Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) Noxy válasza mtocso (#13049) üzenetére


Noxy
veterán

"nem tudom, hogy lehet torrent klienst rávarázsolni".

Sehogy.
Ahhoz NAS kell.

MKV filmeket nem tudok lejátszani a TV-men.

Minimum ez, vagy UTP kábel kell hozzá.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#13052) Brogyi válasza Noxy (#13051) üzenetére


Brogyi
senior tag

Na-na.Azért valótlant ne állítsunk.Az openwrt a kulcs amit valóban a Beri által tanácsolt topikban ismerik jól.

(#13054) Noxy válasza Brogyi (#13052) üzenetére


Noxy
veterán

Na na, akkor rakj openwrt a Netgear WNDR3700 routerra.
Én biztos nem.
Vannak elegen szopóágon az openwrt-l, TP-Link-s topikban.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#13055) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!
Nemrégen kérdeztem itt, de aztán sajna más dolgom volt és nem értem rá. A lényeg, hogy egy megbízható és jó routert szeretnék. A WiFi különösebben nem szempont, mivel a laptopon és netbookon csak netezünk, semmi komoly átvitel, ahogy a telefonokon sem. Van egy HTPC, ami egyben torrent szerver is és egy asztali gép, ami kábelen csatlakozik, de ott sem fut nagyobb letöltés.
Eddig a WR1043ND-re gondoltam a gigabites háló és az USB port miatt. De most egy kicsit elbizonytalanodtam, hogy szükségem van-e egyáltalán erre, mivel a 100Mbit is elegendőnek tűnik. A net DigiLan 40/20-as, nem igazán tervezem a gyorsabbat, ez is bőven elegendő. Gondolom itt semmi különbséget nem éreznék attól, hogy gigabites a belső hálóm? De javítsatok ki, ha tévedek.
A gigabites háló egyetlen előnyét abban látom, ha pl. a HTPC és az asztali gép között másolnék, semmi másnál nem jönne ki a sebesség különbség, ugye? Gondolok itt arra, hogy pl. sok torrent fut egyszerre, seed és letöltés is?
Ezért lehet, hogy jobban járnék a fele annyiba kerülő WR841N(D)-vel, ami 300-as WiFi vagy akár egy 741ND-vel, ami 150MB-s.
Az USB portot nem hiszem, hogy különösebben kihasználnám, max egy hordozható HDD-t raknék rá, de nem látom nagy értelmét, mivel a HTPC is elérhető a netről is, azon van minden adat.
Segítenétek, hogy melyiket válasszam? Nem igazán látom értelmét a WR1043ND-nek, de javítsatok ki, ha tévednék.
Köszönet előre is!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#13056) Brogyi válasza Noxy (#13054) üzenetére


Brogyi
senior tag

A "szopóág" abból ered, hogy win ismeretekkel profi linux user akar lenni 5 perc alatt.
Ez nem megy.Egyébként hülyeség soho router-re torrent cliens-t telepíteni.

(#13057) Noxy válasza Brogyi (#13056) üzenetére


Noxy
veterán

profi linux user akar lenni 5 perc alatt.

Ja ja, de az sem megoldás a TP-Link részéről, az USB port csak openwrt alatt megy.
A gyári firmware alatt meg sem nyekken, oszt kénytelenek az userek egy linux gyorstalpalóra beiratkozni. :DDD

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#13058) Beri válasza gurabli (#13055) üzenetére


Beri
addikt

Így van, csak belső hálós másolásnál éreznéd a különbséget a 1043-al szemben, simán elég a csomagodhoz egy 741 is. Viszont ha nagyobb csomagra váltanál, ez már egyből nem lenne igaz.
Szerk.: 40/20nál nem tűnne fel a különbség, de 80/25-höz 1043 kell.

Noxy: Megnyekken, fájlmegosztás van gyári szoftverrel is.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13059) gurabli válasza Beri (#13058) üzenetére


gurabli
senior tag

Értem. Tehát észre sem venném a különbséget, hogy a 741-est használom? A torrent sem menne jobban, gondolok itt arra, hogy sok kapcsolódás, sok seed?

