Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47751) Gubek-Einste válasza atius (#47749) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47752) beller válasza Gubek-Einste (#47751) üzenetére


beller
aktív tag

Bocsánat, hogy beleszólok amatőrként, de ha csak egy asztali géppel csatlakozik wifi nélkül, akkor nem megoldható közvetlen a szolgáltató modemjébe csatlakozni? Akkor nem kell vennie semmit.

(#47753) Aethelstone válasza beller (#47752) üzenetére


Aethelstone
addikt

Feltéve ha a szolgáltató hozott másik modemet.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#47754) Armi5


Armi5
tag

Vettem egy TP-LINK TL-WR841N (v10 :( ) Médiában és véletelnül használtat kaptam, meg az adaptere cicergett (coil whining) eléggé, most végre kicseréltettem és erre ennek az adaptere is szép magas hangot ad ki magából...

Ez mindegyik ilyen lesz vagy cseréljem ezt is? Esetleg hasonló árban van más márka ami ugyanezt tudja?

Sajnos pénzt nem hiszem visszakapnám mert utalvánnyal fizettem (Sodexo), hasonló árban áruházban ez van: NETGEAR WNR614-100INS

[ Szerkesztve ]

“Maybe this is exactly how it’s supposed to be. Maybe everything is exactly as it should be.” - Dexter

(#47755) Intruder2k5 válasza Armi5 (#47754) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha ~70Mbps-től kisebb a neted, akkor ASUS RT-N12 D1 hasonló paraméterekkel bír.

[ Szerkesztve ]

(#47756) Armi5


Armi5
tag

DIGI 100/50 :(

“Maybe this is exactly how it’s supposed to be. Maybe everything is exactly as it should be.” - Dexter

(#47757) Intruder2k5 válasza Armi5 (#47756) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ahhoz kevés lesz sajnos, az abban lévő SoC PPPoE protokoll mellett nem nagyon tud 70Mbps fölé menni.

(#47758) anonymus89 válasza kali (#47744) üzenetére


anonymus89
addikt

Ha egy másik routert tettünk oda wds módba akkor is nagyon gyér a wifi épphogy 1-3 Mbps jut be a garázsba a lindab egyszerűen annyira leárnyékolja, hogy youtube-on nem lehet ficánkolni. Így szerintem a repeater is kiesett mert nem tud kábelezni a lakásban nincsenek küszöbök vagy más ahova el lehetne rejteni.

Gubek-Einste: Nem szeretne ruhaszárítót, felásni meg nem fogja az udvart ezt kikötötte. Régen is olvasgattam már a Powerline adapterekről csak úgy látom nem sokan használják, pedig lehet érdemes volna mert nálunk is ez segített. Kölcsönkértem ezt a tp-link Pa4010KIT-et közvetlenül fali csatlakozóba dugva majd a konnektortól 20m-re lévő garázsban szintén csatlakoztatva a 31-32Mbps-et mértünk laptopon és mobilon is. Így maradni fog a powerline adapter + a 1043nd routert rákötöttük a garázsban kb. a fal közepére mert egyre magasabbra helyezve a routert romlott a sebesség.

Esetleg valahogy lehet még javítani a helyzeten bár nem akarok telhetetlen lenni....

Köszönet a tanácsokért!

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#47759) Gubek-Einste válasza beller (#47752) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ő azt mondta, hogy az asztali gép kábelen lesz, azt nem mondta, hogy ő lesz az egyetlen kliens eszköz, mellett még lehetnek wifi-n többen is és akár vezetéken is <- nyilván emiatt használ jelenleg is router-t.

#47756 Armi5
Ehhez a nethez már gigabites portokkal rendelkező típus kellene.

#47758 anonymus89
Esetleg valahogy lehet még javítani a helyzeten bár nem akarok telhetetlen lenni....
Ha közvetlen kapcsolat lenne a két helyszín között akkor javulhatna a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47760) adika4444 válasza Armi5 (#47754) üzenetére


adika4444
addikt

Nekem 841ND v7-es verzió pont ugyan ezt csinálja, sajnos ciripel, de már az antenna egyik csatija is megadta magát... Én elhiszem hogy jó féle router, de én egy picit írtózok tőle, inkább 842ND, vagy a TP bármely másik ajánlott eszköze:).

