Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36951) Gubek-Einste válasza 2csi (#36949) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A DSL-N66U egy xDSL modem-router kombo eszköz ami nem ajánlott, különben is mivel kábelneted van így felesleges is.
Az AC56U és AC68U csak a wifi-ben tér el, az AC56U belső, míg az AC68U külső antennás.
AZ AC66U hardveresen gyengébb mint az AC56U/AC68U de külső antennás.
A TP-Link Qualcomm Atheros alapú eszköz, 5 GHz-en külső, 2,4 GHz-n belső antennás.
Mind elég erős eszköz így normál körülmények között nem lesz gond több eszköz kiszolgálásával.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36952) Gubek-Einste válasza hossszú (#36950) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megoldás lehet egy antennával egybe épített AP-nak kitelepítése az épületnek az oldalára de a másik oldalra is kellene belőle egy + a másik épületen belülre az ottani eszközök közötti kapcsolat felépítésére.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36953) 2csi válasza Gubek-Einste (#36951) üzenetére


2csi
aktív tag

Köszi! Es akkor vegul melyiket ajánlod?

(#36954) hossszú válasza Gubek-Einste (#36952) üzenetére


hossszú
őstag

Kirészleteznéd, hogy milyen eszközökre lenne szükség egy router ajánlással.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#36955) Gubek-Einste válasza 2csi (#36953) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC56U-t vagy AC68U-t attól függően, hogy milyen környezetben kellene és mennyi van a beszerzésre, net sebesség nem számít mivel mind a kettő hardveres NAT képes így a gigabites nethez is jók lesznek (természetesen csak gyári firmware-rel).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36956) Gubek-Einste válasza hossszú (#36954) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A net csatlakozós oldalra egy Asus N18U/N56U vagy TP-Link 1043NDv2/3600.
A kültéri AP-knak TP-Link TL-WA7210N/TL-WA7510N.
A másik épületbe szintén egy Asus N18U/N56U vagy TP-Link 1043NDv2/3600.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36957) 2csi válasza Gubek-Einste (#36955) üzenetére


2csi
aktív tag

Egy 130 negyzetmeteres lakasba kellene. A mostani(Draytek Vigor 2110n) kicsit gyenge, mert az erkelyen nincs internet, ami eleg rossz. Pont ott van egy nagyon vastag fal. Megveszem a dragabbat, ha tudom h nem penzkidobas.

[ Szerkesztve ]

(#36958) Gubek-Einste válasza 2csi (#36957) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha vastagok a falak akkor optimálisabb lehet a külső antennás típus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36959) 2csi válasza Gubek-Einste (#36958) üzenetére


2csi
aktív tag

Köszi!

(#36960) Gem Geza válasza zoltan6 (#36905) üzenetére


Gem Geza
csendes tag

Köszi megnézem.

(#36961) Gem Geza válasza kali (#36911) üzenetére


Gem Geza
csendes tag

Hali,

A háttérrel nem gondolom, hogy gond lenne, valamennyi PC/Laptop gigás net fogadására képes (remélem ezzel nem lőttem nagyon mellé). Közben beszéltem egy hozzáértővel (Mo-.i Tp-Link forgalmazónál dolgozik és mielőtt bárki kérdőre vonná nem a portás volt :( ) és Ő egyedül az Archer C5-től felfelé lévő termékeket ajánlotta.

Üdv GG

(#36962) jeni válasza Gem Geza (#36961) üzenetére


jeni
félisten

C2 akkor ez kiesik? Archer C5 bennfentes által javasolt? extra Archer C7 Full extra Archer C8 Premium 1Ghz Dual Core Archer C9

a C9-s már alkalmas lenne 4K adatátvitelre?

Ebben a kategóriában az Asus RT-N65U,N66U,AC66U,N56U,AC56U,AC68U és a csúcs AC87U is kétmagosak,illetve 2x2magos

(#36963) kali válasza Gem Geza (#36961) üzenetére


kali
legenda

wifi szempontjából még jogos is lenne, mert az ac szabványon fér át a legtöbb a gigás netből, de kábelen - ahogy korábban is írtam - már az olcsóbb tl-wr1043nd v2 is átviszi a digi gigás net maximumát, de ez abból is kikövetkeztethető, hogy a tl-wr1043nd v2 is qca9558 (720 MHz) procival dolgozik, mint az archer c5 és c7 - utóbbikban a ram dupla, ami sok felcsatlakozott eszköz esetén pláne jól jöhet.

