Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) tatas1990


tatas1990
csendes tag

Sziasztok!
Szerettem volna Airlive WL-5460AP-t frissíteni de valamiért nem sikerült.Valaki nem tudja hogyan lehetne JTAG-olni?Vagy helyre hozni??
Else kezdte feltölteni a firmware-t igy kihuztam vissza dugtam.A ledek égnek kivéve a link/act ledet.Igy a ip-s menüjébe sem tudok belépni.

Probáltam már resetelni!

(#13902) Draken


Draken
őstag

sziasztok!

wifis routert szeretnék venni a 40/20as diginethez, olyat, amin keresztül nincs lényeges lassulás, tehát kb marad max 4,8-5mega letöltési sebesség. A laptopban van N-es vevő.(torrentet is használok).
Erre a célra jó lenne egy TP-Link 1043ND?

(#13903) Vangelis válasza Draken (#13902) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Tp Linket sokat adtunk el és szinte egy sem volt hibás, szerintem biztosan megfelel.
De nézhetsz kicsit komolyabb tp linket is.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#13904) Himym


Himym
senior tag

Sziasztok.

Nem tudom elmondani miylen routert szeretnék, illetve eltudnám csak abból össze vissza ság lenne. :R
Így inkább linkelgetek párat és megmondjátok, hogy melyiket érdemes venni ill melyiket helyette ha az nem jó.

Pár lényeg:

1. N-es wifi erős antennákkal! Online gaming
2. Gigabites csatlakozó felületek!
3. Dual band bár nem tudom mire jó de felső katban benne van.
4. Legalább 1 USB legyen rajta, hogy a nyomtatót rá lehessen kötni. :K USB elosztót is rá lehet akkor esetleg a scenner is rámegy? :B

Íme pár router:

Netgerar:

WNDR3700

WNDR37AV

WNDR 3800

WNDR4000

Az utolsó két netgear CeBit után lesz elérhető ha minden igaz. A 3700 és a 37AV közt mi a rák a külömbség? Utálom ezt az AV sorozatot mert nem tudom mi a kül. :(

Linksys Cisco:

Linksys E3000

Erről a Linksysről én jókat olvastam. Egyetlen rosz hogy a software egy trágya de aki ért hozzá az úgyis böngészőn át állítja be. :R

Nekem eddig csak Netgearom volt és baromira megvagyok velük elégedve. Nem rég vettem egy Powerline 500mb/seces faldugeszt és eszméletlenül száguld ehez kellene egy jobb router. :R

Pár szót a kábelekhez:

Mi a nagy különbség a CAT 5e és a CAT 6 között? Cat6nál van valami Herz is amit nézni kell... :F

Köszi a segítségeteket, ha ezen felül tudtok jobbat akkor azt is megköszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#13905) Draken válasza Vangelis (#13903) üzenetére


Draken
őstag

Ismerni ismerem vmennyire a router megbízhatóságát, csak az a kérdés, hogy meg lesz e ugyanúgy a teljes maximális sebesség wifin keresztül is mint kábelen? Gondolok arra, hogy a max letöltési sebesség most 5,3 mega körül van, még ha lemegy a max 4,7körülre az is megfelel :)

(#13906) Brogyi válasza Alfika76 (#13898) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nekem a 1043-nál csak DDWRT hozott eredményt.Erre mondtam, hogy nem kínlódok tovább a gyári firmware-val.Mondták, hogy rossz böngészőt használok, marhaság.

(#13907) kali válasza Draken (#13902) üzenetére


kali
legenda

40/20 alá bőven jó - mondhatni még sok is, hiszen ez már gigabit képes! nem lesz gond a sebességgel! ellenben a jelenlegi sebességedhez, a 7-es szériától felfelé már bármelyik elég lehet számodra!

Vangelis; melyik tp-link router komolyabb, mint a tl-wr1043nd?

[ Szerkesztve ]

(#13908) Beri válasza Himym (#13904) üzenetére


Beri
addikt

A 37AV ugyanaz, mint a 3700. Ugyanaz a bél, ugyanaz a szoftver, csak a dobozon van más felirat. A dualband meg azt jelenti, hogy tud az 5GHz-es sávon is kommunikálni, de ha nincs olyan vezeték nélküli hálókártyád, ami ezt szintén támogatja, akkor semmire sem mész vele.
A cat5e és a cat6 kábelek között pedig az árnyékolásban és a csavarások számában van különbség a cat6 javára.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13909) tejeskifly válasza kali (#13897) üzenetére


tejeskifly
aktív tag

15Mbps

De ez valószínűleg, ha elérhető lesz a digi bővülni fog 60-ra, vagy gyorsabbra.

