Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47301) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Üdv!

Az első hsz-t elolvastam, tisztában vagyok vele, hogy pontosan nem lehet megmondani, melyik routernek lenne a legerősebb a jele az én környezetemben.

Adott egy 120-as T-s net. Ennek a wifije nem túl erős (és ráadásul nem is biztosítja azt a sávszélességet ha a közvetlen közelében vagyok kb akkor sem, csak ha kábellel rámegyek), és még szakadozik is olykor. Jelenleg a régi (kb 5 éves) TP-Link-es 54 Mbit/sec-es routerrel használjuk leginkább (TL-WR340GD). Ez a router van az egyik, udvarral szomszédos fal mellett. Én, egy másik épületeben vagyok az udvar túloldalán. Tehát két fal választ el minket és kb 8-10m lehet a távolság. A cél az lenne, hogy a 120-as netet minél jobban kitudjam wifi-n keresztül használni innen. Laptopról, telefonról és tabletről is vagyok, utóbbi kettő meg azért már elég gyengén veszi a jelet innen.

10k alatti megoldást keresnék, bár főleg használtan.

(#47302) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

jelenelg egy TP-Link TL-WR741ND v4 routerem van, UPC 30/3-as nethez. Csak 1 szobás a lakás, de néhol gyenge a térerő meg nem is tűnik túl gyorsnak néhol a wifi, de igazából csak telefonok lógnak rajta, az ugye nem okozhatja a router régisége? Ebben az árkategóriában (5-6k) nem érdemes ezt jobbra cserélni, ha jól sejtem? Köszi!

(#47303) kali válasza KisTücsök (#47301) üzenetére


kali
legenda

szia,

a 120 Mbps wifi átviteléhez jellemzően még az n szabványos 300 Mbps 2.4 GHz kapcsolat is kevés, 5 GHz sávon esélyesebb még n szabvány esetén is, de ahhoz router és ellenoldal is megfelelő kell.
a g szabványos 54 Mbps jelölésű kapcsolat bő 20 Mbps környékén maximalizálódik.
azt is tudni kellene, hogy milyen eszközök kapcsolódnak az ellenoldalon és azokhoz igazítani az eszközt sebesség, mimo...stb. tekintetében. tablet és mobiltelefonok esetén például nem jellemző, vagy csak az újabb és felsőbb kategóriában adott a gyorsabb és mimo képes wifi, laptop esetén meg a wifi modul típusát kellene ismerni, hogy 300-as, vagy csak 150-es...stb.
a távolság és a több fal miatt 2.4 GHz az esélyesebb, bár úgy lomhább a sebesség, de stabilabb lehet a kapcsolat, meg a 10 e ft alatti használt árban is az reális.

Orgi; szia, próbáld máshol elhelyezni a routert, módosítani az antenna helyzetét, illetve teszteld a kapcsolatot minden csatornán, hátha javítható a helyzet.
nem a régiségen van a hangsúly, a maga 5 dBi antennájával a 150-es kategóriában nem rossz az a router, 5 - 6 e ft környékén esetleg egy tl-wr841n(d) vagy egy rt-n12 d1 férhet bele, amik már két antennásak, de a mobiltelefonok közül alig néhány csúcskategóriás képes kihasználni a többletet.

[ Szerkesztve ]

(#47304) KisTücsök válasza kali (#47303) üzenetére


KisTücsök
addikt

szia,

A laposban lévő Intel 6200 IEEE 802.11n, ha jól látom, ez 300-as. A telefonhoz ilyeneket ír, nem tudom kimásolni (kb a háromnegyedénél). A tablet... annak most nem nézek utána. :D

Laptopomnál a jelerősség megfelelő (4-5 csík szokott lenni, leginkább 5), és kb 1.8-2 mega körül szedek, ezt lenne jó kicsit feljebb tornászni. Ha már a duplája lehetne, az azért elég jó. A másik két készülék esetén meg csak a jelerősség lenne fontos. Most elég zavaró, hogy netezek, aztán egyszer csak elmegy, 5cm-vel arrébb rakom a készüléket és akkor meg visszajön...

