Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) kali válasza Lajos84 (#13100) üzenetére


kali
legenda

15 megabit/sec nethez bőven sok a tl-wr741nd router!

(#13102) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Lehet, hogy itt előbb kapok rá választ, szóval beírom ide is. Egy érdekes probléma lépett fel nálam, mégpedig a kábelmodemről a sebességem maximális le és felfele is, derouterről felfele csak a sebesség harmada van meg sebességmérő oldalakon is tesztelve. A routert reseteltem már, teljesen gyári beállításokon van, szóval nem tudom mi lehet a baj. Most kihúztam, egy kicsit hagyom pihenni, de nincs nagyon 5letem. A router egy Linksys WRT120N és pár hónapja lett beüzemelve, ha jól emlékszem, akkor novemberben. Ami még plusz info, hogy azóta ilyen, amióta új rendszer került a gépre, de előtte is echte uez volt fennt és sosem volt semmi baja.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13103) viny


viny
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek:
Adott egy kis cukrászda, 10M (digi TV) nettel, ide szeretnék free WiFi-t, kb 10k-t szánnánk rá. Szerintetek milyen routert érné meg beüzemelni ehhez, milyen típusokat ajálnátok? Elsődleges szempont a stabilitás (ne dobja le a jelet folyton, ne kelljen naponta reboot-olni, ...).

Köszönöm a sgítséget előre is! :R

Szerk: fontos lenne, hogy estére se kelljen lelőni, tehát 7/24-ben kellene mennie...

[ Szerkesztve ]

Never underestimate the power of a sick mind!

(#13104) kali válasza Winne (#13102) üzenetére


kali
legenda

mekkora a neted sebessége? vezetéken vagy wifi hálózaton nem megy át a routeren a teljes sávszélesség? a router "tűzfalát" kikapcsolva próbáltad?

viny; adott összegből én ezeket venném; tp-link tl-wr941nd, tl-wr940n, tl-wr841nd, tl-wr840n - mert bár a netes sebesség nem követli meg az n szabványt és a mimo képességet, de egyre gyakoribb a mimo képes n szabványos eszköz a notikban, ami nem árt olyan helyen, ahol tereptárgyak vannak, emberek jönnek és mennek, "virtuális" akadályokat gördítve ezzel néha a hálózat útjába! ha sikerülne még venned valahol v3 szériás tl-wr941nd típust, az lenne az igazán nyerő - hardveres szempontból -, de sajnos többnyire már csak v4 kapható...

[ Szerkesztve ]

(#13105) viny válasza kali (#13104) üzenetére


viny
tag

Köszönöm! :R
A fórumot olvasgatva én is vmi hasonlóra tippeltem, de így a biztos, egy hozzáértő megerősítésével. :K
Már csak annyit kérdeznék, hogy ezek mennyire bírák a 0-24-es üzemet? Van stabilitás beli különbség köztük (tl-wr941nd v3-at kivéve, gobdolom az a legstrapabíróbb), vagy ebből a szempontból tökmindegy?

Never underestimate the power of a sick mind!

(#13106) Soma01 válasza viny (#13103) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem mindenképpen olyan kell, amin van kliens szeparálás.
Jelszó szerintem legyen rajta, csak max mondjátok meg mindenkinek, vagy nyomtassátok rá a blokkra, stb. Ez alapján szerintem egy TL-WR740N vagy TL-WR743ND is jó.

(#13107) kali válasza viny (#13105) üzenetére


kali
legenda

elég jól bírják, nem dobják el magukat könnyen! minimális különbség van közöttük, azért javasoltam a tl-wr941nd v3 típust, mert motorilag az a legerősebb a felsorolásban - adott árketegóriában! nekem is van egy tl-wr941nd v3 amivel régóta elégedett vagyok, ha nem felejtem el, akkor ~ hetente/kéthetente újraindítom, de amúgy menne látástól mikulásig... :)

(#13108) Winne válasza kali (#13104) üzenetére


Winne
nagyúr

Sehogy sem megy át, de csak a feltöltés. Már lefrissítettem a firmware-t is. :( Kb. 30-50%-a megy át, letöltés rendben van.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13109) Beri válasza Winne (#13102) üzenetére


Beri
addikt

azóta ilyen, amióta új rendszer került a gépre
Ne a routerben keresd a hibát.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13110) viny válasza kali (#13107) üzenetére


viny
tag

kali, Soma01: Nagyon szépen köszönöm a tippeket mindkettőtöknek! :R :R :R
Akkor nekiállok teszteket olvasgatni, és szétnézek a környékbeli boltokban. :)

Never underestimate the power of a sick mind!

