Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36151) Jedster válasza TigerCat (#36150) üzenetére


Jedster
tag

SOHO kategóriában az AC68U tudna többet nyújtani, de az már 50 fölött van. 3x3 MIMO-s AC1900-as router. Ha mindegyik helyiségbe jó jelszint kell, akkor oda vannak komolyabb Ubiquiti rendszerek, de az még drágább megoldás. Esetleg lehetne egy AP-t betenni a másik irodába is, úgy biztosan nem lesz gond a jelszinttel.

Mekkora az elvárt sebesség? Szerintem sokan esnek abba a hibába, hogy tökéletes megoldást keresnek, komolyabb környezetbe, kis pénzből. Valószínűleg a mostani routernél sokkal jobb lenne az átviteli sebesség egy AC56U-val is. A régi routert - ha nem hibás - akkor akár AP-nek fel lehetne használni a másik helyiségben.

(#36152) TigerCat válasza Jedster (#36151) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hát, jó kérdés... Nyilván minél jobban szeretném megközelíteni a drótos hálózat sebességét. Ennél többet nem nagyon tudok mondani...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36153) Intruder2k5 válasza TigerCat (#36152) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

AC-s routerrel, és AC-s kliensekkel van elméleti esély körülbelül az 1/4-ére! Persze nem 10-20 aktív klienssel egyszerre...

[ Szerkesztve ]

(#36154) Soma01 válasza Intruder2k5 (#36153) üzenetére


Soma01
veterán

Azért azt én sem tudom, hogy ha egy kliens AC-s, akkor az elég is ahhoz, hogy ha van egy szintén AC-s router, a sebesség AC-nek megfelelő lesz? Úgy értem, hogy Amit a router tud? Tehát ott nincs eltérés AC1200-AC1900-ig, egy AC-s kliens tudni fogja? Mi a különbség? Mert ha nem, akkor a Macbook milyen sebességet tud vajon?
Úgy látom, az antennák száma nő és a szélesebb sugárzási frekvencia. De ez egy kliens esetén hogy van jelölve?

(#36155) Intruder2k5 válasza Soma01 (#36154) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen van eltérés az 1200-as és az 1900-as eszközök közt, de az elérhető sebesség AC szabvány esetén is nagyban függ a környezettől, így én sem fogok semmit garantálni neked látatlanban, ez csak a próba után derül ki! A klienseknek ugyanúgy van antennájuk, mint a routereknek, és az antennák számának (MIMO) növekedésével ott is nő az elérhető sebesség (150, 300, 450Mbs)!

(#36156) Gubek-Einste válasza Soma01 (#36154) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen a kliensek között is vannak sebesség támogatásbeli különbségek, általában kliens eszközből kisebb sebesség értékek támogatottak mint a router-eknél. A kliensek sebesség támogatása is ugyan úgy van jelölve mint a router-eknél.
Macbook-nál néztem, hogy milyet támogat de nem teljesen egyértelmű, amit láttam az az, hogy AC1200 vagy AC1750 lehet benne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36157) SRII


SRII
őstag

Sziasztok!
Elnézést buta kérdésemért, nem értek én hozzá, (vicc on) így kalkuláljatok velem :P (vicc off)
A 4. emeleti 50 m3 lakásba kellene valami kütyü, amivel telefon ,tablet és egyéb eszközöket ki tudjak szolgálni internetkapcsolattal. Gondolom ezt nevezik wifi-nek!(vezeték nélküli )
Van egy régi lga775 gépem, és egy digi netem mely 200/50 Mbps képes!(elég gyors, néha a winyom már nem bírja a letöltést torrentről :C )

Szeretnék olyan eszközt vásárolni,hogy a samsung galaxy telefonon asszony tudjon google play áruházba böngészi töltögetni kisebb alkalmazásokat telepíteni, nem kell hiber sebesség, nincs és nem is lesz laptop, hogy azon keresztül netezen valaki.

