Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36801) zsolt501 válasza zoltan6 (#36798) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Még szerencse, hogy én nem dohányzom :D

Intruder2k5: Lassan a routerek olyanok lesznek mint egy tarajos sül :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#36802) DonThomasino


DonThomasino
veterán

MI számít most best buy nak? ( 10 körül)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#36803) lehella


lehella
senior tag

Gubek-Einste, Intruder2k5, köszönöm a válaszokat.
30/5 Mbites internet előfizetésem van, árban maximum 20ezret gondoltam költeni rá. ASUS RT-N18U szimpatikus a három antennájával.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#36804) zsolt501 válasza DonThomasino (#36802) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Most ebben az ár kategóriában a TP-Link TL-WR1043ND v2.x.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#36805) DonThomasino válasza zsolt501 (#36804) üzenetére


DonThomasino
veterán

V2 alattiak miben mások?
Ahogy nézem az összes hírdetés 1.7 1.8.
V 2.1 megvehető?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#36806) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ha ezt össze kéne hasonlítani a tp link kel?
Linksys_EA2700
[link]

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#36807) zsolt501 válasza DonThomasino (#36805) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A V2, és attól felfelé jó.

A Linksys routerét felejtsd el, lényegesen gyengébb amit te kinéztél.
Ráadásul a teljesítménye wifi-n elég pocsék, és jóval drágább mint a Tp-Link

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#36808) DonThomasino válasza zsolt501 (#36807) üzenetére


DonThomasino
veterán

MI van még ami 1043 súlycsoport?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#36809) lehella válasza lehella (#36803) üzenetére


lehella
senior tag

Egy ilyen routerrel kiválthatom a T-Home által adott ZTE hgw-t? 4 eres modem csatlakozót megy bele.

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#36810) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Mielőtt megveszem a range extendert. Létezik az 1043v1 + 8 dBi-s antennánál erősebb N-es wifi router? Ha igen melyik? Nekem az, kell ,hogy minél nagyobb távolságot tudjon átlőni.

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#36811) jeni válasza DonThomasino (#36802) üzenetére


jeni
félisten

DonThomasino

7000 Ft alatt az Asus RT-N12 D1

valószínű az biztos,ahogy a többiek is írják,hogy a V2.-től felfelé levő modell a jobb.

13000 Ft áron a TP-Link TL-WR1043ND v2.x.

ezeket új áron való beszerzését jelenti

használtan lehet 10000 Ft alatt beszerezni a TP-Link cuccot (korábbi verziókat)

[ Szerkesztve ]

(#36812) DonThomasino válasza jeni (#36811) üzenetére


DonThomasino
veterán

EZ V2.1 mikori modell 2014 es?
Gyári fw e miben különbözik a tomtato fw től?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#36813) Gubek-Einste válasza lehella (#36809) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem mivel nincsen benne xDSL modem.
Ha VDSL2 és/vagy IPTV/VoIP van nálad akkor semmiképpen sem váltható ki a szolgáltatói eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36814) Gubek-Einste válasza adamssss (#36810) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem elég a router oldalon az "erősebb" eszköz, a kliens oldalon is hasonló adapterre van szükség mivel a wifi kétirányú kommunikáció.
A másodlagos eszköznek az alkalmazása mindig jobb megoldás mint egyetlen "nagyon erősé".

Van néhány nem szabályos eszköz de azokat nem szoktuk ajánlani mivel nincsen velük tapasztalat és nem is tudni, hogy valójában mennyi is igaz a megadott adatokból.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36815) adamssss válasza Gubek-Einste (#36814) üzenetére


adamssss
veterán

PowerLine-al kapcsolatosan mi a vélemény? Milyent érdemes venni? Mennyire gáz ha más körön van?

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#36816) Gubek-Einste válasza adamssss (#36815) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van akinek bejött és van akinek nem. Szerintem ha nem muszáj akkor nem érdemes vele próbálkozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36817) zsolt501 válasza DonThomasino (#36812) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Tomato nem mehet rá, amúgy sokban különbözik a tőle.
Ezekre a routerekre OpenWRT, DD-WRT, Gargolyle mehettalán a Gargoyle van a legközelebb a tomatohoz, viszont azt tudni kell, ha alternatív szoftvert teszel ezekre a routerekre, akkor bukod a HW-NAT-ot, ami által gigabites net nem fog menni, csak lassabb.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#36818) DonThomasino válasza zsolt501 (#36817) üzenetére


DonThomasino
veterán

V1 és V2 között mik a pontos különbségek?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#36819) MaCS_70 válasza DonThomasino (#36818) üzenetére


MaCS_70
félisten

A legfontosabb talán (számomra feltétlenül) az, hogy a v1 nem tudja a gigabites WAN-t, nálam olyan 130 Mbps-ot engedett át.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#36820) marlboromen


marlboromen
aktív tag

Sziasztok. A mostani asus routerekben még megvan az asuscomm.com nevű saját ddns támogatás? konkrétan az asus RT-N18U típusra gondolok.

