Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36851) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#36849) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azzal, hogy egy külső antennás router-ről leszedte az antennákat.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36852) jeni válasza Gubek-Einste (#36851) üzenetére


jeni
félisten

Pontosan
Ezzel gyengitve a wifit mintha egy beépített lenne.
Mert ha nem válna be a beépített antennás router azt bajosan lehetne vissza váltani,levásárolni..

[ Szerkesztve ]

(#36853) Intruder2k5 válasza jeni (#36852) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amennyiben interneten (webáruházban) veszed meg, úgy 14 napon belül (azt hiszem ennyi van az új jogszabályban) indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól, és vissza kell kapd a pénzed, még csak levásárlásra sem kötelezhetnek!

[ Szerkesztve ]

(#36854) Benőke válasza jeni (#36852) üzenetére


Benőke
őstag

Valamivel gyengébb a belső antennás mint a külső, de sok külső antennás is csak 3dBi -s antennával dolgozik, aztán az is pont olyan mintha beépített lenne.
Próbálgattam lakáson belül milyen a különbség a 3dBi vs 5dBi nem volt mérhető különbség nálam.
Antennát meg ne vedd le mert tönkremehet a router.

Ha pedig félsz, akkor keressél külső antennásat...
Persze ASUS nál dívik a belső antenna, de akad külső antennás.

Esetleg eladhatod az aprón ha letelt a 14nap...

[ Szerkesztve ]

(#36855) Intruder2k5 válasza Benőke (#36854) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Persze ASUS nál dívik a belső antenna, de akad külső antennás."

Jócskán akad! Az aktuálisan beszerezhető, és ajánlott modellek közül, RT-N10, RT-N12 szériák, RT-N16, RT-N18U, valamint RT-N66U, RT-AC66U, RT-AC68U szériák, és ezek fehér, W jelű változatai is külső antennásak! Ezeken kívül ami még ajánlott, de belső antennás, RT-N15U, RT-N56U, RT-N65U, RT-AC56U, és remélem nem hagytam ki semmit! Plusz a régi modellek WL-500 széria is mind külső antennásak voltak, így nem mondanám, hogy ASUS-nál dívik a belső antenna!

(#36856) jeni válasza Intruder2k5 (#36855) üzenetére


jeni
félisten

igen köszi :R

de ezek közül melyek a 2 magos,a külső antennás,5Ghz, USB 3.0, routerek?

egyedül ami van az a RT-AC68U és a külső antenna nélküli RT-AC56U

kérdés,hogy mennyit nyernék vele ha a DIR-655 routeremet váltanám le egy egyszerűbbre,ha nem kétmagosat választanám?

pl.:RT-N18U modellre?

a középkategóriás RT-N12 D1 az meg van véve az öcsémnek,mivel vidéken lakik és ott nincs 30/5 netes szolgáltatás,így ott nem gond a választás. Amúgy a mobilja miatt is vettem oda wifiset,bár laptopot használ de azt kábelesen használja,ha meg kapja akkor lehet máshová helyezi majd a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#36857) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Végül megvettem az Asus RT-N12 routerét, remélem ez már nem fog fagyni. Ahogy láttam, létre lehet hozni vele akár 4 egymástól független WIFI hálózatot, sávszélkorláttal. Az lenne a kérdésem, hogy a sávszélkorlátozás (QOS) csak wifire működhet, vagy a LAN portokat is be lehet sorolni? Az lenne a cél, hogy adott hálózatba ne csak wifi-re kapcsolódott eszközök legyenek benne, hanem a LAN végén lévő gépek is...

(#36858) Jedster válasza jeni (#36856) üzenetére


Jedster
tag

Mármint miben mennyit nyernél vele? Mire szeretnéd használni az új routert?

Egyébként nem aggódnék az AC56U hatótávján annyit. Akár jobb is lehet, mint a mostani N12D1 (antennákkal). A visszirányú mobilos adatforgalom, amiben gyengébb lehet, de nem feltétlen lesz az.

Ha nem kell 5GHz és a dual core SoC, akkor persze az N18U sem rossz ötlet.

(#36859) Intruder2k5 válasza Stehe (#36857) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Gyári fw-vel nem fog menni a VLAN-ozás, ehhez Tomato kell, vagy DD-WRT, OLEG, stb... De az már nem ebben a topikban!

