Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47401) Fkris


Fkris
őstag

Sziasztok!

A problémám a következő:

Adott egy cirka 70m2 es lakás, nagyjából U alakkban. A router a nappaliban van, ami az U talápának felel meg, mert a tesóm illetve az én szobám az U két szárának végén található, nálam annyi nehezítéssel, hogy a jelnek ki kell mennie a lakásból és újra bejönnie a kinti falakon keresztül, esetleg 2 benti falon keresztüljönnie, amiből a 2. on hosszanti irányban.
Ezekből következik, hogy nálam a gépnél és a chromecastnél, ami a probléma egyik fő forrása, kb -70dBm a jelerősség.Jó esetben.

Ez a Dell 3521 es gépemen 1es pálcikát jelent, Nexus 5 és 9 esetében kb feles jelerősséget.
Ezek miatt (legalábbis gondolom) még a sima SD sorozatok/filmek stremje chromecastre is darabos az esetek 90%ban, nemhogy a HD, holott ha a gép a router mellett van illetve a TV is, akkor semmi baja a 1080p vel sem.

Ezért gondoltam, új router kéne a TL-WR941N helyett, valami, ami tudja az 5 Ghz et, ami elsősorban a mobil eszközök miatt.(Noha a Dell nem tudja, de lehet a 2,4 is erősebb lenne, nemtudom)

A Asus RT-N56U-ra gondoltam az összefoglaló átnézése után, szerintetek megérné?
Ha nem, akkor valami más tanács?

Esetleg még annyit, hogy társásházról lévén szó, sok a router jel, szóval interferencia is van dögivel, mert a környezetben vagy 6-7 router jelét látom, amik túlnyomó részt ugye a 11es csatornát fogják, iletve van pár a 3-as környékén is.

Köszönöm szépen a segítséget!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#47402) Soma01 válasza Fkris (#47401) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem olyat nézz inkább, ami külső antennás.
Meg hát az is kérdés, hogy mennyi pénzt szánsz rá?
Egy kis kábelezés nem oldható meg az U betű két függőleges szárának az 1-1 aljára? vagy akár tovább is? Aztán oda lehetne tenni 1-1 routert.
Ha közelebb tudod vinni a (2) routert az U betű 2 tetejéhez (ahol a 2 szoba van) akkor lehet 5 GHz-t is használni ha tudják az eszközeitek. De ha nem mozdítható a router, akkor inkább maradjon a 2,4.
A 300 Mbps-os kapcs. sebességet ismerik az eszközeitek? Vagy csak 150-esek? Jó jelerősséggel és 40Mhz széles csatornával, megy a HD.

(#47403) Soma01 válasza Multibit (#47399) üzenetére


Soma01
veterán

Ez vajon milyen átvitelt tud? EdgeRouter X Az ára teljesen jó, Dual-Core 880 MHz, 256 MB DDR3 RAM memória. Elég erősnek tűnik.

(#47404) Fkris válasza Soma01 (#47402) üzenetére


Fkris
őstag

20 körül szánnék rá, sajnos kábelezés esélytelen, kb 10m kábel kéne, vagy több, csak hogy egy szárat és az alját összekössem, pluszban akkor nincs semmi ajtóbecsukás és nem lehet elrejteni sem :/

routert elmozdítani még nemigazán próbáltam, de talán a mostani helyén van a legjobb helyen, egy szekrény tetején,(majdnem) teljesen szemben mindkét szoba ajtajával.
A sebesség meg nem tudom miért releváns, mert a net az csak 25/5 ös, hála a nagyon márkás és nagyra becsült Trékomnak, de legalább kva drága.

Állítsam be vegyes helyett 40mhz re a csatornát auto channellel, vagy adjak meg neki egy alig használ (7-8) csatornát?

5ghz igazából csak azért került szóba, mert egy ilyen eszköz sincs a a közelben, ezért gondoltam a gyengébb jelerősséggel de interferencia nélkül jobb lenne a vétel.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#47405) Soma01 válasza Soma01 (#47403) üzenetére


Soma01
veterán

Ez egy teszt a 2 évvel az előttit "régiről" Ubiquiti EdgeMAX EdgeRouter Lite aminek Dual-Core 500Mhz MIPS64 procija és 512MB DDR2 RAM-ja van. Mivel a procija az újnak gyorsabb, gondolom ez is tudja a 100 Mbps-ot.
Szerintetek?

