Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47451) vidocq


vidocq
csendes tag

Sziasztok!
Minél nagyobb teljesítményű/hatótávolságú routert keresek, az átviteli sebesség jelen esetben nem szempont (nem nagy sebességű az internet). Egy Linksys WRT54GL-t kellene lecserélnie, ami két 8 dB-s antennával sugároz. Ezeket szeretném az új routerre áttenni, ha van értelme (sajnos az antennákhoz sem értek, ha jól tudom akkor 2,4 GHz-re jók ezek), tehát olyan eszköz kéne ami külső- és cserélhető antennás, illetve a megfelelő frekvencián sugároz. (Régi családi házban lakunk, vastagok a falak, így kell az "átütő" erő.)
Semmilyen extra funkcióra nincs szükség, a megbízhatóság fontos szempont, a Linksys nagyon ritkán kellett újraindítani eddig, mostanában sajnos nem működik megbízhatóan, ezért érett meg a cserére.
Mit ajánlotok ezek alapján?

[ Szerkesztve ]

(#47452) superecneB


superecneB
őstag

Sziasztok,
Van értelme egy ilyen routerhez 200/100 Mbites netnél gyorsabbat (500/200) kötni ha csak WiFi vel szeretném széttolni a netet a lakásban? (54 m^2)
wdr4300

(#47453) kali válasza superecneB (#47452) üzenetére


kali
legenda

szia,

wifi sebesség tekintetében nincs.

vidocq; szia, rt-n18u. annyi, hogy ha cseréled rajta az antennákat - már ha azok biztosan jobbak a gyárinál a gyakorlatban is, nem pedig csak a mondott dBi alapján -, akkor mind a hármat egyformára kell.

[ Szerkesztve ]

(#47454) VW


VW
aktív tag

Üdv! Kérdésem,hogy a Tenda márkában érdemes gondolkozni vagy kerülendő?

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#47455) Intruder2k5 válasza VW (#47454) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Általában véve elég gagyi routereket gyárt, főként igaz ez a legalsó szegmensre. Kicsit fentebb van néhány típus amiben egész jó vas van, de a szoftverük sajnos ott is felejthető, így azok is csak akkor vállalhatók, ha meg tudod oldani az fw cserét, ami néha csak soros kábel segítségével megy. Ilyenek a Tenda N60, N80, W1800R. Így aztán inkább nem szoktuk ajánlani, mert az átlag felhasználó nincs ilyenekre berendezkedve.

(#47456) Tompie


Tompie
őstag

Hali!

Régi routerem Linksys WRT610N v2) lehet cserére szorul, dobálgatja a netet és nem jövök rá a hibára, régi router lévén ajánlották a táp cserét, megtörtént :)

Az új, árban max 10.000HUF.

Amiket első körben kinéztem, ha márka hű maradok akkor Linksys E900.
Illetve márka váltás estén TP-Link WR842ND v2 (1db USB porttal tud többet mint a WR843ND???) vagy TP-LINK WR843ND.

A TP-LINK-nél az a kérdés melyik ajánlott, ahogy néztem WR842ND v2-hez a legfrissebb firmware (06/09/15) míg a WR843ND-hez (10/04/14). A régebbi routernek jobb a támogatása? Mindezek ellenére ajánlatosabb a WR843ND megvétele mert újabb kiadás?

Egyébként DIGI 100Mb nethez kell, nem probléma ha nem jön át vezetéken a 100Mb a régin is csak 92 körül jött át, illetve leginkább WIFI-n használom.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#47457) VW válasza Intruder2k5 (#47455) üzenetére


VW
aktív tag

Köszönöm a választ.Az alsó kategóriában keresgélek,akkor inkább maradok az ajánlott Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND routereknél.

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#47458) Intruder2k5 válasza Tompie (#47456) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A Linksys E900 sajnos elég gyenge hardver, PPPoE nettel azon nem nagyon fog átmenni 60-80Mbps-től több

"a régin is csak 92 körül jött át"

Akkor ott valahol szerintem 100Mbps kapcsolat volt, vagy a kliens és a router közt, vagy a router és az ONT (esetleg switch) közt.

