Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) Angyom válasza kali (#17500) üzenetére


Angyom
tag

itt a fotó a beállításról: http://kepfeltoltes.hu/view/111125/router_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A kódnak jónak kelene lenni, amugy akármit írtam edgi be, ugyanez a hibaüzi jött ki. A hosszal sztem nincs gond, 18 karakter elég nem?

(#17502) vargalex válasza Angyom (#17501) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem pont az a baj, hogy a 64 bit az csak 8 karakter (1 byte-on ábrázolva karakterenként) lehet. De miért nem használsz inkább WPA2-őt?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#17503) krealon válasza Angyom (#17501) üzenetére


krealon
veterán

A WEP key 1-et Disable-ba kene allitani....

(#17504) mr.robi


mr.robi
tag

kb 6 hónapja van egy Dlink Dir 615 routerem. Az a gond vele, hogy amikor elinditom a laptopot vagy elinditom az asztali gépet, a bittorrent tolt fel kb 100kb-sec-el, de a böngésző nem megy, azt irja, hogy no internet connection... majd kihuzom és visszadugom a wireless power kábelt elindul mind2 gépen
Ha valaki ha tudna segiteni hálásan megköszönném. ha nem lehet orvosolni, akkor ajánljatok egy routert kb 10-15 ezer forint körül :) köszönöm

(#17505) Angyom válasza krealon (#17503) üzenetére


Angyom
tag

Köszönöm!

Ez volt a probléma. Sry a figyelmetlenségemért, még 1x Kössssz nektek! :R :R

(#17506) Misua válasza Angyom (#17505) üzenetére


Misua
senior tag

Nekem is 941nd-m van és ha elolvastad volna a dobozon a feliratot (mást nem kell elolvasni), akkor: helyezz be először a cd-t és indítsd el bizonyos progit...képekkel végigvisz: kábelt neki, áramot, konfigurálás, és kell e jelszó.

(#17507) krealon válasza mr.robi (#17504) üzenetére


krealon
veterán

Ha adatforgalom van, de a weboldalak nem toltodnek be, az nevfeloldasi (DNS) gond.
Megoldasi javaslat:

OpenDNS szerver hasznalata router helyett, a router tehermentesitesere.

Magyar XP es Win7 eseten:
netsh int ip set dns "Helyi kapcsolat" static 208.67.222.222
es
netsh int ip add dns "Helyi kapcsolat" 208.67.220.220

Ezzel beallitod az OpenDNS nevszervereit.
Igy nem a routernek kell DNS proxy-ken uzemelni, csak egy egyszeru
cimforditrast kell vegeznie a nevfeloldaskor.

Angol XP-nel es Win7-nel
netsh int ip set dns "Local Area Connection" static 208.67.222.222
netsh int ip add dns "Local Area Connection" 208.67.220.220

DHCP-s DNS beallitas visszahozasa:

Magyar XP/7 eseten:
netsh int ip set dns "Helyi kapcsolat" dhcp

Angolnal
netsh int ip set dns "Local Area Connection" dhcp

(#17508) bambano válasza scrambler (#17460) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a pc se rossz ötlet, de ha nem akarsz zörgő lerohadó ventilátorokkal kínlódni és nem kell wifi, akkor ezt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17509) painkillerx


painkillerx
tag

Üdv mindenkinek,

uj routert akarok venni mert a mostanival nem vagyok megelegedve (D-Link DSL-2641R) [kép]
Az a bajom vele hogy 2szobaval alrebb mar alig van wifi jel (2 laptop van a lakasban). Neha meg is szakad par percre. Mobillal (xperia x10 mini) meg egyaltalan nincs jel, csak ha ugy allok be hogy nincs fal a router es a telefon kozott.
Laptopon jatszani is szoktam, wifin meg a legjobb jelerosseg mellett is belaggol neha ami nagyon zavaro.

