Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) mate1990


mate1990
csendes tag

sziasztok
szeretnék venni eggy TP-Link TL-WR841ND 300M Router 2X2MIMO routert
a lényeg az lenne hogy 5 megás netet 30 méteres távolságba antennán keresztül továbbítson
mit szóltok jó választás lenne ez a router?
egyébként falun lakom kertes házban, átlagos falak vannak

(#17202) And válasza mate1990 (#17201) üzenetére


And
veterán

"átlagos falak vannak .."
Csek disz: #17186, egy mai hozzászólás.

(#17203) Zola007


Zola007
veterán

N-es routert vennék valamilyen tartósabb típust,ebben kérném a segítségeteket
A tp-linkkel sem volt bajom sima routernél, így az is jöhet.

Egyelőre egy Thomson TCM420 kábelmodemre lenne kötve, később azonban tudnia kellene egy 80-100mbit-es hálót.

A követelmények:
- stabil jelet tudjon 3db 50cm-es kőfalon át (itt-ott talán akad benne egy kis vas is)
- 1 asztali gép, 2 notebook, 2 mobil
- nyomtatókezelés

lehet, hogy buta kérdés: Van olyan, ami standby módba tehető vagy távirányítható?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#17204) Gubek-Einste válasza Zola007 (#17203) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

80-100mbit-es nethez első hozzá szólás felső kategória + olvass vissza egy-két oldalt, ajánlanak elég sok típust.

- stabil jelet tudjon 3db 50cm-es kőfalon át (itt-ott talán akad benne egy kis vas is): Válasz

- 1 asztali gép, 2 notebook, 2 mobil: Összes mai kapható tudja

- nyomtatókezelés: USB-vel felszerelt összes típus de lehet, hogy kell valamilyen 3th party firmware a teljes funkcionalitáshoz.

standby módba tehető vagy távirányítható: Ez alatt mit értesz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#17205) Intruder2k5 válasza Zola007 (#17203) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem ezt a stabil jelet másfél méternyi vassal tűzdelt kőfalon át most felejtsd el! De persze lehet, hogy bazinagy szerencséd lesz, és menni fog. Ha pedig mégsem, akkor valami ilyenben gondolkodj!

[ Szerkesztve ]

(#17206) Chandler válasza Intruder2k5 (#17192) üzenetére


Chandler
senior tag

és honnan tudom meg hogy melyik verzió? (az angol amazonról venném)

(#17207) Intruder2k5 válasza Chandler (#17206) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fogalmam sincs, sosem vásároltam még ott, de gyanítom, hogy 100% biztonsággal ezt ott nem fogod megtudni! Az viszont biztos, hogy a v1 verzió, bár a maga idejében jó router volt, de már elég régi modell, a v2 egy kalap sz@r, a v3 meg jó. Felépítésükről ITT van némi infó.

Amúgy ugyanolyan típusú és sebességű proci, ugyanolyan mennyiségű memória, és flash áll rendelkezésre az ASUS RT-N12-ben is.

[ Szerkesztve ]

(#17208) Zola007 válasza Gubek-Einste (#17204) üzenetére


Zola007
veterán

köszi
olvasgattam már itt is, s elég vegyesek a vélemények, ezért kérdés a hatótáv.
Ahogy olvasgattam, TP-linkek egész jók ebben.

Az elhelyezést valamelyest kábelezéssel tudom változtatni, de 2db 50 centis falat így is kellene tudnia. Az rendben van, hogy sok mindentől függ, azonban nem akarok emiatt szenvedni vele, erősebb antennát venni (ha lehet és cserélhető egyáltalán az adott típuson), illetve nem hinném hogy ezért kicseréli erősebbre nekem a bolt, ha kiderül, hogy gyenge a házhoz. Szóval pár extra kört kívántam ezzel megspórolni magamnak.

Ha nem megy, akkor maximum átviszem a padláson és le a másik szobába a kábelt.

Ez egy kőből épült egyszintes falusi ház, más wifi csak 1db a környéken, elektromos vezetékek a telek előtt és oldalt futnak, bár ez nem hinném hogy zavarná a dolgot.