(#47305) kali válasza KisTücsök (#47304) üzenetére


kali
legenda

a 6200-as az 300-as dual band modul.
a telefonban a lehető legegyszerűbb wifi modul van, ami párosul a gyenge kis beépített antennával, így jobb router mellett is kérdéses lehet a dolog.
az 54-es g szabványos eszköz (tl-wr340gd) helyett ha egy jobb n szabványos és mimo képes lenne, amivel az eltérő szabványon is lehetne tartani a jó/megfelelő jelszintet - erősséget, úgy az átviteli sebesség nőhetne.

(#47306) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok!

Nővéreméknek kellene egy erősebb router a lakásukba. Itt van a lakás alaprajza: [link]Egy Dlink dsl-g624t van most bent, azt vettük még annó hirtelen, de a teraszon abszolút nincs, a nappaliban alig van már wifi jel. Nincs külön szolgáltatós modem. Ahol van a router, oda érkezik meg az internet kábele. A nappaliba és a két szobába is megy fali LAN vezeték. Nem értek annyira hozzá. de szerintem egy erősebb antennájú router megoldaná a dolgot. A másik, hogy kb egy év múlva elköltöznek az új házukba, oda is tovább vinnék. Annak is ilyen alapterülete lesz, de 2 szintes lesz a ház, tehát szerintem oda mehet akár majd 2 router is, csak azért írtam, hogy később össze lehessen kapcsolni ezekkel. Árat nem írok, nekem legutóbb ilyet linkeltek-hogy ez jó-e, tehát kb ez lehet a határ. Én meg nem merek mondani semmit, megkérdezném az itt jelenlévő szakérőket.

Ez pedig nem annyira sürgős téma, de majd akarnak egy otthoni média hálózatot az új házban, ahhoz gondolom kell majd egy NAS is. Továbbá feltették a kérdést, hogy erről hogyan lehet elérni mondjuk tableten, telefonon a tartalmakat?

Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#47307) Orgi válasza kali (#47303) üzenetére


Orgi
őstag

Nagyon szépen köszönöm :R

(#47308) pityaa23 válasza pityaa23 (#47306) üzenetére


pityaa23
senior tag

"...Árat nem írok, nekem legutóbb ilyet linkeltek-hogy ez jó-e,..."

lemaradt a link. :) [link]

(#47309) KisTücsök válasza kali (#47305) üzenetére


KisTücsök
addikt

Köszi szépen! :R

(#47310) kstcsk


kstcsk
tag

Sziasztok!

Leváltanám a T-től kapott ZTE-s vackot az instabilitása miatt. Nincsenek vastag falak, sem extrém körülmény, se különösebb extra igény. A legjobb ár/értékű megoldást keresem. A sávszél 20mb/s. Mivel wifi-only módban vagyunk itthon ezért prioritás lenne a megfelelő jel. Mit ajánlanátok, akár használtan is?

(#47311) jobesz


jobesz
tag

ÜDV
tavaly vásároltamASUS N12 D1 rutert(7500ft), 100 megabit ig kiváló ( 90mbit et wifin képes tartani)
200 megabites digi nethez most vásároltam egy RT-N18U rutert (20.000ft)

azoknak akik hasonló fejlesztésben gondolkodnak, N12 után N18u ra érdemes váltani, mert kiváló és stabil termék mindkettő.

N12 D1 max 100 mbit internetkapcsolatig szigorúan !
N18U akár 500mbit es internetkapcsolathoz is

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#47312) krealon válasza kstcsk (#47310) üzenetére


krealon
veterán

"Leváltanám a T-től kapott ZTE-s vackot az instabilitása miatt."