[ Szerkesztve ]

(#36860) Jedster válasza Stehe (#36857) üzenetére


Jedster
tag

Nem teljesen értem. A QoS (Quality of Service) nem sebességkorlátozás (hanem forgalomütemezés, traffic shaping) és nem a wifire, hanem a WAN kapcsolatra vonatkozik. Szerintem nem is lehet a gyári firmware-en korlátozni a wifi sebességét. A QoS pedig vagy adaptív, vagy portokra (és esetleg méretre is) vonatkozó, manuális szabályokat használ. Pár wifi-t befolyásoló csomagnak prioritást lehet adni (pl. ACK), de ennyi. Ahhoz hogy működjön, kézzel meg kell adni, mekkora a tényleges internet sebesség (mínusz 10% ajánlott). Nem az utóbbi tévesztett meg?

(#36861) jeni


jeni
félisten

multiplayer,..orre...,legyen atomstabil, későbbiekben meg legyen meg az a technikai tartalék,Blu-Ray,nagyobb terjedelmű adatátvitelek során.

a jelenlegi DIR-655 routeremmel nincs gondom,hibátlanul teszi a dolgát bár WIFI-n gyatrán teljesít egy UPC 120 /10 Mbit/s hálózaton.

ebben a router pc-s világában lehet,mondani,hogy ha lehet legalább 5(10?) évig ne kelljen lecserélni?

a PC-k világában gyorsabban mennek a technikai forradalmak,az elavulások.
a PC házak kevésbé avulnak,a nyomtatóknál,az egérnél és a billentyűzetnél sem olyan látványosak a fejlődések.

[ Szerkesztve ]

(#36862) Jedster válasza jeni (#36861) üzenetére


Jedster
tag

Mind az AC56U, mind az N18U hosszú távon használható marad. Pont azért próbálom az új ARM alapú eszközök felé terelni az embereket, mert ezek korszerű és gyors eszközök (N18U alig pár hónapja kapható). A HD-s szabványok igényeivel már tökéletesen megbírkoznak. Csillió kapcsolatot kezelnek, stb. Inkább energiahatékonyság terén várnék érezhető előrelépést a jövőben. Ha nem NAS-t akarsz majd kiváltani vele, akkor 5 éven belül nem lesz értelme cserélni erősebbre. Az tény, hogy magas wifi átvitelnél az AC szabványé a jövő, de ahol megfelel a jelenlegi N-es szabvány, ott nem érdemes váltani azt sem.

(#36863) MaCS_70 válasza jeni (#36861) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bár még mindig nem értem, hogy hogyan akartad a belső antennát a semmilyen antennával (nem, az antennacsatlakozó nem antenna!) szimulálni, a tanácsom a következő:

Magánszemélyként vedd meg az N56U-t, netes rendeléssel! Nagy kockázatot nem vállalsz vele, mert nagyon nagy valószínűséggel elégedett leszel a wifivel, egy kicsit forgathatod is, de az AIRadar teszi a dolgát, nem valószínű, hogy pont abban a keskeny határtartományban működne, amiben pont nem elég Neked.

Ha bevált, ami igen valószínű, akkor megtartod, és örülsz.

Ha nem vált be, vagy cég vagy, akkor 14 napon belül jelzed, hogy elállsz a vételtől, visszaküldöd/visszaviszed a routert, és 30 napon belül visszakapod a pénzt. Ha azért adod vissza, mert nem vált be, kereshetsz másikat.

Persze macerás lehet az esetleges elállási macera, de a vételárat nem bukhatod el.

Az, hogy mennyire lesz jövőálló, megjósolhatatlan. Valószínű, hogy jópár évig vígan használhatod. A kockázat abban áll, hogy mi van, ha holnap bejelentenek valami forradalmian új technikát, ami borítja a jelenlegi trendeket. Ez viszont minden műszaki terméknél fennáll.

Üdv: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#36864) Benőke válasza jeni (#36861) üzenetére


Benőke
őstag

Időtálló?
Lehet de az igényeid is befolyásolják. Ha 4 év után kevesled, de a router még mindig szépen üzemel azt már nem tudom lehet -e időtállónak nevezni...

Van egy ASUS 500gp wifi routerem. G szabvány miatt a sebesség elmarad az N mögött, de a mai napig működik és használható. Arra sem emléxem mikor vettem, de nem mai csirke már :) Ráadásul ez még a V1 -es. Nagyjából a megjelenése után vettem...

