Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) surmen válasza Intruder2k5 (#17096) üzenetére


surmen
csendes tag

Most akarok majd csomagot váltani... még nem tudom melyik lesz, viszont routert mindenképp vennem kell.
max 10et szánnék rá, TP-LINK típusokat néztem... csak nem tudom melyik ami már elég a megfelelő adatátvitelhez. Nem a hatótávolság lenne a fontos, hanem a akadás mentes kép és hangátvitel. Ehhez kérnék segítséget, melyik ami már ehhez elég lenne?

(#17102) Beri válasza surmen (#17101) üzenetére


Beri
addikt

Olvasd el az első hozzászólást, nem szégyen az.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17103) Newyorker


Newyorker
addikt

otthoni wifizésre melyik routert javasoljátok az 1 hszből? (inkább a telómmal wifizek és invitel netem 8 gigás van)
felsőkategória TP-Link 1043ND? vagy inkább a középkategóriából a jobbat?

[ Szerkesztve ]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#17104) Gubek-Einste válasza Newyorker (#17103) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

8 megás nethez bármelyik jó lesz, akár egy 741N is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#17105) #16695808 válasza Beri (#17077) üzenetére


#16695808
törölt tag

köszönöm a válaszodat, megtudtam csinálni :)
de a belső ip-t nem tudtam hozzárendelni, mindig ugyanazt adja ami eddig volt mindkét gépnek. tehát lehet hogy a routert úgy állították be annó mikor az a valaki beállította mikor elosztottuk először a netet. de a korlátozás műxik, nagyon köszi a segítséget!

(#17106) Beri válasza Newyorker (#17103) üzenetére


Beri
addikt

Mindegyiket "otthoni wifizésre" javasoljuk. Najó, az R460-at nem :DDD

fjani1981: de a belső ip-t nem tudtam hozzárendelni, mindig ugyanazt adja ami eddig volt mindkét gépnek. tehát lehet hogy a routert úgy állították be annó mikor az a valaki beállította mikor elosztottuk először a netet
Valamit rosszul csinálsz. Nincsenek rejtett, titkos überhiper-beállítások, amiket nem látsz, de felülbírálják a te hozzárendeléseidet.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17107) enisz válasza Gubek-Einste (#17100) üzenetére


enisz
csendes tag

Köszi szépen a segítséget! Utánajárok!

(#17108) Newyorker


Newyorker
addikt

oks, köszönöm, csak most egy gigabyte van nekem és annak wifije örökké szakad és telnél idegel már

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#17109) DiabloCorsa


DiabloCorsa
őstag

Keresek vezetékes routert 4 géphez sávszélesség állítási lehetőséggel. Szolgáltató UPC, ha ez szempont. Ha valaki letölt más gépen nem lehet ftp-zni, stb...stb.

A 4 gép maximális sávszélessége korlátozható legyen külön-külön.

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

(#17110) C0d3r válasza DiabloCorsa (#17109) üzenetére


C0d3r
addikt

Mekkora sebességhez? 4-5.000 Ft-os TP-Link is tud ilyet már, emulátoron lásd itt: [link] (Bandwidth Control)

(#17111) enisz válasza Gubek-Einste (#17100) üzenetére


enisz
csendes tag

Szia!

Kinéztem magamnak egy TP-LINK TL-SF1005D típusú 5 portos switchet. Ez szerinted jó lesz egy 40/20-as nethez?

És ha jól értem, akkor a router kapja a netet a WAN porton keresztül, majd a router egyik LAN portjához kötöm a switchet?

[ Szerkesztve ]

(#17112) Gubek-Einste válasza enisz (#17111) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A switch-nél teljesen mindegy, hogy milyen nethez lesz használva mivel a képességeit (SOHO kategóriánál) csak a portok száma és azok áteresztő képessége határozza meg.

