Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36101) Gubek-Einste válasza gyáliSanyi (#36096) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Két lehetőséged van:
1; Kábelen egy AP módú eszköz, jobb megoldás
2; Repeater/range extender módot ismerő eszköz (lehet gyári vagy custom firmware is)

Most milyen router-ed van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36102) Gubek-Einste válasza Multibit (#36100) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha 2,4-n tudja az N-t akkor 5-n is fogja tudni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36103) Soma01


Soma01
veterán

Melyik a legolcsóbb gigabites (lehet Tplink) router amire Openwrt-t lehet tenni és a WAN <---> LAN irányban is gyors, 900 Mbps felett van?

[ Szerkesztve ]

(#36104) kali válasza Soma01 (#36103) üzenetére


kali
legenda

amelyikre csinálnak olyan moddolt firmware verziót, amiben működik a hardveres nat, mert az jellemzően nem működik a moddoltakban, hardveres nat nélkül meg nincs 900+ wan <-> lan sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#36105) aakosch válasza Multibit (#36100) üzenetére


aakosch
tag

Atheros AR9285 van a gépben. Itt a frquency bandnél csak 2.4 ghz van. :( Ha nem támogatja az eszköz az 5 ghz-et még működőképes vele? Vagy az 5 ghz-es routerek nem tudnak 2.4-en is szórni? (A lakásban van még pár laptop, amelyek újabbak és akkor azok valószínűleg támogatják már.) Tehát míg a többi eszköz 5 ghz-en használja a wifit én tudom-e a 2.4 ghz-es laptoppal is használni a netet?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#36106) kali válasza aakosch (#36105) üzenetére


kali
legenda

a szimultán dual band routerek párhuzamosan szórnak 2.4 és 5 GHz sávon, tehát lehet használni egyszerre mind a kettőt más és más eszközökkel.

[ Szerkesztve ]

(#36107) Soma01 válasza kali (#36104) üzenetére


Soma01
veterán

Lehet nem úszom meg olcsón akkor. Mert azok tutira 10.000 Ft fölött vannak.
Csak arra gondoltam, hogy menedzselhető switch-ként is használnám a routert.
De lehet jobban járok külön switch-el, ha jobban belegondolok...

(#36108) Multibit válasza Gubek-Einste (#36102) üzenetére


Multibit
veterán

Ez nem törvényszerű. Itt egy példa: [link]

(#36109) Gubek-Einste válasza Multibit (#36108) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A linkelt adapter csak 2,4-s, nincs benne 5 GHz támogatás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36110) Gubek-Einste válasza Soma01 (#36107) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

10k alatt nincsen gigabites router, 13-15k-nál kezdődnek az ilyen eszközök.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36111) Intruder2k5 válasza Soma01 (#36107) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

10000Ft alatt már szinte egyáltalán nem kapsz Gbit-es routert (újonnan), nem, hogy még OpenWrt kompatibilis is legyen! Ráadásul most hirtelen egy olyan routert sem tudnék mondani, amiben működik a HW NAT OpenWrt-vel! Egyetlen custom fw-t tudok amiben megy ez a funkció, még pedig a Merlin féle ASUS fw-t, de ahhoz meg nem 10k a router!

[ Szerkesztve ]

(#36112) Multibit válasza aakosch (#36105) üzenetére


Multibit
veterán

Atheros AR9285 van a gépben. Itt a frquency bandnél csak 2.4 ghz van.
Lehet, de akkor valahol ellentmondás van. Ha valóban csak ez az egy wifi IC dolgozik a laposodban, akkor az általad linkelt Asus oldalon írt 802.11a hamis információ.

[ Szerkesztve ]

(#36113) Multibit válasza Gubek-Einste (#36109) üzenetére


Multibit
veterán

:))
Hát ez az! Pont ezért linkeltem.
Mit is írtál a #36102-ben? Ha 2,4-n tudja az N-t akkor 5-n is fogja tudni.

(#36114) Gubek-Einste válasza Multibit (#36113) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt arra írtam, hogy Integrált 802.11a/b/g/n. Kérdés, hogy N üzemmódban is tudja-e? vagy is ha tudja az A-t akkor tudja azt N-t is 5 GHz-n.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36115) Soma01 válasza Intruder2k5 (#36111) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor megveszem a sima 8 portos smart switch-et plusz egy router-t.

