Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49251) Multibit válasza smallmer (#49250) üzenetére


Multibit
veterán

Ne a notit vidd az illetőhöz, mert az önátverés! Kérj kölcsön egy routert és tedd a mostani helyére!

(#49252) smallmer válasza Multibit (#49251) üzenetére


smallmer
őstag

Igaz :D mondjuk 0 az esélye hogy valaki kölcsön adja :D

(#49253) Intruder2k5 válasza smallmer (#49252) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet nem a legszebb eljárás, de ha megrendeled webáruházból, akkor van 14 napod rá, hogy indoklás nélkül elállj a vásárlástól.

(#49254) devil2k válasza Gézengúz (#49247) üzenetére


devil2k
tag

Köszönöm!

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#49255) Nova96


Nova96
őstag

Lehet itt nyakazás lesz érte, de megkérdezem. :D
Xiaomi router mennyire ajánlott?
Kerülendő vagy ennyit megér? :B :R

(#49256) jeni válasza Nova96 (#49255) üzenetére


jeni
félisten

Szia!

Ha van pénzed arra és tetszik,akkor megveszed és beszámolsz a tapasztalataidról. A fórumon az esetek 99%-ban olyat szoktak javasolni ami itthon is forgalmaznak,kaphatóak vagyis kipróbált letesztelt darabokat ajánlanak.

Amúgy a saját felelősségedre megteheted. Amennyiben bevállalós vagy. Vedd figyelembe a többi tényezőket is!

-Szerviz háttér
-Technikai paraméterek
-Szoftver környezet
-Garancia
-stb...

[ Szerkesztve ]

(#49257) Gubek-Einste válasza Nova96 (#49255) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Többen is vettek az utóbbi időkben ilyen eszközt így ha van kedved akkor vedd meg.
Van saját topikja is az eszköznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49258) 0xY


0xY
tag

sziasztok!

Szeretnék egy dual band wifi routert, de teljesen tanácstalan vagyok. 300mbites szabványt támogassa, legyen 4db gigabites ethernet portja, egyéb hókusz pókusz nem kell tudnia, lesz mellette egy synology nas.

köszi!

(#49259) Multibit válasza 0xY (#49258) üzenetére


Multibit
veterán

A NAS-t ugye nem wifivel akarod a routerhez kötni? Téma összefoglaló elolvasása megvolt?

[ Szerkesztve ]

(#49260) 0xY válasza Multibit (#49259) üzenetére


0xY
tag

nem, azért kell a gigabit port.. egyedül a tartalom másolása laptopról a nas-ra fog wifin keresztül menni. Megnéztem az összefoglalóban az ajánlásokat, de még azok között sem tudom melyik a best buy.. nyilván minél olcsóbbat vennék, de, ha arra a feladatra amit írtam esetleg a 30 ezres kategória kell nekem, akkor áldozok rá annyit, csak ne legyen vele utána gond. Amúgy ASUS RT-AC51U -t néztem ki, rossz helyen tapogatózok?

[ Szerkesztve ]

(#49261) Gubek-Einste válasza 0xY (#49260) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amúgy ASUS RT-AC51U -t néztem ki, rossz helyen tapogatózok?
Igen mivel csak 100-as portjai vannak.
Az össze többi AC750-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik.

Jó lenne tudni 1-2 dolgot:
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene a router?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49262) Multibit válasza 0xY (#49260) üzenetére


Multibit
veterán

Rossz helyen.
Ha nincs sok zavaró 2.4 GHz-es forrás a környékeden, akkor a TP-Link TL1043ND v2/v3 a legolcsóbb ajánlott modell.

(#49263) 0xY válasza Gubek-Einste (#49261) üzenetére


0xY
tag

jogos..
50nm-es tégla lakás, szomszédok azért nagyrészt elhasználták a 2.4-es sávokat, a net jelenleg 30Mbps, később esetleg 100 lesz, több nem. Wifin egyszerre 4-5 eszköz lóg. Semmi igényem nincs, csak, hogy szórja a wifit jó minőségben és a gigabites portokon pedig menjen a TV<->NAS közti kommunikáció.

(#49264) 0xY válasza Multibit (#49262) üzenetére


0xY
tag

mindenképpen olyat szeretnék, ami tudja az 5GHz-t is, ha már veszek egyet, akkor jövőbe mutató legyen :)

(#49265) MaCS_70 válasza 0xY (#49264) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tekintettel a fennálló helyzetre, Nálad a jelen is indokolttá teszi az 5 GHz-et.