Esetleg meg lehet próbálni rátenni egy Tomato-t mielőtt leselejtezed.

(#47459) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#47458) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT van a beszerzés oka/előzménye.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47460) F e Z o


F e Z o
veterán

Routerral kapcsolatos kérdésem lenne, mert nemsokára költözöm Szolnokra, s 99%, hogy diginetem lesz. Egyenlőre a legkisebb 100/50 csomag, ez is felüdülés lesz a mostani 20/2 után. Nézegettem a routereket - gondolva a jövőre is - s látom hogy egy rakat router-nak 100Mbites a LAN portja. Az asztali gépet én mindig utp-vel kötöm össze, s ide kellene a gigabites LAN. Mert van ugye 150Mbites 741N 4080Ft-ért, vagy a 300-as 841N 4790Ft-ért, de ezek is csak 100Mbites a LAN port, Az 1043N 15270.-, annyit meg azért nem szívesen adnék érte. Aqua-ban van most akcióban D-Link DIR-840, ez gigabites LAN, 600Mbites Wifi 9990Ft-ért, ami nekem feltánően olcsó, mert mindenhol 15k az ára,
Kérdésem az lenne, hogy elég lenne egy 841N, s váltsak wifi-re lan helyett vagy vegyem valamelyik drágábbik routert? Esetleg más típus?

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#47461) Gozarak válasza Gubek-Einste (#47449) üzenetére


Gozarak
csendes tag

Az igény : 2 pc és 7 WiFi egység kiszolgálása (2(ritkán 3) laptop, 5 telefon, talán a jövőben egy IP Tv)
Környezet : 15-ös téglaválaszfalak. Száma: 4-5nél nem több.
Távolság: 20m -es körzeten belül (ha nagyobbat is tud, az előny.)
Net sebesség: 60M névleges

(#47462) Galahed válasza F e Z o (#47460) üzenetére


Galahed
senior tag

Félig off: Az Aqua-nál ki lehet fogni, pár hónapja vettem ott ASUS AC66U-t 39e Ft-ért, máshol sehol nem volt 45e alatt.

A másik AC66U-t meg az edigital-nál vettem 2 hete 34e Ft-ért, 1000Ft akarták lejjebb vinni az árát, De véletlenül 10ezer lett a leszállítás mértéke addig, mig meg nem rendeltem...44ezer helyett 34ezerért. :) Utána visszatették az eredeti elképzelés szerinti árra. (43ezer)

Mindezt azért irom, mert az arukereso.hu-nak (is) van remek szolgáltatása, az árfigyelő, igy be lehet állítani a kedvenc terméket a megfelelő árra és azonnal jelez ha valahol véletlenül "elrontották" volna az árazást... :) (vagy lecsökkent az ára a terméknek.) Most már megint 45ezernél jár az AC66u ...

Röviden, az Aqua-t ajánlani tudom, több cuccot rendeltem már náluk, kifogástalan volt a szállítási határidő, a kommunikáció velük, és a termék minősége.

(#47463) Gubek-Einste válasza F e Z o (#47460) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen gigabites portokkal rendelkező típust vegyél.
D-Link DIR-840-t vett Departed fórumtárs, tőle kérdezd meg milyen.

#47461 Gozarak
Ide inkább a 10-30k között ajánlott Asus N18U/N56U/N65U/AC55U/AC56U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/3600/4300/Archer C5/C7 valamelyikét vegyed meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47464) F e Z o válasza Galahed (#47462) üzenetére


F e Z o
veterán

Az árukeresős tippet köszönöm. Az aqua-ban vásároltam már, illetve rendeltem is onnan, még nem volt gond.

(#47463) Gubek-Einste : A topicban rákerestem erre a tpusra, s írtam is neki, hogy meg van-e elégedve vele...Egyébként az elég vicces, hogy nem találok tesztet, felhasználói véleményt a D-LINK DIR-840-ről se hazai, se külföldi fórumon.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#47465) vt500mike


vt500mike
csendes tag

[L:/dl/upc/2015-12/16/195486_hqkhja3ad9hwpinb_hazvaz.jpg](IMG:/dl/upc/2015-12/16/195486_hqkhja3ad9hwpinb_hazvaz.thumb.jpg)(/IMG)[/L]Sziasztok.