(#13111) Winne válasza Beri (#13109) üzenetére


Winne
nagyúr

Modemmel teljes sebességgel megy, routerrel meg ugyanaz a teszt elhasal a feltöltésnél, szóval valami köze csak van.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13112) Brogyi válasza Winne (#13111) üzenetére


Brogyi
senior tag

Töltsél le egy ubuntut, majd live CD,vagy próba.Ki minek nevezi.A lényeg, hogy a CD-ről fut az op. és a HDD-re nem ír semmit. Az ubuntuban ott a firefox, és máris kiderül hol a hiba.Sőt még torrent is van benne(transmission).

[ Szerkesztve ]

(#13113) Beri válasza Winne (#13111) üzenetére


Beri
addikt

Hát akkor nyomj egy resetet, aztán állítsd be újra. Többet úgysem tudsz tenni, nincs egy medzsik feliratú gomb valamelyik talpa alatt elrejtve, amit ha megnyomsz, minden csillámpónivá változik.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13114) Intelligencs

Mindenkinek, akit érdekel a wifi hatókörének meghosszabbítása.

Apámék nagy házban laknak, 160 m2 az alapterület. Faterék szobájában van a router, a ház sarkában. Azért ott, mert oda jön be a madzag, ott van a modem. Eddig egy Asus rt-g32 zsebrouter evangelizálta az igét. Húgom, a kis igényes, panaszkodott, hogy a szobájában a sarokban már nem megy a notebookja, csak ha az íróasztalnál ül. Ha az ágyon fekszik, már szakadozik. További nyűgje volt, hogy a faterék szobájától távolabbi fürdőszobában sem megy (vannak ám igények), illetve a nappaliban sem valami jó.

No most, a kis routert jegeltem, és üzembe helyeztem a régi Asus WL500g-met. Beri mester tanácsa alapján megtoldottam egy 8 dbi-s antennával. A helyzet határozottan javult, húgom szobájában már működött, de a távoli fürdőszobában még nem volt tökéletes, illetve a nappali legtávolabbi részében sem.

Ezért üzembe helyeztem a nappali elején - az Asus routerhez közelebbi részén - egy extendert. Aqua-ban potom pénz volt. Nagyon egyszerű szerkezet, be kell állítani benne a forrás SSID-t és jelszót, és ami adást onnan vesz, azt ugyanazon a csatornán továbbkürtöli. Ez azért fasza, mert a laptopon nem kell állítani semmit, ugyanazzal a beállítással mennek a notebookok mindenhol.

A HTC Desire-re letöltött wi-fi analyzerrel bejártam a terepet, és jelentem alássan, hogy mindenhol kellően magas a térerő.

Berinek köszönöm a szakértelmét! :)

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#13115) Winne válasza Beri (#13113) üzenetére


Winne
nagyúr

Ezt is megtettem kétszer is, már a QOS-t is beállítottam high priorityvel, szóval ami alap 5letem volt az kb ennyi.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13116) Beri válasza Winne (#13115) üzenetére


Beri
addikt

Tehát ne a routerben keresd a hibát.

Intelligencs: A kínaiaknak köszönd, hogy ilyen olcsón gyártanak vasat, meg csinálnak gyári szoftverbe range extender funkciót :)
Már csak szólni kéne nekik h az ingress meg egress bandwidth hülyén hangzik :DDD

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13117) Intelligencs válasza Beri (#13116) üzenetére

Ingress meg egress sztem szabvány kifejezés. Legalábbis a Cisconál is így hívják a be-, illetve kimenő forgalmat, CCNP BCMSN-es emlékeim szerint. :)

