Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) Beri válasza humax (#13550) üzenetére


Beri
addikt

A wifi szóba sem került idáig, a drótos részről beszéltünk. A két routerben ugyanazt a switch-et találod, tehát belső hálón ugyanolyan gyorsak lesznek. A különbség a route-olás sebességében van. A tp-link vége olyan 150Mbit körül van, tehát ha ennél gyorsabb internetkapcsolatod van, amit meg szeretnél osztani, akkor nem a 1043ND a helyes választás.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13552) TomyLeeBoy


TomyLeeBoy
tag

Üdv!

Van valakinek bármi tapasztalata a TP-LINK TL-MR3220 150M 3G, UMTS, HSDPA routerről, vagy egyéb HSDPA routerről?

Az idő sebessége: 1s/s

(#13553) Beri válasza TomyLeeBoy (#13552) üzenetére


Beri
addikt

A 3420 teljesen rendben van, ez a 3220 ugyanaz, csak n-lite-al. A támogatott eszközök listája is megegyezik.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13554) TomyLeeBoy válasza Beri (#13553) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Mi az az n-lite?

szerk: Ja, az n-es wifi?

A támogatott eszközök listáját hol találom meg?

[ Szerkesztve ]

Az idő sebessége: 1s/s

(#13555) Beri válasza TomyLeeBoy (#13554) üzenetére


Beri
addikt

Az n-lite a 150Mbit teoretikus maximális átviteli sebességű wifi szabvány. A 3420 300-as n-et tud. A lista: [link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13556) toto1000


toto1000
csendes tag

Sziasztok!

A lakóstársamnak kábelnetes előfizetése van a Digi-nél.(Nem tudom melyik csomag sajnos,talán Startnet 20/10 Mbit/s)
Én is szeretnék netezni a laptopommal ás úgy tudom,hogy ez csak egy wifi routerrel oldható meg.
Milyen routert tudtok ajánlani ebben a felállásban?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#13557) Beri válasza toto1000 (#13556) üzenetére


Beri
addikt

Kérdezd meg, hogy melyik csomag és olvasd el az első hozzászólást.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13558) toto1000 válasza Beri (#13557) üzenetére


toto1000
csendes tag

Digi Basenet csomagja van.Sebesség 40/20 Mbit/s
Erre ez a kettő jó ha wifiset szeretnék?

Belépőszint wifivel - n lite wifi (150Mbit), 10/100 ethernet
TP-Link 741ND: 70-80Mbit körül megy, lite n wifi, Atheros AR7240 rev 2 @400Mhz, 4MB flash, 32MB RAM
TP-Link 743ND: ugyanaz, mint a 741, csak tud kliensként kapcsolódni vezeték nélküli hálózathoz.

(#13559) kali válasza toto1000 (#13558) üzenetére


kali
legenda

jó, vagy még tl-wr740n is lehet adott kategóriából!

(#13560) toto1000 válasza kali (#13559) üzenetére


toto1000
csendes tag

Köszi

(#13561) TomyLeeBoy válasza Beri (#13555) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Köszi

Az idő sebessége: 1s/s

(#13562) Fire/SOUL/CD válasza Soma01 (#13541) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Köszönöm a javaslatot, de marad ah"hagyományos" megoldás 2 eszközzel. Sajnos 45k alatt nem találtam olyan eszközt, ami egyből megoldaná a dolgot(külső antenna be, egyből belső antennán ki a jel), úgy hogy a 2 eszközzel is jóval olcsóbban meg tudom oldani

Még1x Thx!

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13563) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Erről a készülékről mi a véleményetek?

Belkin f5z0084cm

Az árát ne nézzétek most, csak maga a készülék érdekel, nem találtam róla kielégítő tesztet. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13564) Beri válasza Winne (#13563) üzenetére


Beri
addikt

Az nem egy F5D8235-4 egy adapterrel és a csomagot hívják f5z0084cm-nek?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13565) Winne válasza Beri (#13564) üzenetére


Winne
nagyúr

Egy N+-os router egy adapterrel, sztem az amit írtál. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13566) Beri válasza Winne (#13565) üzenetére


Beri
addikt

Akkor íme egy teszt: [link]
Akkor lehetne értelme, ha olcsóbb lenne egy 1043ND-nél. Meg ha egy kicsit összeszedettebb szoftvert kapott volna szegény.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13567) Winne válasza Beri (#13566) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi. WRT120N-em van most, csak ehhez kb 5k-ért hozzájutottam volna, azért gondolkodtam el. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13568) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!

Tudom h nem router kérdés, de nem találtam a témához illő topicot.
Az asztali gépemhez kellene usb-s wifi adapter.
Sajnos nem tudom megoldani, hogy pci slotba tegyem, ezért lenne rá szükségem.
Ilyen routerem van: TP-Link TL-WR1043ND.
Ehhez kellene (gondolom hasonló márkájú), lehetőleg a router sebességét legjobban kihasználó adapter (persze a legolcsóbban).