Adott a mellékelt ábra szerinti családi ház (T-HOME modem). A modem a padlás szinten van, fűtés/hűtés nélküli környezetben.

A meglévő router egy tp-link 841n, ami kicsit betegesen működik mostanában a wifi oldalon. (gyakran nincs jel, ujra kell indítani illetve párosítani a repeaterrel). A teteje nem túl meleg, de enyhén elszíneződött - sárgás. Ez jelenthet valami gondot illetve a bizonytalan működés oka lehet-e?

A modemen egy szgép kimeneti hely van. Ha a most egy plusz routert helyezek a hálózatba (másik ábra), azt mennyire bonyolult beüzemelni, illetve jó ez a megoldás? (gondolom a vasbeton födém a fő gondom jelterjedésileg).

Esteleg egy routerrel (20e Ft max) meg lehet oldani a biztosabb wifi ellátást?

Ha két routeres a jó megoldás, akkor mire kell figyelnem a kiválasztás során (jobb, ha egy típus?... stb)

[ Szerkesztve ]

(#47466) Soma01 válasza vt500mike (#47465) üzenetére


Soma01
veterán

Miért akarod a routert felvinni a padlásra?
Ha nem megy át a födémen a jel, akkor legyen 1-1 router (vagy AP) mindkét szinten.
A 2. ábra jó lesz, de a router nem kell a padlásra. Az összekötésre, beállításra kell majd figyelni, de nem lesz gond elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#47467) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Barátnőmhöz kellene valamilyen routert vennem.

Belvárosi lakásban lakik, 120-as UPC nete van. A gyári UPC által adott router folyamatosan szórakozik. Rámértem a inssider progival a helyzetre, és több mint 50 wifit talált. Szabad csatornát, esélytelen találni. Viszont senkinél sem volt AC. Gondolom akkor AC-s routert kellene venni, hogy teljesen jó legyen.

Túl sokat nem szeretne erre költeni. Melyik az az AC-t tudó router, ami ajánlott?

(#47468) Soma01 válasza hkari (#47467) üzenetére


Soma01
veterán

Nem az a lényeg. Ha ennyire gáz a helyzet, akkor 5 GHz-re kellene inkább váltani, de az meg kérdéses hogy a laptopja vagy telefonja, tudja-e ezt a frekvenciát.
Amúgy AC-s vevője van...? Mert az sem egy általános dolog.

[ Szerkesztve ]

(#47469) kali válasza hkari (#47467) üzenetére


kali
legenda

szia,

amennyiben a 2.4 GHz telített, úgy az 5 GHz n szabvány is megoldást jelenthet, de ha feltétlenül ac képes kell, akkor minimum archer c5 vagy rt-ac55u, illetve mind a két gyártó esetén attól felfelé.

[ Szerkesztve ]

(#47470) vt500mike válasza Soma01 (#47466) üzenetére


vt500mike
csendes tag

Köszi a gyors választ!
A gond az (ez nem látszik a rajzokon), hogy a kábelek úgy vannak, ahogy az 1-es rajzon szerepel, de a falban vezetve. Így az fő routerből nem tudom megoldani a felső lakószintről a vezetékes kapcsolatot az al-routerhez.
Tehát a modemből egy kimenet van csak, ahogy írtam és a kábelezés a modemtől "sugaras" elrendezésű.
A meglévők mellé húzni újabb kábelt esélytelen.