(#36865) AiRLAC válasza Stehe (#36857) üzenetére


AiRLAC
addikt

Tegyél rá Tomato firmware-t és gyere a topicba :)

Ott tudsz Bandwith limitet (ez kell neked) is beállítani portonként, emellett persze használhatod a QoS-t is (amivel az internet oldali csomagok fontosságát tudod szabályozni)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#36866) Stehe válasza Jedster (#36860) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi a választ!

A problémám a következő lenne: Többen használjuk a wifit (szomszédok is, a tudtunkkal), és vsz. a torrent használatukat nem korlátozzák és így még a legegyszerbűbb weboldalak is percek alatt jönnek be.
Az Asus honlapján a routerhez az alábbi infó van RT-N12 D1 esetén:

"Max. négy vezeték nélküli hálózati szint dinamikus sávszélesség-felügyelettel. Például nagy sávszélesség és teljes hozzáférés a vezetőknek, közepes beállítások az alkalmazottaknak, és alapszintű internet-hozzáférés a vendégek számára." [link]

Ez alapján találtam ki, hogy csinálok 2 hálózatot: egyet magunknak, egyet pedig a többieknek, utóbbin kevesebb sávszélességgel, így ha maxon megy a torrentjük is, csak egy szeletet kapnak a teljes sávszélből. Ehhez kérnék segítséget, hogy vajon a LAN portokat is be lehet-e sorolni valamelyik hálózatba, hogy ha nem wifin kapcsolódik valaki, őt is be lehessen sorolni (akár MAC, akár LAN porthoz kötve) egy kisebb sávszélű hálózatba.

(#36867) jeni válasza Benőke (#36864) üzenetére


jeni
félisten

arról nem is szólva,hogy még 6 év garancia van rá a DIR-655 routeremre,amit még mai is árulnak,nem kevés pénzért.

mennyi gyorsulást nyernék az AC-56U routerrel a DIR-655 szemben? Miben lenne előre lépés?
a Wifit most nem veszem figyelembe.

amennyiben a vezetékesen nem nyernék vele sokat,csak a wifin hozna valamilyen előre lépést akkor gondolom nem nagyon van értelme lecserélni.

(#36868) Beri válasza jeni (#36867) üzenetére


Beri
addikt

mennyi gyorsulást nyernék az AC-56U routerrel a DIR-655 szemben?
Veszel gyorsabb csomagot a júpíszítől? Mert a 120asnak simán át kell férnie a 655ön.
Ebből következik, hogy SEMMI különbség nem lesz kábelen.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#36869) jeni válasza Beri (#36868) üzenetére


jeni
félisten

igen ezen gondolkodtam,hogy hardveres javulásnak,FEJLŐDÉSÉNEK,tecnikailag lesz-e előnye az Asus-nak a D-Link-el szemben?
a fogyasztással nem foglalkoznék mert az harmadlagos,még a melegedéssel sem,mert azzal sincs gondom.szinte 24/7-ben üzemel a routerem UPC 120/10-s csomagban.
ezek szerint nem nyerek vele semmit,csak mikor elromlik,de ott van a bőséges garancia idő rá!

(#36870) mattew


mattew
tag

Routervásárlásban szeretném a tanácsotok kérni.

Otthoni használatra jelenleg egy régi egyantennás Tenda routert (w541r+) használok és sajnos a megbízhatósága igencsak a béka ... alatt van. "Minőségi" internetszolgáltatóm sajnos igen gyakran DC-zik (olyan 1-2s-es kiesések), és amíg ez kábelon keresztül nem túl zavaró (még online játék esetében is megesik, hogy a gép "visszatalál" a szerverre), addig a Router meghülyül tőle, és csak manuális (ki az áramból és vissza) vagy hálózati (reboot a router adatlapján) újraindítás után kapcsolódik az internetre. A router már igen koros (lassan 5,5 éves) és elavult (még nem n-es), és látszólag "haldoklik" (egyre gyakrabb leállások, néha a reboot sem segít, melegszik), azt hiszem megért a cserére.