Ezt a routert neztem ki [TP-Link TL-WR1043ND]
Egy online uzlet hozzaszalasaiban irta valaki hogy konkretan jatekra vette es meg van vele elegedve. Meg gondolom a 3 antennaval mar a hatotavolsag is megno.

Megfelelo lenne ez a valasztas?

(#17510) Beri válasza painkillerx (#17509) üzenetére


Beri
addikt

"A wifin egységnyi idő alatt átvihető adatmennyiség a használt szabványtól függ, az azonos felépítésű routerek között nagyságrendi különbség nincs. A hatótávolságokra ugyanez igaz. Azt megtippelni, hogy egy hálózat meddig ér majd el, mennyire csökken majd a jelszint a routertől távolodva, vagy hogyan esik majd vissza a hálózat sebessége a jelszint csökkenésétől, kb. esélytelen."
"az adott szabványt mind a két oldalnak támogatnia kell"
idézetek az első hozzászólásból.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17511) mr.robi válasza krealon (#17507) üzenetére


mr.robi
tag

angol win7em van...
nem értem mit hova kell beirni, nem vagyok nagy szakembere a routereknek... ha leirnád hogy hova lépjek be az jó lenne :)

(#17512) krealon válasza mr.robi (#17511) üzenetére


krealon
veterán

A fent leirt parancsokat a Windows-os szamitogepek Parancssoraba (Start -> Run -> cmd) kell begepelni.

szerk:
Win7-nel: Start -> cmd

Ez a szamitogep beallitasain modosit, hogy a router-nek kevesebb dolga legyen.
A router-en semmit sem modosit.

[ Szerkesztve ]

(#17513) mr.robi válasza krealon (#17512) üzenetére


mr.robi
tag

igen, végül rájöttem hogy cmd-be kell beirni, de nem tudom mennyit csinált, mert semmit sem irt ki...

megcsináljam a laptopon és az asztalin is?

[ Szerkesztve ]

(#17514) H_András


H_András
tag

Linksys TL-WR841ND routerünk van jelenleg itthon. Erre két gép és egy NAS kábellel, két laptop pedig wifivel kapcsolódik (plusz néha mobilok meg vendégek laptopjai). Elég nagy az adatterhelés.
Sajnos úgy veszem észre, kinőttük. A neteléréssel nincs baj, szépen végzi a dolgát, de a belső hálózaton az adatmásolás már nem elég. Kábelen 10 mega, levegőben 2,5-3 mega másodpercenként, ami a hardver határa már. Főleg a wifi lassúsága zavar, bár a hardver ennél többet nem is tud.
A legelső hozzászólásban említett Linksys fejlettebb, módosítható firmware-rel rendelkező típus jónak hangzik, de azért rákérdezek két egyéni szempontra: a belső adatmásolás sebessége legyen sokkal gyorsabb (a mostaninknál), illetve mivel a ház elég nagy (tégla, két szint), és bár most tél van, szeretünk a kertben is netezni (a jelenlegi router elég jól viszi a jelet a maga két antennájával, még kb 50 méterre a routertől is maximális majdnem a jelszint a kertben.)
Ennek megfelelően kérnék a nálam tapasztaltabbaktól egy típust, ami a két, általam fontosnak tartott célénak megfelelne (belső másolási sebesség és távolság). Ha már van rajta extra, usb mondjuk nyomtatónak, akkor nem ragaszkodnék a Linksyshez. Hosszú távra tervezve ár nem számít annyira, gyors legyen, megbízható, stabil, és mindent tudjon ami kell ;)
Köszönöm szépen előre is :R

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#17515) Intruder2k5 válasza H_András (#17514) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A TL-WR841ND nem Linksys, hanem TP-LINK! Amúgy ez a 2,5-3MB/sec nem a router határa, még WiFi-n sem, (ha csak nem nagyon rossz a jelszint) tehát máshol kellene körülnézni. Véletlenül nem g-s klienst használsz?