Mivel a ZTE markaju eszkozok a T-nel tipikusan modem-router kombok, igy levaltani altalaban nem lehet. Ha van rakotve telefon vagy IPTV, akkor biztosan nem.
Helyette inkab egy wifi routert erdemes melle kotni Access Point (AP) / Switch modban.

(#47313) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Routert vásárolnék ebben kérnék segítséget.
Ez volna a nettsebesség amivel birkóznia kellene.:
lhcomII
Nem volna semmi különös feladata,talán egy pár:
-Internet osztása Lan max 1-2 készülék
-Internet osztása Wifi max 5-6 készülék
-DDNS
-Wake on lan

Ha lehet OPENWRT kompatibilis illetve Gargoyle legyen.
TPlink felé húz a szívem de nem zárkózom el más márkától sem.
Mindenképpen új legyen magyarországi garanciával
Max: 15000ft

Mivel elég vastagak a falak itthon,valami komolyabb antennával jó volna ha rendelkezne.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#47314) Gubek-Einste válasza pityaa23 (#47306) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kinézett eszköz elég nagy ugrás lenne a jelenlegihez képest :D
Mivel a jelenlegi eszköz egy ADSL modem-router így kell egy ADSL modem is, D-Link 360R T1E vagy 321B az ajánlott.
Router-nek pedig elég széles kínálat van de jövőre tervezés okán érdemes lenne egy gigabites portokkal rendelkező típust beszerezni.
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9
A kinézett típus elég túl van árazva a tudásához képest és a Linksys kikerült az ajánlott eszközök közül amióta Cisco a Belkin-nek a márkát.

#47313 hódmaci
Ehhez a nethez elég lesz az Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is, 15k-s határral belefér még a TP-Link 1043NDv2/v3 és a 3600 is.
20k-s határral szóba jöhet még az Asus N18U/N56U és a TP-Link 4300 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47315) rolii92i


rolii92i
tag

Sziasztok!
Milyen routert ajánlanátok 10K-ig/körül?
Hálókártyát is vennék a rotuteren felül,ha esetleg nem mindegy melyiket venném innen is szívesen veszek egy ajánlást :)
Előre is köszi a választ! :)

[ Szerkesztve ]

(#47316) zolion01


zolion01
tag

Sziasztok!

Valaki elmagyarázná hogyan lehetséges ez?
Nincs neki gigabites ethernet-je, de mégis 300MPS wifi-t szór:

Ubiquiti UAP-LR

pdf

(#47317) kali válasza rolii92i (#47315) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem ártana ismerni az elvárásokat, hogy kell például gigabit, vagy sem?!
10 e ft alatt tl-wr841n(d) vagy rt-n12 d1, felette a legolcsóbb ajánlott gigabit képes a tl-wr1043nd v2 vagy v3.

zolion01; szia, routert is sokat találsz, amiknek csak 100-as wan és lan portja van, de a wifi 300 Mbps jelölésű, akár dual band verzióban is, mert egyrészt nincs direktben köze egymáshoz a wan/lan és wlan portoknak - az eszközök attól még 300 Mbps sebességgel kapcsolódnak wlan útján az eszközhöz és úgy egymáshoz -, másrészt a 300 Mbps wifi kapcsolat 2.4 GHz esetén jellemzően a 100-as wan <-> lan sebesség környékén maximalizálódik.

[ Szerkesztve ]

(#47318) zolion01 válasza kali (#47317) üzenetére


zolion01
tag

Oké. 1000-es net-et kellene szétosztanom egy házban. Értelemszerűen elég lenne a 300 mbps is wifi-n, de ha a bemenő sebesség eleve kisebb, akkor ebből sosem lesz 300-as net, még az AP mellett sem.

(#47319) Gubek-Einste válasza zolion01 (#47318) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A teljes sebességet soha sem lesz meg egyetlen eszközön wifi-n keresztül, még egy AC eszköz párral is max olyan 3-400 Mbps jöhet össze gyakorlatban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47320) Soma01 válasza pityaa23 (#47306) üzenetére


Soma01
veterán

A konyha melletti (háló) szobába is megy vezeték?
Van külön modem amit most nem használnak, amit a szolgáltató adott? Vagy a D-Link-et adta?

