Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) mandju válasza Beri (#17950) üzenetére


mandju
senior tag

igaz, hogy nem témába vág, de hátha tudtok segíteni..

tp-link 841 nd-hez és 941 nd-hez milyen alternatív firmware-ek vannak, illetve mi az ajánlott?

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#17952) kali válasza mandju (#17951) üzenetére


kali
legenda

(#17953) mandju válasza kali (#17952) üzenetére


mandju
senior tag

köszi, nem jól tettem fel a kérdést... dd-wrtn kívül.. mert ez már fent van... csak nem tudom vele összehozni a kliens bridge módot sehogy sem sajnos.. amit már a másik topicban wlanos kitárgyaltunk. gondoltam hátha valami másik firmmel sikerül életre kelteni...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#17954) Beri válasza mandju (#17951) üzenetére


Beri
addikt

Openwrt és dd-wrt. Az az ajánlott, ami neked tetszik.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17955) mandju válasza Beri (#17954) üzenetére


mandju
senior tag

openwrt-hez létezik webes felület?

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#17956) Beri válasza mandju (#17955) üzenetére


Beri
addikt

Több is.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17957) mandju válasza Beri (#17956) üzenetére


mandju
senior tag

akkor keresek... :D

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#17958) sz0tyi


sz0tyi
csendes tag

Sziasztok! Egy TL-WR740N TP-LINK routert szeretnék venni. Esetleg bárkinek tapasztalata az eszközzel kapcsolatban?

(#17959) jNk válasza sz0tyi (#17958) üzenetére


jNk
senior tag

Itt senkinek nincs, nem is ismerjük, a TP-Link nem mikrohullámú sütőket gyárt ? ;]

Nade viccen kívül, egy nagyon jó ár/érték arányú router, a megfelelő wifi klienssel optimális esetben 40-50mbit/s sebességet elér, dd-wrt firmware kompatilibis, szóval jó vétel.

(#17960) sz0tyi válasza jNk (#17959) üzenetére


sz0tyi
csendes tag

Oks, akkor rá esett a választás. Köszi!

(#17961) gyerecske


gyerecske
senior tag

Sziasztok!

Gigabites, wifi-s routert szeretnék venni, ami megbízható, időtálló és viszonylag egyszerű beállítani.A wifi egy 3 szintes házban kellene, de legalább 2 szinten.Köszönöm előre is az 5leteket.

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#17962) jNk válasza sz0tyi (#17960) üzenetére


jNk
senior tag

A 741ND csak pár száz forinttal drágább és cserélhető antennája van, ha esetleg később nagyobbat szeretnél rá mert távolabbról is használnád vagy a szomszédnak is kell net :D

[ Szerkesztve ]

(#17963) Brogyi


Brogyi
senior tag

[Itt] egy új érkező. Tomato fanoknak kötelező. :)
Kíváncsi vagyok az 56-ost mennyiben szárnyalja túl.

[ Szerkesztve ]

(#17964) Intruder2k5 válasza Brogyi (#17963) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Érdekes, mert más források szerint teljesen más a kinézete! Én mondjuk jelen anyagi helyzetemben tuti nem cserélem le a közeljövőben az N16-ot, amivel mellesleg meg is vagyok elégedve! Az én igényeimet jelenleg ez még bőven kiszolgálja! De azért én is kíváncsi leszek majd az eredményekre... :)

[ Szerkesztve ]

(#17965) Beri válasza Brogyi (#17963) üzenetére


Beri
addikt

A route-olás sebességében biztosan nem.

Intruder2k5: Az ott leírt specifikációknak sincs sok közük a valósághoz, nem csoda, hogy a kép sem passzol :DDD
Bár azt a piros cuccot mutogatta már az asus n66u néven (ilyen specekkel), de aztán mégsem hozták ki ebben a formában ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17966) Intruder2k5 válasza Beri (#17965) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet, közben ezt átkeresztelték RT-N57U-ra...

(#17967) sniphoe


sniphoe
aktív tag

Sziasztok! Melyik most a "bestbuy" router ha torrent kell, USB és N-nes Wifi?
Természetesen mindez stabilan..