[ Szerkesztve ]

(#17516) H_András válasza Intruder2k5 (#17515) üzenetére


H_András
tag

Bocs elírtam a típust, még korán van, jogos :)
A jelszint kiváló, tudna ennél többet is ez a router (két-három éves lehet)? anno azt mondták, ennél több nem is lehet.. az egyik kliens az g-s valóban.

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#17517) H_András válasza Intruder2k5 (#17515) üzenetére


H_András
tag

Hm, közben már egy fél órája olvasgatom a fórumodat ;)

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#17518) Intruder2k5 válasza H_András (#17516) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A g-s szabványnak 20Mbps körül van a felső határa, ami 2-2,5MB/sec.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi#Legelterjedtebb_szabv.C3.A1nyok

De mivel a 841ND router 300-as n-es szabványú, így annak jóval többet is tudnia kell. Szerintem 7-8MB/sec-ig fel lehet azt vinni, megfelelő klienssel persze!

Olvasgasd csak, azért van! :)

[ Szerkesztve ]

(#17519) H_András válasza Intruder2k5 (#17518) üzenetére


H_András
tag

Köszi, akkor jelenleg megoldásként beszerzek a gyengébb laptophoz is egy n-es usb-s kütyüt. Reméljük ez elhallgattat majd egy-két sohasemminemelég-szájat..
A routerrel egyébként semmi baj nincs amúgy, csak gondoltam megérett már a cserére.

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#17520) Gazda1


Gazda1
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, amely megválaszolása egy hozzáértőnek nem lesz nehéz, viszont én nem tudtam megoldani a problémát.

Szóval az a lényeg, hogy a bejövő netet egy SMC (pontos típust nem tudok) router osztja szét, a vezetékek a falban vannak elvezetve a szobákba, minden szobában van egy net csatlakozás. Most úgy adódott, hogy az egyik szobában két gépen is kellene a net egyszerre.

Az a kérdés, hogy menne-e úgy a net, hogy a szoba csatlakozójára rákötök egy routert és és úgy osztom ketté a netet??

Egy régi SMC7004VBR routerrel próbáltam tegnap, de nem volt net. Viszont azzal a routerrel már régen is gondok voltak, mert csak két gépet engedett fel, ezért le lett cserélve. Arra gondoltam, hogy ha vennék egy új routert, úgy működhet-e a dolog?!

PS: tudom, hogy nem ez a megfelelő topik, de itt legalább van élet, szóval, ha valaki tudja a választ, írjon legyen szíves. Köszi!

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#17521) bambano válasza Gazda1 (#17520) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

persze, hogy mehet. ha a második router wan portjába dugod a falból jövő kábelt, akkor azt a routert fel kell programozni, ha a lan portjába dugod, akkor az a router mezei switch-ként fog működni és nem kell csinálni vele semmit.

100 megáig járható út még a drót megosztása, ilyen egy ethernet kábelen két gép jellegű elosztóval.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17522) Intruder2k5 válasza Gazda1 (#17520) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Esetleg megoldható lenne a régi SMC-vel is, de ha már amúgy is gondok voltak vele, akkor inkább felejtsd el... Venni pedig ne routert vegyél, hanem switch-et, mert egyrészt sokkal olcsóbb, másrészt erre a célra az kell! Switch-et már akár 2000Ft környékén is kapsz...

(#17523) Gazda1 válasza bambano (#17521) üzenetére


Gazda1
tag

Köszi a választ! Szóval, ha a WAN portba dugom, akkor DHCP-t ki kellene kapcsolni és fix IP-t és egyéb finomságokat kellene megadni (ehhez nem nagyon van erőm és tudásom)?!

Ha pedig beledugom az egyik LAN portba, akkor rádugom mellé a két gépet és gond nélkül kell, hogy szaladjon a net (semmi konfigurálással)?! Ha pedig így nem megy, akkor valóban kuka a router?!

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#17524) Intruder2k5 válasza bambano (#17521) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"ha a lan portjába dugod, akkor az a router mezei switch-ként fog működni és nem kell csinálni vele semmit."

