Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47701) KMan


KMan
őstag

Udv!
Leheto legnagyobb hatosugaru routert keresek, fuggolegesen ket emeletet szeretnenk vele lefedni, amugy mindket lakas 3 szobas. Mit tudnatok ajanlani ami jelenleg jo vetel?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#47702) Gubek-Einste válasza Botos Marci (#47700) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A stream-elés inkább kábelen kellene intézni ha lehet, stabilabb megoldás mint a wifi.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Asus AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9 ami ajánlott lenne az AC-s eszközök közül.

#47701) KMan
Hatótávra semmit sem lehet mondani mert minden környezet más és más, csak helyszíni teszt során dől el, hogy mi mennyire elég de két emelet lefedés esetén már lehetnek gondok így lehetséges, hogy majd szükséges egy másodlagos eszközre is.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen net sebesség mellé kellene?
Ajánlott eszközök:
100-as portokkal: Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND
Gigabites portokkal de csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
Dual band wifi-vel 20k-s határral: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47703) Botos Marci válasza Gubek-Einste (#47702) üzenetére

Kb. 5méterre lenne 1 tégla válasz fal,
Eszközök:2 Mobil,(1db Galaxy S4 és 1db Galaxy S6),1db PS4,és 1db média lejátszó.
Kb.30 ezret szánnék rá,de ha mondjuk 40 ezerért olyan lenne ami sokkal jobb választás lenne akkor az is megoldható.

Üdv Marci

(#47704) Gubek-Einste válasza Botos Marci (#47703) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

30-40k-s kerettel a legjobbak az Asus AC56U vagy a TP-Link Archer C5/C7 lennének.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47705) Botos Marci válasza Gubek-Einste (#47704) üzenetére

Ez még mindig 3 :D
Melyik lenne az a 3 közül az amelyik ár/érték arányban a legjobb?

Üdv Marci

(#47706) Gubek-Einste válasza Botos Marci (#47705) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hardverben az Asus a legerősebb, a külső antennák miatt a TP-Link-ek jobbak lehetnek.
Kérdés, hogy melyik gyártó mennyire fekszik/jön be neked.
A TP-Link Archer C5 és C7 között több különbség is van (ami a gyártói oldal nem jelöl) de annyira nagy nincsen, inkább az ár az ami dominálhat az esetükben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47707) Botos Marci válasza Gubek-Einste (#47706) üzenetére

Én szerintem nekem a TP Link Archer C5 lesz a megfelelő választásár érték arány miatt.

Az egyik haverom is szeretne routert váltani neki is 60 megabites internetje van, a közeljövőben nem igazán tud nagyobb csomagra váltani neki mit ajánlanátok 2,4Ghz routerbe gondolkodjon (az ASUS N18U amit kinézett), vagy inkább pótoljon pár ezer forintot és vegyen ő is inkább egy TP-Link Archer C5 -t a jövőre nézve?

Üdv Marci

(#47708) Aethelstone


Aethelstone
addikt

Üdv.

Szakmai tanácsot szeretnék kérni. 120/50-es Telekom netem van. A hozzáadott Huawei wifin tolom, ami a speedtesttel 36-38 Mbit letöltést és 45 Mbit körüli feltöltést mér(messze vagyok a routertől). Lényeg, hogy az upload mindig magasabb. Ez normális?

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#47709) Gubek-Einste válasza Botos Marci (#47707) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szüksége van a dual band képességre? Ha nem akkor jobban jár egy csak 2,4 GHz képes eszközzel.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?

#47708 Aethelstone
Nem ide való kérdés, menj át IDE ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47710) Aethelstone válasza Gubek-Einste (#47709) üzenetére


Aethelstone
addikt

Köszönöm, elnézést.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#47711) Botos Marci válasza Gubek-Einste (#47709) üzenetére

A Dual bandet jelenleg nem használná ki,de a jövőre nézve sztem érdemesebb lenne egy AC -ra beruháznia de cáfolj meg ha tévednék.
"Ha nem akkor jobban jár egy csak 2,4 GHz képes eszközzel"
ezt nem nagyon értem miért járna jobban a 2,4GHz-sel?