A 100mbites háló a jövő zenéje, így egyelőre a sebesség kevésbé fontos, inkább legyen lassabb, de tudja a szükséges távolságot.

standby-t azért kérdem, mert jó lenne automatán készenlétbe rakni, ha nem vagyunk otthon.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#17209) bambano válasza Zola007 (#17208) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem vagyok túl tapasztalt wifiben, de kizártnak tartom, hogy a wifi tervezői 2x50 centi kőfalról álmodoztak volna. Ha át tudsz húzni rézkábelt, akkor azt kell csinálni, az biztosan jobb eredményt hoz.
Magán a tplinken szerintem cserélhető az antenna, de a notebookon vagy telefonon, amit rá akarsz csatlakoztatni, nem.

illetve még az is jobb eredményt hozna szerintem, ha a padlásra raknád a wifit, egy 50 centis fallal kevesebbet kellene átnyomnia.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17210) Intruder2k5 válasza Zola007 (#17208) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerény véleményem szerint a mai napig nem készült olyan WiFi-vel bíró router, mint a Linksys WRT54G szériában van, csak hát ez már nem egy mai darab, és a tudásához, teljesítményéhez képest félelmetesen drága! Ettől WiFi-n maximum 20-22Mbps valós sebességet várhatsz, mivel az 54-es szabvány szerint készült, a LAN portjai pedig 100-asok. A linkelt oldalon is találsz róla sok hozzászólást, az értékelés menüben.

[ Szerkesztve ]

(#17211) Beri válasza Zola007 (#17203) üzenetére


Beri
addikt

3 50centis kőfalon át 80-100Mbit? Lehetetlen. Most azonnal felejtsd el. Eleve azt sem mondja meg neked senki, hogy egyáltalán látszani fog-e a hálózatod.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17212) Daffni2 válasza Intruder2k5 (#17194) üzenetére


Daffni2
addikt

Na beüzemeltem a Netgeart, van egy "kis"változás:

"Aki ad,az nyer"

(#17213) Intruder2k5 válasza Daffni2 (#17212) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Örülök neki! Ez gyors volt! Milyen WiFi kártyád van a gépben?

[ Szerkesztve ]

(#17214) Daffni2 válasza Intruder2k5 (#17213) üzenetére


Daffni2
addikt

Hozzávaló Netgear dualband USB

"Aki ad,az nyer"

(#17215) Redneck


Redneck
veterán

Sziasztok!

Szeretnék a munkahelyemre venni egy jó Wi-Fi Routert. Minél nagyobb jelerősséget tudjon mert sok a vastag fal és a titkosítás is fontos. Lehetőleg gigabites legyen a LAN végett bár főleg a Wi-Fi a lényeg. 15 rugó a maximum keret. Főleg okostelefonok miatt kell de pár laptop is előfordul nap közben.

Két szimpatikusat találtam ilyen árban:
http://ipon.hu/webshop/product/_tp_link_tl_wr1043nd/128645
http://ipon.hu/webshop/product/_tp_link_tl_wr941nd/28314

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17216) Beri válasza Redneck (#17215) üzenetére


Beri
addikt

A jelerősség egységesen szabályozott, egyik gyártó sem lépheti át a maximális értéket. A két router wifi modulja koppra ugyanolyan. Egyébként [link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17217) bambano válasza Redneck (#17215) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a 941nd az nem gigabites.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17218) BMWFan


BMWFan
aktív tag

(#17219) mate1990


mate1990
csendes tag

lécci segítsen valaki
én már nemtudom eldönteni :((( mindenhol mást írnak

most a 2 router közül mejiknek van levehető antennája?

TP-Link TL-WR841ND

TP-Link TL-WR841N

(#17220) soldierboy


soldierboy
tag

Kedves Mindenki.

Először is leszögezném, hogy nekem semmi közöm sincs az ilyen hálózati dolgokhoz. Amit én látok itthon, egy fehér vastag kábel kijön a falból és a belemegy egy fekete dobozba. A fekete dobozból átmegy egy vékonyabb kábel egy másik dobozba (szerintem ez a router). Ezen a második dobozon van egy antenna is. Ebből a második dobozból egy kábel megy a gépembe, egy a PlayStation 3-ba és egy a nyomtatóba. Viszont nagyon sokszor leáll a net, és ilyenkor ki kell húzni mindkét dobozból a tápkábelt.

Mit javasoltok? Szeretnék valami új cuccot venni ezek helyére. Főleg a kábeles megosztás a lényeg, mert csak egy laptop használ wifi-t, három másik eszköz meg kábeles netet.

Hallottam olyat is, hogy valaki úgy torrentezik, hogy a merevlemezt ráköti a routerre, és azon megy a torrent.

Előre is köszi a segítséget!

(#17221) Beri válasza BMWFan (#17218) üzenetére


Beri
addikt

Jómagam is válaszoltam már rá. Minden másra meg ott az első hozzászólás.

mate1990: Az ND-nek.

soldierboy: Első körben érdemes lenne megnézni, hogy melyik csúnya fekete doboz okozza a hibát. Ha csak a modemet húzod ki és dugod vissza, mi történik?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17222) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

Sziasztok.

