Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) gg72


gg72
veterán

Sziasztok!
Szeretnék egy modem-wlan router készüléket t-home-os adsl nethez és ezt néztem ki: TP-Link TL-W8960NB
Van valakinek tapasztalata vele, mennyire stabil, megbízható?
Ha szakadna a net (nálunk elég gyakran előfordul), újra indítja magát?

(#17052) gg72


gg72
veterán

Van egy Belkin N Wireless, 300Mbps (MIMO) (F5D8236) routerem, amivel az a gondom, hogy rendszeresen bezárja a már kinyitott portokat és nem találok megoldást a problémára, így valszeg egy új router lesz a dologból... :U

15 megás T-Home ADSL netem van egy D-Link DSL-321B modemmel és egy TP-Link gigabites switch. A wlan-ra időnként rákapcsolódik egy laptop és az asztali BD-lejátszóm, ami egy másik szobában van és a Belkin jelét nem igazán tudja fogni.

Egy olyan routert keresek, ami megbízhatóan, stabilan működik gyári FW-vel is, "újratárcsáz" vonalszakadás esetén (sajnos ez elég gyakori nálunk), viszonylag nagy a jelerőssége. Ezeket néztem:

Asus RT-N10
TP-Link TL-WR741ND v. 841ND v. 941ND
Linksys E1000
D-Link DIR-600

Szerintetek?

Először gondolkodtam ADSL/router combo-ban is, de ezt egyelőre elvetettem.

(#17053) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Valaki?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#17054) Intruder2k5 válasza CHIPman (#17053) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

NETGEAR WNR3500L
ASUS RT-N16
Linksys E3000
Linksys E4200
NETGEAR WNDR3700
D-LINK DIR-825

Illetve már van Transmission-os Tomato firmware az ASUS RT-N10U-ra is, ami egy kimondottan olcsó darab.

(#17055) arnyekxxx válasza Beri (#17050) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Köszi. A néma értő olvasást még gyakorolnom kell, esküszöm átfutottam a nyitó hsz-t :)

Ezek szerint ezzel menni fog, hogy bejön a net a wr542G-be dróton, az küldi az éterbe, 743ND fogja az "adást" és küldi tovább a telefonoknak. Gondolom egy ilyen rendszer gyorsítani nem fog a net sebességén, egy 3 megabites (PR telecom) neten sokat visszafoghat?

(#17056) csabi891120


csabi891120
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy adott egy UPC 120/10-es net. Ezt szeretném megosztani. 1 asztali gép lenne rajta utp kábelen keresztül, és 3 laptop wifi-n plusz néha 1 telefon. Melyik routert ajánljátok ami ár/érték arányban elegendő lenne nekem? Most pillanatnyilag egy TP-LINK WR541G/542G v4 08118989 látja el ezt a feladatot ideiglenesen.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#17057) Gubek-Einste válasza csabi891120 (#17056) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez csak a gigabites portokkal felszerelt pédányok jók, nyitó post felső kategória minimum de az ITT ajánlott példányok is jók lesznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#17058) Attix82


Attix82
őstag

Hali!

Kérdés: Nekem egy nagy hatótávolságú router kéne, ami mondjuk 2-3 házzal arrébb is tudják fogni a netet.

Esetleg van ötletetek melyik a legmegfelelőbb erre?

(#17059) Intruder2k5 válasza Attix82 (#17058) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez majdnem, hogy esélytelen! Ha csak nincsenek valami nagyon-nagyon ideális körülmények... De ezt senki sem fogja tudni előre megmondani neked! Ha van rá mód, akkor esetleg kültéri antennákkal megoldható a dolog, de nem a routeren lévő csutkákkal.

[ Szerkesztve ]

(#17060) Attix82 válasza Intruder2k5 (#17059) üzenetére


Attix82
őstag

Értem, akkor melyik router aminek mondható erős az antennája?

[ Szerkesztve ]

(#17061) Intruder2k5 válasza Attix82 (#17060) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnálom, de WiFi-t illetően én semmilyen becslésekbe nem bocsátkozom!