Elvileg a 80/25-ös netet is elbírná a 741-es, nem?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#13060) Noxy válasza Beri (#13058) üzenetére


Noxy
veterán

fájlmegosztás van gyári szoftverrel is.

HTTP meg FTP(interneten keresztül) is van?
Valami nincs, ha jól olvastam.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#13061) Beri válasza Noxy (#13060) üzenetére


Beri
addikt

Sima fájlmegosztás, nem FTP szerver, tehát kifelé nem látszik.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13062) Noxy válasza Beri (#13061) üzenetére


Noxy
veterán

Na akkor jól emlékeztem, csak rosszul fogalmaztam meg. (meg se nyekken)
Mind1, de azért, ez elvárható lenne egy gyári fw-tól.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#13063) Claude Leon válasza gurabli (#13059) üzenetére


Claude Leon
senior tag

CPU erősen hasonló(sajnos sehol sem leltem részleteket, pl. memóriasínről), memória ugyanannyi, ezeken múlik.
A rádiózás persze megint más tészta, de vezetéken a 80/25-öt azért még illene elbírni a 741-nek.

Link a hozzáértőknek.
A lap alja volt nekem érdekes a táblázattal.
Igaz, hogy kicsit öreg generációkról van szó, azért még így is hasznosnak találom.

(#13064) gurabli válasza Claude Leon (#13063) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
Szerintem maradok a 741-nél, kevesebb, mint a felébe kerül és nem valószínű, hogy egyhamar bővíteném a netet, már csak azért sem, mert ez a mostani elég gyors mindenre, amire használom. Az USB meg igazán akkor lenne érdekes, ha moddolt firm kerülne rá, ami rengeteg idő, mire megértem, beállítom, stb, és igazából nincs is rá szükségem.
A gigabites háló vonzó, de olyan minimális a belső másolás, hogy szerintem nem éri meg.
Érdekes, mert a pénz megvan az 1043-ra és mindig a jobb cuccokat szoktam megvenni, de ez most nem hiszem, hogy megérné.

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#13065) Claude Leon válasza gurabli (#13064) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ha mégis tévednél, hát eladod, aztán megveszed a nagyobbat :)

(#13066) gurabli válasza Claude Leon (#13065) üzenetére


gurabli
senior tag

:) Szerinted érdemes egy 5000 forintos kütyüt eladni? Mennyit adnának érte, 1500-at? :)

De szerinted miben tévednék? (fő, hogy ilyen határozott vagyok ma:) )

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#13067) Beri válasza Claude Leon (#13063) üzenetére


Beri
addikt

Volt már erről szó. CPU nem teljesen ugyanaz, csak az órajel egyezik meg, mint ahogy az összes többi 7xx-8xx-9xx-es tp-linknél. Meg baromira közel van az a 80Mbit ahhoz a valós 92-93Mbithez, ami úgy át szokott férni 100as etherneten. Elkezded nézni a hómvideót a média sztoridzsből, aztán lelassul a torrent :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13068) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Sziasztok!

Nem hittem volna, de egyszemélyes szentélyembe eljutottam odáig, hogy vásárolnom kell egy router-t :)
Amit osztania az jelenleg 10/2 kábel.
Wi-fi nem fontos, de azért még valamikor jól jöhet PDA-nak jó lesz ha lusta vagyok kikelni az ágyból.
Viszont a gigabites lan az fontosnak tűnik. Belső hálón (NAS, Média lejátszó, gép)
Utóbbi kettő megvan és kezeli ezt a sebességet a NAS majd csatlakozik a csapathoz ha lesz rá kapacitásom. Fontos a torrent kapcsolatok (sok-sok kapcsolat :) kezelése. Fontos a stabilitás. Ne fagyogasson, mert szimulátorozok és ha leszakadok a szerverről egész heti "munkámnak" lőttek.