(#47406) bl4ze


bl4ze
veterán

Sziasztok, Kérem segítsetek, egy Gigabit routert keresek, olyat ami wifi-n is tudja a 300Mbit-et, amire, ahová kellene :
120m2 családi ház, a router a nappaliban lenne, és ott lenne főleg használva laptoppal WIFI-n.
Laptop : Lenovo B590
A wifi kártya a gépben limitálja a wifi letöltés sebességét [link]
Intel® Centrino® Wireless-N 2230
802.11b/g/n, 2x2, single-band Wi-Fi + Bluetooth 4.0
Intel® Centrino® Wireless-N 2230 delivers enhanced Wi-Fi wireless performance with
innovative Intel-only features for a richer mobile experience. This dual-stream (2x2), singleband,
802.11b/g/n Wi-Fi plus Bluetooth 4.0* product with Wi-Fi Direct* combines better
speed (up to 300 Mbps1), range and reliability with Intel® Smart Connect Technology, Intel®
Wireless Display, and Intel ® My WiFi Dashboard.
Multi-Stream, Single Band
802.11b/g/n 2x2 and 2.4 GHz
Delivers up to 300 Mbps speed in the 2.4 GHz band with multiple streams for enhanced
speed while improving coverage and reliability.

Digi 1000Mbit net lesz, a lényeg az lenne, hogy a maximum wifi-t ki tudjan WAN-ot hajtani, és a teraszon, további szobákban is legyen azért legalább közepes erősségű jel.
A szobákban már nem kell max. wifi speed, ott nem lenne letöltögetés.

Kérem adjatok tippet mit, milyen gigabit routert érdemes venni, nagyon sokat nem szánnék rá - ha jól tudom ezzel a Intel® Centrino® Wireless-N 2230-val nem fog fullba jönni azért a 300Mbit wifi sebesség....

Előre is köszi :C

.:. bl4ze .:.

(#47407) kali válasza bl4ze (#47406) üzenetére


kali
legenda

szia,

a 300 Mbps 2.4 GHz wifi kapcsolatot már szinte minden gigabit képes router tudja, azt viszont nem ártana tudni, hogy mennyit szánsz az eszközre, mert van olcsón például tl-wr1043nd v2/v3, valamivel drágábban rt-n18u, de mehet a dolog akár 100 e ft környékére is.
fontos tudni, hogy 2.4 GHz n szabványos 300 Mbps kapcsolatból hasznosan (mérhetően) jó, ha a harmadát megkapod majd ideális körülmények mellett.

(#47408) bl4ze válasza kali (#47407) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszi a gyors választ.
Igen, ezt én is hallottam, hogy a 300Mbit wifi értékből jó ha 100-120Mbit-et tudok majd használni, nagyobb speed-re kell majd a LAN.

Igazából ez kb. az az ár kategória amit szánok rá, jó lenne ha 20 körül megállna : tl-wr1043nd v2/v3, ASUS rt-n18u árban szimpatikus.

TP Link vagy az ASUS a jobb, jel erősség stb. Azaz az ASUS megéri azt a 4-5-6 ezer Ft többet amit kérnek érte?
Ha másnak van még tippje, jöhet... Köszönöm ! :R

.:. bl4ze .:.

(#47409) kali válasza bl4ze (#47408) üzenetére


kali
legenda

erősebb hardverű az rt-n18u, meghálálhatja a többletet, amellett van rá olyan moddolt firmware, amivel nyomható kicsit a wifi szórása.

(#47410) bl4ze válasza kali (#47409) üzenetére


bl4ze
veterán

az jó, akkor az ASUS lesz, főleg ha van moddolt firmware, ehhez egy link esetleg ? TP-Link-em volt már régebben, oké volt de semmi extra, jöhet az ASUS :)

.:. bl4ze .:.

(#47411) Petiapó válasza Petiapó (#47391) üzenetére


Petiapó
tag

Hali!