(#36821) MaCS_70


MaCS_70
félisten

No, megvan az ASUS RT-N18U!

Az első benyomások nagyon jók, bár egy kis telepítői segédletet adhattak volna mellé -- egy még nálam is tapasztalatlan felhasználónak komoly gondjai lehetnek vele, hiszen ha első router, és nincs net, honnan tudja, hogy mit csináljon?

A felhasználói felület tetszik, a wifi sebessége a 1043-ashoz képest a ház azonos szintjén 50%-kal lett jobb, egy szinttel feljebb viszont gyakorlatilag megháromszorozódott! Ez annyit jelent, hogy jóval kevésbé esik vissza.

Este több eszközzel is csinálok egy sétálós tesztet.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#36822) marlboromen válasza MaCS_70 (#36821) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Te vagy az emberem :) Megnéznéd amit eggyel feletted írtam? Köszi.

(#36823) MaCS_70 válasza marlboromen (#36820) üzenetére


MaCS_70
félisten

A következők vannak a listán:

asus.com
dyndns.org
dyndns.org (custom)
dyndns.org (static)
tzo.com
zoneedit.com
dnsomatic.com
tunnelbroker.net
no-ip.com

Az asus.com-nál nem írja, hogy ingyenes próbaverzió, és itt asuscomm.com az állomásnév.
A zoneedit-nél is csak regisztrációt kér, nem próbaverziót ajánl.

Üdv: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#36824) marlboromen válasza MaCS_70 (#36823) üzenetére


marlboromen
aktív tag

:R

(#36825) MaCS_70 válasza marlboromen (#36824) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szívesen!
Egyébként mit lehet erről a szolgáltatásról tudni? (Bár én a UPC-nél talán jó vagyok a stabil IP-mmel.)

Egészen elfogadhatónak az Asus ilyen szolgáltatásai, a 100 GB webstorage is elmegy huszonpár dollárért, úgy, hogy azt szinkronizálja a router USB-s tárolójával.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#36826) marlboromen válasza MaCS_70 (#36825) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Én odahaza egy ac66 routerrel használom az asus ddns szolgáltatását, nagyon megbízható. A múltkor volt pár napos karbantartás, de azt kiírták a honlapra. IP kamerák vannak nekem rádugva, bárhonnan bármikor rá tudok nézni az élőképre.

(#36827) jeni


jeni
félisten

Üdv

A beépített antennás Asus RT-AC56U mennyivel lesz erősebb egy Asus RT-N12 D1 letekert antennánál?
Egyet vettem ajándékba és kipróbáltam az N12-s, minden jól megy rajta,viszont letekert antenna esetén már a konyhában nincs jel kb.15m (nincs közte falak-folyosó van)
Amúgy a D-Link 655-s wifi jele se megy el a konyháig letekert antenna nélkül.

Gyanítom,hogy nem nagyon lesz nyerő az AC56U megvétele.

Nem feltétel a max. wifi a konyhában,de legyen ott is jel.

[ Szerkesztve ]

(#36828) MaCS_70 válasza jeni (#36827) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt nem igazán értem. A letekert antenna az a "nincs antenna".

A hajtogatható, cserélehető antenna persze jobb, mint a beépített, de a beépített sem feltétlenül rossz. Nagyobbra cserélni ugyan nem lehet, de azért lehet forgatni a készüléket (falra szerelni úgysem...), meg aztán ott van a beamforming/radar. Simán jó lehet az, csak erről kizárólag próba útján lehet megbizonyosodni.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#36829) adamssss


adamssss
veterán

No megvettem az RE830-at. Majd irok rola tesztet a logout-ra.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#36830) Benőke válasza jeni (#36827) üzenetére


Benőke
őstag

Antenna nélkül sehol sincs jel, meg esetleg tönkremegy a készülék is. Bár kicsi a kimenő teljesítmény, de akkor is... Ha nem látsz antennát akkor is van csak belül.

