Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17851) kali válasza vargalex (#17842) üzenetére


kali
legenda

terhelj meg istenesen wifi útján egy azonos motorral rendelkező mr és wr routert, szerintem méricskélned sem kell majd, látszatra vágni fogod a különbséget! :K

[ Szerkesztve ]

(#17852) Ijk válasza simi12345 (#17850) üzenetére


Ijk
nagyúr

Akkor félreértettél. Kb. a pokolba kívánom a wifit, arra jó hogy laptopon, telefonon böngészgess. Adatforgalomhoz kábel kell.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#17853) jNk válasza Ijk (#17852) üzenetére


jNk
senior tag

...vagy jól beállított wifi ;]

(#17854) psg5


psg5
veterán

TP-Link TL-WA701ND-t rendelném, egy szintes ház, téglafalak (kb 3-at kell átlőnie) úgy 25 m sugarú körben kellene.
Valamint a meglévő routeremhez kötném. Nem használtam még AP-t, azért lenne egy kérdés?
Ha rákötöm a vezetékes net is megmarad ugye? Nem veszi át teljesen a router funkcióját és csatlakozás után csak vezeték nélkül dobja a jelet?

Az eszköz megfelel a célnak?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#17855) vargalex válasza kali (#17851) üzenetére


vargalex
félisten

Ezeket a routereket alapból nem használnám gyári firmware-val. :) Tesómnak, mint legolcsóbb USB-s megoldást, az MR3420-at javasoltam, persze rögtön OpenWrt-vel, kifejezetten nyomtató megosztásra (multifunkciós, a scanner is megy). Bármilyen terhelés mellett teljesen stabil.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#17856) jNk válasza psg5 (#17854) üzenetére


jNk
senior tag

Access Point módban azt fogja csinálni ami a terved vele, a routered kiszolgálja a kábeles gépeket, a wifis eszközök pedig az AP-n keresztül használják a router álltal szolgáltatott netet.
Az AP dhcp szerverét nem árt kikapcsolni (és az ip-jét módosítani ha az is 192.168.1.1 mint a routeré) hogy ne harcoljanak a routerrel :)
A választott eszköz attól is függ hogy milyen sebességű netet és mennyi kliens között szeretnél megosztani.

(#17857) psg5 válasza jNk (#17856) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.

5Mbit a net és 2 asztali géphez vezetékes maradna és 1 laptopot és néha egy telefont kellene szolgálnia. Arra elég?

F.K.T.

(#17858) jNk válasza psg5 (#17857) üzenetére


jNk
senior tag

Függ a környezettől is (más hasonló wifi ap-k, falak, távolság), de azt az 5mbit/s -es netet szerintem probléma nélkül fogja szolgáltatni az AP az egész házban, bár a hűtőszekrényben lehet hogy be fog lassulni :P

(#17859) psg5 válasza jNk (#17858) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mégegyszer!

Téglafalakat kell átvinni 3-at és akkor már a kertben is lehet fogni.

Egyébként ugyanezekkel a feltételekkel mi a legnagyobb sebesség ennél az eszköznél amit még szét tud dobni? Vagy itt is igaz, hogy ha felmegy egyszer 10Mbit-köré a net akkor max a vezeték nélküli csak 4-5Mbitet tud továbbítani?

Hűtőben remélem nem fogom használni, bár sosem lehet tudni fiam hova variálja el a telefont. :)

F.K.T.