Gondoltam írok 1-2 szót a tapasztalatomról, hogy építsem is a fórumot. Ha valaki 20as téglafalas, durván 100nm-es házikóba szeretne TP-Link TL-WR841N-t venni alapszintű APnak, akkor tökéletes megoldás. Nem találtam olyan helyet a házban, ahonnan a mobiltelefon skálája 3 csík alá ment volna (a 4-ből)

A kábelezős projekt egy kicsit elakadt. Egy valami létezik a földön, ami azonnali hatállyal leállíthat bármilyen hálózatfejlesztési tervet, és ő a kislányom. :D De majd a héten megoldom...
Emiatt az előbb repeaterként beüzemeltem, és már így is óriási a különbség. Folyamatos a jel, így bármikor bármit böngészhetek, írkálhatok, és közben tök jól elviszi a Youtube-ot közepes minőséggel.

Nagyjából ennyi. Innentől kezdve teljes nyugalommal várom a végeredményt, amikor már kábellel fog csatlakozni a forráshoz.

Viszlát!

[ Szerkesztve ]

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#47412) Soma01 válasza Fkris (#47404) üzenetére


Soma01
veterán

Hiába pirítasz oda egy erős routerrel, ha a laptop, telefon... azaz a "vevő" oldal nem bír visszaszólni neki.
A sebesség azért fontos, mert a HD-hez jó volna egy stabil 40-50 Mbps körüli sebesség. Ezt NAS és a TV közt értem. Vagy stream vidaeókra gondolsz, pl. Youtube? Oda nem tudom mennyi kell, de szerintem 15-20 Mbps elég kell legyen minden 1080p-hez. [link]
Szóval úgy néz ki, kábelezni kellene kicsit. (nem kell az ajtónyílásban vinni a kábelt, át lehet fúrni a falat és a tokot is) Mondanám, hogy vegyél egy-egy kültéri, fél wattos AP-t, de a laptop gyenge, hogy tudjon vissza válaszolni. Esetleg egy-egy irányított antenna jöhet még szóba. Az oda-vissza érzékeny, bár oda irányba az is jobban teljesít. Lehet azzal jársz a legjobban ha beállítasz egy (vagy ha mind a két szárára kell az U betűnek, akkor kettő) repeataer-t. Ezt megúszhatod 10.000 Ft/db ár alatt. Az összefoglalóban 150-esek TP-Link TL-WR741ND vagy TP-Link TL-WR741ND vagy 300-asból TP-Link TL-WR841ND v8 vagy TP-Link TL-WR841ND v8. A v10 nem jó, mert nincs még rá openwrt.

(#47413) zolion01 válasza kali (#47407) üzenetére


zolion01
tag

Szia!

Az általad használt ASUS router-er hogyan sikerült 400-600 Mbps-et elérned Iphone 6, AirBook-kal? Nekem sehogy nem sikerül 300-nál többet kihoznom belőle..
Milyen beállításokat használsz?

(#47414) Soma01 válasza Multibit (#47399) üzenetére


Soma01
veterán

(#47415) Fkris válasza Soma01 (#47412) üzenetére


Fkris
őstag

Az én oldalam a lényeges.
Akkor üzemeljek be egy reapetert, amit nagyjából félútra teszek, és azon keresztül történjen a jelerősítés?
Saját gépen lévő filmeket küldenék ki CC-ra, nem netről menne a stream!
Elég lenne a 150 mbps vagy kéne alá egy 300as?

ezzel az openwrt vel mit lehetne elérni?

köszönöm az eddigi válaszokat :)

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#47416) kali válasza zolion01 (#47413) üzenetére


kali
legenda

szia,

ezzel kapcsolatban akartad kérdezni; link?
nekem iphone 6s plus van, az már 867 Mbps kapcsolatra képes, a sima iphone 6 és 6 plus - ahogy a linkelt hozzászólásban is írtam - még nem mimo képes, így csak 433 Mbps a kapcsolat sebessége, ami hasznos (mérhető) sebességben is kevesebbet jelent.
az air ha 3*3 mimo képes, akkor pláne gyors átvitel lesz - már ha a router is tudja -, de air is van csak 2*2-es/lomhább, ami nem mindegy.
ac kapcsolat, a routeren 80 MHz engedélyezve/beállítva hozzá, ac beamforming és egyéb javító/gyorsító opciók legyenek engedélyezve.

rt-ac87u routerem van most, arra értetted?