A rádió jel nem a folyosón fog tekeregni, hanem a legrövidebb úton megy egyenletesen minden irányba, szóval igen is van ott fal amit át kéne mennie.
Antennával lenne jel, még belső antennás eszközzel is...

A fal anyaga igen meghatározó a jel szempontjából, de ez nem egy hatalmas terület...

(#36831) kali válasza adamssss (#36829) üzenetére


kali
legenda

v1 vagy v2?

(#36832) jeni válasza Benőke (#36830) üzenetére


jeni
félisten

Arra akartam kilyukadni,hogy a külső antenna nélküli routert mennyire lehetne használni a lakásban. Mivel nem elsődleges cél a wifi max erősség,de elvárás,hogy mindenhol legyen biztos jó jel.
Ezért próbáltam az Asus RT-N12 D1,illetve a D-Link DIRT-655 routereket rúd antenna nélkül használni,hogy mennyire vehetőek a jelek más helységben. gondoltam,hogy azzal majdnem olyan helyzetet teremtek wifi jel sugárzás terén,mintha egy Asus RT-AC56U-t használnék.
Visszahelyezett antennákkal rendesen foghatóak a wifi jelek a lakás össz. helységében.

Elméletileg jobbnak kellene lenniük így is egy AC56U router egy N12 D1 routernél rúd antenna nélkül használva.

Gondoltam,hogy egy erősebb,gyorsabb routerrel jobb lenne a net használata.

[ Szerkesztve ]

(#36833) kali válasza jeni (#36832) üzenetére


kali
legenda

a levett antennás router szórása nem egyenlő a belső antennáséval.

(#36834) MaCS_70 válasza jeni (#36832) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem olyan helyzetet teremtesz!!! Azok a belső antennák egyáltalán nem rosszak, míg ha leveszel egy külső antennát, gyakorlatilag megszünteted a sugárzást!

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#36835) DonThomasino válasza MaCS_70 (#36819) üzenetére


DonThomasino
veterán

A V1.8 1043ND nem tudja a gigabites WAN t ez most komoly ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#36836) kali válasza DonThomasino (#36835) üzenetére


kali
legenda

gigabit képes a wan és lan port, de a wan <-> lan átvitel már hardver kérdése is, és nagyon sok régebbi és gyengébb hardverű router csak bő 100 vagy 200 megabit/sec környékén tud.

[ Szerkesztve ]

(#36837) DonThomasino válasza kali (#36836) üzenetére


DonThomasino
veterán

És konkrétan 1.8 mit tud ?
Kollega itt 13Mbs írt az valós?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#36838) DonThomasino válasza DonThomasino (#36837) üzenetére


DonThomasino
veterán

Bocsánat egy 0 lemaradt. 130 Mbs

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#36839) kali válasza DonThomasino (#36837) üzenetére


kali
legenda

v1.x esetén igen, bár átviteli technológia és firmware verzió függvénye is, de gyári firmware alatt hozzávetőlegesen annyi - pppoe alatt még annyi sincs -, moddolt firmware alatt pedig kicsivel több, de úgy sem nagyságrendekkel, össze sem hasonlítható a hardveresen sokkal erősebb és hardveres nat képes v2-vel, ami gyakorlatilag átnyomja a gigabites net maximális sebességét (~940 megabit/sec) wan <-> lan irányban.

[ Szerkesztve ]

(#36840) Benőke válasza jeni (#36832) üzenetére


Benőke
őstag

Az antenna adja veszi a jelet, nem díszítő elem vagy felesleges vicc. Ha az lenne elhagynák, mert drágítja a gyártást. A mobilodban is van antenna, az ne tévesszen meg hogy nem látod, attól még ott van az...

Antenna nélkül a router nélküli helyzetet szimuláltad.

Az összes router kimenő adóteljesítménye szabványban maximalizálva van. Voltak próbálkozások, hogy ezt megemelik, de egyrészt ez nem véletlenül van így, mert hogy folyamatosan szórja a jeleket, egyrészt baromi egészségtelen, másrészt a fogyasztás is egyenesen arányosan növekedne, valamit más wifi hálózatokba is könnyebben bezavar. Ezen felül a kliensnek is át kell tudni lőni ugyan azt a közeget, itt pedig kritikus lehet a kimenő teljesítmény lévén sok esetben mobil eszközökről használják, ahol az energiaellátás véges. Routeren Antenna cserével lehet javítani a wifi hálózaton, de az antenna szükséges a wifi használatához.