Legyen külső antennája, vagy beépített legyen?
Mit ajánlanátok?

Üdv.
Gabi

[ Szerkesztve ]

(#13569) Soma01 válasza G@ß! (#13568) üzenetére


Soma01
veterán

Jobb ha nem PCI-ban gondolkozol!
Usb-ből, igen, külső antennásat válassz! TL-WN822N (ez 300-as mint a routered) pl. vagy olcsóbb 150-es megoldásként a TL-WN722N vagy ennek a dokkolós változata a TL-WN722NC.

[ Szerkesztve ]

(#13570) G@ß! válasza Soma01 (#13569) üzenetére


G@ß!
őstag

Köszi a válaszodat! :)
Miért nem szabad pci-set venni?
Igazából szerintem a TL-WN722N is megfelel nekem. (a jelerősség fontosabb nekem a nagy sebességnél)
Ráadásul az ára is jó. :K

(#13571) misx


misx
senior tag

Sziasztok!

Routert szeretnék, két géphez, az egyik vezetékkel kapcsolódna LAN-on, a másik egy laptop, amiben van wireless technológia (Fuji A530), tehát gondolom ilyen USB-be dugható adapter nem kell. 5-8 ezres kategóriában gondolkodtam. Előre is köszi.
Az internet jelenleg 4 MBit-es (későbbi bővítés valószínű).

(#13572) Tosee válasza misx (#13571) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Routert szeretnék, két géphez, az egyik vezetékkel kapcsolódna LAN-on, a másik egy laptop, amiben van wireless technológia (Fuji A530), tehát gondolom ilyen USB-be dugható adapter nem kell. 5-8 ezres kategóriában gondolkodtam.
USB-s adapterre nem lesz szükséged!

Az internet jelenleg 4 MBit-es (későbbi bővítés valószínű).
Ezek alapján TP - Link WR741ND (wifi: Lite N 150Mbps)

Később mekkora sávszélességre váltanál?

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#13573) Soma01 válasza G@ß! (#13570) üzenetére


Soma01
veterán

Nem az, hogy nem szabad, csak nem szoktam ajánlani. Max akkor ha a router ugyan abban a szobában van mint a PC, max 1 szobával arrébb. A kártya nagyon el van dugva a PC mögé és könnyen leárnyékolható. Az USB-t meg könnyen el lehet helyezni a legkedvezőbb vételi pozicióba.

(#13574) G@ß! válasza Soma01 (#13573) üzenetére


G@ß!
őstag

Thx! :R

(#13575) misx válasza Tosee (#13572) üzenetére


misx
senior tag

Köszi a választ.
Szerintem ha maradok az Invitelnél, max 15 Mbit. De ha ez a TP-Link 150-es, az tuti elég. :)

(#13576) meszi16


meszi16
tag

Sziasztok!
Kérdésem az lenne hogy melyiket vegyem: TP LINK 741 ND vagy Tp link 743nd ?
Adsl lenne megosztva 2 asztali gépre kábelen és egy laptopon wifin.
Köszönöm szépen.

(#13577) Tosee válasza meszi16 (#13576) üzenetére


Tosee
őstag

Ha nem akarsz másik vezeték nélküli hálózatra kapcsolódni a routerrel, akkor elég a 741! Annyi a különbség a kettő között, hogy a 743 képes AP ként üzemelni!

(#13575) misx: Arra a sebességre elég jó lesz!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#13578) AnagyG


AnagyG
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy TP WR-741ND routert!
Egy olyan problémám van, hogy TV-Networkös netem van, ami úgy néz ki, hogy MAC cím alapján kapok IPt és így tudok netezni.
Szeretném beállítani úgy a routert, hogy az én MAC címemmel mennyen ki, és a wifin csatlakoznak mások akkor tudjanak gond nélkül netezni!

Hol tudom ezt a beállítást megcsinálni a routerben?

Köszi
G.

(#13579) TomyLeeBoy válasza AnagyG (#13578) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Ezek után ha megkapta a wan port a megfelelő ip-t, a routerre csatlakozó gépek gond nélkül netezhetnek.

szerk: Természetesen a Klónozást (Clone MAC Adress) arról a gépről csináld, amin eddig működött a net, így a router annak a mac címét fogja átvenni.

[ Szerkesztve ]

Az idő sebessége: 1s/s

(#13580) AnagyG válasza TomyLeeBoy (#13579) üzenetére


AnagyG
csendes tag

köszi szépen a gyors választ!

remélem ez a router nem bontja percenként a kapcsolatot, mint a cisco...