(#36116) Multibit válasza Gubek-Einste (#36114) üzenetére


Multibit
veterán

Valóban, ha az összes üzemmódot ugyanaz a chip látja el, akkor esélyes, hogy tudja. De az integrált jelentheti azt, hogy egy lapkára integrált, de jelentheti azt is, hogy alaplapra integrált. Nem ismerem ennek az Asusnak a belvilágát, mindenesetre érdekes, hogy Atheros AR9285 van benne, ami ugye n 2.4GHz. Akkor mi intézi az a-t? :)

[ Szerkesztve ]

(#36117) CortezX válasza aakosch (#36105) üzenetére


CortezX
aktív tag

Nekem is ilyen modul van a HP notimban. Egy TP-Link 841ND-vel max 80 mbit-et tud (1m-re van a routertől, szabad rálátás). Tableten és mobilon 65 mbit a link sebesség, de 45 mbit a plafon.

(#36118) zsoleer


zsoleer
senior tag

Sziasztok
Az alábbi routerek közül melyiket ajánljátok?
Kritérium jelengleg 100mbit netem van (DIGI) de szeretnek feljebb valtani az 500-ra csaladi hazban lakom szval a vetel legyen normalis az egesz hazban a kertben mar nem szugseges,illetve konyen beallithato legyen

Trust 300 n
Dlink Go- rt -n150
Tp link tl wr150kit
Tp link tl wr840n

Az elso harmat tudnam jo aron beszerezni ha azok megbizhatoak!

(#36119) Gubek-Einste válasza zsoleer (#36118) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igazándiból egyiket sem, az első három nem tudja lekezelni a 100-as netet, a negyedik pedig éppen hogy, kb 92 Mbps fog átjönni. Ide már gigabites eszköz kellene, főleg ha váltás lesz 500-as csomagra, ajánlott típusok: Asus N18U/N56U/N65U/N66U/AC56U/AC66U/AC68U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300/4900/Archer C7.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36120) Reaper válasza Gubek-Einste (#36119) üzenetére


Reaper
őstag

Üdv, amiket felsoroltál azoknál van valami számottevő különbség? Most kéne nekem is routert venni, mert rájöttem, hogy kicsit kevés már a jó öreg, megbízható de lassú Linksys WRT54GS :)
Digi 200-am van jelenleg, de ha szükségem lesz egyszer rá, akkor lehet váltok föntebb.
Ki kéne szolgálnia egy asztali gépet lanon, 2 laptopot, két mobilt Wifin ez biztos. Szeretnék majd média lejátszót is összerakni itthon, amihez vagy a routert használnám NASnak vagy külön vennék egyet, lényeg, hogy tudja ezeket is kezelni, a végső cél, hogy a fullhd filmeket gond nélkül tudja streamelni, ha lehet akkor wifin. Ez lehet már kicsit offtopic, de most arra vagyok kíváncsi, hogy van-e különbség eleve, hogy Asus, vagy TP link? A régi TP linkeknek volt olyan bajuk, hogy ha sok szálon ment le és feltöltés, akkor nem bírták, és újra kellett indítani.
Van rá mondjuk 30-40k keret ami rugalmas. Gondolkodtam Linksysen megint, mert bevált,de azért 70ezret nem adnék ki egy routerért :DDD

Amiket eddig néztem a szokásos: WDR4900, ASUS RT-N66U,

[ Szerkesztve ]

(#36121) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

A céghez keresek routert. 10-12 mobil eszköz, 10 asztali gép, 3-4 laptop csatlakozna rá egy időben. A lényeg, hogy az új, (A/C-s) modern készülékek külön működjenek nagyon gyorsan és a vezetékes hálónk gigabites maradjon. Hogy a mobilok mennyire lesznek nem számít, de MacBook Pro-val Wi-Fi-n hasítani szeretnék, ráadásul úgy, hogy ne keverjen be más lassabb eszköz. A belső hálón nagy méretű fájlokat mozgatok napi szinten, szóval ez tényleg fontos. Ehhez tudtommal kell a két sávos működés. Kb. 30-40 ezer forintot szánnék rá.

Első körben ezekre kaptam ajánlatot:
TP-LINK Wireless Dual-Band AC1200 Mbps
Linksys EA2700
Linksys EA6200

Megbízható és nagyon gyors eszközre van szükségem.

Mit ajánlanátok?
Még a héten meg kellene vennem...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36122) Soma01 válasza TigerCat (#36121) üzenetére


Soma01
veterán

Most van valamid amit fel lehet használni? Vagy csak router kell? Tehát csak fejlesztés lesz?
Wifi most van? Az a jelenlegi elég lenne a mobiloknak?
Milyen, mekkora sebességű nethez kell?
Switch-ed van? Smart/menedzselhető vagy sima?