Telefonon is kell egy antenna ha rádiót szeretnél hallgatni, ezt praktikusan a fülessel szokták megoldani...

Antenna és antenna nem egyenlőek. Az antenna hossza, kialakítása nagyban befolyásolja, hogy milyen helyzetben használható, és milyen frekvenciákon használhatóak.

(#36841) DonThomasino válasza kali (#36839) üzenetére


DonThomasino
veterán

Létezik V2.0 és 2.1 ?
Ami V2.x az már az új fekete szebb design?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#36842) adamssss válasza kali (#36831) üzenetére


adamssss
veterán

V2. Szerintem mar csak azt lehet kapni.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#36843) jeni válasza Benőke (#36840) üzenetére


jeni
félisten

Sosem írtam,hogy valami díszítő elem lenne az a leszedhető antenna,csak próbáltam szimulálni a az antenna nélküli routert,hogy azzal mennyire vehető a jel távolabbi pontról.
Mivel az Asus RT-AC56U a kiszemelt,hosszabb távra tervezve (ebben benne van az 5Ghz és az USB 3.0 valamint,hogy kétmagos) . Kínos lenne,hogy a megvétele után itthon derülne ki,hogy wifije távolabbi ponton elérhetetlen. Az erős hardvere miatt is gondoltam annak megvételére. 30000 Ft-nál huzzom meg a határt router esetén.

Bár jelent valami jó pontot,higy a telken egy Cisco EPC3925 van amiben rejtett belső antenna van amivel a a csaladi ház emeletén van elhelyezve,a földszinten is van jel még,igaz már gyenge a jel de érzékeli még.

(#36844) dorika87


dorika87
őstag

Mi a lányegbeli a különbség a Tp-Link WDR3600 és a WDR4300 között. Pár ezer ft különbség van a kettő között, de vajon mennyire éri meg a többletet a 4300-as?

Szerk: Illetve azt néztem, hogy a 1043nd V2 és a WDR3600 is hasonló árban van. Akkor már érdemes megvenni az 5ghz miatt a 3600-at gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#36845) zsolt501 válasza jeni (#36843) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Azt te pont nem tudod így szimulálni, mert a külső antenna nélküli routernek is van antennája, csak az belső antenna, a készülék házán belül, viszont amikor te egy külső antennás routernek leszeded az antennáját akkor szinte 0-ra redukálod az antennát, ami még kockázatos is, mert ki lehet vele nyírni a routert, ha a router nem jól kezeli az ilyen helyzetet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#36846) kali válasza dorika87 (#36844) üzenetére


kali
legenda

a tl-wdr3600 és tl-wdr4300 között csak az antennák számában, és abból a szempontból is csak az 5 GHz wifi szórás esetén van különbség, előbbi 2*2:2, utóbbi pedig 3*3:3 mimo képes.
amennyiben van/lesz 5 GHz sávon jobb, mint 2*2:2 mimo képes ellenoldali eszköz, úgy jobb a tl-wdr4300, ellenkező esetben mindegy.
amennyiben van/lesz dual band/5 GHz képes ellenoldali eszköz, úgy jobb a tl-wdr3600.

[ Szerkesztve ]

(#36847) Benőke válasza jeni (#36843) üzenetére


Benőke
őstag

Antenna nélküli wifi router nincs!!! AC56U -nak is van antennája, nem is egy!!!

Külső antenna nélkül van, de abban meg van belső antenna.

Ha leveszed az antennát, nem a belső antennásat szimulálod, hanem az antenna nélkülit, ez ugye azt jelenti, hogy se ki se be nincs adat, nincs ami kiadja magából és nincs ami fogadja...

Nem csak nem szabad levenni, hanem értelem sincsen... Max ha kikapcsolod a wifi -t és így antenna nélkül kisebb helyen elfér...

(#36848) jeni válasza Benőke (#36847) üzenetére


jeni
félisten

Ne ragozzuk túl a dolgot.
Nem is az a téma,hogy antenna nélkül vagy sem. Hanem kísérlet volt ara nézve milyen is lehet egy belső antennás router!
Sarkalatosan egy külső antennás Asus RT-N12 D1 próbáltam szimulálni mint belső antenásként,hogy elmegy-e a konyháig megfelelő jelerőséggel.

(#36849) MaCS_70 válasza jeni (#36848) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor most már tényleg nem értem: mivel szimuláltad a belső antennákat?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#36850) dorika87 válasza kali (#36846) üzenetére


dorika87
őstag

Köszönöm szépen a segítséget. :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.