Talán majd valaki más...

(#17062) Claude Leon válasza Attix82 (#17060) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ez elég soktényezős dolog, nem csak antenna kérdése.
Az meg egy másik játék lesz, hogy melyik házban hova érdemes telepíteni az egészet.

Tessék szépen kísérletezni, aztán, ha a többi paraméter már beállt, annak függvényében keresni antennát, vagy lefújni az egészet, vagy elölről kezdeni a helyezkedést.

Nekem már otthon, 2 szoba között, csak vezetéken terjed a ping, köszönhetően az elhelyezkedésnek és a rabicolt falaknak.

(#17063) DBob válasza Attix82 (#17058) üzenetére


DBob
őstag

Ha biztosra akarsz menni, akkor célszerű valami céleszközt használni erre. Például ilyet. Vagy bármilyen más, egybe integrált, low-cost megoldást irányított wifi-re.

Egy routeren előforduló szimpla botantennával, nem valószínű hogy 2-3 házat átlősz úgy, hogy a túloldalt jó, stabil, gyors wifit kapjál.

Ekkora távolságra az UTP a legolcsóbb, ha a kedves szomszédok beleegyeznek hogy átlóbáld (láttam már ilyenre példát, ismerős is így csinálta sok-sok évvel ezelőtt)

(#17064) RoyBatty


RoyBatty
aktív tag

Sziasztok,
tudnátok ajánlani nekem egy olyan wifi routert, ami a következőket tudja:
- lehetőleg N-es, bár ez nem annyira fontos
- van benne beépített ADSL 2+ Annex B-s modem
- a rádiós része gombbal ki/be kapcsolható
Üdv,

(#17065) velizare


velizare
nagyúr

sziasztok,

enyhén offtopic a dolog, de nem találtam rá jobbat.
nem routert kell vennem, hanem usb/pci express wifi adaptert. lehetőleg antennásat, de mindenképpen olyat, ami elnyomja a a gellért hegyen a kossuth rádiót vasárnap délben. n-es wifire.

köszi előre is.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#17066) Beri válasza velizare (#17065) üzenetére


Beri
addikt

"elnyomja a a gellért hegyen a kossuth rádiót vasárnap délben"???

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17068) krealon válasza RoyBatty (#17064) üzenetére


krealon
veterán

Sziasztok,
tudnátok ajánlani nekem egy olyan wifi routert, ami a következőket tudja:
- lehetőleg N-es, bár ez nem annyira fontos
- van benne beépített ADSL 2+ Annex B-s modem

Eddig egy olcso TP-link is megteszi.

- a rádiós része gombbal ki/be kapcsolható

Ez viszont ritka mint a feher hollo. Edimax routeren lattam ilyen kapcsolot, de az nem modem kombo volt, hanem csak "sima" 3G router. (3x annyiba kerult mint a TP-link es a SIM PIN-kod kezelesen kivul semmivel sem volt jobb)

(#17069) RoyBatty válasza krealon (#17068) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Köszi, de a nyomógomb fontos az informatikailag képzetlen ám sugárzástól félő családtagok miatt.

(#17070) krealon válasza RoyBatty (#17069) üzenetére


krealon
veterán

Megertem.

De akkor ugye a mobiltelefonok es a szomszed WiFi-je is folyton ki van kapcsolva? ;]
(Bocsi, de ezt a magas labdat nem lehetett kihagyni.)

(#17071) RoyBatty válasza krealon (#17070) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Persze :)
Hülyeség ellen védő nyomógomb sajnos nincs :DDD

(#17072) velizare válasza Beri (#17066) üzenetére


velizare
nagyúr

azaz jó a jelerőssége.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#17073) Claude Leon válasza RoyBatty (#17069) üzenetére


Claude Leon
senior tag

mégis van hülyeség ellen is nyomógomb :)

level1 wbr-6603

[ Szerkesztve ]

(#17074) Claude Leon válasza Claude Leon (#17073) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Bocs, "level one"
De úgy nézem, errefelé még nem árulják.