(#47471) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Sziasztok!
Nos azt hiszem a mai nappal elszakadt a cérna és eldöntöttem hogy száműzöm a TP-link 1043ndv2 routeremet mert megannyi firmware kipróbálása ellenére sem sikerül vele normális stabil wifit létrehozni és az a gyanúm hogy ezeknek egyszerűen ilyen selejtes a wifi moduljuk márpedig ez nálam szempont hogy a legyen stabil egyszerre akár 6 7 eszközzel is de ez 1 eszközzel is szakadozik ingadozik stb...
Tehát a választott jelölt a helyére: Asus AC66U, specifikációk és tesztek alapján jó kis masinának tűnik.
Aki ilyet használ azoktól várnék tapasztalatokat főleg a wifi terén nyújtott képességeiről de egyéb téren is. Ez ha jól láttam Tomato képes tehát adódik is a kérdés hogy érdemes-e rá tenni? Nem ront a wifi stabilitásán az alternatív firmware? Csak mert az említett Tp-linkem gyárival nagyon szépen hasít wifin de akármi mást teszek rá használhatatlan lesz ráadásul a hatótáv kapásból a felére esik a sebességről meg nem is írok inkább. Kezeli a Tomato normálisan az AC Wifit ? Arra gondoltam hogy ha már veszek routert az legyen AC képes és itthon elkezdem a klienseket AC-s adapterrel ellátni így ez is fontos lenne mindenképpen de annó olvastam hogy az OpenWrt pl. nem képes normálisan kezelni az AC-t de legalábbis gyárival megegyező szinten sajnos nem, talán még ma se. Remélem ez a Tomatonál nincs meg mert akkor álom lenne. Gyárival meg nem tudom, nem hiszek a gyári szoftverekben tehát azt cserélném mindenképpen.

(#47472) hkari válasza Soma01 (#47468) üzenetére


hkari
őstag

A telefonja, és a tablet tudja az AC-t. Sajnos a laptopja nem, és az 5Ghz-et sem tud. Szóval egyszerre kéne 2,4 és 5ghz. Most nem rég kipróbáltam azt, hogy a UPC-s router szór 2,4 et N-en, és a jó öreg tartalék linksys 320n-am meg 5Ghz-en tolja, így picit jobb lett, de így is sokszor szórakozik.

Egyébként a hibajelenség , hogy nem teljesen tölti be az oldalakat, néha mondjuk a képeket nem tölti be, vagy csak borzalmasan lassú. Az az egy bajom van, hogy kábelen is csak 90 jön, ami azért kicsit gyanus. Lehet ez szolgáltatói hiba? UPC-s szerelő azt mondta hogy a házban már nagyon rosszak a kábelek. Bár nem teljesen értem, ha rosszak, miért nem cserélik ki... Ja és ami még durva az a 8 és 80 körött nagyon ingadozó ping.

kali:

Köszi, akkor archer c5 lesz szerintem :) Tökéletesen elbánik itthon az 500-as digivel, szóval elég erős lesz oda is.

(#47473) ViSAS


ViSAS
senior tag

Sziasztok!
Nézegettem a téma összefoglalót és első körben egy Asus RT-AC56U-el szemezgettem, lévén hogy 2 magos processzor és 256MB RAM van benne. Bár az árát kicsit sokallom, egy max. 20 ezer körüli megoldásnak jobban örülnék, csak az a kérdés, hogy melyik kategóriában található eszköz elégítené ki az igényeimet?
Jelenleg egy baromi olcsó (anno talán 8000ft-os) 54Mbit-es TP-Link routerem van, pontos típust most nem tudok mondani, de az a bajom vele, hogy amikor masszív adatforgalom van rajta (pl. a torrent kliens 8MB/sec-el tölt le), akkor kb. 20 perces időközönként eldobja a netet, majd 10 másodperc múlva ismét él a kapcsolat. Amennyiben nincs rajta masszív adatforgalom, nincs ez a jelenség. Egyszerre kb. 250 torrentet futtatok rendszerint, így magától értetendő, hogy ez mocskosul sok IP kapcsolatot jelent egy időben. Az állás általában az, hogy 240-et seedelek, 10-et pedig letöltök egyszerre. De ha csak 1 letöltés fut, akkor is behal a kapcsolat.
Ugyanez a bajom egy 100Mbit-es szintén TP-Link routerrel. Más háztartásban is ugyanezt produkálják ilyen kihasználtsággal.
Digi 100/50 Mbps-es csomagot kéne kiszolgálnia.