Az igényeim:

1) Nem kell AC szabvány pénzem nincs rá a netem meg 10/0,5-ös ha házon belül (8-10m, 2 fal a maximum) hoz 10MBp/s et nekem elég. Igazából egy 50 körüli érték lenne az ideális a fájlok másolgatásához wifin (ezt 5m és egy fal mellett), Várhatóan ebben az évtizedben úgysem lesz 100Mbps körüli netem úgyhogy nem a sebesség a lényeg.
2) Az stabilitás a fő tényező (ingadozó áram és internet, sajnos mindkét szolgáltató monopolhelyzetben a faluban, azt csinálnak amit akarnak), lehetőleg ne melegedjen nagyon és bírja vagy öt évig :) .
3) Az ár is lényeges szempont. Tehát ha a két router élettartam, stabilitás, sebesség és wifijel erősségben nem tér el jelentősen (+10-20%) akkor az olcsóbb jelölt a nyerő. Az extra szolgáltatások nem érdekelnek (semmi tűzfal, parent control sokbetűs protokolok), nekem a "tud vezetékes netből wifit csinálni" a "birok rajtakeresztül összekötni két gépet" és a "van netes felülete ahol lehet rebootolni" a szolgáltatás a többi nem érint.
4) Lecsatolható antenna, korrekt jelerősség telefonnal és laptoppal (nem hiszem, hogy lenne bennük akár két antennás jelfogadó is)
5) A könnyű beszerezhetőség is fontos (boltba veszem na, nem utazok el érte messzire).
7) 30 eurós keret van rá.

Remélem nem untattalak halálra titeket az igényeimmel és elég jól leírtam, hogy mi kellene, jelöltek:

TL-WR841ND
TL-WR842ND
TL-WR843ND
ASUS RT-N12

A elején láttam, hogy a TL-WR841ND w2 ajánlott, és ez a legolcsóbb is. Az általam kinézett darab újabb lehet (nem szögletes, hanem olyan "repülő csészealj" :)) gondolom nem w2) ez baj? Van-e olyan a felsoroltak között ami megfelelő?

Várom a javaslatokat!

[ Szerkesztve ]

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#36871) kali válasza mattew (#36870) üzenetére


kali
legenda

tl-wr841nd v8 vagy rt-n12 d1

(#36872) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Elgondolkodtam mostanában hogy veszek egy NAS.t vagy egy olyan routert amiben van beépített torrent és ha lehet ftp kliens. A nasokat már nézegetem jó ideje. Viszont most beszélgettem valakivel, aki azt ajánlotta, hogy ha csak hálózati megosztásra kell a hardver plusz letöltögetek és seedelek a winyóról, akkor lehet jobban megéri sima routert venni. Ő az Asus Rt-N18u-t használja hasonló célokra tomató aggyal.

Ha torrentezni is szeretnék a routeremről, akkor ti milyen routert ajánlanátok és mit kell tegyek vele, hogy seedeljen is, ne csak húzzon? Ezekben van beépített ftp, hogy esetleg a szervereimről tudjak idehaza letölteni laptop nélkül?

Mit javasoltok? Gondolatokat - tippeket várok. Előre is köszi :)

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#36873) mattew válasza kali (#36871) üzenetére


mattew
tag

A honlapon nem írja, hogy a TP-link wr841nd milyen verzió (gondolom a v8 ez akar lenni). Van jelentős eltérés a verziók között, vagy bármelyik megfelel? Ha nem 8 attól még megvegyem?
Az asus RT-N12E (d1 nem tudom mit jelent) ez probléma? Van jelentős eltérés a verziók között, vagy bármelyik megfelel? Ha nem d1 és nem RT-N12 hanem RT-N12E attól még megvegyem?
Lehet hülyeségeket kérdezek de hallottam olyan esetekről hogy a különböző (egyépként sikeres) routerek egyes szériái kritikán aluliak voltak a rosszul lecserélt komponens miatt (állítólag a régi TP-linkek "a téglák" jobbak voltak mint a mostani "ufók" ugyanazon modell esetében ez igaz?).

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#36874) kali válasza mattew (#36873) üzenetére


kali
legenda

a legtöbb helyen már v8 kapható, a korábbi verziók kicsivel gyengébbek hardveresen, de nem jelentősen, szóval azok sem rosszak.
rt-n12 d1 kell neked, az rt-n12e nem, wifi tekintetében pláne gyengébb, mint a d1.
minden gyártónak vannak jobb és rosszabb típusai/verziói.
a tp-link esetén is típusa válogatja, de a tl-wr841nd esetén pont az újabb a jobb, erősebb hardverű.