(kicsúsztam a szerk. időből)

(#17075) velizare válasza krealon (#17067) üzenetére


velizare
nagyúr

köszi, megvan a nyertes.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#17076) #16695808


#16695808
törölt tag

IP alapján le lehet tiltani a netet bizanyos időintervallumban? (TL-r460 routerrel)

Szeretnék egy olyat csinálni hogy van 2 gép a (tl-r460-as) routeren, ha a saját gépnek beállítok egy fix belső ip-t (192.168.1.100), és a második gépnek is (192.168.1.101) az Address Reservation-ben (összerendelem őket), vagy lehet hogy összerendelni a mac-ip-t ezzel kell...???
IP & MAC Binding→Binding Setting
igazából nem tudom erre is várnék valami választ. ezesetben akármelyik lan-ba dugom ugyanazt az belső ip-t kapja amit beállítottam?

A másik amiért ezt csinálom, mivel a router nem tud mac alapján időkorlátozást csinálni (pl: este 11-től reggel 8-ig ne legyen net). így más megoldás kell.
A kérdés: működhet-e az a megoldás amit most leírok?
Firewall -> Enable IP Address Filtering -> modify an IP Address filtering entry
és a itt beállítanám hogy mindent tagadjon meg este 11-től reggel 8-ig.
Itt olyan segítség kéne hogy miket és hogyan töltsek ki.

És ami a legfontosabb működik-e ez így?

(#17077) Beri válasza #16695808 (#17076) üzenetére


Beri
addikt

igazából nem tudom erre is várnék valami választ. ezesetben akármelyik lan-ba dugom ugyanazt az belső ip-t kapja amit beállítottam?
Igen, ugyanazt kapja. Az MAC-hez való hozzárendelést a DHCP-Address reservation alatt végezd el.

Firewall -> Enable IP Address Filtering -> modify an IP Address filtering entry
és a itt beállítanám hogy mindent tagadjon meg este 11-től reggel 8-ig.
Itt olyan segítség kéne hogy miket és hogyan töltsek ki.

Igen, működik.
Effective time: 1100-0800
LAN IP: megadod a belső hálós IP-t
LAN Port: üres
WAN IP: üres
WAN Port: üres
Protocol: All
Action: Deny
Status: Enabled

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17078) #16695808 válasza Beri (#17077) üzenetére


#16695808
törölt tag

azaz 2300-0800 :)
de értem és köszönöm a választ

(#17079) #16695808 válasza Beri (#17077) üzenetére


#16695808
törölt tag

és itt mit lehet állítani?

IP & MAC Binding→Binding Setting

(#17080) BMWFan


BMWFan
aktív tag

Hello mindenki! Ajánlanátok nekem egy routert 5-12 ezer forint között ami lefed egy két szintes családi házat,és tud rá csatlakozni iPod Touch,laptop és egy Sony Ericsson X8?
Csak mert eddig volt egy TP-Link ami mindig leválasztotta a készülékeket.

(#17081) Intruder2k5 válasza #16695808 (#17079) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

IP és MAC címeket lehet egymáshoz kötni, tehát adott MAC címhez csak egy IP címet lehessen használni. Ez akkor jó, ha például egy gépet korlátozni szeretnél a nethasználat tekintetében, akár időben akár sebességben, hogy ne tudja az illető kikerülni ezt a limitet. Illetve WOL szolgáltatáshoz is használják.

(#17082) Beri válasza BMWFan (#17080) üzenetére


Beri
addikt

Ajánlanátok nekem egy routert 5-12 ezer forint között ami lefed egy két szintes családi házat
Nem. Továbbra is lehetetlen megmondani, mi hogyan működik majd abban a környezetben.

fjani1981: Az ott ARP bind.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17083) repvez


repvez
addikt

Tud nekem valaki segiteni, hogy a TP-Link 741ND: tipusu wifi router mennyire jo készülék?Mert a topicjába sok an panaszkodnak hogy egyik nap jo a kapcsolat a másiknap meg már nincs net rajta.