(#17860) Beri válasza psg5 (#17859) üzenetére


Beri
addikt

Kábel nélkül gyakorlatilag LEHETETLEN látatlanban megmondani, mennyit sikerül majd nálad átvinni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17861) psg5 válasza Beri (#17860) üzenetére


psg5
veterán

Értem. Az általános gyakorlat mit mutat téglafalak esetében ? Bár a lehetetlen szó értelmezése után talán fel sem kellene tennem ezt a kérdést...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#17862) Beri válasza psg5 (#17861) üzenetére


Beri
addikt

N-lite (150Mbps) eszközökkel 5Mbit nem téma (hacsak nem egy fekete lyuk közepében élsz :DDD ), sőt, 10 sem. A jellemző sebességek (zaj és falak nélkül) kinn vannak az első hozzászólásban.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17863) jNk válasza psg5 (#17859) üzenetére


jNk
senior tag

Ha nem is lehetetlen, de nehéz megmondani a garantálható sebességet. Az AP-val egy szobában "n" szabványú wifi klienssel optimális esetben elérhető a 40mbit/s is, de ez jelentősen csökkenhet a távolság növekedésével és még inkább a falak számával.
Ebben a tesztben összehasonlítanak több wireless eszközt is (köztük a WR741-et is aminek a wifi része azonos a WA701-el), de még ez alapján sem lehet kijelenteni hogy a kertedben garantáltan menni fog a 15-20mbit/s sebesség.

(#17864) Ijk válasza jNk (#17853) üzenetére


Ijk
nagyúr

Na igen, ha az ember ráér hetekig tanulmányozni hálózattal kapcsolatos leírásokat.

Egyébként már majdnem zseni vagyok, 2x20 percre sikerült belőni acces pointnak a tplink 741nd-t, mielőtt kétszer is eldobta a netet, azóta meg semmi. Holnap húzzuk be az utp kábelt, kb. 1 óra alatt meglesz a művelet, ez pedig megy a kukába;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#17865) psg5 válasza Beri (#17862) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindegyikőtöknek!

F.K.T.

(#17866) Mika1227 válasza kali (#17822) üzenetére


Mika1227
őstag

Mobillal szeretnék netezni ahhoz kéne a router. Ha jól tudom 10megás a netem, olyan 5k körül gondoltam!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#17867) psg5 válasza Beri (#17862) üzenetére


psg5
veterán

Amennyiben win7-et használok, akkor is a manual-ja használható vagy másra is kell figyelni?

Mindegyik gépen ki kell osztani majd kézzel az IP címet?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#17868) psg5


psg5
veterán

Még egy kérdés:

Az AP-t rácsatlakoztathatom a routerre, úgy is, hogy nem rögtön a routerem mellett van, hanem az abból kivezetett utp kábel, egy szobában elhelyezve (kb 30-40m vezeték) végére rakom rá?
Van-e a router és AP közti vezetékhossznál kritikus távolság?

F.K.T.

(#17869) Intruder2k5 válasza simi12345 (#17850) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem kolléganőm RT-N10-el, WiFi-n torrentezik, természetesen megy rajta, de csak megfelelően limitált peer-számmal! WiFi-n nem fog átmenni 1000-1500 kapcsolat... Bár én állítottam be neki, de most már nem tudok pontos értéket mondani, szerintem 100 körülire van állítva a maximum!

[ Szerkesztve ]

(#17870) kali válasza Mika1227 (#17866) üzenetére


kali
legenda

5 e ft környékén tp-link tl-wr741nd vagy tl-wr740n - a d jelzésűnél levehető/cserélhető/tolható az antenna!

vargalex; azért említettem az azonos motorral rendelkező 3g kontra sima router összehasonlítását, mert valamiért a sima jobban teljesít, a mobilinternetesnél inaktív 3g esetén is hamarabb visszavesz a rendszer a wifi teljesítményéből, ha húzósabb terhelést kap a router! nem hittem volna a szememnek, ha nem több darabbal próbálgatjuk, először azt hittem, hogy csak az az egy darab csinálja, de nem! lehet, hogy firmware kérdése, és moddolt esetén változik a felállás...
korábban többnyire smc routereknél láttam ennyire érzékelhetően, hogy húzós terhelés alatt (el)fogy a wifi...