Ehhez kellene egy olcsó eszköz ami kiszolgálja ezen igényeket!
Köszönöm megértésetek (vicc on) remélem rossz topikba írtam :DDD (vicc off)

Néztem pár dolgot: [link]Ez?

Vagy legyen inkább külső antennás? max 3000 Ft ig :((( vagy nincs ilyen árban ilyen igényre?

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#36158) V.Stryker válasza SRII (#36157) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Neked egy wifi router kell.

Ami nem jó hír, hogy a 200-as netet nyugodtan visszavetetheted, max 100/50-re, mert az olcsóbb routerek maximum azt használják ki. Egy olyan router ami a 200-at kihasználja 20ezertől indul, míg egy másik 3000-től felfele.

És a drágább routernél még nem beszéltünk arról,hogy azt csak a vezetéknek csatlakozó géped tudja kihasználni, de az is csak akkor ha gigabites a lan csatlakozója.

Szóval első körben vetesd vissza a netet, mert feleslegesen fizetsz, a fele kimegy az éterbe. :) És vegyél valami olcsó wifis router, mondjuk egy tp-link wr740n -t vagy hasonlók.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36159) Soma01 válasza V.Stryker (#36158) üzenetére


Soma01
veterán

Ő lehet a meglévő gépével szerette volna osztani a netet.

(#36160) SRII válasza V.Stryker (#36158) üzenetére


SRII
őstag

Szia! miért vettesem vissza a netem? nekem eddig soha semmi nem ment kárba!! nem értem miért kellene visszavetetnem az olcsó gyors digi netemet!!! :W használom az asztali gépen netezésre letöltésre feltöltésre , így nem értem (vagy most én nem értek valamit? ) letöltés 11mb/sec feltöltés 3 mb/sec igen mb!! elég gyors miért vegyem vissza!
Hmmm
Meze nyelven, van Digi Lan netem ami a gépembe megy, onnét szeretnék valami olcsó wifijelet ,hogy asszony netezni tudjon a galaxy új teloján ennyi!
Ha valamit félreértettem akkor bocs , jeleztem !!! nem értek én hozzá, (vicc on) így kalkuláljatok velem :P (vicc off)

szerk: vagy lehet te nem értetted az írásom? aha nagy valószínűséggel igen félreértettél valamit! :K

Soma01 ez így van, lehet ez nem jött ki az írásomból sorry érte!

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#36161) Hunterevil


Hunterevil
tag

Üdv!
Az imént kötötték be nálunk a digi 100Mb/s-es netet, és képtelen vagyok eldönteni, hogy szükségem van-e gigabites routerre.

Korábban más helyen használtam 80Mb/s-hez egy Netgear n300-ast azzal teljesen meg voltam elégedve.

A kérdésem igazából az, hogy tudja-e a 100Mb/s-os maximumot wan-ról egy TP-LINK WR-841N vagy inkább ruházzak be közel háromszoros áron egy TP-LINK WR-1043ND-be. (A lefedendő terület egy másfél szobás lakás, szóval a jelerősség nem olyan nagy kérdés.)

A választ előre is köszönöm!

the fun is in knowing...

(#36162) gxyb


gxyb
aktív tag

Sziasztok!
Használ valaki TP-Link TL-WDR4300 routert Diginet 1000-el?
Másnál mennyire bírja a tempót?
Nálam 740 Mega körül vége szegénynek és elvileg bírnia kellett volna, azért vettem ezt a típust.

(#36163) g0dl válasza SRII (#36157) üzenetére


g0dl
addikt

Tehát a közvetlenül a gépbe dugott kábelen jövő hálózatot a gépen keresztül szeretnéd megosztani telefonnal.
Így is lehet, azonban a wifi-t csak bekapcsolt gép mellett fogja a telefon elérni. Ehhez a gépbe kell egy wireless hálókártya.