Sajnos a jelenlegi routerem kezdi megadni magát, ezért kénytelen vagyok 1 másikat venni.

Semmi különleges igényem nincs, egy otthoni adsl kapcsolatot szeretnék megosztani ezen eszköz segítségével.

TPLink TL-WR150, őt néztem ki.

Jó vétel szerintetek?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv

(#17223) mate1990 válasza Beri (#17221) üzenetére


mate1990
csendes tag

akkor már végképp nemértem
egyik havernak TP-Link TL-WR841N van és neki levehető az antenna

(#17224) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Valaki használ esetleg GetNet GR-124W routert? Véleményekre lennék kíváncsi hogy milyen stabil vagy hogy mennyire megbízható.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#17225) Intruder2k5 válasza mate1990 (#17223) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Áááá... Szerintem azt benézte(d)! :)

(#17226) d3lete


d3lete
aktív tag

Sziasztok!
Van egy TL-WR741N routerem. Azt szeretném kérdezni, hogyan tudnám a maximális jelerősséget kihozni belőle? KB 10 méterre vagyok az antennájától 2 vájog falon keresztül,
a jelerősség jó meg a megfelelő között ingadozik. 5 csík ből 4-2 között ingadozik.
Ez normális? Vagy lehet rajta javítani? :R

(#17227) Intruder2k5 válasza d3lete (#17226) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ÍGY próbáld meg... Lehetőség szerint a másodikat javaslom! :)

[ Szerkesztve ]

(#17228) mate1990 válasza Intruder2k5 (#17225) üzenetére


mate1990
csendes tag

átmentem hozzá megnézni és tényleg levehető neki .érdekes...

(#17229) BMWFan válasza Beri (#17221) üzenetére


BMWFan
aktív tag

Mindegy,azért köszi. :R

(#17230) shiz


shiz
csendes tag

25 megás netet osztanék 2 fele kábelen alapvetően netezésre és torrentezésre.
Ezek közül mi lenne a legjobb választás:

TL-WR1043ND

TL-R460

Linksys E1200

[ Szerkesztve ]

(#17231) Gubek-Einste válasza shiz (#17230) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebből a háromból R460-at semmiképpen sem mert 1; nincs benne wifi, 2; nagyon lassú.

A másik kettőt nyugodtam meg veheted, árban kb ugyan ott vannak de a E1200-nek csak 10/100 portjai vannak a 1043ND gigabitesivel szemben. Ha a jövőre tervezést nézzük akkor inkább a 1043ND lenne a jobb választás de ha esélyed sincsen 50-60 megánál nagyobb netre akkor ilyen szempontból nem érdekes.

Én személy szerint a E1200-t ajánlanám.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#17233) Intruder2k5 válasza ticsom (#17232) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Egyrészt ez a topik nem hirdetésre szolgál, mint ahogy a fórum egész területe sem! Sőt, a hirdetés itt határozottan TILOS! Ezt a hardverapro-n teheted meg! Másrészt ennek a routernek az új ára jelenleg 4500Ft-tól indul, tehát kétlem, hogy 4000Ft reális lenne egy használt eszközért! Én legalábbis biztosan nem vennék használt cuccot 500Ft engedményért! Mellesleg, hogy lehet 2014-ig garis, ha minden TP-LINK eszközre 5 év garancia van, és ez pedig fél éves?

[ Szerkesztve ]

(#17234) Beri válasza Studiossrác (#17222) üzenetére


Beri
addikt

Az egy WR741ND+WN721N. ADSL-hez bőven jó lesz.

mate1990: Baromiegyszerű. Az egy ND.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17235) shiz válasza Gubek-Einste (#17231) üzenetére


shiz
csendes tag

Nem hiszem, hogy a közeljövőben lesz 50-60 megánál nagyobb netem. Ennek tükrében
miért lenne az E 1200 jobb választás mint a TL-WR1043ND?

[ Szerkesztve ]

(#17236) Zola007 válasza bambano (#17209) üzenetére


Zola007
veterán

(#17209) bambano : A padlásra való telepítést kerülni akarom, mert nem teljesen zárt a padlástér, néha előfordulnak rágcsálók és szeretik a kábeleket a kis mocskok.

Szerintem rendelek egy Tp-linket, max visszaküldöm, ha nem bír a falakkal.

(#17211) Beri: Ezek szerint félreérthetően fogalmaztam.
Közvetlenül a routert tartalmazó szobában elég ha tudja a 80Mbitet, kőfalon át pedig nekem elég ha lassú, de látszik (emailhez, mobilhoz).