[ Szerkesztve ]

(#17871) Brogyi válasza Cyberbeni (#17827) üzenetére


Brogyi
senior tag

A voip kis sávszélességet igényel, de nem igazán szereti a nagy pinget, mert ugye akkor mekeg, szaggatott lesz a hang.El kell döntened mi a fontos a game vs voip. Mind a kettő kis pinget igényel. Egymás mellett valamelyik kifekszik. Normális voip készülék a voip-ot helyezi minden elé. Ez így logikus.Voip-os készülék ajánlást nem itt kellene keresned. Külön topikja van. Keress rá. Két ismert nevet említettem. Természetesen van olcsó is, de én a biztosat mondtam, és amit próbáltam, vagy van.Fritzbox-om volt. Nagyon egyszerű, és kiváló. A válaszodból ítélve ez a neked való, még ha drága is.Jelenleg egy Linksys,Sipura SPA1001 ATA-m van,de az pilóta vizsgás.Nem neked való.Több választ itt ne várj.

(#17872) Cyberbeni válasza krealon (#17828) üzenetére


Cyberbeni
addikt

mármint ha voip-on keresztül telefonálok, akkor nagy a ping.
@Brogyi: köszi

(#17873) slyowich


slyowich
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgattam de teljesen amatőr vagyok a témában ezért a segítségeteket kérem. 80/25 diginetem van gyorsabb nem lesz, max. lassabb ( válság van :) ). Laptopom van de az maradna kábelről. Csak 2 telefon miatt kéne a wifi. Mit ajánlanátok? Másik : ha a laptop marad kábelről akkor marad a letöltési ill. feltöltési sebesség?
Segítségeteket előre is kösözönöm!!!

(#17874) kali válasza slyowich (#17873) üzenetére


kali
legenda

80/25 (pppoe) alá már gigabit képes router illik, olcsóbb kategóriában például; tp-link tl-wr1043nd (természetesen ha többet szánsz rá, akkor vannak jobbak is!)
a nem gigabit képes (100-as) routerek még kábelen is erősen határeset tárgyát képezik, ha ez nem gond, és olcsóbbat akarsz mint az olcsóbb gigabit képes, akkor mehetsz visszafelé; tl-wr941nd, tl-wr940n, tl-wr841n(d), tl-wr743nd (client), tl-wr741nd, tl-wr740n - kábeles sebesség szempontjából nem nagyon lesz eltérés, a wifi változik (300-as és 3 * 3 mimo, 300-as és 2 * 2 mimo, 150-es lite-n és nincs mimo), de telefonok esetén ennek nincs jelentősége, a lite-n 700-as széria is tökéletes a mobiltelefonokhoz!

[ Szerkesztve ]

(#17875) Beri válasza Mika1227 (#17866) üzenetére


Beri
addikt

Ott az első hozzászólás.

psg5: Mindegy mit használsz. IP-t kézzel kiosztani meg csak akkor kell, ha igényed van a fix IP-re.
30-40 méter kábel egyáltalán nem sok. A szabvány szerint 100 méter kábel lehet két aktív eszköz között.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17876) vargalex válasza kali (#17870) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Igen, valószínűleg a firmware-ban keresendő az eltérés. Ha mindkettőn OpenWrt van, nem hinném, hogy különbség lenne.

Alex

(#17877) psg5 válasza Beri (#17875) üzenetére


psg5
veterán

Köszöntem!
:R

F.K.T.

(#17878) TheJoeker


TheJoeker
tag

Hello!

Érdeklődni szeretnék, hogy milyen routert ajánlanátok egy 40/20-as diginethez.
Jelenleg 5Mbps-es net van egy SMC Barricade 7004VBR Routerrel. De szerintem a router kevés lenne az új nethez.

Lehetőleg vezetékes legyen és jó lenne ha 10ezer FTnál nem lenne drágább. A legjobb az 5-10ezer FT közötti ár lenne.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#17879) Beri válasza TheJoeker (#17878) üzenetére


Beri
addikt

Az első hozzászólást ajánlom továbbra is.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17880) TheJoeker válasza TheJoeker (#17878) üzenetére


TheJoeker
tag

Igazából ezt néztem ki: D-LINK DIR-100

Szerintetek ez megfelelő a fent leírtaknak? Elég lesz a 40/20as diginethez?