Kérném a javaslatotokat, melyik lenne a megfelelő választás? :R

[ Szerkesztve ]

(#47474) Tompie válasza Intruder2k5 (#47458) üzenetére


Tompie
őstag

Ha felteszek rá egy Tomatot és ha úgy adódik simán vissza lehet rá tenni gyárit? Illetve a Tomatot is simán egy lépésben fel lehet rá tenni? nem úgy mint ddwrt-t?
köszönöm

Egyébként szerintem ez lesz az utód, a 842ND-ről elég sok negatívumot írtak az egyik webáruház kommentelői.
Valóban olyan rossz lenne ?

[ Szerkesztve ]

(#47475) Intruder2k5 válasza Tompie (#47474) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen fel lehet tenni rá egy lépésben a megfelelő Tomato-t, annyi, hogy a trx kiterjesztést át kell nevezni előtte bin-re, és persze mindig reset vagy nvram törlés kell a lépések előtt. Tehát reset, majd fw csere, majd megint reset, és ezután mehet a beállítás. Reset helyett ugyanúgy megteszi menüből is a gyári beállítások visszaállítása.

Én nem tudok róla, hogy a 842ND bármiben is problémásabb lenne, szerintem azzal jobban járnál mint a 843ND-vel, főként ha v2-esről beszélünk.

https://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr842nd#hardware

[ Szerkesztve ]

(#47476) Tompie válasza Intruder2k5 (#47475) üzenetére


Tompie
őstag

Köszönöm.

Ha 842ND-t veszek mindenképpen v2-t. Annyira nem is látom a 843ND mivel újabb mint az előd :) a WISP mód? na bumm :)

(#47477) Intruder2k5 válasza Tompie (#47476) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen lehetőleg v2-t. A 843ND nem egészen a 842ND utódja, az egy másik vonal, kicsit mellékvágány a WISP mód miatt. A 843ND elődje a 743ND volt.

(#47478) Tompie válasza Intruder2k5 (#47477) üzenetére


Tompie
őstag

jaaa ok, én már belekeveredtem a számokba a TP-Link-nél :)

Sőt ha a 842ND csak és kizárólag abban különbözik a 841ND-től hogy az kapott egy USB portot akkor nekem lehet az is elég :) most se sokat használtam az USB-t :)

[ Szerkesztve ]

(#47479) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Sziasztok.TP Link MR-3420 vagy D Link DWR-116 a jobb szerintetek?Egy árban vannak.Mobil netet osztanék vele stickről.

(#47480) Tompie válasza Tompie (#47478) üzenetére


Tompie
őstag

Bár ahogy láttam kb 500Ft a különbség. :)
Akkor még egy utolsó kérdés, a router dobozán valahogy meg lehet állapítani, hogy v2-t veszek?
Mert az ok, hogy a router alján rajta van.

[ Szerkesztve ]

(#47481) adika4444 válasza Tompie (#47478) üzenetére


adika4444
addikt

válaszd a 842nd-t, sokkal kevésbé melegszik, stabilabb. Igaz nekem OpenWRT van rajta, de ameddig közel 1 évig gyárival használtam egyáltalán nem volt gond, tán 1 vagy 2 alkalommal akadt ki a wi-fi, de szerintem ott más is lehetett a gond.
(#47480) Tompie:
Rajta van azthiszem a dobozon, úgy rémlik nekem rajta volt. De szerintem v1-et már újonnan nem is lehet venni.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#47482) Tompie válasza adika4444 (#47481) üzenetére


Tompie
őstag

szuper, köszönöm :R

(#47483) adika4444 válasza Tompie (#47482) üzenetére


adika4444
addikt

szívesen:). Majd írd le milyen a kütyü a gyakorlatban.

üdv, adika4444

(#47484) Gubek-Einste válasza vt500mike (#47470) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyetlen router-rel valószínűleg nem lesz megfelelő a lefedettség így inkább használjál kettőt.
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300

#47471 Roland-87
Ha nem elegendő a gyári firmware képessége akkor érdemes CFW-ben gondolkodni, egyébként mindegy. Stabilitásban nem jelent hátrányt a CFW használata elvileg. Az Asus-nak nagyon jó a gyári firmware-e, sok tekintetben vetekszik CFW-kkel is.
Érdemes lehet elgondolkodni az AC56U-n is ha hosszú távra tervezel.