[ Szerkesztve ]

(#13581) TomyLeeBoy válasza AnagyG (#13580) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

TP-Link-nél még nem találkoztam ilyen problémával, ellenben egy SMC-vel már én is jártam hasonlóképpen. TP-Link került a helyére, azóta problémamentes.

Az idő sebessége: 1s/s

(#13582) NewTiger


NewTiger
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsra volna szükségem. Olyan routert keresek ami megfelelő jelet továbbítana n-es wifin egy emelettel feljebb és ott 2 szobával arrébb lévő helységbe. Családi ház, fa födémmel. Ami most van egy háromantennás Asus Wl500 de ez ebben a helységben már nagyon gyenge jelet produkál. Ha van valakinek pozitív tapasztalata akkor azt nagyon megköszönném, nem szívesen próbálnék végig több routert.

(#13583) Beri válasza NewTiger (#13582) üzenetére


Beri
addikt

Azonos felépítésű modellek között nincs nagyságrendi különbség. Ha a WL-500 kevés, más sem lesz elég. Meg lehet próbálni erősíteni mind a két oldalt nagyobb antennákkal, vagy el kell helyezni egy második eszközt, amelyik közelebb van az elérhetetlen helyhez. Esetleg range extender a kettő közé félútra.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13584) NewTiger válasza Beri (#13583) üzenetére


NewTiger
csendes tag

Köszi a választ! Azt hittem van olyan aminek nagyobb a hatótávja, vagy van valaki aki szintén ilyen távolságra használja és nála beválik. A furcsa csak az, hogy a szüleimnél egy régi alap SMC router messzebbre jobb jelet ad (szintén szintkülönbséggel) mint ez az Asus.

(#13585) #95590400 válasza Beri (#13583) üzenetére


#95590400
törölt tag

ebben azért nem lennék ennyire biztos jelen esetben, lévén az n-es eszközök jellemzően azért jobban teljesítenek a gyakorlatban, mint a g-sek, márpedig majdnem biztos, h egy g-s asusról van szó.
de majd megválaszolja szerintem, ha még visszanéz.
most nézem, 3 antennás. abban viszont lehet nem is volt g-s.

[ Szerkesztve ]

(#13586) Beri válasza NewTiger (#13584) üzenetére


Beri
addikt

Beraktad ugyanoda és tovább ért a jel?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13587) NewTiger válasza Beri (#13586) üzenetére


NewTiger
csendes tag

Nem. A szitu csak annyi, hogy a szüleimnél van egy kb 5 éves akkor is csak pár ezer forintba kerülő SMC 1 antennás router ami az emeleten van és egy szinttel lejebb és 2 szobával arrébb még viszonylag haszálható jel van (a laptoppal mászkáltam a lakásban, sárga volt az indikátor és még használhatóan lehet netezni). Otthon nagyjából ugyanilyen távolságban az Asus WL-500-el (nem tudom pontosan melyik verzió, most munkahelyen vagyok de azt tudom, hogy három antennás és tud N-es szabványt) már csak piros az indikátor ami a jelerősséget mutatja és már problémás a netezés másról már nem is beszélve, (PS3-on a firmware upgrade néha órákig tud tartani). Szóval a helyszín nem ugyanaz de nagyon hasonló és csak 1-2 méter lehet a különbség viszont a két eszköz között elvileg kategóriák vannak. Ezért gondoltam van olyan eszköz aminek ez a távolság nem akadály.

(#13588) Beri válasza NewTiger (#13587) üzenetére


Beri
addikt

Egyrészt nem teljesen ugyanolyan a környezet, másrészt ahhoz, hogy az n-es, MIMO-s router tényleges plusz sebességet és hatótávot jelentsen, n-es és lehetőleg MIMO-s kliens kell.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13589) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.
Kapok ajándékba egy D-Link DIR-655 routert.
A kérdés az, hogy ezzel fog működni távolról a WOL finkció?
A Virtual Server menüpont alatt ki lehet választani, de azért egy hozzáértő erősítse már meg.
Köszönöm.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#13590) AnagyG


AnagyG
csendes tag

Sikerült beállítani a routert! Ment is egy órát teljesen hiba mentesen. Futott a torrent max sávszélen. Nem volt semmiféle szakadás a kapcsolatban.
Egy óra után viszont eldobta a kapcsolatot a gépem. Próbáltam újra kapcsolódni, de a gépem nem látta a hálózatunkat. Újraindítottam a routert, és most megint megy...

