Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46968) eFeMeR74 válasza SLYM (#46960) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Nem. Sajnos az új routerek csak wifi sebességben jobbak a hatótávban (EU törvények miatt is) nem nőt jelentősen, sőt... ;) Ez még azok közé a routerek közé tartozik aminek a hatótávja (chipszett miatt is-támogatott) nagyobb 8-16dBi antennával 1,5-2x kitolható. Ugyan a sebesség az n szabvány és a router tudása miatt csak 300Mb körül alkul wifin, de utp cat5e kábelen elég jót kilehet hozni belőle. Rengeteg router van a piacon és elképzelhető, hogy van közöttük már, olyan (emberi áron) aminek nagyobb a hatótávja, de mivel ez jelentősen fűgg az antennától olyat érdemes nézni aminek legalább 9dBi a nyeresége gyárilag, ha egyátalán létezik ilyen. Bár a körsugárzó antennáknak az előnye, hogy minden irányban adja a jelet a nagyobb hatótáv csak irányított antánával érhető el, de ez is véges beltéren ami max 100-150m míg kűltéren akár 15km-30km is lehet. A mai világban ki kell használni a lehetőséget. Veszel egy routert 14 napod van, hogy kipróbáld (netes vásárlás) ha nem válik be visszaviszed és kipróbálsz egy másikat addig amíg meg nem találod a neked megfelelőt. Sajnos a wifi hatótáv rengeteg tényezőtől függ ezért lehet ami nekem jó nálad már nem müxik, ezért nehéz ajánlani. Én is csak kb 10-15 routert próbáltam ill ismerek és mindegyik másban volt jó. Ezért is jók a fórumok, mert sokan sokfélét használnak így tudhatjuk, melyik modelekkel érdemes próbálkozni. Én is nagyon kiváncsi vagyok a xiaomi termékére és nagyon gondolkozom, hogy kipróbálom ezt , csak kiváncsiságból is :)

Bocsi, ha hosszú lett. sorry

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.