszem, hogy halozatokat es szereveket uzemeltetek tobb mint 8 eve, tehat tisztaban vagyok eleg sok mindennel, csak ezt az olcso szegmenst egyaltalan nem ismerem. Lesz sajat pc-bol keszitett routerem, de most ideiglenesen kell valami mert a v1.1-es WRT54G-n tojast lehet sutni, es nem megy tobbet 30mbit/s-nel. ;]

Elore is koszi a segitseget! :R

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#49634) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Érdemes lecserélni egy TP-Link WDR3600-ast egy ASUA N56U B1-re? A belső antenna miatt lehet, hogy gyengébb wifi jelet fog produkálni az ASUS ugyanabban a környezetben?
Egy PC-t, egy NAS-t, egy wifi repeatert és 3-4 vezeték nélküli eszközt kellene stabilan kiszolgálnia. Illetve tudnia kéne guest wifit.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#49635) kovimester


kovimester
aktív tag

Sziasztok!
Segitséget szeretnék kérni a forum társaktól.
Olyan problémám van. hogy most használok egy "Gigabyte D-LINK dir-840"Ez is az!.
A gondom egyszerü a jel erősség oylan gyenge, hogy azt inkább nem kommentálom.
Ezt szeretném cserélni egy sokkal jobbra!

Ami szóba jöhet az csak is TP-link márkától függetlenül.
Olyan kénne aminek a jelerrőség nagyon jó "brutális" egy 41m2 1 és 2 félszobás lakásba és lakás elött előtt legyen jellem. (de ne iylen gyenge amit keresgetni kell.
Az ár az 15-25e között legyen (kicsit lehet több is).
150Mbs UPC netet kezelje teljesen.

Elöre is köszönöm a válaszokat és a Router ajánlásokat elöre is!
Üdv kovim.

(#49636) Jim74 válasza Jim74 (#49634) üzenetére


Jim74
nagyúr

Esetleg még N18U-ban is gondolkodom, mert nem létkérdés az 5 GHz, viszont az erős, stabil, gyors wifi igen.

(#49637) Beerwolf válasza Gubek-Einste (#49631) üzenetére


Beerwolf
senior tag

1. Két laptop: Egy ASUS G551 meg egy másik ami jelenleg még nincs meg.
Két androidos okostelefon (Huawei Mate 7 és Samsung Galaxy Alpha).
Egy Sony okostévé, illetve egy xbox 360.
Ezen eszközök közül ami jelentősen igénybe venné a kapcsolatot az az ASUS laptop, melyen torrent is fut majd.

2. Ha jelentős különbség van a 10k-s és 20k-s eszközök között, akkor hajlandó vagyok 20-ig elmenni.

3. Más igényem nincs, nem akarok NAS-t se.

Ami kérdésem lenne, hogy oké hogy dual bandos a Wi-fi, de ezt az 5,0 Ghz-es sávot mennyire támogatják a különböző eszközök? Ugyanúgy tudnak működni ezzel mint a 2,4 Ghz-es sávval?

(#49638) Gubek-Einste válasza madle (#49632) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A jelenlegi hibájával menj át IDE.

Az új beszerzésére:
Jó lenne tudni 1-2 dolgot:
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene a router?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

#49633 Smiley
Az Asus N15U egyértelmű utódja az N18U lenne, ára 20k környékén van.
15k-ból a TP-Link 1043NDv2/v3 vagy 3600 jönne ki.
20k-ból még ajánlott az Asus N56U mint dual band eszköz.

#49634 Jim74
Előre nem lehet megmondani, hogy mi lesz a helyzet mert minden környezet más és más, sok a befolyásoló tényező, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is az eredmény.
Általánosságban a belső antennás eszközök rosszabbul teljesítenek mint a külső antennásak de az Asus belső antennásai elég jók ilyen szempontból.
Ha van olyan tulajdonsága amiben jobb számodra mint a TP-Link akkor cserélheted de önmagában nem éri meg, inkább AC-s eszközre váltás lenne az ajánlottabb.
Ha nem szükséges a dual band képesség akkor egyértelműen jobb választás az N18U.