Mi lehet ilyenkor a hiba?
(ezt csinálta a cisco is, csak az 3 perc után, és 3. ujraindításra már nem reagált :))

(#13591) kangoo70 válasza Beri (#13503) üzenetére


kangoo70
csendes tag

Sziasztok!
Megvan végre a router: TPL-WR841ND
Most szépen megy az eredeti firmware-rel, de kellene rá a QSS kapcsoló átdefiniálása Radio On/Off-ra.
Olvasom a dd-wrt-t, de igen ijesztő... Első blikkre elég bonyolult és veszélyes :) a flashing
A HW verzió:7.1-es. Erre felmegy szerintetek a v7-re való verzió?
Ha nem sikerül valamiért, akkor dobhatom el a cuccot, vagy vissza lehet tenni vhogy az eredetit?
Még egy két felest le kell gurítanom, hogy bátorságot szerezzek! :))

[ Szerkesztve ]

TP-Link WR-841ND v7.1 firmware:DD-WRT v24-sp2 (12/24/10) std - build 15962

(#13592) Beri válasza Pubszon (#13589) üzenetére


Beri
addikt

A WOL-hoz csak portot kell forwardolni, azt, amelyiken a magic packet majd jönni fog. Minden más a két végpont dolga.

AnagyG: [link]

kangoo70: Nincs abban semmi bonyolult. Letöltöd EZT a fájlt, majd a router admin felületén kiválasztod és ráflasheled. Ugyanúgy, ahogy egy gyári firmware-t tennél fel. A visszaállítás is megoldható: [link]. Szintén nem ördöngősség, csak le kell tölteni egy fájlt, majd a webes kezelőfelületről ráflashelni.
Az egyetlen kritikus pont a flashelés folyamata. Ha ott elmegy az áram, megszakad a hálózati kapcsolat a router és az eszköz között, abból lehet probléma. A lényeg, hogy kábelen csináld egy kipróbált, hibátlan dróttal és miután elkezdett felmászni az új szoftver, ne nyúlj semmihez, míg be nem fejeződik a folyamat. Itt lesz időd meginni azt az 1-2 felest :DDD
Amikor kész, újraindul majd a router és következhet az öröm, meg a bódottá :DDD

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13593) rocket


rocket
nagyúr

60mbites netet kellene megosztani 3 gepre vezeteken keresztul, barmilyen N-es router megfelelo?

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#13594) Beri válasza rocket (#13593) üzenetére


Beri
addikt

A listámból igen. Ha nem egy ezeréves vasra lett rászigszalagozva a gyártó által egy n-es wifi modul, akkor a piac többi résztvevője is. Ha mondanál konkrét típust, amit épp nézegetsz, akkor egyszerűbb lenne :)

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13595) rocket válasza Beri (#13594) üzenetére


rocket
nagyúr

TP-LINK WR841N-t neztem elsore, ez arban is megfelelo lenne.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#13596) Beri válasza rocket (#13595) üzenetére


Beri
addikt

Ha van MIMO-s kliensed, még wifin is áttolja.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13597) Tosee válasza Beri (#13592) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

A visszaállítás is megoldható: [link]. Szintén nem ördöngősség, csak le kell tölteni egy fájlt, majd a webes kezelőfelületről ráflashelni.
Ezzel kapcsolatban felmerült bennem egy kérdés... Szóval ha visszaállítom az általad linkelt oldalról letöltött "gyári" firmware-t akkor ha a gyártó ad ki újabbat, akkor azt rá tudom flashelni erre? :U

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#13598) Beri válasza Tosee (#13597) üzenetére


Beri
addikt

Ha visszaállítod a gyári szoftvert, onnantól olyan, mintha semmi változtatást nem eszközöltél volna a routeren, tehát azt csinálsz vele, amit akarsz. A lényeg, hogy a visszaállításhoz azt a fájlt használd, amit a linken találsz, ne a gyártó oldaláról töltsd le a firmware-t.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13599) Brogyi válasza AnagyG (#13590) üzenetére


Brogyi
senior tag

Talán nem haragszik meg az írója ,hogy idézni fogom, de az a gyanúm, hogy nálad valami hasonló eset áll fent.
"Amúgy ez szoftver hiba inkább. Pontosabban beállítási gond. Win alatt béta utorenttel fordult sokszor elő. Túl sok szálon próbált letölteni és kiakadt a win meg a router is. Mindkettőt újra kellett indítani és jó darabig ment rendesen még megint el nem dugult. Meg kell találni az rtorrentnél azt a beállítást, ahol még a sebesség elfogadható, de nem nyit a végtelenségig új csatornákat. Kicsit korlátozni kell a feltöltést és a letöltést, megtalálva az optimumot."
Egy kis zavar van,mert keveri az utorrent-et az rtorrent-tel, de a lényeg nagyon igaz.Egyébként biztos az utorrent-ről írt, mert nálam az rtorrent hiba nélkül ment.Ezenkivül az utorrent-ből látok beta verziókat tömegével.

(#13600) Tosee válasza Beri (#13598) üzenetére


Tosee
őstag

köszi! :C :R

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.