1 válasz fal téglából kb.5m-re.
20-25k maximum.
2-3 mobil,1db PS4,1db média lejátszó (nagyméretű Blu-Ray fájlok lejátszása),1db Tablet

Üdv Marci

(#47712) Gubek-Einste válasza Botos Marci (#47711) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nincsen szüksége és/vagy nem tudja kihasználni a dual band képessége akkor azért optimálisabb a csak 2,4 GHz képes eszköz mert a dual band router-eken többségében osztott antenna van (a belső antennás típusokon nem) így ugyan azon az antennán megy mindkét sáv. A csak 2,4 GHz képes eszközön pedig a teljes antenna egyetlen sáv használja.
A média stream-elés jobb kábelen intézni ha lehetséges.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47713) Botos Marci válasza Gubek-Einste (#47712) üzenetére

Értem,és a lentebb leírtak alapján milyen routert ajánlanál neki ?

Üdv Marci

(#47714) Gubek-Einste válasza Botos Marci (#47713) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ugyan azt amit neked is ajánlottam.
20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifi-vel: Asus N56U/AC56U, TP-Link 3600/4300/Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47715) Botos Marci válasza Gubek-Einste (#47714) üzenetére

Renben,köszönjük mindketten a segítséged

Üdv Marci

(#47716) Armi5


Armi5
tag

Üdv, nekem is 100/50-es DIGI netem van és cserélnék routert valami olyanra ami tudja a 100-90 mbitet kábelen, és wifin mondjuk legalább 50-et és néhány falon át is legalább mondjuk 20 mbit :D

Láttam fentebb ajánlották az Asus RT-N12-D1 routert, ez mennyire lenne jó nekem is ha a fenti szempontokat vesszük figyelembe? A keret 10k alatt van nálunk is.

“Maybe this is exactly how it’s supposed to be. Maybe everything is exactly as it should be.” - Dexter

(#47717) kali válasza Armi5 (#47716) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem teljesen jó, akkor inkább tl-wr841n(d), az kicsivel többet tud kábelen, 90 Mbps felett átnyomja wan <-> lan irányban, a wifi sebességre viszont nincs garancia, mert az nem csak a router függvénye, megfelelő eszközökkel, ideális beállításokkal és környezeti tényezők mellett bőven 50 Mbps felett is tud, falon át viszont pláne semmi sem biztos, az csak adott ellenoldali eszközökkel és környezetiben fog valósan kiderülni.

(#47718) ladyka


ladyka
csendes tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni. lecserélném a jelenlegi routeremet (300M Wireless N Router
Model No. TL-WR940N / TL-WR941ND). Tudnátok ennél jobban javasolni? Általában 3 számítógép+2 telefon+ 1 TV van csatlakoztatva wifi-n, de sajnos úgy tűnik ezt nem bírja. Sokszor kell újraindítani illetve nagyon ingadozik net sebesség függetlenül a használattól.
Fontos megjegyezni, hogy 2 szintes házba lenne és nem a legfelső szintre, pár falon át kell verekednie magát a jelnek :) .
Válaszotokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#47719) kali válasza ladyka (#47718) üzenetére


kali
legenda

szia,

más/minden csatornán adott a probléma?
fontos megjegyezni, hogy wifi esetén semmire sincs garancia, mivel az nem csak a router, hanem az ellenoldalak és a környezeti tényezők függvénye is, de a jelenlegidtől erősebb hardverű és jobb wifi tulajdonságú a tl-wr1043nd v2 vagy v3, illetve ha többet is rászánsz, akkor még inkább az rt-n18u.