És valami ilyet kell beállíts ha windows 7-ed van
https://www.youtube.com/watch?v=YAN8DgKJAG4

wifi router akkor kell, ha gép nélkül is el ekerof telefonról érni a netet. Azt jó ha tudod, hogy egy wifi router <10W fogyaszt, egy pc meg mondjuk 100W

(#36164) Soma01 válasza SRII (#36160) üzenetére


Soma01
veterán

Ezek szerint az nem gond, ha csak akkor van nem a telcsin, ha be van kapcsolva a géped? Térerőben elég ha a számítógéppel egy szobában van net és a közvetlen mellette lévő szobákban?

(#36165) Multibit válasza gxyb (#36162) üzenetére


Multibit
veterán

Ezzel inkább ide fáradj: [link]
Router nélkül megvan a teljes sebesség?

[ Szerkesztve ]

(#36166) SRII


SRII
őstag

tehát, van hálózati kártya, ami csak akkor ad jelet ha HA a gépem be van kapcsolva!
van olyan ,hogy wifi router ami gép nélkül is van wifi! aha
köszönöm szépen a felvilágosítást. :R

akkor úgy teszem fel a kérdést
milyen wifi routert vegyek ami olcsó és egy 50nm lakást lefed!
digi lan netem van 200/50 Mbps sebességgel!
Nem kell gyors legyen, annyi,hogy kiszolgálja az androidos telefont, vagy tabletet!
Lehet ph aproról!

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#36167) gxyb válasza Multibit (#36165) üzenetére


gxyb
aktív tag

Rendben átmegyek. Bocsi!
Nélkule ubuntun megvan win 8-on nincs.

(#36168) proradeon válasza SRII (#36166) üzenetére


proradeon
őstag

"Nem kell gyors legyen"

Ezzel az a baj, hogy ha ~3000 Ft környékén akarod megúszni ezt az egészet, akkor csak 100 mbps-os router-re fogja futni, ami annyit jelent, hogy miután beiktattad a hálózatba a routert, akkor egyik eszközöd sem fogja tudni használni a 200 mbps-os sávszélességet, csak ~94 mbps-ot, mert annyit képes átengedni a router.
Ha neked elég a 94 mbps, akkor egy TP-Link TL-WR841N a legolcsóbb megoldás. És ez esetben érdemes kisebb internetcsomagra váltanod, mondjuk DIGINet 100-ra.

Ha nem elég a 94 mbps, akkor egy TP-Link TL-WR1043ND v2.x a legolcsóbb megoldás.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#36169) SRII válasza proradeon (#36168) üzenetére


SRII
őstag

"És ez esetben érdemes kisebb internetcsomagra váltanod, mondjuk DIGINet 100-ra."

szia köszönöm válaszod! hálás vagyok
DE miért váltsak kisebb netre? az asztali gépemen használom a gyors netet!
nem értem, azért mert wifit akarok az asszonynak ,hogy ne keljen a gépen osztozkodni, azért vetessem lejjebb az internet csomagom? LOL ezt tényleg nem értem ne haragudjatok meg, melóban vagyok ez a 13 órám már a melóban de tényleg nem értem miért ajánlja 2. ember ,hogy kisebb netre váltsak!

tehát van 3000 ami olcsó és lassú, és nem elég egy telefonra netezni google play-on böngészni, és ezért mivel ez kisebb jelet küld vetessem lejjebb a netem(amit nem értek miért) meg van 13.000 ami jó lehet!
hát ha ilyen megoldások vannak akkor nem lesz wifi az biztos, én most el vagyok keseredve, hogy ennyi és ilyen alternatívák vannak. :((( :(((

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#36170) vargalex válasza SRII (#36169) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Azért, mert egyeten internet kapcsolatra fizetsz elő. Ha beiktatsz egy routert, akkor az lesz az első eszköz, ez fogja felépíteni a kapcsolatot is. Azaz a géped is azon keresztül kell, hogy kapcsolódjon, így már limitálva lesz a 100 Mbps-es portok miatt.

Másik megoldás, hogy a gépedbe teszel egy megfelelő wifi modult, amivel lehetőséged lesz szórni a netet (ekkor lényegében a géped fog egy Acces Point/routerként funkcionálni). Persze ebben az esetben, ha kikapcsolod a gépet, akkor wifi sem lesz.