üdv, adika4444

(#47761) Begbiebike


Begbiebike
csendes tag

Létezik olyan középkategóriás (~20ezer ft körüli) router ami külső winchesterre önállóan tud torrentezni.
Mindenképpen cserélnem kell a régi Linksys-emet, és nagyon kényelmes lenne, ha megoldható lenne a torrent a gép használata nélkül.
Tomato és ilyesmi driverekben nem vagyok annyira otthon, létezik olyan ami kb. a dobozból kivéve is tudja ezt?

Végigolvastam jó pár hozzászólást, de kicsit inkább összezavarodtam.
A kezdő leírás alapján ez lenne nekem szimpatikus:
Asus RT-N18U

Köszi előre is!

(#47762) adika4444 válasza Begbiebike (#47761) üzenetére


adika4444
addikt

Az említett 18U képes is erre, esetleg még az RT-N56U lehet befutó ha kell 5 Ghz bár ennek gyengébb picit a hw-je.

üdv, adika4444

(#47763) Begbiebike válasza adika4444 (#47762) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Köszi!

A wifi-ből elég nekem az "alap" is, abból nincsenek különleges elvárásaim.
Torrentből se baj, ha nem fut 50 szál egyszerre, vagy kicsit lassabb a le/feltöltés, a lényeg, hogy gép ne kelljen hozzá.
Ismerősöm azt ajánlotta, hogyha nem kell nekem a gigabit, akkor ezek is elegek lennének:

D-Link DIR-850L Wireless AC1200
TP-LINK Archer C20

AC wifi annyira nem fontos, a mostani még az N-et se tudja. Csak nem tudom ezekben például mennyivel gyengébb a vas.

(#47764) Klara_ válasza kali (#47740) üzenetére


Klara_
őstag

Thx, neked is. Frissitgettek ezt ossze-vissza de soha nem volt jo.
Abban az arban amiben anno vettek mar megkapjak az AC3200-at a dupla 5GHz-el. Igy arra lesz cserelve.

Vegre van hardveres eszkoz levelasztas egy "normalis" routeren: Syno RT1900AC. Itt a Supported download protocols: BT/HTTP/FTP/NZB/eMule BT bitorrentet akarja jeletni?

[ Szerkesztve ]

(#47765) Zolapapa89


Zolapapa89
csendes tag

Helló!

Egy kis segítséget szeretnék kérni:

Megemelték a net sebességet (40/5), és a router(tp link wr340gd) csak lanon adja tovább ezt a sebességet wifin csak a felét kb.

Így jutottam arra, hogy kellene vennem egy újat, de kérdés hogy milyet?
Egy gép menne rá vezetékkel, további 2-3 gép vagy laptop wifin plusz telefonok tabletek.
Szoktam torrentezni és van, hogy két gépen is megy wot vagy war thunder.
Jah a netem kábeles modemes (Tarr).
Esetleg ha nyomtatót meg lehetne vele osztani az nem ártana, de nem feltétel.

Kb a legolcsóbb megoldás érdekelne ami megfelel ehhez.

Zola

(#47766) Gubek-Einste válasza Begbiebike (#47763) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az Asus N18U-t vedd meg.
A D-Link mint márka már nem ajánlott.
A TP-Link Archer C20, és az össze többi AC750-es eszköz, nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt , valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik.

#47764 Klara_
Igen, a BT a bittorrent akar lenni.

#47765 Zolapapa89
Az általános ajánlott típusok az Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND lenne, ezeken nincsen USB port.
USB porttal TP-Link 842ND. a nyomtató használatához a gépre kell telepíteni egy programot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47767) bajzal


bajzal
őstag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy mit csináljak. Van egy routerem, TP-Link TL-WR841N de a lakás egy részében már nagyon gyenge a jel és telefon alig látja, okos TV pedig egyáltalán nem. kb. 5m-el kéne még tovább szórnia a jelet a routernek, de nem megy neki :D Na most szerintetek egy új routert vegyek vagy egy jelerősítőt?

(#47768) Csizi13


Csizi13
csendes tag

Sziasztok!Kábelnet esetén a letöltésem 218Mbps,a feltöltés 108Mbps.Milyen routert lenne érdemes venni ami lebírja adni ezt a sebességet a legkissebb veszteség nélkül?A TP-LINK nekem bejön,de bármilyen más márka is szóba jöhet.Egy routerrel befürödtem már,szal inkább kérdezek és aztán vásárolok.Köszönöm a segítséget előre is!

(#47769) Gubek-Einste válasza bajzal (#47767) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen garancia, hogy egy új router-rel jobb lenne a helyzet de egy másodlagos eszköz biztosan javítana a helyzeten.
Ajánlott eszköz az Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND lenne, az Asus gyári firmware-rel is repeater képes, a TP-Link csak CFW-vel.