Ez csak 10/100, jó lesz ez is de ajánlatosabb lenne venni inkább egy gigabites portokkal felszerelt típust ha netalán váltasz a 80/25-re vagy lesz még ennél is nagyobb csomag és azokhoz már gigabites router kell és akkor a 10/100 switch csak vissza fogja fogni a sebességet.
Én inkább ezt ajánlanám: TP-LINK TL-SG1005D, ezzel biztosan menni fog a legnagyobb csomag is + a rá kötött eszközök között lesz gigabites kapcsolat is ha rendelkeznek gigabites portokkal.

Igen, úgy kell, összekötöd a router egyik LAN portjával a switch egyik portjával, teljesen mindegy melyikkel mivel az összes ugyan olyan.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#17113) Zjunior


Zjunior
veterán

Milyen Routert ajánlanátok mert a mostani állandóan ledobál Linksys N120-as úgytudom!
Van 2 iPhone 4 meg iPad 2 meg Laptop meg XBox 360 + TV ezeket szerintem már nem bírja!
Apple Airport Expressz-t néztem ki magamnak, de érdekelne mit ajánlottok olyan 15.000ig!

Köszönöm:)! :R

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#17114) Joci93


Joci93
senior tag

Üdv!

Nos az internetre modem+ router segítségével csatlakozom. Adott egy játék, ahova IP cím alapján történik a csatlakozás. Nos, beírom az IP címet és kidob az asztalra, hogy csatlakozzak a netre. De én már csatlakozva vagyok a netre :W Erre nem enged fel sehova. Ha rámegyek, hogy csatlakozás, akkor ezt írja ki: "Kapcsolódás a következőn keresztül: wan miniport (PPOE)...
Ezek után: Hiba 651: A modem vagy a csatlakozni kívánt egyéb eszköz hibát jelzett.

Már nagyon mérges vagyok :W :W :W

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#17115) C0d3r válasza Joci93 (#17114) üzenetére


C0d3r
addikt

A windows-ba beállított kapcsolatot töröld, mert szükségtelen, router végzi a kapcsolódást.
Nem lehet, hogy tűzfal vagy maga a router tiltja? Admin felületén érdemes lenne ránézni, lehet kelleni fog port átirányítás.

(#17116) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
az volna a kerdesem, elore is elnezest kerek a lamasagert :)
szoval adott egy TP LINK TL WR 741 ND es egy upc net 50es csomag, kabelen keresztul a routeren keresztul siman megy a letoltes olyan 6mb-el de ha vezeteknelkul megy a dolog akkor csak 1,8-2 mbel...
ez mitol lehet? a laptop az egy regebbi hp compaq nx7400
vennem kellene egy masik routert? vagy a laptop nem birja azt a sebesseget?
udv
b.

(#17117) velizare


velizare
nagyúr

sziasztok, az usb-porttal rendelkező routerek képesek arra, hogy az usb portjukra egy [aktív] usb hubon keresztül több eszköz (külső hdd, nyomtató) csatlakozik?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#17118) velizare válasza velizare (#17117) üzenetére


velizare
nagyúr

mármint hogy ilyenkor képesek-e kezelni az összes rájukaggatott eszközt. bocsi a rossz fogalmazásért. =]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#17119) Tosee válasza bazsimano (#17116) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

A laptopban "G" szabványos wifi adapter van, így annak a gyakorlati átviteli sebessége 20-24 Mbps! Tehát a laptop wifi adaptere ennyit tud!

(#17117) cain69: Tudomásom szerint igen!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#17120) bazsimano válasza Tosee (#17119) üzenetére


bazsimano
őstag

koszonom szepen a valaszt!
ugyis mar erik a laptop vasarlas is...akkor elvileg a router tudja a sebsseget csak a laptop hardvere nem.

