Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13252) hucsikoi


hucsikoi
aktív tag

Sziasztok!

Router vásárlás előtt állok és az itt olvasottak alapján már szinte biztos, hogy TP-Link lesz.10000 pénz körül tudok áldozni rá.Olvastam itt, hogy nem mindegy, hogy milyen nethez kell. Nekem hamarosan UPC 30/3-as netem lesz. Lényeges lenne, hogy egyszerű legyen a beállítása.Két gép megy majd róla, semmi játék, néha torrent. Melyik típust ajánljátok? :R

(#13253) kali válasza Baga1983 (#13250) üzenetére


kali
legenda

látatlanban pedig sajnos nem lehet megmondani! mint már volt róla szó, a két fal mellett més sok más tényező is számít(hat)! arra (is) kellene egy wifi képes noti vagy ilyesmi, hogy azt ellenőrizd, adott környezetben hány, és milyen csatornán forgalmazó hálózat elérhető!

A Tejesember; 10 e ft sem kell, egy tl-wr741nd vagy egy tl-wr740n is elég lehet!

[ Szerkesztve ]

(#13254) Beri válasza hucsikoi (#13252) üzenetére


Beri
addikt

Ahogy az első hozzászólásban láthatod, egy 741ND is elég lesz neked.

kali: Még jó, hogy ezerévente egyszer frissítek :DDD

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13255) hucsikoi válasza Beri (#13254) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Mint azt az első hozzászólásban és megannyi más hozzászólást amit elolvastam nem találtam utalást arra vonatkozóan, hogy mennyire egyszerű a beállítása ezért bátorkodtam feltenni a kérdést.Egyébként az első hozzászólásban a fájlmegosztás csak a felső kategóriákban van említve, illetve a középkategóriában egy eszköznél.

kali: Köszönöm. :R

(#13256) Beri válasza hucsikoi (#13255) üzenetére


Beri
addikt

Mert te szeretnél fájlokat megosztani külső tárról a routerrel?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13257) hucsikoi válasza Beri (#13256) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Nem. Azért kérdeztem mert nem értek ehhez a témához egyáltalán.A torrentezést is hívják fájlcserélésnek és fogalmam sem volt eddig, hogy a leírásodban ez a külső tárról való megosztást jelenti.így már tiszta, köszönöm. :R

(#13258) The_dog


The_dog
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy TP-Link TL-WR740N routert. Az a bajom vele, hogy folyamatosan meg-megszakítja a kapcsolatot a Wifi-n. Hogy lehet kijavítani ezt a hibát? Vagy 5 percenként megszakad a kapcsolat a Wifis laptompomon, aztán újraindul, de ha letöltök valamit, mindig kezdhetem előről a dolgot. Mikor annak idején egy másik laptop szórta a jelet (abba volt dugva a UPC Internet modemje) a házban a beépített vezeték nélküli kártyájával, ilyen gond sose volt. Most direkt vettem egy Router-t, hogy majd az milyen jó lesz, aztán állandóan szakad a kapcsolat. Ezért nem volt érdemes megvenni. Már azon gondolkodok visszacsinálom ez egészet, mert a Laptop megbízhatóbb volt. Mit lehet ilyenkor csinálni a Routerrel?

(#13259) a000 válasza The_dog (#13258) üzenetére


a000
őstag

Nekem ilyen akkor volt, amikor a kábelen rosszul volt a fej rajta, egy csere megoldotta.

(#13260) ubid


ubid
őstag

Helló!

Erről a routerről lécci valaki mondjon valamit.

Használtam akarom egy haveromtól venni. 3000 forintért adja. és 1 éves.

Digis netem van.. asszem BASE...

tehát a router amiről az infót /tapasztalatokat kérném :

tp-link wr542g

-.-

(#13261) Beri válasza The_dog (#13258) üzenetére


Beri
addikt

Meg kell mutatni valakinek aki (tényleg) látott már hálózatot. Tehát nem a szomszéd ECDL-es nagyeszűnek.
Egyébként: router gondok, wlan, wifi, otthoni hálózat.

ubid: Annyit megér, viszont 40/20-hoz már kevés tud lenni.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13262) ubid


ubid
őstag

Azért akarom lecserélni mert a mostani routerem már egy kb 6-7 éves darab....

és kezd haldokolni...
márkája : canyon wireless router 802.11g

azért ennél csak jobb:D:D

vagy nem ? :D

-.-

(#13263) Beri válasza ubid (#13262) üzenetére


Beri
addikt

Így van, attól már csak felfelé vezet az út :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13264) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Szüleimhez kellene 5M-es ADSL nethez egy router, amire rá lenne kötve egy PC, ill. időnként egy laptop wifin. A TP-LINK TL-WR741ND modellre gondoltam, jó választás? :F

(#13265) kali válasza gg72 (#13264) üzenetére


kali
legenda

igen! :K

(#13266) gg72 válasza kali (#13265) üzenetére


gg72
veterán

Kösz! ;)

(#13267) csl1982


csl1982
tag

Sziasztok,

lehet, hogy beruháznék egy routerbe...