TP-Link TL-WR941ND-t néztem ki, de nem tudom jó választás-e. Ugyan napi rendszerességgel adok el ilyen eszközöket, de az emberek többsége errefelé az olcsóbb kisebb eszközöket vásárolja így nincs nagyon tapasztalat az amúgy még mindig nem drága 941-el kapcsolatban. Ha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatba segíthetne a dologban.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#13069) kali válasza kigyi_23 (#13068) üzenetére


kali
legenda

ha fontos a gigabit lan, akkor tl-wr1043nd, hiszen a tl-wr941nd csak 100-as!

(#13070) kigyi_23 válasza kali (#13069) üzenetére


kigyi_23
addikt

Igen közben már látom. Ahol néztem ott gondolom elírták, vagy így akarják átverni a gyanútlan vásárlót :(

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#13071) mtocso


mtocso
csendes tag

Üdv,

Akadt egy olyan problémám, hogy ha elindítok egy torrent klienst bármelyik gépen a hálózaton utána nem lehet netezni egyik gépen sem. A torrent megy rendes sebességgel, de semmilyen weboldalt nem tudok megnyitni. Mintha a torrent lockolná a routert. WNDR3700 routerről van szó, gyári firmware-el. Direkt limitálva van a fel/letöltési sebesség, hogy ne "zabálja el" a teljes sávszélt a torrent és az eddigi G-s routeremmel nem is volt gondom vele, mióta megvettem ezt a Netgeart azóta van ez.

Valakinek valami ötlete?

(#13072) Noxy válasza mtocso (#13071) üzenetére


Noxy
veterán

Nem tudom, de nálam 2 gépen is mennek a torrentek, a sávszélesség sincs manipulálva, csak annyi, hogy ez a 2 gép (+4 gép még) a QoS beállításnál kapja a legmagasabb priorítást. (WNDR3700)
Annyira nem vesszem észre hogy futnak a torrentek, hogy még a cFosSpeed-t is leszedtem a gépemről. A többi gépen is normálisan lehet netezni.
Gondolom a FW frissítést megcsináltad.
Az uTorrentben tesztelted a sávszéllességet?
Futtasd le, és hagyd úgy.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#13073) mtocso válasza Noxy (#13072) üzenetére


mtocso
csendes tag

A legújabb firm van a cuccoson, QoS-t nem piszkáltam (gyárilag off, ha jól tudom), esetleg be kéne kapcsolnom? Érdekes, hogy néha van net (bár elég lassan töltődnek be az oldalak), de az esetek többségében egyáltalán nem lehet netezni, ha megy a torrent. Majd megpróbálom más gépről is elindítani a torrentet (eddig csak az asztalimról indítottam), hátha csak a gépem szarakodik (örülnék, ha így lenne, bár ha a többi gépen sem lehet netezni akkor nem hinném, hogy a géppel van a baj)

Sávszélt teszteltem, be is állította magát, megy is szép sebességgel, de a net ilyenkor kuka.

Esetleg le tudnád írni, hogy te miket állítottál be a routeren és milyen értékre?

Köszi!

(#13074) mtocso válasza Noxy (#13072) üzenetére


mtocso
csendes tag

Beállítások alatt arra gondolok, hogy UPnP be legyen e kapcsolva, vagy port forwardingot állítsak be, vagy QoS-t...
Még annyi, hogy olyan modemem van, ami router is egyben (eddig ez volt a router), nemtom ez okozhatja e a problémát (valami beállítást meg kéne e változtatni...)

Bármi ötletet szívesen fogadok (csak ne a router legyen a hibás :F )

(#13075) the_stig


the_stig
tag

Ahhoy!

Új wifi routert kéne beszereznem.
Ami extrákat tudnia kéne mindenképp:

- NAS funkció rádugott vinyóval
- DLNA média szerver funkció
- torrent letöltés - rádugott vinyóra
- gyors wlan, de csak g-s eszközeim vannak (1előre nem is lesz más)
- vasbeton födémen keresztül is lásson át

Tippeket kérek.

Köszönöm.

