Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47051) Chris82 válasza Alex91 (#47049) üzenetére


Chris82
senior tag

Bízom benne, hogy sikerül megoldani, Macbook-ról az MKV lejátszás már működik. :)

(#47052) Chris82


Chris82
senior tag

ASUS RT-AC56U mi a véleményetek?
Ez is elég lehet? Lényegesen olcsóbb.

(#47053) Alex91 válasza Chris82 (#47051) üzenetére


Alex91
félisten

Megfelelo app eseten persze, csak meg nem igazan lattam megfelelot :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#47054) Chris82 válasza Alex91 (#47053) üzenetére


Chris82
senior tag

Találtam fizetősben jót. Látja a külső meghajtót, csak kiválasztod és már játsza is.

[ Szerkesztve ]

(#47055) Alex91 válasza Chris82 (#47054) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor rendben :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#47056) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, a napokban ismét kicsit kicsit foglalkoztatott a téma, hogy hogyan lehetne megoldanom a házunk normális felwifizését. a probléma az volt, hogy a konyhában, nem lehetett normálisan fogni a wifi jelet, ami a gyakorlatban annyit jelentett, hogy 1-6 megabit között ingadozott a net sebessége a laptopon. na de most jött egy új laptop, ami meg simán tudott itt stabil 20 megabitet felmutatni, amin eléggé meglepődtem. kicsit olvasgattam és már írtátok is nekem, (de ezt anno nem sikerült megértenem), hogy lehetséges, hogy a laptop wifi vevőegysége is lehet gyenge. így már, látom, hogy biztos, hogy ez a gond. tehát a kérésem az lenne, hogy tudnátok ajánlani nekem valami eszközt, (nem tudom igazából mi ennek a neve), amit rádugva a laptopra kicsit fel tudom turbózni annak a wifi vevőegységét? köszi

[ Szerkesztve ]

(#47057) kali válasza Chris82 (#47052) üzenetére


kali
legenda

szia,

hardverben (cpu, ram, flash) azonos a két típus, a külső kontra belső antennák és a mimo képesség (3*3:3 kontra 2*2:2) tér el, utóbbinál kérdés, hogy van jobb, mint 2*2:2 mimo képes eszközöd vagy nincs, előbbinél pedig ha nem is rossz a belső antennás szórása sem, de húzósabb környezetben azt érdemes figyelembe venni, hogy miként lesz elhelyezve a router, mert a belső antennásnál maga a router forgatandó be a megfelelő helyzetbe, amíg külsősnél erre kevésbé kell figyelni.
nekem rt-ac56u van közel egy éve, húzós környezetben (150 lakásos panel, rengeteg elérhető idegen hálózat) is nagyon elégedett vagyok vele, a megfelelő elhelyezést és beállítást követően, még a mobiltelefonok számára is beszórja minden sávon a bő 50 nm lakás minden pontját, falak beiktatásával sincs gond a wifi kapcsolattal.

[ Szerkesztve ]

(#47058) Gubek-Einste válasza Siriusb (#47050) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valamilyen range extender nem lehet megoldás? Vagy az nagyon bizonytalan ilyen távolságban, falakkal?
Egyetlen eszközzel megoldani ezt elég bizonytalan.

#47052 Chris82
Majd nem teljesen ugyan az mint az AC68U, csak belső antennás és wifi-ben "csak" 2x2:2 MIMO képes.
Jó lesz ez is ha nincsen igényed/nem tudod kihasználni az AC68U-t.

#47056 SLYM
A beépítettet nem tudod feljavítani, amit tenni tudsz az az, hogy veszel egy külső antennás USB-s adaptert.
Ajánlott: Asus USB-N14, TP-Link 722N/822N/7200ND/8200ND

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47059) toga75


toga75
csendes tag

ASUS RT-AC66U -ról mi a vélaményetek?Hardveres nat támogatás van benne?Digi 500/200-as nethez kéne.A mostani Netgear 3800-asom nem tud 300 mb-tól többet lekezelni,és asus-ra szeretném lecserélni.

(#47060) Chris82 válasza kali (#47057) üzenetére


Chris82
senior tag

Szia!

Van egy Macbook Air- em (2015ös) és egy Apple TV-m (szintén 2015ös)
Nemtudom, hogy ezekhez kell e? :R

(#47061) Gubek-Einste válasza toga75 (#47059) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen. hardveres NAT támogatott az AC66U így jó lesz az 500-as nethez.