(#47321) kali válasza zolion01 (#47318) üzenetére


kali
legenda

300 Mbps 2.4 GHz n szabványos kapcsolatnál sokan örülnek, ha már 80 - 90 Mbps környékén mérnek hasznos sebességet, mert az már jónak számít és még mindig nem a 100 Mbps wan/lan a korlát.

(#47322) hódmaci válasza Gubek-Einste (#47314) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm a segítséget.
Megnézem őket. :)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#47323) bocsizoli


bocsizoli
csendes tag

Sziasztok!

Ezt a routert ismeri valaki? Mikrotik RB951G-2HND. Van vele bárkinek tapasztalata? Megérheti egy ilyet beszerezni a kommerszebb Asus, TP-Link cuccok helyett?

(#47324) rolii92i válasza kali (#47317) üzenetére


rolii92i
tag

Szia!
Sztem nincsenek nagy igények.
egy 66Mbites nethez kellene,3-4 gépet kiszolgálni.
Gigabitre majd te elmondod van e szükség :)

(#47325) zolion01 válasza kali (#47321) üzenetére


zolion01
tag

Hmm
Itt azért bőven többet mérek wifi-n:
link

(#47326) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Üdv.

Az ünnepekre meglepném magam egy TP-LINK TL-WR1042ND-vel.

200-as DIGI net menne rajta és csak 1db telefont kéne kiszolgálnia egy kertes házban.
Valamilyen típushiba vagy ellenvetés?

Válaszokat előre is köszönöm.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#47327) rolii92i


rolii92i
tag

Adapter és hálókártya között egyébként ami a a különbség?
Tudnátok ajánlani egyet egy 300Mb/s-os routerhez?

(#47328) kali válasza rolii92i (#47324) üzenetére


kali
legenda

a net sebességéhez elég a két olcsóbb, 100-as router is, ha más miatt nem kell a gigabit, vagy komolyabb terhelés miatt az erősebb hardver.

zolion01; amennyiben az 500 és 800 Mbps feletti mérési eredményekre gondolsz, úgy részleteket is olvasd el, ac szabványos mérési eredményeket látsz, amik - még ha a 2.4 GHz kontra 5 GHz eltéréstől el is tekintünk, bár annak van jelentősége - nem az általad említett 300 Mbps, hanem a sokszorosa (bő 1200 Mbps és felette) kapcsolati sebességen futnak.
ez (már/még?) nem az otthoni soho kategória.

[ Szerkesztve ]

(#47329) pityaa23 válasza Soma01 (#47320) üzenetére


pityaa23
senior tag

Igen megy a hálóba is, de megy a nappaliba is a wc felőli falhoz. Nem kaptak semmilyen eszközt, ezt már mi vettük. Érdemes lenne a nappaliba betenni egy routert? Egy erőset, amit majd tovább lehetne vinni a következő házba?

(#47330) zolion01 válasza kali (#47328) üzenetére


zolion01
tag

Igen láttam, hogy ac. Akiknek telepíteném szifon 6-os telefonjaik vannak, az ac-s, és air book-ok vannak bár azokra nem emlékszem melyik évjárat...
Lehet hagyom az egészet és beépítek 2db Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN-t és kész...

[ Szerkesztve ]

(#47331) Soma01 válasza pityaa23 (#47329) üzenetére


Soma01
veterán

Hol kellene hogy legyen jel? Gondolkodj úgy, hogy körbe sugároz majd az új router is. Tehát középre kell tenni, ha mindenhová kell wifi.