(#17121) Tosee válasza bazsimano (#17120) üzenetére


Tosee
őstag

A router még ha szűkösen is de tudja a sebességet... Lite N gyakorlati átviteli sebessége 40-50 Mbps között mozog, de ezt is sok minden befolyásolja! Esetleg még azt tudod csinálni, hogy veszel egy N -es (300 Mbps > gyakorlatban 80-130 Mbps) USB vevőt a laptophoz, és azzal nagyobb sebességet tudsz elérni! Ebben az esetben a router lesz a szűk keresztmetszet (Lite N 150 Mbps > gyakorlatban 40-50 Mbps), de az 50 Mbps nagy része azért átmegy rajt!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#17122) velizare válasza Tosee (#17119) üzenetére


velizare
nagyúr

köszi! hogy tovább konkretizáljuk, érdeklődnék az ánusz n56u tulajoknál, hogy az a router tudja-é ezt a fícsört. nagyon szeretném megúszni egy százezer forintos nagyságrendű NAT vásárlását.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#17123) bazsimano válasza Tosee (#17121) üzenetére


bazsimano
őstag

koszi szepen meg egyszer! azt hiszem, hogy akkor elobb laptopot kell venni, aztan meglatjuk, hogy mit tudnak :)
130nal tobbet nem nagyon szeretnek kiadni...uh majd meglatjuk hogy mit sikerul kivalasztanom :)

(#17124) Tosee válasza velizare (#17122) üzenetére


Tosee
őstag

Ha arra gondolsz akkor támogatja az USB fájl és nyomtató megosztást... :K

Teszt a routerről!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#17125) velizare válasza Tosee (#17124) üzenetére


velizare
nagyúr

félreértesz. ez a modell ugyan már két usb porttal rendelkezik, viszont ez nekem sajnos nem lesz elég. még úgy sem, hogy 3TB-s külső merevlemezeket használok. jelenleg van kettő ilyenem + 1 nyomtató, amit szeretnék hálózatról is elérni. ha ezt egy négytárhelyes gigabites NAS-sal akarom megoldani, akkor abból a megbízható, gyors működésű kategória (qnap és tsai) ott kezdődik, hogy nyolcvan, lemezek nélkül, nem is beszélve arról, hogy a szolgáltatásai túlnyomó részét egyáltalán nem használnám.
ha viszont az említett router képes arra, hogy az sub portjaira kötött usb hubon keresztül lássa/kezelje a külső vinyókat, és a nyomtatót, akkor az én igényeim tökéletesen ki vannak elégítve.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#17126) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Sziasztok!

Otthonra 60 Mbites nethez keresek wi-fi routert.
Abszolút amatőr vagyok a kategóriában szóval olyan válaszokat adjatok légyszíves!
Alapvetően D-link termékekben gondolkodtam, mert most kedvezményesen be tudom szerezni.
Remélhetőleg a kapcsolatom sebessége ez alá nem fog menni csak magasabb lesz a jövőben, szóval ezt is bele kell kalkulálnom.
Az asztali gépemet továbbra is kábellel kötném a routerhez, alapvetően csak a mobil eszközöknek kellene a wi-fi kapcsolat.

Előre is köszi a válaszokat!

(#17127) Tosee válasza velizare (#17125) üzenetére


Tosee
őstag

Nekem TP-link 1043ND routerem van 1 USB portal!
Topikjában olvastam, hogy vannak akik USB hubbal használják, tehát szerintem ez nem jelenthet problémát az asus-nak sem!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#17128) Tosee válasza BalaNce87 (#17126) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Ha mindenképpen D-link akkor: D-Link DIR-825 ver.B1
Ha pedig más is szóba jöhet akkor olvasd el az #1 hozzászólást, és nézd át a felső kategóriás routerek listáját!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#17129) Intruder2k5 válasza velizare (#17125) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem jelent problémát, ez egész biztos, de a sebessége a közelébe sem fog érni a 80000Ft-os gigabites NAS sebességének! Ezt azért jó ha tudod előre... Ezek a routerek általában 5-10MB/sec sebességre képesek maximum, az USB-re kötött HDD-re/ről történő adatmozgatás során. Tehát a lényeg, hogy nem fogod megúszni a 6 terrás szervert 30000Ft-ból, ha normális sebességet is szeretnél a tárhely mellé!