(#47720) ladyka válasza kali (#47719) üzenetére


ladyka
csendes tag

Köszönöm, annyira nem értek a wifi beállításhoz, lentebb link. Ha esetleg van mód jobb beállításra előre is köszönöm a segítséget.
http://prohardver.hu/dl/upc/2015-12/296531_aaa_3.jpg

Még annyit szeretnék, hogy a probléma éjszak amikor 1-2 gép van rácsatlakozva kevésbé érezhető, de nappal is inkább csak többen vannak rajta, de minimális a használat. 50/5mb/s sebességű netem van.

[ Szerkesztve ]

(#47721) kali válasza ladyka (#47720) üzenetére


kali
legenda

amennyiben a hardver gyenge - adott felhasználáshoz - a jelenlegi router esetén, úgy az előzőleg írt erősebb típusok megoldást jelenthetnek, de ha csak a nem megfelelő csatorna - elérhető idegen hálózatokkal ütközés - miatt akadozik a net wifi kapcsolaton, úgy az ideális beállítás javíthat a dolgon.
ezzel teszteld a környezetet; link, utána ide; link tegyél fel képet úgy, hogy az elérhető idegen hálózatok által használt csatornák láthatók legyenek, az alapján lehet majd javasolni ideálist.
a cahannel értéke lesz amúgy, amit majd fix értékre módosítani kell.

[ Szerkesztve ]

(#47722) ladyka válasza kali (#47721) üzenetére


ladyka
csendes tag

rendben, kész van.

(#47723) superecneB


superecneB
őstag

TL-WDR4300-hez milyen hálózati kártya ajánlott? (PCI-E)

(#47724) Gubek-Einste válasza superecneB (#47723) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gigabites mivel a router-nek is olyan LAN portjai vannak. Ezen belül szinte teljesen mindegy milyet veszel mert nincsen sok különbség a kapható típusok között, pl egy TP-Link is jó lesz.
Vagy wifi adapterre gondolsz?
Ha igen akkor min N600-as mivel dual band eszközről van szó de ha csak 2,4 GHz-s adapterben gondolkodsz akkor N300-as illik hozzá a legjobban.

A PCI-E adapternek a hátránya, hogy a gép ház árnyékolja, ki kell vezetni, hogy rendes vétel legyen. Emiatt lehet, hogy nálad ez okozza a gondot, érdemes lenne ezt kizárni mert ha ez a helyzet akkor elég egy kivezetett antennára cserélés is. Antennából TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C kellene rá.
Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható.
USB-sből TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14.
PCI-E csatlakozóval pedig TP-Link TL-WN881ND, Asus PCE-N15
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek.
Mivel a router-ed dual band így szóba jöhet ilyen adapter használata is:
USB-sekből Asus USB-N53/N66/AC53/AC55/AC56, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-N53/AC56U/AC66/AC68, TP-Link TL-WDN3800/4800/Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabitó kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47725) Klara_


Klara_
őstag

Apartmanban behalt egy Asus AC87U. Mire erdemes valtni rola, mert levasarolhato az ara? Nyarra kellene, hogy mukodjon. AC3200-at ajanlgatjak helyette, de latom mar van AC88U es AC3100 is, erdemes pluszban aldozni/varni ezekre. A 88U 8 LAN portja tetszik, de nem tudom SW teren van-e hatranya a realtek switchnek ami benne van. A 87U-val is az volt a gond, hogy a Quantenna resz belekavart a dolgokba amennyire kivettem a szervizes anyazasai kozott..
A WiFi resze van hajtva a vedegek altal, 1000-es net van alatta. 2 TV es 2 PC van rajta LANon keresztul.
Nem szeretnenk havonta cserelgetni igy egy olyan router kellene kb. 100 ezres nyagysagrendben aminek egyszeruen konfiguralhato magyar kezelofelulete van, es ki bir szolgalni 2-3 csaladot + adminisztacio egyszerre.