(#36964) Immy válasza Sutee89 (#36943) üzenetére


Immy
őstag

Köszi előre is :R

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#36965) Ragga.Bob


Ragga.Bob
tag

Sziasztok! Őszintén megvallva, wi-fi téren jelentős lemaradásra tettem szert az elmúlt években, ezért is a kérdés.
Alap felhasználási igények mellett (60/20-as net, 2 pc lan +1 pc wan +2 mobiltelefon, 0 torrent és egyéb óriás adatforgalom), elsősorban a biztonságot szem előtt tartva, van-e értelme drágább routert venni?
Egyelőre az Asus rt-n12 d1 és az n18u került képbe, de természetesen minden ajánlást örömmel fogadok. :R

"The only place success comes before work is in the dictionary." (Vince Lombardi)

(#36966) jeni válasza Ragga.Bob (#36965) üzenetére


jeni
félisten

Kettő között a LAN milyensége amiben eltérnek.
Az N18U az 10/100/1000 LAN/WAN-s
A N12 D1 az csak 10/100-t tud LAN/WAN oldalon.
Természetesen az N18U erősebb hardveresen.

[ Szerkesztve ]

(#36967) Intruder2k5 válasza jeni (#36966) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Inkább úgy mondanám, hogy a doboz hasonló, amibe be vannak építve, más nem nagyon! :)

(#36968) jeni válasza Intruder2k5 (#36967) üzenetére


jeni
félisten

Miért nem valós 1GB a LAN az N18U routerben?
3 antennás , erősebb proci,stb..

(#36969) Intruder2k5 válasza jeni (#36968) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Dehogyisnem valós! Csak így kezdted:

Kettő között a LAN milyensége amiben eltérnek.

Erre válaszoltam, hogy inkább úgy mondanám, hogy csak a tokozásuk hasonló, más semmi!

(#36970) Ragga.Bob válasza jeni (#36966) üzenetére


Ragga.Bob
tag

Igen, ezt azért még én is megértettem :B A szolgáltatóm miatt a következő 2-3 évben nem igazán lesz szükségem (és valószínűleg igényem sem) a gigás kapacitásra. Ez sajnos nem befolyásolja a döntésemet.

Talán egyértelműbb lett volna a kérdésem úgy, hogy nagyobb biztonságot nyújt-e a 3,5x drágább n18, mint a kistestvére?
Ha csak a leírásokra hagyatkozom, akkor nem látok különösebb okot a drágább eszköz megvásárlására. Ezért is kérdem, hogy tudtok-e bármilyen plusz infót, ami miatt érdemes a drágábbat venni.

Intruder2k5, a Te véleményedre is nagyon kíváncsi lennék, mert részint a hozzászólásidnak köszönhető, hogy az Asus felé fordultam.

"The only place success comes before work is in the dictionary." (Vince Lombardi)

(#36971) Gubek-Einste válasza Ragga.Bob (#36970) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyáltalán nem nyújt nagyobb biztonságot a drágább típus.
Ha nem kell a gigabites belső háló és/vagy az USB portok akkor elég lesz az olcsóbb is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36972) Intruder2k5 válasza Ragga.Bob (#36970) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha hálózati sebességben nincs igényed a nagyobbra, akkor esetleg az USB port szólhat mellette, amivel megoszthatsz nyomtatót, vagy HDD-t, utóbbival PC nélküli (torrent) le, és feltöltések is futtathatók, ftp szervert működtethetsz rajta, vagyis egy afféle házi szerverként funkcionálhat, persze egy igazi szervertől azért nyilván jóval kisebb teljesítménnyel! Ezen kívül az időt állósága nyilván jobb lenne, mint egy gyengébb modellnek, ez azért tovább megfelel majd az elvárásoknak!

Ha ezek sem érdekesek, akkor maradhatsz az RT-N12 D1 mellett is, bár azzal a 60/20-as tempót egy időben le és fel, már tuti nem tudod kihasználni, mert 80Mbps-t nem bír el a hardvere!

