Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49201) Intruder2k5 válasza citkar (#49199) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az RT-AC66U hardveresen jóval gyengébb mint az RT-AC56U. Igaz WiFi tekintetében elvileg nagyobb sebességre képes, azonban az 56U már két magos, 2x800MHz ARM SoC-al megy, még a 66U csak MIPSEL alapon 600MHz, és egy mag. Ha mondjuk USB adatátviteli sebességben gondolkodsz, akkor a 66U valahol ~15MB/sec, még az 56U 30-35MB/sec körül teljesít.

[ Szerkesztve ]

(#49202) szemesi69


szemesi69
addikt

Üdv!

Kaptam egy Netgear JWNR2000 wifi routert, nem igazán ismerem ezt a fajtát, kaphatnék róla infót, azon kívül amit a google barátom ad, példáúl az asus n12+ jobb nála, vagy mennyiben különböznek, jelenleg ezek vannak nálam. Most az asus van jelenleg használatban.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#49203) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A Synology RT1900AC-ről nincs esetleg új hír?

Külföldi ismerős a minap áradozott róla, hogy mennyire az a best buy, indenben szuper, és a netes tesztek és vélemények szerint is nagyon jónak kell lennie, de valahogy igazán friss anyagot nem találok róla.

Ami például nagyon izgalmas lenne, az az esetleges CFW, illetve wifis tapasztalatok.

Árban ugye az RT-N68U ellenfele lenne.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49204) Gubek-Einste válasza szemesi69 (#49202) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kb egy szinten van a két eszköz, olyan sok különbség nincsen köztük.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49205) Mr Bond 007 válasza MaCS_70 (#49203) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Valaki írta hogy vannak még firmware gondok, ezeket biztos vagyok benne hogy hamar rendbe fogják rakni. Továbbra sem értem miért kéne rá 3rd party firmware mikor a gyári is kb mindent tud (pont a lényege vész el a gányolással mert eszméletlen sokoldalú a gyári firmware).

[ Szerkesztve ]

(#49206) Gubek-Einste válasza Mr Bond 007 (#49205) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sokaknál fontos, hogy legyen alternatíva ha esetleg a gyári nem felel meg valamilyen szempontból.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49207) citkar válasza Intruder2k5 (#49201) üzenetére


citkar
addikt

Néztem is, hogy az ac56U-ban már két magos a SoC, van elég RAM és több helyen láttam 25 körül, ennyi pénzért nem láttam hasonlót, ezért is tetszett meg, de már ezeken elfogyott sajnos. Viszont így az ac66U nem biztos, hogy megérne nekem 40-t, bár már valahol az alatt is kapni...ráadásul mindig előtör a másik gondolat: minek cseréjek, ha a mostanival is elvagyok.

Esetleg alternatívája az ac56U-nak, hasonló árban (transmission klienssel)? A gyorsabb SoC, gyorsabb USB-n való másolás számomra előnyt élvez.

(#49208) Intruder2k5 válasza citkar (#49207) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak 2.4GHz-es WiFi-vel RT-N18U. Ugyan 1 magos, de 800MHz-es ARM SoC, 256MB RAM, és 128MB flash, ezt nevezhetjük talán leginkább a nálad most is muzsikáló RT-N16 utódjának. Ezen az USB másolási sebesség 20-25MB/sec körül alakul.

(#49209) Gubek-Einste válasza citkar (#49207) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos igazi alternatívája nincsen az AC56U-nak. Ami van az drágábban az AC68U külső antennákkal és AC1900-as wifi képességgel, olcsóbban az AC55U és AC1200G+ (nincs benne torrent kliens) gyengébb hardverrel. Esetleg még az N56U lényegesebb gyengébb hardverrel.
Ott van még a TP-Link Archer C8/C9 is mint lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49210) citkar válasza Intruder2k5 (#49208) üzenetére


citkar
addikt

Már az N18U-n is hasonló frimware fut, mint a nagyobbakon, azaz transmission kliens Asus köntösben?

(#49209) Gubek-Einste

A WiFi képességeinek nem kell kiemelkedőnek lennie, közel van a laptop, kicsi a lakás, elég, ha megbízható és stabil. Néztem az AC1200GPlus-t, de gyárilag szeretnék transmissiont, ne kelljen nekem firmware-t cserélni.

Az n56U-val még szemezgetek (gondolom ezen is transmission fut), az is érdemi előrelépés lenne, ha jól értem és nem drága (20 körül még talán megérné).

[ Szerkesztve ]

(#49211) Depression


Depression
veterán

Sziasztok!

Kellene nekem egy olcsó, de nagy teljesítményű ac-s router. Minden más tulajdonság érdektelen. Köszi.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#49212) Intruder2k5 válasza citkar (#49210) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezeken már mindegyiken ASUSWRT fut, ami lényegében egységes, leszámítva persze az olyanokat, hogy nincs 5GHz beállítási lehetőség, lévén nem tudja a router.