[ Szerkesztve ]

(#17881) simi12345 válasza Intruder2k5 (#17869) üzenetére


simi12345
tag

ok köszi

még annyi, hogy csak a peer-t állítottad be neki??

(#17882) kali válasza vargalex (#17876) üzenetére


kali
legenda

az okés, hogy húzós terhelésnél először a wifi szenved hátrányt, ott vesz vissza először a rendszer - az smc routerek a kiemelkedő példa -, de itt a 3g miatt állíthatták be így a prioritási arányt, a terhelés függvényében? másra nem nagyon tudok gondolni... más kérdés, hogy miként oldották meg, függetlenül a 3g aktivitástól, de akkor is...

(el is ment a tl-wr941nd v3 routerem az aprón, azért kicsit sajnálom, de felesleges volt, hogy itt álljon kihasználatlanul... :O )

[ Szerkesztve ]

(#17883) kali válasza TheJoeker (#17880) üzenetére


kali
legenda

én azt szoktam javasolni, hogy inkább egy tl-wr741nd, amiben a wifi kikapcsolható, igény esetén az antenna is levehető, és a 40/20 megabit/sec net meg sem kottyan neki, így 5 - 6 e ft környékén lesz az ár! a későbbiekben ha szükség lenne a wifi szórásra (notebbok, mobiltelefon...stb), akkor nem kell új router, adott netes sebesség alá wifi szempontjából is elég!

(#17884) Intruder2k5 válasza simi12345 (#17881) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Global Peer Limit-et.

(#17885) sea


sea
tag

Sziasztok!

Wifi routert szeretnék venni, ebben kérnék segítséget.

A lakás társasházi, 55 nm-es, a Digi kábel a lakás egyik szélén van, ezt ha lehet nem szeretném átkábelezni sehová, tehát itt lenne a router. Innen a lakás legtávolabbi pontján van a nappali, (jópár fal választja el), ahol egy smart tv -nek lenne szüksége a netre illetve persze a lakás összes pontján szeretném tabletről, vagy mobilról elérni a hálózatot. Ezekre gondolom nem kell egy eget verő összegű router, viszont szeretném DLNA -ra is használni a smart tv-t a lakás két legtávolabbi pontja között. Ez megoldható? Milyen routert javasoltok ez esetben megvételre? TP-Linkre gondoltam, de azon belül melyiket? (Persze lehet más márka is) Köszönöm a válaszokat előre is!

(#17886) Beri válasza sea (#17885) üzenetére


Beri
addikt

szeretném DLNA -ra is használni a smart tv-t a lakás két legtávolabbi pontja között
TP-Linkkel és gyári szoftverrel nem megoldható.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17887) VSZM


VSZM
tag

Sziasztok!

Otthoni UPC-s kábeles internetet szeretnék megosztani. Olyan wireless routert keresek, ami megbízható, nem szakadozik, és lehetőleg olcsó. A megbízhatóság fontos, mert sokat játszom interneten keresztül, ahol egy kisebb szakadás is gondokat okozhat. Kis lakásba kellene, nem nagy az árnyékolás, mert rengeteg szomszéd wifi hálózatát látom tökéletes erősséggel. Kérlek mondjatok 4-5 ezer forint körüli routereket, amelyek kielégítik a fenti feltételeket. Ezen kívűl szeretném kérdezni, hogy van-e olyan program, vagy olyan fajta router, amin be lehet állítani, hogy melyik gép milyen prioritást élvezzen a nethasználat szempontjából?

SWBF2 4 EVER

(#17888) C0d3r válasza VSZM (#17887) üzenetére


C0d3r
addikt

Első hozzászólás, belépőszint wifivel: TP-Link 741ND
Ez jó lesz, mondjuk nincs teljes körű QoS szolgáltatása (alap, gyári FW-el), viszont Bandwidth Control menübe meglehet adni a minimum és maximum sávszélességet külön-külön a gépekre.