Szerintem egy routerrel nem úszod meg. Itt egy kicsit bonyolultabb lesz a hálózat és egy kis tervezési is igényel.

[ Szerkesztve ]

(#36123) Soma01 válasza TigerCat (#36121) üzenetére


Soma01
veterán

MacBook Pro milyen wifi szabványt ismer? Mert azért ettől is függ, hogy mennyire fog hasítani.

(#36124) TigerCat válasza Soma01 (#36122) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ami most van router, az nem kell. Kuka.

Van egy NAS, asztali gépek, ezek dróttal mennek, számít a sebesség, gigabites belső háló kell nekik. A NAS kintről is elérhető (Synology), de ezt megoldja magának, a routert is beállítja automatikusan. Vagyis amikor konfiguráltam, akkor ezt írta és működik.

Néhány laptop, mobil eszközök, úgy csatlakoznak Wi-Fi-re ahogy akarnak, nem számít, 90%-ban csak böngészésre kellenek. N-es elég nekik.

Az én gépem egy új Retina MacBook pro, AC-s szabvánnyal. (Idézem: 802.11ac Wi‑Fi hálózatkezelés, kompatibilis az IEEE 802.11a/b/g/n szabvánnyal). Kell a sebesség, hálózaton nagyméretű fájlokat is mozgatok, nem akarok dróttal vacakolni.

A netünk sebessége 120/10, de pár hónapon belül felmegyünk 250-re, vagy amit a UPC ad majd.

Switch-ek vannak, több is, de csak sima buta gigabites elosztó.

Arra gondoltam, hogy olyan routert veszek, amely egyszerre tudja a lassabb és a gyorsabb verziót is (2,5 és 5 GHz, előbbi lassabb, utóbbi gyorsabb talán), így minden mobil eszközt a lassabbra engedek csatlakozni, az AC-s új eszközöket pedig a gyorsabbra. Elképzelésem szerint így meg tudom előzni a lassulást.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36125) Soma01 válasza TigerCat (#36124) üzenetére


Soma01
veterán

A most lévő router nem lenne jó csak a telcsiknek, mobil eszközöknek?
Csak neked van AC-s eszközöd (1 db Macbook), így csak te használnád az AC-t?

[ Szerkesztve ]

(#36126) TigerCat válasza Soma01 (#36125) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hát, a jelenlegi megy a kukába, mert néha megszakítja a netet, szóval teljesen új kell. De igen, AC-s eszköz egy van, de lesz még 2 jövő hónaptól, nyilván azoknak is.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36127) Soma01 válasza TigerCat (#36126) üzenetére


Soma01
veterán

Csak azért kérdeztem, mert ha annyira jó, hogy nem fagy, akkor csak wifi szórásra fel lehetne használni. A netet lehet szakítja, de AP-ként még jó lehet.

Ennyi eszköz egy routeren egyszerre, meg nem lesz valami jó. Stabilitás és ebesség terén meg pláne nem.

Azt meg monjda el valaki a ki ért hozzá jobban, hogy dualband router esetén hogy van az eszközök csatlakozása, sebesség automatikus vissza vétele...

(#36128) Jedster válasza TigerCat (#36121) üzenetére


Jedster
tag

Ajánlott az ASUS AC56U. Erős, ARM alapú router, USB3-as porttal, belső antennával. A keretbe belefér még az AC66U, ami kicsit régebbi és gyengébb, de külső antennás. Linksys routerek kevésbé ajánlottak. TP-linkről nem tudok sokat mondani, de szerintem az olcsóbb routerei az igazán jó vételek. Firmware-ben az ASUS egyértelműen jobb. Custom firmmel, meg szinte biztosan nem lenne elég erős a TP-link (a hw nat hiánya miatt).

(#36129) SZN


SZN
tag

Üdv! Szeretnék egy routert venni, lehetőleg 2 antennás legyen. Eddig az Asus rt-n12 d1-et néztem! Most egy (b/g-s) tp-link van, csak gyenge a jelerőség, hiába van egy 8dbi-es antenna.

(#36130) Jedster válasza Reaper (#36120) üzenetére


Jedster
tag

A felsorolt routerek mind ajánlott vételek. Különbség főleg az antennákban, a támogatott frekvenciákban/szabványokban (AC, dualband, sima N2,4), az SoC-ben, valamint a hozzájuk elérhető firmwarekben van.