(#36973) Ragga.Bob válasza Intruder2k5 (#36972) üzenetére


Ragga.Bob
tag

Mondjuk úgy, az általam használt módon elegendő lenne a 10/5 net is. :DDD
Az én parám a wi-fi biztonságát illetően onnan fakad, hogy az utóbbi időben több ismerősömnek is akadt gondja kéretlen és kellemetlen betolakodókkal. (Nyilván ezeknél az eseteknél nem volt elhanyagolható mértékű a júzer error sem.)
A válaszok alapján egyelőre marad a kistesó. Max. 3 év múltán, mikor lejár a garancia, akkor pedig jöhet az újabb csere.

Köszönöm a segítséget mindannyitoknak! (Gubek-Einste, Intruder2k5, jeni in alphabetical order)
:R :R :R

"The only place success comes before work is in the dictionary." (Vince Lombardi)

(#36974) Intruder2k5 válasza Ragga.Bob (#36973) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

WPA2/AES titkosítás, megfelelő hosszúságú, kis/nagy betűket, illetőleg számjegyeket is tartalmazó PSK használatával elhanyagolható a WiFi használatának kockázata! Ha valaki még emellett is parázik, akkor lehet fokozni rejtett SSID-vel, illetve MAC szűréssel is a dolgot, de véleményem szerint ezek már inkább bosszantják, és hátráltatják a hálózatot "jogszerűen" használókat, mintsem megvédjék az illetéktelen behatolóktól!

(#36975) Ragga.Bob válasza Intruder2k5 (#36974) üzenetére


Ragga.Bob
tag

Ilyen egy fel nem tett kérdésre adott válasz. Belelátsz a fejembe. Pont keresni kezdtem (volna), hogy hogyan lehet a legjobb védelmet elérni, és tessék, megválaszoltad. Hálás köszönet!

"The only place success comes before work is in the dictionary." (Vince Lombardi)

(#36976) energy4ever


energy4ever
addikt

4G-s SIM kartyamhoz keresek rootert. Nem hordoznam, valami ertelmes kellene ps3 multihoz. Mit tudtok ajanlani?
Lehetoleg ne legyen tul draga.

(#36977) Roniroll


Roniroll
csendes tag

Hali

Tudnátok ajánlani olyan routert ami megfelel az alábbi elvárásaimnak:

- 2 számítógép van a hálózaton (Mindenképp kábellel)
- canon mp280 (nem tudom,hogy megoldható-e a csatlakoztatása, csak elég idegesítő ha csak egy géphez van kötve, mert így mennie kell a gépnek ha nyomtatni akarok más eszközről.
- 1 Galaxy S5
- Valamint későbbiekben még 2 eszköz várható wifivel. (lap és tablet)

Kertes ház falun. Nem a legvékonyabbak a falak de azért nem is egy vályog. (tégla)
Az égadta világon semmilyen wifis eszköz nem volt még soha a házban. oO
Az S5 lesz az első így fogalmam sincs mennyire árnyékolnak a falak, Viszont szeretném használni a netet akár az udvaron is. Pl ha kimegyek bográcsozni, vagy egyéb elfoglaltságot találok.
Nem szeretnék "milliókat" költeni rá, de meggyőzhető vagyok ha meg is éri az árát max 15 ezerben gondolkodtam.

Jelenleg 5 megás netem van... sajna falun ez van, és nem is várható a közeljövőben sokkal nagyobb.
Persze azért reménykedni lehet alapon nem baj ha kicsit jobban bírja.

-Valamint több wifi jel is van az utcában/ szomszédban, ezekre kliensként fel lehetne csatlakozni valahogy?
Mivel a kedves szomszédoknak is 2-5 megás netjük van és a facebook-on kívül semmire nem használják. Nekem viszont piszok jól jönne,hogy ha az enyém leszakad akkor arra a pár percre elérnék még 2-3 hálózatból 1-et. Pár Diablo 3 karaktert megmentett volna már :D

Valamint azon is gondolkodtam már,hogy van egy mindíg tv-s set top box amin ugye van külső vinyó rákötésére lehetőség. Ezt nem lehetne valahogy kihasználni és hálózatba kötni. Bár én nem nézek tévét soha, de van olyan a családban aki viszont szinte csak azt. Tök jó lenne ha nem kéne másolgatni ide oda dugdosni a dolgokat. Csak egyszerűen lehetne csemegézni az előre letöltött dolgokból. Szerintetek van erre valami trükk?