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#17968) Intruder2k5 válasza sniphoe (#17967) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nézőpont kérdése... :)

TP-LINK WR1043ND - olcsó
ASUS RT-N16 - sok memória
Netgear WNDR3700 - gyors proci
stb...

Gyári fw-vel egyik sem fog (normálisan) torrentezni, tehát számíts arra, hogy moddolt fw-t kell rátenni. Bestbuy mindenkinek az, ami az Ő igényeit legjobban kielégíti! Nekem személy szerint az RT-N16! Ez NAS funkciókban (Samba, FTP) kicsit gyengébb, viszont torrentben erős, és stabil. A 1043-ast is sokan használják, nekem viszont nem jött be... De az "OpenWrt kényszer" miatt a másik kettőre sem vágyom! Ha Neked megteszi az OpenWrt, akkor viszont azok is jó vételek.Ezen kívül van még a Linksys E3000, és E4200, ezek sem rosszak, bár "kicsit" drágák, meg esetleg a Netgear WNR3500L, ami hasonló az RT-N16-hoz, de kevesebb RAM és flash van benne. Szóval mindegyik esetében van sok elégedett felhasználó, bár az ára miatt a 1043-ast használják a legnagyobb számban.

[ Szerkesztve ]

(#17969) sniphoe válasza Intruder2k5 (#17968) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Köszönöm az alapos választ!
A TP-Link szimpatikus, utánajárok még és lehet az lesz a "kiválasztott". :)

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#17970) Intruder2k5 válasza sniphoe (#17969) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van saját fóruma, ahol választ kaphatsz a kérdéseidre mind a routert, mind pedig a firmware-t illetően...

(#17971) Brogyi válasza Intruder2k5 (#17966) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az a "Turbine technology" nagyon Ralink vagy Ubi saját. Biztos nem BCM. :)
Aj-aj ,az Ubi lesz. Te jó ég.

[ Szerkesztve ]

(#17972) Intruder2k5 válasza Brogyi (#17971) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor meg lehet, hogy totál elvetették az első elképzelést...

(#17973) Brogyi válasza Brogyi (#17971) üzenetére


Brogyi
senior tag

És szerintem ez lesz a magja:[link]
Ez a memória mérete, és az új USB3.0 miatt. Na,meg a gaming technology:))
Bocsi, lecsúsztam a módosításról.

(#17974) katona.t válasza Intruder2k5 (#17945) üzenetére


katona.t
tag

Köszi, pont ilyen választ vártam! :K :R

Az írás pedig nagyon informatív.

[ Szerkesztve ]

(#17975) Intruder2k5 válasza katona.t (#17974) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Örülök, hogy segíthettem! :)

(#17976) psg5


psg5
veterán

Üdv!

Kis segítség kellene.
TL WA701ND AP beüzemelve. Ha nyílt a hálózat, akkor felismerik az eszközök, ha titkosítom, akkor nem tudnak felcsatlakozni. Pl a laptop folyamatosan a hálózati cím lekérésénél tart.
Mit állítok be rosszul?

F.K.T.

(#17977) psg5 válasza psg5 (#17976) üzenetére


psg5
veterán

T-online-nál statikus az IP ugye? és a DHCP beállításnál kell valamit állítnai?

F.K.T.

(#17978) Beri válasza psg5 (#17977) üzenetére


Beri
addikt

Irány az otthonihálózatésinternetizé topic, link az első hozzászólásban.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17979) psg5 válasza Beri (#17978) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, rendben.

F.K.T.

(#17980) Dani82


Dani82
senior tag

halihó!

Az lenne a kerdesem, hogy egy 3 emeletes csaladi haz legalso szintjen, azaz a fold alatt van a telefonkozpont. Ott jon be a net, ott a router. Szeretnenk wifit a hazba, de nem igazan jon fel a jel meg az elsore se lentrol. A hazban levo szamitogepek kozott routerrel van osztva a net, az utp kabelek a falakba vannak es a router alul a telefonkozpontnal.