Nem szeretnék abba a hibába esni, mint a mostanival, mert ez a 15Mb-t már nem bírja torrentnél, a kevés ram miatt.

(#13910) #40835072


#40835072
törölt tag

Üdv!

Bedöglött a Linksy WRT54GH routerem amivel megvoltam elégedve de most kell egy másik helyette!

Linksyst szeretnék venni ami Wifis de ninsc antennája és jó megbízható router!

a linksys WRT54G2 vel és a hasonlí kinézetűekkel szemezgetek de azok jók?

vagy milyet ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#13911) Gubek-Einste válasza #40835072 (#13910) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

WRT320N, Digi 80/25-ös és UPC 120-as nethez is jó.
N-es wifi, gigabites portok, beépített antenna, szinte ugyan úgy néz ki mint a WRT54GH.

G-s router nem érdemes venni mert már elavult, Lite N alá nem szabad adni.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13912) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#13911) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mármint, hogy szinte ugyanúgy néz ki, mint a WRT54G2... Vagy nem erre gondoltál? A WRT54GH nem nagyon hasonlít a fenti kettőhöz... :)

szerk.:
Mondjuk a 2 router közt van 10 000 Ft különbség... Feltételezem, hogy ez az oka annak, hogy azt nézte ki magának! Persze javasolni lehet, hátha mégis csak elnézte... :)

[ Szerkesztve ]

(#13913) TeeJay


TeeJay
félisten

van itt valakinek TP-Link WR1043ND router amit lakáson belül laptoppal szokott használni?
érdekelne mi van akkor ha a wifi rész BGNmixed módra van állítva és van másik wifi-s cucc is ami csatlakozik hozzá de mondjuk csak G módban.
olyankor az N-es laptopra max 130megabites csatlakozás lehetséges vagy ugyanúgy 300 a G-s cuccnak meg 54mbit max?

valaki mondja már meg nekem a frankót mert a környékünkön 40től is több wifi hálózat van, szinte az összes csatornán 3-4 user és vennék egy ilyen routert a lakásba hogy N-es laptopomat végre akadás nélkül tudjam használni.
most sajnos van mikor este bizonytalan a wifi, van mikor nem jön át az 54megabites csatlakozással a kb. 22-23nettó megabit sem és mivel 30megabites Fiber Power csomagunk van eléggé gáz mikor ennek max a felét tudom használni mert sok a zaj az éterben :O

nincs más megoldás N-es router kell, de lehet még veszek ilyen 8dBi antennából hármat a WR1043ND-re és úgy már tuti hogy lakáson belül gyilkos wifit kell adnia

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13914) Intruder2k5 válasza TeeJay (#13913) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A kapcsolódó eszközök egymást nem befolyásolhatják... Az n-es n szabvány szerint, a g-s pedig g szabvány szerint fog kapcsolódni. Legalábbis így kellene neki! Amúgy meg van saját topikja is a 1043-nak.

[ Szerkesztve ]

(#13915) balogh0211


balogh0211
csendes tag

Sziasztok!

Milyen routert kellene vennem ami jó a 15 M-s nethez (adsl,t-kom). Mert a mostani tp-link 340 visszafogja a sebességet, vezetékesen és wifin is. Kiiktatva pedig jó minden.

(#13916) Intruder2k5 válasza balogh0211 (#13915) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem kell, csak egy lehetőség... ASUS RT-N10

Illetve ha szeretnél 300-as n-es WiFi-t, akkor ASUS RT-N12

De ha egyébként elég lenne a 340-es, akkor gondolom az RT-N10 is elég lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#13917) Beri válasza TeeJay (#13913) üzenetére


Beri
addikt

22-23Mbit 54-es kapcsolaton teljesen jó sebesség, semmi baj nincs vele. Annak a szabványnak nagyjából ott van a vége a gyakorlatban. Ha azon ennyi átfért, akkor a 1043-ra antennákat sem kell majd venned ahhoz a pár plusz megabithez.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13918) kali válasza TeeJay (#13913) üzenetére


kali
legenda

mixed módban is adott a 300-as elméleti maximális kapcsolódási sebesség a router részéről, de azzal azért számolni kell, hogy mixed módban egyik router/kapcsolat esetén sem tolsz át akkora sebességet n szabványos kapcsolaton, mint amikor n only módban megy a router!