[ Szerkesztve ]

"Nem kívánok sokat csak egy puha ágyat, pár kedves szót és korlátlan hatalmat."

(#36978) Gubek-Einste válasza energy4ever (#36976) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legegyszerűbb megoldás egy USB-s mobilnet képes router lenne (kell egy stixk hozzá), gyári firmware-rel pl TP-Link MR3220/3420, Asus N10U B, de custom firmware-rel a legtöbb USB porttal rendelkező router-rel megoldható a mobilnet megosztás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36979) Gubek-Einste válasza Roniroll (#36977) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N10U B vagy TP-Link 842ND ami szóba jöhet alapból mint USB-s router.
A falak árnyékolását előre nem lehet megjósolni, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy meddig és mekkora sebesség lesz.
Megoldható a router-re kötött HDD elérése is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36980) Soma01


Soma01
veterán

Úgy néz ki, nekem is lesz egy router csere. Találtam vevőt a 1043 v1-re.
Amit szeretnék az inkább erős hardver, mert jó volna torrent ill. NAS funkció is rá. Nem akarok külön NAS-t.
Tehát USB 3.0 kell rá, az biztos. Dual band kell. Az annyira nem zavar hogy 2x2 vagy 3x3 a wifi. Nyílván a nagyobb jobb lenne, de a kliens oldal úgy sem tudja, tehát mindegy egyelőre. Hogy külső vagy belső antennás, nem érdekel. Természetesen gigabites legyen. Digi 500-as net lesz.
Asus RT-AC56U ez egyik jelöltem. De TP-Link-ből mi jöhet szóba? (C7 elég lenne?) Erős hardver (CPU és RAM) és persze USB 3.0. Bár nem kell nekem USB 3.0 ha nem gyorsabb vele a másolás. De gondolom azért teszik rá, mert gyorsabb... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36981) jeni válasza Soma01 (#36980) üzenetére


jeni
félisten

Esetleg a Asus RT-N66U vagy a Asus RT-AC66U,illetve ahogy írtad a Asus RT-AC56U belső antennás.
Amúgy az utóbbi ára 1 nap alatt felment 6000 Ft-l drágábban.
Én is ezeken agyalok,bár az Asus RT-N66U pici hibája,hogy nem magyar felületű.

(#36982) Intruder2k5 válasza Soma01 (#36980) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyilván jobb USB3.0 porttal!

jeni, bár nem használok gyári fw-t, de szerintem az N66U is ugyanúgy magyar nyelvű, mint a többi! Kérdezz rá a topikjában esetleg! Viszont sajnos az RT-N66U és az RT-AC66U hardveresen lényegesen gyengébb, mint a Dual Core ARM SoC-al szerelt RT-AC56U! Első kettő esetén az USB-s másolás is mindössze ~15MB/sec körül mozog!

(#36983) Soma01 válasza jeni (#36981) üzenetére


Soma01
veterán

Az Asus RT-AC56U-nak ment fel az ára? Hol, melyik boltban láttad ezt? Mennyiről ment fel mennyire??

Tp-Linkek nem jöhetnek szóba?

Olvastam, hogy te is ilyesmi vasat keresel, de nekem számít, hogy külső antennás legyen. Nekem nem fontos. De szerintem neked sem lenne gáz ha belső antennást vennél. Mondjuk a próba mondaná meg tutira...

(#36984) jeni válasza Soma01 (#36983) üzenetére


jeni
félisten

Esetleg a Asus RT-N66U vagy a Asus RT-AC66U,illetve ahogy írtad a Asus RT-AC56U belső antennás.
Amúgy az utóbbi ára 1 nap alatt felment 6000 Ft-l drágábban.
Én is ezeken agyalok,bár az Asus RT-N66U pici hibája,hogy nem magyar felületű.