A TG-ben 5k-ért lenne most ezért gondolkozok rajta.
Egy vezetékes net lenne rátéve ami a gépbe menne és wifin meg a telefonomhoz.
Mekkora hatotávolságra számithatok vele ha az ablakpárkányra lenne téve a szobába és az udvaron is szeretném használni ?
Mennyi sebességet biztosit wifin keresztül, mert olvastam, hogy vannak egyes routerek ami megfelezi vagy korlátozza a netet wifin keresztül.

Vagy melyik tipusu wifi router lenne jó max 8k értékben és melyiket lehetne használni nyomtatóhoz is esetleg USB-n rátenni valami háttértárak, hogy el lehessen érni az adatokat ha nincs a gép bekapcsolva akkor is esetleg távolrol a telefonnal neten keresztül csatlakozni rá?

(#17084) BMWFan válasza CHIPman (#17032) üzenetére


BMWFan
aktív tag

(#17085) And válasza BMWFan (#17084) üzenetére


And
veterán

(Ez nem csak router, hanem ADSL-modem is egyben, utóbbira valószínűleg nincs szüksége.)

(#17086) arnyekxxx válasza repvez (#17083) üzenetére


arnyekxxx
veterán

741ND-m van, kb 3/4-ed éve használom digi 20/10es nettel, ezt wifin is meg kábelen is full tudja, net még nem szakadt meg, a kábelen rákötött gépet rendszeresen inditom WOL-al távolról és töltök le a róla cuccokat, nekem atomstabil. Ennek a hatótávolságát nem tudom megmondani, de ma tettem ki az ablakba a 743ND-t és a kertben ugy kb 50 méterig volt olyan a kapcsolat, hogy a wifis (nem túl izmos) telefonnal be tudtam tölteni weboldalt.

(#17087) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Üdv.Megint itt vagyok és most ezt néztem ki.Eddig ez a legszimpatikusabb.Ahogy olvastam csak a külsejében más mint a másik kettő igaz?Illetve ennyiért itt megér?Igazából ez olcsóbb(500ft-al :DDD ), közelebb van ugyan annyi rá a gari, és talán szebb is mint a másik ezért szemezek vele.

(#17088) mayer.tamas


mayer.tamas
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Van egy ASUS WL-520GC wifis routerem.
Eddig nem volt semmi problémám 8/2 Mbites netem volt, amit simán tudott.
Most a UPC által lett 50/5 -ös, viszont a routeren keresztül akár kábellel, akár wifin keresztül nincs csak 10-11 Mbit sebességem... Ha egy az egyben rákötöm a modemre a gépet kábellel, akkor még valamivel több is van mint 50 Mbit.
Próbálkoztam, hogy a routert lereseteltem, mindent vissza gyári alapbeállításra, hátha az a gondja, de nincs javulás. A router elvileg tudja az 50 Mbtitet, gyarkolatban pedig nincs még a fele sem meg..

Mi lehet a probléma?

Vagy milyen routerre kéne lecserélnem, hogy ne legyen gondom?

Néztem új routernek ezt, ha esetleg cserélnem kéne: TP-Link 150Mbs TL-WR741ND Router.

Valakinek valami ötlet, javaslat, bármi??

Köszi.

(#17089) pista1235


pista1235
tag

sziasztok! 8 megás internethez szeretnék routert venni. egy linksys e1000-t vagy valamelyik tp-linkre gondoltam. szerintetek melyik lenne jobb? ja és az igaz h a linksysnek kisebb a wifi hatótávolsága? előre is köszönöm

(#17090) logik


logik
csendes tag

Sziasztok. Szeretnék én is router-rel torrentezni. Digi 20/10 nettel (fejlesztés lehetséges) és 2tb vinyoval. melyik router lenne nekem jó??(atom biztos/ szökék is tudják kezelni) elöre is köszi

(#17091) Intruder2k5 válasza logik (#17090) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

EZT olvastad már? Csak mihez tartás végett...Ha még az elolvasása után is szeretnél routerrel torrentezni, akkor majd nézz vissza! :)

[ Szerkesztve ]

(#17092) Beri válasza mayer.tamas (#17088) üzenetére


Beri
addikt

A router elvileg tudja az 50 Mbtitet
Nem, nem tudja. dd-wrt-vel ilyen 30-35Mbit megvan, de az a plafon.