Acces pointot jvasaoltak, hogy ami az egyik gepbe bemegy net utp kabelen azzal azt szet lehet szorni wifi jelkent acces pointtal.
Ma fater hazajott egy linksys n router wrt 120-al, de asszem ez egy sima router, nem acces point. Ezzel menni fog szerintetek ?

Koszi elore is!

(#17981) Intruder2k5 válasza Dani82 (#17980) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bár ez valóban router, és nem access point, de ettől függetlenül azért megoldható a dolog! Ha a fő (lenti) router IP címe 192.168.1.1, akkor kezdésnek a Linksys-t állítsd át 192.168.2.1 címre, a WAN részét pedig konfiguráld statikusra...

IP: 192.168.1.100
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
Gateway: 192.168.1.1
DNS: 192.168.1.1

Ha további kérdésed van ezzel kapcsolatban, akkor inkább a Router gondok topikban tedd fel, mert oda inkább való, mint ide.

(#17982) Dani82 válasza Intruder2k5 (#17981) üzenetére


Dani82
senior tag

köszi! atmegyek oda

Feltennem ott a kerdest neked :)

[ Szerkesztve ]

(#17983) malwy


malwy
senior tag

Sziasztok!
Jelenleg egy Edimax vezetékes router (100Mbit) osztja meg az internetet (6Mbit) 3-4 gép között.
Nincs vele semmi gondom, tökéletesen megfelel. Egy telefon, illetve havi 1-2 alkalommal képbejött egy laptop, amiknek internetet kéne biztosítani. Főleg az okostelefonnak.

Mi a legjobb (best buy) megoldás? Legolcsóbb wifis routert rákötöm erre a routerre? Vagy közvetlenül a routerbe az eddigi kábelek, wifin a teló, a régi routert meg megsiratom?
Találok valami olcsó gigabites routert (hogy előrelépés legyen a gépek közti sebességben), amint van wifi is.
Üdv: Malwy

(#17984) Beri válasza malwy (#17983) üzenetére


Beri
addikt

Bármit vehetsz, nem lesz kevés. Barátod az első hozzászólás.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17985) malwy válasza Beri (#17984) üzenetére


malwy
senior tag

Elolvastam típusokat, csak még rákérdeztem, hogy elméletben jó úton haladok-e.
Köszönöm szépen, megveszem az ajánlott típusokból az egyiket.

(#17986) S0m30n3


S0m30n3
aktív tag

Üdv!
4-5k körül tudnátok ajánlani N-es wifis, megbízható routert, ha van?
Ha ez lehetetlen, akkor pedig milyen vezetékest ajánlotok ami jó?

(#17987) Intruder2k5 válasza S0m30n3 (#17986) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

5k körül csak LiteN-es van, és az is csak TP-LINK-ből, a TL-WR741ND.

(#17988) Varoz


Varoz
őstag

Üdvözletem!

Van egy TP-Link WR543G routerem, ami wifin adja a jelet. Van egy D-Link vevőm ami elég fostos már. Vettem helyette egy TP-Link WA701ND Acces Point-ot. Na már most az a problémám, hogy a TP-Link nem látja a routert. Ilyenkor mi van?

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#17989) Beri válasza Varoz (#17988) üzenetére


Beri
addikt

Ilyenkor átfáradsz az első hozzászólásból az egyik hasonló témájú topicba. Van wifis, otthonihálós, stb.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17990) James1986