TP-Link bökkenője,hogy rootlni kell a routert megfelelő használata miatt (DD_WRT szoft-Tomató az nem megy rá)
itt még tegnap 30000 Ft alatt volt az ára. most ott 36400 Ft
árgép

Intruder2k5
rákérdeztem erre a hirdetésésre és azt írta vissza,hogy az nem magyar felületű!
Jelentősen gyengébbek hardveresen az AC66U és az N66U az AC56U-nál?

[ Szerkesztve ]

(#36985) jeni válasza jeni (#36984) üzenetére


jeni
félisten

külső antennás előnyösebb a belsőnél,ez tuti. mert azon könnyebb forgatni a rúd antennát mint egy belső antennás cuccnál, maga a házat tologatni, forgatni rosszabb.
nálam is előnyben lenne a külsős változat.
megvenném az AC56U-t akár ma (edigital és az Aquacomp 34000 Ft) de az lenne jó ha 1 órára ki tudnám próbálni,hogy mindenhol jó a vétel lakáson belül.

[ Szerkesztve ]

(#36986) Intruder2k5 válasza jeni (#36984) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De azt is írta, hogy Tomato firmware fut rajta! Az mondjuk tényleg nem magyar nyelvű, de a gyári ASUSWRT szerintem RT-N66U esetén is ugyanúgy átállítható magyar nyelvre!

Igen jelentősen gyengébb, mert generációval régebbi, szimpla 600MHz-es MIPS SoC van a 66U-sokban, még az AC56U-ban 2x800MHz ARM Soc! Ez főként abban nyilvánul meg, hogy az első kettő 15MB/sec körül képes másolni az USB HDD-re, még az 56-os ennek több, mint a duplájára is képes!

(#36987) jeni válasza jeni (#36985) üzenetére


jeni
félisten

az RT-AC66U az kétmagos, igaz 600Mhz a procik benne,USB 3.0 nincs benne de legalább külső antennások.
Az AC56U után gondolom az AC66U a jobb alternatíva közel egy árban. Az AC68U-t most nem vettem figyelembe,mert az 48000 Ft körül vannak.
TP-Link modellekben most nem kaphatóak 35000Ft-ig kétmagos routerek.

Pedig valahol láttam erről leírást,hogy kettős procis. na akkor az AC66 kiesik az N66U-val.
Az N56U sem kétmagos?

[ Szerkesztve ]

(#36988) Intruder2k5 válasza jeni (#36987) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az RT-AC66U nem két magos! Az RT-N66U-tól az AC-s WiFi-ben, és a 128MB flashben tér el!

[ Szerkesztve ]

(#36989) jeni válasza Intruder2k5 (#36988) üzenetére


jeni
félisten

"jó lenne az összefoglalóban ezeket átjavítgatni,hogy a routerek közt melyek a kétmagosak,illetve melyek a magyar felületűek?"

[ Szerkesztve ]

(#36990) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Bocsánat, ha rossz helyre írtam volna, de vélemény kellene, illetve az, hogy mire jó egy e fajta UTP kábel:
R&M Freenet U/UTP CAT 6 450MHz 4Px0.56mm LSZH, NVP=69% ISO/IEC 11801 EIA/TIA 568B 3P CERTFIED, C 4109061 20110908 1000770 00892m
Vagy ha van külön topikja ilyen kérdéseknek, légyszi linkeljetek már!
Köszönöm előre is! :R

(#36991) Intruder2k5 válasza jeni (#36989) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Te most ezt kérdezed? És kitől idézel egyébként, hogy idézőjelet használsz?

Mellesleg hol láttad az összefoglalóban, hogy az RT-AC66U kétmagos?

Asus RT-AC66U:
- Akár 800 Mbit-es sávszélességû internetkapcsolat mellé
- Broadcom BCM4706 @600 MHz, 256 MB RAM
- 2 db USB 2.0 port fájl, nyomtató, vagy 3G internetkapcsolat megosztásra, FTP vagy média szerver futtatásra, HTTP/FTP/Bittorrent/stb. letöltõkliens, Asus Ai Cloud
- Teljesértékû Dual Band AC WiFi (szimultán 2.4 GHz - 450 Mbps & 5 GHz - 1300 Mbps), 3x3:3 MIMO
- 3 db külsõ antenna 2.4 GHz és 5 GHz részére

(#36992) jeni válasza Intruder2k5 (#36991) üzenetére


jeni
félisten

más honnan ollóztam ki
egyben kérdés is volt
véleményem szerint,annak is részének kell lennie az infónak,hogy egy-két magosak,illetve milyen nyelvi felületű az adott router.

mert ebben az esetben lehet átfogóbb képet kapni egy adott termékről,ezzel könnyebb a választási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#36993) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!