#47768 Csizi13
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9
Kábelen mindegyik átviszi a teljes sebességet, wifi-n csak az AC eszköz megfelelő adapterrel/kliens eszközzel képesek erre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47770) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Új router vételével bíztak meg. Ami fontos a stabil működés, és viszonylag erős wifi. Eddig a TP-LINK TL-WR1043ND típust néztem. Ez mennyire megbízható? Van esetleg hasonló árkategóriában jobb?

Köszönöm a segítséget

(#47771) erik365


erik365
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék, DLNA szerverhez szeretnék routert és néha torrentezni, ajánlották az Asus N18-ast, amit tetszik is árban is jó.
Viszont néztem még az Asus N14u-t is, ez esetleg nem felelne meg céljaimnak?
100-as netem van, a gigás port hiánya számomra egyenlőre még nem olyan nagy gond.

Köszönöm a segítségeteket.

1.4 T-jet M32

(#47772) bakterka


bakterka
tag

Üdvözlök Mindenkit!
Most költöztem egy felújított házba.Szeretném a kapubejárót meg a garázst,meg a teraszt megfigyelni mozgásérzékelős wifi kamerával megfigyelni.Egy,vagy két kamerával.
Milyen routert ajánlotok,ami megfelelő lenne?A legtávolabbi kamerapont 20-25 méter,közte két 38-as téglafal.
Köszönöm!

(#47773) Gubek-Einste válasza tototos (#47770) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég megbízható, ezért is ajánlott kategóriás.
Ehhez hasonló még az Asus N18U, erősebb hardverrel kicsit drágábban.
Még ajánlott eszközök 20k-ig 5 GHz-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

#47771 erik365
Inkább az N18U-t válaszd az erősebb hardver miatt.
100-as net alá már gigabites portokkal rendelkező típus ajánlott.

#47772 bakterka
Hatótávra semmit sem lehet mondani mert minden környezet más és más, csak helyszíni teszt során dől el, hogy mi mennyire elég.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47774) bakterka válasza Gubek-Einste (#47773) üzenetére


bakterka
tag

Nem gondoltam én,hogy valaki megmondja a tutit!Csak egy kis útmutatást várok!Igazából nem a hatótávolság a lényeg,mert megoldom egy közbenső erősítővel.

(#47775) Nimda


Nimda
addikt

A WR841N támogatja az ipv6-ot?A gyártó oldalán elvileg azt írják igen, de a router menüjében nincs ilyen opció.Legújabb fw van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#47776) kali válasza Nimda (#47775) üzenetére


kali
legenda

a v11 verziósnál látom csak a gyártói leírásban, hogy firmware frissítéssel megkapta.

(#47777) Nimda válasza kali (#47776) üzenetére


Nimda
addikt

Nekem v8-as van, de a specnél nem tér ki külön a verziókra, azért ez szomorú.

(#47778) Gubek-Einste válasza bakterka (#47774) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen net sebesség mellé kellene?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47779) bakterka válasza Gubek-Einste (#47778) üzenetére


bakterka
tag

Garázst,kapubejárót,teraszt szeretném lecsekkolni.A legtávolabbi kamera 20-25 méterre lenne,közte két 38-as téglafal.
30-40 ezernél többet nem szeretnék rá költeni,ha lehet.
2-3 wifi kamera,TV,laptop,telefon.
30 megás netem van,de ez lehet nagyobb lesz a későbbiekben.
Mozgás esetén szeretném látni a telómon a képet.
Köszi!

(#47780) Gubek-Einste válasza bakterka (#47779) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyetlen eszközzel biztosan nem lehet megoldani egy ekkora területnek a lefedését.
Érdemes lenne egyből gigabites portokkal rendelkező típust venni a jövőre tervezés miatt.
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
Ezekből lehetne is egyből kettőt is venni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47781) bakterka válasza Gubek-Einste (#47780) üzenetére


bakterka
tag

Köszönöm a gyors választ!

(#47782) Tomace91


Tomace91
senior tag

Sziasztok!

100/100-as diginet-hez mit ajánlotok a következő 3 közül? TP-LINK 1043, ASUS N18U vagy LINKSYS EA2700? (Linksys akciós 17.000)

Sürgős lenne nagyon köszönöm!