(#47417) Soma01 válasza Fkris (#47415) üzenetére


Soma01
veterán

Mi az a CC?
Az én laptopomban 150-es kártya van a laptopban és nekem simán mennek a HD filmek.

Azt nem tudjuk most sem, hogy a jelenlegi router, milyen sebességre képes.

Mivel nem nagy a különbség árban, én a 300-asat venném.
Itt most valaki leírhatná, hogy milyen módba is lenne a legjobb a sebesség. Én azt javaslom, hogy Gargoyle fw menjen rá és azon be lehet majd állítani a kívánt dolgot.

(#47418) charles26


charles26
újonc

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne: egy ismerősöm szeretne családi házba routert venni, 60 megabites internethez. Kb. 200 m2 területről lenne szó. Az a kérése, hogy a házban és az udvaron is tudja használni a wifit. Tisztában vagyok vele, hogy nem mindenhol lenne egyforma erős a jel. A háznak körülbelül a közepén helyezné el a routert.

Én már másfél éve használom a TP Link wdr4300-as típust. Panelban lakom, tökéletesen meg vagyok elégedve vele. A lakásom előtt (az utcán) kb. 5 méterig tudom halványan fogni a jelet.

Szerintetek milyen routert érdemes venni? A hatótáv ebben az esetben a fontos szempont.
Érdemes lenne neki is ezt a wdr4300-ast megvennie, vagy komolyabbat? Árban kb 20 ezer forintig gondolkozik.

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)
Szép estét!

(#47419) kali válasza charles26 (#47418) üzenetére


kali
legenda

szia,

előnyösebb lehet egy csak 2.4 GHz képes, annak a szórására kihegyezett típust venni, ha az az elsődleges szempont.
maga a netes sebesség mellé akár egy jobb 100-as router is megfelelő lenne, de ha már rászánja a 20 e ft környéki összeget, akkor azért erősebb hardver adott, nagyon jó választás lehet például a korábban/sokszor említett rt-n18u.

bl4ze; elfelejtettem linkelni, de a router témájának összefoglalójában megtalálod; link (hgg)

[ Szerkesztve ]

(#47420) fudi2002


fudi2002
veterán

Egy általános kérdés:

5ghz-en több helyen láttam, hogy az N-es router lassabb mint az AC-s, viszont egy távolabbi ponton mérve is jobban tartja a sebességet mint az utóbbi. (Asus N66U vs Asus AC66U pl) Ezt egy-két felületes tesztíró miatt olvastam vagy van ennek technikai magyarázata?
Amúgy router ajánlást is kérnék: kétszintes ház 130 m2, felül lenne középen a router. Alul több eszköz.
Ami fontos lenne: állítható adóteljesítmény, stabilítás.
Amiken filóztam: Asus N66U,AC66U,AC68U esetleg foghúzással 87U

Köszi

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#47421) kali válasza fudi2002 (#47420) üzenetére


kali
legenda

az n szabvány 5 GHz esetén is töredéke sebességre képes, mint az ac.
a kapcsolatok különböző pontokon mért sebessége több tényező függvénye, ellenoldala, környezeti tényezői, beállítások...stb., ezek alapján/miatt nem is lehet általánosítani ilyen tekintetben (sem), így szerintem csak egy konkrét és meghatározott hálózatban, adott típusú és beállítású eszközökkel lehet magyarázata, ami a tényezők változója függvényében módosulhat akár teljesen fordított eredményre is.
a négy említett típus közül rt-ac68u vagy rt-ac87u, egyrészt legyen ac, ha már adott lehet, másrészt az rt-ac66u gyengébb hardverű az rt-ac68u-tól is.

(#47422) bl4ze válasza kali (#47419) üzenetére


bl4ze
veterán

kali, köszi !

nagyon úgy néz ki az ajánlott ASUS rt-n18u lesz a befutó. Csak a DIGI is találná már ki, hogy mikor jönnek bekötni a cuccot :)

MÁS: akinek DIGI van (1000Mbit vagy más) - milyen elosztót , splittert hoznak, tesznek fel ?
soha nem volt DIGI-m , most egy Invitel 30Mbit VDSL-en ülök, itt egy ZTE eszközöm van hozzá, azt hoztak.
Úgy tudom a DIGI nem hoz semmit, csak egy elosztót, splittert a netnek+ip telefonnak ? :Y + a coaxon megy be a tv-nek a jel ennyi....