Megrendeltem az ASUS RT-N12 D1 300Mbps wireless router-t remélem jobb lesz mint a mostani
ZTE ZXW10-W300 router.

Mennyivel lesz erősebb ? Tudom függ ez mindentől (Ház felépítése, falakvastagsága, anyaga )

Köszönöm

(#36994) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok,

Nagyon tetszik a középkategóriás ASUS router és mivel pont egy TP link WR 842 ND megy vissza garanciába
(firmware up és factory reset után is 2 perc után megszűnik létezni) , gondoltam kipróbálnám az ASUS-t.

Az érdekelne, hogy ez mennyire jó vétel, müködik-e linux alatt is, illetve hogy melyiket vegyem a kettő közül?
Nem értek hozzá, nem tudom mi a különbség:

Asus RT-N12 Ver. D
Asus RT-N12E N300

Előre is köszi a segítséget!
p.

#proudfather

(#36995) Intruder2k5 válasza papeti01 (#36994) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Természetesen működik Linux alatt is, ez nem oprendszer függő!

Az E verziót semmiképpen se vedd meg, csakis a D jelűt! Teljesen más Chipset van bennük, az E-re rengeteg a panasz!

(#36996) papeti01 válasza Intruder2k5 (#36995) üzenetére


papeti01
senior tag

Köszönöm a gyors váláaszt! Tehát a D jelű lesz akkor. Van egyébként az ASUS olyan minőség mint a TP link?
Illetve még az érdekelne, hogy érdemes e ráfizetni kb 2000 Ft-ot ér rendelni egy TP-Link TL-WR1043ND-t?

[ Szerkesztve ]

#proudfather

(#36997) Oczu


Oczu
senior tag

Üdv,

a Szakértők kapásból megválaszolnák a kérdést. Melyik lenne jobb vétel az alábbi általános használathoz:

- Otthoni környezet, 55cm-es vályogfalakhoz (1-2 falat is át kellene lőnie) kb 130nm
- P2P használat
- Egy időben akár 4 gép is, Wi-fi, kábel, on-line játék.

Asus RT-N56U, vagy
Asus RT-N18U

Gyanítom, a falak miatt a külső antennás jobb vétel lehet. Opcióként a gyári FW lecserélésre kerül. Mindenképp Asus-t vennék a Tomato miatt.

A válaszokat elöre is köszönöm!

-

(#36998) Intruder2k5 válasza papeti01 (#36996) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hehe... Az én véleményem szerint az ASUS azért lényegesen jobb minőség, bár ez mindenkinél egyéni, van aki a TP-re esküszik, és meggyőződése, hogy csak a nevét fizeted meg az ASUS-nak! Nyilván hardveresen a 1043ND lényegesen erősebb, mint az RT-N12 D1, ennek ellenére én magamnak sosem vennék TP-LINK routert, így másoknak ajánlani sem szoktam, kivéve ha kifejezetten azt kérik, vagy a költség keret nem enged meg semmi mást!

Ha Gbit-es vas kellene, akkor ASUS-ból az RT-N18U a favorit most! Ebben az 5GHz-es WiFi hiányától eltekintve lényegében minden a lehető legkorszerűbb, meglehetősen erős SoC (CPU) van benne, sok memóriával, flash-el, mindennel...

(#36999) jeni válasza papeti01 (#36996) üzenetére


jeni
félisten

abban az esetben a TP-Link TL-WR1043ND-t a nyerőbb,ha az a router V2.xxx szériás vagyis az
újabb.

(#37000) Intruder2k5 válasza Oczu (#36997) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az ~1 méter vastag vályog már elég komoly kihívás, így szinte kizárólagosan külső antennás vasban gondolkodnék! Az RT-N18U jó választás, gondolom "vályogos környezetben" nincs sok szomszédos WiFi hálózat, így 5GHz-re nincsen szükséged, mellesleg a vastag falak miatt úgysem mennél vele sokra!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.