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#13118) Svan


Svan
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy Tplink WR841ND -t, amely ugye elvben 300mbit/s sebességre képes. Jelenleg akármilyen beállítással próbálkozom akkor sem tudok 4,5MByte/s -nél gyorsabban másolni a helyi wlan hálózatomon egyik gépről a másikra. A wlan kártyák szintén 2 antennás 300mbps sebeségűek. A gépek és a router 5 méteren belül találhatóak 1 fal választja el őket.
Beállítsaim a csatolt képen láthatóak.(kipróbáltam jópár beállítást,de hiába)

Kérdéseim:
Otthoni Wlan hálózatomon mekkora valós másolási sebességet érhetek el ha az összes wlan eszközöm 300mbps-es (2 gép és router is) ?
-A titkosítás mennyit lassít van kölünbség ezek között sebesség szempontjából?
-Milyen beállításokkal érhetem el a maximális sebességet?
-Milyen beállításokra kell feltétlenül odafigyelni (akár pl pci wireless kártyánál)
-Tudtok olyan progit ajánlani amivel ilyen jellegű sebességtezsteket lehet végezni, és akár megtalálni a szűk keresztmetszetet?

Remélem tudtok segíteni,
Dávid

[ Szerkesztve ]

(#13119) kali válasza Svan (#13118) üzenetére


kali
legenda

a 300 megabit/sec az elméleti maximális sebesség, a gyakorlatban valósan hozzávetőlegesen a negyedével érdemes számolni!
normális hardverek esetén a titkosítás nem nagyon lassít, ellenben 11bgn mixed módról tedd át tedd át 11n only módba, és keress olyan csatornát - akár próbáld végig mindet -, ahol kevés a zavarás!
a nagyobb távolság, a fal(ak), nagyobb (fém)tárgyak, egyéb környezeti tényezők mind hátrányosan befolyásol(hat)ják a hálózat sebességét!
ezzel az alkalmazással feltérképezheted az elérhető közelségben lévő hálózatokat; link keress olyan csatornát, amelyik szabad - és lehetőség szerint a szomszédos értékei is!

[ Szerkesztve ]

(#13120) bubi92


bubi92
őstag

hali

router vásárlás előtt állok, mert a mostani már nem nagyon szolgálja ki a netet amit fizetek.
2-3 notihoz kellene, fontos a jó jel erősség, mert én egy emelettel feljebb vagyok. minimum 150megásat akarok, de inkább 300-ast. mert majdnem egy árban vannak, és mert kitudja milyen fejlődést hoz a jövő, lehet, hogy szükség lesz rá.

a keret 10 ezer de ahogy néztem 7-8ezer körül lehet kapni olyanokat amik megfelelnek az elvárásaimnak.

ajánljatok valamit.

ja és kb. mennyiért lehetne eladni egy ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#13121) Tosee válasza bubi92 (#13120) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

10 ezer forint környékén a tp-link router jó választás lehet!
Amit nem írtál le, hogy mekkora sávszélességű nethez kellene!?

TL-WR841ND
TL-WR941ND
Jelerősség szempontjából ez biztosan elég az elvárásaidnak!

Pár ezressel 10 felett...
TL-WR1043ND
Ezt csak azért linkeltem be, mert ezen gigabites portok vannak, tehát ha az internet előfizetésed 80 Mbps vagy esetleg az fölé emeltetnéd, akkor már ilyenre lesz szükséged minimum! Vannak más gyártó termékei is, de azok drágábbak!

Mindegyik routeren cserélhető antennák vannak!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#13122) bubi92 válasza Tosee (#13121) üzenetére


bubi92
őstag

köszi a részletes választ. igen kifelejtettem a netemet. 80/20-as nethez kell.

(#13123) Tosee válasza bubi92 (#13122) üzenetére


Tosee
őstag

Akkor viszont tl-wr1043nd re lesz szükséged, pláne ha a későbbiekben nagyobb csomagra váltasz! Ár / érték arányban ez a legjobb választás!
Elérhető hozzá alternatív firmware is.

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#13124) Raven992 válasza Beri (#13013) üzenetére


Raven992
csendes tag

Igen teljesen jól megfogalmaztad:)ez így van:)

(#13125) a000 válasza Beri (#13031) üzenetére


a000
őstag

De mégis melyiket ajánlanád? Simán netre lesz, tehát 4gép rá lesz dugva, és legalább 4wifin csatlakoztatva.