(#13076) kali válasza the_stig (#13075) üzenetére


kali
legenda

típust sajnos nem tudok javasolni, de; ilyen szinten a dlna nyűgös dolog, a gyors wifi és a g szabványos ellenoldalak ellentmondanak egymásnak (a g szabvány korlátja miatt kicsivel 20 megabit/sec felett van a max ideális esetben), és a vatbetonból készült födém megfelelő átlövését senki sem garantálja látatlanban, pláne nem, mert közel sem csak a router függvénye!

[ Szerkesztve ]

(#13077) gurabli válasza kali (#13076) üzenetére


gurabli
senior tag

Ma megyek a 841N routerért, mivel eddig egy régi routert használtam, nem volt minden titkosítási opcióm elérhető.
Mi a legjobb, melyiket kell választani? WPA2-PSK TKIP stb?
Köszönöm!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#13078) kali válasza gurabli (#13077) üzenetére


kali
legenda

a legjobb a wpa2-psk - aes párosítás (egy húzós jelszóval, ami megfelelően hosszú, nagy-, és kisbetűket, valamint számokat is tartalmaz), de azért fontos megemlíteni, hogy a wpa2 titkosítást nem csak a routernek kell tudni, hanem az ellenoldalnak is - hardveresen, és szoftveresen is! például az xp sp2 nem kezeli a wpa2 titkosítást, sp3 kell! vista és win 7 esetén már nincs ilyen gond! hardveresen csak a régi wifi modulokkal lehet gond, egy ideje már alap a wpa2 kezelés!

(#13079) gurabli válasza kali (#13078) üzenetére


gurabli
senior tag

OK, köszönöm! Win7 van minden gépen és szerintem mindegyik hardver támogatja a WPA2-őt, de ez majd kiderül.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#13080) RockHaRD


RockHaRD
addikt

sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy a 80/25-ös diginet maximális kihasználásához milyen routert ajánlanátok? 20 körül láttam ezt a linksys wrt320n-t, vagy ebből a 160-as, az csak 15 körül van. 10-20 között milyen lehetőségek vannak még?

:R

(#13081) Beri válasza RockHaRD (#13080) üzenetére


Beri
addikt

Az első hozzászólást ajánlom figyelmedbe.
Ott a 1043ND, meg az az engenius, ami 10-20 között van.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13082) RockHaRD válasza Beri (#13081) üzenetére


RockHaRD
addikt

a wrt 160n az nem vinné el a 80mbitet? :F

(#13083) Beri válasza RockHaRD (#13082) üzenetére


Beri
addikt

80/25 mellé gigabites switch-el szerelt modelleket szoktunk ajánlani, pár hozzászólással ezelőtt említett okok miatt.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13084) RockHaRD válasza Beri (#13083) üzenetére


RockHaRD
addikt

amit ajánlottál 1043ND az olyan gigabites cuccos?

(#13085) Beri válasza RockHaRD (#13084) üzenetére


Beri
addikt

Igen, az. Az első hozzászólást elolvasni nem szégyen...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13086) RockHaRD válasza Beri (#13085) üzenetére


RockHaRD
addikt

elolvastam már előtte is, csak pont az a rész nem maradt meg, hogy annál a routernél van gigabites cucc, de mostmár értem, és köszönöm a segítséget. Örültem volna, h ha a linksys is jó, mert kinézetre tetszik nagyon, de elsősorban használni akarom nem nézegetni, ezért marad a tp link... a maga 12 ezer ft-os árával nagyon baráti.

Mégegyszer köszi a segítséget. :R

(#13087) Blizz


Blizz
őstag

Sziasztok,kis segítséget szeretnék kérni.Wi-Fi-s routert szeretnék,de csak a telefonomon használnám,viszont nincs rá olyan sok pénzem max 10ezret költenék rá.Milyen típusút ajánlotok? TP-Link?
A netem UPC-s és 120Mb/sec.

No mistakes, just happy little accidents

(#13088) Gubek-Einste válasza Blizz (#13087) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos ehhez már gigabites, full N-es router és ezek már jóval 10 ezer felett vannak. Persze ha a teljes sebességet nem akarod akkor vehetsz olcsóbbat de akkor pedig feleslegesen fizetsz a FP120-ért.
Az ajánlott routerek közül a felső kategória kell neked.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13089) Blizz válasza Gubek-Einste (#13088) üzenetére


Blizz
őstag

Értem.Köszi az infót.