Tőlünk ~100 méterre van egy router az önkormányzati hivatalban, annak laptopon és telefonon is látom a jelét 1-2 egységgel a legbelső szobában. Titkosított, tehát sebességet nem mértem. Tehát van olyan ami tudja a 3 kőfalat + 3 közbeiktatott házat ilyen távról, csak még nem volt alkalmam megkérdezni, hogy milyen típust használnak. A szomszéd ott melózik, majd megkérem, hogy vizslassa meg.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#17237) Beri válasza Zola007 (#17236) üzenetére


Beri
addikt

Akkor minden bizonnyal eléggé zajmentes a környezet (kivéve persze azt az egy hálózatot). Úgy nagy esélyed van a 80+ Mbitre. Csak egy router, meg egy hálókártya kell MIMO-val. Válogass az első hozzászólásból bátran. Külső antennás modell ajánlott.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17238) knbs


knbs
senior tag

Szervusztok!

Ajanlana valaki, ha lenne olyan kedves. Egy Wifi-s routert, kablemodemhez(nem konfigolhato) 120/10-net(hollandia-ziggo) nethez. Szeretnem a 120-as netet kihasznalni igy gigabit lenne a cel. Egy szamitogep, 1 HTPC es 1 Iphone-t hasznalok otthon amik kapcsolodnanak a routerhez. Valoszinu a HTPC a modem es a router melett lesz, szoval az kabelen keresztul kapcsolodna, a tobbi eszkoz pedig Wifi-n keresztul. Ajanlanatok a sima gephez wifi-s halokartyat is? Ajanlatos, mult jatekra (FPS) wifin keresztul jatszani??? Gondolok itt laggra pl. Ilyen alaplapom van nem tudom milyen slotokat lehet hasznalni erre a celra. De 1 videokartyan kivul nincs mas a lapban.
Fontos a minoseg es a hasznalhatosag, szoval nem a legolcsobb eszkozt keresem. Koszonom elore is a segitseget!

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#17239) bambano válasza Zola007 (#17236) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

lehet, hogy kipróbálnék egy olyan mikrotiket, amibe lehet venni nagyobb teljesítményű kártyát és rendesebb antennát.

az, hogy látja az önkormányzatit, szerintem nem jelent semmit, mert nem vagyok biztos benne, hogy ugyanazzal a modulációval megy az essid broadcast, mint az adatátvitel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17240) Beri válasza knbs (#17238) üzenetére


Beri
addikt

Router ügyében ajánlom neked is az első hozzászólást. Wifi hálókártyából pedig mindenképpen MIMO-s, külső antennás megoldást javasolnék.
Ha feltételezzük, hogy hibátlan a jelminőség, nem veszed észre a különbséget a kábelen és a wifin történő lövöldözés között. 1-2-3ms plusz pinggel számolhatsz. Viszont ha van bőven interferencia a környezetedben, vagy ott egy pár fal, akkor nem lesz túl stabil a pinged, nagyobb ingadozások is bekövetkezhetnek, ami már negatívan befolyásolhatja a játékélményedet.

bambano: Ugyanabban a frekvenciatartományban kiabálja világgá az SSID-t a hálózati eszköz, amelyikben az adatot is továbbítja. Persze pár Mhz difi is sokat számíthat (míg az egyik csatornán hibátlan az átvitel, a másik csatornán simán lehet csapnivaló a sávszélesség), de ez alapvetően jó előjel.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17241) bambano válasza Beri (#17240) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ne keverjük a frekvenciatartományt a modulációval.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17242) Intruder2k5 válasza bambano (#17241) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

802.11g
A 2.4 GHz-es ISM sávban működő WLAN szabvány. 54 Mbps a maximális elérhető sebesség elméletben. 20 Mbps felett OFDM modulációt, az alatt DSSS-t használ CCK-val. A 802.11b-hez hasonlóan 14 csatornát allokál, ebből három nem átlapolódó. Bizonyos országok korlátozzák a felhasználható csatornák számát.

Nem úgy tűnik mintha SSID vs adatátvitel tekintetében változna a moduláció...

[ Szerkesztve ]

(#17243) Beri válasza bambano (#17241) üzenetére


Beri
addikt

Nem keverem. Viszont ha lát a júzer két csíkot az ötből, akkor ott nagy valószínűséggel ki tudná nyitni a szőrösmackó.hu-t. Az a lényeg, hogy az adott frekveciatartományban mi a helyzet.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17244) Locutus


Locutus
veterán

Üdv!