Sima kábelnethez keresek routert, stabil wifivel telefonhoz, laptophoz, olyat, amelyik fileszerverként is tud üzemelni USB-s külső HDD-vel.

TP link leírásában nem látom ezt a lehetőséget. Tudtok ajánlani valamilyen tipust?

Köszi

(#13268) silvergod


silvergod
őstag

sziasztok

Egy 80/25 dig ikábel nethez,milyen wifis routert ajánlotok,ami bírja?
elég egy TP link 741 ?

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#13269) Tosee válasza csl1982 (#13267) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Olvasd el: (#1)

(#13268) silvergod: Nem elég 741nd! Neked is azt tudom javasolni, hogy olvass! Ehhez a nethez már felső kategóriából válassz!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#13270) gg72 válasza kali (#13265) üzenetére


gg72
veterán

Céljaimnak (5M DSL megosztás 1 PC + 1 laptop wifi között) megfelelne valamelyik WR541/2/3G router is, vagy maradjak a WR741ND-nél?

(#13271) Tosee válasza gg72 (#13270) üzenetére


Tosee
őstag

véleményem szerint maradj a 741-nél! Erősebb / újabb hardver, és Lite N (150Mbps) wifi! Nem nagy különbség van árban a kettő között!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#13272) silvergod válasza Tosee (#13269) üzenetére


silvergod
őstag

OK olvastam..
egy 841nd sem elég?
most nagyobbra sajnos nincs keret....

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#13273) Tosee válasza silvergod (#13272) üzenetére


Tosee
őstag

Ahhoz, hogy a teljes sávszélességet átvigye veszteség nélkül, nem! Gigabites portok kellenek... Szerintem akkor várj egy kicsit, még összejön a keret minimum egy TL-WR1043ND re!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#13274) gg72 válasza Tosee (#13271) üzenetére


gg72
veterán

OK, rendben. ;)

(#13275) Badb0y


Badb0y
addikt

Nem tudom az első hsz folyamatos szerkesztésben van-e.
Van nekem egy Asus wl-500W routerem, 100Mb csak. Csak azért vettem, mert oleg fw-n keresztül megy a torrent.

Viszont egy NAS-sal kikerülhető lenne a torrent függőség, és nem kelelne egy rt n16-ot vegyek, ha van olcsóbb olyan router, ami megbízható, gyors és gigabites.

Melyik lennne ez a router amit keresek :) :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#13276) club1 válasza Badb0y (#13275) üzenetére


club1
veterán

Látom már minden második topicban a te kérdéseid vannak... Hogy ne szóld le ezt a topicot is, ajánlani tudom a kérdésed előtti 2. hozzászólást. Itt ugyan minden oldalon többször is leírásra kerül, de mivel valószínűleg elkerülte a figyelmedet, én is leírom: TL-WR1043ND.

(#13277) Badb0y válasza club1 (#13276) üzenetére


Badb0y
addikt

Igen, szemeztem ezzel a routerrel, csak amit róla hallottam és amiért nem is választottam ezt a routert, állítólag nagyon nem stabil. Ez még sem lenne annyira igaz ?

Beírhatok egy helyre mindent, de akkor meg az az emberek baja, hogy ez nem ide, hanem amoda :)

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#13278) kali válasza Badb0y (#13277) üzenetére


kali
legenda

nagyon is stabil!

(#13279) Noxy válasza Badb0y (#13275) üzenetére


Noxy
veterán

Melyik lennne ez a router amit keresek

Pld: NETGEAR WNR3500L
Nem csak TP link van a világon.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#13280) Beri válasza Noxy (#13279) üzenetére


Beri
addikt

Nem, viszont ez cirka egy tizessel drágább.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13281) Badb0y válasza kali (#13278) üzenetére


Badb0y
addikt

Na akkor egy próbát megér, rendeltem egy ilyet.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#13282) Gaben91


Gaben91
csendes tag

Üdv !
Olyan kérdésem lenne hogy milyen routert kellene vennem ahhoz hogy egy kétszintes házban egy asztali gép és egy laptop között megtudjak osztani egy 5-6 Mbites t-online netet?

jelenleg van egy tp-link tl-wr340gd de az semmire se való csak az ablakot kitámasztani.. valami komolyabbra gondoltam, csak nemakarok még1x fölöslegesen pénzt kiadni..