Az pedig már csak apróság, hogy az RT-N56U-ra még custom firmware sem létezik! Mondjuk nálam ez már kizáró tényező lenne... :)

[ Szerkesztve ]

(#17130) BalaNce87 válasza Tosee (#17128) üzenetére


BalaNce87
addikt

Te jó ég, ez egy vagyonba kerül :D
5-10 ezer forint között nincs jó választás ha D-link re gondolunk?

(#17131) Beri válasza BalaNce87 (#17130) üzenetére


Beri
addikt

Ha az a 60Mbit idővel lehet 120 is, oda gigabites router kell. Ezt 5-10k-ból nem úszod meg sehogy. Mindegy, milyen gyártótól vásárolnál.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17132) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Jobban megnézve felesleges szórakoznom a kedvezménnyel, mert a kisker ahol beváltható ott kb minden annyival drágább is. :D Szóval akkor jöhet a Tp link is. TP-Link 1043ND ez nagyon szimpatikus, de valóban szükségem van egy ilyen "felső" kategóriás routerre?
Jah most már látom, hogy a wi-fi úgymond egy plusz tulajdonsága a routernek. Tehát gigabites router kell, ami wi-fi antennával is el van látva :)
Akkor erre a fenti TP-link jó megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#17133) Beri válasza BalaNce87 (#17132) üzenetére


Beri
addikt

Igen.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17134) Tosee válasza BalaNce87 (#17130) üzenetére


Tosee
őstag

Nem tudok róla, hogy a D-link kínálatában lenne 10 ezer környékén gigabites router! Neked pedig már most 60 Mbps os neted van és ha a jövőre is gondolsz akkor mindenképpen gigabitest kellene! Olyan biztosan van ami nem gigabites de ehhez a nethez még nem is fontos... viszont ekkora sávszél felett már ajánlott!
TP-link 1043ND ami gigabites, és 10-13 ezer környékén már kapható!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#17135) velizare válasza Intruder2k5 (#17129) üzenetére


velizare
nagyúr

mozibuzi a család, ezért az olvasási sebesség érdekes az usbről, ami a smartnetbuilder szerint 13MB/sec, azaz kb amit az ilyen routerek tudnak. ez elvileg elég a fullhds mkv lejátszásához. hogy aztán erre milyen lassan szüttyögtetem majd fel, az jelenleg egy olyan kompromisszumot jelent, amivel együtt tudok élni.

ami nálad kizáró ok, azzal én jelenleg együtt tudok élni. leginkább azért, mert sejtelmem sincs, miről mondok le. =]
az már jobban zavar, hogy nincs külső antennája, de azért remélem, ahhoz elég nagy jelerősséget tud produkálni, hogy a ház külső falán egy külső eszközzel besugarazzam a kertet.

@Tosee: köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#17136) shiz


shiz
csendes tag

Üdv!

Szeretnék otthon egy 25 megás T-ho.. netet kábelesen megosztani routerrel úgy, hogy ha csak a 1 felhasználó használja a netet akkor akár az egész sávszélességet ki lehessen használni.

Első nekifutásra én olyan routerrel próbálkoznék amiben van jól működő minimum sávszélesség korlát illetve memória meg jó proci mivel letöltésre is használnám.

Milyen routert ajánlanátok? (lehet akár vezeték nélküli is bár jelenleg nincs rá szükség).