#47060 Chris82
Elég lesz az AC56U is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47062) Chris82 válasza Gubek-Einste (#47061) üzenetére


Chris82
senior tag

Köszönöm, 20 ezerrel olcsóbb.
Ezekszerint akkor a Macbook Air nem tudja a 3x3at :R

(#47063) Gubek-Einste válasza Chris82 (#47062) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontos specifikációt nem találtam a wifi-re vonatkozóan (nagyon nem is kerestem) de kicsi az esélye, hogy jobb mint 2x2:2 de nincsen kizárva hogy így van. Ennek ellenére is nem biztos, hogy jelentősebb előnye lenne az AC68U-nak az AC56U ellenére, kivéve a külső/belső antenna különbséget.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47064) toga75 válasza Gubek-Einste (#47061) üzenetére


toga75
csendes tag

1000/200-as netre is jó?

(#47065) Gubek-Einste válasza toga75 (#47064) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hardveres NAT esetén közel interfész sebesség érhető el így igen, jó lesz a gigabites mellé is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47066) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Hálózati felújítás előtt állok, az emeleten lesz 1 RT-N18U, és egy switch, a földszinten kellene még egy switch, és egy APra gondoltam. A gigabites háló mindenféleképpen kell, és ahogy nézem olcsóbban kijönnék egy SG1005D-vel, és egy AP-val, mint egy külön, gigabites portos routerrel. Esetleg van valami ajánlás APra?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#47067) Gubek-Einste válasza LógaGéza (#47066) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Olcsóbb lenne egy gigabites router a switch + AP helyett és később még jól jöhet a router képesség is.
Két lehetőség van:
1; A jelenlegi router mellé veszel még egy N18U-t
2; A jelenlegi megy le és az új lesz az elsődleges, ebben az esetben egy dual band vagy AC eszköz lenne már az ajánlott, ilyen az Asus N56U/N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link 3600/4300/Archer C5/C7/C8/C9.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47068) LógaGéza válasza Gubek-Einste (#47067) üzenetére


LógaGéza
addikt

Még egyik eszköz sincs megvéve erre a helyre, teljesen 0-ról indulunk (még a kábelezés is régi Cat5, cserélve lesz minden Cat6-ra).
Lent 3 eszköz lesz, ebből mindnek kell a Gigabit elérés (NASről filmnézés miatt). Nem akarom kettébontani a hálózatot, egy alhálón kéne hogy legyen minden, ezért nem akartam még egy routert berakni. Azt tudom, hogy OpenWRT-n meg tudom ezt oldani, de TP-Link / Asus gyári rendszerén is megoldható ez?

Másik: 5Ghz nem szükséges, kisvárosi ház, alig van Wifi a környéken, ezért gondoltam az N18U-ra, a netsebesség elhanyagolható (30/1,5Mbps).

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#47069) Riegerr


Riegerr
tag

Sziasztok!

Ha tegyük fel új routert kell vennem a régi TP-Link 743-as helyett, akkor milyet vegyek úgy, hogy Digis Diginet 100-om van. És mondjuk később se kelljen cserélnem, ha sávszélességet növelnek.
Kell a LAN 1000-es sebesség, tudás normál felhasználáshoz, esetleg torrentezéshez?
Melyik az a minimum készülék, ami alá nem érdemes menni? :)
TP-Link 822-es adaptert használok a PC-hez.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#47070) Soma01 válasza Riegerr (#47069) üzenetére


Soma01
veterán

1043 V2 vagy V3.

(#47071) Gubek-Einste válasza LógaGéza (#47068) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden router-t lehet csak AP/Switch módban használni, ha egy második N18U-t veszel akkor abban van dedikált AP mód is így nem kell EZT a beállítást használni.

#47069 Riegerr
És mondjuk később se kelljen cserélnem, ha sávszélességet növelnek.
Ezekkel akár a gigabites csomag is használható lesz.

Kell a LAN 1000-es sebesség, tudás normál felhasználáshoz, esetleg torrentezéshez?
Ha van komoly adat mozgatás a kliens eszközök között akkor jól jön a gigabites belső hálózat de a net sebesség miatt mindenképpen gigabites portokkal szerelt típusra lesz szükséged.