(#13283) kali válasza Gaben91 (#13282) üzenetére


kali
legenda

a tl-wr340gd valóban elég régi típus, és nem valami ütős darab...
az ellenoldali wifi modul milyen típusú? csak azért, mert ha például n szabványos 2 * 2 vagy 3 * 3 mimo képes, akkor érdemes azonos tudású router venni, némileg jobb lesz/lehet a wifi hálózat átvitele!

(#13284) Lory612


Lory612
csendes tag

Hello. Router vásárlás előtt vagyok. Milyen routert vegyek egy d'link dsl 321B modemhez. Néztem egy TP-Link TL-WR1043ND típusú routert, ez menne-e a modemmel, vagy D'linkkel nem kompatibilis a TP-link?
Köszi.

(#13285) kali válasza Lory612 (#13284) üzenetére


kali
legenda

kompatibilis!

(#13286) Beri válasza Lory612 (#13284) üzenetére


Beri
addikt

Nincs olyan, hogy délinkes LAN, meg tépélinkes LAN. Működniük kell együtt.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13287) Lory612


Lory612
csendes tag

Köszi a válaszokat.

(#13288) Gaben91 válasza kali (#13283) üzenetére


Gaben91
csendes tag

huhh értem és azt pontosan hol tudom megnézni hogy milyen szabványos?
ebben nemvagyok annyira otthon..:S

(#13289) kali válasza Gaben91 (#13288) üzenetére


kali
legenda

nézd meg a wifi modul típusát a noti alján - ha van ilyen cimke -, vagy az oprendszer eszközkezelőjében - amennyiben megfelelően van illesztve...

(#13290) Gaben91 válasza kali (#13289) üzenetére


Gaben91
csendes tag

ez lenne az h WLAN : 802.11b/g/n ? mást nem találtam ...
am a laptop az Packard Bell Easy Note TM81-RB-120GH

(#13291) gg72


gg72
veterán

Korábban már kérdeztem, hogy egy 5M-es ADSL nethez (1 PC és 1 wifis laptop) milyen routert ajánlotok, erre a TP-LINK TL-WR741ND típust ajánlottátok.
Ugyanez mehetne egy 15M-es ADSL-hez is, vagy ahhoz már valami komolyabb kell?

(#13292) Tosee válasza gg72 (#13291) üzenetére


Tosee
őstag

Igen, mehet! :K

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#13293) gg72 válasza Tosee (#13292) üzenetére


gg72
veterán

Kösz ezt is. ;)

(#13294) Beri válasza Gaben91 (#13290) üzenetére


Beri
addikt

Igen, az. Tehát azt már tudjuk, hogy n-es, csak azt nem, hogy MIMO-t tud-e. A packard bell weboldala meg nem jó semmire...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13295) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a routerről?

Netgear N300 (WNB2100) Az, hogy beépített antennás attól még jó a jelerőssége? Különösebb panaszok nincsenek rá? Mert mintha régebben más netgear típusról olvastam volna különféle problémákat.

Köszönöm előre is a segítségeteket.

(#13296) sulep


sulep
senior tag

Esetleg még a BELKIN F5D8236nv4 jött szóba nálam. Melyik jobb szerintetek?

(#13297) Pitbullcsiga


Pitbullcsiga
csendes tag

Sziasztok! UPC 30 Mbps nethez keresnék valami routert. A wifis része max napi 1 órát lenne használva csak netezésre.

(#13298) Soma01 válasza Pitbullcsiga (#13297) üzenetére


Soma01
veterán

- Első hsz.
- Semmi extra nem kell? A wlan kliens ugye nem lesz messze a routertől (több szoba vagy emelet)?

(#13299) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Jelenleg D-link DI 524 routerem van. Sebességgond nincs, /ADSL/ de a jele a lakás távolabbi pontjain elég gyenge / Telefonon nézve -70-80dB/. Milyen routert érdemes vennem az olcsóbbak közül, vagy másik antenna, esetleg valami más megoldás ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13300) Beri válasza sulep (#13295) üzenetére


Beri
addikt

A WNB2100 a szett neve (router+usb adapter), a routert wnr2000-nek hívják. Ahhoz a netgearhez képest az a belkin egy dizájnos könyvtámasz, hiába a gigabit. Igaz, hogy A belső antennákkal meg az a baj, hogy nem tudod nagyobbra cserélni őket, ha igényed lenne rá. TESZT

philoxenia: Egy nagyobb antenna többet tud segíteni, mint egy másik router a gyárival, meg olcsóbb is. Viszont attól, hogy a routered hangosabban kiabál, meg jobban hall, a másik oldalon minden ugyanúgy marad, tehát nem 100%-os a siker.

eladó Aromamizer RDTA V1

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.