#47473 ViSAS
A torrent alapos megtudja terhelni a router-t, főleg ha ha az egy régi G-s típus.
Ehhez a nethez gigabites portokkal szerelt típust kellene beüzemelni:
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
Az N18U az AC56U-hasonló, csak egy magos és nem dual band típus.

#47479 Harkovz
A D-link-kel nincsen semmilyen tapasztalat így erősen kérdéses, a TP-Link ismert típus ajánlott is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47485) bkiky01


bkiky01
senior tag

Megjött Archer 2, 5g tényleg harmatosabb, de azért a megfelelő eszköz tud 433Mb/s-el csatlakozni, ott olyan 180 megabitet mértem max lefele..
Amit kicsit furának tartok:
A pingem bix.hu felé 3-5ms-al több, mint a jó öreg tl-wr1042nd-vel..
Tudom, nem a világ vége, de nem kéne hozni ugyanazt a szintet.. Elvileg erősebb, vagy csak újabb hardver?
Direktben a wr1042-es pingeket produkálja a gép..
Szerintetek? Visszaküldjem fizessek rá egy wdr4300-ra?

(#47486) adika4444 válasza bkiky01 (#47485) üzenetére


adika4444
addikt

hááát, nekem 3600-zal igaz hálózaton belül de megfelelő ellenoldallal 300-as kapcsolaton 5 Ghz N wi-fi összejön másolásnál a stabil 160-200 Mbps közötti sebesség. Sztem fizess rá, jobban járnál.

üdv, adika4444

(#47487) Tompie válasza adika4444 (#47483) üzenetére


Tompie
őstag

ha meg lesz mindenképp, de lehet csak január lesz belőle :) ünnepekre lelépek haza :)

(#47488) Andrej1


Andrej1
aktív tag

Sziasztok !

Kellene nekem egy wifis eszköz ami jó nagyot terít , erősen .
Ez a Routerem van remek darab de sajna wifibe gyengécske ASUS RT-AC56U . Vagy kábelen vagy wifin szeretném tovább osztani a wifit erre kellene valami jó kis kütyü . Ezt néztem ki , illetve ezt tudom nagyon olcsón megvenni Zyxel NWA1100 . Mi a véleményetek ? Érdemes beruházni rá ? Ha nem akkor milyet vegyek ?

A válaszokat előre is köszi :R

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#47489) Gubek-Einste válasza Andrej1 (#47488) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég ismeretlen eszköz nincsen tapasztalat vele.
Ajánlott eszköz az Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND.
Jobb megoldás a kábeles tovább osztás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47490) Roland-87 válasza Gubek-Einste (#47484) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Hosszútávra tervezek mindenképpen, az Ac56U jobb lenne árban de az az egy kis apró baj van vele hogy belső antennás és hát én itt nálunk azzal szinte biztos hogy nem leszek képes megfelelő stabil lefedettséget csinálni ráadásul eddig csak rossz tapasztalatom volt másoknál a belső antennás kütyükkel. Jó lenne még az 55U, viszont nem Broadcomos chipset van benne és a netet böngészve vegyesek a vélemények is róla úgyhogy lutrit nem akarok megint. Jól megjártam ezzel a TP-linkkel is, előtte a 2 Linksys negyed ennyi hibát nem produkált soha szóval én már úgy vagyok hogy Tp-linket soha többet. Pedig tetszetősek az AC típusai de ha azoknak is olyan a wifije hogy hol van hol nincs akkor inkább ráfizetek és veszek egy normálisat. Lehet egyébként csak én fogtam ki hibás TP-linket de hasonló hibákról olvastam másoknál is pont itt ezen a fórumon.
De még azért informálódok aztán ha nem akad jobb jelölt esetleg olcsóbban akkor a 66 lesz a nyerő. Viszont az érdekelne hogy a külső antennák azok most 5ghz-re vannak vagy 2,4-re? Vagy a 3 közül 1 az 2,4 vagy vegyes? Erről érdemi infót nem találtam még.