Melyik az a minimum készülék, ami alá nem érdemes menni?
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47072) LógaGéza válasza Gubek-Einste (#47071) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nagyszerű, köszönöm!
Akkor lentre megy az N18U, fenntre meg egy nagyobb AC-s.
Archer C5 és N66U-t nézem, megéri azt a plusz nettó 9ezret az Asus? Régen voltak TP-Link eszközeim, nem tudom milyen minőségűek mostanában.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#47073) delibab


delibab
senior tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni, a válaszokat előre is köszönöm! :R

Szóval nemrég vettem egy Asus RT-N18U routert, minden nagyon jól működött is, viszont tegnap óta a ps4 nem akar csatlakozni... A legnagyobb bajom az, hogy a francba érem el a router menüjét? Amikor beállítottam akkor meg volt, de azóta csak a telekomos modemet találom, az asus nem... az egyéb cuccok csatlakoznak hozzá, működik, csak a ps miatt állítgatnék egy kicsit... Totál amatőr vagyok, szóval elnézést a hülye kérdésekért vagy ha érthetetlen amit írok... :R

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#47074) Gubek-Einste válasza LógaGéza (#47072) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az N66U nem AC képes, az N18U mellé az AC56U illene több okból is. Egyrészt hardverben/firmware-ben hasonlóak, másrészt ha lehetséges akkor egy gyártó termékeit válaszuk.
A TP-Link Archer C5 is megfelelő lehet.

#47073 delibab
Nem ide való kérdés, menj át EBBBE a topikba segítségért.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47075) delibab válasza Gubek-Einste (#47074) üzenetére


delibab
senior tag

Tényleg, köszönöm és bocs! :R

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#47076) lordring


lordring
aktív tag

Jó reggelt! :D Szükségem lenne egy kis segítségre. ISmerősnél beadta a kulcsot a netet osztó router, most a MEdiaM**ban szeretnének venni egy újat. Nem vagyok otthon a témában, kb. 50 nm-es téglafalas lakás, 3-4 mobillal, mint felhasználó. Ár olyan 12-15 e-ig mehetne el. Eddig ezeket találtam:

ASUS RT-AC51U AC750: tud 5GHz-et is, de ha jól olvastam, a jelerősséget felezi, így csak 2,5dBi jut egyre. Igaz, jelenleg csak 2,5 GHz-es eszközök vannak a családban.

TP LINK TL-WR842ND 300Mbps: 2 db külső 5 dBi-s antenna, nem tud 5GH-et

TP-LINK TL-WR941ND : 3x3dBi-s antenna, nem tud 5GHz-et

Ezekből vagy az alant látható termékekből melyiket válasszuk? :U (sajna a linket csak sima szövegként sikerült beszúrni...)

http://www.mediamarkt.hu/webapp/wcs/stores/servlet/MultiChannelSearch?storeId=103952&langId=-19&query=router&page=&searchParams=%2FSearch.ff%3Fquery%3Drouter%26filterTabbedCategory%3Donlineshop%26filtercurrentpriceCopy%3D7170%2B-%2B15848%26channel%3Dmmhuhu%26productsPerPage%3D25%26followSearch%3D9748&sort=desc_price&searchProfile=onlineshop&sourceRef=62K-efXey

[ Szerkesztve ]

(#47077) Chris82


Chris82
senior tag

Sziasztok!

Nézegettem még az Apple Extreme és Express routereket, erről mi a véleményetek?
Hatótávolság? Sebesség?
Macbook mellé kellene.
Asus mellett most ez is feljött.
Válaszaitokat előre is köszönöm :)

(#47078) Alex91 válasza Chris82 (#47077) üzenetére


Alex91
félisten

Ha nem sajnalod ra a penzt, akkor jo megoldas. Itt csak azert nem szoktak oket ajanlani, mert nem hasznaltak meg ilyet, csak Asus-t, meg TP-link-et ;), meg relative nem olcsok. Egyebkent en neztem, az Extreme eleg eros, es igazandibol nem is draga. A hasonlo tudasu egyeb routerek is kb. ugyan ennyibe fajnak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#47079) LógaGéza válasza Gubek-Einste (#47074) üzenetére


LógaGéza
addikt

N66U-t tényleg benéztem, pedig a nevében is benne van :W
Akkor AC56U és N18U lesz, köszönöm a segítséget :R

Switchek akkor is TP-Linkek lesznek :P

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#47080) Chris82 válasza Alex91 (#47078) üzenetére


Chris82
senior tag

Egy gondom van vele, hogy nincs rajta usb3 csatlakozó, így gondolom elég lassú egy hdd ha rákötöd.