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#47423) headhunter86


headhunter86
senior tag

Sziasztok,

Szerintetek melyiket érdemes ASUS AC55U vagy TP-Link Archer C5?

Ahogy elnézem TP-Link gyorsabb, de nekem ASUS kezelőfelülete, extrái jobban tetszenek.
Árban ugyanannyi mindkettő.
Másik kérdés, hogy nem tudom AQUA-nál V1.2 vagy V2.0 van TP-Linkből.

Egy Digi 100/50-es nethez lenne, STEAM home streaminget szeretnék még használni. Most egy régi Linksys WRT54G-m van, már nagyon eljárt felette az idő.

Kérlek ajánljatok valami jó kis routert 25.000-ért. Köszi.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#47424) Gubek-Einste válasza headhunter86 (#47423) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kettő közül inkább a TP-Link legyen, szerintem, nagy valószínűséggel már v2-t fogsz kapni.
Ha Asus kellene akkor AC56U legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47425) Fkris válasza Soma01 (#47417) üzenetére


Fkris
őstag

Chromecast- erre küldeném a videót a videostream alkalmazással!
A mostanim 300as wr941n asszem.
A router fw mókolás hogy történik?

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#47426) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Nemsokára szeretnék venni routert.

53nm-es lakásba lesz, de szeretnék rákötni majd NAS-t is, illetve legalább 2 laptoppal,2 mobillal és lenne rákötve egy okosTV is.

Amiket nézegettem:

Asus RT-AC51U
Asus RT-N56U
Linksys EA2700

Ezek közül, vaggy ezeken kívül mit ajánlanátok? Most van egy xar, de ha megy a fájlletöltés gépen, telókkal már nem lehet használni.

Digi alapcsomagom van és ez egy ideig még elég is lesz nekem.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#47427) headhunter86 válasza Gubek-Einste (#47424) üzenetére


headhunter86
senior tag

Oké. Köszi.
V2-nek mi hátránya van azon kívül, hogy két antennás?
Felhívtam őket és már csak két antennásuk van.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#47428) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
Most költözöm, és vennék routert. Ami mindennél messze a legfontosabb, az a legkisebb válaszidő. Játékra kell!
Ahova most költözöm, csak 4 Mbps net van, de később kell majd a 10/100/1000

Öcsémnek volt egy lynksys routere, most cseréltük le egy ASUS RT-N18U. Eddig 35 fölött voltak a legkisebb válaszidős szerverek, de most 1, EGY! Soha életemben nem láttam még 1ms pinget játékban.

(#47429) Bébu


Bébu
újonc

Sziasztok!

segítségeteket szeretném kérni!

1. Kétszintes a lakásom és az emeltre nem megy fel a wifi jel. A router föllötti szobában alig van jelerősség.(kb 3m). Jelenleg egy TP Link TL-WR841N van 5dBI antennával. A két szint között fafödém salak szigetelés.
(Korában más routerekkel is ez volt a probléma.) Van egy UPC transmitter + bébiőr. Minden 2,4GHz megy.

2. A router kb 1-2 naponta leáll és újra kell indítani mert leáll.

köszi,

(#47430) Gubek-Einste válasza cellpeti (#47426) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Linksys és az AC51U nem ajánlottak, az N56U jó lesz.
Alternatívák: Ajánlott eszközök 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifivel: TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

#47427 headhunter86
Ezt így nehéz meghatározni, kicsit változtattak de gyakorlati tapasztalatot nem ismerik ilyen szinten, hogy v1 vs v2 vonatkozásában, erősen környezet függő.

#47428 megint én
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

#47429 Bébu
Inkább IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47431) fudi2002 válasza kali (#47421) üzenetére


fudi2002
veterán

Köszönöm

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#47432) Multibit válasza Soma01 (#47403) üzenetére


Multibit
veterán

Nincs vele személyes tapasztalatom, a netről tájékozódom én is: EdgeRouter X performance. Az ER Lite erősebb.

