Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17651) Beri válasza genuinezltn (#17639) üzenetére


Beri
addikt

-menne róla hozzácsatlakoztatott hdd-ről torrent fájlmegoasztás
Csak ezzel van baj. Egyik router sem fog neked 50-80Mbittel torrentezni. Arra nem router való.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17652) Intruder2k5 válasza #24334592 (#17650) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Néhány gondolat, router vásárlás előtt állóknak...

ASUS RT-N16 + Tomato Firmware

De ezen kívül van még sok egyéb lehetőséged is...

TP-LINK 1043ND + OpenWrt
Netgear WNDR3700 + OpenWrt
D-Link DIR-825 + OpenWrt

Linksys E3000 + Tomato
Linksys E4200 + Tomato

ASUS RT-N16 + OLEG

etc...

[ Szerkesztve ]

(#17653) Brogyi


Brogyi
senior tag

Az igért TP teszt. Végre találtam egy tápot hozzá.[link]
Kicsit meglepett az eredmény, de többen hasonlót mértek.Még Smallnetbuilder-ék is.Ők 122.7Mbps-ot mértek. Nálam kicsivel több. Csak ennyit számítana a DDWRT? Ez van srácok.

(#17654) Beri válasza Brogyi (#17653) üzenetére


Beri
addikt

Melyik build?
Azt a bizonyos 146Mbitet, ami a listában van, gyári szoftverrel mértem a megjelenés után közvetlenül. Belinkeltem ide egy screenshotot is, de nem találom.
DD-wrt-vel megvan ugyanez, 145-155Mbit közötti mérések jöttek ki.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17655) xLt`


xLt`
tag

Sziasztok!
A következő lenne a kérdésem. Szeretnék a szomszéd néninek segíteni, mert ő szeretne netezni, én meg jófej vagyok. Milyen router-t ajánlotok? A net csak 5 Mbites két HÁZfalon kéne átmenni a jelnek a távolság pedig kb 25 méter. Ő csak e-mailezni, ill böngészni szeretne. Ez az asus szimpinek tűnik, bár nekem a tplinket ajánlották mint alternatíva.
Egyáltalán meg lehet valósítani? Köszi
üdv

(#17656) Brogyi válasza Beri (#17654) üzenetére


Brogyi
senior tag

17201.

(#17657) Intruder2k5 válasza xLt` (#17655) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Természetesen megvalósítható, bár azért azt hozzáteszem, hogy WiFi-vel kapcsolatban soha senki nem fog tudni garantálni neked semmit! A WiFi teljesítményét ugyanis mW-ban, dBm-ben szokták mérni, és nem méterben, amúgy meg lényegi eltérés nincs a különböző típusok közt! A linkelt ASUS router valóban nem rossz, de erre a feladatra teljesen felesleges Neked egy 30000Ft körüli router. Ha szimpatikus a gyártó, akkor javaslom az RT-N12-t, kevesebb mint a feléért! Ezen szintén cserélhető az antenna, tehát ha kevés lenne a jel, akkor még mindig vehetsz rá két izmosabb pálcát, és még ezzel együtt is csak feleannyiba fog kerülni, mint az RT-N16! Persze, ha Neked az kell... :)

[ Szerkesztve ]

(#17658) Intruder2k5 válasza xLt` (#17655) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elnézést, azt kihagytam, hogy természetesen TP-LINK-el - és sok más típussal - is megvalósítható, a választás csak rajtad múlik, hogy melyik szimpatikusabb, illetve mennyit vagy hajlandó áldozni rá...?!

[ Szerkesztve ]

(#17659) xLt` válasza Intruder2k5 (#17658) üzenetére


xLt`
tag

Köszi szépen a választ :) Ennek örülök. Igen, nem néztem utána, hogy mennyibe kerül. Valóban nem szeretnék sokat költeni rá. Tp-linkből esetleg valami alternatíva?
Az asusban tetszik, hogy lehet antennát cserélni. Kb. 15k-ig vagyok hajlandó áldozni rá.

(#17660) Intruder2k5 válasza xLt` (#17659) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

TP-LINK-en is lehet, csak arra figyelj vásárláskor, hogy ND jelzése legyen, és ne N! Ekkora sebességhez maximálisan elég lenne a TL-WR741ND is, de a több antenna miatt javaslom, hogy vegyél inkább TL-WR841ND-t, vagy TL-WR941ND-t. Tehát nem N, hanem ND! Ugyanis ez a cserélhető antennás verzió... :)

Antennák, ha kevés lenne a gyári...