[ Szerkesztve ]

(#13126) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a TP-Link routerem beállításai között a Forwarding fülön belül a DMZ mire jó? IP címet kell beírni és be és ki lehet kapcsolni. Valahol azt olvastam hogy ha ez be van kapcsolva, akkor multi játékok közben alacsonyabb lehet a ping, ez igaz?
Előre is köszi a válaszokat!

Üdv!

(#13128) kovacsp2


kovacsp2
csendes tag

Sziasztok !
akit majd esetleg érdekel majd egy jó cikk TP-Linkes dolgokról, akkor az figyelje logout.hu oldalon a cikkek részlegét a napokban, mert érdekes lesz !

Üdv: kovacsp2

(#13129) kigyi_23 válasza kovacsp2 (#13128) üzenetére


kigyi_23
addikt

Jókor :) Éppen ma hozattam le a főnökkel az új TP-s routeremet :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#13130) Soma01 válasza Ryder1 (#13126) üzenetére


Soma01
veterán

Minden, a net felől (WAN felől) érkező kéretlen, bejövő csomagot erre az IP-re továbbít és nem eldobja. Tehát olyan, mintha az a gép közvetlenül a neten lenne, nem kell neki portokat nyitogatni... Tehát oda egy komolyabb tűzfal is kell, mert minden támadás is rajta csapódik.

(#13132) szoti27


szoti27
tag

Sziasztok minőségi router kéne nekem mert a mostani nem bírja az xboxot vagyis távolvan és a tv mozgatása nem megoldható ezért kéne 1 új router lehetőleg min 50 m eres hatóttávval a keretem rá 10 ezer forint :) Köszönöm :R

(#13133) kovacsp2 válasza szoti27 (#13132) üzenetére


kovacsp2
csendes tag

HAliho !
A cikkről elözőekben, lesz benne jelerősítésről is információ bőven. Ha segítség kell majd a cikk megjelenése után szívesen válszolok a hozzászolás rovatban vagy a pm-ben.
Üdv !

Cikk megjelenésének dátuma: 2010-01-14 8:50

[ Módosította: philoxenia ]

(#13135) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

thomos netet szeretnék továbbosztani egyszerű wifi roterre lenne szükségem 1,5 szobás lakásra 1-2-3 gépre menne milyent ajánlotok?

huawei echolife hg850 ből menne egy kábel a wifi rotuerbe és onnan vezeték nélkül tovább, hogyan miként tudok szórni netet a böbbire?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#13136) Beri válasza szoti27 (#13132) üzenetére


Beri
addikt

Ezzel csak egy baj van. Senki nem mondja meg neked előre látatlanban, hogy meddig ér majd egy vezeték nélküli hálózat.

zsolt19900: Az első hozzászólásban lévőket.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13137) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Üdv megint.

Hétfőn megjött az EnGenius ESR9850, amit másnap be is üzemeltem. WiFi-t még nem próbáltam, de a kábeles része nagyon dúrva. Gépról-gépre ~25m Cat.5 kábelen keresztül 62MB/s. :))

Negatívumként egyelőre csak a PowerLED-eket tudom mondani.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13138) Soma01 válasza szoti27 (#13132) üzenetére


Soma01
veterán

Vagy vegyél a mostani router és xbox közzé (valahol félúton, fél távolságon lerakod) egy TL-WA730RE Range Extender-t. Az bőven 10 alatt van. Ha most épp elég a jel, akkor az szerintem tuti segít rajta. És annak csak 230V kell, nem kell kábelezni. Vagy bármilyen más router is jó, ami tudja ezt a funkciót. WDS a neve a funkciónak.

(#13139) a000 válasza TESCO-Zsömle (#13137) üzenetére


a000
őstag

Engem majd érdekelne, hogy hogy muzsikál a wifi része

(#13140) Soma01


Soma01
veterán

Ebben a témában sokat van szó a routerek max. sebességéről, ezért gondoltam, hogy itt kérdezem meg, hogy! A TL-R460 router switch portjai közötti (LAN-LAN) sebesség az milyen? Annyi, mintha egy 10/100-as switch lenne? Tehát több száz megabit is lehet összesen? Mert WAN-LAN irányba a route-olt kapcsolat azt tudom, hogy kb. 40 megabit a max. De a LAN-LAN sebesség (Switching Capacity)?