(#47433) headhunter86 válasza Gubek-Einste (#47430) üzenetére


headhunter86
senior tag

Köszi a választ. Amúgy már be is üzemeltem. Nagyon szép darab.
Beüzemelés mint a karikacsapás úgy ment.
Egyedül még WOL-t nem sikerült életre keltenem, de ez nem biztos a router miatt van.
Lehet BIOS vagy Win10 az oka. Pedig megcsináltam mindent ahogy kell, de valami mégsem stimmel.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#47434) zolion01 válasza kali (#47416) üzenetére


zolion01
tag

Igen arra. Végül egy ilyet tettem ki az ügyfélnek.
De nem az igazi még. Majd próbálkozom...

(#47435) kali válasza zolion01 (#47434) üzenetére


kali
legenda

a legapróbb részletekig konfigurálni kell - bár ez minden más típusú/gyártójú eszközre is igaz -, wifi esetén sokszor a professzionális szekcióban van a kutya elásva, de azt nem mindenki szokta megnézni.
amennyiben régebbi firmware verzió van rajta, úgy feltétlenül érdemes frissíteni, mert a wifi - pláne az 5 GHz - az elsőkkel nem tökéletes, pláne alapbeállításokon.

(#47436) zolion01 válasza kali (#47435) üzenetére


zolion01
tag

Igen, itt kezdtem, első volt a frissítés, majd a google az optimális beállításokért, de nem az igazi.

(#47437) kali válasza zolion01 (#47436) üzenetére


kali
legenda

néhány napja is kapott frissítést, érdemes felhúzni azt is.
így használom; link, link, link, link
a csatornák értéke adott hely függvénye, így azt mindenki állítsa be az aktuális környezet függvényében, az ssid értékét nem muszáj elrejteni, valamint a hálózati pontokat az ne szigetleje el egymástól, aki ilyen módon akar átjárást a routerre csatlakoztatott munkaállomások között.
írj a router témájába, vagy a router problémás topikba, ha kérdésed van a részletek tekintetében.

(#47438) Gozarak


Gozarak
csendes tag

Sziasztok, a legjobb ár érték arányú routert keresném a 0-10 000 és 10 - 30 000 Ft-os kategóriában. 2 PC-t és 7 db WIFI egységet (2 laptop 5 telefon) kéne kiszolgálnia. Az internet sebessége papíron 60M.

(#47439) Soma01 válasza Fkris (#47425) üzenetére


Soma01
veterán

Simán feltöltöd rá, mintha a gyári fw lenne. Csak figyelni kell a hardver verzióra is és arra, hogy kábelen keresztül csináld.

(#47440) Gubek-Einste válasza Gozarak (#47438) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

10k alatt Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND az ajánlott router-ek.
10-30k között pedig a Asus N18U/N56U/N65U/AC55U/AC56U és a TP-Link 1043NDv2/v3/3600/4300/Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47441) Jamesch


Jamesch
tag

Sziasztok

Szülőknek akarok új routert, nagyjából interferenciamentes környezetbe, de sok fallal.
Van bármiféle értelme AC-s cuccnak, future-proofing szempontból?

ASUS RT-N18U-t néztem ki, ha jól sejtem ez kb NASként is elmegy USB3 és beépített torrent kliens révén.
Ha mondjuk ez utóbbi nem fontos mit ajánlanátok?
Kicsit mintha drága lenne (20k) ahhoz képest hogy AC-t meg dualbandet se tud. Vagy megéri az erős/biztos HW miatt?

tapasztalatok szerint az AC beamforming miatt a hatótáv falon át is jobb lesz? Eléri/meghaladja a 2.4GHz hatótávját?

előre is kösz

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#47442) atomchicken


atomchicken
tag

Szaisztok!

TP-LINK TL-WR842ND router vezetéken mekkora sebességet tud szolgáltatni?

(#47443) krealon válasza atomchicken (#47442) üzenetére


krealon
veterán

"TP-LINK TL-WR842ND router vezetéken mekkora sebességet tud szolgáltatni?"

Legyszives ne legy rest elolvasni a temaosszefoglalot, ahol az ehhez hasonlo gyakran ismetelt kerdesek (es persze a valaszok is) ossze vannak szedve.

TP-Link TL-WR841ND v8:
- Max. 80-90 Mbit sávszélességû internetkapcsolat mellé
- AR9341 @ 535 MHz, 32 MB RAM
- Teljesértékû N WiFi (300 Mbit névleges linksebesség), 2x2:2 MIMO
- 2 db külsõ 5 dBi antenna

[...]