/Ennél a TP-Linknél nem működik rendesen a minimum korlát kipróbáltam/

(#17137) Misua


Misua
senior tag

Saját tapasztalat TP-Linkről (Tp link 941ND):

Hazahoztam, bele sem néztem a munualba, csak ami a bobozon volt (indítsd el a CD-t, válasz vmi opciót (progit), azt kövesd az utasításokat).
2 perc alatt végeztem a telepítéssel (jelszóval védés meg minden egyébb).
Hasít a net (25Mb-s net - wifin kersztül laptopon 25Mb)...router a legeldugottabb panel szobában van (5-ből az egész lakáson 5-s jelerősség, csak az erkélyen 4). :C

(#17138) repvez


repvez
addikt

Melyik wifi router lenne at amelyiket tudnám használni ugy hogy vezetéken lenne a gép rádugva a netre a telefon wifin és USB-n egy nyomtato és egy pendrive vagy egy HDD amit el tudnék érni mind a gépröl mind a telefonrol ? esetleg USB hubot is támaogatja hogy több eszközt rá tudjak USB-n csatlakoztatni.
N-es router jo lenne ha esetleg novekedne a net sebességen jelenleg 5/512-es csak :(

Nem szeretnék sokat költeni rá csak hogy a gép bekapcsolása nélkül is tudjak a telefonon netezni nyomtatni vagy a médiaboxxal filmet nézni a TV-n WIFIN.
Lehetöleg 10 k alatti termékek érdekelnének.

(#17139) hzcs


hzcs
senior tag

Hali!

Nézegettem a tplink tl-wr1043nd routert a linksys wrt54gl-em helyett. A mostanin ddwrt van. Igazából meg vagyok vele elégedve, ami miatt lecserélném, az az N szabvány. A szomszédból netezek, 2 ablak és pár növény van csak "útban", így a nasról laptopra kb 1-1,5 megával másolok, de ha olyan helyzetben van a laptop, akkor csak 500-600kb/s, és közben beakad a film (amit nasról nézek). A kérdésem az, hogy megérné-e lecserélni a jól bevált 54gl-t erre a tplinkre, valamint ha egy G eszköz (fonera, kliens módban) csatlakozik rá, akkor a laptop tud-e N sebességben csatlakozni, vagy akkor visszavesz a router, és csak 54 megabitet ad wifin?

Köszi!

(#17140) Beri válasza shiz (#17136) üzenetére


Beri
addikt

Bármit vehetsz az első hozzászólásból.

repvez: 10k alatt esélytelen. Szorozd meg kettővel, de inkább hárommal (ASUS n13u, n16...) és még akkor is csak egy töredékét kapod egy tisztességes NAS írási/olvasási sebességének.

hzcs: Sokkal gyorsabb a wrt54gl-ednél, gigabites portokkal, n-es wifivel. Ugyanúgy használhatod dd-wrt-vel, ahogy a linksysedet. A g-s eszköz pedig bármit csinálhat, akkor sem fog n-es sebességgel kommunikálni semmivel.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17141) hzcs válasza Beri (#17140) üzenetére


hzcs
senior tag

köszi a választ! Azt tudom, hogy a gl-nél gyorsabb a gigabit miatt, de a routerre csak egy 5 megabites net megy, meg a nas, más nem, mert otthon wifiről netezek, szóval nem a lan port sebesség a lényeg nekem, hanem a wifi sebesség. A G tudom hogy nem megy N-es sebességgel, bocs ha félreérthető voltam, máshogy fogalmazok: Ha a tplinkre csatlakozik egy G eszköz, akkor már csak 54 megabittel "sugároz", vagy az 54 megabites eszköz 54 megabitet kap, az N-es eszköz pedig 300 megabitet? Mert mintha a G-s eszközöknél lett volna olyan, hogy ha egy 11 megabites B csatlakozott hozzájuk, akkor onnantól mindenkinek 11 megabitet küldött, még a G-nek is. Itt van ilyen?