[ Szerkesztve ]

No mistakes, just happy little accidents

(#13090) Brogyi válasza Blizz (#13087) üzenetére


Brogyi
senior tag

Figyi ad nekem a neted ,és adok egy über wifi routert.
:C

(#13091) kali válasza Gubek-Einste (#13088) üzenetére


kali
legenda

azért a tl-wr1043nd még nincs olyan sokkal 10 e ft felett!

(#13092) Gubek-Einste válasza kali (#13091) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem csak TP-Link-ből áll a világ.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13093) kali válasza Gubek-Einste (#13092) üzenetére


kali
legenda

a kívánt célra bôven elég! minek venni feleslegesen jóval drágábbat, ha nincs speciális igény, amitt adott router nem tud?

(#13094) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy új Wifi routert családi házba, mivel a mostani Dlink már betegeskedik és valahogyan már nem adja le azt a jelerősséget hogy a teljes házban használni tudjam. Maga a router a 2. szinten lenne és az 1. emeleten is jó lenne ha tudnám használni sőt kint a teraszon is. Tehát olyan kellene aminek jó jelerőssége van. Milyet tudnátok ajánlani ami nem méregdrága?

Neten találtam olyat pl hogy Netgear WPN824 ez jó? Ennél valami 7 beépített antennát írnak. Amúgy mennyire számít az hogy hány antennája van mert a mostani Dlinknek csak 1 de ahogy látok sok TPlink kapható 2-3 antennával is.

Köszönöm előre is a segítségeteket.

(#13095) kali válasza sulep (#13094) üzenetére


kali
legenda

a 2 vagy 3 antennás - n szabványos - eszközöknek akkor van jelentősége, ha az ellenoldal is azonos képességgel bír, mert a 2 * 2 vagy 3 * 3 mimo javít kicsit a jel erősségén és hatótávján!
a jó jelerősség a router szempontjából nehezen meghatározható érték, mert azonos "kategóriás" routerek esetében nincs jelentős eltérés, inkább a környezeti tényezők és az ellenoldal függvénye a dolog!

(#13096) Soma01


Soma01
veterán

Nekem 120-as UPC-s nethez ajánljatok már légyszi egy vezetékes routert. Wi-fi nem kell, tudom ki lehet kapcsolni és akkor Tp-link1043, de ha nincs rajta, lehet van olcsóbb.

(#13097) kali válasza Soma01 (#13096) üzenetére


kali
legenda

nincs olcsóbb! ebben a(z) (ár)kategóriában nem nagyon találsz csak vezetékes gigabit képes routert! ha elég egyszerre három ip cím - három munkaállomásnál nem akarsz többet használni -, és a sima megosztás, akkor esetlegesen még gigabit képes switch jöhet szóba, hiszen a upc három ip címet ad adott csomagban! mondjuk én inkább a tl-wr1043nd mellett döntenék!

[ Szerkesztve ]

(#13098) Soma01 válasza kali (#13097) üzenetére


Soma01
veterán

Arra a routerre gondoltam, csak nem írtam ki a nevét végig. :))

Amúgy, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#13099) Soma01 válasza kali (#13097) üzenetére


Soma01
veterán

Tényleg 3 IP-t ad, így elég jó ötlet az a switch! Van 2 gép ahová nem kell nagy sávszél, oda elég a mostani router egy gigás switchen keresztül, ahová meg kell a nagyobb sebesség, oda a másik, új router kell, ami gigabites, pl az említett TP-link. Így 2 router lesz fent a UPC-nél. Az meg még belefér.
Köszi a tippet!

(#13100) Lajos84


Lajos84
csendes tag

Arra lennék kíváncsi hogy 15mb nethez elég egy TP-Link 741ND vagy inkább vegyem meg a TP-Link 941ND???
Elöre is kösz a válaszokat.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.