Linksys routerek nem annyira ajánlottak. Nem is olcsók, nem a legjobb a firmware rajtuk, a hardver sem kiemelkedő. Inkább ASUS ajánlott helyettük, vagy TP-link, ha olcsóbb router kell.

30-40K között szerintem az AC56U a legjobb vétel. Az egyetlen "hiánya", hogy belső antennás. Viszont nem rossz a hatótávja és ARM A9 alapú. Jó firmwarek vannak hozzá. A 200-as netet még HW NAT nélkül is átviszi.

A WDR4900 is jó, de viszonylag borsos ára van, nem AC-s, és a 2,4-es antennái annak is belül vannak. Az N66U jó router, de még nem ARM alapú, és nem AC-s. Csak annak ajánlott, aki ragaszkodik a külső antennákhoz.

(#36131) Jedster válasza SZN (#36129) üzenetére


Jedster
tag

A régi G-s routereket már csak az N-es szabvány miatt is érdemes lecserélni. Én is tapasztaltam, hogy N-es eszközök elég gyenge térerővel csatlakoznak rájuk.
N12D1 jó router 70-es netig. TP-linkben a 841N/841ND jöhet szóba.

(#36132) SZN válasza Jedster (#36131) üzenetére


SZN
tag

Értem, köszönöm! Azért is írtam az Asus-t mert jókat írtak róla, illetve az ára is elég baráti! Ami Tp-linket illeti, azt meg már elég jól ismerem, szóval feldobok egy érmét, aztán következhet a vásárlás!

(#36133) Adebayor


Adebayor
aktív tag

üdv.

megszűnt egy csomag t-home-nál. sztem má régebbben, de anyunál most tették átt a még létező 10 megás netmánia S-re. És azóta nincs nete, és a routert mondják hogy nem jó. Az létezhezt hogy nem bírja?

tudtok ajánlani egy jót? nem kell hiperszuper, wifi se kell, csak jó legyen. köszi.

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#36134) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok. Itthonra kellene egy új router, mert a digi úgy feltolta a netet,hogy a mostani kicsit visszafogja. :) Egy Netgear WNR2000v3 van most, amivel tökéletesen elégedett vagyok. Ami biztos,hogy wifin 300mbs-et, vezetékesen gigabites kell legyen. Ebből is vennék Netgeart, de 20 körül indul. Tudtok javasolni mást? TP-Linket köszi ne... :) A zyxel is barátságos, mert nem rossz cuccok, de ott korlátozott a port forwarding ha jól tudom, abból pedig nekem van bőven. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36135) Intruder2k5 válasza V.Stryker (#36134) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mekkora a net sebesség?

[ Szerkesztve ]

(#36136) Multibit válasza V.Stryker (#36134) üzenetére


Multibit
veterán

Ha "TP-Linket köszi ne", akkor kénytelen leszel mélyebben a zsebedbe nyúlni. Wifi-n "netto" 300 Mbps csak AC-s wifi-vel megy - ideális esetben! A drágább AC-s Asus-ok jöhetnek számításba, persze szükség lesz AC-képes ellenoldara is.

(#36137) V.Stryker válasza Intruder2k5 (#36135) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Háát 100/50, de csak 93 jön át, ami elvileg 120 is lehetne. Aztán lehet csomagot is váltunk felfele.

A mostani is 300-as egyébként, csak a vezetékes projai 10/100-asak sajnos.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36138) Intruder2k5 válasza V.Stryker (#36137) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

20k alatt nehéz lesz, nem tp-link-et, de mondjuk a-körül ASUS RT-N18U, vagy ASUS RT-N56U, utóbbi dual band-es!

[ Szerkesztve ]

(#36139) Jedster válasza SZN (#36132) üzenetére


Jedster
tag

Ha nincsenek előítéleteid, akkor azt vedd amelyik jobb vétel. Az ASUS előnye, hogy elég jó hozzá gyári firmware is, és gyárilag tud AP és repeater üzemmódot is. Ha olcsón hozzá tud jutni valaki, akkor nagyon jó vétel. A TP előnye, hogy picit erősebb, jól okosítható custom firmwarrel (többféle van hozzá), és nagyon jó áron van mostanában. 841N van már 6-ért.