James1986
csendes tag

Sziasztok. Olvasgattam a fórumot az elmúlt napokban, és láttam hogy sokan dícsérik itt a TP-Link WR941ND router-ét. Ennek hatására tegnapelőtt én is vettem egy ilyen típust, v3-asat, és itthon beüzemeltem aminek nagy csalódás lett a vége, ugyanis a sávszélességemnek még az egy tizedét sem engedi valami miatt át.
Azt tudni kell, hogy Inviteles 8/0,5 Mbit-es sima ADSL netem van mégpedig a szolgáltatótól kapott D-Link DSL-360R típusú modem társaságában.
Ez előtt egy SMC 7004VBR típusú routerem volt, csak kellene a WiFi itthonra és ez miatt cseréltem. Az imént említett routerrel semmi gond nem volt, szépen átjött a 8Mbit, sőt médialejátszó is volt rá dugva egy másik Lan portra és a gépben lévő vinyóról nézegettem a filmeket a médialejátszóval a routeren keresztül és még az 1080p-s filmek sem jelentettek így gondot soha.
Na most ahogy beüzemeltem a TP-Linket a médialejátszó felé a gépről ugyanúgy (ha nem gyorsabban) megy az adat ahogyan előtte, de az internet nagyon lassú (tehát ami a WAN port felől jön), torrentek is szinte csak csordogálnak 5-10 kB/s-el, de úgy hogy hol van net, hol nincs.
Mármint látszatja nincs a Win-en belül, hogy most elment a net, szóval a Win nem kiabál, csak egyszerűen a uTorrent letöltési grafikájából indolok ki, hogy úgy rajzolja a letöltés vonalát mint egy oszcilloszkóp (úgy értem föl-le-föl-le megy a zöld vonal folyamatosan, mintha csak bizonyos impulzusonként kapna jelet a modem felől).
Nem jövök rá mi lehet a gond, a router "Network -> WAN" beállításainál én mindent rendben találok, meg átnéztem már vagy 10-szer minden beállítást ami erre a problémára okot adhat, de nem jövök rá. A nettel sem lehet gond, mert ha kiveszem a routert a hálózatból akkor meg megint jönnek a cuccok rendesen, sőt már még a kábeleket is kicserélgettem, gondoltam nem-e érintkezési hibás valamelyik, de nem.
Aki tud legyen szíves segítsen minél előbb, mert kellene a WiFi kapcsolat az ünnepekre, meg egyébként is idegesít a dolog, nem lenne jó dolog ha téglát vettem volna 11.000-ért.

Asus M2N32SLI-Deluxe WiFi, AMD Athlon64 X2 6400+ BE 2x1MB, Asus Silent Square PRO, eVGA GeForce 8800GTS 512MB, 2x1GB DDRII 800 MHz Corsair TwinX CL4DHX, Corsair VX550W, Raidmax NZXT Apollo Black

(#17991) Varoz válasza Beri (#17989) üzenetére


Varoz
őstag

Bocsánat, ide nem akartam. :B

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#17992) Beri válasza James1986 (#17990) üzenetére


Beri
addikt

Nagy valószínűséggel sikerült szétbruteforce-olnod a tűzfalát. Kapcsold ki szépen, mindenféle védelemmel együtt (főleg flood), aztán ha a probléma még mindig fennáll, fáradj át a router gondok topicba.
Persze az egészet hardresettel illik kezdeni, mert gyanítom, hogy még nem volt.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17993) James1986 válasza Beri (#17992) üzenetére


James1986
csendes tag

Hát ha hiszed ha nem én már ezeket is kipróbáltam, tűzfalak is ki voltak már kapcsolva, a FLOOD most is ki van, meg hard reset is volt már kétszer is, de a gond az, hogy már mindjárt az elején mikor még a gyári állapotában volt és csak feltettem a driver-ét meg megadtam neki az ADSL kapcsolatom Felh.nevét és a jelszavamat már akkor is így működött kapásból, pedig akkor még a webfrontend vagy minek hívják ahol ugye állítgatod meg sem volt nyitva még egyszer sem.
Na de mind1, majd lesz valami, nem tudom kihez kellene fordulnom segítségért, de tanácsodra megnézem a router gondok topicot is.
Köszi szépen.

Asus M2N32SLI-Deluxe WiFi, AMD Athlon64 X2 6400+ BE 2x1MB, Asus Silent Square PRO, eVGA GeForce 8800GTS 512MB, 2x1GB DDRII 800 MHz Corsair TwinX CL4DHX, Corsair VX550W, Raidmax NZXT Apollo Black

(#17994) f_sanyee válasza James1986 (#17990) üzenetére


f_sanyee
senior tag

portot beallitottad a routerben amit az utorrent hasznal?