(#47081) Gubek-Einste válasza lordring (#47076) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Ha mindenképpen itt szeretnéd megvenni akkor TP-Link 841ND legyen.
A kinézett 3 eszközről:
Asus AC51U - Nem ajánlott, minden az összes többi AC750-es eszköz sem, a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt
TP-Link 842ND - Jó lehet de ha nem kell az USB port akkor 841ND
TP-Link 941ND - Ha nincsen olyan kliens eszköz amelyiknek jobb a wifi képessége mint 2x2:2 akkor elég lesz a 841ND is

#47079 LógaGéza
Sima switch-nél nem számít a gyártó, mindegyik ugyan olyan.
AC56U-ban is van dedikált AP mód.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47082) lordring válasza Gubek-Einste (#47081) üzenetére


lordring
aktív tag

Gubek-Einste: köszi a gyors választ! :K 3 db Iphone 4S van, meg egy Asus Transformerbook. Utóbbin viszonylag gyakran megy videótelefonálás (SkyPe).

(#47083) Alex91 válasza Chris82 (#47080) üzenetére


Alex91
félisten

Ha usb3.0 van rajta, az se lesz olyan nagyon gyors. Nekem Linksys ea6300 van, azon usb 3.0. Azt hiszem 40 MB/s korul volt a max. rajta olvasasban. Es az Apple TV-ben is csak 100 megabites a halokartya, az meg 12 MB/s-nal nem visz tobbet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#47084) Multibit válasza Chris82 (#47080) üzenetére


Multibit
veterán

Mivel hajlandó vagy nagyobb összeget áldozni a dologra, érdemes lenne elgondolkoznod egy olcsó router és egy NAS beszerzésén. Hatékonyabb lenne ez a kettős, mint egy méregdrága Apple router + HDD kombó.

(#47085) Gubek-Einste válasza lordring (#47082) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor nem is kell 2x2:2-nél jobb MIMO képességű router.
Milyen sebességű nethez kellene a router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47086) Alex91 válasza Multibit (#47084) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, az meg jobb lenne...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#47087) lordring válasza Gubek-Einste (#47085) üzenetére


lordring
aktív tag

Alacsony, 15 Gb-es, ha jól emlékszem.

(#47088) Chris82 válasza Multibit (#47084) üzenetére


Chris82
senior tag

Van egy külső 2.5ös külső hdd-m, ezért szeretnék egy olyan routert amit rá tudok kapcsolni és hd filmet tudok róla nézni.
Az express tetszik mert van rajta jack dugó de hdd-t nem lehet rá kapcsolni.
Express elég lehetne egy lakásba? (35nm)

(#47089) Riegerr válasza Gubek-Einste (#47071) üzenetére


Riegerr
tag

Köszönöm a segitséget!
Akkor szerintem egy 1043ND V3-as lesz. Csak még pénzem nincs rá. :)

(#47090) Alex91 válasza Chris82 (#47088) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinuleg eleg. Bar szerintem jobban jarsz egy masik routerrel, ha a jack dugo nem fontos...

Amire ugyelnek, hogy Broadcom chipset legyen a cuccban. Mondanam, hogy vegyel egy ea6300/6400-at, de kicsit sok az aruk, en akciosan 25k-ert vettem anno...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#47091) Chris82 válasza Alex91 (#47090) üzenetére


Chris82
senior tag

Tegnap segítettek nekem a többiek itt és kinéztem egy asus routert ( rt ac 56u vagy 68u),csak aludtam rá egyet és elgondolkodtam egy extreme beszerzésén.

(#47092) Alex91 válasza Chris82 (#47091) üzenetére


Alex91
félisten

Az a 68u agyuval verebre...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#47093) Chris82 válasza Alex91 (#47092) üzenetére


Chris82
senior tag

Te mit javasolsz? :)

(#47094) Alex91 válasza Chris82 (#47093) üzenetére


Alex91
félisten

Az ac 56u szerintem boven megteszi! Akkora lakasba a hatotav is meglesz. A maradek penzbol meg erdemes lehet NAS-okat nezni!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#47095) Raruh válasza Alex91 (#47094) üzenetére