ASUSWRT teszt

Depression, TP-LINK Archer C5

[ Szerkesztve ]

(#49213) citkar


citkar
addikt

Most vettem csak észre, hogy létezik n56U B1 MTK SoC-cal, vajon ez tempósabb az N18U-nál? Ha jól sejtem a sima n56U a leglassabb ezek közül USB-ről való másolás tekintetében. De ez a sok különböző SoC...nem tudom. Bár az N18-ban a 256 MB RAM is vonz és kicsit olcsóbb a MTK-s verziónál. Ez utóbbi esetében, ha a fele RAM mennyisége nem korlátoz annyira, a jobb WiFi képességei miatt elgondolkodtat.

(#49212) Intruder2k5:

Köszi, ezt jó tudni.

[ Szerkesztve ]

(#49214) dev89


dev89
tag

Sziasztok,

15k-ig bezárólag milyen eszközt ajánlotok, ami képes lenne vezeték nélkül kiszolgálni egy 120-as netet?

Nekem egy tp-link wdr3600 van openwrt-vel, ami nem képes erre és mostanában nem követtem nyomon az újabb kiadásokat.

Tudnátok nekem ebben segíteni?

Köszi a válaszotokat.

(#49215) Depression válasza Intruder2k5 (#49212) üzenetére


Depression
veterán

Sajna a 25k nekem nem tűnik olcsónak. :U

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#49216) Multibit válasza Depression (#49215) üzenetére


Multibit
veterán

Kellene nekem egy olcsó, de nagy teljesítményű ac-s router.
Nem érzel ellentmondást? ;]

(#49217) MaCS_70 válasza Mr Bond 007 (#49205) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én sem vagyok a "CFW mindenáron" híve, sőt, vegyesen bosszankodom vagy szórakozom azokon, akiknek minden próba nélkül az első dolguk telefonon, routeren, akármin lecserélni a gyári rendszert, mert az olyan geek dolog...

De egy eszköz "jövőállósága" tekintetében van jelentősége annak, hogy főznek-e rá alternatív rendszert, egy többlettényező, még ha egyáltalán nem biztos, hogy valaha is élnék vele.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49218) Intruder2k5 válasza Depression (#49215) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

TP-LINK Archer C20

Ez olcsó, és AC-s is, viszont csak 750-es a WiFi része, és 100Mbps portok vannak benne. Sajnos csúcstechnológiát nem kapsz fillérekért. Vagy fizetsz, vagy kompromisszumot kötsz.

Tudunk ajánlani olcsó, gyors, és jó routert. Te ebből kettőt választhatsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#49219) Depression válasza Intruder2k5 (#49218) üzenetére


Depression
veterán

Bocsi, nem voltam elég egyértelmű. 750-es?
Nagy teljesítmény alatt az antennára gondoltam. Ha sima dzsatubét viszi sebességileg, az bőven elég. Telefonon azt hallgatjuk a konyhában blutooth-os kihangosítóval.
A feladata az lenne, hogy 2 téglafalon kell átvinni a jelet.
Jelenleg egy tp-link 741 van, 8dB-es antennával.
Viszont minden este 8 körül megszakad a WiFi, és már csak karikázás van a youtube-on. Gondolom valaki torrentezik, és lefoglalja a b/g frekvenciát. (teljesen amatőr gondolkodás). Vezetékes net megy ilyenkor is gond nélkül.
A telefonom támogatja az ac-t, remélem az 5 GHz-et nem szemetelik tele.

De ha van jobb ötletetek, annak is nagyon örülnék.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#49220) Mr Bond 007 válasza MaCS_70 (#49217) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ezzel egyet is értek sok cuccnál, de a synology azért nem egy asus vagy tp-link firmware kategória. Magasan többet ad. Szerintem közel ad annyit mint a cwf vagy bármelyik másik úgy hogy a teljesítmény se csorbul mint sok esetben.

(#49221) kezo0 válasza Depression (#49219) üzenetére


kezo0
addikt

Ha az 5 GHz a fontos, ahhoz nem kell feltétlenül az ac szabvány. Szerintem gondolkodj inkább egy dual band n-es routerben, azok kicsit olcsóbbak is.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49222) Gubek-Einste válasza citkar (#49213) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem, még mindig az N18U a gyorsabb.

#49214 dev89
Csak a TP-Link 1043NDv2/v3 van még az ajánlott eszközök közül 15k-ért.
A jelenlegi is tudná a teljes sebességet wifi-n de a környezeti viszonyok és egyéb körülmények függvénye, hogy milyen lesz az elért eredményt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49223) Multibit válasza MaCS_70 (#49217) üzenetére


Multibit
veterán

Nem volt még a kezeim között Synology RT1900ac, de az biztos, hogy egy router nem feltétlenül szorul rá az alternatív firmware-re. Lásd Mikrotik, Ubiquiti. Tehát attól még lehet jövőálló egy router, hogy "csak" gyári szoft fut rajta.