(#47783) Tomace91 válasza Tomace91 (#47782) üzenetére


Tomace91
senior tag

2 PC lenne rákötve folyamatosan, 3 db telefon meg WiFi-n. Ezek az állandóak, néha 1 laptop pluszba meg még 2 telefon, persze ezek is WiFi-n.

[ Szerkesztve ]

(#47784) crissprivat válasza Tomace91 (#47783) üzenetére


crissprivat
senior tag

Én az Asus-t venném. A három közül a legjobb cucc :K

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#47785) Tomace91 válasza crissprivat (#47784) üzenetére


Tomace91
senior tag

Hát sajnos SOS volt, mivel a régi tp-link wr841 megadta magát, olyan szempontból, hogy a 100/100-as net nagy volt neki és lehetett torrentezni, ts-en beszélgetni, de játszani már nem, meg ha szörfölni akartam a neten akkor kiszolgáló nem található volt. Itt Békéscsabán nem volt kapható sehol nem volt kapható ASUS, csak január 4-én megyek Pestre úgyis, de viszont volt TP-LINK wr1043nd v2.1 16.290-ért, szóval ez lett most.

(#47786) crissprivat válasza Tomace91 (#47785) üzenetére


crissprivat
senior tag

Semmi baj,nagyon jó router az is :K Nem hallani róla panaszt :R

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#47787) Tomace91 válasza crissprivat (#47786) üzenetére


Tomace91
senior tag

Remélem is, hogy nem lesz vele gond! Már be is van üzemelve, firmware-t is upgradeltem rajta. Legfontosabb, hogy tudok netezni! :D :R

(#47788) Botos Marci válasza Gubek-Einste (#47714) üzenetére

Végül csak egy ASUS RT-N18U vettem,egyenlőre még csak ismerkedem vele eddig pozitív a véleményem :)

Üdv Marci

(#47789) Zolapapa89 válasza Gubek-Einste (#47766) üzenetére


Zolapapa89
csendes tag

Köszi a segítséget.

Utánaolvastam közben a dolgoknak kicsit jobban, és érdekelne a dolog hogy a routerre rácsatlakoztatnék egy hdd-t, és a routeren futtatnám a torrent klienst.
Ez akkor úgy működik a hálózatból minden eszközről el tudom érni a fájlokat amit letöltök?
Mondjuk ha letöltök egy játékot akkor egyből onnan tudom telepíteni? Vagy a filmeket lejátszani?

Erre megfelelne az a router amit ajánlottál (TP-Link 842ND)?
Egyet én is kinéztem mondjuk (ASUS RT-N10U Black Diamond).

Árban nincs sok különbség köztük, melyik lenne ilyen célokra a jobb?
Melyikre egyszerűbb Firmware-t telepíteni, konfigurálni?

Bocs a sok kérdésért, de eddig nem ástam magam bele ebbe a témába mélyebben így elég hiányos a tudásom.

Zola

(#47790) Intruder2k5 válasza Zolapapa89 (#47789) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Elviekben megfelel igen, de teljesítményüknél fogva ne nagyon számíts többre, mint 3-4MB/sec hálózaton történő adatmozgatáskor, torrentezni pedig esetleg 1MB/sec-el képesek. Ha komolyabb, használhatóbb teljesítményre vágysz, akkor ASUS RT-N18U, ASUS RT-AC56U, ASUS RT-AC68U, stb..., illetve TP-LINK-ből WDR1043NDv2 vagy v3, WDR3600, WDR4300, Archer C5 / C7 / C8 / C9. Ezek már akár 15-30MB/sec-et is tudnak hálózaton keresztül a rájuk kötött USB-s HDD-re/ről, illetve képesek 5-8MB/sec-el torrentezni is.

[ Szerkesztve ]

(#47791) Zolapapa89 válasza Intruder2k5 (#47790) üzenetére


Zolapapa89
csendes tag

Köszi a gyors választ!

Szóval akkor ha torrentezésre is szeretném normálisan használni, akkor kicsit feljebb kell mennem az árral.

Az eredeti tervem az volt hogy 10000 alatt szeretnék maradni az árral, de evés közben jön meg az étvágy.

Mondjuk csak 40/5-ös netem van és az egészet amúgy sem kapná meg torrentre. Jut eszembe: olyat lehet csinálni, hogy mondjuk éjjel a teljes sávszélességet használja torrentre, nappal meg csak egy részét?

Amiket ajánlottál abból a maximum ami talán belefér az a wdr3600. Ezen két usb is van, így mehetne rá nyomtató is.
Van egy 1TBos satas hdd-m(wd10ears-00y5b1) ha ehhez vennék egy külső házat akkor ezzel ki tudnám használni ezt a sebességet?