Ez így nem feltétlenül igaz, ugyanis könnyen lehetséges, hogy a két soho router IP-je egybe esik, és ütközés lép fel a hálózaton.

(#17525) Gazda1 válasza Intruder2k5 (#17524) üzenetére


Gazda1
tag

bambano, Intruder2k5

Sikerült, köszönöm! :R A falból a netet rákötöttem a router 1-es portjára, az egyik gépet pedig a router 2-es portjába és működik, és megy a régi SMC-vel. :)

[ Szerkesztve ]

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#17526) Zola007


Zola007
veterán

Hello

Routert keresnék ~15e ftos kategóriában lehetőleg hosszabb távra (min 3 év). az alàbbi szempontok szerint, de az 1. hsz alapján valószínűleg kénytelen leszek valamelyikből engedni:
- erős jel (kőházba)
- nyomtatómegosztás
- tudjon hd vagy kozeli anyagot streamelni
- egyszerü szoftver

Az 1. hsz alapján 3 típust néztem ki:
N16, N13, 1043ND

Az Asus n16 lenne mindezekre alkalmas, de elég drágácska. Az n13 kérdéses hogy elég erős e a házunkba a rejtett antenna miatt, a TPLink 1043 viszont natívan nem tud nyomtató-megosztást, moddolni pedig nem akarom.

Esetleg van egyéb alternativa?

Az N13 jelerősségben hogy viszonyulhat a másik kettőhöz?
(csak elméletileg vagy spec alapján, tudom hogy a valós jel lutri)

esetleg adjam fel a nyomtatót és inkább 1043nd?

Még annyit, hogy nem valószínű, hogy bővitik a falusi kábelnetunket a közeljövőben, így a 10/100 is elég vezetéken.
köszi!

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#17527) Carte


Carte
tag

Üdv!

Olcsón keresek használható wi-fi routert, lehetőleg nem 1-2 évre.

Ezeket néztem:

D-LINK DIR-600

TP-LINK TL-WR841ND

Ha wi-fi képes nyomtatóm lesz az ezekkel működni fog? (láttam olyat egy drágább nyomtatóba hogy un. "nyomtatószerver" funkció, ezekben nem, azért kérdezem)

Én a spec. alapján a TP-LINK mellett tenném le a voksom, de itthon ez lesz az első wi-fi router, ezért fogalmam sincs melyik a megbízható márka...

Köszi a segítséget! :R

(#17528) Mokush


Mokush
tag

Sziasztok!
UPC fiberpower 25 internetem van, ezt (egyelőre) egy régi WRT-54G szórja szét a levegőbe :)
Azt tapasztaltam, hogy ha a laptopot közvetlenül összekötöm a modemmel a letöltési sebesség 25Mbps ( :C ), ha a router van a modemhez dugva, a speedtest már csak 17Mbps-ot mér (kb. 1 méterre a routertől), egy emelettel lejjebb pedig 3-8Mbps (vasbeton + padlófűtés).
A fentiek miatt lecserélném a router-t, valószínűlg egy [ilyenre]. Szerintetek a 2x2dbi antenna +MiMo képes jobb térerőt / lefedettséget biztosítani, mint a régi Linksys-em? Esetleg van jobb alternatíva ebben az árkategóriában (7e HUF alatt)?
Előre is köszönöm és bocs a lamer kérdésért. :D

(#17529) Gazda1 válasza Intruder2k5 (#17524) üzenetére


Gazda1
tag

Igazad volt, az ütközés fel is lépett kis idő múlva, el is ment a net. Vettem 3000-ért egy TP-Link switch-et és azzal már műxik a dolog.

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#17530) Intruder2k5 válasza Gazda1 (#17529) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát azért ez még korrigálható lett volna menüből...
(bár írtad, hogy nem igazán értesz hozzá, de ez nem is olyan nehéz)
Mindegy, a lényeg, hogy működik! :)


Mokush
EZT olvasd el!