(#36140) Reaper válasza Jedster (#36130) üzenetére


Reaper
őstag

Köszi, így már tiszta. A "nem rossz" hatótáv kb mit jelent? van egy 80nm-es lakásom, kb minden fal gipszkarton. Ha hosszú távra tervezek, akkor jobban megéri ennek az ARM-os megoldásnak egy külső antennás változata esetleg? mondjuk ha kitolom a keretet az AC68ig? vagy erősen túllövés lenne sima otthoni hálózatnak?

(#36141) TigerCat válasza Jedster (#36128) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem olcsó cucc, de jónak tűnik. Hogy szerelem majd fel a falra, még nem tudom, de ez végül is nem annyira kritikus. Szóval szerinted ezzel nem lesz gondom, 2 gipszkarton és egy téglafalon át 15-20 méterről sem, veszettül megy majd a másolás vezeték nélkül is és a lassabb eszközök sem akadályoznak majd semmiben?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36142) Reaper válasza Reaper (#36140) üzenetére


Reaper
őstag

Mondjuk most, hogy teszteket olvasgatok, úgy néz ki meggyőzött az AC56, ahova az öreg Linksys elért, csak elér majd ez is, köszi a segítséget! :R

(#36143) Soma01 válasza Jedster (#36128) üzenetére


Soma01
veterán

És az Asus vagy akármelyik tud olyat, amit a kolléga akar? Tehát AC-s kliensek és a többi külön adón, hogy ne csökkenjen a sebesség, azaz ne vegye vissza a router minden kliens sebességét, mert egy lassú szabványú kapcsolódott hozzá?
Ja, és az a router vagy akármelyik, simán fog tudni kezelni egyszerre 10-20 klienst wifi-n és 10-15-öt kábelen?

[ Szerkesztve ]

(#36144) Jedster válasza Reaper (#36140) üzenetére


Jedster
tag

Az AC68U kicsit túlzásnak tűnik egy sima otthoni felhasználónak. Főleg egy WRT54GS után. Persze ha valaki nem tudja hova tenni a pénzét... ;)
Az 5GHz nem szereti annyira a falakat, de ha később nagyobb hatótávra van szükség, akkor még mindig beállítható egy 2,4-es repeater.

(#36145) Jedster válasza Soma01 (#36143) üzenetére


Jedster
tag

Szimultán dualband. Kábeles kliensekkel szerintem nem lesz gond. A wifis 10-20 kliens... nos, ha telefonos böngészésre kell a sávszélesség, akkor elég lesz. Ha komolyabb megoldás kell, arra már nem otthoni router való, vagy másik AP beállítása ajánlott.

(#36146) Jedster válasza TigerCat (#36141) üzenetére


Jedster
tag

Az 5GHz nem szereti annyira a falakat. Lehet, hogy ott már nem lesz meg ugyanaz a sebesség. Ez erősen függ az ellenoldaltól is. Nehéz megjósolni konkrét átviteli sebességeket. Azért a kábelt nem váltja ki az AC sem. Főleg nem falon keresztül.

(#36147) Soma01 válasza TigerCat (#36124) üzenetére


Soma01
veterán

"Switch-ek vannak, több is, de csak sima buta gigabites elosztó."

Az megoldható, hogy csak 1 switch legyen? Vagy az sok plusz kábellel járna? A gépek egymás közti adatátviteli sebességét javítaná és végső soron a te sebességedet is wifi <---> lan-os gépek irányában is.

(#36148) Reaper válasza Jedster (#36144) üzenetére


Reaper
őstag

Ó a pénznek mindig van 1000 egyéb helye :DDD

Mondjuk a repeater jó ötlet eszembe se jutott.

(#36149) Soma01 válasza TigerCat (#36141) üzenetére


Soma01
veterán

Úgy helyezd el a routert hogy neki jó legyen, hogy ha azt várod tőle, hogy ő is jól szolgáljon téged.
Ez lehet némi kábelezéssel jár, de meghálálja majd sebességben. Ahol használni akarod két legtávolabbi ponton a hálózatot, a két pont közzé tedd a routert.

(#36150) TigerCat válasza Jedster (#36146) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jedster:
Pedig a kábelt akarom elkerülni, amennyire csak lehet. Szóval ne várjak csodát? Van amikor több giga képanyagot kell a NAS-ra másolnom, vagy onnan elérnem. Nagyon szeretnék sebességet vezeték nélkül is, max. 50 ezerig el is mennék, ha az megoldaná a dolgot.

Soma01:
Több iroda van, stabil gépek több helyen. Jelenleg 4 switch üzemel, másként nem tudom kihúzni a drótokat.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.