[ Szerkesztve ]

(#13141) TESCO-Zsömle válasza a000 (#13139) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nincs (még) itthon n-es Wi-Fi. Max egy g-s eszközt tudnék rácsatolni, így nem vagyok benne biztos, hogy tudok segíteni. Másfelől a gép és a router közt nincs 50 centi, szóval...

Soma: Idézek az első hsz-ból. "A maximális sebességekre úgy tekintsetek, hogy akkor már a kis doboz procija 100%-on teker" Tehát az ott kiírt ~30Mbit az a processzor teljesítménye. Ez a maximális össz-adatfolyam, amit a cucc le tud kezelni, mindennel együtt.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13142) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

kovacsp2 használd légy szíves a szerkesztés gombot, ha öt percen belül újra postolnál!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13143) Beri válasza TESCO-Zsömle (#13137) üzenetére


Beri
addikt

62*8=496Mbit nem nagy mutatvány LAN-on belül, 900+okat szoktam mérni cat5e-vel. Ha a te drótjaid sima cat5-ösek, akkor az a szűk keresztmetszet. A switchen átfolyó adat és a router processzora között nem sok összefüggés van egyébként (hacsak valamilyen formában nem szólsz bele a belső hálós adatforgalomba), LAN-on úgy viszel át adatot, hogy nem veszed észre a cpu terhelésen a 900Mbitet sem.

Soma01: 92-93Mbit full duplex, tehát mintha 10/100-as switch lenne, mivel az :))

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13144) Soma01 válasza TESCO-Zsömle (#13141) üzenetére


Soma01
veterán

Már bocs, de a 2 LAN között nagyobbra számítottam és ami a proci terhelést illeti és az első Hsz-ban le van írva, az ide szerintem nem vonatkozik, mert ez nem terheli AZT a procit, csak a router részt. Azt, hogy WAN --> LAN irányba könnyen "elvérzik" azt sejtettem, tudtam, le van írva. De szerintem ahol nem kell a route én nincsenek szabályok, szűrés stb ott azért többet vártam.
A routereknek szeritem 1 portja van logikailag, az az 1 van rárakva 1 witch-re (pl 5 portosra) és így egybe építve. (azért marad 4 az ötösből mert 1-et lefoglal már bent a router rész) Ezért gondoltam, hogy ha a router rész ki van hagyva, akkor gyorsabb a LAN --> LAN.

Beri: Köszi! Én is így gondoltam eléletben, de kellett a megerősítés. A 30-at kicsit keveselem.

Mire Te is írtál, az alatt én is megírtam a saját hsz-emet, ami pont erről szól, ezzel a következtetéssel. :C

[ Módosította: philoxenia ]

(#13146) Ryder1 válasza Soma01 (#13130) üzenetére


Ryder1
senior tag

A gépen ESET Smart Security van, az elég?
Viszont arra nem válaszoltál, hogy a PING-en változtat-e valamit? :DD

(#13147) Beri válasza Ryder1 (#13146) üzenetére


Beri
addikt

Kábelen nem fogod tudni megmérni a különbséget (1ms alatt marad a plusz).

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13148) Soma01 válasza Ryder1 (#13146) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem sem nagyon változik. Mivel a DMZ csomagok is rootolva vannak, tehát foglalkozni kell vele a routernek, ezért szerintem ugyan annyi marad a ping. De próbáld ki! Nem vesztesz semmit.
Az Eset cucc az jó, maradhat.

(#13149) Intel fan11


Intel fan11
őstag

üdv!Egy wifis routert szeretnék vásárolni 10ezer ft alatt!5 megás t-home netem van!!

Mit tudtok ajánlani?

Battletag: hojszi#2983

(#13150) Beri válasza Intel fan11 (#13149) üzenetére


Beri
addikt

Továbbra is az első hozzászólásban lévőket...

eladó Aromamizer RDTA V1

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.