(#36875) mattew válasza kali (#36874) üzenetére


mattew
tag

Tehát akkor az asus helyett inkább a TP-linket válasszam?
Remélem v8-as lesz ha már autóból nem jutott olyan :DD .
Illetve gondolom akkor a W842 és 843 sem opció (nem nyújtanak semmi pluszt)?

[ Szerkesztve ]

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#36876) jeni válasza mattew (#36875) üzenetére


jeni
félisten

egyik sem 1000-s LAN
azt vedd a kettő közül amelyikre több gari van és olcsóbb.
a Media Markt rendelés esetén az Asus RT-N12 D1 csak 6500 Ft és házhoz ingyen ki viszik.
az emag bolt is ingyen szállítást vállal 6400 Ft áron.
a TP-link routernek magyar-e a menüje azt nem tudom,de az Asus routernek igen, FULL magyar.

[ Szerkesztve ]

(#36877) mattew válasza jeni (#36876) üzenetére


mattew
tag

Az 1000-es lan nem szempont, főleg wifin van használva, (a Desktop gép khm. nem mai darab 2Ghz, 1 mag 1giga RAM), sajnos a MediaMarkt nem opció :(, külföldi vagyok. Az itt kapható Asus nem RT-N12 D1 hanem RT-N12E, ami az előző hozzászóló szerint gyengébb wifire. Ezzel együtt drágább, igaz több rá a garancia. Nem fontos a magyar menü, elboldogulok az angollal is.

[ Szerkesztve ]

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#36878) lehella válasza Gubek-Einste (#36813) üzenetére


lehella
senior tag

Egy ilyen routeren, mint az ASUS DSL-N12E, miért van RJ11 csatlakozó? Ez sem alkalmas VDSL2-re?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#36879) krealon válasza mattew (#36877) üzenetére


krealon
veterán

RT-N12E -vel csak szivas van! Keruld!

(#36878) lehella
"Egy ilyen routeren, mint az ASUS DSL-N12E, miért van RJ11 csatlakozó? Ez sem alkalmas VDSL2-re?"

Nem VDSL, hanem ADSL. Nem keverendo a ketto.

[ Szerkesztve ]

(#36880) mattew válasza krealon (#36879) üzenetére


mattew
tag

Köszönöm a tanácsot!
A WR841ND-ről itt illetve az egész interneten főleg jókat olvastam.
Néhányan viszont eldobált internetről és megsült routerről is írnak.
Ez mitől következhet be? Nem megfelelő használat, vagy csak pech?

Egyébként ha a routerre (kimenet) rákötök egy számítógépet LAN-on,
akkor annak a tartalmát (megfelelő beállítások mellett) Wifin elérem
internet használata nélkül? Pl netezhetek X-sebességgel és közben
másolok valamit Y-sebességgel X<10 (net) Y>10 (wlan)?

[ Szerkesztve ]

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#36881) krealon válasza mattew (#36880) üzenetére


krealon
veterán

"Néhányan viszont eldobált internetről és megsült routerről is írnak."

Az eldobalt internet legfobb okai:
- haldoklo ADSL modem (DSL-360 B3 / C3), ami szamitogepre kotve meg mukodik
- alternativ frmware-ek regi verzioja
- telitett (sok router latszik a kornyeken) frekvenciasav + broadcom kliens (iPhone es tarsai)

Megsules okai lehetnek:
- tulfeszultseg (villam elsodleges es masodlagos hatasai)
- elegtelen szellozes

Barmely elekronikus eszkozt meg lehet sutni, ha egy hoszigetelet helyen mukodtetjuk szellozes nelkul (pl kis meretu falidoboz, (szemlelteto pelda a hozzaszolas vegen)).

"Egyébként ha a routerre (kimenet) rákötök egy számítógépet LAN-on, akkor annak a tartalmát (megfelelő beállítások mellett) Wifin elérem internet használata nélkül? Pl netezhetek X-sebességgel és közben másolok valamit Y-sebességgel X<10 (net) Y>10 (wlan)?"