(#47332) kali válasza zolion01 (#47330) üzenetére


kali
legenda

az iphone 6s és 6s plus ac 2*2 mimo, 867 Mbps kapcsolatra képes, 400 Mbps környékén mérhető vele, az iphone 6 és 6 plus csak 433 Mbps kapcsolatra képes, így azoknál a hasznos/mérhető sebesség is kevesebb.
az air is típus függvénye.
amely eszközt korábban linkeltél, mint csak 100-as portút, az nyilván szűk keresztmetszet lesz hozzá, gigabites kábeles kapcsolat szükségeltetik.

az rt-ac87u routerem csak 1000 Mbps wan és lan portokkal rendelkezik, viszont 1734 Mbps ac wifi kapcsolatra képes, de nem akasztom fel magam. :DDD

(B)rolii92i(/B); adatper alatt általában a kis usb stick és társai értendők, hálókártya meg a fixen beépítendő, kábeles csatlakozású értendő.
környezet és rászánt összeg kérdése, hogy neked milyen lenne javasolt, mert elég lehet akár egy tl-wn821, de húzósabb környezetben már jobb szolgálatot tehet például egy tl-wn822n.

[ Szerkesztve ]

(#47333) kali válasza Klaus Duran (#47326) üzenetére


kali
legenda

szia,

régebbi típus, gyártói támogatást (firmware frissítés) nem erőltetik egy ideje (~2 éve), a tl-wr1043nd v2 vagy v3 jobb választás lehet.

(#47334) Multibit válasza Klaus Duran (#47326) üzenetére


Multibit
veterán

1. A TP-Link WR1042ND a gyártó táblázata szerint nem bírja PPPoE kapcsolattal a 200 Mbps sebességet
2. Ezzel a routerrel és egy telefonnal biztos nem fogod wifi-n kihasználni a 200 Mbps-t

(#47335) bkiky01 válasza Multibit (#47334) üzenetére


bkiky01
senior tag

Van, hogy az enyém is megáll, ki-be kapcs és utána okés..

(#47336) krealon válasza bocsizoli (#47323) üzenetére


krealon
veterán

"Ezt a routert ismeri valaki? Mikrotik RB951G-2HND."

Itt nezz korul, hogy eleg-e a tudasod hozza.

(#47337) rolii92i válasza kali (#47332) üzenetére


rolii92i
tag

értem,hát én még leragadtam valahol ott hogy wifi jelet csak háló kártya képes fogni :D
szóval inkább ilyen usb sticket ajánlasz a kártyával szemben?

(#47338) kali válasza rolii92i (#47337) üzenetére


kali
legenda

vannak most is oldalak, ahol a belső pci-e...stb. csatolású wifi modult is hálókártyának titulálják.
azt szoktam mondani - illetve szokta itt és a kapcsolódó témákban más is -, hogy az usb több szempontból is jobb, mert eleve vagy kábeles, vagy minimális hosszabbítással bárhová tehető, így egyszerűbb az ideális pozíciót megtalálni általa, amíg a belsőknél a munkaállomás (jellemzően fémből készült) háza egyrészt leárnyékolja a csak kicsit kiálló antennákat, másrészt az egész gépet nem szívesen forgatja senki, ha pont nem a megfelelő szögben áll a wifi kapcsolat szempontjából.
az usb hordozhatóbb és nagyobb kompatibilitással is bír, több eszközön van usb csati, így nem csak pc-k kiegészítője lehet.

(#47339) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Újra rendelhető iponban a TL-WDR3600 (bruttó 16,5k). A kérdésem az lenne, hogy megéri az a +2k a TL-WR1043ND-hez képest?