Alex

(#36171) SRII válasza vargalex (#36170) üzenetére


SRII
őstag

szia!
na így már értem a dolgot, elnézést az értetlenkedésemért, de tényleg nem értettem ehhez a témához.
Akkor (ez nem lesz jó így routerként) milyen eszközök kellenek ahhoz, hogy én a gépemről szórjam a jelet?(amikor be van kapcsolva)milyen lehetőségek vannak?

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#36172) V.Stryker válasza SRII (#36171) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azt nem értem bakker, hogy ha telik új galaxy telefonra, akkor miért erőlteted a minden szempontból rosszabb verziót,hogy gépről oszd a netet. Egy 4ezer forintos routert azért ki lehet bírni! De ha nem, akkor bocs.

A lassabb nethez megpróbálom "lerajzolni". Tudom, hogy gyors és olcsó a Digi, ugyanez van nekem is. Te most előfizetsz 200-as netre,tehát a letöltésed, ha minden klappolna akkor több mint 20mpb/s lenne!!! Nem 11 amit írtál, hanem kétszer annyi.

Ez azért van, mert az olcsó router amit remélem venni fogsz és a géped lan csatlakozója, amit most használsz, az csak 10/100Mbp/s sebességű max. Tehát a 10/100-nál a 100 kisebb, mint az előfizetett 200-as neted. Ha visszaváltanál 100/50-es netre, akkor kevesebbet fiizetnél mit tom én mennyivel, de UGYANOLYAN GYORS LENNE MINT MOST.

Képzelj egy el 1 centis lyukat. Azon bármekkora fecskendőt veszel, ugyanannyi víz folyik át, amennyi át tud, mert az 1 centi az egy centi ha tűzoltó kocsi tolja és ha vederrel öntöd akkor is. Ezért mondjuk neked, hogy felesleges béreld a tűzoltókocsit, mert jól hangzik, mivel úgyse tudod kihasználni, mert nem megy át a lyukon.Egy vödörrel öntve ugyanannyi víz menne át, mint most, csak olcsóbban. És pár hónap alatt már kigazdálkodtad a router árát.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36173) Jedster válasza Gubek-Einste (#36156) üzenetére


Jedster
tag

Korábban azt írta, hogy egyszerre több AC-s eszköz is csatlakozna rá. Így már lehet értelme 3x3 MIMO-s routernek, még ha a kliensek csak 1-2 antennával rendelkeznek is.

(#36174) TigerCat válasza Jedster (#36151) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Még egy utolsó kérdés:
A kettő közül szerinted melyiket rendeljem?

ASUS RT-AC56U
ASUS RT-AC66U

A 10 ezer Ft különbség nem számít, a lényeg, hogy gyors és stabil legyen a netem az AC-s MacBook Pro-val, a többi eszköz ne zavarjon bele, a vezetékes net pedig gigabites maradjon. Amelyik jobb, az kell.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36175) V.Stryker válasza TigerCat (#36174) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ha a wifi a lényeg, akkor én a 66-ost venném a külső, nagyob dB-es antennák miatt. A beépített antenna mindig gyengébb. De majd kijavítanak ha nem. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36176) vargalex válasza V.Stryker (#36172) üzenetére


vargalex
félisten

A letöltési sebességet nem is figyeltem. Így valóban érdemesebb kisebb netre váltani és elég egy 100-as router.

Alex

(#36177) Gubek-Einste válasza TigerCat (#36174) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hardverileg az AC56U sokkal jobb, az AC66U-nak csak a külső antennák az előnye.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36178) V.Stryker válasza Gubek-Einste (#36177) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Magyarul, a hardverileg jobb, milyen előnyt jelent? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36179) Intruder2k5 válasza V.Stryker (#36178) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Válogasd ki! :)

Az RT-AC56 dual ARM procis, 2x800MHz, még az AC66U "csak" MIPS SoC, 600MHz!