(#47726) Gubek-Einste válasza Klara_ (#47725) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálánál jobb eszköz nem nagyon van. Az AC88U-val még nincsen tapasztalat így róla még nem lehet nyilatkozni. Volt valami gond az AC87U-val?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47727) Klara_ válasza Gubek-Einste (#47726) üzenetére


Klara_
őstag

WiFi resze soha nem mukodott normalisan, eldobalta az eszkozoket, ingadozott a sebesseg.
Allitolag selejtes korai verzionk volt a Boardcom es Quantenna reszt nem biratak osszehozni benne normalisan. Csereltek is volna, de ugy egyeztunk meg inkabb nem kerjuk, helyette inkabb egy olyat ami full Boardcomos tovabbi gondok elkerulese vegett.

(#47728) Gubek-Einste válasza Klara_ (#47727) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem nagyon tudok olyat ajánlani ami jobb lenne nála vagy legalább hasonló, a legnagyobb hátrány a magyar menü igény mert az csak Asus-nál van jelenlege, tudtommal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47729) superecneB válasza Gubek-Einste (#47724) üzenetére


superecneB
őstag

Köszönöm.
Mitől függ, hogy az USB-set vagy a PCI-Expresses kártyát preferáljam?
A routertől való távolság nagyjából 6-8 méter lenne, ~20 cm vastag vasbeton fal választja el őket.
A nagyobb erősebb antennák stabilabb kapcsolatot sejtetnek, de lehet hogy ilyen távolságban a jobban pozicionálható antennával kapok eredményül jobb kapcsolatot?
Esetleg PCI-Expresses kártyához kapok szabványos antennát ami megfelelő pozícióba rakható?

(#47730) Klara_ válasza Gubek-Einste (#47728) üzenetére


Klara_
őstag

Akkor szukitek AC3100 vagy AC3200? Jol ertelmezem, hogy a 3200-on duplan van az 5GHz radio resz a 3100-on viszont csak szimplan? Mert akkor itt el is dolt a kerdes.

(#47731) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Anyósomékhoz bekötötték a netet.
Egy régi routert találtunk otthon (linksys wrt54gc), de a 30 megabites netből 8-jön át rajta vezetékkel, vezeték nélkül is, akkor is ha csak 1 eszköz csatlakozik.

Ami menne róla: smart Tv vezetékkel, 1 táblagép, 1 laptop
időszakosan: még 4-6 eszköz, ha meglátogatjuk őket.

A kérdésem az lenne, ha vennénk egy jobb routert pl. TP LINK TL-WR843ND átjönne rajta a 30 Mb?

Köszönöm

(#47732) dobobazsy


dobobazsy
őstag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a routeremet egy komolyabbra. nem biztos, hogy teljesen témába vág a kérdésem, de más topikot nem találtam.
A jelenlegi router egy TP-Link TL-WR740N. az egyik problémám az vele, hogy amióta át lett rendezve a ház, néhol elég gyengének bizonyul a wifi. erre valószínüleg tudtok ajánlani nekem routert. viszont volna mégegy "problémám".. két számítógépről csatlakozok erre a routerre, egy asztali pc kábelen, és egy laptop wifin..(meg mobilról is, de az ugye most lényegtelen)
a két gép között szoktam hálózaton fájlokat átmásolni, viszont ez a jelenlegi routeremmel nem valami gyors, kb 8-10 MB/s sebességgel történik. a kérdésem az lenne, hogy vannak olyan routerek, amik ennél többre képesek? tehát a hálózaton belüli fájlmegosztásokat fel lehetne pörgetni egy jobb routerrel?

előre is köszönöm, és elnézést ha nagyon nagy lámaságot kérdeztem

szerk. elfelejtettem kitűzni árat. ha beleférne 20 ezer magyar forintba, akkor annak nagyon örülnék

[ Szerkesztve ]

(#47733) Gubek-Einste válasza superecneB (#47729) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az USB-s könnyebben elhelyezhető de kisebb antennával rendelkezik, a PCI-E fix elhelyezésű de nagyobb antennás.
A jobb képességű antennák jobb vétel is tudnak biztosítani de garancia semmire sincsen wifi esetében.
Az Asus PCE-AC66/AC68 adapterekhez jár egy gyári hosszabbító így könnyebben tudod helyezhetni őket megfelelő pozícióba.