Minden másra ott az első hozzászólás. Igen, a 741 elég.

pista1235: Bármelyik elég lesz. Igen, a beépített antennás linksysek hátrányból indulnak.

logik: Egyik sem. 20/10Mbittel egyik soho router sem bír torrentezni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17093) logik válasza Intruder2k5 (#17091) üzenetére


logik
csendes tag

elég lenne a feltöltés is. 100kb

[ Szerkesztve ]

(#17094) Intruder2k5 válasza logik (#17093) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez esetben sok olyan darab van, ami szóba jöhet, de mint azt a fentebb linkelt hozzászólásban is leírtam, egy olyan router sem létezik, ami gyári állapotban torrentezésre használható! Ezt elméletileg az ASUS-ok tudják, de gyakorlatilag ott is egy katasztrófa, tehát mindenképpen firmware-t kell cserélned. Ha Atheros Chipset-es routert (TP-LINK WR1043ND, D-LINK DIR-825, NETGEAR WNDR3700, stb...) veszel, akkor leginkább OpenWrt-t kell feltenned, BroadCom-ra (ASUS RT-N16, LINKSYS E3000, E4200, NETGEAR WNR35000L, stb...) pedig a Tomato-t ajánlom személy szerint. Utóbbiban benne van a Transmission torrent kliens, előbbiekbe pedig neked kell telepíteni, kivéve a 1043ND-t, amihez vargalex fórumtárs készít All-In-One firmware-t.

[ Szerkesztve ]

(#17095) surmen


surmen
csendes tag

Hali! TV-t (Philips pfl6626h) szeretném netezésre is használni, milyen routert ajánlanátok ami elég a TV-n netezéshez, és a PC-n megosztott filmek TV-n nézéséhez?? távolság kb 5méter + egy tégla közfal.
THX

(#17096) Intruder2k5 válasza surmen (#17095) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Routert leginkább az internet előfizetéshez szokás venni, és nem a TV-hez! Tehát ettől fontosabb szempont, hogy milyen gyors a neted?!

[ Szerkesztve ]

(#17097) logik válasza Intruder2k5 (#17094) üzenetére


logik
csendes tag

Köszi a segitséget

(#17098) Intruder2k5 válasza logik (#17097) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen!

Én ASUS RT-N16-ot használok Tomato firmware-el, így ha ezzel kapcsolatban van további kérdésed, akkor lehet, hogy tudok segíteni konkrét tapasztalatokkal is, de ezzel már ne a fórumot terheljük!

(#17099) enisz


enisz
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Jelenleg egy ASUS RT-G32 4 portos wifi-s router van itthon ami egy 40/20-as digis netet oszt szét. Személy szerint jobban szeretem a "vezetékes netet" ezért az asztali dolgaim mind vezetékkel kapcsolódnak a routerhez. A telefonok és a laptop használja egyedül a wifit.

Szükségem lenne +1 portra, hogy még egy eszközt vezetékkel tudjak a routerhez kötni. Keresgéltem neten, de nem találtam olyat, aminek minimum 5 portja van (6 vagy 8 portos) és van benne wifi is.

A kérdésem az, hogy létezik-e ilyen? Ha igen, akkor milyet lenne érdemes vennem? 10-15.000 forint körüli összeget szánnék rá.

Előre is köszönöm!

(#17100) Gubek-Einste válasza enisz (#17099) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen router nincsen.
Vegyél egy gigabites switch-et és meg is van oldva a gond, kb 5k-ba kerül és ha veszel egy gigabites router akkor is tudod használni + már hova el lehet helyezni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.