Wifin kb 2 telefon +1 tablet lenne, néha egy laptop. Panellakás ~ 70 nm, de a régi router, egy TL-WR841ND is lefogta ezt a területet, plusz kb csak 6-7 másik wifi van a környéken (a nagyobb wifi sávszél annyira nem számít szerintem, az asztali gép + htpc kábelezve van). Azt látom, hogy ram-ból fele annyi jutott a WR1043ND-be. Ennek esetleg van jelentősége, hogyha nem használom az HDD/Nyomtató megosztásra a routert?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#47340) Gubek-Einste válasza CactuS (#47339) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Itt a fő kérdés, hogy kell-e az 5 GHz-s wifi vagy sem. Ha kell akkor 3600, ha nem akkor 1043NDv2/v3.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47341) pityaa23 válasza Soma01 (#47331) üzenetére


pityaa23
senior tag

És melyik lenne a megfelelő router, ami később jó lesz az új házba is Nas mellé? Látom itt a téma összefoglalóban a routereket, de nem tudom melyik lenne jó-. árban mehet a felső kategória is.

(#47342) CactuS válasza Gubek-Einste (#47340) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igazából szerintem a telefonok nem is tudják az 5 Ghz-et (Lumia 630, Galaxy S3), a tablet, laptop talán igen. Innen nézve akkor marad az 1043NDv2 (v3-at nem tudnak hozni ott, ahonnan rendelem).

Köszönöm szépen a segítséget.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#47343) Pangelus


Pangelus
tag

Üdv!
Panel lakásba (2szoba egymás mellett) UPC 250/20 Mbit/s-os nethez milyen wifis routert ajánlotok? Egy asztali pc-t, időnként egy laptopot aminél a vezetékes/wifis megoldás is szóba jön és egy mobilt szolgálna ki. De ha árban annyival kevesebb a wifi csak a telefon miatt kell szobán belül +a modem-router-gép között milyen kábel kell nem volt még routerem ezért kérdem.

" 5§. Az egyenlő bánásmód követelménye"

(#47344) Williams


Williams
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy TP-Link TL-WR841N V10 routert. Érdemes valamit mókolgatni rajt (pl. firmware csere), vagy gyári állapotában is stabil? Nincs semmi különleges felhasználás, csak egy PC lóg rajt kábellel, illetve wi-fin tablet, és telefon, ezek is csak böngészni... Csak a stabil működés a lényeg, mert a gazdája nem egy pc guru lesz.
Köszönöm!

üdv.

(#47345) Departed válasza Williams (#47344) üzenetére


Departed
őstag

Mókolás nélkül is működni fog szépen az említett felhasználással. :K

(#47346) Departed válasza Pangelus (#47343) üzenetére


Departed
őstag

Gigabites N-es ajánlott.
Nekem D-Link DIR-840 van, jó is és gyors is, kb. 10ezerbe kerül. De mivel innen kb. csak nekem van ilyen ezért nincs az ajánlott listán amit a topic elején találsz, ~14ezer forintnál kezdődnek a rajta lévő gigabitesek.

[ Szerkesztve ]

(#47347) nesh20


nesh20
aktív tag

Sziasztok!
Ha esetleg valaki használ ilyen router-t közületek - [ASUS - DSLN17U] szeretném megkérni, írjon róla véleményt.
Esetleg ha még képet is tudna nekem róla küldeni ( a hátán lévő csatlakozó bemenetekről ) azért nagyon hálás lennék!

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

I am a Man of Fortune, and I must seek my Fortune.

(#47348) Multibit válasza CactuS (#47342) üzenetére


Multibit
veterán

Már a Galaxy S2 is wifi-zett 5 GHz-en, gondolom az utódja sem butább.

(#47349) Pangelus válasza Departed (#47346) üzenetére


Pangelus
tag

Értem Köszönöm a segítséget.

" 5§. Az egyenlő bánásmód követelménye"

(#47350) CivicEsi


CivicEsi
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni a router vásárláshoz.
Bekötötték nálam a diginet 1000-et, hoztak egy Huawei routert, ami teljesen rendben is van attól eltekintve, hogy a wifi 50Mbps-nél nem tud többet leadni.
Szeretnék ezért routert cserélni, de van egy vezetékes telefonom is, ami a routerbe egy rj11-es porton csatlakozik.
Van-e olyan router a piacon, ami rendelkezik egy külön rj11-es kimenettel a telefonnak?

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.