(#17142) repvez válasza Beri (#17140) üzenetére


repvez
addikt

ÉS amin van USB azzal nem is lehet ilyent csinálni, mert a TP linkböl 6k körül láttam olyant amin van USB csatlakozo is 54mbos wifivel.
Ha már azt meg tudom vele oldani hogy gép nélkül menjen a nyomtatás meg pendriveröl pár adatot át tudjak küldeni a telefonra gép nélkül az már jó,

(#17143) Beri válasza hzcs (#17141) üzenetére


Beri
addikt

Ilyenkor az n-es eszköz nem csak g-s sebességen tud csatlakozni, nem kell aggódnod.

repvez: Nincs 54-es tp-link USB-vel.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17144) shiz válasza Beri (#17140) üzenetére


shiz
csendes tag

Azért ez kicsit túl általános nem?
Először is az belépő kategória ezt biztosan nem tudja mivel az általam linkelt
TL-WR940ND se képes erre gyanítom a 941 se.
Másrészről meg érdekelne hogy meg lehet e úgy osztani a sávszélességet hogy ne statikusan 50-50 %-ra legyen lekorlátozva illetve úgy hogy a torrent és egyéb jellegű letöltés nem menjen a netezés stb rovására.

(#17145) Beri válasza shiz (#17144) üzenetére


Beri
addikt

A sávszélesség átfér rajta. Protokollszintű szűrést meg nem kapsz soho routertől. Lehet próbálkozni dd-wrt-vel, vagy openwrt-vel, ha ilyet szeretnél.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17146) Joshi


Joshi
titán

Vásárlás előtt feltennék pár kérdést. :K Azt nem mondom hogy tök hülye vagyok a témához de kellene jó néhány infó mielőtt megvenném a cuccot. Ami biztos hogy vezeték nélküli routert szeretnék abból is az N-es szabvány 300Mbit-es verzióját. Amit szeretnék az az asztali gép és a HTPC közötti kapcsolat fájlmegosztással sőt, én igazából azt akarom elérni hogy az asztali gépen keresztül be tudjam kapcsolni a HTPC-t ha akarom és onnan elérni az egész Win7-es felületet mintha a HTPC előtt ülnék. Gondolom ez utóbbi megvalósításához valami szoftver is kell majd.
Tehát összefoglalva milyen eszközt ajánlanátok ezen célok megvalósítására? Válaszokat előre is köszi.

ui.: ja és még valami, jelenleg egy Linksys 54G router-em van egy 20/10-es digi internettel de a router csak 10-13Mbit-es letöltést tud produkálni Wifin keresztül még úgy is hogy pár centire van a router a vevőtől. :((( Próbáltam csatornákat váltogatni de nem igazán hozott eredményt. Mi lehet a bibi?

[ Szerkesztve ]

(#17147) Beri válasza Joshi (#17146) üzenetére


Beri
addikt

A WOL-hoz (wake on LAN) egy arra képes hálókártya kell a felébresztendő gépben, meg egy szoftver a másik oldalon. Hogy aztán milyen szoftverrel oldod meg a távoli asztalt, azt te döntöd el, itt sem számít a router. Bármit választhatsz a pénztárcádhoz mérten, nem az fog visszatartani attól, amit meg szeretnél valósítani.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17148) Joshi válasza Beri (#17147) üzenetére


Joshi
titán

Ez jó hír így elsőre mert lehet hogy a routert sem kellene lecserélnem, feltéve ha megoldást tudnék találni a jelenlegi 54g routerem max 10-13Mbit-es letöltési sebességére Wifin keresztül. Az első hsz alapján 100%-os jelerősségnél tudnia kellene a 20-25Mbit-et. Erre esetleg? Vagy inkább ruházzak be egy újabb technológiára?

(#17149) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

tudnátok javasolni routert az alábbi feltételekkel:
- egyszerűen beszerezhető
- egyszerűen rakható rá openwrt vagy ilyesmi
- 100-as ethernet elég
- g-s wifi elég
- nem a leggagyibb proci
- 20-25k

kösz. van openwrt-nek itt működő fóruma?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17150) Intruder2k5 válasza Joshi (#17148) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Linksys WRT54G? Milyen verzió? Próbáltad mér egyéb firmware-ekkel a gyárin kívül?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.