(#49224) dev89 válasza Gubek-Einste (#49222) üzenetére


dev89
tag

Értelek, akkor TP-Link 1043NDv2/v3 lesz, viszont visszatérve a 3600-osra, itt ülök mellette és nagyon nem megy 90-100 fölé 2.4GHz-en.

(#49225) Multibit válasza dev89 (#49224) üzenetére


Multibit
veterán

nagyon nem megy 90-100 fölé 2.4GHz-en
Ha visszaolvasol, láthatod, hogy rendszeresen visszatérő "problémáról" van szó. Azért az idézőjel, mert igazából nem probléma, hanem csak egyszerűen wifi! Ami nálad ennyit tud, másnál ennyit sem, megint másnál esetleg jóval többet.

(#49226) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

AC-s routerben gondolkodom, mert a mostaninál gondjaim akadtam.
Olyan kérdésem lenne, hogy melyik az a router ami már valószínűleg bírná a torrentet is wifin keresztül? 5ghz és 120 as upc van egyelőre. Ez lehet lesz nagyobb is :)
köszönöm

(#49227) MaCS_70 válasza Mr Bond 007 (#49220) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Az AsusWRT-nél egyébként miben tud többet? Az szerintem egy nagyon jól kitalált rendszer, szerintem nem sokban szorul okosítáásra, nagyon széles körben teszik okafogyottá CFW alkalmazását.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49228) Gubek-Einste válasza smallmer (#49226) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott AC-s eszközök: Asus AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U/AC1200G+,
TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49229) smallmer válasza Gubek-Einste (#49228) üzenetére


smallmer
őstag

A tp-linkek javultak minőségét tekintve? :)

(#49230) Gubek-Einste válasza smallmer (#49229) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mire gondolsz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49231) junior11 válasza Gubek-Einste (#49230) üzenetére


junior11
veterán

Én (is) úgy hallottam, bár nem tudom mi igaz, hogy az utóbbi időben gyengébb minőséget képviselnek pl. az Asushoz hasonlítva...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#49232) MaCS_70 válasza junior11 (#49231) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy időben az Asus volt pocsék, még az 500-as széria táján.
Aztán belehúztak.
A TP-Link egy stabil, elég jó minőséget képviselt, amit az Asus lenyomott, de karácsonyi híreim szerint a TP-vel nincsenek gondok, sokkal kevesebbet visznek belőle vissza, mint a többi "olcsó" márkából.

A garancia még 5 év?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49233) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#49232) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Egy időben az Asus volt pocsék, még az 500-as széria táján."

Az 500-as széria táján? Mondod ezt pont arra a WL-500gP típusra, ami a maga idejében a modderek egyik legkedveltebb routere volt, mind szoftveres, mind hardveres tekintetben módosítható volt, és amin mondhatni gyökeret vert a routerek NAS és PC helyett való használata, amit szinte minden alternatív firmware verzió (OpenWrt, OLEG, Tomato, DD-WRT, DebWrt) támogatott, stb...? :)

[ Szerkesztve ]

(#49234) smallmer válasza Gubek-Einste (#49230) üzenetére


smallmer
őstag

igazából ahol eddig néztem valami tesztet mindenhol az asus-t tartják jobbnak minőségben :) egy archer 9 mondjuk elférne itt az asztalon :) jönni fogok még pár kérdéssel :R

(#49235) scream válasza Intruder2k5 (#49131) üzenetére


scream
veterán

Csak a V1-re van OpenWRT, a V2 az Broadcom-os, így arra nem megy rá. Sajnos ezt csak vásárlás után tudtam meg. :(

(#49236) Gubek-Einste válasza smallmer (#49234) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kétségtelen tény, hogy az Asus most nagyon ott van a szeren, mind szoftverben és mind hardverben előbbre jár mint a TP-Link.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49237) smallmer válasza Gubek-Einste (#49236) üzenetére


smallmer
őstag

ezért is gondolkodtam abban, viszont addig nem merem megvenni egyiket sem míg meg nem állapítotható teljesen, hogy a router a gond.

(#49238) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#49233) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos PONT arra mondom. A mai napig van nálam használatban 500 DeLuxe, az 500-as széria annak idején tényleg a legjobban használható router volt.
De irtózatosan sok gond volt a minőséggel.
Több számítógép-kereskedés is az ügyfelem volt annak idején, nem egy egy nem két vitás eset volt az 500-asok és kortárs Asus-testvéreik garanciáztatásával kapcsolatban.