Jelenleg egy sima Netgear G-s wifi routerem van, de ezt szeretném lecserélni.

A célok:
- ne haljon meg a router, ha a torrentezés nagyobb terhet ró rá... jelenleg elég sokszor előfordul, hogy elkezd villogni mint az őrült, aztán eldobja a netet...
- lehessen priorizálni az adatforgalmat, pl ha én játszok a kábellel rákötött gépen, akkor a wifin meg másik portokon ne engedjen túl sok adatforgalmat (nemtom milyen megoldások vannak erre)
- 4 fix port + 1 wifi elég szerintem
- wifin jobb sávszélesség mint a G-s, bár ez nem egy fontos szempont.
- árat egyelőre nem szabnám meg, minőségi, és megbízható legyen, 24 órás használatban.

Mit ajánlotok?

Szerk: 25 megás netem van, nem is nagyon lesz gyorsabb szerintem.

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#17245) ubid válasza Locutus (#17244) üzenetére


ubid
őstag

Helló!

20/10 Mbit/s DIGI-s netem van !

Azt szeretném kérdezni, hogy ehhez milyen routert kéne venni, hogy teljesen átjöjjön az összes sebesség WIFIN .

Jelenleg : TP-LINK -- WR542G van.

Olyat szeretnék, amibe van egy USB csati, hogy rá tudjak dobni egy külső merevlemezt.

-.-

(#17246) plmdr


plmdr
tag

Sziasztok

ADSL helyett T-Kábelt köttettem most. Milyen router lesz ehhez jó, hogy elosszam három gépre meg 2 wifis notira? :) Előző DI-624-el nem mukodott. Segítsetek egy egyszerű válasszal légyszives, mit kell nézzek másik router vásárlásnál!

Köszönöm a választ! :R

2006-05-20 15:22 | 203 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése több mint 6000 napja.

(#17247) Beri válasza Locutus (#17244) üzenetére


Beri
addikt

Egyik SOHO router sem tud alapból (gyári szoftverrel) protokollonként priorizálni. Ez a baj az egésszel. A többit bármi tudja a listáról.

ubid: 2011-ben g-s routert nem veszünk, másrészt az 542G-n sincs USB, nem tudom, hol láttad, hogy mégis.
Az USB a 1043ND-nél kezdődik árban, lásd lista.

plmdr: Azzal a D-Linkkel is mennie kell. Ha mégsem, te csinálod rosszul. Egyébként te is választhatsz szabadon az első hozzászólásból. Nem tudsz mellényúlni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17248) plmdr válasza Beri (#17247) üzenetére


plmdr
tag

Köszönöm a választ, elképzelhető, hogy én nem értek hozzá kellőképpen, holott nem vagyok egy totál analfabéta ehhez. Valamit a router beállításai között kell átállítani, azt a fülest kaptam idő közben ... de hogy mit ... meg hogy főleg hol ... :Y

2006-05-20 15:22 | 203 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése több mint 6000 napja.

(#17249) Beri válasza plmdr (#17248) üzenetére


Beri
addikt

Hát, nem csak annyiból áll az egész, hogy összedugod és működik, meg kell mondani szegény szürke doboznak, hogy mit várjon az internet felől. Ha megkeresed az eszköz kézikönyvét, ott minden csodálatosan, képekkel illusztrálva le lesz írva, lépésről lépésre, szájbarágósan.
A routereknek van egy webes (böngészőben kinyílik) felhasználói felületük, ahol a beállításokat módosíthatod. Beírod a böngésződbe a router IP-jét (alapból az esetek túlnyomó többségében 192.168.1.1, ha nem lett átállítva másra), megadod a nevet/jelszót (az alapértelmezett a router alján van az alapértelmezett IP-vel együtt) és már csinálhatod is az okosságot.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17250) #16695808


#16695808
törölt tag

Tanácsra lenne szükségem.
van egy 32ld350-em
van egy pc-m ami routerről (TL-R460) kapja a netet, és van egy külső usb meghajtóm. ha filmet töltök akkor felmásolom az usb-s merevlemezre és átdugom a tv-be. ez egy kicsikét macerás így egy egyszerűbb megoldásra, ötletre lenne szükségem.
Pl: letöltöm a filmet és azt egyből lássa a tv-m (sajna a tv-n nincs LAN bemenet tehát a belső háló esélytelen, így valami usb-hub, dokkoló vagy mit tudom én mi kellene)
(a gép linuxos a teljesség kedvéért, de ez annyira nem számít szerintem)
SOS-ben várom a használható ötleteket

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.