[ Szerkesztve ]

(#17889) kali válasza VSZM (#17887) üzenetére


kali
legenda

tp-link tl-wr741nd vagy tl-wr740n
a router adminisztrációs felületén beállítható a menedzselés!
lassú voltam...

[ Szerkesztve ]

(#17890) Beri válasza VSZM (#17887) üzenetére


Beri
addikt

Első hozzászólás...

Ezen kívűl szeretném kérdezni, hogy van-e olyan program, vagy olyan fajta router, amin be lehet állítani, hogy melyik gép milyen prioritást élvezzen a nethasználat szempontjából?
Gyári szoftverrel csak min/max sávszélességet fogsz tudni megadni IP-hez rendelve.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17891) VSZM


VSZM
tag

Köszönöm fiúk

SWBF2 4 EVER

(#17892) jNk válasza sea (#17885) üzenetére


jNk
senior tag

A Smart tv és a dlna tartalomkiszolgáló (pc, nas) is wifin csatlakozna a routerre ?
A HD filmek nagy sávszél igénnyel rendelkeznek, ráadásul ha ez kétszer is "átmegy" a wifin (dlnaszerver->router , router->smarttv) akkor ajánlott mindenhova(pc/nas, router, smarttv) a 300mbit/s N wireless eszköz.

(#17893) Chaser


Chaser
titán

Segítsetek választani. Egyelőre 1Mbites kábel nethez kell router, későbbiekben ez akár felmehet 3-ra is:)

Tenda W311R 150M Wireless-N Router 4.5k, 5 év gar

TPLink TL-WR740N 150M 5k, 5 év gar, vagy TL-WR340GD ugyanennyiért

Esetleg TL-WR741ND 6k-ért, megéri a + felárat előbbiekhez képest?

Ezek függvényében egy gar nélküli Linksys WAG54GS 3k-nál nem ér többet, vagy én járok rossz nyomon?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17894) Beri válasza Chaser (#17893) üzenetére


Beri
addikt

A 740N és a 741ND közötti különbség a levehető antenna. A WAG54GS pedig egy ADSL router, neked meg nem arra van szükséged (legalábbis a leírtak szerint). A két tp-link közül választanék ízlés szerint.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#17895) Chaser válasza Beri (#17894) üzenetére


Chaser
titán

Köszönöm. A WR340GD miben különbözik a másik kettőtől? Routereket nagyon nem vágom :N

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17896) kali válasza Chaser (#17895) üzenetére


kali
legenda

csak g szabványos wifi (nem pedig lite-n), illetve régebbi széria, hardverileg is jóval gyengébb!

[ Szerkesztve ]

(#17897) Chaser válasza kali (#17896) üzenetére


Chaser
titán

Értem. Még egy utolsó kérdés, képbe került egy ilyen.
NETGEAR WPN824 V2 R
Tudtok róla valamit? Olcsó lenne apróról.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17898) TheJoeker válasza kali (#17883) üzenetére


TheJoeker
tag

Ezek a routerek mennyire befolyásolják a latency-t, késleltetést?
Játékok szempontjából kérdezem.

A tl-wr741nd megfelelő teljesítményű?

(#17899) bartimre88


bartimre88
tag

Sziasztok. Meg tudná mondani valaki, hogy mi a különbség a 3G-s router és a nem 3G-s router között? Kerestem az üzik között, de nem tisztázódott bennem a válasz!
Üdv,
Imre

Üdv., Imre

(#17900) Intruder2k5 válasza bartimre88 (#17899) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A 3G routernek van USB portja, ahova 3G modemet tudsz csatlakoztatni, és a mobilnetet így megosztani a LAN hálózaton, beleértve a WiFi-t is!

Megjegyzés:
Persze USB portja nem csak a 3G routereknek van, illetve módosított firmware-el többnyire azok a routerek is rábírhatóak erre a funkcióra, amik bár eredetileg nem erre lettek kitalálva, de van USB portjuk.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.