Az én 500-asom is cserélt darab, de volt, hogy garanciaidőn belül egy-egy időszak eladott darabjainak a felét is visszavitték
A részletekre ennyi idő távlatából már nem emlékszem, de olyan részletekre igen, hogy a garanciális kötelezett szerviznek hiába lobogtattam a kinyomtatott cikkeket arról, hogy egy-egy hiba az egész világon típushibaként elismert, ragaszkodtak a több hónapos javítási procedúrához.
Aztán mintha jött volna a v2, aminél a külső antenna átkerült a jobb oldalra, de az meg tán szoftveresen volt kedvezőtlenebb, sokan nem akarták elfogadni az arra történő cserét -- megjegyzem jogilag indokoltan.

Nem kevés fejfájásom volt nekem akkor az Asus gyártási minősége miatt...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49239) smallmer


smallmer
őstag

Srácok, AC56U AC66U között mi a különbség? csak az antennák száma? :)

(#49240) Intruder2k5 válasza smallmer (#49239) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, messze nem csak az. Felül az összefoglalóban megtalálod a specifikációit mindkét eszköznek.

(#49241) jeni válasza smallmer (#49239) üzenetére


jeni
félisten

nem csak az, hanem a WIFI és KÉTMAGOS proci

(#49242) Mr Bond 007 válasza MaCS_70 (#49227) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Tele a youtube, nézd meg magad! :) KATT
Teszt: KATT

[ Szerkesztve ]

(#49243) MaCS_70 válasza Mr Bond 007 (#49242) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm -- elég meggyőző!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49244) devil2k


devil2k
tag

Sziasztok!

Remélem nem leszek nagyon off, de..
Hálózat bővítéséhez szeretnék új eszközt beszerezni és ebben kérnék segítséget.
Adott egy viszonylag nagy családi ház, aminek a hosszabbik oldala 20 méter. Az utcafronti részen van bekötve a net. Itt van egy TL-WDR3600, ami a ház első harmadát teljesen lefedi. Itt minden ok. A hátsó részre utp kábellel szeretnék egy AP-t, vagy routert kirakni.

A kérdés az, hogy mindenképpen egy dedikált AP kell, vagy ajánlott,
(pl: Wireless Range Extender TP-LINK 300Mbps TL-WA830RE kb. 10.000 Ft)

vagy esetleg teljes mértékig megfelel egy router is?
(pl: TP-LINK Wireless 300Mbps TL-WR841N kb. 6.000 Ft)

Ár-érték arányában megéri az extender a töbletköltséget? Nagyobb lefedettséget biztosít?
Csak mobil eszközök és csak wifin lógnának rajta.
(olvastam, hogy mindkét eszközön 10/100-as a Lan, de ide elég szerintem)

Thx!

[ Szerkesztve ]

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#49245) smallmer


smallmer
őstag

Na srácok aludtam rá egyet. Egy ASUS RT-AC87U mennyire nagy "pazarlás" otthonra? Szívem szerint ezt vásárolnám meg :)
illetve meddig szolgálja ki kb az igényeket? :) itt értem ez alatt, hogy 120 megás netem van. Jó pár évig elég lesz még ugye? :R

[ Szerkesztve ]

(#49246) Multibit válasza smallmer (#49245) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor pazarlás ha nem tudatosan vásárolsz. Ha azt hiszed, hogy a wifi átviteli problémáidat kizárólag a router okozza. Meggyőződtél róla, hogy biztos a jelenlegi routered a "bűnös"?

(#49247) Gézengúz válasza devil2k (#49244) üzenetére


Gézengúz
addikt

Teljesen jó lesz a 841N!

(#49248) smallmer válasza Multibit (#49246) üzenetére


smallmer
őstag

igazából azt tapasztaltam, hogy ha a wdr4300-ra csatlakozom akkor nagyon ingadozik a net. (5ghz-en és 2,4-en is.), sőt jóval lassabb mint amilyennek kellene lennie.
Amint átcsatlakozok egy n12-d1-es asus routerre 2,4ghz-en jóval stabilabb, de akkor is lassan tölt le (5 mega körül)

Jó lenne valahol kipróbálni az RT-AC87U -val de senki ismerősöm nincsen aki ilyet vagy ehhez hasonlót használna. Igazából ha ki tudnám próbálni akkor nem is gondolkodnék :)

(#49249) Multibit válasza smallmer (#49248) üzenetére


Multibit
veterán

Csak fájni fog, ha egy ilyen drága routerrel sem lesz meg a kívánt sebesség/stabilitás. Azt kéne elfogadnod, hogy a wifi kommunikáció stabilitását nem csak router befolyásolja!

(#49250) smallmer válasza Multibit (#49249) üzenetére


smallmer
őstag

igaz,
keresek valakit akinél ki tudom probálni :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.