(#17995) Beri válasza James1986 (#17993) üzenetére


Beri
addikt

feltettem a driver-ét
Nincs neki olyan.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17996) James1986 válasza Beri (#17995) üzenetére


James1986
csendes tag

Hmm, szerintem elbeszélünk egymás mellett. Az alatt, hogy "feltettem a driver-ét" azt értettem, hogy adtak hozzá egy CD-t amiről a beállításokat gyorsan el tudom végezni meg ellenőrzi automatikusan a modemmel a kapcsolatot stb. Ergo Quick Install CD vagy mi a fene lehet, csak azt hittem hogy tett is valamit a gépre róla ami szükséges a megfelelő működéshez, mármint telepített is vmit, de akkor ezek szerint csak a Quick Install van rajta gondolom.

f_sanyee:
Nem az a gond, mert nem csak a uTorrent lassú, hanem a böngészés is (Mozillát használok), meg minden le- illetve felfelé küldött adat lassú.
Egyébként igen, a port be van állítva, azt be is állította automatikusan, megnéztem.

Lehet esetleg olyan, hogy ez a D-Link DSL-360R modem nem kompatibilis ezzel a routerrel?
Vagy nem tudom annyira nem értek hozzá, de olyanra is gondoltam (lehet most nagy baromságot írok), hogy a router az ADSL2+-os, illetve azt is tud, a modem meg és a bejövő internet kapcsolatom is csak sima ADSL?
De mondom még egyszer nagyon mélyrehatóan nem értek a hálózatkezeléshez (van amit tudok, de van amiket nem), de visszafelé a routernek kompatibilisnek kellene lennie ADSL és ADSL2-vel is nem csak ADSL2+-al gondolom, ugye?

[ Szerkesztve ]

Asus M2N32SLI-Deluxe WiFi, AMD Athlon64 X2 6400+ BE 2x1MB, Asus Silent Square PRO, eVGA GeForce 8800GTS 512MB, 2x1GB DDRII 800 MHz Corsair TwinX CL4DHX, Corsair VX550W, Raidmax NZXT Apollo Black

(#17997) Intruder2k5 válasza James1986 (#17996) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

TP-LINK routereknél elég gyakori jelenség, hogy nem férnek össze a D-LINK DSL-360R modemmel... Ezt amúgy a TP-LINK support is megerősíti, és azt mondja (néhány éve folyamatosan), hogy dolgoznak a probléma elhárításán, és a következő firmware-ben benne lesz a javítás. Volt akinek 1043-assal is eljátszotta ezt. Két lehetőséged van, az egyik, hogy lecseréled a modemet is, a másik pedig, hogy visszaviszed a routert, és veszel egy más típust helyette, amikkel nincsenek ilyen gondok. Ezen sajnos kapcsolgathatsz Te amit akarsz, nem valószínű, hogy jó lesz! Még moddolt firmware-el talán, de azt meg kinek van kedve feltenni egy vadiúj, amúgy nem működő routerre...?! Mondjuk mostanában a DD-WRT is csak gyilkolja a routereket, tehát én azt sem javaslom!

[ Szerkesztve ]

(#17998) Beri válasza Intruder2k5 (#17997) üzenetére


Beri
addikt

mostanában a DD-WRT is csak gyilkolja a routereket
Sőt, féregjáratot nyit a szoba sarkában és beszippantja a családot.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17999) f_sanyee válasza Intruder2k5 (#17997) üzenetére


f_sanyee
senior tag

hogy lehet az hogy, egy modem es egy router nem fer ossze?

(#18000) Intruder2k5 válasza f_sanyee (#17999) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elméletileg sehogy! Gyakorlatilag viszont így, ahogy fentebb láttad, vagy ahogy ITT és ITT látszik... Ha gondolod végig olvashatod a történetét, de azt elmondom, hogy csak a modem csere segített rajta. Persze ugyanígy a router csere is megoldotta volna... Gyakorlatilag tehát csak egy TP-LINK router, és egy D-Link modem kell hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.