(#36180) kali válasza gxyb (#36162) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem a router lesz a hiba forrása, az bőven felette tud - a gyakorlatban is, írták is digis gigások, hogy átviszi a kapott maximum sebességet -, már ha gyári firmware verzió van rajta - moddoltakkal jellemzően nem megy a hw nat -, és bekapcsolva a hardveres nat.
esetedben már az is sokat sejtet, hogy router nélkül sem minden oprendszer alatt megy maximális sebességgel a net.

[ Szerkesztve ]

(#36181) #00907776 válasza Multibit (#36092) üzenetére


#00907776
törölt tag

Oké, csak kapisgálom a témát, bocs de nehezen veszem a nyers válaszokat :U

(#36182) #00907776 válasza Gubek-Einste (#36090) üzenetére


#00907776
törölt tag

Ööö, aha...valami dereng, köszi :K

(#36183) Soma01 válasza SRII (#36171) üzenetére


Soma01
veterán

Ha nagyon spórolni akarsz akkor, 6200-ért is megúszhatod. A sebességed is meglesz a PC-den..

(#36184) Soma01 válasza Soma01 (#36183) üzenetére


Soma01
veterán

Bocs, elnéztem. rosszul van a termék honlapjá. Mert mindenhol 100-as portokat írnak W368R-re.

(#36185) SRII válasza V.Stryker (#36172) üzenetére


SRII
őstag

"Azt nem értem bakker, hogy ha telik új galaxy telefonra, akkor miért erőlteted a minden szempontból rosszabb verziót,hogy gépről oszd a netet." "

ha neked jut erre arra akkor miért nem jut másra szöveggel nagyon kiborítottál.
ha van házad meg autód miért nem jut helikopterre..... :W

Elárulom, ez egy samsung galaxy expert 1 amit a T-Mobile keresztül arany kártyára vettünk 2 év hűséggel! Remélem boldog vagy? ha igen ha nem nem kell válaszolni törlöm a topikot a kedvencek közül!

Egy 4ezer forintos routert azért ki lehet bírni! De ha nem, akkor bocs."

És kérlek had döntsem el mennyit szánok arra,hogy legyen valami szar wifi amin lehet a telefonon böngészni!
Nem sok alternatívát ajánlottak, így persze húzom a szám 13k routeren ami csak elmegy kategoria, vagy kisebb net mert wifit akarok egy szaros telefon miatt!

20mpb/s ez mi:? de ha 20mb/s akar lenni akkor is ennyim csak 11mb/s tölt le ennyi.(lehet alaplapom miatt, nem kizárt nem mai darab)

aham ez valami segítségnyitás akar lenni vagy személyeskedés?
mindegy lehet rossz napod van, vagy én nem vagyok türelmes.

szerk: most látom mások szépen tudnak válaszolni segíteni, egy "tudatlan wifi kezdőnek" akkor lehet te vagy a nyűgösebb ;)

mindegy is, én nem értek hozzá, de már sokat megtudtam, köszönöm az eddigi segítségetek!

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#36186) V.Stryker válasza SRII (#36185) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Érdekes b+, hogy ilyenre meg tudsz sértődni, meg idézni szóról szóra. Amikor meg ténykkel segítettünk, akkor meg adtad a hülyét.

Elmondjuk, hogy a gépbe lehet tenni wifi kártyát és onnan osztani.Az a szarabb, bonyolultabb megoldás, kb. 3000 forintért. Vagy 4000-ért vehetsz egy routert és boldog lehetsz. Tőlem aztán gigabites netre is előfizethetsz ezek mellett, örülsz te is és a digi is, ők meg főleg.