(#47792) Intruder2k5 válasza Zolapapa89 (#47791) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, van mód az időzítésre.

Ha a WDR3600 még belefér, akkor én inkább vennék ASUS RT-N18U-t, lényegesen erősebb és újabb konstrukció, és itt már nem több a különbség 2000Ft-nál, de persze ha nem fér bele, ez már a Te döntésed.

Az RT-N18U körülbelül 20-25MB/sec-re képes USB HDD-re/ről másolás során, illetve maximálisan 6-7MB/sec-et tud torrentben, ami több, mint a jelenlegi netsebességed.

Az említett TP-LINK ezektől valamivel kevesebbet, mondjuk 14-16MB/sec, és 3-4MB/sec.

(#47793) Zolapapa89 válasza Intruder2k5 (#47792) üzenetére


Zolapapa89
csendes tag

Belegondolva azt a 2000Ft-ot talán megéri, arról nem is beszélve hogy ha valamikor esetleg lesz sávszélesség emelés, vagy nagyobb netet rendelek, akkor a tp link mér kevés is lenne.

Úgy néz ki tehát, hogy az asus lesz a befutó. Amúgy erre kell rakni másik firmware-t, vagy a gyárival is lehet torrentezni?

És még egy olyan kérdésem lenne, hogy egy ilyen ház jó lenne a hdd-hez? [link]
Itthoni webshopban nem nagyon találtam ilyen áron 3,5-öst.

(#47794) HeavyToys válasza Zolapapa89 (#47793) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Lehet rá alternatív fw-ert rakni, én a Merlin féle AsusWRT-t ajánlom.

Megmarad a gyári kezelőfelület, a hardveres NAT "csak finomhangolja" a gyári fw-ert. Egyébként a gyári fw is tök jól használható, torrentezni is tud.

(#47795) Intruder2k5 válasza Zolapapa89 (#47793) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A gyári fw-ben is van torrent kliens, az USB application -> Download Master menüben, amit Windows-os PC-ről tudsz Transmission Remote GUI-val is vezérelni. De lehet tenni rá másik fw-t is ha gondolod, Tomato-t, HGG-t, és mivel van benne recovery mód, így tulajdonképpen kockázatmentesen tudsz ezekkel próbálkozni, mert ha valami nem sikerül, akkor sem brickeled a routert.

Mindkét modell képes kiszolgálni akár a Gbit-es netet is, az ASUS-nak itt annyi előnye van, hogy erre képes alternatív firmware-el is, még a TP-LINK csak gyárival, abban viszont nincs torrent kliens.

Igen, jó lehet az a ház is akár.

HeavyToys, javasolhatod Te azt, csak nem támogatja az RT-N18U-t.

[ Szerkesztve ]

(#47796) HeavyToys válasza Intruder2k5 (#47795) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Ja igen, most látom. N16-maradt meg az emlékezetemben N18 ként.

(#47797) Intruder2k5 válasza HeavyToys (#47796) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"RT-N16_Discontinued", majd 1 éve nem frissül már erre a típusra sem a Merlin.

(#47798) Zolapapa89


Zolapapa89
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

Ha összeáll a rendszer jelentkezek - vagy ha segítségre van szükségem :D

(#47799) Viktor1979


Viktor1979
tag

Sziasztok!

Teljesen új vagyok ebben a témában. Szoktam néha olvasgatni az oldalt és ezért fordulok ide segítségért.
Vettem egy okos tv-t amiben ugye van wi-fi. Viszont ehhez kellene nekem egy router, hogy tudjak rajta webböngészőt használni, youtube tv-ni (nem annyira fontosak ezek, inkább a tv szoftverének frissítése lenne a lényege és esetleg mobiltelefonos bogarászás). Mit ajánlotok?

Segítségeteket előre is köszi.
Viktor1979

Ezt néztem mondjuk: tenda-4g630-router

[ Szerkesztve ]

Ami nem Kínában készült az hamis! Vagy nem! :D

(#47800) Intruder2k5 válasza Viktor1979 (#47799) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Üdv a fórumon!

Amit kinéztél azt felejtsd el, nem tartozik az ajánlott kategóriába. Fontos kérdés lenne, hogy milyen neted van? Mármint főként sebesség tekintetében, de a technológiát sem ártana tisztázni, mert amit linkeltél routert, az egy 3G/4G router. Mobilnetet szeretnél megosztani?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.