RT-AC56U-t teljesen reménytelen találni? Mert az ideális lenne Neked.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49266) alPi86


alPi86
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég lett 240 megabites internetem. Elborzadva vettem tudomásul, hogy az elvileg gigabites tl-wr2543nd TP-link routerem gyári firmware-rel nem képes 100 mbps fölé menni (biztos, hogy a router volt a hibás, hiszen modem-pc közvetlen összeköttetés esetén megvolt a 240 mbps, cat6-os kábelekkel próbáltam, ráadásul olvastam másoktól is ezt). Feltettem az openwrt erre a típusra hegesztett változatát, amivel felgyorsult 150 mbps-ra. Ezt egyrészt még keveselltem, másrészt képtelen voltam elérni, hogy a párom iphoneja csatlakozzon a wifihez (az én androidos telefonom gond nélkül megoldotta ezt), harmadrészt kicsit megijesztett az openwrt, ezért úgy döntöttem visszateszem a gyári firmware-t. Mielőtt azonban bármit csinálhattam volna, reggel arra keltem, hogy a router meghalt. Nem lehet belépni a kezelőfelületére, pingelni sem, az összes led másodpercenként egyszer felvillan, szóval (bár nem értek hozzá) olybá tűnik, hogy kampó. Ezt egyébként nem értem, mert úgy feküdtem le, hogy faszán működött és arra keltem, hogy nem. Mindezek ellenére nem unbricking tanácsot szeretnék kérni, hanem vásárlási tanácsot. A drága routerekben nagyot csalódtam (tudom, butaság), így az lenne a kérdésem, hogy melyik az a lehető legolcsóbb router, ami gigabites lan portokkal rendelkezik és ezt nagyjából hozni is képes. A wifi sebesség majdnem teljesen mindegy, telefonoknak bármilyen kicsi jó lesz.

Előre is köszönöm a segítséget.

üdv,
Ákos

(#49267) Mr Bond 007 válasza alPi86 (#49266) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Téma összefoglalóban mindenre választ találsz! ;)

(#49268) 0xY válasza MaCS_70 (#49265) üzenetére


0xY
tag

annak kicsit borsos az ára (42 ezer).. ennél olcsóbban nem találok olyat, ami megfelel a nem túl nagy igényeimnek? :)
RT-AC55U 25 ezerért?

[ Szerkesztve ]

(#49269) alPi86 válasza Mr Bond 007 (#49267) üzenetére


alPi86
csendes tag

Köszönöm szépen, most látom, hogy ilyen is van. :)

Ki is választottam a TP-LINK TL-WR1043ND-t.

(#49270) Multibit válasza 0xY (#49268) üzenetére


Multibit
veterán

Az jó lehet neked. Vagy AC1200G+, vagy TP-Link Archer C5.

(#49271) 0xY válasza Multibit (#49270) üzenetére


0xY
tag

az AC1200G Plus szimpatikus, köszi :)

(#49272) Assdak


Assdak
őstag

Sziasztok,

Családi házba kellene router. Középső szinten lenne, egy szint felette, egy alatt, vasbeton, plusz ~ 30m-es lefedettségi kör.

Ár mindegy.

(#49273) EQMontoya válasza Assdak (#49272) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem nincs az a router, ami ezt belövi rendesen.

Ha az ár mindegy, akkor mindenképp valami AC-s, 5ghz-es cucc, az talán jobban bírja a vasbetont.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#49274) Assdak válasza EQMontoya (#49273) üzenetére


Assdak
őstag

Konkrét típust esetleg tudnál javasolni?

(#49275) Milli82


Milli82
tag

Sziasztok

Gondolkodom újítani a hálózaton...
Ezen gondolkodom: linksys wrt1200

Milyen lehetőségek vannak benne? Transsmission, FTP szerver, DLNA, egyéb hasznos alkalmazások?

Ki tudnám-e váltani vele a Zyxel NAS cfw + 1043 cfw által adta lehetőségeimet?

Azt látom, hogy van olyan erős procija, mint a zyxel Nas-nak.

Tapasztalat?

M

Asus AC85P - DS118

(#49276) Assdak válasza Assdak (#49274) üzenetére


Assdak
őstag

Csak hogy kicsit szűkítsem a kört, ezt néztem első körben ASUS RT-AC87U.