8dBi
12dBi

[ Szerkesztve ]

(#17661) xLt` válasza Intruder2k5 (#17660) üzenetére


xLt`
tag

Köszönöm szépen. Nagyszerű :C
Még egy kérdés. Az antennák száma miben befolyásolja a jelet? Illetve ha antennát cserélek akkor TL-WR941ND esetében 3at kell?

[ Szerkesztve ]

(#17662) And válasza Intruder2k5 (#17660) üzenetére


And
veterán

(Arról a 8 dBi-s TP-Link antennáról sem zengenek ódákat a népek, de az a papíron 12 dBi-s 'jelerősségű', szóval nyereségű egyenesen komolytalan. A gyári 2-3 dBi-s fütyiantennánál talán valamivel jobb, de a specifikált nyeresége nyilvánvalóan erős túlzás.)

(#17663) a000 válasza And (#17662) üzenetére


a000
őstag

Es a masik antenna, a 12 dbi? Az jo?

(#17664) kali válasza xLt` (#17661) üzenetére


kali
legenda

n szabványos hálózat esetén csak akkor van pozitív jelentősége a 2 vagy 3 antennának a routeren, ha az ellenoldalon is azonos képességekkel bíró ellenoldal dolgozik, a mimo akkor adott!
minden antennát kell/érdemes cserélni a routeren!

(#17665) And válasza a000 (#17663) üzenetére


And
veterán

Vess egy pillantást egy vélhetően valós 12 dBi nyereséggel rendelkező 2,4 GHz-es körsugárzó méreteire és árcédulájára: [link], [link].

(#17666) gyerecske


gyerecske
senior tag

Erről van valakinek tapasztalata?
Mennyire stabil, megbízható stb.

D-LINK DIR-645

[link]

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#17667) Intruder2k5 válasza And (#17662) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ne nekem reklamálj, tedd meg ezt a gyártónál, ha nem tetszik a termék! Én azt írtam, amit ott látok! Egyébként a TP-LINK-en gyárilag nem 2-3, hanem 3 és 5 dBi-s antennák vannak! De ennyi erővel beleköthetsz abba is, hogy a gigabit sem gigabit, hanem több router esetén csak 4-500Mbit, vagy a WiFi kimenője sem 20dBm, hanem 13... Amíg nem tudod alátámasztani az igazadat hiteles méréssel, addig szerintem ne reklamálj! A Ferrari is kisebb mint a Volga, mégis gyorsabb... Az sem kicsit nevetséges, hogy egy elektronikai termék teljesítményét ránézésre, egy képről, a méretéből ítéled meg!

Különben én RT-N10-re tettem ilyen 8dBi-s antennát a gyári kicsike helyett, és határozottan, érezhetően jobb lett, a ház olyan részein is erős jel lett utána, ahol előtte nem is lehetett felcsatlakozni a hálóra, illetve közel kétszer annyi másik WiFi hálót lát vele a router, mint az eredeti antennájával!

[ Szerkesztve ]

(#17668) And válasza Intruder2k5 (#17667) üzenetére


And
veterán

(Eszemben sem volt reklamálni, főleg nem neked. Egyszerűen csak jobb, ha a júzerek a helyén kezelik ezeket a papíron csodálatos jellemzőkkel felvértezett vacakokat. Egy körsugárzó antennánál pedig akár elfogadod, akár nem, a hullámhosszhoz viszonyított méret a lényeg. Egy yagi- /elemek száma, azaz a konstrukció hossza/ és egy grid- vagy paraboloid- /tükörnyílás mérete/ antennánál szintúgy, úgyhogy ezekre szinte egy pillantásra meg lehet mondani, hogy legfeljebb mit tudhatnak. A fizika már csak ilyen nevetséges, ez van :U. A net pedig tele van ócska, filléres hamisítványokkal, meg olyan nyereségértékekkel, amelyeknek jó, ha a fele igaz dBi-ben. Sajnos ezeket a legalja cuccokat nem nagyon tesztelik, de néhány mérési eredmény: [link], [link], valamint egy elméletileg 6 dBi nyereségűnek számított kollineár-körsugárzó leírása: [link]. Mivel a dBi-ben megadott nyereség ugye nem lineáris mennyiség, 1 dB(i) javuláshoz egyre több és több számú elem vagy nyílás szükséges. Az igazi hatásossága ráadásul ezeknek a sugárzóknak beltéren kevéssé mutatkozik meg, hiszen házon belül mozogva a visszaverődések okozta térerő-ingadozás a jobb antenna adta nyereségjavuláson többszörösen is túltehet, ezt szokás kivédeni a két v. n-wifi esetén még több antennás diversity-vel.)