[ Szerkesztve ]

(#13919) Marlboro


Marlboro
csendes tag

Sziasztok,

Tudásuk alapján 3 router (D-Link DIR-825, ASUS N16, Netgear WNDR3700) között szeretnék dönteni. A kérdés a hatótáv, azaz melyik esetében a legnagyobb? Tudom, hogy ez függ a környezeti viszonyoktól, stb., de viszonyításként annyit, hogy a jelenlegi "öregecske" linksys wrt54gl hatótávjával tökéletesen elégedett vagyok. A saját preferenciám élén a Netgear van, de bizonytalan vagyok a belső antennákkal kapcsolatban. Még annyit, hogy Wifin 2 laptopot, vezetéken pedig 2 médialejátszót, 1 PC-t és egy NAS-t szolgálna. Válaszotokat előre is köszönöm.

(#13920) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok!
Ebből az üzletből: x86 melyik wifi-s router-t ajánlanátok, olyan 7000Ft-ig? Tp-link-es kizárva (nem volt jóba a d-link-es modemmel). 4Mb-es adsl nethez kell. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#13921) kali válasza Marlboro (#13919) üzenetére


kali
legenda

szélsőséges viszonyok között jobban mutatkozik a belső kis antennák hátránya, ezért úgy a netgear legyen az utolsó helyen, én asus - d-link - netgear sorrendet állítanék fel! amennyiben csak g szabványos ellenoldalak csatlakoznak a routerhez - jelenlegi router alapján -, úgy asus és d-link adott szempontból mindegy lehet!

[ Szerkesztve ]

(#13922) Intruder2k5 válasza Zoli1222 (#13920) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Neked is az RT-N10-et tudom ajánlani... Bár ez egy kicsit több az általad említett üzletben is. Pár száz forinttal...

[ Szerkesztve ]

(#13923) Zoli1222 válasza Intruder2k5 (#13922) üzenetére


Zoli1222
őstag

Köszi a tippet! :R jelenleg 1 linksys routert használok, ilyen problémával. Az ajánlott router-nél van/ volt esetleg ilyesmi probléma?

[ Szerkesztve ]

(#13924) Marlboro válasza kali (#13921) üzenetére


Marlboro
csendes tag

köszönöm válaszod. Az ellenoldal már mindenütt n szabványos. Akkor ezek szerint 1:0-ra vezet, és ha más nem cáfol nyer is az Asus.

(#13925) Intruder2k5 válasza Zoli1222 (#13923) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudok semmi ilyen problémáról...

Ez szerintem abból adódik, hogy nagyon sok nyitott kapcsolatod van a torrent kliensben, ami megfekteti a routert. A Linksys WRT54G egy nagyon jó router, talán máig az egyik legjobb, de sajnos már nem mai darab, és a nagy sebességű netcsomagokat, na meg a több ezer nyitott kapcsolatot nem feltétlenül tolerálja. Próbáld meg levenni a kapcsolatszámot a torrentkliesben. Manapság úgyis rengeteg seedszerveres feltöltő van, így nem kell egy torrentnek 1000 kapcsolat ahhoz, hogy megfelelő sebességet érjen el. Szerintem 4 Mbit-.es ADSL-t már 50-100 kapcsolattal is ki lehet használni. Sőt... Állítsd be a klienst max 250-re!

Ha nem oldja meg a problémát, akkor gyere át a Router gondok topikba, vagy privibe... Szerintem annak a routernek nincs semmi baja!

Én most lelépek, este leszek gép előtt.

[ Szerkesztve ]

(#13926) Zoli1222 válasza Intruder2k5 (#13925) üzenetére


Zoli1222
őstag

Sajna akárhogy állítgattam, megfeküdt a router. Ha nem volt letöltés, akkor is. :( Előtte 1 netgear volt próbának, azzal minden okés volt, csak sajna kölcsönbe kaptam és nem volt wifis se. Azelőtt meg tp-linkes routert használtam, de az meg alapjáraton bontotta folyamatosan a kapcsolatot. Úgyhogy, megvagyok áldva a routerekkel. :)

[ Szerkesztve ]

(#13927) hohoo válasza Intruder2k5 (#13894) üzenetére


hohoo
senior tag

Miért csak annyival? Ezekre a routerekre még mindig usb1.1-et raknak?
mert a 2.0 biztos sokkal többet tud.

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#13928) Intruder2k5 válasza hohoo (#13927) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem! A rajta lévő USB 2.0-ás, már csak azért is, mert az 1.1-es USB maximális sebessége 12 Mbit/sec, ami ~1536 kbyte/sec, tehát ennek a dupláját hozza. A procija viszont nagyjából ennyire képes...