TP-Link TL-WR842ND v2:
- Ugyanaz mint a TL-WR841ND, csak van rajta 1 db USB port fájl vagy nyomtató megosztásra, FTP vagy média szerver futtatásra.

(#47441) Jamesch
"Kicsit mintha drága lenne (20k) ahhoz képest hogy AC-t meg dualbandet se tud. Vagy megéri az erős/biztos HW miatt?"

Az eros hardver mellett, a felhasznalobarat es hosszan tamogatott szoftver miatt dragabb.

"tapasztalatok szerint az AC beamforming miatt a hatótáv falon át is jobb lesz? Eléri/meghaladja a 2.4GHz hatótávját?"

Az AC szabvanyu atvitel csakis 5 GHz-es tartomanyban lehetseges.
Falon at a magasabb frekvencia nagyobb csillapitast szenved el (5 GHz kontra 2.4 GHz).
A Beamforming esetleg a falat megkerulo visszaverodesek altal tud esetleg jobb teljesitmenyt nyujtani, az igazi elonye akkor jelentkezik, ha a ket kommunikalo fel (Access Point (router), kliens gep (notebook, tablet)) kozott nincs terepakadaly.

(#47444) atomchicken válasza krealon (#47443) üzenetére


atomchicken
tag

Elolvastam, de azt hittem, hogy az az adat a wifi sebességére vonatkozik.
Köszönöm a segítséget.

(#47445) Gozarak válasza Gubek-Einste (#47440) üzenetére


Gozarak
csendes tag

Köszönöm!

(#47446) Gozarak válasza Gubek-Einste (#47440) üzenetére


Gozarak
csendes tag

10k alatt Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND az ajánlott router-ek.
10-30k között pedig a Asus N18U/N56U/N65U/AC55U/AC56U és a TP-Link 1043NDv2/v3/3600/4300/Archer C5/C7

Egy családi házba melyiket ajánlanád ezek közül a leginkább? (Téglafalak vannak csak)

(#47447) sagig


sagig
újonc

Sziasztok! Van egy kamasz gyerekem, aki remekül tudja a MAC-et módosítani a gépén viszont szeretném a netet időkorlátossá tenni számára (fizikailag a gépet nem tudom elvenni, logikai védelmeket lazán kerüli). A problémám az, hogy az általam megtalált routerek vagy MAC szűrést vagy Parental Control-t (PC) tartalmaznak. Ami azért gáz mert MAC módosítása után a PC már nem korlátozza a netezést. Kérném segítségeteket, hogyan és mivel tudnám a net elérést korlátozni. Olyan router is érdekelne, amiben a PC biztosít lehetőséget a korlátozás megvalósításában. Egyéb filtering funkció nem kötelező, de, ha van, akkor az sem baj...ja és mindezt elérhető áron :) http://prohardver.hu/dl/s/n1.gif

(#47448) Intruder2k5 válasza sagig (#47447) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

És ha másképp nem tudja, akkor majd reset-eli a routert?
Esetleg a gépén elvenni a rendszergazda jogot tőle?

Egyébként olyan eszköz (firmware) kellene, amiben tudsz minden MAC címet blokkolni, kivéve a felsoroltakat, azokat pedig kötheted időbeli korláthoz.

[ Szerkesztve ]

(#47449) Gubek-Einste válasza Gozarak (#47446) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mik az igények?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene?

Alapvetően gigabites portokkal rendelkező típust lenne érdemes venni hosszú távon de ez függ az igényektől.

#47448 Intruder2k5
Vagy vezetékes csatlakozás esetén portra korlátozás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47450) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#47449) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na igen, csak akkor meg majd átdugja a gyerek a kábelt egy másik portba, vagy éppen közvetlenül a modembe, ha nincsenek otthon a szülők, tehát kérdés, hogy meddig tud elmenni a gyerek fizikailag, mert lehet minden informatikai megoldás kevés ilyen esetben, és legjobb ha elzárják, vagy magukkal viszik a modemet, ha nincsenek otthon. Ez a téma persze már túlmutat a routeren, és olyan kérdéseket is felvet, amibe én nem kívánok véleményt mondani, és nem is a topik témája.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.