(#17669) Intruder2k5 válasza And (#17668) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, az antennák méretezésével többé kevésbé én is tisztában vagyok (forgattam eleget Karl Rothammel könyvét is ezzel kapcsolatban), régebben hobby rádióztam, DX-eltem is valamicskét, és építettem is antennát UHF sávra, de, hogy visszatérjünk a témára, akkor a mondandód alapján abban Te is egyetértesz, hogy az a közel 30cm-es 8dBi-s(nek mondott) antenna bizonyára jóval többre képes, mint a gyári 12cm-es, vagy 15cm-es! Nem is beszélve a 12dBi-s(nek mondott) példányról, ami a valóságban 42cm!

[ Szerkesztve ]

(#17670) And válasza Intruder2k5 (#17669) üzenetére


And
veterán

Persze. Én annyit állítottam, hogy főleg a 12 dBi-s példányra megadott nyereség erősen túlzó - már az is sokat elmond, hogy ezt ráadásul 'jelerősségnek' titulálták -, ill. hogy arról a 8-as TP-Link-ről az elmúlt egy-két évben már többen is említették, hogy nem okozott túlzottan nagy minőségbeli változást (ami beltéren nem csoda, még ha ebben az esetben a gyártó nem is vetít akkorát). Az az észrevételem, hogy a felhasználók sokkal nagyobb jelentőséget tulajdonítanak a beltéri antennák számadatainak, mint kellene, és egyfajta csodavárással tekintenek a mind nagyobb számokra. A főleg aukciós oldalakon megtalálható eladók a nevenincs cuccaikkal pedig szépen kiszolgálják ezt az igényt, és szemérmetlenül valótlan, fizikailag lehetetlen adatokat adnak meg a portékáikra. Beltéren pedig nincsenek csodák, a környezeti tényezőkön és az elhelyezésen sokkal több múlik, mint a(z akár valós) nyereségértéken, vagy a router típusán. Egy igazi nagyágyú antennát pedig nem lehet / szokás beltéren használni, meg amúgy sem körsugárzó.

(#17671) poleee


poleee
csendes tag

Sziasztok!
Ma vettem egy tp-link wr740n-es routert, az eladó azt mondta, hogy elég a 80-as digi nethez.
Hazaértem beállítgattam, és valamiért kábelen nem, csak wifin megy. Router nélkül rendesen megvan a 85mbit/s, wifin meg ezt mértem: le:10.01mbps fel:11.96mbits

Arra sajnos nem gondoltam, hogy az is fontos milyen hálókártya van a laptopban. Most megnéztem ezt írja: Atheros AR5007EG
Gondolom ez akkor G-s nem N-es és ne is álmodjak 80megáról wifin, viszont ennél azért nem kéne többnek lennie?

Egy N-es hálókártyás laptop tudná vinni a 80megát ezzel a routerrel? Vagy legalább olyan 60-70körül?

Melyik témában kérhetek segítséget a router beállítással kapcsolatban? Nem lehet, hogy hibás a router, hogy wifin megy kábellel meg nem?

Windows 7 oprendszerem van.

Így állítottam be:
Böngészőbe beírtam, hogy tplinklogin.net (csak erre jött be a router beállítási felülete, a 198.168.1.1-re nem.)
Quick Setupban kiválasztottam, hogy PPPoE, ott megadtam a nethez kapott felhasználónevet és jelszót.
Engedélyeztem a wirelesst. Kiválasztottam Hungaryt, Channel-t hagytam Auto-n, Mode: 11bgnmixed, channel width: 40Mhz, Max Tx Rate: 150Mbps, meg megadtam egy jelszót a wifinek.
Hol rontottam el?

Bocsi, csak nem nagyon vagyok jártas a témában, minden segítségnek örülnék!

[ Szerkesztve ]

(#17672) poleee válasza poleee (#17671) üzenetére


poleee
csendes tag

Bocs az előbb elírtam 192.168.1.1-re nem lépett be, de közbe rájöttem, hogy 192.168.0.1-et kellett volna beírni...

(#17673) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok!

Router vásárlás előtt állok. A jelenlegit azért cserélném le, mert nincs rajta USB port, torrent kliens miatt szeretnék venni (akár OpenWRT-vel), ezért fontos lenne, hogy megfelelő sebességgel tudjak rajta fel,-és letölteni. A külső vinyó FAT32, vagy NTFS fájlrendszerű, 2,5-ös mobilvinyó.