[ Szerkesztve ]

(#17531) Daffni2 válasza Mokush (#17528) üzenetére


Daffni2
addikt

Már megbocsáss, nem rosszindulatból kérdezem:Mi visz rá valakit arra,hogy egy ilyen noname kinai cuccot egyáltalán számításba vegyen, és hogy találtál rá? :R

Mert az olcsóság miatt érzett örömöt hamar elmulasztja a gyenge minőség okozta bosszúság.

"Aki ad,az nyer"

(#17532) Mokush válasza Daffni2 (#17531) üzenetére


Mokush
tag

Nekem semmi bajom az olcsó kínai cuccokkal...

(#17533) Intruder2k5 válasza Mokush (#17532) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igazad van, manapság ami nem kínai, az már hamisítvány! :)

(#17534) Daffni2 válasza Mokush (#17532) üzenetére


Daffni2
addikt

Sok szerencsét. :R

"Aki ad,az nyer"

(#17535) And válasza Mokush (#17532) üzenetére


And
veterán

Idézet a linkről: "A MIMO technológia a visszaverődött jelet használja, hogy jelentősen megnövelje az átvitel erejét és hatótávolságát"
Meg ne haragudj, nem te írtad, de ezt az ócska sz@r dumát! Ráadásul abszolút nem igaz: MIMO != visszaverődés. A belső antenna pedig a hatótáv szempontjából sokkal inkább hátrány, mint előny. De legalább nem 'csúfítja' el a routert ;].

(#17536) dokee78


dokee78
félisten

Max 6000Ft-ig kellene Wifis Router ajánlat,persze + 3 PC is rá lenne kötve utp kábellel.
Gondolom N-es ennyiért még nincs? :(

(#17537) Mokush válasza And (#17535) üzenetére


Mokush
tag

Köszi! Mondtam, hogy láma vagyok :)

(#17538) dokee78 válasza dokee78 (#17536) üzenetére


dokee78
félisten

Ez pl jó?
Mi az az N-Lite?

(#17539) C0d3r válasza dokee78 (#17536) üzenetére


C0d3r
addikt

Első hozzászólásban található "Belépőszint wifivel" kategória n lite wifivel rendelkezik (150 Mbit), 741ND ~5.500 Ft-ért beszerezhető.

(#17540) Roland93


Roland93
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ezzel a router-el lehetséges-e az, hogy 2 számítógépen, 1 xbox-on kábelről mennyen a net, és 1 laptopon pedig wifin? :)

(#17541) Intruder2k5 válasza Roland93 (#17540) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen tudja, a legtöbb otthon használatos routerre 4 eszközt lehet kábelen rákötni, de ha már TP-LINK-et szeretnél venni, akkor EZT vedd meg, csak néhány száz Ft-tal kerül többe, de ez már a 7-es sorozatból való, és jóval erősebb, mint az általad linkelt 5-ös széria! Példának okáért n-es szabványú WiFi-vel van szerelve...

[ Szerkesztve ]

(#17542) Roland93 válasza Intruder2k5 (#17541) üzenetére


Roland93
aktív tag

Köszi a választ!

Ár/érték arányban ezek a TP-LINK-ek jók?

(#17543) Roland93 válasza Intruder2k5 (#17541) üzenetére


Roland93
aktív tag

A hatósugara mennyi ennek a router-nek amit ajánlottál?

(#17544) Intruder2k5 válasza Roland93 (#17542) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmmm... Ez egy kényes kérdés, amiből aztán mindig harc van, de ha már így rákérdeztél, akkor válaszolok, és nem fogok a meggyőződésemmel ellentéteset mondani Neked!