[ Szerkesztve ]

(#13929) Intruder2k5 válasza hohoo (#13927) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 1043ND-vel egyeseknek sikerült elérni 10-12 MB/sec-et, de nem mindenkinek! Van, akinek 3-4 MB/sec jön ki belőle...

[ Szerkesztve ]

(#13930) #40835072 válasza Intruder2k5 (#13912) üzenetére


#40835072
törölt tag

nincs 21e ft m routerre !

enternetes vagyok , egy tp link routerhez kötötteme ddig a wrt54gh t és nagyon jól működött! miben jobb egy 21 ezres?

(#13931) Intruder2k5 válasza #40835072 (#13930) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem én ajánlottam a 21 ezrest!

Természetesen, ha Neked nincs szükséged az n-es WiFi-re, és nem 80, vagy 120 Mbit-es nethez lesz, akkor maximálisan jó a kisebb router is. Pl. én sem használok WiFi-t. Itt van ugyan az RT-N16-ban a 300-as, n-es WiFi, de amennyit én azt használom, arra még egy b-s is megtenné. Azzal számolj, hogy g-s WiFi-n maximálisan 20-22 Mbit/sec-et lehet áttolni, ideális körülmények között!

[ Szerkesztve ]

(#13932) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

15 megás nethez kellene vmilyen TP-Link router és vastag falakat kell átlőnie. Melyiket ajánljátok? Pro és kontra!
:R

[ Szerkesztve ]

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#13933) Beri válasza Joe bácsi (#13932) üzenetére


Beri
addikt

"A wifin egységnyi idő alatt átvihető adatmennyiség a használt szabványtól függ, az azonos felépítésű routerek között nagyságrendi különbség nincs. A hatótávolságokra ugyanez igaz. Azt megtippelni, hogy egy hálózat meddig ér majd el, mennyire csökken majd a jelszint a routertől távolodva, vagy hogyan esik majd vissza a hálózat sebessége a jelszint csökkenésétől, kb. esélytelen. Több dolog hatással van egy vezeték nélküli hálózat áteresztőképességére. Számít a környezet zajossága (zavaró jelek a wifi frekvenciatartományában), a közvetlen rálátást gátló objektumok és természetesen az ellenoldal (a hálózati eszköz, amely a routerre csatlakozik)."

Minden attól függ, hogy milyen hálókártyával csatlakozol az eszközre. Hiába veszel n-es 3xMIMO-s routert, ha a másik oldalon egy g-s kliens lesz...

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13934) Joe bácsi válasza Beri (#13933) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Egy Acer notival, meg egy telefonnal tuti, de később, h. milyen géppel azt meg nem tom előre megjósolni.
Akkor melyiket ajánlod?
Amúgy egy 8dbi-s antennát vennék hozzá tuti. Így a hatótávolság megoldva.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#13935) TeeJay válasza Beri (#13917) üzenetére


TeeJay
félisten

igen az 54-es wifi 22-23megabitnél meghal
szerencsére Linksys WRT54GL router van meg a notikban is Broadcom wifi van és az "Afterburner"-t bekapcsolva picit többet úgy 27-28megabitet is át tudok tolni de csak ha normális a vétel és nincs akkora zaj a frekvenciákon.

N-es wifivel remélem stabilan át fog menni a 30megabites Fiber Power csomag :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13936) Beri válasza Joe bácsi (#13934) üzenetére


Beri
addikt

Ha van kilátásban MIMO-s kliens, akkor 3xMIMO-s routert vegyél és ha kevés, tekerj rá három 8-as antennát. Ha csak 150-es n lesz, vagy g, akkor 741ND, meg a plusz antenna, ha nem lenne elég a gyári 5ös.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13937) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok,

BELKIN F5D7234 routerről tudtok nekem véleményt mondani?

előre is köszi

C' est la Vie

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#13938) Joe bácsi válasza Beri (#13936) üzenetére


Joe bácsi
őstag

A MIMO kliens mire jó? :B
Azt írják a 741 ND-re, h. nem szereti a Win7-et, sűrűn eldobálja a jelet......

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#13939) Insolent


Insolent
aktív tag

Üdvözletem urak!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, elpilledt a régi Linksys routerem, kellene ugye egy új, de olyanra lenne szükségem, ami átvisz pár faltat házon belül, igazából 1 emeletet valami combos gépezet kellene, milyet ajánlotok?
Szűkös a büdzsém 15mátyásom van maximum rá.
Egyéb variációk is érdekelnek.

Köszi előre is aki tud segíteni.! :R

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#13940) Beri válasza Joe bácsi (#13938) üzenetére


Beri
addikt

MIMO = Multiple Input Multiple Output. Több szálon folyik adat egy klienshez.
Az meg, hogy a vindózhét miatt szakad valami, szimplán hülyeség.