300 megabites, N-es stabil, megbízható legyen.
Előre is köszönöm!

(#17674) Beri válasza poleee (#17671) üzenetére


Beri
addikt

Gondolom ez akkor G-s nem N-es és ne is álmodjak 80megáról wifin, viszont ennél azért nem kéne többnek lennie?
Igen.

Egy N-es hálókártyás laptop tudná vinni a 80megát ezzel a routerrel? Vagy legalább olyan 60-70körül?
Nem.

Melyik témában kérhetek segítséget a router beállítással kapcsolatban?
Van otthonihálós topic (első hozzászólás).

cadgers: Mennyi pénzből? Milyen csomaghoz?
[link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17675) cadgers válasza Beri (#17674) üzenetére


cadgers
aktív tag

Hát max olyan 25 körül gondoltam, de ha mondjuk 28-ért lenne olyan ami tip-top minőség, akkor azon a párezer Ft-on ne múljon.

120 mbites Fiberpowerhez lenne.

(#17676) Beri válasza cadgers (#17675) üzenetére


Beri
addikt

120Mbittel torrentezni egyik soho router sem fog.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17677) Borisz76 válasza cadgers (#17675) üzenetére


Borisz76
veterán

Gigabites router + NAS kombinációval megoldható.

A NAS helyett építhetsz egy kisfogyasztású pc-t....akár.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#17678) Dunbar


Dunbar
senior tag

Nem vagyok otthon a témában, routert vennék, ilyen nettel TP LINK WR 841Nd, Tp link 941ND, Tp link 1043 nd között van különbség? Csak otthonra kéne, 2 géphez, sebesség ugye nem fog csökkenni egyiknél sem. Szerintetek melyiket vegyem?

[ Szerkesztve ]

(#17679) Beri válasza Dunbar (#17678) üzenetére


Beri
addikt

Olyan nettel bármit vehetsz. Különbségek az első hozzászólásban.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17680) cadgers válasza Beri (#17676) üzenetére


cadgers
aktív tag

Félreértés, nem 120 megabittel szeretnék torrentezni, arra ott a PC-m. A routert csak akkor használnám torrentre amikor más adatforgalom nincs

(#17681) Minstrel


Minstrel
senior tag

Pontosan melyik a TP-Link TL-WR741ND router? Mert ahány webáruház annyiféle kép van, pl. itt ez a kockás [link] a TP-Link oldalán pedig ez a lekerekített formájú [link]

(#17682) Intruder2k5 válasza Minstrel (#17681) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mind a kettő az, csak az UFO-s (vagy lekerekített) az újabb verzió, minden bizonnyal már csak olyat fogsz kapni, a régiekről csak a képek ragadtak kint...

[ Szerkesztve ]

(#17683) Minstrel válasza Intruder2k5 (#17682) üzenetére


Minstrel
senior tag

Köszönöm!

(#17684) Intruder2k5 válasza Minstrel (#17683) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igazán nincsmit! Ezt eljátszották a 841ND-vel is egyébként... Könnyű megismerni őket, a 741-es 1, a 841-es 2, a 941-es pedig 3 antennás.

(#17685) honyike


honyike
aktív tag

Sziasztok!

WiFi-s routert keresek, minél olcsóbban, így régebbi típúsok is érdekelnek, hátha megtalálom használtan! :)

Az elvárás: USB-n rá tudjam kötni a külső 1TB-os merevlemezt, és 300 Mbps -os sebességgel elérjem a merevlemezen lévő adatokat a számítógépről.
Köszi: Gábor

(#17686) Borisz76 válasza honyike (#17685) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor el kell ,hogy keserítselek.

Nincs olyan ami neked megfelelne.

30MB/s -os tempót Router + NAS kombinációval lehet elérni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#17687) Intruder2k5 válasza honyike (#17685) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az USB-s router nem olcsó, még használtan se... Na persze ez relatív, de 2000Ft-ért csak ritkán lehet venni! A legolcsóbb megoldások például ezek...

ASUS WL-500W
Ez nem 300, de 270Mbps WiFi-vel van szerelve.

ASUS RTR-N10U
Az egyik legolcsóbb USB-s WiFi router, bár csak 150Mbps-t tud.

TP-LINK WR1043ND
Ilyet valószínűleg csak újat kapsz, bár néha lehet találni használtat is.