(#49277) kali válasza Assdak (#49276) üzenetére


kali
legenda

szia,

adott (ár)kategóriában az egyik legjobb, ha az nem, akkor csak több eszköz lesz a megoldás.
az a hibalehetőség, hogy a wifi kapcsolat nem csak a router, hanem az ellenoldalak és környezeti tényezők függvénye is, így bizonyos esetekben hiába a legjobb router, ha attól eltérő tényezők befolyásolják, illetve hátráltatják a dolgot.
nekem is rt-ac87u van egy ideje, nagyon jó típus, az első firmware verziókkal volt csak anno probléma, főként az 5 GHz szórással, de javították aztán, azóta okés.

[ Szerkesztve ]

(#49278) Gubek-Einste válasza Milli82 (#49275) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tudod kiváltani a NAS-t egy router-rel semmilyen szempontból.
Ami a Linksys a Belkin tulajdona azóta nem ajánlott gyártó lett. Az újabb AC-s WRT széria eléggé túlárazott lett a hasonló más gyártótól származó termékekhez képest. Emiatt nem sok tapasztalat van az újabbak eszközökkel.

Alternatívák lehetnek a következő ajánlott AC-s eszközök:
Asus AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U/AC1200G+,
TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Jó lenne tudni 1-2 dolgot:
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene a router?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49279) Milli82 válasza Gubek-Einste (#49278) üzenetére


Milli82
tag

Ezt most kicsit úgy érzem, hogy inkább a tapasztalat hiányában és konkrét eszköz ismerete miatt mondod.
De azért kiváncsi lennék más véleményekre is.
Egyébként jelenleg a cfw instabilitásából van elegem. Havi 1x sem akarok a routerrel foglalkozni. Csak ha tényleg állítani akarok dolgokon.
És egy időtálló eszközt szeretnék. A szoba, helyzet és egyéb beállítások nem okoznak gondot.

Asus AC85P - DS118

(#49280) Gubek-Einste válasza Milli82 (#49279) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Többek vettek már Belkin-es Linksys-t és nem olyan volt mint anno a Cisco-s korszakba, a túlárazás pedig szemmel látható.
Az Asus router-eken lévő AsusWRT firmware már rendelkezik olyan tudással amely képes okafogyottá tenni a CFW alkalmazását.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49281) MaCS_70 válasza Assdak (#49276) üzenetére


MaCS_70
félisten

Feltételezem, a vasbetont a födémre írtad, ugye?

A falak / födém előre kiszámíthatatlan árnyékoló hatásától függően az RT87 akár jó is lehet, kétszintes téglaháznál kb. 30 méterre a Note2 telefonommal stabilan tudtam netezni.

Ez viszont már nagyon bizonytalan tertomány és iszonyúan sok függ az ellenoldali egységtől is. Fokozottan igaz, hogy csak helyben derül ki, hogy működik-e...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49282) MaCS_70 válasza Milli82 (#49275) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy barátomnál RT-87 üzemel, régebbi NAS+routert váltott le vele. Állítása szerint ha kevés letöltés megy egyszerre, abszolút kielégítő a rendszer, teszem hozzá, az illető igencsak hardcore villamosmérnök, de nem egy sebességmániás fajta, tehát könnyen lehet, hogy ami neki még bőven kielégítő, az másoknál már elviselhetetlenül lassú.

Szerinte egyébként a 87-es az a belépő szint, ami már alkalmas NAS-használatra is -- de ez ugye változatlanul szubjektív.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49283) MaCS_70 válasza 0xY (#49268) üzenetére


MaCS_70
félisten

Uram-atyám....
Nemrégiben még 33-ért vettem RT-AC56-ost....

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49284) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#49283) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak azóta ritka mint a fehér holló.

Kérlek ha lehetne egy hozzászólásban válaszoljál mindenkinek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49285) zsiz


zsiz
őstag

Sziasztok. Nézegettem az ajánlott listákat, de igazából nem tudom mi kellene nekem. Jelenleg egy D-Link DIR-300 van, ingyen kaptam a net előfizetés mellé. Ez is megtenné nekem, csak az a baj, hogy két szobával arrébb már nagyon gyenge a jel. Ezen kellene változtatni. Semmi extra nem fontos. 2.4GHz, minél olcsóbb (10k alatti kategória), és minél erősebb legyen a wifi. Kertes ház, téglafalakkal, jelenleg az udvaron, a ház közelében még éppen látni a hálózatot, de vagy sikerül csatlakozni vagy nem. Más hálózat nem kavar be, nincs a közelben másik wifi. 20/1.5 Mbps internet van itthon. Tudom, a hatótáv sok mindentől függ és nem lehet előre megmondani, de javasolni tudtok valamit az ajánlott listáról? Köszi előre is. :R

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#49286) Multibit válasza Milli82 (#49279) üzenetére