Persze.
A WiFi kapcsolat is ugy mukodik, mint egy "kabel", vagyis a szabad kapacitas barmilyen adatatvitelre hasznalhato. Persze a radios atvitel sokkal zavarezekenyebb, igy bizonytalanabb (es altalaban joval lassabb), mint a kabel.

[ Szerkesztve ]

(#36882) mattew válasza krealon (#36881) üzenetére


mattew
tag

Köszönöm. Szerencsére a közelben elég üres az éter (mobilos wifi analyzer nem lát más jelet és a gép is csak néha egy 1/5-ös routert a második szomszédból). A router az asztalon van a monitor mögött, 5 oldalról levegő veszi körül, felül és hátul szellőzik nem hiszem, hogy itt megsül az új. Villámláskor meg a jómagyar ember kihúzza a drága elektronikát :). Ment el elég tévé a faluban (és akkor a tévé még nagy szó volt pláne a színes), úgyhogy kiskoromtól arra lettem nevelve, hogy ha dörög kihúzni mindent :). Természetesen nem várok el túl nagy adatsebességet, csak egy amolyan USB2-es winyó körülit (az ősi két gép között hordozható HDD-vel másol módszer).

Még pár kérdés:
Az open-wrt gondolom az egyik legisertebb nyílt forráskódú firmware routerre?
Illetve sokan emlegetik még a routeren torrentoztam (rossz, káros stb.) Itt gondolom a "mókolt szoftverral a routert mint torrent-klienst használom"-ra gondolnak és nem a gépen való torrentezés keltette adatforgalom árt a routernek?
A W842 és w843 kínál valamilyen előnyt a 841-hez képest?

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#36883) kali válasza mattew (#36875) üzenetére


kali
legenda

olyat nem írtam, mind a kettő jó a maga módján, bár az rt-n12 d1 nem tudja a 100-as routerek maximumát wan <-> lan ávitelben, a tl-wr841nd viszont igen, de a te neted esetén nincs jelentősége, illetve az rt-n12 d1 ap és extender is egyben, amíg a tl-wr841nd csak moddolt firmware alatt képes rá.
a tl-wr842nd annyival több, hogy van rajta usb csatlakozási lehetőség; link, a tl-wr843nd pedig ap/client router.

[ Szerkesztve ]

(#36884) mattew válasza kali (#36883) üzenetére


mattew
tag

Az USB-nek a ráköthető HDD-az előnye?
ap és extender Ez a wifi kiterjesztése (router fogja a jelet és leadja ugyanaz a hálózat neve csatlakozó váltogat köztük a jel függvényében)? Vagy ez az AP/client?

[ Szerkesztve ]

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#36885) krealon válasza mattew (#36882) üzenetére


krealon
veterán

"az asztalon van a monitor mögött"

Igy (a monitor miatt) mar eleve hatrannyal indul szegeny router a WiFi hatotavolsag versenyben. Es az emberek meg csodalkoznak is, hogy miert... No comment. :D

(#36886) Soma01 válasza krealon (#36885) üzenetére


Soma01
veterán

...meg a virágok mögé kell tenni és le is kell takarni valamivel. Vagy esetleg még a szekrény mögött is jó helyen van, mert ott jön ki a kábel a falból. És mindezt a ház sarkában (mert ott jön be a kábel) aztán csodálkozunk, hogy nincs térerő. Ja, meg a PC háta mögött a földön....
Azt kevesen kérdezik, hogy hová tegyék a routert. Csak leírják, hogy hol van és kérdezik, hogy a másik sarokban miért nincs és hogyan lehetne és milyen erősebb routert vegyenek. Legtöbbször egy sima árhelyezéssel megoldható a dolog.

Jelen esetben szerintem nem lesz olyan nagy gond, de biztosan van jobb hely is.

(#36887) mattew válasza Soma01 (#36886) üzenetére


mattew
tag

igaz ezt elfelejtettem említeni, az asztal a szoba közepén van félig elfordítva, így mögötte nem fal van hanem egy fotel (ha ül benne valaki az ember feje, ha nem akkor a levegő). A router cseréjének oka elsősorban a vezetékes lan eldobálása (dc-után ami gyakori errefelé, az internetszolgáltatói monopólium miatt pedig NINCS másik szolgáltató, sőt még a mobilnet se nagyon működik, nem mintha kiválthatná az adatforgalmi korlátok miatt), illetve nem hiszem hogy sokáig húzza már a router, inkább lecserélem minthogy esetleg később kelljen kapkodni, ha már tönkrement. A wifi jel erőssége azért kritérium mert a jelenlegi Tenda éppen lefedi a házat és a jó sok vasbeton oszlop miatt nem hiszem, hogy szerencsés volna olyan modellt választani aminek problémái vannak a hatótávolsággal

[ Szerkesztve ]

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#36888) Soma01 válasza mattew (#36887) üzenetére


Soma01
veterán

Semmi gond, ha az előzőnek jó volt, ennek is jó lesz.