Az, hogy valaki valamihez tudatlan, nem mentesíti a normál hozzáállás alól. Az alól meg pláne nem, hogy ha bevallottan nem ért hozzá, akkor az adott tanácsokat állandóan megkérdőjelezze. Akkor csinálj amit akarsz és kész . Szerintem mindnyájan elég alaposan próbáltunk neked segíteni. Persze könnyű volt firtatni,hogy minek válts a felesleges netről ésszerűre és ott spórolj, aztán megsértődni azon, hogy 4k-ért firtattam,hogy teljen routerre. És tartom is, hogy ha hülyeségből telik a drágább netre FELESLEGESEN és nem számít ott az 1000 forintos különbség havonta, 4k-s router vásárláson meg vérig sértődsz. B+! Segítsen neked akinek két anyja van.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36187) Soma01 válasza Intruder2k5 (#36179) üzenetére


Soma01
veterán

Csak kérdezem, hogy ha még rákapcsolódik 10 telcsi, ami nem AC-s az nem kavar be a sebességbe? A router nem vesz vissza a sebességéből (szabványból)? Vagy minden klienssel tud a router, külön, külön a kliens szerinti max sebességen kommunikálni, még ha vegyesen vannak, akkor is?

(#36188) Intruder2k5 válasza Soma01 (#36187) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A telefonok jellemzően inkább az 2.4GHz-es sávot használják, még az AC csak 5GHz-en működik! Szét kell válogatni őket, amik tudják az 5GHz/AC szabványt azok használják azt, a lassabb kliensek pedig a 2.4GHz-et! Elméletileg nem kellene belassulni neki, gyakorlatilag viszont mégis szinte minden router ezt csinálja...

(#36189) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Milyen routert ajánlanátok, ami hatékonyan osztja a netet QoS használatával, hogy az online játékot ne zavarja meg a többi eszköz? Kellene még usb vinyós torrent is (NAS - tudom az átviteli sebesség alig fogja megütni a néhány MB/s-ot), természetesen (gondolnám én) ennek legyen a legkisebb a prioritása, tehát se az online játékot, se a többi eszközt ne zavarja a torrent! :K Átlag magyar dsl-hez, átlag igényekre szabva, szóval se gigabit, se tripla antennás N wifi nem fontos. Bár a wifi minél erősebb, annál jobb (kertes ház).
Illetve nem baj még, ha buherálható firmware is tölthető rá.

(#36190) Intruder2k5 válasza Teasüti (#36189) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez attól függ, hogy mit csinál a többi eszköz?! Ha mondjuk masszívan torrenteznek, sok száz szálon, akkor meg fogják zavarni, és nincs olyan router, ami ebben megakadályozná őket! Ha csak nem korlátozod le az általuk használható sávszélességet brutálisan, de gondolom ez sem opció, kellene a torrent sebesség is, és közben a 10-es ping is! Na ilyen nem lesz!

Javaslom az ASUS RT-N18U-t, bár brutál erős, 100x erősebb mint ami ADSL-hez szükséges lenne, de a torrenthez és a NAS funkciókhoz jól fog jönni az ereje, ezzel elérhetsz 25-30MB/sec-et is file másoláskor, ami azért már nem "néhány MB/s"!

Az RT-N15U olcsóbb úgy 6-7 ezer Ft-al, de mérföldekkel gyengébb, filemásolás ott 4-6MB/sec közt lehet, és csak moddolt fw-vel torrentezik! RT-N16 szinte egy árban van az RT-N18U-val, így azt nem ajánlanám!

(#36191) Soma01 válasza Intruder2k5 (#36188) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!
Én is így gondoltam.
Így viszont nem lesz neki jó a sebesség. Két csoportra kell szedni a klienseket. 1. lassúak, 2. gyorsak (az általuk ismert szabvány szerint.)

Így felesleges neki 1db router, ezért ajánlottam én is neki, hogy hagyja meg a régit. Vagy ha annyira rossz a régi, vegyen egy olcsót csak a telcsiknek. A saját és a többi AC-s eszköznek meg AC-s 5 Ghz-es routert mire csak ők csatlakoznak.