Raruh
tag

Üdv. Tanácsért fordulnék hozzátok.
Digi 100 Pro csomagom van, amiben 100/100 adatforgalom van elméletileg (Mbps) kábelen keresztül be is jön kb-ra kép:[link]
Meghalt az Asus RT N10E típusú routerem, és sajnos a Media Marktban vettem, ahol az agyhalott ügyfélsolgálatosok nem beszélték a nyelvemet, és nem fogták fel, hogy egy másik routert szeretnék, ami működik, és tudja is biztosítani számomra ezt a sávszélességet. Az előző Router 150Mbps-re volt képes papíron, ebből szépen jött olyan 70 körüli érték. Jelen router, amit sikerült nagynehezen megvásárolnom(Tőlük! mert pénzt nem adhatnak vissza...) egy Dlink GO-RT-N300 [ilyen] mely elvileg 300Mbps wifit képes nyújtani. Ennek ellenére nagyon maximum 40 jön a 100-ból, ha csak 1 kliens csatlakozik is, tehát nincs akik között osztódjon ez a sávszélesség. Van egy szuper beállítás : [nevezetesen ez] ahol a Bandwidth-nál csak 20M és auto 20/40M közül lehet választani.. Tudom, buta vagyok a témában, ezért fordultam hozzátok. Ilyen esetben ez a router Wifi kapcsolaton csak maximum 40M sávszélességet tud produkálni? Akkor miért reklámozzák, és írják minden felé a dobozára, a termékleírásba, stb, hogy 300Mbps-t tud?
Megj: Az elhelyezés szerintem elég jó. max 3 méterre van légvonalban a laptoptól, nem árnyékolja fal, szekrény, vagy akármi. Bár mivel antennája nincs is, így fogalmam sincs, merre van beépítve neki. Csatornát ellenőziztem, hogy csak ezt az 1-et nem használják a szomszédok :K
Illetve mi lenne az ideális router, ami tudná Wifi kapcsolaton a 100 hoz képest legalább a 90%-os sávszélességet biztosítani? Kábelhuzogatás nem megoldható, tudom, hogy az lenne a legolcsóbb, és legtisztább megoldás, de laptopról van szó..:) Köszi!

[ Szerkesztve ]

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#47096) Chris82 válasza Alex91 (#47094) üzenetére


Chris82
senior tag

Köszönöm a tanácsot :)

(#47097) Soma01 válasza Raruh (#47095) üzenetére


Soma01
veterán

Kábelen mennyi jön át ezen a routeren keresztül?
20M és a 40M a wifi frekvencia szélességet jelenti. A 40 a jobb, ha nem terhelt az éter.

(#47098) S4LK3R


S4LK3R
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Egy 100nm alapterületű családi házba ami 2 szintes (téglafalas), egy Digi 1000/100-as internet csomaghoz melyik wifis routert ajánlanátok :F
A hozzá szólások közt a következők nyerték el a tetszésemet:
TP-Link Archer C5
Asus AC55U
D-Link AC1200

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#47099) Raruh válasza Soma01 (#47097) üzenetére


Raruh
tag

90/90 az látható a fenti képen. Ezért tudom, hogy a lan jól működik kábelen, de wifin 40nél több nem jön

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#47100) Gubek-Einste válasza Raruh (#47095) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mind a két router teljes alkalmatlan a 100-as net kezelésére, (egy rosszabb mint a másik).
A teljes sebesség átvitel wifi-n keresztül már elég problémás tud lenni mert 2,4 GHz-n körülményektől függően kb 80-100 Mbps vihető át egy N300-as linken, 5 GHz-n kicsit több is de ott az pedig érzékenyebb a távolságra/zavaró tényezőkre.
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300

Az N150 és az N300 nem a mérhető sebességet jelentik, hanem a bruttó/teljes adatátviteli értéket, a mérhető/nettó érték csomagolva van, a többi a kapcsolat fenntartásához szükséges. Egy N150-es linken 40-45, egy N300-ason pedig 80-100 Mbps a mérhető sebesség.
A 20 és 40 MHz a csatorna szélességre vonatkozik, a teljes wifi képesség kihasználásához szükséges a 40 MHz de sokszor a a vétel körzetben lévő többi wifi hálózat okozta interferencia miatt érdemesebb csak 20 MHz-s beállítást alkalmazni.

(#47098 S4LK3R
A TP-Link és az Asus jó lesz, a D-Link nem ajánlott.
Egyéb ajánlott eszköz a fentieken kívül:
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.