Insolent: Oké, neked is bemásolom:
"A wifin egységnyi idő alatt átvihető adatmennyiség a használt szabványtól függ, az azonos felépítésű routerek között nagyságrendi különbség nincs. A hatótávolságokra ugyanez igaz. Azt megtippelni, hogy egy hálózat meddig ér majd el, mennyire csökken majd a jelszint a routertől távolodva, vagy hogyan esik majd vissza a hálózat sebessége a jelszint csökkenésétől, kb. esélytelen. Több dolog hatással van egy vezeték nélküli hálózat áteresztőképességére. Számít a környezet zajossága (zavaró jelek a wifi frekvenciatartományában), a közvetlen rálátást gátló objektumok és természetesen az ellenoldal (a hálózati eszköz, amely a routerre csatlakozik)."

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13941) Insolent válasza Beri (#13940) üzenetére


Insolent
aktív tag

Köszi, :R
Gyorsan felvázolom, 3féle laptop és egy asztali gép lenne rajta, router lent a földszinten a dolgozó szobában, mellette az asztali gép és az emeleten a laposok, könnyű szerkezetes az épület, lényegében fa az egész , egyéb zavaró tényező nincs.

Köszi!

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#13942) Beri válasza Insolent (#13941) üzenetére


Beri
addikt

Amíg meg nem méred a veszteséget, senki meg nem tippeli neked, mi lesz a végeredmény.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13943) hohoo válasza Joe bácsi (#13938) üzenetére


hohoo
senior tag

a win7 bizonyos vezetéket lankártyákkal is eldobálja a netet, mivel egy bugos szar. Én is jó öreg pci-os realtek8139-et használok az alaplapi helyett...

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#13944) hohoo válasza Intruder2k5 (#13928) üzenetére


hohoo
senior tag

fasza, tehát megint arra jutok hogy egyszerűbb venni egy fusionos kispc-t. Drágább de legalább megy rajta minden és még mást is lehet vele csinálni.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#13945) kali válasza hohoo (#13943) üzenetére


kali
legenda

tévedés, nem az oprendszer tehet róla, hanem a hiányzó/hibás illesztés! a hardver gyártóját kell szidni, ha valamihez nincs valamelyik/minden oprendszer alá normális illesztés, a win 7 csak szívességet tesz, ha alapban illeszt valamit - de nem (lenne) kötelessége!

[ Szerkesztve ]

(#13946) Beri válasza hohoo (#13943) üzenetére


Beri
addikt

1. Az, hogy a driver hulladék, nem a win7 hibája. A gyártó nem készített megfelelőt. Az imént pedig routerről volt szó, amihez nem kell drivert telepítened.
2. A PH-n nem szokás szarozni, faszázni, ez nem a csetponthu, vagy a helyi vendéglátóipari egység.
3. A hozzászólásodat 5 percen belül tudod szerkeszteni. Ezen az időn belül újat kezdeni szabálytalan.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13947) vante válasza Beri (#13946) üzenetére


vante
aktív tag

Hülyeség lesz, de ipv6-hoz (ha szolgáltatónál minden adott hozzá), akkor modem&routernek is tudnia kell az ipv6 (támogatást)-t?

(#13948) Beri válasza vante (#13947) üzenetére


Beri
addikt

Igen.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13949) Intruder2k5 válasza hohoo (#13944) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez is egy nézőpont... Nyilván egyik gyártó sem fogja maga alatt vágni a fát, nem fog neked 20-30k-ért egy "szervert" adni. Ha ilyen kell, akkor vegyél egy izmosabb NAS-t.. Persze az nem 20K. Én viszont inkább várok 5-10 perccel többet, még leszedem a cuccaimat, így viszont 15W-ot fogyaszt a "szerverem". :)

Igaz, én nem vagyok hardcore letöltő, amit én egy hét alatt letöltök, azt bármikor 15 perc alatt lemásolom gépre.

(#13950) mackosajt


mackosajt
addikt

Nos, főként az itt elhangzott vélemények, és a lehetőségeim szerint megvettem végül a 1043-at, amit ugyyan még tavaly év végén ajánlottatok, csak idő közben egy nagyobb "projekt" csúszott be.

Jelenleg még nagyon friss a kicsike, de máris elég jól teljesít:
száguldás

Szóval még 1x köszönöm a tanácsokat.

Most még ismerkedem vele, aztán ha lesz elég bátorságom, lehet lecserélem a gyári rendszerét. Mindenkinek csak ajánlani tudom én is.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.