(#47491) Andrej1 válasza Gubek-Einste (#47489) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ :R
Melyik lenne jobb az általad írt két típus közül ? Ha jól olvastam annyi a különbség hogy a TP-Link-ben van Tűzfal és MAC cím szűrés és UPnP támogatás . Nem vagyok Asus párti de nekem eddig nem volt velük gondom . Viszont TP-Link cuccom soha nem volt .

[ Szerkesztve ]

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#47492) headhunter86 válasza Roland-87 (#47490) üzenetére


headhunter86
senior tag

Én is először AC56U-ban gondolkodtam, de aztán TP-Link Archer C5 lett belőle.
AQUA-ban vettem srác is mondta, hogy a legjobbat választottam ebben a kategóriában. Nagyon dicsérte.
Igaz sok tapasztalatom nincs vele, mert még csak harmadik napja megy. De még nem volt semmi szakadásom vagy problémám vele.
Igaz csak egy Xone, két teló, egy laptop és egy PC van rajta kábelen. De ezek se mindig egyidőben.
Egy 100/100-as DIGI-t szolgál ki.

Ami kicsit furcsa nekem hogy langyos a teteje. De gondolom ez normális. Mégiscsak egy 720mhz-s proci van benne passzív hűtéssel.

Asus AC66U biztos faintos, néztem azt is, de nem akartam már annyit kiadni. Erről sok infó volt, hogy jó, remélem nem bántam meg.
Előtte amúgy Linksys WRT54G-m volt, de sajnos eljárt felette az idő, pedig nagyon jó kis router volt az anno.

Szerencsére WOL-t is faszán be tudtam lőni végre. :) Anno rettentő sokat szívtam vele.

[ Szerkesztve ]

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#47493) Soma01 válasza vt500mike (#47470) üzenetére


Soma01
veterán

A padlásról akkor egy kábel megy az emeletre és 2 a földszintre, ami most per pill. "üres"?
A felső szintre sem lehet húzni még egy kábelt? Mert lentre nem lehet húzni, azt értem.

(#47494) kali válasza Roland-87 (#47490) üzenetére


kali
legenda

szia,

az rt-ac56u azért nem rossz szórású a belső antennái ellenére, sok külsőssel is felveszi a versenyt, bár nem véletlen a 2.4 GHz 3.8 dBi és 5 GHz 5.1 dBi antennák mellett.
az rt-ac66u gyengébb hardverű, mint az rt-ac56u.
az rt-ac66u antennái osztottak, mind a két sávon szórnak, azért is nem sokkal jobbak, mint az említett belsős megoldás.
a tp-link típusok jók egy ideje a wifi tekintetében, egyáltalán nem selejtesek a wifi moduljuk, de helyén kell kezelni, illetve a megfelelő verziós és beállítású firmware verzióval használni.
a moddolt firmware minden gyártó és chipset esetén lutri a wifi tekintetében is, jobb is lehet agyárinál, de rosszabb is, márpedig akkor nem a routert és annak a gyártóját kell szidni...

headhunter86; szia, jó a maga módján a c5, de azért nem a kategória legjobbja, hardverben nem kicsivel gyengébb, mint például az rt-ac56u.
az normális, hogy langyos, vagy akár meleg is kicsit, főként terhelés alatt, ezeknek ilyen adott hűtés mellett az üzemi hőmérséklete.

Andrej1; szia, érdemes lenne ellenőrizni a meglévő rt-ac56u wifi beállításait - különös tekintettel a professzionális beállításokra -, mondom ezt azért, mert mostanság több helyen is voltam, ahol cserélni akarták, de csak nem volt megfelelően beállítva, annak eszközlése után hozta a várt szintet.
olyan is volt, ahol lecserélték rt-ac68u-ra, de az elvárásokkal - illetve az ellenoldalakkal és a környezeti tényezőkkel is gond volt -, mert azzal sem lett érezhetően jobb, olyan helyen viszont már csak a plusz eszköz beiktatása segít.
az rt-n12 d1 esetén is adott az upnp, tűzfal, mac szűrés...stb.