(#36192) Teasüti válasza Intruder2k5 (#36190) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az a gép torrentezik most, amin játszunk is. Cfosspeed megoldja a ping kérdését (és márpedig van ilyen), a routernek csak a wifi eszközöket kellene távol tartania az online játéktól. Pl ne legyenek olyanok, hogy egy Android Play letöltés hazavágja a játékot több százas pinggel. A wifi eszközök max neteznek, esetleg pár fájl letöltés.
A cél végülis az lenne, hogy ha a PC online játszik, akkor ne sajátítsa már ki a netet, hanem lehessen mellette böngészni, stb. Amíg nincs cfos telefonra, addig ez a QoS feladata szvsz. :)
A fájl másolást ugye LAN-USB között érted?

[ Szerkesztve ]

(#36193) Intruder2k5 válasza Soma01 (#36191) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 2.4GHz-re csatlakozó kliensek semmiképpen sem fogják belassítani az 5GHz-es sávot, és az azon lévő AC képes eszközöket! Én ezt csak sávon belül értettem, tehát ha 2.4GHz-re csatlakozol egy G szabványú eszközzel, akkor bizony gyakran megesik, hogy a 2.4-es AP sebessége lecsökken, és a 3x3MIMO-s eszközök sem fognak 100Mbps-el hasítani, de ez nincs hatással az 5GHz-re!

(#36194) Intruder2k5 válasza Teasüti (#36192) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A CfosSpeed egy Windows-os alkalmazás, ami egy gépen fut! Persze tudom van hálózatos lehetősége is, ahol összedolgoznak a többi gépre telepített klienssel, de ugye ez kizárólag Windows esetén igaz, de Android vagy Linux esetén már nincs CfosSpeed, már pedig ha rá dugok egy Linux-os gépet (vagy Cfos nélküli Windows-ost) a hálózatodra, és elindítok rajta egy torrent klienst 250 letöltési, és mondjuk 50 feltöltési szállal az ADSL neteden, sebesség limit nélkül, akkor b@szhatod a CfosSpeed-et a játékos gépeden!

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy QoS van sok routerben, de extrém terheléssel akkor is be lehet lassítani a válaszidőt!

De ha szerinted márpedig van ilyen, akkor oldd meg azzal, sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#36195) Soma01 válasza Intruder2k5 (#36193) üzenetére


Soma01
veterán

Ahaa! Köszi, ez egy kicsit már más. De a routert leterheli valamelyeset a 2,4-es sávon lévő sok eszköz, még ha viszonylag kis forgalommal is vannak. Te nem úgy csinálnád, ahogy mondtam? Már csak a kliensek relatíve nagy száma miatt is? (tehát külön AP 2,4-re)

(#36196) gxyb válasza kali (#36180) üzenetére


gxyb
aktív tag

Hy!

Mit javasolsz, merre induljak el?
Én ahogy nézem a routerrel van a gond, van esetleg valami javasolt beállítás vagy valami egyéb infód?

(#36197) Teasüti válasza Intruder2k5 (#36194) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És ez mennyiben releváns a felvázolt itthoni szituációban? :(((

Hogyne lenne, simán játszok azon a gépen játszható ping-gel a háttérben meg torrentezve.
A többi eszköz nem torrentezik, mi fasz értelme lenne tizenhat eszközön torrentezni?!
Ne idegesíts már...

[ Szerkesztve ]

(#36198) Soma01 válasza Intruder2k5 (#36194) üzenetére


Soma01
veterán

A routerekben beállítható korlátozások ilyenkor nem célravezetőek?

(#36199) Intruder2k5 válasza Teasüti (#36197) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez mindenkinél más! Nem tudhatom, hogy nálad mi releváns, és mi nem! Van ahol megbeszélik, hogy most épp valaki játszik, addig a másik ne indítson brutál letöltést, de van ahol ezt hiába beszélik meg, úgyis szarik rá a többi, hogy te éppen mit csinálsz!

(#36200) Intruder2k5 válasza Soma01 (#36198) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ADSL netről van szó, nem optikáról... Azt semmiből nem tart padlóra küldeni torrenttel! 50 feltöltési szál szabadjára engedve, és máris eldugult az upload! Ez egyébként firmware-től is függ, a QoS és a Speed Limit beállítási lehetőségeitől!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.