Én személy szerint nem sokra tartom a TP-LINK routereket, mert a tapasztalataim rosszak velük! Bár az tény, hogy ez a tapasztalat mennyiségben nem sok, de úgy döntöttem, hogy nem kockáztatok, és inkább nem veszek többet TP-LINK eszközt! Az kétségtelen, hogy annyira olcsó, hogy az árával más routerek nem igazán tudnak vetekedni, de szerintem a panasz is több rájuk, mint a többi márkára. Linksys, ASUS, D-Link, Netgear, stb... Néha furcsa és megmagyarázhatatlan jelenségeket produkálnak, hogy csak egy példát mondjak, DIGI-s nettel és TP-LINK routerrel sokszor nem jól jelennek meg egyes google oldalak. Gmail, Google Maps, stb... Ez visszakereshető a router gondok topikban, szóval nem én találtam ki! Eddig az én meglátásom!

Az első hozzászólásban találsz némi útmutatót ami segíthet a választásban. Abban is igen előkelő helyen, és számban vannak jelen a TP-LINK cuccok, és itt a topikban is többen ajánlják előszeretettel azokat, állítva, hogy semmivel sem rosszabb, mint bármely másik, csak ez a felébe kerül.

A döntés tehát a Tiéd! :)

"A hatósugara mennyi ennek a router-nek amit ajánlottál?"

A WiFi-jükre nem szokott panasz lenni, elég erősnek mondható, bár ez nagyban függ a környezettől, és nem biztos, hogy mindenhol így lesz! A WiFi-ről szintén olvashatsz az első hozzászólásban...

[ Szerkesztve ]

(#17545) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Jelenleg egy D-Link DL-524-es routert használok, elégedetten de:

szeretném lecserélni gyorsabbra.

Itthon 2 pc-m van kábelekkel összekötve és ha másologatok akkor kicsit lassúnak találom a kb 10MB/s-os tempót ezért gigabites csatlakozókkal szerelt wi-fi-s routert szeretnék venni.

TP-Link WR1043ND -vel szemezgetek ami szerintem a célnak megfelelne.
Esetleg más tipust tudtok e ajánlani hasonló árfekvésben ? Tehát 13.000-16.000 ft-ért.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#17546) Intruder2k5 válasza Borisz76 (#17545) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nincs hasonló árfekvésben gigabit-es router...

(#17547) Borisz76 válasza Intruder2k5 (#17546) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszi a gyors választ.

Ha az árat nem nézzük és képbe jön a "mániákus" le/feltöltés 80-100 torrentel 2TB-os külső HDD-vel akkor vajon a felsőkategóriás routerekből melyik megy stabilan, megbízhatóan.

Az lenne a lényeg ,hogy 24/7 menjen és használja ki a sávszélességet ami 50/25 MBit/s.
Ezzel a lépéssel kiiktatható az asztali pc folyamatos üzeme ami jótékony hatással lenne a villanyszámlára.

Erre melyik router lenne alkalmas ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#17548) Intruder2k5 válasza Borisz76 (#17547) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos egyik sem! 50/25Mbps-el egy router sem képes torrentezni! További infóért EZT olvasd el! Szerintem inkább egy középkategóriás NAS-ban kellene gondolkodnod, ha ezek az elvárásaid...

[ Szerkesztve ]

(#17549) Borisz76 válasza Intruder2k5 (#17548) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm hasznos volt.
Akkor változik a leányzó fekvése.....

Ez a párosítás már jobb a torrentezésre ? :

- TP-Link 1043ND router
- 1lemezes NAS....amiből több tipus is létezik de még nem választottam.

Mod : Mire feltettem a kérdést addig meg is szerkesztetted a választ !!! :)

Na akkor "nekiugrok" a NAS-oknak.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#17550) Beri válasza Borisz76 (#17549) üzenetére


Beri
addikt

Igen, sokkal.

Intruder2k5:DIGI-s nettel és TP-LINK routerrel sokszor nem jól jelennek meg egyes google oldalak. Gmail, Google Maps, stb... Ez visszakereshető a router gondok topikban, szóval nem én találtam ki!
És mindegyik user error egytől egyig. Az R460-tól kezdve minden kategóriából dugtam már digis drót végére routert, egyikkel sem tapasztaltam hasonlót.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.