[ Szerkesztve ]

(#47495) pacman789


pacman789
aktív tag

Sziasztok!

A TPlink1043 v2 Wifin mekkora sávszélességre képes? közveten mellette, hozza a 15 mega/secet (nem megabit!).
A mostani t-s routerrel 15-16megával másolok gépre, csak sajnos port nyitás nem működik rajta, így vennék routert, ami tudja ezt a sebességet. Otthon WDR3600 van, azzal csak max 5-6 megával tudok másolni.

Vagy milyen routert ajánlotok? 20 megabites a net, 2 laptop, 1 NAS, 1 HTPC lóg rajta.

Előre is köszi!

Üdv.:
pac

[ Szerkesztve ]

(#47496) ViSAS válasza Gubek-Einste (#47484) üzenetére


ViSAS
senior tag

Köszi a javaslatokat! Te személy szerint melyiket választanád ezek közül és miért? Nekem eddig az Asus N56U a legszimpatikusabb. Arra egyben 3 év gari is jár, nem 2.

(#47497) Intruder2k5 válasza pacman789 (#47495) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

És a T-s eszközt át tudod kapcsolni Bridge / PPPoE PassThrough módba, hogy az esetleges saját routered kapja a publikus IP címet? Csak mert ha nem, és NAT-olt hálóra fog kerülni az új router, akkor semmit sem érsz el azzal. Ez esetben a Telekom-nak kell panaszkodni, hogy oldják meg a port nyitás lehetőségét.

ViSAS, nyers erőt nézve mindenképpen az ASUS RT-N18U a nyerő a felsoroltakból, amiben ARM 800MHz-es SoC, 256MB RAM, és 128MB flash van, noha utóbbi vajmi kevés hatással van a teljesítményre.

[ Szerkesztve ]

(#47498) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Sziasztok!

Minden bizonnyal szükségem lenne egy új routerre. Valamivel stabilabbra mint a WR1043ND.

Vannak fennakadásaim. Erről írtam is itt.

Egy úttal szeretnék vásárlási tanácsot is kérni mivel holnap szeretném is megrendelni az új routert.

Amit biztosan tudok:

UPC 240Mega net.
Belső hálózat viszonylag stabil gigabites működése.
TV-re való stream - servioo (mvk, fullhd, 3d?) wifin.
180 m2 ^2 alapterületű ház.
Online játék
Letöltés

:) :)

Ár: 25k-től azért ne nagyon legyen több, de meghallgatok mindent. :)

Dr. Student

(#47499) Intruder2k5 válasza Dr. Student (#47498) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha cserélni szeretnél, én a mostanában elég népszerűnek mondható ASUS RT-N18U-t javaslom. De a szokásos WiFi-s köröket végigfutottad már a TP-LINK-el?

(#47500) kali válasza pacman789 (#47495) üzenetére


kali
legenda

szia,

a tl-wr1043nd v2 2.4 GHz sávon nagyjából annyit tud, mint a tl-wdr3600, illetve ha mókolod 450-re és van hozzá 3*3:3 mimo képes ellenoldalad is, akkor valamivel többet, viszont ha van 5 GHz képes és legalább 300-as ellenoldalad, akkor 5 GHz sávon a tll-wdr3600 többet tud, mint a másik 2.4 GHz-en.
az 5 - 6 MB/s sebességtől jóval többet tud a tl-wdr3600 még 2.4 GHz sávon is, ha megfelelő ellenoldal adott hozzá, 5 GHz-en meg pláne, esetedben a szerényebb átviteli wifi sebesség vagy ellenoldali szűk keresztmet, vagy pedig beállítási (például nincs engedélyezve valamelyik vagy egyik oldalon sem a 40 MHz) , vagy pedig környezeti tényezős probléma, de ilyenkor nem feltétlenül a router cseréje a megoldás, amennyiben más hálózati korlát is adott, úgy meg pláne nem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.