#49635 kovimester
A wifi sebességre/lefedettségre garanciát nem lehet vállalni mert minden környezet más és más, sok a befolyásoló tényező, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is a helyzet.
Miért pont csak TP-Link jöhet szóba?
A keretbe a következő TP-Link eszközök férnek bele: 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális), 3600/4300/Archer C5

#49637 Beerwolf
A fő különbség a 10 és 20k-s kategória között a gigabites portok megléte és hardveresen jelentősen erősebb eszközök amelyek jobban bírják a terhelést ami főleg majd a wifi-n való torrent-ezéskor fog megmutatkozni.
Az ajánlott eszközök mind szimultán dual band-ek így egyszerre tudnak működni mind a két sávon.
A dual band wifi képesség eléggé elterjedt, az eszközök tulajdonságai között kell utána nézni, hogy melyik támogatja és melyik nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49639) Jim74 válasza Gubek-Einste (#49638) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a választ :R
Kertes házban lakom, tehát nem létkérdés az 5GHz. Ennek függvényében mi lenne az előre lépés?
Általánosságban sem lehet mondani valamit az ASUS routerek wifijéről a TP-Link-kel összevetve?
Ha nincs AC-s eszközöm, akkor is érdemes AC-s routert venni?

[ Szerkesztve ]

(#49640) kovimester válasza Gubek-Einste (#49638) üzenetére


kovimester
aktív tag

Szia.
A TP-linket azért írtam mert anno régen volt egy Tenda routerem ami dlinket használt és az egész házban és még kint is volt jel. A mostani D-linkes Gigabyte márkájú hát és valami hulladék....
Amiket írtál meglesem magamnak...
És köszönöm!

(#49641) Gubek-Einste válasza Jim74 (#49639) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az esetben egyértelműen jobb választás az N18U, hardverben erősebb mint az N56U.
AC-s eszköz az erősebb hardver okán lenne érdemes venni ha nincsen AC-s kliens és/vagy nem lényeges a dual band támogatottság. Az Asus N18U AC-s eszköz szintű hardverrel rendelkezik.

#49640 kovimester
Érdemes lenne megnézni az Asus eszközeit is, ajánlottak: N18U (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális), N56U/AC55U/AC1200G+ ami belefér a keretbe.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49642) kovimester válasza Gubek-Einste (#49641) üzenetére


kovimester
aktív tag

[link]
Igen ezt lestem èn is. Elèg jokat irnak az 56u rol.

Az asusok közül melyiket ajánlanád?

[ Szerkesztve ]

(#49643) madle válasza Gubek-Einste (#49638) üzenetére


madle
őstag

Koszi!
Kertes haz, szomszedok messzebb vannak es ahogy neztem a jeleket, olyan 5, 6 darab van a kornyeken. Ebbol 2 van ami belelohott az en savomba.
900nm-es a telek. A haz 120nm, tegla falak vannak. Eszkozok szempontjabol 2 szamitogep, egy TV, 2 mobil. Kesobbiekben egy Synology NAS-t szeretnek hozza. Egy Telekomos 30mbites internet van. A routerre pedig 20 ezer kornyeken gondolkodtam.

(#49644) Gubek-Einste válasza kovimester (#49642) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC56U elég jó, csak sajnos az utóbbi időben eléggé felment az ára és vannak beszerzési gondok is vele.
Egyértelműen az AC56U a legerősebb típus, az AC55U/AC1200G+ hasonló eszközök (árban is hasonlóak), nehéz közöttük a választás de inkább az AC1200G+ felé hajlanék.