#47730) Klara_
Igen, valóban az AC3200-ban két db 5 GHz-s wifi modul van.

#47731 Süvi
Egy legalább N-s router-rel már átmenne a teljes sebesség.
Wifi-n való átvitelen kérdéses még a környezet és a használt kliens eszközben lévő adapter is de elvi lehetőség meg van.
10k alatti kategóriában az Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND az ajánlott eszközök.
Ha nem kell e WISP képesség akkor ne a TP-Link 843ND-t vedd meg.

#47732 dobobazsy
Milyen net sebesség mellé kellene a router? Bár a mostani alapján bármilyen ajánlott megfelelő lesz.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
Milyen egyéb elvárás/kívánság van az új eszközzel szemben?

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300

Egy N300-as linken gyakorlatban, körülményektől függően, kb 80-100 Mbps vihető át, 5 GHz-n N300 esetén 110-120 is akár de ennek feltétele, hogy az adott eszköz ismerje az 5 GHz-s sávot is.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47734) dobobazsy válasza Gubek-Einste (#47733) üzenetére


dobobazsy
őstag

120/10-es telekomos kábelnet van, de a gyakorlatban meg se üti, csak a 70-80-at. ezt nem hiszem, hogy korlátozza a router, mert a modem mögül is annyi szokott lenni fater gépén.
az elvárás nem túl nagy, a konyhába még jó lenne ha menne rendesen a net. a kis tp-link jele is elér odáig, csak ott már elég gyenge. tehát ha ennél többet tud az már nekem valószínüleg jó lesz.
egyéb elvásárom nincs, ha a fájlmegosztás is gyors lesz hálózaton belül, én már boldog vagyok.
ASUS N18U-t nézegettem, ez bejövős. egy ilyennel mekkora sebességre lehet számítani, ha hálózaton belüli fájlmegosztásról van szó?

(#47735) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

1000 Mbit-es csomagra váltottam Diginél.

Egy TP-link Archer C5 v1 bírni fogja ezt?

(#47736) Gubek-Einste válasza dobobazsy (#47734) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A jelenlegi router kevés ehhez a nethez már.
Hatótávra semmit sem lehet mondani mert minden környezet más és más, csak helyszíni teszt során dől el, hogy mi mennyire elég.

ASUS N18U-t nézegettem, ez bejövős. egy ilyennel mekkora sebességre lehet számítani, ha hálózaton belüli fájlmegosztásról van szó?
Kábelen gigabites sebesség, wifi-t pedig írtam már.

#47735 hkari
Gyári firmware-rel igen.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47737) dobobazsy válasza Gubek-Einste (#47736) üzenetére


dobobazsy
őstag

bocsánat, azt hittem félreértettél, és az internet sebességeket írtad. ha tényleg 80 MB/s-ot tud az asus hálózaton belül úgy, hogy egyik oldalról wifin keresztül csatlakozok, akkor az bőven kielégítő lenne az eddigi max 10 MB/s után számomra.

szerintem akkor nekem nincs is több kérdésem, nagyon szépen köszönöm a segítséget! 1-2 hónapon belül beruházok egy ilyen ASUSra :R

[ Szerkesztve ]

(#47738) Süvi válasza Gubek-Einste (#47733) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm a segítséget. Fogok rendelni a neten egy 841 et és kiprobalom.

(#47739) Alex91 válasza dobobazsy (#47732) üzenetére


Alex91
félisten

Mivel a routered kabelen 100 megabites, ezert megy annyival a masolas helyi halon belul...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#47740) kali válasza Klara_ (#47727) üzenetére


kali
legenda

szia,

szoftveres gond volt csak az első firmware verziókkal, amit egy ideje javítottak, teljes gyári visszaállítás mellett kell frissíteni és úgy már minden okés.