Multibit
veterán

Havi 1x sem akarok a routerrel foglalkozni.
Szeretnéd ezt úgy, hogy NAS-ként erőszakolod meg a routert. Na erre befizetek. Vedd meg azt a Linksyst! ;]
Nincs ilyen Belkin-Linksysem, "csak" egy - szintén erős - Asus RT-AC56U routerem, de mégis vettem egy NAS-t, ami valóban NAS-ként teszi a dolgát. A router meg maradjon meg routernek!
Van a kinézett kedvencedben SATA vezérlő? Nem kell válaszolni, költői kérdés volt ;)

(#49287) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziasztok!
Felb@szott az ideg a telekomos neten, hogy szakadozik állandóan.

Rendelés alatt van egy digi 1000.
Jelenleg egy TP-LINK TL-WDR3600 router üzemel.
Ez elég neki?

(#49288) Multibit válasza Ateszpapa (#49287) üzenetére


Multibit
veterán

Elég - kábellel.

(#49289) EQMontoya válasza Multibit (#49286) üzenetére


EQMontoya
veterán

A NAS nálam egy HP N54L, azzal pl. nem kell foglalkozni. :)
Routernek most vettem 15k-ért egy Linksys EA4500-at, megnézem, hogy szuperál openwrt CC-vel.

Same rules apply!

(#49290) Milli82 válasza Multibit (#49286) üzenetére


Milli82
tag

Haver pont ezért írok ide. Hátha vannak tapasztalatok. Sata meg azért van ott, hogy használjuk.
De lehet csak dísz... sétálgattak a raktárban a mérnökök és látták mindjárt lejár a szavidő, ezért beletették.

Na ettől függetlenül nem mondom, hogy nincs igazad. Ugyanakkor a számítási teljesítmény, szám szerint elegendő lehet.
Amiért úgy általában a fórumok létrejöttek az a személyes tapasztalat. Na erre vagyok kíváncsi.

Asus AC85P - DS118

(#49291) Multibit válasza EQMontoya (#49289) üzenetére


Multibit
veterán

Nem értem. Ezt miért nekem írtad?

(#49292) EQMontoya válasza Multibit (#49291) üzenetére


EQMontoya
veterán

Csak példaként arra, hogy hol kezdődik az a NAS, amivel nem kell foglalkozni, és tud torrentezni.
A routert meg csak úgy, kiváncsi vagyok, mire jutok, majd megosztom itt a topikban. Mert ebayen lehet kapni ennyiért ezt a routert, van belőle sok, tehát ha stabil openwrt-vel, akkor ezen az áron jó vétel, hardware-ben azért jóval komolyabb, mint egy 1043 v2.

Same rules apply!

(#49293) Gubek-Einste válasza zsiz (#49285) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND lenne az ajánlott az alsó tartományból.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49294) Multibit válasza EQMontoya (#49292) üzenetére


Multibit
veterán

Olvass vissza! A fórumtárs a routerre írta, hogy nem akar vele napi szinten foglalkozni.

(#49295) Ateszpapa válasza Multibit (#49288) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Köszönöm.

(#49296) EQMontoya válasza Multibit (#49294) üzenetére


EQMontoya
veterán

De ha NASnak fogja használni, akkor fog. :)

Arra sajnos dedikált NAS kell.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#49297) scream


scream
veterán

Hali!

Sajnos Archer C5 v2.0-vel nem jöttünk ki jól (elég fapados szerintem a rendszere), így keresnék alternatívát rá, hasonló árban.

Ami fontos:

- legyen rá OpenWRT vagy AsusWRT
- 5GHz
- AC előny
- jó antenna
- tudjon 10+ klienst kiszolgálni WiFi-n, mellette 2-3at kábelen

(#49298) Gubek-Einste válasza scream (#49297) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári vagy OpenWRT van most rajta?

Jó lenne tudni 1-2 dolgot:
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene a router?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott AC-s eszközök:
Asus AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U/AC1200G+

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49299) EQMontoya válasza Gubek-Einste (#49298) üzenetére


EQMontoya
veterán

v2-re nincs openwrt.

Same rules apply!

(#49300) kali válasza scream (#49297) üzenetére


kali
legenda

szia,

hasonló árban az rt-ac55u jöhet szóba.
más kérdés, hogy annyi (wifi) ellenoldalhoz már kétmagos proci és 256 MB ram lenne javasolt, rt-ac56u alá nem adnám, vagy ha külső antennás kell - bár az említett típus a belsőkkel is elég jó -, akkor rt-ac68u, vagy akár rt-ac87u.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.