#49643 madle
A nem nagyon erősek a szomszédok jelei akkor elég lehet egy csak 2,4 GHz képes Asus N18U is.
Jövőre tervezés gyanánt AC-s eszközben lenne érdemes gondolkodni de azok már 25k-nál kezdődnek, ezekből a legolcsóbb az AC55U és AC1200G+ az Asus-tól. A keretbe még belefér az Asus N56U is mint dual band eszköz de hardveresen gyengébb mint az N18U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49645) Multibit válasza Jim74 (#49639) üzenetére


Multibit
veterán

A wifi mindig konkrét routerrel, klienssel, adott környrzetben működik, sohasem "általánosságban" :)
Nem írtál semmit a netsebességedről, csak azt, hogy fontos a wifi sebessége. Tehát mennyi az annyi? Bizonyos sebességigény felett sokszor már csak az 5 GHz-es wifi segít!

(#49646) madle válasza Gubek-Einste (#49644) üzenetére


madle
őstag

Az Asus AC55U lenne akkor ami már 5ghz-en működik, igaz? Mindenképp a komolyabb palettán gondolkodnék, hogy a NAS is megfelelő sebességgel tudjon majd működni. Egyébként úgy hallottam, hogy a TP-Link routerek nem valami jól kommunikálnak Mac OSX gépekkel. Nekem mondjuk személy szerint nem volt sok problémám velük eddig, de most ha már fejlesztem a parkot, akkor Asus.

(#49647) Smiley válasza Gubek-Einste (#49638) üzenetére


Smiley
őstag

Koszi! :R
Akkor az N18U lesz a befuto...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#49648) kovimester válasza Gubek-Einste (#49644) üzenetére


kovimester
aktív tag

Szia
Aquaban nèztem.
56ub1 van mindenhol 21e
Ac1200g+ csak 2 helyen van 27e

Igy hogy az árakat tudod mèg mindig az 1200 mondod?

(#49649) Gubek-Einste válasza madle (#49646) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Volt 1-2 eset a TP-Link és az Apple eszközei között de általánosítani nem lehet ez alapján.
Az AC55U és az AC1200G+ az ami szóba jöhet mint belépő szintű ajánlott AC-s router-ek.

#49648 kovimester
Az újabb hardver okán mindenképpen az AC1200G+ a jobb választás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49650) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Sziasztok!

Megérkezett a Xiaomi Mi Wifi Nano-m. Én is 5000 Ft környékén vettem.

Nagyon könnyű volt beállítani. A telefonra le kellett tölteni az alkalmazást hozzá (Android és iOS app van csak). A dobozában van egy csirkelábas kezelési útmutató, azon van QR kód az alkalmazáshoz.
Én nem próbáltam lapival össze kötni, elképzelhető hogy úgy is megy. Az app angol/kínai, de nagyon egyszerűek az instrukciók. Panelben van, 1 falon át kb 60-70 méterről még simán van net.
Netkábelt bele duktam, az appban be kellett keresni a routert. Találat után párosítottam és beállítottam (név, jelszó).

Mindent az appon keresztül lehet kontrollálni. MI account kell hozzá!
Az alkalmazásban nyomon lehet követni (nem csak akkor mikor a közelében vagyok), hogy ki csatlakozott hozzá, az mennyi netet használ.
Lehet egyénileg bizonyos eszközöket blokkolni is.
Be lehet állítani, hogy x-y óra között ne legyen internet.
Van rajta wps is, igaz ez csak az alkalmazáson keresztül ugyanis nincs rajta gomb. 1 reset gomb van.
Be lehet állítani, hogy bizonyos időközönként újrainduljon. Valamint csak egy soft reset-et is lehet csinálni.

Nem vagyok egy nagy infós, 10 éve érettségiztem infóból így kicsit megkopott a tudásom.

Ha valakinek van kérdése megpróbálok rá reagálni, nem ígérek semmit sem. :))

U.i.: egy gagyi cisco router lett kiváltva vele, azzal nem volt szinte wifi jel a lapin 3 falon keresztül. Ugyan ez a Mi Wifi Nano-val nem áll fenn, erősebb a jel 3 falon keresztül mint a cisco-nál 1 falon keresztül...

[ Szerkesztve ]

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.