(#36889) silboy válasza kali (#36380) üzenetére


silboy
aktív tag

Az ap és range extender mit takar?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#36890) kali válasza mattew (#36884) üzenetére


kali
legenda

igen, és amit az előző hozzászólásban is linkeltem; link
az extender kiterjeszti a wifi hatótávot, az ap/client képes eszköz pedig a wifi útján kapott jelet kábelre is átviszi.

silboy; lásd fent, lesarkítva ennyi a lényeg.
más kérdés, hogy az extender/expander jellemzően ap képes is egyben, legfeljebb a client módot nem mindegyik tudja.

[ Szerkesztve ]

(#36891) Jedster válasza Stehe (#36866) üzenetére


Jedster
tag

Ha N12D1-et vettél, akkor gyere át az "Otthoni hálózat és internet megosztás" topicba, és segítek beállítani.

Egyébként szerintem hülyeség ami az ASUS oldalán van. Legalábbis azt, úgy állítani nem lehet. Ettől még lehet, hogy a vendéghálót alacsonyabb prioritással kezeli. Bár erre nincs is szükség. A Traffic Manager alatt levő QoS beállításokkal meg lehet zabolázni a torrentet.

(#36892) vilmaboy válasza vilmaboy (#36872) üzenetére


vilmaboy
őstag

erre valaki? :B

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#36893) Gubek-Einste válasza vilmaboy (#36892) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lesz az Asus N18U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36894) vilmaboy válasza Gubek-Einste (#36893) üzenetére


vilmaboy
őstag

gyárilag csak letölt ugye? Kell a tomato hozzá, hogy seedeljen? Bonyolult dolog ezt rátenni? Bocsi ha rosszat kérdek de nem tudom mi ez pontosan? Sima firmware csere?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#36895) Gubek-Einste válasza vilmaboy (#36894) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézz be IDE.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36896) jobesz


jobesz
tag

üdv mindenkinek!

Megvettem az ASUS rt n12 D1 routert, és pontosan 50 megabitet tud ppoe digi 100 as netből wifin, nálam ez jelenleg elegedő

D-link routert senki ne vásároljon, legalábbis 20 as net felett ne

Az asus stabilabb, és sok szempontból meggyőzőbb

Lan on állítolag 70 megabitet is tud ez a router, röppke 6500 forintért szerintem mindenki cserélje le a tp 740 és d link dir sorozat régi sorozatú routerjeit erre

Aki többre vágyik annak meg az n18, később talán nekem is .. :K

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#36897) Jedster válasza jobesz (#36896) üzenetére


Jedster
tag

Azért a TP 740-est ne cserélje erre, ha nincs vele baj. ;)

(#36898) NightHunter0


NightHunter0
csendes tag

Hali! Routert szeretnék venni egy újépítésű családi házba (~130m2, egy szintes). A netkapcsolat 50Megabites lenne (Digi), és az a kérdésem, hogy milyen routert ajánlotok, max 10e Ft-ig? Speciális igények nincsenek, csak h képes legyen szórni rendesen a netet.

Választ előre is köszi!

(#36899) Gubek-Einste válasza NightHunter0 (#36898) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem tervezed a felfelé váltást akkor Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND ami megfelelő lesz.
Ha tervezed a felfelé váltást akkor gigabites portokkal szerelt típus kell de az nincsen 10k alatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36900) gukker1 válasza vilmaboy (#36894) üzenetére


gukker1
tag

Ha csak letöltésre és megosztásra akarod használni, akkor a gyári soft is jó.
Ugyan nekem n66u van, de azt hiszem egyforma a kezelői felület.
Arra számíts, hogy a router használata kompromisszumos a nas helyett, gondolok a másolási sebességre pl.

"WE BREAK FOR NOBODY"

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.