A WiFi sebessége mindegyiknél csak elméleti, mivel a gyakorlatban ez messze nem ennyi. Nagyjából a 30-40%-ával lehet számolni, a megadott sebességnek. Mondjuk az USB elérés meg még ettől is lassabb.

EZT olvasd el, és szerintem vegyél inkább egy szervert!


Borisz76

"30MB/s -os tempót Router + NAS kombinációval lehet elérni."

Kábelen!

[ Szerkesztve ]

(#17688) Beri válasza Intruder2k5 (#17687) üzenetére


Beri
addikt

Hirdetést linkelni meg nem kéne szakmai topicban.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17689) Borisz76 válasza Intruder2k5 (#17687) üzenetére


Borisz76
veterán

Én is úgy gondoltam....kábelen.
Csak nem fogalmaztam pontosan.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#17690) Intruder2k5 válasza Beri (#17688) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szabad, vagy nem szabad, így jártam... Nem az én hirdetésem, nekem aztán tök mindegy! Csak példa volt!

(#17691) honyike válasza Intruder2k5 (#17687) üzenetére


honyike
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek a gyors választ!

Az olcsót nem 2000 Ft-ra értettem, hanem 6-8.000 -re gondoltam :)
A linkelt hozzászólást elolvastam, köszi, hasznos volt.
A WR1043ND -t ismerem, a családban dolgozik egy ilyen eszköz, és tényleg jó gép.

Szerver sajnos ki van zárva, albérletben vagyok...

A hirdetés pedig hasznos volt, köszönöm szépen! :)

(#17692) Intruder2k5 válasza honyike (#17691) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, 6-8000HUF-ból sajnos nehezen fog menni n-es WiFi-vel, még g-ssel talán, egy WL-500GP személyében, de az meg messze elmarad a teljesítmény igényedtől! Kb. 3,5-4MB/sec USB elérés vezetéken, ami a g-s WiFi-n 2,5MB/sec. Nem mai darab már szegény...

[ Szerkesztve ]

(#17693) Locutus


Locutus
veterán

Linksys E4200-EW

169-ről leárazva 99 euróra akcióban.

Megkellvenni, vagy megkellvenni? :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#17694) vargalex válasza Locutus (#17693) üzenetére


vargalex
félisten

Hát, nem tudom... Vannak olcsóbb alternatívák is (ha szigorúan azonos platformot és CPU-t akarsz):

- Asus RT-N16 (dupla RAM, dupla flash, dupla USB, igaz nincs 5GHz WiFi) - 26100 Ft-tól
- Netgear WNR3500L (nincs 5GHz WiFi, fele méretű flash) - 19850 Ft-tól
- Netgear WNDR3400 (fele méretű flash, van 5GHz Wifi) - 23134 Ft-tól

Természetesen más platformon van még választék bőven.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#17695) Locutus válasza vargalex (#17694) üzenetére


Locutus
veterán

De ezekben gigabit lan sincs, nem?
És azért a Cisco mégiscsak... Cisco :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#17696) vargalex válasza Locutus (#17695) üzenetére


vargalex
félisten

Bocs, annyira figyelni akartam, hogy a Netgear WNDR3400 mégis becsúszott. De a másik kettő gigabites.
Sajnos szerintem ma már semmit nem jelent, hogy Cisco. (Mondjuk nekem semmiképpen.)

Alex

(#17697) Locutus válasza vargalex (#17696) üzenetére


Locutus
veterán

N16: Ok lenne nekem, de szállítással az is megvan 30k, rendes boltból...
Az E4200 meg szállítással együtt jön ki most szintén 30k-ra így.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#17698) vargalex válasza Locutus (#17697) üzenetére


vargalex
félisten

Mit jelent neked az, hogy rendes bolt? Azért ez gondolom belefér ebbe a kategóriába és ingyen szállítanak.
Persze nem rábeszélni akarlak az RT-N16-ra, ha arról lenne szó, akkor inkább Atheros platformra. :)
Illetve, ha még spórolni szeretnél és nem fontos az 5GHz-es WiFi (valamit több RAM-ot és dupla USB-t sem szeretnél), akkor ahogy írtam, pl. a Netgear WNR3500L jóval olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#17699) kali válasza Locutus (#17695) üzenetére


kali
legenda

a cisco az cisco, de a linksys nem minden esetben, néha csak papíron...

(#17700) Locutus válasza kali (#17699) üzenetére


Locutus
veterán

Azért a csúcskategóriában csak jó :) Nem nagyon olvastam még negatív dolgokat az E4200-ról.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.