(#47741) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Haveromnál most voltunk egy kölcsön kapott Archer C5 v1-et beüzemelni ami 2 antennás az összefoglalóban 3-nak van írva meg más helyen is láttam 3 antennásként akkor most mi az igazság?
A lényeg, hogy 5Ghz-en nagyon szépen átadja a UPC 120-as netjét S6 edge+ készüléken fullon megy oda-vissza. Ezzel a mutatvánnyal úgy néz ki nyugdíjazni fogjuk a 1043nd v1-et az lenne a kérdésem, hogy mivel csak 3k különbség van a C5 és C7 köztt nem jobban megéri egy C7 a választást a 3 antenna és 1300Mbps miatt?

Vagy mit tudnátok ajánlani? - jut eszembe a garázsba is szeretne wifit valahogy eljuttatni aminek a teteje lindabból készült. Eszméletlenül meg tudja szűrni és bent csak alig pislákol 2.4ghz-en a net. Az 5ghz már el sem jut odáig de ezt nem is vártuk.
Sokszor szóba jött már a poweline vagy a benti router wds-be és egy másik router a garázsba aminek 1 antennáját kivezetnénk kültérire cserélnénk.
Ez így járható út vagy rosszul gondolkodom?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#47742) kali válasza anonymus89 (#47741) üzenetére


kali
legenda

szia,

van c5 v1 és v2 is; link és link
eltérő chipset (qualcomm atheros kontra broadcom), mimo képesség...stb.
c5 verzió függvényében, a jobb mimo képesség miatt érheti meg a c7, már ha van megfelelő ellenoldal, ami ki is használja a többletet.
egy külső antennás range extender/expander hatásosabb lehet.
az antennák szétválasztása nem ajánlott.

(#47743) anonymus89 válasza kali (#47742) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszönöm a választ akkor rábízom bár ahogy ismerem úgyis a c7-et fogja venni mert +-5k-n nem fog szórakozni.

Ha picit kit tudnád fejteni a range extenderes dolgot hálás volnék, Te hogy látod ennek a kiépítését.
A tp-link jövőbeni router a ház közepén lenne ettől a ponttól légvonalban 2 fal és kb 10-11 m távolság a garázs.
Hogy lehetne a legjobb a hatásfok wifin keresztül?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#47744) kali válasza anonymus89 (#47743) üzenetére


kali
legenda

oda kell tenni a két pont közé (router <-> garázs) az extendert/expandert, ahol még jó a jel erőssége és a sebesség is a routerhez mérten.

(#47745) Gubek-Einste válasza anonymus89 (#47743) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legjobb az lenne ha egy kábelt húznál ki a garázsba és a jelenlegi router menne ki oda.
Ha mindenképpen a wifi-s össze kötetést akarsz akkor a jelenlegi router-re tegyél OpenWRT/Gargoyle-t és állítsd be repeater módba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47746) bord


bord
csendes tag

Elhoztam a használt dlink dir-636l routert, digi 100/50 -en 91/52 tud a gépem úgy látom ez a számítógép csúcssebessége is.Alcatel telefonon wifi 23/20-at mértem.Hol találok router beállításáról valami leírást ami főbb angol beállításokat értelmezi.Kíváncsi leszek az utcán fogom-e a jelet (régi tplink 340 jelét 7.-ről lehetett fogni )

(#47747) Gubek-Einste válasza bord (#47746) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ide való kérdés, menj át EBBE a témába ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47748) dobobazsy válasza Alex91 (#47739) üzenetére


dobobazsy
őstag

értem, megint okosabb lettem, köszi a magyarázatot :R

(#47749) atius


atius
csendes tag

Hello!TP-LINK WR741ND van.Most növeltem internetsebbeségem 240M/bits.Gondolom ezzel már nem tudom kihasználni a maximális sávszéleségem....Milyen router érdemes venni?..Ja asztali gépem LAN-al csatlakoztatom..ÜDV!

(#47750) adika4444 válasza atius (#47749) üzenetére


adika4444
addikt

Legolcsóbb ehhez a nethez TP 1043NDv2/v3

üdv, adika4444

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.